رفتن به مطلب

تاييد حمله سايبری به مراكز داده كشور توسط وزير ارتباطات

Vikings
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

بعضی از سایتها داخلی باز نمیشن

پس دلیلش همینه

لینک به دیدگاه

من که وسط رنک بودم پینگ رفت روی 200

بعد بازی dns عوض کردم اوکی شد

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

می ترسم فردا بگن هکر های غربی حمله کردن و باعث شدن تلگرام تو ایران شیلتر بشه :| 

لینک به دیدگاه

لول

از سر شب نت شاتل کلا قطع شد من فکر کردم خط من مشکل پیدا کرده پس هیچی !! العان با گوشکوب شکن  وصل شدم!!

ویرایش شده توسط alireza3dshadow
لینک به دیدگاه

در 56 دقیقه قبل، AminC گفته است :

پینگ رفته بالا. خدا باعث و بانیش رو لعنت کنه1f612.png

پینگ من تو بتل 1 تا 800 میرفت.پس دلیلش همینه ?

در 40 دقیقه قبل، Farjam گفته است :

می ترسم فردا بگن هکر های غربی حمله کردن و باعث شدن تلگرام تو ایران شیلتر بشه :| 

??

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، AminC گفته است :

لطفا آی پی dns رو بدین

خدمت شما

4.2.2.4

146.66.152.1

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Hosein Amiri گفته است :

خدمت شما

4.2.2.4

146.66.152.1

دستت درد نکنه

فقط با DNS Jumper تنظیم کنیم یا از داخل مودم؟

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، ASTS گفته است :

دستت درد نکنه

فقط با DNS Jumper تنظیم کنیم یا از داخل مودم؟

شرمنده دیر جواب دادم الان هم که فکر میکنم مشکل رفع شده باشه

ولی در هر صورت

من دستی تنظیم کردم اگه خواستید بگید مراحلش رو بفرستم واستون

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، Hosein Amiri گفته است :

شرمنده دیر جواب دادم الان هم که فکر میکنم مشکل رفع شده باشه

ولی در هر صورت

من دستی تنظیم کردم اگه خواستید بگید مراحلش رو بفرستم واستون

خواهش میکنم

بله اگه لطف کنید ممنونتون میشم.

لینک به دیدگاه

در 16 ساعت قبل، ASTS گفته است :

خواهش میکنم

بله اگه لطف کنید ممنونتون میشم.

خدمت شما

اگه ویندوزتون 7 هست برید قسمت local area connection و اگه 10 هست برید قسمت Network connections

توی این قسمت یه ایکون میبینید که عکس دودتا مانیتور داره روش کلیک راست کنید properties بزنید

در پنجره باز شده روی InternetProtocol Version 4(TCP/IPv4) دابل کلیک کنید

حالا اون پایین یه تیک داره نوشته Use the folloing DNS server addresses این تیک رو بزنید قسمت پایین اون ای پی هایی رو که بهتون دادم وارد کنید

4.2.2.4

146.66.152.1

وقتی وارد کردید اوکی رو بزنید و پنجره ها رو ببندید

مرحله اخر این دستور رو توی RUN وارد کنید و اینتر بنید

ipconfig /flushdns

یه صفحه سیاه باز میشه سریع بسته میشه مشکلی نیست DNS رو ست میکنه

در هر صورت این dns روی کانکشن من خوب جواب میده نمیدونم شما از کدوم ای اس پی نت دارین

بهتره به پشتیبانی زنگ بزنید و dns هایی که خودشون میگن رو بگیرید و به همین روش ست کنید

موفق باشید

لینک به دیدگاه

• 6 ماه بعد...

حملات سایبری به زیر ساخت های  ارتباطی ایران دفع شد(شرکت گلدن لاین عامل حمله سایبری است)

محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران روز دوشنبه ۱۴ آبان (۵ نوامبر) از خنثی شدن تعدادی حمله سایبری به زیرساخت‌های ارتباطی ایران خبر داد و آن را به اسرائیل نسبت داد.

آقای جهرمی در حساب توئیتری خود بدون نام بردن از کشور مبداء این حملات نوشت: «رژیمی که سابقه‌ی آن در بکارگیری سلاح سایبری در پرونده‌هایی چون استاکس نت مشخص است، این بار تلاش داشت به زیرساختهای ارتباطی ایران صدمه‌ای وارد کند.»

وی در ادامه با اشاره به شکست خوردن این حمله سایبری افزود که ایران این «اقدام خصمانه» را از طریق «مجامع بین المللی» پیگیری خواهد کرد.

