رفتن به مطلب

برای گرفتن تصویر 4k از تلویزیون ، سیستم بخرم یا کارت گرافیک ؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

با سلام خدمت همه کاربران و دوستان گرامی ، امیدوارم حال همتون خوب باشه

عزیزان من طی چند روز آینده تصمیم دارم برای استفاده به عنوان مانیتور یه تلویزیون 4k بگیریم و اینبار میخوام با

کمک شما دوستان این کار انجام بشه چون سال پیش که اقدام به خرید تلویزیون کردم متاسفانه مجبور به فروشش

شدم چون اطلاع نداشتم برای گرفتن تصویر 4k باید پردازنده یا کارت گرافیک این رزولوشن رو ساپورت کنه که مجبور به فروش تلویزیون شدم.

اول مشخصات سیستم خودم  رو مینویسم و بعد دوتا گزینه ای که دارم رو پایینش قید میکنم که دوستان راهنمایی کنن کدومش به صرفه هست .

مادربرد : H81 MS2PH

سی پی یو : INTEL PENTIUM G3220

رم : DUAL 4GB = 8GB

پاور : 430W

گزینه هایی که دارم : 

1_ خرید کارت گرافیک RX 550 یا گرافیک GT 1030

2_ خرید سیستم ( مادربرد ، سی پی یو و رم ) بر پایه پردازنده AMD Ryzen 3 2200G که دارای پردازنده گرافیکی داخلی قدرتمندی هست

هر پیشنهای یا راهنمایی باشه خوشحال میشم با بنده در میون بزارید .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

به نظرم یه پردازنده i3 4170 بگیرید که رزولوشن 4k ساپورت میکنه

https://screenshots.firefox.com/bIDJR0vj6IseeZfV/ark.intel.com

البته بصورت 3840x2160@60Hz

4096x2304@24Hz

یا در غیر اینصورت خرید گرافیک به صرفه تره و شنیدم رنگ های گرافیک amd گرمتر هستش

ویرایش شده توسط Hassan.SK
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 4 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

سلام

4096x2304@24Hz

با سلام خدمت شما 

خب این پردازنده واقعا زورش میرسه که تصاویر 4k رو بدون لگ و مشکل پخش کنه اونم روی یه تلویزیون حداقل 43 اینچی ؟ 

و سوال دوم اینه که در صورت خرید کارت گرافیک مجزا سیستم و مخصوصا سی پی یو گلوگاه نمیکنه ؟

چون با این هزینه ها ( حدود 620 هزار تومن قیمت سی پی یو )  فک کنم خرید گرافیک مجزا به صرفه تر باشه البته به شرط نبود مشکل

نظرتون در این مورد چیه ؟ 

در 4 ساعت قبل، done corleone گفته است :

سلام

اقا عطا میتونم بپرسم کاربریتون چی هسش؟ 

سلام قربان 

والا همونطور که گفتم میخوام به جای مانیتور یه تلویزیون 4k به سیستم اضافه کنم که مشکلی از لحاظ پردازش تصاویر 4k نداشته باشه

ویرایش شده توسط ᗩTᗩ
لینک به دیدگاه

پیشنهاد من خرید یک سیستم جدید بر پایه پردازنده های جدید Ryzen 2400G یا 2200G هست.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 9 ساعت قبل، ᗩTᗩ گفته است :

با سلام خدمت شما 

خب این پردازنده واقعا زورش میرسه که تصاویر 4k رو بدون لگ و مشکل پخش کنه اونم روی یه تلویزیون حداقل 43 اینچی ؟ 

و سوال دوم اینه که در صورت خرید کارت گرافیک مجزا سیستم و مخصوصا سی پی یو گلوگاه نمیکنه ؟

چون با این هزینه ها ( حدود 620 هزار تومن قیمت سی پی یو )  فک کنم خرید گرافیک مجزا به صرفه تر باشه البته به شرط نبود مشکل

