رفتن به مطلب

خریدم اما ! (وقتی که مجبوری پاور Green بخری!) رجوع شود پست آخر

ApocalypseNow
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 12 دقیقه قبل، ali-gsxr گفته است :

سلام بنده به یک پاور 600 وات نیاز دارم  و نویز و ریپل کم  و کیفیت برق خروجی برام محم ترین فاکتور ها هستن نمیخوام در دراز مدت آسیبی به قطعاتم بزنه.

و در آینده یه کوچولو هم اورکلاک پردازنده یا شایدم کارت گرافیک.

به نظر اساتید از کدام برند و مدل خریداری کنم؟

خودم نظرم روی سری (+hp) گرین هست مثلا (+GP600B-HP) با توجه به توپولوژی به روز.

ممنون میشم نظر بدین.

چند جایی خوندم پاورگرین داشتن زده همه قطعات رو سوزونده الان میترسم برم سمت گرین نسبت بهش بدبین شدم.

مشخصات سیستم؟

لینک به دیدگاه

• ارسال 83
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

در 10 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

مشخصات سیستم؟

به دلیل قدیمی بودن پاورم و دیگه آخرای عمرشه میخوام یه جدید بخرم.وگرنه  سیستمم زیاد مصرفی نداره با یه 350 وات راه میوفته 600 میخوام بخرم که آینده نگری کرده باشم واسه ارتقا سیستم

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، ali-gsxr گفته است :

به دلیل قدیمی بودن پاورم و دیگه آخرای عمرشه میخوام یه جدید بخرم.وگرنه  سیستمم زیاد مصرفی نداره با یه 350 وات راه میوفته 600 میخوام بخرم که آینده نگری کرده باشم واسه ارتقا سیستم

خوب به صورت کلی بخوای مشاوره بگیری، با توجه به قیمتش، جزو بهترین گزینه های موجوده، کلا سری HP+ خوب درومده.

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

خوب به صورت کلی بخوای مشاوره بگیری، با توجه به قیمتش، جزو بهترین گزینه های موجوده، کلا سری HP+ خوب درومده.

میدونی پاورم دیگه آخرای عمرشه میترسم همین زودی ها کار دستم بده از اون طرفم دلار زد بالا  قطعه وارد نمیشه موندم بخرم یا اینکه صبر کنم اوضاع کمی بهتر بشه  والا بعید میدونم به این زودی ها بازار برگرده به قبل البته کمی.

آره hp+ به نظر خوبه البته اگر گرین دروغی تو کارش نباشه.

لینک به دیدگاه

بابا این وارد کننده ها همیشه تو فیلمن!

فروش بالا باشه میگن فروش رفته بالا تقاضا زیاد شده به مشکل برخوردیم قیمت رفته بالا

فروش کم باشه میگن فروش کمه صرف نداره مجبوریم قیمت رو ببریم بالا

دلالا و بازاریام که ماشاالله تا بتونن میکشن رو قیمت

الانم که میبینن فقط چی به صرفه تره و چطور میتونن ملت رو بیشتر تیغ بزنن!فقط همون قطعات و کالاهارو وارد میکنن

ببینید این قانونشه!تو بازار و تجارت رحم وجود نداره و فقط به فکر منفعت و سود بیشتر هستن

این قانون هست که باید سرسختانه باهاشون برخورد کنه تا از سر ترس و اجبار مجبور بشن کارشون رو درست انجام بدن

که متاسفانه قانون و مجریش در کشور ما...(حداقل تو این زمینه)

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، Natural Capacity گفته است :

بابا این وارد کننده ها همیشه تو فیلمن!

فروش بالا باشه میگن فروش رفته بالا تقاضا زیاد شده به مشکل برخوردیم قیمت رفته بالا

فروش کم باشه میگن فروش کمه صرف نداره مجبوریم قیمت رو ببریم بالا

دلالا و بازاریام که ماشاالله تا بتونن میکشن رو قیمت

الانم که میبینن فقط چی به صرفه تره و چطور میتونن ملت رو بیشتر تیغ بزنن!فقط همون قطعات و کالاهارو وارد میکنن

ببینید این قانونشه!تو بازار و تجارت رحم وجود نداره و فقط به فکر منفعت و سود بیشتر هستن

این قانون هست که باید سرسختانه باهاشون برخورد کنه تا از سر ترس و اجبار مجبور بشن کارشون رو درست انجام بدن

که متاسفانه قانون و مجریش در کشور ما...(حداقل تو این زمینه)

و این داستان ادامه دارد....

