رفتن به مطلب

رم مناسب برای AMD Ryzen7

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خدمت دوستان،

مادربورد بنده B350 PC Mate هستش. سی پی یو هم Ryzen7 2700x . 

اما متاسفانه سیستم من با رم G.Skill F4-2400C17s-8GIS اصلا بالا نمیاد. یعنی فقط پاور روشن میشه و هیچ تصویری رو مانیتور نیست؛ انگار که اصلا رمی رو مادربورد نیست. 

سوال اینجاست آیا احتمال از خرابی مادربورد هست یا ممکنه به خاطر این باشه که رم  رو ساپورت نکنه که در این صورت چه مدل رمی رو باید انتخاب کنم. 

الان دورباره چک کردم قسمت ال ای دی دیباگ  چراغ سی پی یوش روشن میشه و یک ثانیه بعد خاموش میشه. یعنی احتمال داره مشکل از سی پی بو باشه؟

ممنوم میشم تو این مورد کمک کنید.

ویرایش شده توسط m8910s
اضافه کردن به متن
لینک به دیدگاه

داستانی شده سازگاری رم و مادربرد و سی پی  یو در رایزن :|

منم میخوام همین مادربرد رو بگیرم و این سوال رو دارم که آیا GEIL EVO Forza DDR4 16GB 2400Mhz CL16 با رایزن 5-1600 سازگار هست ؟

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، m8910s گفته است :

سلام خدمت دوستان،

اما متاسفانه سیستم من با رم G.Skill F4-2400C17s-8GIS اصلا بالا نمیاد. یعنی فقط پاور روشن میشه و هیچ تصویری رو مانیتور نیست؛ انگار که اصلا رمی رو مادربورد نیست. 

سوال اینجاست آیا احتمال از خرابی مادربورد هست یا ممکنه به خاطر این باشه که رم  رو ساپورت نکنه که در این صورت چه مدل رمی رو باید انتخاب کنم. 

الان دورباره چک کردم قسمت ال ای دی دیباگ  چراغ سی پی یوش روشن میشه و یک ثانیه بعد خاموش میشه. یعنی احتمال داره مشکل از سی پی بو باشه؟

در 12 دقیقه قبل، haj_farbod گفته است :

داستانی شده سازگاری رم و مادربرد و سی پی  یو در رایزن :|

منم میخوام همین مادربرد رو بگیرم و این سوال رو دارم که آیا GEIL EVO Forza DDR4 16GB 2400Mhz CL16 با رایزن 5-1600 سازگار هست ؟

سیستم منم رایزنه 1700 با Asus b350 Gaming -f

رم سیستم من اینه و از سیستم قبلیم ک اینتل بود مونده بود ک گذاشتم رو سیستم رایزن و به خوبی داره کار میکنه

https://lioncomputer.ir/کامپیوتر/قطعات-اصلی/رم-کامپیوتر/ddr4/gskill/رم-جی-اسکیل-aegis-ddr4-2133mhz-8gb-61.html

اگه بتونین موقه خرید بدین بایوس رو براتون آپدیت کنن خیلی از مشکلاتتون فک کنم حل بشه

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، m8910s گفته است :

سلام خدمت دوستان،

ایا بایوس مادربرد رو اپدیت کردید ؟
گرافیک اکسترنال دارید یا خیر ؟

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، SaeedReDLiNe گفته است :

دوستمون اشاره کردند 

در صورت خرید جدید باید بایوس مادربرد با سی پی یو نسل قبل اپدیت شه 

اگر نشده مشکل از همون مورد هست چون چراغ سی پی یو هم روشن میشه 

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، SaeedReDLiNe گفته است :

نه هنوز. این بورد رو تازه گرفتم. فکر نکنم آپدیت باشه. هرچند تا روشن نشه نمی تونم آپدیتش کنم.

بله گرافیک اکسترنال هم دارم و بازم جواب نداد. مدل GTX 1050

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، m8910s گفته است :

نه هنوز. این بورد رو تازه گرفتم. فکر نکنم آپدیت باشه. هرچند تا روشن نشه نمی تونم آپدیتش کنم.

