رفتن به مطلب

سوال در مورد کولر گازی

maysamsina
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود برهمگی . دوستان آیا هرچه BTU کولر بیشتر باشد آیا دیر تر اتوماتیک میکند و کمتر کار مکیند ؟

لینک به دیدگاه

سلام بستگی به فضای محیط داره . با فرض دو کولر با توان 24 و36 هزار و فضای یکسان(غیر اینورتری)

کولر 36 هزار زودتر دمای محیط رو به درجه تنظیم شده میرسونه و خاموش میشه.

کوللر 24 هزار مددت زمان بیشتری طول میکشه که به دمای تایین شده برسه.

مدت خاموش بودن(اتوماتیک) هر دو باهم برابره تنها تفاوت دیوریشن روی کاربودنه .

لینک به دیدگاه

در 54 دقیقه قبل، Post-Human Warrior گفته است :

سلام بستگی به فضای محیط داره . با فرض دو کولر با توان 24 و36 هزار و فضای یکسان(غیر اینورتری)

کولر 36 هزار زودتر دمای محیط رو به درجه تنظیم شده میرسونه و خاموش میشه.

کوللر 24 هزار مددت زمان بیشتری طول میکشه که به دمای تایین شده برسه.

مدت خاموش بودن(اتوماتیک) هر دو باهم برابره تنها تفاوت دیوریشن روی کاربودنه .

فضای محیط تقریبا 65- 70 متره . آخه یکی از دوستان میکفت 24 هزار داره زیاد اتموماتیک میکنه زیاد کار میکنه . به بنده کفتن 30 هزار بخر کمتر اتوماتیک کنه و کمتر کار کنه ؟

اینور تر در مصرف  برق هم تاثیر داره ؟

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، maysamsina گفته است :

فضای محیط تقریبا 65- 70 متره . آخه یکی از دوستان میکفت 24 هزار داره زیاد اتموماتیک میکنه زیاد کار میکنه . به بنده کفتن 30 هزار بخر کمتر اتوماتیک کنه و کمتر کار کنه ؟

اینور تر در مصرف  برق هم تاثیر داره ؟

24 هزار کاملا برای شما کافیه تازه زیاد هم هست.

کاملا بر عکس گفتن! چیزی که کولر رو مستهلک میکنه روشن و خاموش شدن زود به زوده(غیر اینورتر)!(دوست شما فروشنده نیست؟?)

بله در مصرف  برق هم  تاثیر داره  ولی تنها تاثیرش اصلاح پاور فاکتوره(ضریب قدرت یا همون pfc که تو پاور هست). کنتور مصرف ری اکتیو رو محاسبه نه اکتیو.صرفه جویش اینجاس.

ولی قیمت بالایی دارن و نگه داریشون هم هزینه بالایی داره. در عوض کمپرسور به صورت چند لول رو مدار کارمیکنه .با این کار میزان سرما رو کنترول میکنه.(مطبوع تره)

با این حال انتخاب با خودتونه من نه فروشندم نه نصاب .

لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، Post-Human Warrior گفته است :

24 هزار کاملا برای شما کافیه تازه زیاد هم هست.

کاملا بر عکس گفتن! چیزی که کولر رو مستهلک میکنه روشن و خاموش شدن زود به زوده(غیر اینورتر)!(دوست شما فروشنده نیست؟1f600.png)

بله در مصرف  برق هم  تاثیر داره  ولی تنها تاثیرش اصلاح پاور فاکتوره(ضریب قدرت یا همون pfc که تو پاور هست). کنتور مصرف ری اکتیو رو محاسبه نه اکتیو.صرفه جویش اینجاس.

ولی قیمت بالایی دارن و نگه داریشون هم هزینه بالایی داره. در عوض کمپرسور به صورت چند لول رو مدار کارمیکنه .با این کار میزان سرما رو کنترول میکنه.(مطبوع تره)

با این حال انتخاب با خودتونه من نه فروشندم نه نصاب .

رفیق بنده این یه تکیه درست متوجه نشدم ؟ کاملا بر عکس گفتن! چیزی که کولر رو مستهلک میکنه روشن و خاموش شدن زود به زوده(غیر اینورتر)

رفیق یعنی الان 30 هزار فرقی با 24 هزار نمکینه تو 70 متر از نظر اتوماتیک و زیاد کار کردن دستگاه و فعالیتش ؟

ویرایش شده توسط maysamsina
لینک به دیدگاه

? بخشید کمی مفصله.

