رفتن به مطلب

چرا روی q6600 اینتل نمیشه رم با باس 1066 نصب کرد؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

امروز من پیش یکی از مشاورین سخت افزار بودم که گفت روی مدل اینتل q660 نمیشه رم های با باس 1066 نصب کرد اگر نصب کنیم تا باس 800 ساپورت میکنه

بش گفتم چرا گفت 4 هسته ای های اینتل اینطوریه

میخواستم بدونم این مطلب چقدر صحت داره

با توجه به اینکه fsb 1066 داره

q6600

با سپاس

لینک به دیدگاه

سلام

امروز من پیش یکی از مشاورین سخت افزار بودم که گفت روی مدل اینتل q660 نمیشه رم های با باس 1066 نصب کرد اگر نصب کنیم تا باس 800 ساپورت میکنه

بش گفتم چرا گفت 4 هسته ای های اینتل اینطوریه

میخواستم بدونم این مطلب چقدر صحت داره

با توجه به اینکه fsb 1066 داره

q6600

با سپاس

درود

دوست عزیز بنده فکر نمیکنم این موضوع صحت داشته باشه و ساپورت کردن نوع ماژولهای حافظه به توانایی مین بورد بستگی دارد.

به طور مثال در مقایسه زیر با دو سیستم به شرح جدول زیر در کنار پردازنده Q6600 از ماژولهای حافظه DDR3 /1066 استفاده شده

2010156ca4f51e5f449a270794bcd155cd3187e.jpg

0,1425,i=196640,00.jpg

0,1425,i=196639,00.jpg

0,1425,i=196645,00.jpg

لینک به دیدگاه

دوست عزیز

نمیدونم چی بگم

اما

خود بنده مشخصات سیستمم این است:

CPU: Q6600

Mainboard: Abit IX38

Ram: 4GB Transcend aXeRam Bus1200

ببین همه رم های DDR2 در اصل 800 هستند اما نوع چیپ های بکار رفته در آنها میزان قابلیت حداکثر پهنا را معین

میکند.

مادربورد بنده توسط کارخانه اش اعلام نموده است که حداکثر 1066 را ساپورت میکند، من وقتی سیستم را بستم

دیدم میزنه باس رم های بنده 816 است، البته مادربورد براساس جدول SPD رم خودش میزان باس رم را ست میکرد.

با گفتگویی که در تالار Abit داشتم، گفتند باید پهنا و فرکانس CPU هم از حالت پایه تغییر کند تا رم خودش را با میزان

CPU ست کند، نتیجه:

بنده در بایوس تغییرات زیر را روی CPU دادم و میزان مالتی پلای را 7 و فرکانس را 356MHz قرار دادیم و ولتاژ را اتوماتیک

انتخاب کردیم و مشاهده کردیم که مادربورد از جدول رم میزان 1066 را اتوماتیک پیدا و تنظیم کرد، البته این کار را با

مالتی پلای 8 هم انجام داد. (هیچ افزایش ولتاژی نسبت به تنظیمات پایه رخ نداد)

در حالت مالتی پلای 8 و مقدار 312 به 1200 برای رم یافت شد که چون مادربورد ساپورت نمیکرد باید وارد مرحله اورکلاک

میشدیم.

در کل به نوع Chipset و طراحی مادربورد و در آخر به تنظیمات CPU بر میگردد.

بنده با تنظیمات 7 در 356 از رم به مقدار 1066 بهره میبرم بدون هیچ اورکلاکی!

ولی اگر بخواهم اورکلاک کنم (انجام دادم) با افزایش فرکانس و دادن مقداری ولتاژ به چیپ شمالی تونستم از رمم

در حالت 1200 و فرکانس 3.4 برای CPU بصورت کاملا پایدار استفاده نمایم.

به نظر من طراحی مادربورد و قابلیت های تنظیماتی آن تاثیر گذار است، اینم بگم فریب نخور در چیپ های ارائه شده

تا کنون همه مادربورد ها تا سطح DDR2 مقدار 1066 را میتوانند ساپورت کنند و مادربورد های گیگا و ایسوس که ادعا

ساپورت 1200 را دارند دروغی بیش نیستند حتی دقت کنی جلو 1200 هم ستاره زدند (یعنی باید اورش کنی).

لینک به دیدگاه

پس من چکار کنم چه رمی بخرم

و چه مادر بردی

مادر انتخابی من Asus p5k است

لطفا راهنمایی کنید چون واقعا صد خرید دارم

در ضمن q6600 اینتل ویندوز 64 بیت ویستا رو با 2 گیگ رم در چند دقیقه نصب میکنه

لینک به دیدگاه

روی سی پی یو های اینتل کنترلگز حافظه نیست به همین دلیل نصب کردن رم فقط به مادربورد بستگی داره . برعکس ای ام دی کنترلگر حهفظه روی سی پی یو قرار داره.

لینک به دیدگاه

عزیز نگران نباش اون Asus انتخاب شما توسط سازندش اعلام شده 1066 را ساپورت میکند. به نظر من

میشه مادربوردهای بهتر از اینم انتخاب کرد.