بله گرافیک اکسترنال هم دارم و بازم جواب نداد. مدل GTX 1050

داشم برای اینکه این بورد بتونه این cpu رو بالا بیاره باید اول با یک cpu نسل اول رایزن مثل 1700 اپدیت بشه بعد cpu نسل دو رو روش بندازین 

لینک به دیدگاه

مادر برد asus b350 prime -plus

ryzen 5 1600

رم من اینه:

:https://lioncomputer.ir/کامپیوتر/قطعات-اصلی/رم-کامپیوتر/ddr4/crucial/رم-کروشیال-ballistix-sport-lt-8gb-2400mhz-cl16-قرمز-23.html

من به توصیه بخش فنی لیون خریدم.

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، SaeedReDLiNe گفته است :

داشم برای اینکه این بورد بتونه این cpu رو بالا بیاره باید اول با یک cpu نسل اول رایزن مثل 1700 اپدیت بشه بعد cpu نسل دو رو روش بندازین 

خب من همین دو روز پیش سی پی یو قدیمی ام رو رد کردم. البته مدلش 1800x بود. الان راهی نیست که این مشکل برطرف شه. بدون سی پی یو. چون دسترسی به سی پی یو قدیمی ندارم.

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، m8910s گفته است :

خب من همین دو روز پیش سی پی یو قدیمی ام رو رد کردم. البته مدلش 1800x بود. الان راهی نیست که این مشکل برطرف شه. بدون سی پی یو. چون دسترسی به سی پی یو قدیمی ندارم.

راه دیگه که نیست باید یه cpu هرچی هم که باشه از نسل اول رایزن پیدا کنید و بندازید تا اپدیت بشه  و بعدش از cpu جدیدتون لذت ببرید ?

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، SaeedReDLiNe گفته است :

راه دیگه که نیست باید یه cpu هرچی هم که باشه از نسل اول رایزن پیدا کنید و بندازید تا اپدیت بشه  و بعدش از cpu جدیدتون لذت ببرید 1f609.png

اوکی. همین کار رو میکنم. اگه مشکل برطرف شد می نویسم

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، SaeedReDLiNe گفته است :

راه دیگه که نیست باید یه cpu هرچی هم که باشه از نسل اول رایزن پیدا کنید و بندازید تا اپدیت بشه  و بعدش از cpu جدیدتون لذت ببرید 1f609.png

البته یه نکته دیگه هم هست. اونم اینکه فقط یه لحظه چراغ سی پی یو روشن میشه و دیگه خاموش میشه. یعنی باز با این حال مشکل از سی پی یو هستش؟

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، m8910s گفته است :

البته یه نکته دیگه هم هست. اونم اینکه فقط یه لحظه چراغ سی پی یو روشن میشه و دیگه خاموش میشه. یعنی باز با این حال مشکل از سی پی یو هستش؟

عاره داداش مشکل سی پی یو هست 

شما پردازنده رو از کجا تهیه کردید ؟

و مورد دیگه اینکه میتونید ارسال کنید براتون اپدیت کنن

باید 2 روز بی سیستم بمونید 

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، The.13east گفته است :

همین الانشم بی سیستم هستن :دی

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، The.13east گفته است :

من آنلاین گرفتم. دارم همین کارو میکنم. باید بردم برام آپدیت کنن. اگه نشد مجبورم که سی پی یو بگیرم. 

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، SaeedReDLiNe گفته است :

همین الانشم بی سیستم هستن :دی

در هم اکنون، m8910s گفته است :

من آنلاین گرفتم. دارم همین کارو میکنم. باید بردم برام آپدیت کنن. اگه نشد مجبورم که سی پی یو بگیرم. 

خب میتونید با فروشگاه لیون تماس بگیرید و مادربرد و سی پی یو رو براشون ارسال کنید 

براتون اپدیت میکنند میفرستن

ویرایش شده توسط The.13east
لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، The.13east گفته است :

خب میتونید با فروشگاه لیون تماس بگیرید و مادربرد و سی پی یو رو براشون ارسال کنید 

براتون اپدیت میکنند میفرستن

اونم میشه ولی من دنبال یه راه سریع تر هستم. در کل تا اینجا ممنون بابت کمک فکری 

لینک به دیدگاه

سلام مجدد خدمت دوستان.

مادربورد رو با یه سی پی یو نسل قبلتر یعنی ۱۳۰۰ بالا آوردم و بایوسش رو آپدیت کردم. الان بدون مشکل در حال کار کردن هست. ممنون از کمک و راهنماییتون.

