رفتن به مطلب

کالاهای کامپیوتری؛ لوکس یا ضروری؟

کالاهای کامپیوتری؛ لوکس یا ضروری؟  

87 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. نظرشما دوستان درمورد این کالاها چیست؟

• کالای لوکس
      16
    • کالای ضروری
      72
  2. 2. ایا ارز 4200 تومانی باید به این کالاها تعلق بگیرد ؟

• بله
      75
    • خیر
      13

Recommended Posts

تو ایران معیشت مردم هم ضروری نیست چه برسه به قطعات کامپیوتر

لینک به دیدگاه

من بازم معتقدم اکثر کالاهای کامپیوتری لوکس هستن

کالای لوکس اصلا چیز بدی نیست خیلی هم خوبه

منتها کسی که کالای لوکس میخواد باید پیه همه چی رو به تنش بزنه

لینک به دیدگاه

در 15 ساعت قبل، Miad007 گفته است :

پس دیجی کالا و لیون چرا قیمتا رو اینجوری کردن؟؟؟

با اینکه مردم خر نیستن و میفهمن وسایل مال بار قبلیه

دقیقا داداش.
مگه نمیدونستی روزانه سفارش میدن و همون روز براشون میارن؟?
ولش کن اینجا ایرانه.

لینک به دیدگاه

مود کردن های پر زرق و برق با کیس های رنگارنگ لوکسه و غیر ضروری

ولی قطعات صرف   سیپی یو    مادربرد    گرافیک   کالای ضروریه ، حالا هرچقدر حرفه ای باشه

یکی حرفه ای نیاز داره باید بتونه مناسب بخره  و یکی با یه i3   کارش راه می افته  اونم باید بتونه با قیمت مناسب  تهیه کنه

لینک به دیدگاه

در در 1397/02/19, 12:37:00، IDK گفته است :

دقیقا داداش.
مگه نمیدونستی روزانه سفارش میدن و همون روز براشون میارن؟1f602.png
ولش کن اینجا ایرانه.

اصلا ربطی به ایران بودن نداره دوست گلم. شما تو آمازون هم بری تو نیواگ هم بری قیمتها که بالا رفتن اونا هم قیمتها رو بالا می برن و منتظر نمی مونن جنسایی که دارن رو به قیمت قدیمی بفروشن  و بعد جنسهای خرید جدید رو با قیمت جدید بزنن. اصلا کجای علم اقتصاد این چیزی که دوستانمون توقع دارن نوشته شده؟ اگر اینطور باشه که همه ی افرادی که تو بازار چه ایرانی و چه خارجی باشن ورشکست میشن و شما باید با تولید کننده ها خرید و فروش مستقیم داشته باشی که اصلا کارساز نیست.
تنها چیزی که به ایران بودن اینجا ربط داره اینه که قیمت دلار بی در و پیکر بالا میره، قیمت بقیه اجناس هم دو برابر دلار بالا میره چون دولت خودش از اون طرف هم از وارد کننده ها پول می گیره و میذاره جنسشون رو وارد کنند. بعد یه جایی هم میاد ایران رو تحریم می کنه و یه جایی مثل دوبی میاد جنس ها رو به قیمت یک و نیم برابر جهانی به ایران می فروشه و همینها باعث بالارفتن قیمتها میشه.
دوستان زیادی دارم که قطعاتشون رو تو ارزونی خریده بودن و تو اوج گرونی هم فروختن و خودشون هم به سایت ها و فروشنده ها خرده می گرفتن که اونا از قبل خریدن باید به ما ارزون بدن. خب برادر من وقتی به تو می رسه گرون می فروشی و حالشو می بری و میگی قیمت روز اینه، اما وقتی می خوای بخری باید ارزون بخری؟ انصاف داشته باشیم و چیزی رو که برای خودمون می پسندیم برای دیگران بپسندیم و چیزی که برای خودمون نمی پسندیم برای دیگران هم نپسندیم. 

