رفتن به مطلب

مشاوره برای خرید فن cpu

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام ،

به نظر من بهترين گزينه PCCOOLER 1216 و Tuniq Tower 120 Extreme هست. ولي متاسفانه تو بازار گير نمياد (يا حداقل من تو اين دو هفته اخير هر چي گشتم نتونستم پيدا كنم، نمايندگي هاي گرين هم مي گفتن به جز بوفالو شركت فعلا كولري بيرون نداده و معلوم نيست كي بياد). چون خودم هم كولر لازم بودم يه مدل خوب و خوش قيمت رو بهم پيشنهاد دادن كه خريدم و الان هم واقعا ازش راضي هستم. برند DEEPCOOL و مدل ICEEDGE 400FS. اينم لينك مشخصاتش: لينك شما

اگر نتونستي اون دوتا مدل اول رو پيدا كني، به نظرم تو وضعيت فعلي بازار از همه بهتره. از بوفالو كم صداتره و راندمان بالاتري هم داره. (تعداد پايپ بيشتر و توان گرماگيري بهتر)

قيمتش رو من از نمايندگيش (طبقه سوم مركز كامپيوتر ايران) 35 تومان خريدم كه به نظرم واسه اين كولر واقعا قيمت خوبيه. سرعت فن تا 2200 بالا مي ره. تا سرعت 1800 خيلي كم صدا هست و تقريبا نويزش رو نميشوني. تو حالت فول لود هم نويزش از فن استوك AMD خيلي كمتره.

موفق باشي

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
چون خودم هم كولر لازم بودم يه مدل خوب و خوش قيمت رو بهم پيشنهاد دادن كه خريدم و الان هم واقعا ازش راضي هستم. برند DEEPCOOL و مدل ICEEDGE 400FS. اينم لينك مشخصاتش: لينك شما

یه شات از دمای CPU و سرعت فن تو حالت نرمال و لود اگر اینجا بگذاری همه استفاده میکنیم.

نرم تفزار Speedfan سبک هست و فری از اینجا دانلود کن با حجم 2 مگ.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام ،

به نظر من بهترين گزينه PCCOOLER 1216 و Tuniq Tower 120 Extreme هست. ولي متاسفانه تو بازار گير نمياد (يا حداقل من تو اين دو هفته اخير هر چي گشتم نتونستم پيدا كنم، نمايندگي هاي گرين هم مي گفتن به جز بوفالو شركت فعلا كولري بيرون نداده و معلوم نيست كي بياد). چون خودم هم كولر لازم بودم يه مدل خوب و خوش قيمت رو بهم پيشنهاد دادن كه خريدم و الان هم واقعا ازش راضي هستم. برند DEEPCOOL و مدل ICEEDGE 400FS. اينم لينك مشخصاتش: لينك شما

اگر نتونستي اون دوتا مدل اول رو پيدا كني، به نظرم تو وضعيت فعلي بازار از همه بهتره. از بوفالو كم صداتره و راندمان بالاتري هم داره. (تعداد پايپ بيشتر و توان گرماگيري بهتر)

قيمتش رو من از نمايندگيش (طبقه سوم مركز كامپيوتر ايران) 35 تومان خريدم كه به نظرم واسه اين كولر واقعا قيمت خوبيه. سرعت فن تا 2200 بالا مي ره. تا سرعت 1800 خيلي كم صدا هست و تقريبا نويزش رو نميشوني. تو حالت فول لود هم نويزش از فن استوك AMD خيلي كمتره.

موفق باشي

بهترین انتخاب رو داشتین...

لینک به دیدگاه

یه شات از دمای CPU و سرعت فن تو حالت نرمال و لود اگر اینجا بگذاری همه استفاده میکنیم.

SpeedFan رو نصب كردم. ولي ظاهرا نميتونه با كنترلر مين بردم ارتباط برقرار كنه و دماي CPU رو 60- نشون مي ده !!!

مين برد من ASUS P8Z68-V هست و CPU:2500K ،،

با نرم افزار خوده ايسوس (AI Suite II) اطلاعات رو ضبط كردم. دماي حالت كاركرد عادي (بدون بار / وب گردي / فايل صوتي) بين 27 تا 35 درجه در نوسان بود. در حالت فول لود (استفاده از نرم افزار IntelBurnTestV2 به مدت 10 دقيقه) دما حداكثر تا 67 درجه بالارفت. البته با اين توضيح كه CPU من تا فركانس 4500MHz اوركلاك شده بود. براي مقايسه بايد بگم كه زماني كه از فن استوك استفاده مي كردم دماي فول لود با همين فركانس در كمتر از يك دقيقه به 84 درجه مي رسيد كه طبيعتا براي جلوگيري از خوانده شدن فاتحه CPU، تست رو متوقف مي كردم. همچنين با فن استوك دماي حالت كاركرد عادي بين 34 تا 42 درجه در نوسان بود.

لینک به دیدگاه

من هم نصب کردم به این شکل نشون میده :

در دمای عادی

post-59-086188500 1317476370_thumb.jpg

چرا دمای CPU رو یه جا 33 و یه جا 154 زده ؟ @};- :)?

ویرایش شده توسط Hamed
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مادر برد های رو که ساپورت نمیکنه رو باید فایل کانفیگش رو از سایتش بگیری تو تب info یه توضیحاتی داده.

این نرم افزار هم 200kb هست و نیاز به نصب هم نداره میتونین امتحان کنید.

لینک به دیدگاه

مادر برد های رو که ساپورت نمیکنه رو باید فایل کانفیگش رو از سایتش بگیری تو تب info یه توضیحاتی داده.

این نرم افزار هم 200kb هست و نیاز به نصب هم نداره میتونین امتحان کنید.

خب.. ظاهرا اين نرم افزار رو سيستم من خوب عمل كرد و تونست با چيپ NCT6776F ارتباط برقرار كنه. دوتا عكس حالت نرمال و حالت فول لود رو مي زارم. در حالت نرمال دما 29 درجه و در حالت فول لود با 9 سيكل دماي حداكثر به 70 رسيد. البته با اوركلاك 4430 مگاهرتز. جالبه بدونين طي تست هايي كه انجام دادم به اين نتيجه رسيدم كه نرم افزار Intel Burning Test با وجود جثه كوچيكش @};- لودي كه روي CPU بصورت پيوسته ايجاد مي كنه به مراتب بيشتر از LinX و OCCT هست.

post-8081-009117200 1317575406_thumb.png post-8081-088364300 1317575416_thumb.png

============

ويرايش: از امكانات اين نرم افزار كوچيك ولي كاربردي واقعا خوشم اومد. خيلي عالي طراحي شده

post-8081-065415600 1317576667_thumb.png

بخصوص قابليت رسم نمودار زماني و همچنين گجت انعطاف پذير و كاربردي كه داره خيلي عاليه

post-8081-052419200 1317576676_thumb.png

ویرایش شده توسط Hamid Reza
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...