توی کولر از 2 روش برای روشن و خاموش کردن کمپرسور استفاده میشه :کولر های قدیمی برای راه اندازی کمپرسور از کنتاکتور+خازن(بعضا رله) استفاده میکنن . تیغه های کنتاکتور یا رله هم در اثر روشن و خاموش کردن متوالی آسیب میبینن و می چسبونن .چون موتور یه بار سلفیه . و سیالی کی در حال کمپرس شدنه به موتور فشار بیشتری میاره.

ولی تو کولر های جدید این کار با مدار اینورتر(حالت جامد) انجام میشه و قطعه مکانیکی وجود نداره که مستحلکشه .عمر کولر بیشتره (بگذریم از این که دوستان نمایندگی ما تمام کولر های اینورتری رو دست کاری میکنن تا برد کنترول زودتر خرابشه .سرمایه کلانی هم به جیب زدن و میزنن )

به زبان ساده اگه شما کولر 30 هزار بگیری تو این متراژ کولر هی روشن و خاموش میشه و......

ویرایش شده توسط Post-Human Warrior
لینک به دیدگاه

البته اگر شرایط محیطی گرم دارین
مثلاً در شهر های گرم و شرجی یا واحد نورگیر یا مثلاً پنجره ها دوجداره نباشه بهتر ظرفیت بالاتر انتخاب کنین در غیر این صورت ظرفیت ۲۴ هزار هم جواب گو هست
در صورت خرید ظرفیت پایین تر هم میشه با بستن درب اتاق های غیر ضروری متراژ رو کم تر کرد یا از پرده های ضخیم تر استفاده کنین
در حالت کلی اگر از نظر قیمتی مشکلی ندارید خرید ظرفیت بالاتر به نظر بهتر باشه

Sent from my SM-G950FD using Tapatalk by JAVAD

لینک به دیدگاه

در 57 دقیقه قبل، Post-Human Warrior گفته است :

1f600.png بخشید کمی مفصله.

توی کولر از 2 روش برای روشن و خاموش کردن کمپرسور استفاده میشه :کولر های قدیمی برای راه اندازی کمپرسور از کنتاکتور+خازن(بعضا رله) استفاده میکنن . تیغه های کنتاکتور یا رله هم در اثر روشن و خاموش کردن متوالی آسیب میبینن و می چسبونن .چون موتور یه بار سلفیه . و سیالی کی در حال کمپرس شدنه به موتور فشار بیشتری میاره.

ولی تو کولر های جدید این کار با مدار اینورتر(حالت جامد) انجام میشه و قطعه مکانیکی وجود نداره که مستحلکشه .عمر کولر بیشتره (بگذریم از این که دوستان نمایندگی ما تمام کولر های اینورتری رو دست کاری میکنن تا برد کنترول زودتر خرابشه .سرمایه کلانی هم به جیب زدن و میزنن )

به زبان ساده اگه شما کولر 30 هزار بگیری تو این متراژ کولر هی روشن و خاموش میشه و......

رفیق الان برای یه  حال 40 متری  و یه آشپزخونه 12 متری و اتاق متری 12هزار ج میده ؟> غیر اینورتر 24 هزار بگیرم کافیه ؟

رفیق بنده قاط زدم ??? :34_rolling_eyes:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با اجازه استارتر بنده هم یک سوالی داشتم ، منم مثل استارتر مقداری سردرگم شدم.

میخواستم به فیلتر پایین یه نگاه بیندازید و بهترین انتخاب رو تیک بزنین.

ممنونم.

Screenshot_20180605-014853.jpg

لینک به دیدگاه

والله دایی بنده  24 هزار ال جی داره  متراژش از بنده کوچکتره یعنی یه حال 30 و یه آشپزخونه 12 و اتاق 12 متری . بنده خدا میکفت یه سره کولر کارمیکنه و اتومات میکنه. حال به بنده کفتن آقا شما 30 هزار بگیر . وقتی متراژت بیشتر از خونه ما هستش  24 ج نمیده ممکنه بسوزه یعنی هی اتومات کنه و همش کار کنه ! حال موندم معتل و سردرگم شدم چی  بخرم ؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، rahmanshahi گفته است :

با اجازه استارتر بنده هم یک سوالی داشتم ، منم مثل استارتر مقداری سردرگم شدم.

میخواستم به فیلتر پایین یه نگاه بیندازید و بهترین انتخاب رو تیک بزنین.