نظرتون در این مورد چیه ؟ 

سلام قربان 

والا همونطور که گفتم میخوام به جای مانیتور یه تلویزیون 4k به سیستم اضافه کنم که مشکلی از لحاظ پردازش تصاویر 4k نداشته باشه

چون خودم تلوزیون فور کی ندارم نمیتونم راجب پردازش گرافیک مجتمع سی پی یو نظر بدم (به گفته خود اینتل میتونه ولی روان بودنش باید تست بشه) ولی راجب گرافیک براحتی میکشه و مشکلی از بابت گلوگاه نداره

واسه گرافیک حدود 700 به بالا باید پیاده بشین واسه باندل هم باید بالای 1 تومن خرج داره ، ولی از هر لحاظ نگاه کنیم خرید باندل به صرفه تره به دلیل به روز بودن

ولی اگه عجله دارین خرید گرافیک بهتره

Resolution

3840x2160 (120Hz) Pixel DisplayPort Resolution
2560x1600 (60Hz) Pixel Dual Link DVI Resolution
3840×2160p (60 Hz) HDMI Resolution

ویرایش شده توسط Hassan.SK
لینک به دیدگاه

در 16 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

سلام

4096x2304@24Hz

من یه 6700kدارم 4kتا سی فریم ساپورت میکنه!!!همون 2160*3840

مشکل نرم افزاریه؟کار خاصی لازمه تا 60 فریم بده؟

الان تو ویندوز 10 سی فریم میده!نسخه 64 بیتی هم هست

لینک به دیدگاه

به نظر بنده با خرید یه ryzen 3 2200g با یه تیر دو نشون بزنید . هم سیستم به روز میشه و هم به چیزی که میخواید میرسید 

تستشم میتونید تو این لینک ببینید 

https://www.youtube.com/watch?v=YbLyR0YYPr4

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام
گرافیک که میخرید خیلی با دقت خرید کنید
اکثر گرافیک های رده پایین در 4K ضعف دارن و نهایت 30 فریم میدن به شما که باعث لگ و ... میشه
تا اونجا که من نیگاه کردم تو نت برای اینکه تصویر روان ی داشته باشید  حداقل نیاز به 1050 دارید برای 4k  و 60 فریم (البته نه تو بازی ، در کارهای معمول منظورم هست )
شما هر گرافیک  که خواستید بخرید
تو گوگل به اینصورت جستجو کنید
gt 1030 4k 60hz?

ویرایش شده توسط mInI_ClockEr
لینک به دیدگاه

رفیق گرافیک مجتمع رو کلا بیخیال شو ، الان مقرون به صرفه ترین کارت گرافیکی که برای تصویر 4K میتونی بخری (صرفا تصویر گرفتن و نه بازی 4K) گرافیک 1050TI هست (که خودم چند روز پیش 1180 گرفتم)

به نظرم یه ارتقای کلی رو سیستمت احتیاج داری

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Natural Capacity گفته است :

من یه 6700kدارم 4kتا سی فریم ساپورت میکنه!!!همون 2160*3840

مشکل نرم افزاریه؟کار خاصی لازمه تا 60 فریم بده؟

الان تو ویندوز 10 سی فریم میده!نسخه 64 بیتی هم هست

درود اگر از ساپورت پردازنده مطمئن هستین که بالاتر جواب میده

کابل HDMI نسخه 1.4 توی رزولوشن 4K بیشتر از 30 فریم پاسخ نمیده... (البته تا جایی که بنده تست کردم)

برای 60 فریم نیازمند کابل HDMI نسخه 2 یا دیسپلی‌پورت هستین.

ویرایش شده توسط EHSANRF
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، EHSANRF گفته است :

درود اگر از ساپورت پردازنده مطمئن هستین که بالاتر جواب میده

کابل HDMI نسخه 1.4 توی رزولوشن 4K بیشتر از 30 فریم پاسخ نمیده... (البته تا جایی که بنده تست کردم)

برای 60 فریم نیازمند کابل HDMI نسخه 2 یا دیسپلی‌پورت هستین.

