رفتن به مطلب

کمک اضطراری در انتخاب قطعات

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام:

من این قطعات را مد نظر گرفتم ولی در انتخاب خیلی وسواس شدم...اگه پیشنهاد دیگه ای دارید لطفا مبذول بفرمایید

فکر میکنم هم برای گیم و هم کار گرافیکی جوابگو باشه(اگه قیمت هم دارید بگید)

MAIN: x58 extreme3 or asus p8p67 or flaming or

CPU: intel core i7 2600k or core i7 960 or

VGA: 440 asus or 1g d5 6870 or 6770 ati d5 or 560ti 2g or

RAM: 6g 1600 corsair or 8g Gskill dual or

POWER: cooler master or580 green or635b-us or silver stone700 or

میدونم کدوم مین با کدوم مچ هست فقط نمیدونم انتخاب بهتر کدومه! حرفه ای ها لطفا اگه اینها رو میشه بهتر انتخاب کرد راهنمایی کنن

هارد رو 1 بردارم یا 2 تا 500؟

واسه سیپیو فن حرفه ای جدا بزارم؟ کدوم کیس مناسبتره واسه این سیستم؟

لینک به دیدگاه

مطمئنا 2600 سندی بریج انتخاب بهتریه . اصلا شک نکن .

تو کارت گرافیک من 560ti رو پیشنهاد میدم . البته6870 هم کارت خیلی خوبیه .

شما با سری سندی بریج 1155 رم سه کاناله نمیتونید استفاده کنید . باید دو کاناله باشه . در نتیجه 8 گیگ انتخاب درسته.

برای این سیستم پاور 635 مناسبه . من کلا با گرین بیشتر موافقم . چون گارانتی بهتری داره و کیفیتش هم خیلی خوبه .

هارد رو بهتره یکی بردارید . چون 2 هارد هم براتون محدودیت در آینده ایجاد میکنه و هم مصرف بیشتر و حرارت بیشتری داره .

شما چه کاری با این سیستم میخوای انجام بدی ؟ اگر میخوای اورکلاک کنی باید یک فن خوب هم برای CPU بگیری . ولی اگر فقط میخوای کار کنی باهاش همون فن استوک خودش کافیه .

من کیس Green Falcon رو پیشنهاد میدم.

اما پیشنهاد های من .

مادربورد رو ASUS P8Z68 V-Pro بردار . امکانات و کیفیت بهتری داره .

اگر اورکلاک نمیکنی CPU رو Core i7 2600 بردار . سری K تفاوتش تو امکانات اورکلاکشه .

رمها رو لازم نیست خیلی گرون برداری . 8 گیگ رم با فرکانس 1600 در حالت 2 کاناله خیلی خوبه .

اگر بودجه داری یک SSD هم بگیر و سیستم عامل و نرم افزار های اصلی رو روی اون نصب کن و از هارد به عنوان آرشیو استفاده کن .

موفق باشی :-?

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام:

من این قطعات را مد نظر گرفتم ولی در انتخاب خیلی وسواس شدم...اگه پیشنهاد دیگه ای دارید لطفا مبذول بفرمایید

فکر میکنم هم برای گیم و هم کار گرافیکی جوابگو باشه(اگه قیمت هم دارید بگید)

MAIN: x58 extreme3 or asus p8p67 or flaming or

CPU: intel core i7 2600k or core i7 960 or

VGA: 440 asus or 1g d5 6870 or 6770 ati d5 or 560ti 2g or

RAM: 6g 1600 corsair or 8g Gskill dual or

POWER: cooler master or580 green or635b-us or silver stone700 or

میدونم کدوم مین با کدوم مچ هست فقط نمیدونم انتخاب بهتر کدومه! حرفه ای ها لطفا اگه اینها رو میشه بهتر انتخاب کرد راهنمایی کنن

هارد رو 1 بردارم یا 2 تا 500؟

واسه سیپیو فن حرفه ای جدا بزارم؟ کدوم کیس مناسبتره واسه این سیستم؟

دوست عزیز بودجه تون چه قدره قطعاتی که شما نوشتید بعضی هاشون اصلا در یک رنج قیمت نیستند. اگر بودجه و کارهایی که با سیستم قصد انجامشون رو دارید بگید خیلی بهتر میشه کمکتون کرد.