لینک به دیدگاه

دوستان GP380A_EU_PLUS  دست دوم چند بخرم که کلا سرم نره؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، ali-gsxr گفته است :

دوستان GP380A_EU_PLUS  دست دوم چند بخرم که کلا سرم نره؟؟؟؟

114 - 116

لینک به دیدگاه

در 52 دقیقه قبل، ApocalypseNow گفته است :

114 - 116

گرونه بازم  -70-80  میدم داد داد نداد نداد?

لینک به دیدگاه

دوستان امروز سمته بازار (میدون ولیعصر) رفتم مثه اینکه واقعا قحطی قطعات اومده .از طرفی قیمت ها زمین تا اسمون فرق کرده.

یه بنده خدایی گفت که قطعات تازه گرونترم میشه تا خرداد الانم من که میخوام سیستم جمع کنم واقعا گیج شدم.

فعلا تنها قطعات ایرانی مثل گرین که نمیدونم کیفیتشون چطوره قیمتهای خوبی دارن تو بازار فقط

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۱ ساعت قبل، mantas گفته است :

دوستان امروز سمته بازار (میدون ولیعصر) رفتم مثه اینکه واقعا قحطی قطعات اومده .از طرفی قیمت ها زمین تا اسمون فرق کرده.

یه بنده خدایی گفت که قطعات تازه گرونترم میشه تا خرداد الانم من که میخوام سیستم جمع کنم واقعا گیج شدم.

فعلا تنها قطعات ایرانی مثل گرین که نمیدونم کیفیتشون چطوره قیمتهای خوبی دارن تو بازار فقط

قطعات الان بار قبلی هستش بار جدید با دلار جدید بیاد گرونتر میشه ، تو این مملکت کجا دیدین ارزونی باشه ؟!

لینک به دیدگاه

پست بعدی

ویرایش شده توسط ApocalypseNow
لینک به دیدگاه

خب بنده خیلی میخواستم corsair بگیرم که پیدا نکردم .

کولرمستر هم موجود شد که به دلیل اختلاف قیمت 600 تومانی و گارانتی آواژنگ و چندتا فیدبک ناجور از V850 نخریدم.

از اونجایی که 1275OC دارم و واقعا راضی بودم گفتم دل را به دریا بزنم و مجدداً گرین خریدم.

GP850B-OCPT امروز به دست رسید. پاور قبلی را از کیس بیرون آوردم و پاور جدید را گذاشتم و سیستم را روشن کردم رفتم تو بایوس دیدم که بله . داره 5V+ را 4.96 میزنه

بعد پاور را از سیستم خارج کردم و زدم به تستر دیدم که علاوه بر مشکل بالا داره 12V+ را هم 11.6 میزنه . زنگ R&D گرین زدم و مشکل را ذکر کردم که گفتن یک بازه 10% طبیعی هست و من!!!! و بعد گفتن موردی نداره و ارسال کنید.

خلاصه سه روز منتظر بودم پاور و دو قلم جنس دیگه برسه که هنوز اونا را باز نکردم . 4 ساعت معطل باز کردن و تمیز کردن و بستن و تایپ آدرس و مشکل و رفتن و برگشتن از تیپاکس واسه مرجوع کردن شدم.

19 تومان دادم تیپاکس که بسته را گرفتم.

20700 تومان دادم واسه ارسال مجدد . به تیپاکس میگم همین بسته با دو تا جنس بیشتر، شده 19 چه جور حساب میکنی ! گمون کنم حق اولاد و سختی راه و حق خطر عبور گاو و اینا را حساب کرده تازه 300 هم نداد! یعنی 21 تومان

و دوباره هم 19 تومان باید بدم که بسته میاد. کلا یه 58 ،60 تومان پول تیپاکس میشه

درکل اونقدری که پولش واسم مهم باشه این زمانی بود که پرت رفت

و یک مورد دیگه که این پاور اگه اشتباه نکنم سال 96 قیمتش 550 تا 600 تومان بود که به لطف اقتصاد مقاومتی شد 900 تومان!!