اخه ایشون یه پردازنده ای رو گفت 60 فریم ساپورت میکنه انبوردش که از 6700k خیلی ضعیف تره

کابل هم که نسخه دو هست

حالا یا ایشون اشتباه کرده یا من  مشکل نرم افزاری دارم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 21 ساعت قبل، mrp7 گفته است :

پیشنهاد من خرید یک سیستم جدید بر پایه پردازنده های جدید Ryzen 2400G یا 2200G هست.

با سلام و تشکر از وقتی که گذاشتین و نظر ارزشمندتون

در 12 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

چون خودم تلوزیون فور کی ندارم نمیتونم راجب پردازش گرافیک مجتمع سی پی یو نظر بدم (به گفته خود اینتل میتونه ولی روان بودنش باید تست بشه) ولی راجب گرافیک براحتی میکشه و مشکلی از بابت گلوگاه نداره

واسه گرافیک حدود 700 به بالا باید پیاده بشین واسه باندل هم باید بالای 1 تومن خرج داره ، ولی از هر لحاظ نگاه کنیم خرید باندل به صرفه تره به دلیل به روز بودن

ولی اگه عجله دارین خرید گرافیک بهتره

Resolution

3840x2160 (120Hz) Pixel DisplayPort Resolution
2560x1600 (60Hz) Pixel Dual Link DVI Resolution
3840×2160p (60 Hz) HDMI Resolution

درود

برای گرافیک که بعله باید یه 600 700 تومنی پیاده بشیم متاسفانه اونم برای یه کارت ضعیف

برای سیستم که حساب میکنم بالای 1/5 میلیون باید پیاده بشم اونم اگه یه رم خوب پیدا بشه که نیست و مورچه ها تخمش رو خوردن

حالا ببینیم چی پیش میاد چون اونطور که فکر میکردم راحت نیست انتخاب یه مورد خوب و به صرفه

در 9 ساعت قبل، babak_11 گفته است :

به نظر بنده با خرید یه ryzen 3 2200g با یه تیر دو نشون بزنید . هم سیستم به روز میشه و هم به چیزی که میخواید میرسید 

تستشم میتونید تو این لینک ببینید 

https://www.youtube.com/watch?v=YbLyR0YYPr4

سلام 

خیلی متشکرم از راهنمایی و لینکیی که قرار دادین 

خب تا اینجا چند تن از دوستان سیستم رو پیشنهاد دادن ببینیم حالا این سیستم آیا ضعفها و یا محدودیتهایی هم خواهد داشت

در 8 ساعت قبل، mInI_ClockEr گفته است :

با سلام
گرافیک که میخرید خیلی با دقت خرید کنید
اکثر گرافیک های رده پایین در 4K ضعف دارن و نهایت 30 فریم میدن به شما که باعث لگ و ... میشه
تا اونجا که من نیگاه کردم تو نت برای اینکه تصویر روان ی داشته باشید  حداقل نیاز به 1050 دارید برای 4k  و 60 فریم (البته نه تو بازی ، در کارهای معمول منظورم هست )
شما هر گرافیک  که خواستید بخرید
تو گوگل به اینصورت جستجو کنید
gt 1030 4k 60hz?

سلام خدمت جناب رمضانی عزیز 

خب خب با این اوضاع و مسئله ای که فرمودین کارم دشوار شد

به نظرتون محدودیت 30 فریم رو میشه با کابل با کیفیت نسخه بالاتر از 1.4 حل کرد ؟ البته اگر این محدودیت مال خود گرافیک و پردازنده نباشه

این 30 فریم که فرمودین به چشم میاد ؟ یعنی تو فیلم و اینا اذیت میکنه ؟ 

در 8 ساعت قبل، gamer5 گفته است :

رفیق گرافیک مجتمع رو کلا بیخیال شو ، الان مقرون به صرفه ترین کارت گرافیکی که برای تصویر 4K میتونی بخری (صرفا تصویر گرفتن و نه بازی 4K) گرافیک 1050TI هست (که خودم چند روز پیش 1180 گرفتم)