لینک به دیدگاه

صحبت های حامد عزیز کاملا درست هست

در مورد گرافیک اگه بودجت زیاد هست همون 560ti رو بردار ولی اگه محدودیت داری 6870 رو بردار

مادربورد هم اگه بودجت میرسه z68 و اگه نمیرسه p67 رو بردار

هارد هم اگه بودجت به ssd نمیرسه دو تا هارد بگیر با هم دیگه رید کن

کیس رو به نظر من Green infinity بردار که جا زیاد باشه تا قطعات خنکتر بمونند

فن جدا هم تهیه کنید بهتر هست چون کاهش دما برابر با عمر بیشتر سی پی یو ولی اگر میخواهید اورکلاک کنید حتما تهیه کنید و CNPS10X Performa رو پیشنهاد میدهم.

قیمت هم سی پی یوت 400 در میاد

گرافیکت 350

مادربوردت هم 200 و z68 اش 250 که پروش رو بخوای میشه 287

کیس 125 و فنی که معرفی کردم 60

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

برای CPU من هم پیشنهادم همون i7 2600K هست چون به هر حال کم مصرف تر و از نظر تکنولوژی به روز تره

مادربورد هم همون ASUS P8Z68 V-Pro که حامد عزیز پیشنهاد دادند مناسب ترین گزینه است .

گرافیک ASUS GTX560 Ti هم واقعا عالیه .

کیس رو به نظر من بسته به بودجه و سلیقه تون Coolermaster سری HAF بردارید .

پاور هم تو محدوده 700 وات از برندهای معتبری مثل همون Coolermaster یا Corsair و یا OCZ بهتره (برای انتخاب بهتر پیشنهاد میکنم یه سر به رویوهای خارجی بزنید و یه مقایسه انجام بدبد) .(بنده در مورد گرین متاسفانه تجربه خوبی ندارم!!)

برای هارد هم اگه محدودیت بودجه ندارید یه SSD 100 G و یه هارد WD Black خوبه

رم هم Corsair 4(2GBX2) 1600MHz CL8 کافیه

ویرایش شده توسط Hamid_5870
لینک به دیدگاه

دوست عزیز بودجه تون چه قدره قطعاتی که شما نوشتید بعضی هاشون اصلا در یک رنج قیمت نیستند. اگر بودجه و کارهایی که با سیستم قصد انجامشون رو دارید بگید خیلی بهتر میشه کمکتون کرد.

سلام:

ماکس تا 1400 میتونم هزینه کنم... کار سه بعدی و گیم

لینک به دیدگاه

1400 بدون مانیتور و لوازم جانبی ؟ اگر اینطوریه پیشنهاد من اینه :

سی پی یو :1155 Intel Core i7 2600 با قیمت 370000 تومان

مادربورد : ASUS Z68 V-pro با قیمت 270000 تومان

رم : Adata 2*4GB DDR3/1600 Dual Channel CL:9-9-9-24 G Series با قیمت 155000 تومان

هارد : H.D.D SAMSUNG 1TB F3 با قیمت 75000 تومان

گرافیک : EVGA GTX 560 Ti با قیمت 340000 تومان

درایو نوری : DVDRW PLEXTOR SATA با قیمت 42000 تومان

پاور : Green GP635B-US با قیمت 110000 تومان

کیس : Green Falcon با قیمت 105000 تومان

جمعش میشه 1466000 تومان . اگر برات اون 66000 تومان زیاده ، میتونی رم رو 4 گیگ برداری یا اینکه مادربورد رو P8P67 بگیری . من توصیه میکنم مادربورد رو دست نزنی . چون میتونی بعدا رم رو اضافه کنی . ولی مادربورد رو بخوای تغیر بدی خیلی ضرر میکنی .

