رفتن به مطلب

کمک پشتبانی نکردن مادربرد گیگابایت 1155 از نسل سوم اینتل

Recommended Posts

سلام. 

مدل مادربرد من  که  به صورت زیر نوشتم هستش. آخرین آپدیت بایوس رو از سایت گیگابایت گرفتم (F7) و از طریق ویندوز با نرم افزار bios@  آپدیت کردم. بعد از نصب سی پی یو I3-3220 تصویر نمی داد و مدام ریستارت می شد. سی پی یو فعلی که روش  I5-2400  هستش .

Gigabyte P67A-UD3R (rev1.0)

باید بایوس پروگرم بشه یا میشه از آپدیت بایوس مادربرد های زیر براش استفاده کرد.

P67A-UD3-B3

GA-P67A-UD5-B3

GA-P67A-UD7-B3

GA-P67A-UD3R-B3

لینک به دیدگاه

برای اپدیت باید حتما برای همون مدل مادربرد و ورژن بایوس دانلود کرد.
اگر این کارو انجام دادین. بعد از گذاشتن سی پیو جدید بایوس رو ریست کنین. به اینصورت که سیستم رو از برق جدا کنین. باتری بایوس رو بردارید به مدت چند دقیقه و بعد باتری رو بزارید و سیستم رو روشن کنین. میتونی با جامپر کردن clear cmos هم اینکارو انجام بدین
بعد از روشن کردن ممکنه چند باری ریست بشه تا تنظیمات اولیه رو خودش انجام بده

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، hamed_crazy گفته است :

برای اپدیت باید حتما برای همون مدل مادربرد و ورژن بایوس دانلود کرد.
اگر این کارو انجام دادین. بعد از گذاشتن سی پیو جدید بایوس رو ریست کنین. به اینصورت که سیستم رو از برق جدا کنین. باتری بایوس رو بردارید به مدت چند دقیقه و بعد باتری رو بزارید و سیستم رو روشن کنین. میتونی با جامپر کردن clear cmos هم اینکارو انجام بدین
بعد از روشن کردن ممکنه چند باری ریست بشه تا تنظیمات اولیه رو خودش انجام بده

مطمئنید با این کار ساپورت میکنه. چون داخل سایت برای مدل مادربرد من قسمت لیست سی پی یو ساپورت ها اصلاً اسمی از نسل 3 نیومده فقط تا 2600K هستش.

خود فروشنده گفت ساپورت میکنه باید بایوس پروگرم بشه. 

ویرایش شده توسط َُُSASAN344
لینک به دیدگاه

مطمئنید با این کار ساپورت میکنه. چون داخل سایت برای مدل مادربرد من قسمت لیست سی پی یو ساپورت ها اصلاً اسمی از نسل 3 نیومده فقط تا 2600K هستش.
خود فروشنده گفت ساپورت میکنه باید بایوس پروگرم بشه. 

تو لیست ساپورت نیس.
سرچ کنین ببینین میتونین microcode سیپیو های نسل جدید رو به بایوس اضافه کنین.

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، farshad sh گفته است :

ببین اینه مادربردت f9باید بزنی

مادرببرد من مدل دقیقش اینه Gigabyte P67A-UD3R ورژن 1 یا rev 1.0. 

این مدلی که شما میگید UD3-B3 هستش . منظور شما اینکه آپدیتش با مادربرد من یکیه؟؟؟؟ (آپدیت هاش بهم میخورن)

لینک به دیدگاه

در 40 دقیقه قبل، hamed_crazy گفته است :

تو لیست ساپورت نیس.
سرچ کنین ببینین میتونین microcode سیپیو های نسل جدید رو به بایوس اضافه کنین.

منظور شما از microcode نرم افزار خاصیه. باید از طریق پروگرمر اضافه کرد یا با خود ویندوز هم میشه.

لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، farshad sh گفته است :

مطمئنید. آخه سیستم مال مغازه هستش. بایوس مادربرد کلاً داغون نشه باز کلی الافی داره . هرچند من از بایوس فعلیش بک آپ گرفتم با نرم افزار Bios bakup tolkit. 

خواهشاً اگه مطمئنید که آپدیت F9 رو بزنم.  چون مادر برد هم rev1.0 هستش و این بردی که شما میگید rev 1.1 از این بابت کمی شک دارم. 

ویرایش شده توسط َُُSASAN344
لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، farshad sh گفته است :

اره

لینک دوم f9بزن از توخود بایوس با qflashبزن

متاسفانه از  طریق فلش یکبار تست کردم همون بار اول که F7‌رو میخواستم بزنم نشد و از طریق ویندوز آپدیت کردم اگه آموزشی هست  لطف کنید لینکی داره بزارید. 

لینک به دیدگاه

نشده چون اشتباه بوده یا از زیپ خارح نکردی یا فلش fat32فرمتش نبوده

http://download.gigabyte.us/FileList/BIOS/mb_bios_ga-p67a-ud3r-b3_f9.exe 

Screenshot_2018-05-19-13-09-26.png

لینک به دیدگاه

الان من ورژن F9 همین برد رو دانلود کردم. فلش باید حتمآ USB3 باشه یا با USB2 هم میشه. 

