رفتن به مطلب

Recommended Posts

درود بر دوستان

این تاپیک ساخته شده به قصد جمع آوری اطلاعات کاربرانی از انجمن که کار تعمیر می کنند.  از دوستان تعمیرکار خواهش می کنم که رسته ی کاری خود را معرفی کنند تا تاپیک به تدریج کامل شود. اطلاعات سودمند را کم کم در پست اول خواهم افزود. از اطلاعات و  پیشنهادهای دوستان استقبال خواهد شد.

تا اینجا

محمدرضا کرمی derakulla، تعمیر مادربورد و کارت گرافیک، ساکن مشهد

ساسان مجیدی، تعمیر نمایشگر و تلویزیون

کاربر ali_007،  تعمیر موبایل

کاربر nightkiller ،  تعمیر تجربی پاور کامپیوتر و آمپلی فایرهای قدرت و میکسر مثل دایناکورد 

آروین post-human warrior ، زمینه منابع سوئیچینگ .بیشتر طراحی ولی در کنارش کار های تعمیرات، .کنترول درایو cnc و منابع تغذیه ، ساکن تبریز

در آغاز دو دوست گرامی را فرا می خوانم. اگر مایل نباشند نامشان را حذف خواهم کرد.

@m.shabani

@derakulla

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

سلام

اگه دوستان و تعمیرکاران یاری کنند، فکر کنم در آینده اگه تعمیرکاران با توجه به تخصصشون (مادربرد-پاور-کارت گرافیک) دسته بندی بشند بهتر باشه.

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود بر دوستان

این تاپیک ساخته شده به قصد جمع آوری اطلاعات کاربرانی از انجمن که کار تعمیر می کنند.  از دوستان تعمیرکار خواهش می کنم که رسته ی کاری خود را معرفی کنند تا تاپیک به تدریج کامل شود. اطلاعات سودمند را کم کم در پست اول خواهم افزود. از اطلاعات و  پیشنهادهای دوستان استقبال خواهد شد.

در آغاز دو دوست گرامی را فرا می خوانم. اگر مایل نباشند نامشان را حذف خواهم کرد.

@m.shabani

@derakulla

درود آقای بهمنیان

خیلی ممنونم از اینکه چنین تاپیکی رو ایجاد کردین 

با سپاس از شما

ویرایش شده توسط derakulla
لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، derakulla گفته است :

درود آقای بهمنیان

خیلی ممنونم از اینکه چنین تاپیکی رو ایجاد کردین 

با سپاس از شما

درود جناب کرمی

تا اینجا آمدی بنویس چه چیزهایی را تعمیر می‌کنی و نیز هر اطلاعات سودمندی که لازم است را عرضه کن.. به پست اول منتقل خواهم کرد.

لینک به دیدگاه

درود جناب بهمنیان  

تعمیرات موبایل هم جزوش میشه؟؟

لینک به دیدگاه

در 30 دقیقه قبل، Ali_007 گفته است :

درود جناب بهمنیان  

تعمیرات موبایل هم جزوش میشه؟؟

درود دوست گرامی

بیشک تعمیر موبایل هم مورد نیاز کاربران خواهد بود.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کارم تعمیرات نیست اما به صورت کار در خانه پاور کامپیوتر و آمپلی فایرهای قدرت و میکسر مثل دایناکورد و....اگر کسی دستگاه برام بیاره تعمیر می کنم .90 درصد هم تجربی کار می کنم آنالیز مدار خیلی تخصص ندارم.

اصفهان در خدمتتون هستم

ویرایش شده توسط nightkiler
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود دوست گرامی

بیشک تعمیر موبایل هم مورد نیاز کاربران خواهد بود.

آقای بهمنیان اگر امکانش هست منم تو لیست تعمیرکاران قرار بدید اگر خدمتی بود برای دوستان تا حد توانم انجام بدم 

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود جناب کرمی

تا اینجا آمدی بنویس چه چیزهایی را تعمیر می‌کنی و نیز هر اطلاعات سودمندی که لازم است را عرضه کن.. به پست اول منتقل خواهم کرد.