فقط یه سوال، دمای سی پی یو نسل قبلتر (۱۳۰۰) توی بایوس رو سی درجه بود ولی این سی پی یو جدید ( ۲۷۰۰ ایکس) رو چهل و دو درجه است. به نظر شما مشکلی نداره؟

سی پی یو ۱۳۰۰ (آکبند بود) با فن اورجینال خودش کار کرد ولی سی پی یو مدل ۲۷۰۰ ایکس براش یه فن تقریبا حرفه ای گرفتم. 

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، m8910s گفته است :

سلام مجدد خدمت دوستان.

مادربورد رو با یه سی پی یو نسل قبلتر یعنی ۱۳۰۰ بالا آوردم و بایوسش رو آپدیت کردم. الان بدون مشکل در حال کار کردن هست. ممنون از کمک و راهنماییتون.

فقط یه سوال، دمای سی پی یو نسل قبلتر (۱۳۰۰) توی بایوس رو سی درجه بود ولی این سی پی یو جدید ( ۲۷۰۰ ایکس) رو چهل و دو درجه است. به نظر شما مشکلی نداره؟

سی پی یو ۱۳۰۰ (آکبند بود) با فن اورجینال خودش کار کرد ولی سی پی یو مدل ۲۷۰۰ ایکس براش یه فن تقریبا حرفه ای گرفتم. 

درود

بر اساس آنچه تاکنون درباره ی نسل دوم رایزن نوشته شده، نسبت به نسل اول مصرف و دمای بیشتری دارند و طبیعی است.

لینک به دیدگاه

تنها راه شما اینه که یه سی پی یو نسل قبل پیدا کنی و بایوز رو آپدیت کنی وگرنه کادربرد رو بفرست شرکت گرین بگو مشکل بایوس داره لطفا آپدیتش کنید , قبلش تلفنی باهاشون صحبت کن

ویرایش شده توسط Gintama
لینک به دیدگاه

سلام

آقا مگه 2700x اومده تو بازار  ..!؟

از کجا خریدی ...!؟ چرا سری B  گرفتین مگه نسل دوم رایزن روی x470 کار نمیکنه ....!؟

ویرایش شده توسط Naser.Morsali
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Naser.Morsali گفته است :

سلام

از کجا خریدی ...!؟ 

منم همین سوالو داشتم o.O

در 2 ساعت قبل، Naser.Morsali گفته است :

چرا سری B  گرفتین مگه نسل دوم رایزن روی x470 کار نمیکنه ....!؟

روی مادربردهای سری 300 هم میشه پردازنده های سری دوم رایزن ( +Zen ) رو استفاده کرد؛ البته باید بایوسش بروزرسانی بشه.

ویرایش شده توسط Hossein.9
لینک به دیدگاه

با سلام     ☢️

رفقا دقت کنن بنده سه ماه قبل وقتی سیستم رو خریدم که رایزن 5 1600 با م ب b350 prime رفتم سراغ رم.

رم مناسب برای این سیستم که ارزونتر از ترایدنت و بقیه رمای معروف بازاره، patriot viper هست که بنده16 گیگ 3200 ش رو خریدم سوار سیستمه.

تو سایتای خارجیم رفتم از لحاظ عملکرد چیزی کمتر از بقیه نداره. تأیید هم شده برا سیستمای رایزن. خداروشکر هیچ مشکل و داستان و آپدیت و اینام نیاز نداشتم.

تو بازار ایران برید باید باشه چون خیلیا نمیدونن دنبا کروشالو ترایدنتن. ولی قیمتشو الان ندارم اون موقع 750 گرفتم

لینک به دیدگاه

در در 1397/02/13, 08:38:48، Naser.Morsali گفته است :

سلام

از کجا خریدی ...!؟ چرا سری B  گرفتین مگه نسل دوم رایزن روی x470 کار نمیکنه ....!؟

آره یه ماهی میشه البته رسمی وارد بازار نشده و باید بگردی. 

در مورد مادربورد همین سری ب هم تقریبا خوبه برای من که بازی روی سیستمم نیست و قرار هم نیست نصب بشه خوبه.

فقط یه سوال جالب! توی سایت خود ام اس ای در مورد ساپورت رم‌ها رمی که من استفاده می کنم (G.Skill F4-2400C17s-8GIS) توشون نیست. در حالی که ظاهرا ساپورتش کرده. سوال اینجاست که آیا مشکلی پیش نمیاد بعدا؟ و اگه بخوام دقیقا همین رم رو کنارش نصب کنم همون بازدهی رم های دوال رو داره در حالی که اینا سینگل هستن.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...