رفتن به مطلب

مشکل عجیب با کشش خط

اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود .

من از دیده بان نت اینترنت دارم ( www.didi.ir)  وخیلی راضیم از کیفیت نتش هم به لحاظ سرعت و حجم و کاملا بدون مشکل هست از این جهت ، منتها یه مشکل خیلی عجیبی که دارم اینه از 50 روز پیش کشش خط من دقیقا از ساعت 17:15 دقیقه نصف میشه ،

یعنی خطی که تا قبل از این ساعت کشش 19 تا 21 مگ بود یهویی بعد از 17:15 عصر میشه 10 مگ ...

بارها تماس گرفتم و گفتم این مشکل رو ، رسیدگی هم کردن ولی میگن مشکلی نیست از طرف ما در حالی که از طرف منم مشکلی نیست چطور کیفیت خط تا قبل اون ساعت خوبه یهو خراب میشه ؟

گفتن شاید از بغل کابل برق رد شده

در حالی که

اینجوری نبود و من از صبح تا ساعت 5 عصر مشکلی ندارم و بعدش مشکل شروع میشه ...

دقیقا تا همین 20 دقیق پیش کشش بالا بود ولی الان افت کرده باز ، این موضوع دقیقا 50 روزه داره تکرار میشه و منو به شدت کلافه کرده ، از همین الان تا اخر شب هم قراره چند بار چراغ لینک بپره و حسابی بره تو اعصاب من و طبق معمول برای

این موضوع اماده ام و تو بازی و ...نمیرم تا بیشتر کلافه نشم .

فقط دوتا اسکرین شات رو مقایسه کنید تا قشنگ متوجه بشین ...

امیدوارم کسی یه راه حلی ارائه بده چون نه من خودم فهمیدم نه پشتیبانی .

لازم به ذکر هست که پورت ، اسپلیتر و میکروفیلتر همگی سالم هستن به خصوص دوتای آخری از بهترین مارک هستن ( Vodafone)

22.PNG

11.PNG

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، sajad-tnt گفته است :

دوست عزیزم برای اینکه کاملا مطمئن بشید مشکل از خودتون نیست، مودم رو مستقیم به سر خط درب منزل وصل کنید و چک کنید

Sent from my Lenovo A526 using Tapatalk

از کیفیت خط کاملا مطمئنم، هرچی هست از طرف مخابراته 

در 3 ساعت قبل، testaccount گفته است :

مشکل میتونه از مرکز مخابراتیت باشه که در ساعات اوج مصرف کشش این همه کاربر را نداره، زیرساخت اینترنت ایران در حد سال 2005 در اروپاست...

آخه مشکل سرعت نیست که بگیم شلوغ میشه،  مشکل کشش خطه ...من قبل از این مشکل تو همین مرکز شونزده مگ داشتم و عالی بوده.  

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، VansForeveeeee گفته است :

از کیفیت خط کاملا مطمئنم، هرچی هست از طرف مخابراته 

آخه مشکل سرعت نیست که بگیم شلوغ میشه،  مشکل کشش خطه ...من قبل از این مشکل تو همین مرکز شونزده مگ داشتم و عالی بوده.  

snr شما نصف شده (طول کابل - پیچ و تاب  تاثیر گذاره)

اگه rate مال مخابراط باشه و گزینه بالاییش برای کشش خط مشکل از isp نیست

اگه برعکسش باشه اصن خط شما تا 10 مگ بیشتر نمیکشه 

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، memex گفته است :

snr شما نصف شده (طول کابل - پیچ و تاب  تاثیر گذاره)

اگه rate مال مخابراط باشه و گزینه بالاییش برای کشش خط مشکل از isp نیست

اگه برعکسش باشه اصن خط شما تا 10 مگ بیشتر نمیکشه 

?

عزیز کشش خط تا 22 هست منتها من الان annex m رو فعال کردم که کشش 19 مگ هست وگرنه بالاتره ...

خط کیفیتش عالیه مشکل از من نیست .

لینک به دیدگاه

ّرای من هم همین مشکل هست. وقتی تلفن بی سیم رو به اسپلیتر وصل میکنم شدید تر میشه مخصوصا عصر ها. مجبور شدم تلفن رو جدا کنم. ولی همچنان ثابت نیست و مثل شما نوسان داره.