چشم. 

تخصص : تعمیرات مادربرد و کارت گرافیک 

نام و نام خانوادگی : محمدرضاکرمی

ویرایش شده توسط derakulla
لینک به دیدگاه

درود

آروین هستم. در زمینه منابع سوئیچینگ فعالیت میکم.بیشتر طراحی ولی در کنارش کار های تعمیرات هم انجام میدم.کنترول درایو cnc و منابع تغذیه .

اگر دوستان مشکلی در طراحی یا ... داشتن میتونم کمکشون کنم.

در تبریز هستم.

سپاس از شما

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، nightkiler گفته است :

کارم تعمیرات نیست اما به صورت کار در خانه پاور کامپیوتر و آمپلی فایرهای قدرت و میکسر مثل دایناکورد و....اگر کسی دستگاه برام بیاره تعمیر می کنم .90 درصد هم تجربی کار می کنم آنالیز مدار خیلی تخصص ندارم.

در 3 ساعت قبل، Ali_007 گفته است :

آقای بهمنیان اگر امکانش هست منم تو لیست تعمیرکاران قرار بدید اگر خدمتی بود برای دوستان تا حد توانم انجام بدم 

در 1 ساعت قبل، derakulla گفته است :

چشم. 

تعمیرات مادربرد و کارت گرافیک 

در ۱ ساعت قبل، Post-Human Warrior گفته است :

درود

آروین هستم. در زمینه منابع سوئیچینگ فعالیت میکم.بیشتر طراحی ولی در کنارش کار های تعمیرات هم انجام میدم.کنترول درایو cnc و منابع تغذیه .

اگر دوستان مشکلی در طراحی یا ... داشتن میتونم کمکشون کنم.

در تبریز هستم.

سپاس از شما

دوستان گرامی

پست اول ویرایش شد، اگر چیزی لازم است بیافزایم. پیشنهاد: نام و نام خانوادگی و محل سکونت 

اگر موافقید پست قبلیتان را ویرایش کنید، در پست اول اعمال خواهم کرد.

لینک به دیدگاه

ممنون از آقای بهمنیان عزیز بابت اطلاع رسانی و تاپیک مفیدتون

ساسان مجیدی هستم - تعمییرات تخصصی  تلوزیون و مانیتور با 3 نفر پرسنل ((حمید بهمنی تعمییرکار قدیمی و بسیار ماهر ، علیرضا مجیدی و خودم ساسان مجیدی )) تعمییرکار و نمایندگی سامسونگ و تعممیر انواع مدل های تلوزیون . بنده خودم بعد از دوره های تعمییرات لازم فقط 5 ماهه در این مغازه به صورت حرفه ای وارد شده ام اما خود این مغازه تعمییراتی 30 سال سابقه تعمیرات تلوزیون داره از زمان تلوزیون های سیاه و سفید دایر هست  و بکار تعمییرات به صورت حرفه ای  پرداخته و میپردازد .

لینک به دیدگاه

سلام و عرض ادب 

بنده هم در خدمتتون هستم .

محسن علیزاده هستم ساکن تهران

تخصص کارت گرافیک

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، mohsen.alizadeh گفته است :

سلام و عرض ادب 

بنده هم در خدمتتون هستم .

محسن علیزاده هستم ساکن تهران

تخصص کارت گرافیک

درود جناب علیزاده 

امکان ویرایش پستها غیرفعال شده. پیام می دهم به مدیر انجمن ببینم مشکل چیست. پس از رفع مشکل به پست اول خواهم افزود.