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، farhadii گفته است :

ولی قطعات صرف   سیپی یو    مادربرد    گرافیک   کالای ضروریه ، حالا هرچقدر حرفه ای باشه

یکی حرفه ای نیاز داره باید بتونه مناسب بخره  و یکی با یه i3   کارش راه می افته  اونم باید بتونه با قیمت مناسب  تهیه کنه

به نظر من برخی اقلام گرافیک و مادربورد و رم و کیس لوکس محسوب میشن

ما هارد و سی پی لوکس نداریم!!!

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، tsd137 گفته است :

به نظر من مادر برد لوکس نداریم

بعضی ها نیاز حرفه ای دارن مادر برد قوی تر برمیدارن

در مورد رم هم همین طور

خوب مدل های  led    دار را نمیشه گفت صرفا به خاطر داشتن  led  لوکسه !!

در مورد کیس موافقم بعضی ها فقط قیافه داره  و زرق و برق  و لوکسه

در مورد هارد  و سی پی یو   باید  عرض  کنم  که هارد و سی پی یو  لوکس نداریم  برادر گل

بعضی ها قویتر نیاز دارن مثلا طرف با افتر کار میکنه  خوب نیاز به cpu   قویتر داره

ویرایش شده توسط farhadii
لینک به دیدگاه

در هم اکنون، farhadii گفته است :

به نظر من مادر برد لوکس نداریم

بعضی ها نیاز حرفه ای دارن مادر برد قوی تر برمیدارن

در مورد رم هم همین طور

خوب مدل های  led    دار را نمیشه گفت صرفا به خاطر داشتن  led  لوکسه !!

در مورد کیس موافقم بعضی ها فقط قیافه داره  و زرق و برق  و لوکسه

در مورد هارد  و سی پی یو   باید  عرض  کنم  که هارد و سی پی یو  لوکس نداریم  برادر گل

بعضی ها قویتر نیاز دارن مثلا طرف با افتر کار میکنه  خوب نیاز به cpu   قویتر داره

منم گفتم خدمتتون تو هارد و سی پی یو چیزی به نام  لوکس وجود نداره همچنین پاور

ولی رم led دار رو بنده میگم لوکسه چون led تاثیری رو کارکرد رم نداره

لینک به دیدگاه

تعریف کالای ضروری  در دولت یعنی لوازمی که برای زیست کردن (نه زندگی کردن) لازم هستند! امکانات سطحی اولیه : خوراک و پوشاک و ...

لینک به دیدگاه

واقعا مسخره هست!  باید یک کار گروه تشکیل بدن تکلیف این صنف رو مشخص کنن و گرنه تا چند ماه دیگه  قیمت قطعات کامپیوتر اینقدر میره بالا که واقعا میشه کالای لوکس!!!

الان هر کی بچه محصل داره یا تحصیل میکنه یا کارمنده یا اصلا هر شغلی داره یه سیستم یا لپتاپ تو خونه احتیاجشه من که بی کامپیوتر واقعا نیمدونم چی کار باید بکنم!!!

قدرت خرید مردم همینجوریش هم پایینه حالا چه برسه با دلار 7 تمنی !!!

لینک به دیدگاه

در 49 دقیقه قبل، tsd137 گفته است :

واقعا مسخره هست!  باید یک کار گروه تشکیل بدن تکلیف این صنف رو مشخص کنن و گرنه تا چند ماه دیگه  قیمت قطعات کامپیوتر اینقدر میره بالا که واقعا میشه کالای لوکس!!!

الان هر کی بچه محصل داره یا تحصیل میکنه یا کارمنده یا اصلا هر شغلی داره یه سیستم یا لپتاپ تو خونه احتیاجشه من که بی کامپیوتر واقعا نیمدونم چی کار باید بکنم!!!

قدرت خرید مردم همینجوریش هم پایینه حالا چه برسه با دلار 7 تمنی !!!