ممنونم.

Screenshot_20180605-014853.jpg

گرامی این مال کدوم سایته ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 1 ساعت قبل، maysamsina گفته است :

حال موندم معتل و سردرگم شدم چی  بخرم ؟؟؟؟

اینجور که من از گفته های دوستان متوجه شدم تعداد و دفعات خاموش و روشن شدن کولر مهم نیست ، مهم نحوه انجام اینکار هستش که توسط اینورتر انجام بشه یا خازن های قدیمی ، خازنی ها چون مکانیکی کار میکنن هم زودتر خراب میشن هم برق بیشتر مصرف میکنن و اینورتر دارها چون برد الکترونیکی هستش دیرتر خراب میشه و برق کمتری هم مصرف میکنه چون هر بار استار نمیزنه

در 1 ساعت قبل، maysamsina گفته است :

گرامی این مال کدوم سایته ؟

سایت بانه ویترین (سایتی معتبر با قانونی جالب در ارسال که باعث اعتماد سازی کامل میشه)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام
دوستان من هم قصد دارم یکعدد کولر گازی تهیه کنم برای متراژی حدود 14 تا 16 متر (مغازه)
یکسر به بازار امین حضور زدم هر کدوم یه چیزی میگفتن
یکی میگفتن اگه در مغازه زیادباز و بسته میشه بردش میسوزه اینورتر نگیر بعد همشون ال جی و سامسونگ رو لعنت میفرستادن ولی وقتی نیگاه میکردم داخل مغازشون ، خودشون داشتن از ال جی استفاده میکردن
اصلاً تو این گرونی موندم چیکار کنم  قیمت ها هم که وحشتناک شدن
کلاً برای حدو 16 متر چی پیشنهاد میدین ؟ درب مغازه خیلی باز و بسته میشه و آفتاب گیر خیلی شدیدی داره جوری که تابستون داخل مغازه غیر قابل تحمل میشه
ضمناً برای تهران باید از t1 تهیه بشه یا t3 (اصلاً این مورد اهمیت داره ؟)
چه مارکی برای تهران بهتره؟
بالاخره اینورتر بگیرم یا معمولی ؟
سرمایش خالی بگیرم یا سرما و گرما ؟
از بانه تهیه کنم یا تهران ؟

ویرایش شده توسط mInI_ClockEr
لینک به دیدگاه

دوستان اگر قصد خرید کولرگازی با گارانتی شرکتی دارید در خدمتم و درضمن برای خودتون کارشناسی نکنید چون توی دردسر می افتید و بعد دنبال مقصر میگردید

کولرهای بانه ای هم اینورتر نیستن گیچ نشید و گول نوشته های روی کارتنها را نخورید

بنده هم فقط میتونم محصولات شرکت NIA را معرفی کنم و قیمت بدم Gree و O General با Generale بانه ای اشتباه نگیرید نصبشون مجانی هست ولی اگر لوازمی نیاز داشته باشه هزینه داره

قبل از خرید میشه کارشناسی کرد

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، mInI_ClockEr گفته است :

با سلام
دوستان من هم قصد دارم یکعدد کولر گازی تهیه کنم برای متراژی حدود 14 تا 16 متر (مغازه)
یکسر به بازار امین حضور زدم هر کدوم یه چیزی میگفتن
یکی میگفتن اگه در مغازه زیادباز و بسته میشه بردش میسوزه اینورتر نگیر بعد همشون ال جی و سامسونگ رو لعنت میفرستادن ولی وقتی نیگاه میکردم داخل مغازشون ، خودشون داشتن از ال جی استفاده میکردن
اصلاً تو این گرونی موندم چیکار کنم  قیمت ها هم که وحشتناک شدن
کلاً برای حدو 16 متر چی پیشنهاد میدین ؟ درب مغازه خیلی باز و بسته میشه و آفتاب گیر خیلی شدیدی داره جوری که تابستون داخل مغازه غیر قابل تحمل میشه
ضمناً برای تهران باید از t1 تهیه بشه یا t3 (اصلاً این مورد اهمیت داره ؟)
چه مارکی برای تهران بهتره؟
بالاخره اینورتر بگیرم یا معمولی ؟
سرمایش خالی بگیرم یا سرما و گرما ؟
از بانه تهیه کنم یا تهران ؟

مگه فقط سرمایشی هم هس ؟

در 15 ساعت قبل، Post-Human Warrior گفته است :

1f600.png بخشید کمی مفصله.