قیمتها از سایت لیون برداشته شده و ممکنه آپدیت نشده باشه و کمتر یا بیشتر به تو بعضی از قطعات . موفق باشی :-?

ویرایش شده توسط Hamed
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

MB : Asus P8Z68-V Pro

CPU : Intel i7 2600

VGA : MSI GTX 560 Ti Twin Frozr II/OC Or XFX 6950 1G

RAM : Corsair 2x4G 1600 XMS3 CL9

HDD : Samsung 1TB F3

ODD : Plextor

PSU : Antec High Current Gamer 620W

Case : Green Falcon

حدودا میشه 1430000 تومان

در صورتی که بیش از 1400 نمی تونید هزینه کنید گرافیک رو EVGA GTX 560 یا Sapphire 6870 بگیرید.

لینک به دیدگاه

سلام:

دوستان واسه رم و گرافیک انتخاب مناسبتری نمیشه داشت؟

لینک به دیدگاه

سلام:

6950 هم میتونی برداری که از 560ti میشه گفت بهتر هست

حتی تو بازی ای مثل کرایسس 2 که فیزیک داره

و توی بازی هایی که فیزیک نداره بالای 5 - 6 تا فریم هم بالاتر میاد

http://www.tomshardware.com/reviews/crysis-2-performance-best-graphics-card-multiplayer,2901-5.html

و اگه سری اولش رو گیر بیاری احتمال آنلاک به 6970 هم هست

و همچنین مصرف برق کمتری توی لود کامل داره ولی تو حالت بیکاری مصرف برقش بیشتر هست که اگه مادربورد z68 برداری این مورد مهم نیست.

ولی اگه هزینت رو ببری بالا انتخاب های بیشتری داری

رم هم بهترینش همون Corsair است ولی باز مدل های ای که با مادربردتون سازگار هست رو چک کنید که همون مدلهاش رو بگیرید

ویرایش شده توسط bestirani2
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام:

اگر کارت گرافیک و رم بهتر نیاز دارید یا باید بودجه خودتون رو افزایش بدید یا مادربورد و سی پی یو رو Asus P8P67 Pro و i5 2500K بگیرید، اون وقت می تونید گرافیک و رم رو MSI 6950 Twin Frozr III PE/OC و Corsair 2x4G 1600 Vengeance CL9 بگیرید.

لینک به دیدگاه

سلام:

با تشکر! خریداری شد..گرافیک 560ti 1g ddr5 asus گرفتم تقریبا 60 تومن هم بیشتر با 560ti 2g ddr5 gainwar تفاوت داشت..... ولی خب ایسوسه دیگه!!

خودم اسمبلش کردم..واسه تست گرافیک چیکار کنم؟؟ برنامه پیشنهاد میکنید یا بازیه خاصی؟؟ اگه تنضیمات خاصی هم باید انجام بدم ممنون میشم بیان کنید

لینک به دیدگاه

سلام:

با تشکر! خریداری شد..گرافیک 560ti 1g ddr5 asus گرفتم تقریبا 60 تومن هم بیشتر با 560ti 2g ddr5 gainwar تفاوت داشت..... ولی خب ایسوسه دیگه!!

خودم اسمبلش کردم..واسه تست گرافیک چیکار کنم؟؟ برنامه پیشنهاد میکنید یا بازیه خاصی؟؟ اگه تنضیمات خاصی هم باید انجام بدم ممنون میشم بیان کنید

بازی کرایسس 2 واسه تست به نظر من خوبه

از 3D Mark هم میشه استفاده کرد

میتونستید دو تا 6770 هم کراس کنید که قدرتش تقریباً با 6970 و 570 یکی میشد اینم با قیمت 560 Ti

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...