به نظرم یه ارتقای کلی رو سیستمت احتیاج داری

سلام خدمت شما دوسشت بزرگوار

والا چی بگم مام توش موندیم که چیکار کنیم که بعدا پشیمون نشیم 

این گرافیکی که فرمودین عالی هست برای بنده قیمتش خیلی خیلی بالاست و ارزش خریدش هم خیلی اومده پایین اونم بعداز این 

جنگولک بازیهای دولت محترم !! چون هدف اصلی اینه که با کمترین هزینه بشه نیاز رو مرتفع کرد 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 1 دقیقه قبل، ᗩTᗩ گفته است :

با سلام

خب خب با این اوضاع و مسئله ای که فرمودین کارم دشوار شد

به نظرتون محدودیت 30 فریم رو میشه با کابل با کیفیت نسخه بالاتر از 1.4 حل کرد ؟ البته اگر این محدودیت مال خود گرافیک و پردازنده نباشه

این 30 فریم که فرمودین به چشم میاد ؟ یعنی تو فیلم و اینا اذیت میکنه ؟ 

با سلام
متاسفانه کابل کاری ازش بر نمیاد
کابل ی که من استفاده میکردم ویدئو 4k و 60 فریم رو براحتی نشون میداد 60 فریم،  در زمانی که گرافیک 1060 داشتم
بعد که کارت فروخته شد و از آنبرد HD 530 استفاده شد(تقریباً همرده 1030 هست ، یکمقدار ضعیفتر) لگ در حرکت موس و ... همچنین مشخص بودن 30 هرتز یا فریم بوضوح خودنمایی میکنه
شاید خیلی راحت بتونید فیلم فول اچ دی رو ببینیدو اصلاً اذیت نکنه ولی در حین کار با موس و ... مقداری آزار دهنده هست و کنترل موس یکمقدار سخت تر میشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 4 ساعت قبل، mInI_ClockEr گفته است :

با سلام
متاسفانه کابل کاری ازش بر نمیاد
کابل ی که من استفاده میکردم ویدئو 4k و 60 فریم رو براحتی نشون میداد 60 فریم،  در زمانی که گرافیک 1060 داشتم
بعد که کارت فروخته شد و از آنبرد HD 530 استفاده شد(تقریباً همرده 1030 هست ، یکمقدار ضعیفتر) لگ در حرکت موس و ... همچنین مشخص بودن 30 هرتز یا فریم بوضوح خودنمایی میکنه
شاید خیلی راحت بتونید فیلم فول اچ دی رو ببینیدو اصلاً اذیت نکنه ولی در حین کار با موس و ... مقداری آزار دهنده هست و کنترل موس یکمقدار سخت تر میشه

بله کاملا درست میفرمایین 

شما روی مانیتور تصویر 4k میگرفتین یا تلویزیون ؟ 

با این اوصاف و توضیحاتی که فرمودین آیا در صورت خرید کارت گرافیک RADEON RX 550 هم مشکل پابرجا خواهد بود ؟

والا قیمتها سربه فلک کشیدن و خرید قطعات اونم فقط به خاطر گرفتن تصویر 4k و تماشای فیلم بسیار سخت شده

لینک به دیدگاه

ذکر یه نکته بد نیست تلویزیون های سری 8000 به بعد سونی و جدید سری UJ 8xx الجی ( و مدلهای بالاترش مثل سری B و W و ... با پنل oled ) خودشون پردازنده مخصوص ارتقای تصویر دارن . یعنی مثلا شما با یه دستگاه پخش معمولی dvd هم که بخواهید فیلم 4K رو مثلا از روی فلش هم اجرا کنید خود پردازنده تلویزیون کار ارتقای تصویر و رندر اون رو انجام میده . خودم بشخصه از روی هارد دیسک اکسترنال با تلویزیون UJ سری 6 اون فیلم 4K میبینم و مشکلی نداره .