امیدوارم پاور کلا تعویض بشه چون باید هم تعویض بشه به دلیل 7 روز مهلت تست.

این پست هم اختصاصی آقا آرمین دادم که گفته بودن پاور گرین ولتاژ خوب میده (

لینک به دیدگاه

واقعا این گرین شورشو در اورده. ما هم oc 1050 platinium گرفتیم مشکل داشت. یه مادربورد گیگا z170 نو رو بعد چند روز سوزوند. فرستادیم گارانتی عوض شد یه مشکل دیگه داشت این جدیده.

باز فرستادیم گارانتی بجاش یه مدل دیگه خریدیم بازم مشکل.

مشکلا سوزوندن مین ، هنگی و فریز سیستم ، آمپر کشی شدید و پریدن کنتر برق موقع زدت دکمه 0 و 1 .

آخر سر دادیم کولر مستر v750 خریدیم تا مشکلا حل شد.

باید یه جوری به این گرین برسونیم که یه فکری به حال پاوراش بکنه. یا یه تحولی بده یا کلا بکشه کنار. تو بازار میرم به هرکی میگم پاور گرین میگه نخر خرابی زیاد دیدم ازش.

لینک به دیدگاه

درود

از تیپاکس تا جای ممکن استفاده نکن. با پست سفارشی می فرستادی بین ۱۸ تا ۲۵ هزار تومان می شد.

لینک به دیدگاه

درود

دوست عزیز منم پاور EVGA SuperNOVA 850 P2, 80+ PLATINUM 850W, Fully Modular , EVGA ECO Mode, 10 Year Warranty دارم واین افت و توی +5 و +3.3 داره و جالبه که خود سایت Evga محدوده امن ولتاژ و زده فکر نمیکنم مشکلی داشته باشه ولی باز مشتاق شنیدن نظرات  دوستان اهل فن هستیم

https://www.evga.com/support/faq/afmviewfaq.aspx?faqid=59665&topicid=86

ویرایش شده توسط Saman.Kh
لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، ApocalypseNow گفته است :

GP850B-OCPT امروز به دست رسید. پاور قبلی را از کیس بیرون آوردم و پاور جدید را گذاشتم و سیستم را روشن کردم رفتم تو بایوس دیدم که بله . داره 5V+ را 4.96 میزنه

بعد پاور را از سیستم خارج کردم و زدم به تستر دیدم که علاوه بر مشکل بالا داره 12V+ را هم 11.6 میزنه . زنگ R&D گرین زدم و مشکل را ذکر کردم که گفتن یک بازه 10% طبیعی هست و من!!!! و بعد گفتن موردی نداره و ارسال کنید.

برادر من تجربه خودمو از پاور خودم خدمت شما گفتم، البته ریل 5 ولت رو طبق گزارش شما داره 4.96 میده که تو رنج نرماله چون اون 0.04 اصن حتی 1 درصد Deviation حساب هم نمیشه.

ولی ولتاژ 11.6 در تستر کمه من هم بودم میفرستادم گارانتی. البته اگه تستر صحیح گزارش کرده باشه.

این که گفتن بازه 10% اوکی هست به نظرم مفهومی نداره. توی یک پاور در این سطح و رده، انتظار 1% تا نهایت 3% اختلاف از ریل هست. یعنی توی ریل 12 ولت در نهایت فشار و لود نهایت باید بشه 11.6 اونم تحت فشار حداکثری. یا مثلا ریل 5 رو نهایت افتش میشه 4.8 نه کمتر.

ازش تست OCCTPT گرفتی؟ مثلا 5 دقیقه؟

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

برادر من تجربه خودمو از پاور خودم خدمت شما گفتم، البته ریل 5 ولت رو طبق گزارش شما داره 4.98 میده که تو رنج نرماله چون اون 0.02 اصن حتی 1 درصد Deviation حساب هم نمیشه.

ولی ولتاژ 11.6 در تستر کمه من هم بودم میفرستادم گارانتی. البته اگه تستر صحیح گزارش کرده باشه.