از مرکز مخابراتی هست.

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، saeed0c گفته است :

ّرای من هم همین مشکل هست. وقتی تلفن بی سیم رو به اسپلیتر وصل میکنم شدید تر میشه مخصوصا عصر ها. مجبور شدم تلفن رو جدا کنم. ولی همچنان ثابت نیست و مثل شما نوسان داره.

از مرکز مخابراتی هست.

از کی اینجوری شده ؟ مال من از همون موقعی شد که گفتن به زیرساخت های شبکه ایران حمله شده .

ولی چرا دقیقا از یه تایمی به بعد واسه من اینجوری میشه .

الان کشش عالیه منتها عصر نصف میشه تا آخر شب .

اسپلیتر و تلفن تاثیری رو مشکل من نداره تا اونجا که چک کردم .

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، VansForeveeeee گفته است :

از کی اینجوری شده ؟ مال من از همون موقعی شد که گفتن به زیرساخت های شبکه ایران حمله شده .

ولی چرا دقیقا از یه تایمی به بعد واسه من اینجوری میشه .

الان کشش عالیه منتها عصر نصف میشه تا آخر شب .

اسپلیتر و تلفن تاثیری رو مشکل من نداره تا اونجا که چک کردم .

بله دقیقا همون وقت به بعد.

لینک به دیدگاه

درود

فرمودین ساعت 5 عصر، این ساعت اوج مصرف برق شروع میشه، ممکنه ولتاژ خونه مقداری کم و زیاد کنه و این دلیلش باشه، ممکن هست وسیله‌ی برقی یا ... توی خونه توی اون ساعت (که معمولا همه‌ی اعضای خانواده حضور دارن) روشن باشه و ... به‌جز مواردی که دوستان فرمودن بهتره با یه ولت‌متر یا حداقل یه محافظ دیجیتال ببینین که ولتاژ وضعیتش چطور هست.

این مورد برای چندنفر از دوستان پیش اومده بود

طرف ساعت n کولرگازی‌شو روشن می‌کرد و ولتاژ نوسان می‌کرد و باعث افت SNR میشد...

البته شما بهتره یه کار کنین تا مطمئن بشین - اگر امکانش هست - تمام برق منزل رو قطع کنین، فقط فیوز مربوط به اتاق خودتون رو روشن بذارین، بعد چک کنین ببینین وضعیت مجدد همینطور میشه یا خیر (راس ساعت 4:55 تا 5:05)

ویرایش شده توسط EHSANRF
لینک به دیدگاه

در 42 دقیقه قبل، EHSANRF گفته است :

درود

فرمودین ساعت 5 عصر، این ساعت اوج مصرف برق شروع میشه، ممکنه ولتاژ خونه مقداری کم و زیاد کنه و این دلیلش باشه، ممکن هست وسیله‌ی برقی یا ... توی خونه توی اون ساعت (که معمولا همه‌ی اعضای خانواده حضور دارن) روشن باشه و ... به‌جز مواردی که دوستان فرمودن بهتره با یه ولت‌متر یا حداقل یه محافظ دیجیتال ببینین که ولتاژ وضعیتش چطور هست.

البته شما بهتره یه کار کنین تا مطمئن بشین - اگر امکانش هست - تمام برق منزل رو قطع کنین، فقط فیوز مربوط به اتاق خودتون رو روشن بذارین، بعد چک کنین ببینین وضعیت مجدد همینطور میشه یا خیر (راس ساعت 4:55 تا 5:05)

ممنون .

خودم فکر نمی کنم چون هوا روشنه اون موقع و مواقعی پیش اومده که ساعت 1 ظهر هم اینجوری شده ولی بیشتر مواقع ساعت 5:15 هست .

حتما امروز تست می کنم این کاری که گفتید رو .

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، EHSANRF گفته است :

درود

آقا ممنون من تست کردم متوجه شدم از یکی از چراغ سقفی های آشپزخونه هست ! از این مربعی 60 در 60 ها هست!

فقط یکیش اینجوریه ...