توصیه ام اینه یه تلویزیون X9000E سونی 49 اینچ بگیرید با توجه به 120 هرتز بودن و پنل TN اش بسیار تصویر روانی رو بهتون میده

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 5 ساعت قبل، ᗩTᗩ گفته است :

بله کاملا درست میفرمایین 

شما روی مانیتور تصویر 4k میگرفتین یا تلویزیون ؟ 

با این اوصاف و توضیحاتی که فرمودین آیا در صورت خرید کارت گرافیک RADEON RX 550 هم مشکل پابرجا خواهد بود ؟

والا قیمتها سربه فلک کشیدن و خرید قطعات اونم فقط به خاطر گرفتن تصویر 4k و تماشای فیلم بسیار سخت شده

با سلام
من روی TV سونی سری X8000 تست زدم و کار کردم
در مورد گرافیک مدل 550 اطلاع دقیقی ندارم بهتره خودتون تحقیق کنید

در 23 دقیقه قبل، sepehrariaee گفته است :

ذکر یه نکته بد نیست تلویزیون های سری 8000 به بعد سونی و جدید سری UJ 8xx الجی ( و مدلهای بالاترش مثل سری B و W و ... با پنل oled ) خودشون پردازنده مخصوص ارتقای تصویر دارن . یعنی مثلا شما با یه دستگاه پخش معمولی dvd هم که بخواهید فیلم 4K رو مثلا از روی فلش هم اجرا کنید خود پردازنده تلویزیون کار ارتقای تصویر و رندر اون رو انجام میده . خودم بشخصه از روی هارد دیسک اکسترنال با تلویزیون UJ سری 6 اون فیلم 4K میبینم و مشکلی نداره .

توصیه ام اینه یه تلویزیون X9000E سونی 49 اینچ بگیرید با توجه به 120 هرتز بودن و پنل TN اش بسیار تصویر روانی رو بهتون میده

متاسفانه تلویزیون سری 9000 سونی در اندازه 49 به هیچ وجه وارد ایران نشد و نخواهد شد و فقط برای بازارهای خاص زده شده
LG هم که کلاً 4k نیست سری های میان رده ش فکر میکنم ، یا حداقل حرف حدیث زیاد داره دور بر محصولاتش بخاطر استفاده از WRGB

لینک به دیدگاه

داداش دیگه دورانی که با 1.5 2 زیر تا بم سیستم رو عوض میکردی و کلا دو نسل میومدی جلو گذشت. من به نظرم با بودجه ای که شما داری کلا دست به سیستم نزنی بهتره چون خودت سیستم داشتی میدونی CPU و Ram و گرافیک و مادربرد  چه بسا پاوری که رو سیستم میندازی باید کلشون باهم مچ و سازگار باشن و نیازهای همدیگه رو پاسخ بدن . گرافیک خوب بندازی ، CPU ات خوب نباشه گلوگاه میشه . رم خوب بگیری bus مادربردت پایین باشه علننا از فرکانسش نمیتونی استفاده خاصی ببری و ...

شما باید یه سیستم کامل + کارت گرافیک dedicate بگیری . منی که CPU ام 7700K هست با کارت گرافیک آنبوردم تو محیط ویندوز هم مشکل داشتم چه برسه به کارای گرافیکی و بازی

یه نمونه جزئیش رو بگم این بود که از صفحه کپچر ویدئویی میگرفتم، کیفیت به قدری افتضاح بود که اصلا معلوم نبود تو اون ویدئو داشتم چکار میکردم

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، mInI_ClockEr گفته است :

با سلام

متاسفانه تلویزیون سری 9000 سونی در اندازه 49 به هیچ وجه وارد ایران نشد و نخواهد شد و فقط برای بازارهای خاص زده شده
LG هم که کلاً 4k نیست سری های میان رده ش فکر میکنم ، یا حداقل حرف حدیث زیاد داره دور بر محصولاتش بخاطر استفاده از WRGB

از بانه میتونین تهیه کنین . خودم برای داداشم خریدم حدود 4200 البته آذرماه . حدود 1000 دلار قیمتشه الان شاید بالای 5500 قیمتش باشه . ولی کیفیت تصویر عالیه و واقعا چیزی کم از مانیتورهای 4K ایسوس نداره . هرچند رفرش ریت اش بالاست ولی فوق العاده است برای گیم های 4K  .