این که گفتن بازه 10% اوکی هست به نظرم مفهومی نداره. توی یک پاور در این سطح و رده، انتظار 1% تا نهایت 3% اختلاف از ریل هست. یعنی توی ریل 12 ولت در نهایت فشار و لود نهایت باید بشه 11.6 اونم تحت فشار حداکثری. یا مثلا ریل 5 رو نهایت افتش میشه 4.8 نه کمتر.

تستر را که با 1275OC تست کردم و ok بود.

انتظاری که از یک پاور به اصطلاح رده بالا میشه، این است که پاورها بعد از مونتاژ تست ولتاژ را بگذرونند . نه اینکه بیاد دست مشتری بعد هم وقت مشتری پرت بره هم پول مشتری.

بعد هم تبلیغ میکنند اولین موج از سونامی پاورهای گرین و Certificate فلان و Efficiency بهمان

لینک به دیدگاه

چند مورد 750 و 850 ocpt رو بنده تست کردم +5 رو 4.96 تا 4.99 میزنن

البته ثابت نیست ...

لینک به دیدگاه

هرچقدر خط صاف باشه ونوسان کم تر باشه یعنی اون پاور بهتره؟؟؟

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، ali-gsxr گفته است :

هرچقدر خط صاف باشه ونوسان کم تر باشه یعنی اون پاور بهتره؟؟؟

بله، البته :)

لینک به دیدگاه

سلام دوستان.ببینید وضعیت ولتاژ پاور من چطوره؟

IMG_20180426_022224.jpg

Untitled.png

ویرایش شده توسط vahidsamaili63@gmail.com
لینک به دیدگاه

سلام به همه دوستان

نمی دونم چرا دوستان خصومت دارن با گرین  من 3 تا پاور گرین دارم 885 مال 6 ساله پیشه هنوز داره کار می کنه دوتا هم 1200که باهاشون به مشگل نخوردم از صبح تا شب روشنن روی هرسیستم هم 2 تا کارت گرافیک دارم شرکت خوبیه گارانتیشم خوبه من از خریدم راضیم  ارزش نداره این همه پول بی زبونو بده مارک معروف بخره بیشتر پول تیلیقاتو میگیرن کارایشون یکی هست 

اما خدا وکیلی کیس تولید خودشون اشغاله مثل گلادیاتور که الان دارم ولی کیس های المانی کوگارشون حرف نداره 

ویرایش شده توسط daniel.hako
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، daniel.hako گفته است :

سلام به همه دوستان

نمی دونم چرا دوستان خصومت دارن با گرین  من 3 تا پاور گرین دارم 885 مال 6 ساله پیشه هنوز داره کار می کنه دوتا هم 1200که باهاشون به مشگل نخوردم از صبح تا شب روشنن روی هرسیستم هم 2 تا کارت گرافیک دارم شرکت خوبیه گارانتیشم خوبه من از خریدم راضیم  ارزش نداره این همه پول بی زبونو بده مارک معروف بخره بیشتر پول تیلیقاتو میگیرن کارایشون یکی هست 

اما خدا وکیلی کیس تولید خودشون اشغاله مثل گلادیاتور که الان دارم ولی کیس های المانی کوگارشون حرف نداره 

خودم هم یه 750 ocpt گرفتم پارسال بود فکر کنم یا دو سال پیش، داخل بازی که میرفتیم فنش صدای موتور جت میداد.اخر سر ترسیدم بخاطر ضعف کنترل کیفی رفتم یه Corsair گرفتم .واقعا ریسکه سیستم 5یا6 میلیونی رو بدی دست گرین مخصوصا پاورهای سری ocpt که گزارش مشکلاتش زیاد بوده و خودم تجربش رو داشتم.

نقل قول

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، vahidsamaili63@gmail.com گفته است :

سلام دوستان.ببینید وضعیت ولتاژ پاور من چطوره؟

مشكلي نداره . اصوليش اينه كه با تستر حرفه اي تست بشه . تو لود 20 و 50 درصد.

برند پاورتون را نمي دونم ولي الان ولتاژ هاش خوبه و در كل يك پاور خوب توي لود نبايد بيشتر از 1 يا 2 درصد افت ولتاژ پيدا كنه. مثل عكس زير

power.jpg.4389c84eb5d917531ec9b36edd45c5e0.jpg

اون نرم افزار هم بي خيالش بشين زياد نميشه روش حساب كرد

آپلود عكس
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...