لینک به دیدگاه

این فایل اکسترکت شده هست فقط فرمت فلش fat32باشه

بزن به مادربرد تو بایوس یا بخش biosیا جای دیگه دنبال qflashبگرد بزن روش uptudateپیداکن بزن فایل f9پیداکن بزن روش دست به هیچی تزن 

فقط حتما قبلش مادربرد بزار دیفالت تنظیمات 

لینک به دیدگاه

Usb3بهتره زودتر شرش کنده‌میشه

ولی usb2زبهتره از تظردیگه چون ممکنه یکموقع usb3 بازی دربیاره کارکردش

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

تصویری که گذاشتین مربوط به REV 0.2 هست (در اصل نسخه 1 هست ولی توی سایت مادربرد برای نسخه 1.1 هم از همین کلمه استفاده شده)

طبق پست شماره یک خودتون که فرمودین مدل Gigabyte P67A-UD3R REV 1 هست، حتما باید Bios مربوط به خودش رو بگیرین

آخرین Bios مادربرد شما به تاریخ 2011/01/28 و نسخه F7 هست، هر Bios دیگری که بزنین ممکنه مادربردتون ایراد پیدا کنه

دوست یا دوستان عزیزی که پیشنهاد آپدیت نسخه‌ی F9 رو میدین، لطفا به این دوست عزیز اطلاع بدین که با توجه به اینکه نسخه مادربرد خودشون نیست ممکنه خسارت به بار بیاد و مادربردشون روشن نشه. (البته با توجه به تغییرات اندک ممکن هم هست جواب بده)

ویرایش شده توسط EHSANRF
لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، EHSANRF گفته است :

سلام دوست عزیز

تصویری که گذاشتین مربوط به REV 0.2 هست که توی هیچ سایتی این نسخه وجود نداره

طبق پست شماره یک خودتون که فرمودین مدل Gigabyte P67A-UD3R REV 1 هست، حتما باید Bios مربوط به خودش رو بگیرین

آخرین Bios مادربرد شما به تاریخ 2011/01/28 و نسخه F7 هست، هر Bios دیگری که بزنین ممکنه مادربردتون ایراد پیدا کنه

دوست یا دوستان عزیزی که پیشنهاد آپدیت نسخه‌ی F9 رو میدین، لطفا به این دوست عزیز اطلاع بدین که با توجه به اینکه نسخه مادربرد خودشون نیست ممکنه خسارت به بار بیاد و مادربردشون روشن نشه. (البته با توجه به تغییرات اندک ممکن هم هست جواب بده)

عکس رو من بخاطر ظاهر مادربرد گذاشتم. روی برد من نوشته Rev 1.0. 

حالا راه کار چیه که نسل 3 رو پشتیبانی کنه؟؟؟؟  بدون اینکه صدمه ای وارد بشه.

لینک به دیدگاه

V1.1با v1.0فرقی ندارن .من تابخال تو اپدیت ورژن مختلف چیز خاصی ندیدم .چه برسع به v1که تفاوتش 0.1هست

لینک به دیدگاه

در 32 دقیقه قبل، َُُSASAN344 گفته است :

عکس رو من بخاطر ظاهر مادربرد گذاشتم. روی برد من نوشته Rev 1.0. 

حالا راه کار چیه که نسل 3 رو پشتیبانی کنه؟؟؟؟  بدون اینکه صدمه ای وارد بشه.

Supports the newest LGA1155 2nd Generation Intel® Core™ processors

طبق متنی که نوشته، معنیش اینه که ساپورت نمی‌کنه

به هر حال اگر BIOS مادربردی دیگه، یا حتی خود این مادربرد ولی نسخه‌ای دیگه رو هم بزنی، ممکنه جواب هم بده ولی ریسک بالایی داره، باید دل رو به دریا بزنی یا اینکه ریسک نکنی

اینجا، طبق مولفه‌هایی غیر از پشتیبانی رسمی سایت گیگابایت،  پشتیبانی از این پردازنده رو درج کرده ولی متاسفانه نسخه Bios رو نزده

اینجا، Bios مُد شده (تغییر داده شده توسط کاربران متخصص) درج شده و ریسک داره

اینجا، Bios نسخه بتایی وجود داره (نسخه F7B)، این رو هم میتونین تست کنین اما ریسک داره

ویرایش شده توسط EHSANRF
لینک به دیدگاه

در 25 دقیقه قبل، farshad sh گفته است :

V1.1با v1.0فرقی ندارن .من تابخال تو اپدیت ورژن مختلف چیز خاصی ندیدم .چه برسع به v1که تفاوتش 0.1هست

بالاخره یک راهی هست که بدون خرابی نسل 3 رو ساپوررت کنه. نظر شما همون F9 هستش. راهی غیر از این نیست؟؟؟

لینک به دیدگاه

کلاً میدونستم گیگابایت افتضاح ترین برند هستش. مخصوصاً توی قسمت آپدیت های بایوس. 

دیگه چاره ای نبود. 

حداقل بگید که i7-2700k رو ساپورت میکنه یا اینو هم مالیده.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...