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام

چند روز پیش کارت ASUS R9 280x را از یکی از کاربران فروم خریداری کرده بودم که پس از دریافت با وضعیت نابسامان کارت گرافیک (چه از نظر عملکرد فن ها، گرفتگی فضای بین هیت سینک ها و آسیب دیدگی بخش های مختلف دیگر) روبرو شدم و از اونجایی که صدای فن ها بسیار آزار دهنده بودند تصمیم گرفتم که یه قیمتی بگیرم تا بلکه بتوانم با تعویض فن ها صدا را کاهش دهم. تعریف کار آقای علیزاده رو بسیار از دوستان شنیده بودم به همین دلیل با ایشان تماس گرفتم و وضعیت را شرح دادم خوشبختانه ایشان یک دسته فن کامل همراه با هیت سینک دقیقا مشابه مدل کارت گرافیک موجود داشتند و لطف کردند و دیروز که حتی روز تعطیل بود به من نوبت دادند تا برای تحویل کارت و تعویض فن ها برسم خدمتشون.

روز جمعه وقتی برای تحویل کارت به محل کار آقای علیزاده رسیدم قرار بر این شد که ایشون فن ها و هیت سینک رو تعویض کنند و من برگردم و کارت گرافیک رو ازشون تحویل بگیرم اما بعد از گذشت چند دقیقه از تحویل کارت ایشون با من تماس گرفتند و گفتند که وضعیت کارت به شدت وخیم هستش و زمان میبره کارش و بعد من رو به محل کارشون دعوت کردند تا همونجا شاهد روند تعمیر و سرویس کارت باشم.

اول که ایشون زحمت کشیده بودند و کارت و هیت سینک رو با محلول مخصوص خودشون بسیار تمیز کرده بودند که کارت از تمیزی برق میزد و بعد رسیدیم به هیت سینک که خمیر روی اون کاملا خشک شده بود و یه همچین بلایی اورهیت سر هیت سینک آورده بود.

IMG_20180623_152224.thumb.jpg.2b953855ef015eede760a4513d7aaa08.jpg

که کلا با یه هیت سینک جدید با فن های جدید تعویض شد و شاهد استفاده از خمیر بسیار با کیفیت و مرغوب برای GPU و ماسفت ها توسط ایشون بودم.

بعد از اتمام این مراحل کارت بسته و روی سیستم ایشون تست شد که موقع روشن شدن سیستم متوجه کویل واین بسیار شدید شدیم که بعد از بررسی توسط ایشون متوجه خوردگی بسیار شدید در دو سلف کارت گرافیک شدند و چون نمونه اون ها رو داشتند بدون دریافت هیچ هزینه ای اون دوتا سلف رو به صورت بسیار حرفه ای و توسط دستگاه های پیشرفته اشون به صورت رایگان تعویض کردند که بعد از تست دوباره مشکل کارت برطرف شده بود.

همونجا با 3DMARK از کارت تست گرفتند و نسخه ای از آن را نیز برای من کپی نمودند همچنین بایوس کارت را نیز به صورت کاملا حرفه ای و رایگان برای من ویرایش کردند که باعث بهبود عملکرد و افزایش طول عمر کارت در دما های بالا شد.

لازم میبینم این نکته رو هم ذکر کنم که دمای کارت قبل از سرویس، تعمیر و تعویض فن ها توسط ایشون در لود کامل 80-81 درجه بود که بعد از آن از 60-61 درجه تجاوز نکرد و بالاتر نرفت.

همچنین از پذیرایی و مهمان نوازی ایشان نیز بسیار سپاس گزارم.

به آقای علیزاده برای انصاف و دلسوزی بسیاری که در کارشون دارند تبریک میگم و از اینکه جون کارتم رو نجات دادند بسیار سپاس گزارم.