لینک به دیدگاه

توجه کنید که حتی Ryzen 2200G هم به دلیل محدودیت پورت HDMI فقط 4K 30Hz پشتیبانی می کنه و قطعا برای کاربری روزانه مناسب نیست و کندی محسوس هست. برای رسیدن به 4K 60Hz و بالاتر به HDMI 2.0 یا Display Port 1.4 نیاز دارید که در کارت های گرافیک وجود داره.

ویرایش شده توسط mrp7
لینک به دیدگاه

به طور مثال این کارت گرافیک زیر که ارزون ترین مدل GT 1030 در ایران هست طبق گفته سایت MSI دارای پورت (HDMI 2.0b / DisplayPort (Version 1.4 هست در نتیجه در صورتی که تلویزیون شما هم روی خودش پورت HDMI 2.0b داشته باشه و شما هم از کابل HDMI 2.0 استفاده کنید قادر به 4K 60Hz خواهد بود. برای پخش هرگونه فیلمی هم هیچ مشکلی وجود ندارد.

اکثر تلویزیون های 4K جدید هم HDMI 2.0 دارند.

https://lioncomputer.ir/کامپیوتر/قطعات-اصلی/کارت-گرافیک/nvidia/msi/کارت-گرافیک-ام-اس-آی-gt-1030-2gh-lp-oc-50.html

ویرایش شده توسط mrp7
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 13 ساعت قبل، sepehrariaee گفته است :

سلام

البته این موردی که فرمودین من در جریانش هستم ولی خب در مورد بنده قضیه فرق میکنه و 

تلویزیون تبدیل به یک مانیتور میشه و باید از یه منبع قدرتمند تغذیه بشه تا کم و کاستی نداشته باشه

وگرنه با یه پلیر خوب دیگه هیچ موردی نمیمونه و نیازی به این همه هزینه نیست

تلویزیون هم در نظر دارم از سری جدید تلویزیونهای سونی سعنی سری F یه مورد انتخاب کنم 

در 13 ساعت قبل، mInI_ClockEr گفته است :

با سلام

درود و تشکر دوباره 

پس باید یه سری به گوگل بزنم ببینم چی دستگیرم میشه 

بازم ممنون

در 13 ساعت قبل، gamer5 گفته است :

داداش دیگه دورانی که با 1.5 2 زیر تا بم سیستم رو عوض میکردی و کلا دو نسل میومدی جلو گذشت. من به نظرم با بودجه ای که شما داری کلا دست به سیستم نزنی بهتره چون خودت سیستم داشتی میدونی CPU و Ram و گرافیک و مادربرد  چه بسا پاوری که رو سیستم میندازی باید کلشون باهم مچ و سازگار باشن و نیازهای همدیگه رو پاسخ بدن . گرافیک خوب بندازی ، CPU ات خوب نباشه گلوگاه میشه . رم خوب بگیری bus مادربردت پایین باشه علننا از فرکانسش نمیتونی استفاده خاصی ببری و ...

