رفتن به مطلب

رم مناسب برای AMD Ryzen7

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خدمت دوستان،

مادربورد بنده B350 PC Mate هستش. سی پی یو هم Ryzen7 2700x . 

اما متاسفانه سیستم من با رم G.Skill F4-2400C17s-8GIS اصلا بالا نمیاد. یعنی فقط پاور روشن میشه و هیچ تصویری رو مانیتور نیست؛ انگار که اصلا رمی رو مادربورد نیست. 

سوال اینجاست آیا احتمال از خرابی مادربورد هست یا ممکنه به خاطر این باشه که رم  رو ساپورت نکنه که در این صورت چه مدل رمی رو باید انتخاب کنم. 

البته قسمت ال ای دی دیباگ  چراغ سی پی یوش یه لحظه روشن میشه و بعد خاموش میشه. یعنی احتمال داره مشکل از سی پی بو باشه؟

این قضیه رو هم با گرافیک آنبور و هم مجزا چک کردم که تغییری نکرد.

ممنوم میشم تو این مورد کمک کنید.

لینک به دیدگاه

در 19 ساعت قبل، m8910s گفته است :

سلام خدمت دوستان،

مادربورد بنده B350 PC Mate هستش. سی پی یو هم Ryzen7 2700x . 

اما متاسفانه سیستم من با رم G.Skill F4-2400C17s-8GIS اصلا بالا نمیاد. یعنی فقط پاور روشن میشه و هیچ تصویری رو مانیتور نیست؛ انگار که اصلا رمی رو مادربورد نیست. 

سوال اینجاست آیا احتمال از خرابی مادربورد هست یا ممکنه به خاطر این باشه که رم  رو ساپورت نکنه که در این صورت چه مدل رمی رو باید انتخاب کنم. 

البته قسمت ال ای دی دیباگ  چراغ سی پی یوش یه لحظه روشن میشه و بعد خاموش میشه. یعنی احتمال داره مشکل از سی پی بو باشه؟

این قضیه رو هم با گرافیک آنبور و هم مجزا چک کردم که تغییری نکرد.

ممنوم میشم تو این مورد کمک کنید.

سلام

برای رایزن ۲۷۰۰X  باید بایوس شما اپدیت شود .

این پردازنده گرافیک آنبرد نداره که شما تست کردید . اون خروجی فقط برای APU  ها هست . 

ویرایش شده توسط MSI Support
لینک به دیدگاه

مجددا سلام، مادربورد رو با یه سی پی یو نسل اول (ریزن ۳ ۱۳۰۰) روشن کردم و مشکلی نداشت و همون لحظه بایوس رو آپدیت کردم و الان سیستم بدون مشکل روشن شده.

لینک به دیدگاه

خواهش میکنم . خوشحالم مشکلت حل شد . برای استفاده از پردازنده های جدید نیاز به اپدیت بایوس است 

لینک به دیدگاه

یه سوال دیگه؛ توی سایت  ام اس ای قسمت ساپورت رم‌ها، رمی که من استفاده می کنم (G.Skill F4-2400C17s-8GIS) توشون نیست. در حالی که داره کار میکنه و ظاهرا ساپورتش کرده. سوال اینجاست که آیا بعدا مشکلی پیش نمیاد؟ و اگه بخوام دقیقا همین رم رو کنارش نصب کنم همون بازدهی رم های دوال رو داره در حالی که اینا سینگل هستن.

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، m8910s گفته است :

یه سوال دیگه؛ توی سایت  ام اس ای قسمت ساپورت رم‌ها، رمی که من استفاده می کنم (G.Skill F4-2400C17s-8GIS) توشون نیست. در حالی که داره کار میکنه و ظاهرا ساپورتش کرده. سوال اینجاست که آیا بعدا مشکلی پیش نمیاد؟ و اگه بخوام دقیقا همین رم رو کنارش نصب کنم همون بازدهی رم های دوال رو داره در حالی که اینا سینگل هستن.

همه رم ها را نمیشه تو لیست گذاشت . شما باید چک کنید سازنده رم . رم شما را برای این پلتفرم توصیه کرده یا نه 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...