منظوراینه : مثلا میکه تو منزل 50 متری خونشون 5 دقیقه کار مکینه و 10 دقیقه خاموش یعنی اتومات میشه . ولی میکه اگه تو منزل شما که 70 متر میشه 24 هزار  بگیری 10 دقیقه کار مکینه و 10 دقیقه خاموش یعنی اتومات میشه . بنظر شما 30 هزار بگیرم 5 دقیقه کار مکینه و 15 دقیقه خاموش یعنی اتومات ج  میده ؟

لینک به دیدگاه

در 32 دقیقه قبل، Royal گفته است :

دوستان اگر قصد خرید کولرگازی با گارانتی شرکتی دارید در خدمتم و درضمن برای خودتون کارشناسی نکنید چون توی دردسر می افتید و بعد دنبال مقصر میگردید

کولرهای بانه ای هم اینورتر نیستن گیچ نشید و گول نوشته های روی کارتنها را نخورید

بنده هم فقط میتونم محصولات شرکت NIA را معرفی کنم و قیمت بدم Gree و O General با Generale بانه ای اشتباه نگیرید نصبشون مجانی هست ولی اگر لوازمی نیاز داشته باشه هزینه داره

قبل از خرید میشه کارشناسی کرد

گرامی شما الان چی پیشنهاد میدید به بنده ؟

منظوراینه : مثلا میکه تو منزل 50 متری خونشون 5 دقیقه کار مکینه و 10 دقیقه خاموش یعنی اتومات میشه . ولی میکه اگه تو منزل شما که 70 متر میشه 24 هزار  بگیری 10 دقیقه کار مکینه و 10 دقیقه خاموش یعنی اتومات میشه . بنظر شما 30 هزار بگیرم 5 دقیقه کار مکینه و 15 دقیقه خاموش یعنی اتومات ج  میده ؟

لینک به دیدگاه

دوستان شخصی اگه شخصی  فرق بین اینو رتر و غیر اینو رتر رو میدونه بگه ! تشخیص بده !

لینک به دیدگاه

در 23 ساعت قبل، maysamsina گفته است :

گرامی شما الان چی پیشنهاد میدید به بنده ؟

سلام دوست عزیز

معمولا کارشناسهای شرکت که میرن کارشناسی برای 50 تا 70 مت 18000 BTU را پیشنهاد میرن که از نظر بنده اشتباه هست اگر مشتری میتونه کولر بهتر با ظرفیت بالاتر بخره خیلی بهتر هست 30000 و 24000 هر دو کولرهای خوبی هستن و قدرتمند و اینکه درست فرمودید کولر قویتر زودتر محیط را خنک میکنه و خاموش میشه یا به عبارتی اتومات میکنه

اینورتر هم فرقش با معمولی این هست که موتورش دور متغیر هست ولی معمولیها دورش ثابت هست

کولر اینورتر SoftStart هست و موقعی که روشن میشه شما نمیفهمی مه روشن شده تا وقتی که دورش بالا میره و با داشتن مدار تغذیه برقی که داره آمپر کمتری میکشه و پول برق مصرفیش هم به مراتب کمتر از معمولیها هست

اگر مشکل بودجه ندارس 24 یا 30 را تهیه کن

لینک به دیدگاه

در 21 دقیقه قبل، Royal گفته است :

سلام دوست عزیز

معمولا کارشناسهای شرکت که میرن کارشناسی برای 50 تا 70 مت 18000 BTU را پیشنهاد میرن که از نظر بنده اشتباه هست اگر مشتری میتونه کولر بهتر با ظرفیت بالاتر بخره خیلی بهتر هست 30000 و 24000 هر دو کولرهای خوبی هستن و قدرتمند و اینکه درست فرمودید کولر قویتر زودتر محیط را خنک میکنه و خاموش میشه یا به عبارتی اتومات میکنه

اینورتر هم فرقش با معمولی این هست که موتورش دور متغیر هست ولی معمولیها دورش ثابت هست

کولر اینورتر SoftStart هست و موقعی که روشن میشه شما نمیفهمی مه روشن شده تا وقتی که دورش بالا میره و با داشتن مدار تغذیه برقی که داره آمپر کمتری میکشه و پول برق مصرفیش هم به مراتب کمتر از معمولیها هست

اگر مشکل بودجه ندارس 24 یا 30 را تهیه کن

منزل ما ویلایه حیاط دار . آشپزخونه 12 متری که  پنجره داره . یه اتاق 12 متری و حال 40 متری ! دوستان میکن 30 بگیر .