محمد جواد آذری جهرمی در گفتگو با صدا و سیمای ایران، شرکت گلدن لاین را مبداء این حملات سایبری خواند و گفت: «امروز صبح این حملات شکل جدی تری به خود گرفت و از یک شرکت اینترنتی به نام شرکت گلدن لاین اینترنت این رژیم [اسرائیل] حملات طراحی شد و مقصد حملات به سمت زیرساخت شبکه ارتباطی کشور و بیشتر به سمت شبکه ارتباطات تلفن همراه بوده است.»

پیش از این نیز حمید فتاحی، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرده بود که از صبح روز دوشنبه حملات پراکنده‌ای به زیرساخت‌های ارتباطی ایران آغاز شده است.

شرکت گلدن لاین و ویروس استاکس نت

شرکت اینترنت طلایی گلدن لاین، یک شرکت خدمات ارتباطی در اسرائیل است. این شرکت که در سال ۱۹۹۲ تاسیس شد، از زیرمجموعه های گروه یوروکام (Eurocom Group)، یکی از بزرگترین گروه‌های تجاری اسرائیل است.

بدافزار یا کرم رایانه‌ای استاکس‌نت که در سال ۲۰۱۰ شناسایی شد تاسیسات هسته‌ای ایران را نیز هدف قرار داده بود. این بدافزار علاوه بر ایران در اندونزی، هند، آذربایجان، پاکستان و دیگر کشورها خساراتی را به بار آورد.

نیویورک تایمز در سال ۲۰۱۱ به نقل از منابع اطلاعاتی خود، نهادهای اطلاعاتی ایالات متحده و دولت اسرائیل را طراح و برنامه‌ریز بدافزار استاکس نت معرفی کرده بود. این کشورها هیچگاه به صورت رسمی مسئولیت طراحی این بدافزار را بر عهده نگرفتند.

euronews

ویرایش شده توسط ahmadsa
لینک به دیدگاه

های وبم چند وقتیه ترکیده زنگ میزنی می گن مشکل از یه جایی به زودی برطرف میشه.پس مشکل معلوم شد از کجاست.

لینک به دیدگاه

شاتل سرویس بود دو روزه که خوب شده

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

منم ایرانسل دارم بعضی از سایتها مثل لیون و پرشین نصفه نیمه باز میشن

الانم با قند شکن امدم

لینک به دیدگاه

چرا این سایتها با قند شکن باز میشند؟؟؟?

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ما هم رایتل داریم
همه چی خوب بود تا 2 روز پیش
فکر کنم موردی شده ، الان 2-3 روز هست گیرپاچ کرده قاط زده ?

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فکر کنم همش سیاست خود دولته که اینجوری ذهن ها رو آماده کنه ، موقع وضعیت خراب ، نت ها رو قطع یا سرعتشو دیال آپ کنه که کسی نتونه عکس و فیلم بفرسته بعد تقصیرو بندازه گردن اجنبی

اونقدر دروغ گفتن که الانم راست بگن من باور نمیکنم  2 روزی هم نت هم خیلی سنگین سایتها رو باز میکنه دیشب هم بعد کلی کلنجار رفتن به زور باز میکرد

الانم پینگ گرفتم پنگ همونه تایم اوت ندارم اما سنگین شده 

لینک به دیدگاه

کلا  فیلترشده .اونم همزمان با رزمایش سپاه !!!  

لینک به دیدگاه

اگه با باز کردن سایتها مشکل دارید این DNS  ست کنید

185.98.113.113

10.201.32.162

ویرایش شده توسط ali-0098
لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

فکر کنم همش سیاست خود دولته که اینجوری ذهن ها رو آماده کنه ، موقع وضعیت خراب ، نت ها رو قطع یا سرعتشو دیال آپ کنه که کسی نتونه عکس و فیلم بفرسته بعد تقصیرو بندازه گردن اجنبی

اونقدر دروغ گفتن که الانم راست بگن من باور نمیکنم  2 روزی هم نت هم خیلی سنگین سایتها رو باز میکنه دیشب هم بعد کلی کلنجار رفتن به زور باز میکرد

الانم پینگ گرفتم پنگ همونه تایم اوت ندارم اما سنگین شده 

آره داداشم زدی تو خال.آخه چرا هفته پیش نبود یا چند روز قبل دقیقن با شروع تحریمها؟؟؟؟؟؟دارن میگن ملت کم کم بیخیال نت بشین مثه زندگی که بیخیالش شدین.

لینک به دیدگاه

اینا چرا مشکل اینترنت حل نمیکنن ؟ رفتم coh 2 بازی کنم انقدرreconnect شدم که چی البته بعضی بازی ها هم اصلا مشکلی ندارن ! فقط عجیب اینه که با شبکه شخصی مشکلی نداره، همین الان با کریو مجبور شدم بیام تو سایت.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...