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، ASTS گفته است :

سلام

چند روز پیش کارت ASUS R9 280x را از یکی از کاربران فروم خریداری کرده بودم که پس از دریافت با وضعیت نابسامان کارت گرافیک (چه از نظر عملکرد فن ها، گرفتگی فضای بین هیت سینک ها و آسیب دیدگی بخش های مختلف دیگر) روبرو شدم و از اونجایی که صدای فن ها بسیار آزار دهنده بودند تصمیم گرفتم که یه قیمتی بگیرم تا بلکه بتوانم با تعویض فن ها صدا را کاهش دهم. تعریف کار آقای علیزاده رو بسیار از دوستان شنیده بودم به همین دلیل با ایشان تماس گرفتم و وضعیت را شرح دادم خوشبختانه ایشان یک دسته فن کامل همراه با هیت سینک دقیقا مشابه مدل کارت گرافیک موجود داشتند و لطف کردند و دیروز که حتی روز تعطیل بود به من نوبت دادند تا برای تحویل کارت و تعویض فن ها برسم خدمتشون.

روز جمعه وقتی برای تحویل کارت به محل کار آقای علیزاده رسیدم قرار بر این شد که ایشون فن ها و هیت سینک رو تعویض کنند و من برگردم و کارت گرافیک رو ازشون تحویل بگیرم اما بعد از گذشت چند دقیقه از تحویل کارت ایشون با من تماس گرفتند و گفتند که وضعیت کارت به شدت وخیم هستش و زمان میبره کارش و بعد من رو به محل کارشون دعوت کردند تا همونجا شاهد روند تعمیر و سرویس کارت باشم.

اول که ایشون زحمت کشیده بودند و کارت و هیت سینک رو با محلول مخصوص خودشون بسیار تمیز کرده بودند که کارت از تمیزی برق میزد و بعد رسیدیم به هیت سینک که خمیر روی اون کاملا خشک شده بود و یه همچین بلایی اورهیت سر هیت سینک آورده بود.

IMG_20180623_152224.thumb.jpg.2b953855ef015eede760a4513d7aaa08.jpg

که کلا با یه هیت سینک جدید با فن های جدید تعویض شد و شاهد استفاده از خمیر بسیار با کیفیت و مرغوب برای GPU و ماسفت ها توسط ایشون بودم.

بعد از اتمام این مراحل کارت بسته و روی سیستم ایشون تست شد که موقع روشن شدن سیستم متوجه کویل واین بسیار شدید شدیم که بعد از بررسی توسط ایشون متوجه خوردگی بسیار شدید در دو سلف کارت گرافیک شدند و چون نمونه اون ها رو داشتند بدون دریافت هیچ هزینه ای اون دوتا سلف رو به صورت بسیار حرفه ای و توسط دستگاه های پیشرفته اشون به صورت رایگان تعویض کردند که بعد از تست دوباره مشکل کارت برطرف شده بود.

همونجا با 3DMARK از کارت تست گرفتند و نسخه ای از آن را نیز برای من کپی نمودند همچنین بایوس کارت را نیز به صورت کاملا حرفه ای و رایگان برای من ویرایش کردند که باعث بهبود عملکرد و افزایش طول عمر کارت در دما های بالا شد.

لازم میبینم این نکته رو هم ذکر کنم که دمای کارت قبل از سرویس، تعمیر و تعویض فن ها توسط ایشون در لود کامل 80-81 درجه بود که بعد از آن از 60-61 درجه تجاوز نکرد و بالاتر نرفت.

همچنین از پذیرایی و مهمان نوازی ایشان نیز بسیار سپاس گزارم.

به آقای علیزاده برای انصاف و دلسوزی بسیاری که در کارشون دارند تبریک میگم و از اینکه جون کارتم رو نجات دادند بسیار سپاس گزارم.

نظر لطفتونه هر کاری انجام شد انجام وظیفه بود 

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، mohsen.alizadeh گفته است :

نظر لطفتونه هر کاری انجام شد انجام وظیفه بود 

سلام

واقعا ممنون جناب علیزاده عزیز

وجود افرادی مثل شما برای این انجمن باعث افتخاره

به شخصه نظر چندین نفر از کاربران رو خوندم که توسط شما کارت هاشون به شکل عالی تعمیر شد و واقعا راضی بودن

امیدوارم در همه ی مراحل زندگی سربلند و موفق باشید :x

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، حمیدرضا الماسی گفته است :