بدبخت آی ای پی 50 روزه داره میگه مشکل ولتاژه من باور نمی کردم ولی شما خوبی راهنمایی که کردی این بود که گفتی همه جارو خاموش کن بعد تست کن این خیلی کمک کرد واقعا ممنون .

حالا باید چیکار کرد تا چراغ درست شه ؟ خودش مشکلی نداره ظاهرا به لحاظ نوری .

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، saeed0c گفته است :

بله دقیقا همون وقت به بعد.

حل شد پست آخر رو بخونید .

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، VansForeveeeee گفته است :

حل شد پست آخر رو بخونید .

من UPS دارم وقتی برقم میره هیچ وسیله یی روشن نباشه SNR تغییر میکنه مخصوصا ظهر ها.

برقم زیاد میره خوزستان.

بیشتر فک کنم نویز محیط دخیل باشه . شایدم تصادفی اون وقت که این کارو کردین مشکل برطرف شده باشه.

مودمو ببرید سر خط ببینید مشکل برطرف میشه؟ اگر شد شاید ربطی به ولتاژ نداشته باشه.

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، sajad-tnt گفته است :

اگه روز اول از همون سر خط تست میکردی خیلی زودتر از اینا به نتیجه میرسدی رفیق...

Sent from my Lenovo A526 using Tapatalk

سرخط کار آسونی نیست .

خوشبختانه دیگه پیدا شد فقط فردا صبح باید ببینم همون چراغ رو که روشن می کنم باز مشکل درست میشه یا فقط زمانی که اوج مصرف هست همزمان به روشن کردن چراغ اینجوری میشه .

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، saeed0c گفته است :

من UPS دارم وقتی برقم میره هیچ وسیله یی روشن نباشه SNR تغییر میکنه مخصوصا ظهر ها.

برقم زیاد میره خوزستان.

بیشتر فک کنم نویز محیط دخیل باشه . شایدم تصادفی اون وقت که این کارو کردین مشکل برطرف شده باشه.

مودمو ببرید سر خط ببینید مشکل برطرف میشه؟ اگر شد شاید ربطی به ولتاژ نداشته باشه.

نه اتفاقی نیست دقیقا از چراغ آشپزخونه ست .

وقتی روشنش کنم snr از 20 میاد رو 6 بعد میره زیر 6 و قطع میشه و خط وقتی میاد بالا کشش میشه 10 مگ ..

وقتی خاموش می کنم چراغ رو درست میشه .

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، VansForeveeeee گفته است :

نه اتفاقی نیست دقیقا از چراغ آشپزخونه ست .

وقتی روشنش کنم snr از 20 میاد رو 6 بعد میره زیر 6 و قطع میشه و خط وقتی میاد بالا کشش میشه 10 مگ ..

وقتی خاموش می کنم چراغ رو درست میشه .

خوب این چراغ نویز میندازه دیگه چه ربطی به ولتاژ داره! یعنی یه چراغ مصرف برقش این قدر بالاست که افت ولتاژ میندازه؟ :|

فقط کولر ها و بخاری های برقی میتونن این مصرف رو داشته باشن.

ولت متر دارید؟ اندازه بگیرید ببیند تغییر میکنه یا نه. حدثی که نمیشه گفت. منم چراغ LED در اتاقم هست اگر روشنش کنم رادیو خش خش شدید میکنه و اصلا غیر قابل استفاده هست.

لینک به دیدگاه

در 33 دقیقه قبل، VansForeveeeee گفته است :

آقا ممنون من تست کردم متوجه شدم از یکی از چراغ سقفی های آشپزخونه هست ! از این مربعی 60 در 60 ها هست!

فقط یکیش اینجوریه ...

بدبخت آی ای پی 50 روزه داره میگه مشکل ولتاژه من باور نمی کردم ولی شما خوبی راهنمایی که کردی این بود که گفتی همه جارو خاموش کن بعد تست کن این خیلی کمک کرد واقعا ممنون .

حالا باید چیکار کرد تا چراغ درست شه ؟ خودش مشکلی نداره ظاهرا به لحاظ نوری .

خواهش می‌کنم

البته باید چک کنین که آیا این به‌خاطر ولتاژ کلی هست یا نویز اون چراغ سقفی و یا شاید هم تاثیری که همزمان چراغ‌ها و وسایل برقی‌تون روی ولتاژ می ذارن...

