رفتن به مطلب

نظرسنجی: دارندگان پلتفورم رایزن AMD شرکت کنند

اشتراک گذاری

از چه مادربردی برای پردازنده رایزن خود استفاده می کنید  

56 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. سازنده برد شما کدام است؟

2. 2. چیپست مورد استفاده در برد شما کدام مدل می باشد؟

3. 3. میزان رضایت کلی شما از مادربرد (باگ های بایوس و بروزرسانی، پشتیبانی از رم با فرکانس بالا؛ امکانات، قابلیت ها و ...) به چه میزان است؟

Recommended Posts

• کاربر ویژه

ryzen-galaxy-s7-edge-rom.jpg

درود

با فراگیر شدن پلتفورم جدید شرکت AMD موسوم به رایزن طرفداران این پتلفورم ها در ایران نیز از آن استقبال خوبی داشتند.

اگر شما هم از این پلتفورم بهره می برید لطفا به سوالات بالا جواب دهید.

همچنین می توانید مدل پردازنده، رمهای مورد استفاده و توضیحات بیشتر را در ادامه بیان کنید و دوستانتان را در انتخاب درست این پلتفورم راهنمایی کنید..

با تشکر

لینک به دیدگاه

Ryzen 1300x

Msi b350 gamin plus

تا 4 ghz بدون مشکل اورکلاک میشه در 4.1 بعد 6 دقیقه تست استرس سیستم هنگ می کنه و در 4.2 روی لودینگ ویندوز گیر میکنه و سیستم بالا نمیاد اخرین ورژن بایوس هم هست دوستان نظر بدن دما هم حداکثر 60

لینک به دیدگاه

سلام

من  جزاولین کسانی بودم که تجریه رایزن رو داشت حدودا اردیبهشت پارسال اوایل باگهای عجیب زیادی داشت به  مرور بعد از چندتا اپدیت بایوس و چیپ ست  تمام مشکلات بر طرف شد  نه مشکل پرش دما نه مشکل ست شدن رم و نه بلو اسکرین های بی جهت

AMD Ryzen 7 1700X
ROG CROSSHAIR VI HERO
Trident Z 16GB 8GBx2 3200Mhz

ویرایش شده توسط ramin9500
لینک به دیدگاه

دوبار  پست شد

ویرایش شده توسط ramin9500
لینک به دیدگاه

CPU ; 1700  3.9 GH

MB; MSI X370 PRO CARBON 

RAM; GEEL 3000 16 GIG

VGA ; 1060 MSI GAMING X

قدرت نسبت به قیمت وحشتناک بالا ?

بخصوص تو رندرینگ کانورت و مالتی تسکینگ هیچی کم نداره حتی بازی 

لینک به دیدگاه

بنده هم ryzen 1700  و Asus b350 gaming-fو 8gb  رم

به شدت راضیم مخصوصا تو بحث کانورت و مالتی تسکین ک دوستمون اشاره کردن

من مرداد پارسال بود ک به رایزن کوچ کردم و واقعا راضیم. و اینکه برام عجیب بود ک مشکلاتی ک دوستان با رم داشتن برای من وجود نداشت!کلا برای من هیچگونه مشکل و درد سری نبود. به جز این آپدیت نرم افزاری ایسوس ک واقعا گند میزد به سیستم!

من همون روز اول واتر کولر بستم روش و واسه دست گرمی تا 3.9  اور کردم ک پایدار بود.فرکانس 4 هم امکان پذیر بود ک ولتاژ بالا میطلبید ک من ریسک نکردم?

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

من از بردم انچنان که باید راضی نیستم البته نه به این عنوان که برد خوبی نیست نه در حال حاضر با پرس و جو هایی که داشتم برد ها همه یکین همه مشکلاتی دارن، اما برد مورد انتظارم تایچی ازراک بود خیلی خوب میشد اگه موجود میشد زمان خرید بماند که اصلا از ازراک برد نیومد، اما در حال حاضر منتظر سری 470 هستم فکر کنم ایسوس و msi زودتر بیاد تو بازار ببینم قیمت مناسب باشه و ارزش داشته باشه برد رو عوض کنم بره... ?

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

من با برد B350 و X370 تجربه کار با R7 1700 رو دارم. هر دو برد در کلاس خودشون بهترین مدل هستند.

بزودی از بردهای گیگابایت و ایسوس هم تست خواهم کرد و نتیجه رو اینجا اعلام می کنم.

با تشکر

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
  • کاربر ویژه

درود

برد MSI مدل X370 XPOWER GAMING TITANIUM با آخرین آپدیت بایوس مشکل ناپایداری رم به کلی مرتفع شد.