دیگه الان پیش دبستانی هم تکالیفشون رو تو تلگرام می فرستن

دانشجو های به لپ تاپ نیاز دارند برای نوشتن پایان نامه / و گرافیست و ادیتور های ویدئو و انیمیشن ساز و... به کامپیوتر نیاز دارن 

گرچه همین تکنولوژی خودش بلای جان اغلب قشر محصل و خانواده هاشون شده اما نمی شه نیاز بی بدیل به این دست از قطعات رو تو زندگی روزمره ایرانی ها و سایر مردم جهان انکار کرد

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
در ۱ ساعت قبل، IIVII گفته است :

جک میگی دوست عزیز ....حرفت کاملا غیر منطقی هست...این حرف تو هم یعنی اینکه کسی حق نداره کامپوتر گیمینگ ببنده و بازی های روز رو با کیفیت مطلوب انجام بده....کدوم آدم عاقلی همچین منطقی رو قبول می کنه...به هزینه کردن بیش از حد مورد نیاز میشه گفت لوکس توی هر کالایی چه کامپیوتر چه غیر کامپیوتر ولی اینی که می گی اکثر کالاهای کامپوتری لوکس هستن یه جک بزرگ هست...تازه اصلا اینکه لوکس هست یا نه چه فرقی می کنه لوکس هم باشه همونطور که توی پست بالا گفتم باز به قشر متوسط و ضعیف فشار میاد...این موضع گیری شما یعنی دشمنی با قشر متوسط و ضعیف... .

ّنده به شخصه باهاتون مخالفم بازی کردن جدید ترین بازی های روز دنیا رو رزولوشن 4K و 60 فریم بر ثانیه کاملا لوکس هست بازی کامپیوتری تا جایی لوکس نیست که بازی های روز رو رزولوشن fULL HD و 60 فریم بازی کرد به نظر خودم کامپیوتر نهایتا تا 4 یا 5 میلیون لوکس نیست و بعد از اون کاملا لوکس محسوب میشه

لینک به دیدگاه

در در 1397/02/27, 08:39:41، tsd137 گفته است :

در در 1397/02/27, 06:22:20، farhadii گفته است :

حرف شما تا جایی درسته که خرید کاری باشه وگرنه خرید یه 1080 TI  یا حتی 1080 و 1070 برای بازی کاملا یه امر لوکس هست

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، alirereza abedi گفته است :

ّنده به شخصه باهاتون مخالفم بازی کردن جدید ترین بازی های روز دنیا رو رزولوشن 4K و 60 فریم بر ثانیه کاملا لوکس هست بازی کامپیوتری تا جایی لوکس نیست که بازی های روز رو رزولوشن fULL HD و 60 فریم بازی کرد به نظر خودم کامپیوتر نهایتا تا 4 یا 5 میلیون لوکس نیست و بعد از اون کاملا لوکس محسوب میشه

بله اما همین FHD 60fps قیمتش خداد تومن

لینک به دیدگاه

در 20 دقیقه قبل، IIVII گفته است :

یه نکته ی دیگه ای هم که می خواستم به نقل قول پست شما اضافه کنم یا شاید بشه گفت به شکل دیگه ای این نکته رو مطرح کنم  اینه که اصلا لوکسه که لوکسه....اولا این بحث پیش میاد که اصلا استفاده از کالای لوکس ممکنه از نظر شما و حاکمیت و دولت حرام باشه ولی از نظر خیلی ها حرام نیست...از طرفی میشه این نکته رو که فلان چیز لوکس محسوب میشه یا نه از نظر شما و غیره رو هم به چالش کشید...اگه بپذیریم که بعضی کالاهای دیجیتال می تونه لوکس باشه این بحث پیش میاد که حالا کالاهای لوکس واسه قشر متوسط و ضعیفه حرامه ولی برای قشر مرفه حرام نیست؟؟؟...چونکه لوکس اعلام کردن کالاهای دیجیتال باعث نمیشه که قشر مرفه نتونه اونها رو بخره بلکه باعث میشه که قشر متوسط و ضعیف نتونه بخره...