شما فرمودید اینورتر بانه تقلبی هست  از کجا میشه متوجه شد که تقلبی نیس یا هس هنگام خرید ؟ بعدش اینورتر V  بهتره یا DC ?

لینک به دیدگاه

اگر میخوای یکی بخری برای کل خونه همون 30000 را بگیری بهتره و اینکه برای اینکه بخوای متوجه بشی که تقلبی هست یا نه باید کولر را باز کنی و داخلش را نگاه کنی

اینورتر یه برد بزرگی داره که شبیه مادربرد هست منظور اینکه بزرگه و روش تعدادی خازن داره که بیشتر شبیه خازنهای بکار رفته در پاور کامپیوتر هست ولی کوارهای معمولی فقط 1 عدد خازن دارن که موتور کولر به اون وصل شده و برای استارت از اون کمک میگیره اگر شما به فروشنده بگی برد داره یا نه میگه داره ولی اونی نیست که شما میگی که وارد مرحله گول زدن به مشتری میشه و برد فرمان داخل موتور کولر را بجای برد اینورتر معرفی میکنه

اینها عکس کولر معمولی هستش و بعدیش اینورتر

IMAG1292.jpg.e3e222931ae699636ab90e6f36b777c2.jpg

IMAG1293.jpg.8ed1a3966baee1ad2871e0d18820a9d1.jpg

20170926_162042_jpg_04759d720930644db34cc94757d391b0.jpg

ویرایش شده توسط Royal
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Royal گفته است :

اگر میخوای یکی بخری برای کل خونه همون 30000 را بگیری بهتره و اینکه برای اینکه بخوای متوجه بشی که تقلبی هست یا نه باید کولر را باز کنی و داخلش را نگاه کنی

اینورتر یه برد بزرگی داره که شبیه مادربرد هست منظور اینکه بزرگه و روش تعدادی خازن داره که بیشتر شبیه خازنهای بکار رفته در پاور کامپیوتر هست ولی کوارهای معمولی فقط 1 عدد خازن دارن که موتور کولر به اون وصل شده و برای استارت از اون کمک میگیره اگر شما به فروشنده بگی برد داره یا نه میگه داره ولی اونی نیست که شما میگی که وارد مرحله گول زدن به مشتری میشه و برد فرمان داخل موتور کولر را بجای برد اینورتر معرفی میکنه

اینها عکس کولر معمولی هستش و بعدیش اینورتر

IMAG1292.jpg.e3e222931ae699636ab90e6f36b777c2.jpg

IMAG1293.jpg.8ed1a3966baee1ad2871e0d18820a9d1.jpg

20170926_162042_jpg_04759d720930644db34cc94757d391b0.jpg

رفیق . دوتای اولی معمولی هستن که خازنش مشکی بزرگه درسته ؟

دومی اینور تره ؟ خازنش ته اه ؟

برد فرمان داخل موتور کجا میشه ؟

بعدش اینورتر V  بهتره یا DC ؟؟

رفیق بی زحمت اگه عکسای دیکه از اینورتر و  معمولی داری باز بزار مخصوصا از اجنرال و جنرال !!!! با سپاس .

لینک به دیدگاه

در در 1397/03/15, 15:47:28، maysamsina گفته است :

مگه فقط سرمایشی هم هس ؟

بله منظورم کاملاا اینه که فرمودی.

دوست من 24 هزار بگیر.اگه واقعا بودجه اضافی داری 30 هزار بگیر . دلیلش رو هم عرض کردم.بیشتر از 24 هزار برای شما اوورکیل هست.

نگران اورهیت کولر هم نباش چیزیش نمیشه.که شما  به خاطر اون30 هزار بگیری.

در آخر هم خودتون تصمیم بگیرید این فقط نظر منه! خدایی نکرده اگه طوری شد......

لینک به دیدگاه

نمونه ای از برد کنترول کولر 24 هزار سامسونگ (اینورتری)

۲۰۱۸۰۶۰۷_۲۳۵۸۳۶.jpg

۲۰۱۸۰۶۰۷_۲۳۵۸۴۰.jpg

لینک به دیدگاه

جنرال و اجنرالم عکس بردهاشو داری ؟

بعدش اینورتر V  بهتره یا DC ؟؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...