با برد برد اسوس X370 Prime Pro موفق شدم به فرکانس 3466 برسم:

screen015.thumb.jpg.d53a14930b2a4199d38e95813ce82bbf.jpg

لینک به دیدگاه

• AMD Ryzen 3 1300X
  • مادربورد
    MSI B350 GAMING PLUS AM4 B350 Mainboard
  • رم

G.skill ripjaws 2x4gb 2400mhz ddr4 من که خیلی راضی هستم 
لینک به دیدگاه

سلام

gigabyte ax370 gaming 5

r 71700

Gskill Tridentz 3200 2*4GB

پردازنده بدون اضافه ولتاژ تا 3700 اورکلاک میشه و قدرت خیلی خوبی نسبت به کارایی داره  ، از پردازنده خیلی راضیم به جز مشکلاتی که مینبورد داره

اما مشکلاتی که من دارم: (اینو باید بگم که برای ماینینگ استفاده میکنم)

اول msi x370 gaing pro رو داشتم که فقط حسنش قیمتش بود ، بیش از 4 گرافیک روش اجرا نمیشد و گزینه ی above 4GB مشکلاتی داشت ، پشتیبانی هم خیلی بد بود و نمیگفتن برای این مشکل، بایوس میدن یا نه....

تا اینکه مینبوردی که بالا نوشتم رو خریدم ، خوبه فقط دو مشکل دارم ، یکی اینکه گرافیک ششم رو بعضی اوقات نمیشناسه و باید سیستم رو ریست کنم ، ی مشکل حادتر هم که وجود داره بعضی اوقات که سیستم رو ریست می کنم کلا بایوسش به مشکل میخوره و هیچ تصویری نمیده باید با بایوس بکاپ بیام بالا و بایوس اصلی رو فلش کنم (تا بحال فک کنم سه دفعه به این مشکل برخوردم که البته زیاد سیستم خاموش روشن نمیشه)

لینک به دیدگاه

سلام!

من به تازگی سیستم م رو راه اندازی کردم! پردازنده م رایزن R5 1500X هست، مدل مادربرد msi B350 PC MATE و با مقدار ۸ گیگ رم Gskill Ripjsaw V 3200MHZ، کارت گرافیک م هم msi Radeon R9 270X 2GB GDDR5 Hawk Edition هست...

.. ویندوز ۷ اولتیمیت رو هم بروی SAMSUNG EVO 860 250 GB نصب کردم، هیچ مشکلی در نصب ویندوز نداشتم و سیستم با همون بوت اول خیلی خوب بالا اومد و تا الان هم که بسیار عالی کار میکنه و خدا رو شکر خیلی راضی هستم!

فقط رم روی فرکانس ۲۱۳۳ کار میکنه که فکر کنم باید بایوس رو آپدیت کنم تا با سرعت بالا کار کنه، سیستم بسیار قدرتمند و خنک و کم صدا هست!

:-)

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Saman Taji گفته است :

فقط رم روی فرکانس ۲۱۳۳ کار میکنه که فکر کنم باید بایوس رو آپدیت کنم تا با سرعت بالا کار کنه، سیستم بسیار قدرتمند و خنک و کم صدا هست!

خب رم رو فرکانس پایه داره کار میکنه

برای فرکانس بالاتر دادا باید رم رو اورکلاک کنی

لینک به دیدگاه

سلام  من هم یه سیستم رایزن دارم

1700x

Asus prime pro x370

16GB رم رو مدل دقیقشو نمیدونم فقط حجمش رو میدونم

در بحث رندر و مدسازی معماری عالیه خصوصا تو بحث مولتی تستینگ رندرگیری عالیه بیشتر کاربردمون هم بعنوان رندر باکس ازش استفده میکنیم

منتظرم سری جدیدش که بیاد برای کار هم یکی دیگه بگیرم

فقط دوستان چه جوری اورکلاک میکنید من از هر کسی پرسیدم گفت این amd ها رو زیاد نمیشه اور کرد

البته منم هم اور بلد نیستم ... یه چنتا فبلم و سرچ تو نت دیدم ولی ترسیدم انجام بدم گفتم سیستم نره رو هوا ...!

لینک به دیدگاه

چرا تو نظر سنجی دارندگان چیپست سری B از سری چیست X  بیشتره ...!؟

مگه سری X  برای گیم و رندر بهتر نیست ...!؟ 

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، ali.king گفته است :

خب رم رو فرکانس پایه داره کار میکنه

برای فرکانس بالاتر دادا باید رم رو اورکلاک کنی

والله علاقه زیادی به اورکلاک ندارم فقط میخوام پایدار کار کنه که تا حالا مشکلی نداشته خدا رو شکر... :-)

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Saman Taji گفته است :

سلام!

من به تازگی سیستم م رو راه اندازی کردم! پردازنده م رایزن R5 1500X هست، مدل مادربرد msi B350 PC MATE و با مقدار ۸ گیگ رم Gskill Ripjsaw V 3200MHZ، کارت گرافیک م هم msi Radeon R9 270X 2GB GDDR5 Hawk Edition هست...