برادر من الان این وسط چه ربطی به حلال حدام داره  بحث؟ که گفته کالای لوکس حرامه؟ نمیدونم شما چرا همه چیو قاطی  میکنید شما برو پول حلال در بیار برو لوکس ترین کالا ها رو بخر و کالای غیر لوکس یعنی چیزی که نبودنش تاثیر خاصی نداره که دقیقا میشه این موضوع رو در سیسیتم های کامپیوتری 5 یا 6 میلیون به بالا دید

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، alirereza abedi گفته است :

برادر من الان این وسط چه ربطی به حلال حدام داره  بحث؟ که گفته کالای لوکس حرامه؟ نمیدونم شما چرا همه چیو قاطی  میکنید شما برو پول حلال در بیار برو لوکس ترین کالا ها رو بخر و کالای غیر لوکس یعنی چیزی که نبودنش تاثیر خاصی نداره که دقیقا میشه این موضوع رو در سیسیتم های کامپیوتری 5 یا 6 میلیون به بالا دید

نمیدونم چرا بعضیا نمیفهمن!

دوست عزیز پس اونی که یه سیستم برا شرکت کوچیکش یا برا کارش مثل رند و فیلم سازی و انیمیشن و... میخواد چیکار کنه بره بمیره چون لوکس؟؟

الان کامپیوتر ۵ تومنی یعنی هیچ بخوای سیستم کامل بخری ۵ تومن حداقلشه

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Miad007 گفته است :

نمیدونم چرا بعضیا نمیفهمن!

دوست عزیز پس اونی که یه سیستم برا شرکت کوچیکش یا برا کارش مثل رند و فیلم سازی و انیمیشن و... میخواد چیکار کنه بره بمیره چون لوکس؟؟

الان کامپیوتر ۵ تومنی یعنی هیچ بخوای سیستم کامل بخری ۵ تومن حداقلشه

حرف بنده برای بازی بود نه برای انجام کار دقیقا همونطور که ماشین 500 میلیونی لوکس هست ولی کامیون 500 میلیونی یه چیز معمولی

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، IIVII گفته است :

خوب منم گفتم لوکسه که لوکسه...مخالفت من با شما اینه که شما و دیگران (حاکمیت و دولت) لوکس بودن رو بهانه کردین که فشار بیشتر روی مردم بیارین...یعنی میگین فلان چیز لوکسه نخرید...ممکنه بگید که ما نمی گیم نخرید...بله به زبون نمی گید نخرید ولی ندادن ارز دولتی به کالای دیجیتال یعنی که نخرید...

من کی حرف ازدولت و نخریدن و اینا زدم؟ من صرفا نظرخودم رو در راستای سوال تاپیک گفتم و گفتم یه سیستم 8 میلیونی اصلا کالای ضروری محسوب نمیشه اصلا کاری به این موضوعات سیاسی دولت و حکومت  ندارم توصیه میکنم یک بار نظرات قبلی من  رو بخونید

لینک به دیدگاه

اولا که یه دسته بین این دوتا  کمه که بهش میگن کالای مصرفی یعنی نه لوکس هست و نه ضروری و اولین ایراد این کار همینه...

اصلا اینکه برای قطعات کامپیوتری یه تصمیم کلی گرفته بشه  اشتباه محضه ،‌ کسی که تو دولت مسئول این امره نباید بدون اطلاعات کافی درباره ی تنوع قطعات و انواعشون  تصمیم بگیره یا باید از مشاوره ی متخصصین این بازار استفاده کنه که عملا این اتفاق نیفتاده چون کاملا دور از منطقه که برای همه ی قطعات کامپیوتری یه تصمیم  کلی  گرفته بشه ...