کلا لامپ‌های LED و مهتابی و ... در صورتی که موجب قطع لحظه‌ای صدا و تصویر تلویزیون یا روشن و خاموش شدن لحظه‌ای مانیتور و بعضی وسایل بشن، باید عوض بشن وگرنه همین نویز و خرابی باعث ایجاد هزینه‌های بسیار بالاتری میشه... حتی آیفون هم ممکنه این مشکل براش به‌وجود بیاد...

گاهی هم بر اثر کشیدن ولتاژ بیش از حد در لحظه‌ی استارت پاور یک وسیله - مثل کولر گازی - ممکنه این موارد پیش بیان که با مراجعه به یه برق‌کار ماهر میتونین این مشکلات رو هم حل کنین (هرچند راه‌حل‌هاشو اطلاع دارم ولی صلاح نیست اینجا مطرح بشن چون ممکنه باعث متضرر شدن دوستان بشه)

بهتره چراغ رو عوض کنین (کلا تعویضش کنین نه اینکه یه‌جای دیگه نصبش کنین)

چندین مورد مثل این قطعی اینترنت برای دوستان پیش اومده بود و زمین و زمان و شرکت اینترنت و مخابرات و زیرساخت و مودم و همه چیز رو فحش‌بارون کرده بودن، شخصا مراجعه کردم و نهایتا به فکر ولتاژ و برق افتادم که در برخی موارد این‌گونه بود. بعضی منازل - به‌خصوص منازلی که در کنار پایه‌های برق هستن - به دلیل ورودی بالا ممکنه ولتاژ بالایی داشته باشه برق‌شون، البته مواردی دیگه هم هست که برای نمونه در یک شهر از خوزستان که از لحاظ اقتصاد مقاومتی زبان‌زد خاص و عام هست، به دلیل عدم استفاده از برق توسط همسایگان یک خیابان، معمولا منازل ولتاژ بالایی رو متحمل می‌شدن، چون بار مصرفی بسیار پایین بود و با تماس با شرکت برق و کاهش ولتاژ خروجی از ترانزیستورهای اون خیابون مشکل‌شون حل شد...

لینک به دیدگاه

در 21 دقیقه قبل، EHSANRF گفته است :

خواهش می‌کنم

البته باید چک کنین که آیا این به‌خاطر ولتاژ کلی هست یا نویز اون چراغ سقفی و یا شاید هم تاثیری که همزمان چراغ‌ها و وسایل برقی‌تون روی ولتاژ می ذارن...

کلا لامپ‌های LED و مهتابی و ... در صورتی که موجب قطع لحظه‌ای صدا و تصویر تلویزیون یا روشن و خاموش شدن لحظه‌ای مانیتور و بعضی وسایل بشن، باید عوض بشن وگرنه همین نویز و خرابی باعث ایجاد هزینه‌های بسیار بالاتری میشه... حتی آیفون هم ممکنه این مشکل براش به‌وجود بیاد...

گاهی هم بر اثر کشیدن ولتاژ بیش از حد در لحظه‌ی استارت پاور یک وسیله - مثل کولر گازی - ممکنه این موارد پیش بیان که با مراجعه به یه برق‌کار ماهر میتونین این مشکلات رو هم حل کنین (هرچند راه‌حل‌هاشو اطلاع دارم ولی صلاح نیست اینجا مطرح بشن چون ممکنه باعث متضرر شدن دوستان بشه)

بهتره چراغ رو عوض کنین (کلا تعویضش کنین نه اینکه یه‌جای دیگه نصبش کنین)

چندین مورد مثل این قطعی اینترنت برای دوستان پیش اومده بود و زمین و زمان و شرکت اینترنت و مخابرات و زیرساخت و مودم و همه چیز رو فحش‌بارون کرده بودن، شخصا مراجعه کردم و نهایتا به فکر ولتاژ و برق افتادم که در برخی موارد این‌گونه بود. بعضی منازل - به‌خصوص منازلی که در کنار پایه‌های برق هستن - به دلیل ورودی بالا ممکنه ولتاژ بالایی داشته باشه برق‌شون، البته مواردی دیگه هم هست که برای نمونه در یک شهر از خوزستان که از لحاظ اقتصاد مقاومتی زبان‌زد خاص و عام هست، به دلیل عدم استفاده از برق توسط همسایگان یک خیابان، معمولا منازل ولتاژ بالایی رو متحمل می‌شدن، چون بار مصرفی بسیار پایین بود و با تماس با شرکت برق و کاهش ولتاژ خروجی از ترانزیستورهای اون خیابون مشکل‌شون حل شد...