.. ویندوز ۷ اولتیمیت رو هم بروی SAMSUNG EVO 860 250 GB نصب کردم، هیچ مشکلی در نصب ویندوز نداشتم و سیستم با همون بوت اول خیلی خوب بالا اومد و تا الان هم که بسیار عالی کار میکنه و خدا رو شکر خیلی راضی هستم!

:-)

درود دوست عزیز 

رم جی اسکیل ریجاوز V با پلتفورم رایزن مشکل دارند دوست عزیزم @EHSANRF هم همین مشکل رو داشتند که فرکانس روی 2133 بالاتر نمیرفت که رم team group night hawk رو امتحان کردند کاملا مچ بود. قبل از خرید باید تحقیق کرده و لیست QVL مین بوردتون رو نگاه میکردید 

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Naser.Morsali گفته است :

سلام  من هم یه سیستم رایزن دارم

1700x

Asus prime pro x370

16GB رم رو مدل دقیقشو نمیدونم فقط حجمش رو میدونم

در بحث رندر و مدسازی معماری عالیه خصوصا تو بحث مولتی تستینگ رندرگیری عالیه بیشتر کاربردمون هم بعنوان رندر باکس ازش استفده میکنیم

منتظرم سری جدیدش که بیاد برای کار هم یکی دیگه بگیرم

فقط دوستان چه جوری اورکلاک میکنید من از هر کسی پرسیدم گفت این amd ها رو زیاد نمیشه اور کرد

البته منم هم اور بلد نیستم ... یه چنتا فبلم و سرچ تو نت دیدم ولی ترسیدم انجام بدم گفتم سیستم نره رو هوا ...!

پردازنده شما راحت تا 4 گیگاهرتز اور میشه ضمنا نگران دما تو رایزن نباشین خیلی خنک هستن حتی با اورکلاک من با فرکانس 3.9 تاحالا تو فول لود از 70 بالاتر نرفته دما 

لینک به دیدگاه

در 25 دقیقه قبل، Amir.s.b گفته است :

درود دوست عزیز 

رم جی اسکیل ریجاوز V با پلتفورم رایزن مشکل دارند دوست عزیزم @EHSANRF هم همین مشکل رو داشتند که فرکانس روی 2133 بالاتر نمیرفت که رم team group night hawk رو امتحان کردند کاملا مچ بود. قبل از خرید باید تحقیق کرده و لیست QVL مین بوردتون رو نگاه میکردید 

ممنونم!

بله، قبل از خرید لیست رو چک کرده بودم و قصدم خرید Crucial Ballistix Tactical بود که بنا به توصیه دوست عزیزمون @Ali AlborzAlborz این رم رو خریداری کردیم که حتی قصد تهیه ۱۶ گیگ رو داشتم که به خاطر کمبود بودجه به جای اون درایو SSD گرفتم... فکر نمیکنم که رم رو عوض کنم فعلا که به خوبی کار کرده و من هم راضی هستم! :-)

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، esy2011 گفته است :

پردازنده شما راحت تا 4 گیگاهرتز اور میشه ضمنا نگران دما تو رایزن نباشین خیلی خنک هستن حتی با اورکلاک من با فرکانس 3.9 تاحالا تو فول لود از 70 بالاتر نرفته دما 

دوست عزیز روی 1700x خنک کننده هست ...

شما که اوور کردی با کولر خودش بود یا برای کولر گرفتی ..!؟ 

لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، Naser.Morsali گفته است :

دوست عزیز روی 1700x خنک کننده هست ...

شما که اوور کردی با کولر خودش بود یا برای کولر گرفتی ..!؟ 

خنک کننده خودش رراحت تا 4 گیگاهرتز اور میکنه ولی من گرین evo  تک فمه دارم منظورم آبی هست 

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...
در در 1397/02/22, 21:30:59، esy2011 گفته است :

سلام رفیق

این دما واسه این فرکانس زیاده

دوستم سری اسکای لایک اینتل داره7800-7820

تو فرکانس ۴۲ حداکثر دماش رو ۶۵ هستش

حالا رو ۳۹ تا ۷۰ میره خیلیه

ویرایش شده توسط رضا موسوی
لینک به دیدگاه

با سلام خدمت عزیزان ضمن قبولی طاعات و عبادات شما دوستان یه سوالی داشتم البته ممکنه در مورد بحث تاپیک نباشه ولی گفتم از دوستان بپرسم همه عزیزان در جریان قیمتای فضایی قطعات کامپیوتر هستیم یکی از اقوام یه باندل fx 6100 به همراه مین asus 970 aura دارند برای فروش خواستم تهیه کنم تا سری جدید سی پی یو رایزن بیاد بگیرم دوستان به نظرتون ارزش داره بگیرم این باندل حالا با توجه به مصرف بالا و یه مقدار قدیمی بودن این پلتفرم نظرتون چیه عزیزانی که پلتفرم am3+ داشتن و یا دارند خواهشن مشاوره بدن برای گیم میخوام بگیرم ارزش دارند یا نه ممنون میشم 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...