به نظر من تنها قطعاتی که کالا ی لوکس تلقی میشن رو کارت گرافیک های گیمینگ  بالارده مثل ۱۰۷۰ و بالاتر میشه یا مادربرد های سری Z و X و رم هایی که فرکانس بیشتر از ۳۰۰۰ دارند یا کیس ها و موس و کیبرد های گرون قیمت و رده بالا میدونم ...

و اینکه اس اس دی ها و کارت های رندرینگ سری کوادرو  و  سی پی یو های بالارده در هر سطح و قیمتی کالای ضروری هستند برای متخصصین ... 

ویرایش شده توسط Nvidia Soldier
لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، Nvidia Soldier گفته است :

اولا که یه دسته بین این دوتا  کمه که بهش میگن کالای مصرفی یعنی نه لوکس هست و نه ضروری و اولین ایراد این کار همینه...

اصلا اینکه برای قطعات کامپیوتری یه تصمیم کلی گرفته بشه  اشتباه محضه ،‌ کسی که تو دولت مسئول این امره نباید بدون اطلاعات کافی درباره ی تنوع قطعات و انواعشون  تصمیم بگیره یا باید از مشاوره ی متخصصین این بازار استفاده کنه که عملا این اتفاق نیفتاده چون کاملا دور از منطقه که برای همه ی قطعات کامپیوتری یه تصمیم  کلی  گرفته بشه ...

به نظر من تنها قطعاتی که کالا ی لوکس تلقی میشن رو کارت گرافیک های گیمینگ  بالارده مثل ۱۰۷۰ و بالاتر میشه یا مادربرد های سری Z و X و رم هایی که فرکانس بیشتر از ۳۰۰۰ دارند یا کیس ها و موس و کیبرد های گرون قیمت و رده بالا میدونم ...

و اینکه اس اس دی ها و کارت های رندرینگ سری کوادرو  و  سی پی یو های بالارده در هر سطح و قیمتی کالای ضروری هستند برای متخصصین ... 

ssd و Cpu های رده بالا تا جایی لوکس نیستن که برای کار کردن خریداری بشن نه  5 درصد فریم بیشتر د ربازی و دو دقیقه زمان کوتاه تر برای لودینگ بازی

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، alirereza abedi گفته است :

ssd و Cpu های رده بالا تا جایی لوکس نیستن که برای کار کردن خریداری بشن نه  5 درصد فریم بیشتر د ربازی و دو دقیقه زمان کوتاه تر برای لودینگ بازی

معمولا سی پی یو های بالارده i9 یا تریدریپر ها مثل سری ۷۰۰ اینتل نیستن که فریم بیشتری بدن حتی در مواردی از سری ۷۰۰ هم کمترفریم میدن  ،‌اس اس دی بالارده هم که هزینش اصلا برای فریم بیشتر منطقی نیست و طرف با اختلاف پول بین یه اس اس دی معمولی با بالارده میتونه یه کارت بهتر بگیره یا حتی SLI کنه پس سی پی یو بالارده و اس اس دی تاثیر زیادی تو گیمینگ ندارن 

ویرایش شده توسط Nvidia Soldier
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Nvidia Soldier گفته است :

معمولا سی پی یو های بالارده i9 یا تریدریپر ها مثل سری ۷۰۰ اینتل نیستن که فریم بیشتری بدن حتی در مواردی از سری ۷۰۰ هم کمترفریم میدن  ،‌اس اس دی بالارده هم که هزینش اصلا برای فریم بیشتر منطقی نیست و طرف با اختلاف پول بین یه اس اس دی معمولی با بالارده میتونه یه کارت بهتر بگیره یا حتی SLI کنه پس سی پی یو بالارده و اس اس دی تاثیر زیادی تو گیمینگ ندارن 

نمیشه گفت تاثیر ندارن سی پی یو که تاثیر داره و این رو میشه با راحتی ازبنچمارک های گرافیکی فهمید و ssd تو زمان لودینگ بازی تاثیر داره ولی با اینکه تاثیر هر دو چندان به چشم نمیان خیلی ها برای بازی اونهارو خریداری میکنن

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...