در ضمن عزیز اگه ویستا 64 بیتی میخواهی نصب کنی، بیشتر از 2 گیگ رم بردار، من از 4 گیگ رمی که

دارم، 1 گیگش در اختیار خود سیستم عامل است اونم نسخه 32 بیتی! 64 بیتی که خوره حافظه هم است.

لینک به دیدگاه

رضا جان

همشهری عزیز

شما پیش کی رفتی؟ متاسفانه من تو شیراز کارشناس سخت افزار میتونم بگم به تعداد 5 انگشت دست

هم ندیدم، متاسفانه خیلی از دوستان را دیدم که در مورد چیزی که اصلا اطلاعی ندارند نظریه واسه خودشون

میدهند.

عزیز براحتی نصب میشود و اگر طرف گفت نه بفرستش پیش من.

ببین نوع مادربورد و رمی که میگیری خیلی مهم است.

شما تا چه اندازه میخواهی واسه مادربوردت هزینه کنی؟ در رده چیپ P35 مادربورد های قویتری نسب به مادربورد

شما وجود دارد.

لینک به دیدگاه

با سلام

خیال همه دوستان رو راحت کنم . من خودم به شخصه این Cpu رو بارها و بارها با رم 1066 بستم . و هیچ مشکلی نداره و این مسئله امکان داره یه سری حرفهای بازاری باشه که به دوستمون گفتن و یه جورایی شاید رم 1066 موجود نداشتن و یا نمیتونستن تهیه کنن . در هر صورت کاملا اشتباست .

لینک به دیدگاه

دوست عزیز رم باس 1066 داشتن گفتند داریم میفروشیم ولی فکر کنم ماشور سخت افزار شرکتشون بی تجربه بودن

آ درس سایتشون www.fafait.ir

لینک به دیدگاه

دوست عزیز رم باس 1066 داشتن گفتند داریم میفروشیم ولی فکر کنم ماشور سخت افزار شرکتشون بی تجربه بودن

با سلام

خوب در کل هر کسی اشتباه میکنه . و در این بازار هم هر کسی در حد خودش اطلاعات داره و بهترین راه اینه که خودتون اطلاعات از سایتهای مختلف و مشورت با دوستان بدست بیارید .

لینک به دیدگاه

درود

پس شما به شهر کامپیوتر فافا مراجعه کردید.واقعا از اونجا دیگه بعید میرفت این نظریه. یکی از دوستان من اتفاقا همونجا و در بخش سخت افزارشون کار میکنه و من شخصا به سواد فنیش تا حالا اعتماد داشتم البته متاسفانه اسم نمیتونم ببرم.

به هر حال شما همونطور که جناب حسینی فرمودند من بعد سعی کنید اطلاعات لازم رو در اینترنت و سایتهای معتبر پیدا کنید که هر اندازه هم تعداد جستجوی شما بیشتر باشه مسلط تر خواهید بود.بیکی از دلایل اشتباهات عمدی فروشندگان میتونه سیاستهای غلط کاری باشه و در بعد غیر عمدی هم که عدم اطلاع کافی ولی به طور کلی به نظر شخصی خودم هیچ نتیجه گیری مانند نتیجه ای که حاصل جستجوی معتبر و شخصی خود ادم باشه نیست.

پیروز باشید

لینک به دیدگاه

خیلی سیاست دارند

این شهر فافا چون بیشتر Amd کار میکنه روی اینتل اونهم 4 هسته ای کار نکرده بود

نمی دونم چرا رم باس 1066 توی شیراز چرا پیدا نمیشه یا خیلی کم است

خلاصه

این وسط الان یک ماهه که وقتم تلف شد و هنوز هم نمیشه انتگرال گیری کرد

لینک به دیدگاه

خیلی سیاست دارند

این شهر فافا چون بیشتر Amd کار میکنه روی اینتل اونهم 4 هسته ای کار نکرده بود

نمی دونم چرا رم باس 1066 توی شیراز چرا پیدا نمیشه یا خیلی کم است

خلاصه

این وسط الان یک ماهه که وقتم تلف شد و هنوز هم نمیشه انتگرال گیری کرد

درود

به طور کلی متاسفانه بازار شیراز اصلا بازار خوبی برای قطعات های اند و گرانقیمت نداره. و دلیل اصلی هم که همکاران فروشنده روی این جنسها زیاد کار نمیکنند این هست که تقاضای زیادی برای این قبیل قطعات نیست پس نتیجتا عرضه کمی هم خواهد داشت .به نظر من شما اصلا برای باس 1066 با این قیمتهای بالای اینجا هزینه نکنید و همون باس 800 را با حجم حافظه بالاتر و دوال چنل بردارید که نتیجه بهتری رو هم خواهید گرفت.اما اگر اصرار خودتان بر باس 1066 هست و یا کلا رمهای های اند میتونید به پاساژ ملاصدرا طبقه سوم فروشگاه سان بایت مراجعه بفرمایید.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

منم موافقم میزان کار خود را سنجش نمایید، به نظر من اگر کاربر عادی هستید

یک رم باس 800 با Cl 4 میتواند برای شما نتیجه بهتری داشته باشد، در ضمن

هزینه کمتری هم خواهد داشت.

لینک به دیدگاه

بسته نوع رم تا 1200 هم اور میشود اما بصورت پایدار براحتی تا 1066 اور میشود.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...