شما باید یه سیستم کامل + کارت گرافیک dedicate بگیری . منی که CPU ام 7700K هست با کارت گرافیک آنبوردم تو محیط ویندوز هم مشکل داشتم چه برسه به کارای گرافیکی و بازی

یه نمونه جزئیش رو بگم این بود که از صفحه کپچر ویدئویی میگرفتم، کیفیت به قدری افتضاح بود که اصلا معلوم نبود تو اون ویدئو داشتم چکار میکردم

درود

بله همینطوره و قیمتها اصلا اجازه ارتقاع به موقع و به روز بودن رو نمیده 

کاملا درست میفرمایین ، قطعات باید باهم مچ بشن و در یک سطح قرار بگیرن تا شاهد افت کارایی نباشیم 

دقیقا تو همین فکرم که مثلا بنده بخوام یه گرافیک معمولی ( RX550 & GT1030  ) به سیستم اضافه کنم تا چه حد گلوگاه خواهد شد

چون سی پی یوم خیلی ضعیف هست و اگرم بخوام یه سی پی یو اضافه کنم هزینش بالاست 

در 5 ساعت قبل، mrp7 گفته است :

توجه کنید که حتی Ryzen 2200G هم به دلیل محدودیت پورت HDMI فقط 4K 30Hz پشتیبانی می کنه و قطعا برای کاربری روزانه مناسب نیست و کندی محسوس هست. برای رسیدن به 4K 60Hz و بالاتر به HDMI 2.0 یا Display Port 1.4 نیاز دارید که در کارت های گرافیک وجود داره.

درود

بله متاسفانه این محدودیتها باعث میشه گزینه سیستم بر پایه گرافیک آنبرد رو کنار بزارم و به فکر خرید گرافیک

مجزا برای سیستم بشم

در 5 ساعت قبل، mrp7 گفته است :

به طور مثال این کارت گرافیک زیر که ارزون ترین مدل GT 1030 در ایران هست طبق گفته سایت MSI دارای پورت (HDMI 2.0b / DisplayPort (Version 1.4 هست در نتیجه در صورتی که تلویزیون شما هم روی خودش پورت HDMI 2.0b داشته باشه و شما هم از کابل HDMI 2.0 استفاده کنید قادر به 4K 60Hz خواهد بود. برای پخش هرگونه فیلمی هم هیچ مشکلی وجود ندارد.

اکثر تلویزیون های 4K جدید هم HDMI 2.0 دارند.

https://lioncomputer.ir/کامپیوتر/قطعات-اصلی/کارت-گرافیک/nvidia/msi/کارت-گرافیک-ام-اس-آی-gt-1030-2gh-lp-oc-50.html

البته به نظر بنده خرید گرافیک RADEON RX550 فکر میکنم بهتر از گرافیک GT1030 باشه هم از لحاظ قدرت و هم بقیه موارد

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، ᗩTᗩ گفته است :

به سیستم اضافه کنم تا چه حد گلوگاه خواهد شد

برای تماشای فیلم و کار های روزانه گلوگاهی وجود نداره. کلا پردازنده قوی لازم نیست.

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، ᗩTᗩ گفته است :

البته به نظر بنده خرید گرافیک RADEON RX550 فکر میکنم بهتر از گرافیک GT1030 باشه

بهتر نیست به هیچ وجه قیمتش 350 تومن گرون تره و کاراییش فرقی نداره 

لینک به دیدگاه

درود

سیستمتون رو اگر گرافیک قوی بخواید بندازید که بدون لگ بشینید بازی کنید باید یا 1050tiباشه یاrx 560 که 1050 ti که خودم روی 4K تست کردم کمی کم میاره البته با تنظیمات متوسط که مجبوری در کنترل پنل انویدیا درسینک ورتیکال   فست سینک بهش بدی ! 

نگاه کنیم گرافیک بخرید سیستمتون کلی گلوگاه است و با این وضعیت قیمتها خرید گرافیک مسخره ترین کار روی زمینه .

نظرم اینه که یه سیستم بر پایه ی Ryzen 2400G ببندید که هم پردازنده گرافیکی قوی داره که میتونید در 4K روش حساب کنید( البته در بازیهای سنگین شاید نتونید روی ultra بازی کنید ) همم سیستم جدید تره و کار آمد تره . امیدوارم دوستان بیشتر کمکتون کنند و خرید تلویزیون خوب و با آخرین اطلاعات داشته باشید و از خریدتون راضی باشید .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...