همه چیزو تست کردم فقط همون تک چراغ اینجوری می کنه .

کلا عوضش کنم ؟ نیاز نیست بگم باید نگاه کنه نصابش ؟

لینک به دیدگاه

در 43 دقیقه قبل، saeed0c گفته است :

خوب این چراغ نویز میندازه دیگه چه ربطی به ولتاژ داره! یعنی یه چراغ مصرف برقش این قدر بالاست که افت ولتاژ میندازه؟ :|

فقط کولر ها و بخاری های برقی میتونن این مصرف رو داشته باشن.

ولت متر دارید؟ اندازه بگیرید ببیند تغییر میکنه یا نه. حدثی که نمیشه گفت. منم چراغ LED در اتاقم هست اگر روشنش کنم رادیو خش خش شدید میکنه و اصلا غیر قابل استفاده هست.

نه چون گفتی شاید اتفاقی تصور کردم که چراغه مشکل داره گفتم وگرنه اره خوب مشخصه نویز میندازه .

لینک به دیدگاه

در 54 دقیقه قبل، VansForeveeeee گفته است :

همه چیزو تست کردم فقط همون تک چراغ اینجوری می کنه .

کلا عوضش کنم ؟ نیاز نیست بگم باید نگاه کنه نصابش ؟

قطعا مطمئن بشین از اون چراغ هست و از برق منزل‌تون نیست ( ولتاژتون کم یا زیاد نیست)

اگر خودتون برای باز کردن و بستنش (نصب) می تونین اقدام کنین، بهتره کلا چراغ رو خارج کنین و یه چراغ دیگه ببندین، اینطوری مشخص میشه که حداقل از اتصالات هست یا از چراغ یا همون لامپ...

اگر از لامپ باشه - که معمولا هست - نصاب خبرکردن بی‌فایده و فقط هزینه‌زاست

موقع کار ایمنی رو رعایت بفرمائید

ویرایش شده توسط EHSANRF
لینک به دیدگاه

در 15 ساعت قبل، EHSANRF گفته است :

قطعا مطمئن بشین از اون چراغ هست و از برق منزل‌تون نیست ( ولتاژتون کم یا زیاد نیست)

اگر خودتون برای باز کردن و بستنش (نصب) می تونین اقدام کنین، بهتره کلا چراغ رو خارج کنین و یه چراغ دیگه ببندین، اینطوری مشخص میشه که حداقل از اتصالات هست یا از چراغ یا همون لامپ...

اگر از لامپ باشه - که معمولا هست - نصاب خبرکردن بی‌فایده و فقط هزینه‌زاست

موقع کار ایمنی رو رعایت بفرمائید

من یه احتمال دیگه هم میدم ممکن از کلیدش باشه چون ما تمام کلید و پریزهای خونه رو چند ماه پیش عوض کردیم و طرح جدید انداختیم ...

لینک به دیدگاه

در 47 دقیقه قبل، VansForeveeeee گفته است :

من یه احتمال دیگه هم میدم ممکن از کلیدش باشه چون ما تمام کلید و پریزهای خونه رو چند ماه پیش عوض کردیم و طرح جدید انداختیم ...

کلا وقتی که مشکل برق باشه باید تمام موارد چک بشه تا مطمئن بشین از چی هست

شما اول یه محافظ بری دیجیتال اگر دارین (همین محافظ‌های لوازم خانگی) تست کنین ببینین چه عددی روی اون نمایش داده میشه، حداقل اونجا با تلورانس اندکی نشون میده...

اگر بالاست که باید تماس بگیرین اداره‌ی برق و بگین ولتاژ برق منزل‌تون رو بیاره پایین، اگر پایینه - که احتمالش کمه - بگین ولتاژ رو بالا ببرن

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...