سلام

واقعا ممنون جناب علیزاده عزیز

وجود افرادی مثل شما برای این انجمن باعث افتخاره

به شخصه نظر چندین نفر از کاربران رو خوندم که توسط شما کارت هاشون به شکل عالی تعمیر شد و واقعا راضی بودن

امیدوارم در همه ی مراحل زندگی سربلند و موفق باشید :x

ممنون از لطف شما 

لینک به دیدگاه

دوستان عزیز یک مشکل کوچک دارم ، ممنون میشم کمک بفرمایید
https://forum.lioncomputer.com/index.php?/topic/90205-مشکل-با-hd-7990/

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام دوستان بنده هم توکلی هستم در زمینه تعمیر پرینتر و شارژ کارتریج البته فقط محدوده غرب تهران فعال هستم خوشبختم از آشنایی همه دوستان 

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

با سلام

مهمترین قسمت تعمیرات داشتن وسایل لازم تعمیرات است، مانند دستگاه bga که اگر هرکسی داشته باشد در کوتاه مدت هر نوع چیپ گرافیک و مادربورد  رو براحتی تعویض میکنه.

اما همین گرافیک ایرادا تی براش پیش میاد که فقط با تجربه میتوانی بفهمی ایرادش چیه در ظاهر فکر میکنی چیپ هست ولی ایراد جای دیگس.

به نظرم سخترین قسمت تعمیر کامپیوتر فقط مادربورد هست، که تجربه زیاد و داشتن هوش بالا میشه انواع مادربورد رو تعمیر کرد.

در مورد گوشی هم داشتن انواع باکس هست وهمچنین دستگاه های خاص که خوب هزینه  خریدش زیاده.

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

عرض سلام و تشکر بابت تاپیک سودمند آقای بهمنیان عزیز

این تاپیک باعث آشنایی بهتر افراد فروم با یکدیگر در زمینه حل مسائل سخت افزاری و نرم افزاری یکدیگر و پوشش دادن و متمم شدن ما همکاران با یکدیگر خواهد شد

بنده هم جسارت میکنم و خودم رو تو این حیطه قرار میدم

کار بنده عمدتا تعمیرات گوشی و تبلت و مادربرد دسکتاپ هست 

اما تخصصی تر روی ایسوس من مانور میدم و قطعات ایسوس اعم از قطعات گوشی و تبلت و پنل های مانیتور های ایسوس و قطعات دیگر ایسوس رو تا حد امکان تامین میکنم

با تشکر ?

لینک به دیدگاه

در 36 دقیقه قبل، MAHDI_VAMPIRE گفته است :

عرض سلام و تشکر بابت تاپیک سودمند آقای بهمنیان عزیز

این تاپیک باعث آشنایی بهتر افراد فروم با یکدیگر در زمینه حل مسائل سخت افزاری و نرم افزاری یکدیگر و پوشش دادن و متمم شدن ما همکاران با یکدیگر خواهد شد

بنده هم جسارت میکنم و خودم رو تو این حیطه قرار میدم

کار بنده عمدتا تعمیرات گوشی و تبلت و مادربرد دسکتاپ هست 

اما تخصصی تر روی ایسوس من مانور میدم و قطعات ایسوس اعم از قطعات گوشی و تبلت و پنل های مانیتور های ایسوس و قطعات دیگر ایسوس رو تا حد امکان تامین میکنم

با تشکر 1f618.png

درود و خوش آمدی مهدی جان

شخصا تجربه ی مراجعه به آقا مهدی را داشته ام و مهارت و انصافش را دست کم در نمایشگرهای ایسوس تایید می کنم.

باتری لبتاپ دل اینسپایرون 15 سری 7000 فراموش نشود. ?

لینک به دیدگاه

در 25 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود و خوش آمدی مهدی جان

شخصا تجربه ی مراجعه به آقا مهدی را داشته ام و مهارت و انصافش را دست کم در نمایشگرهای ایسوس تایید می کنم.

باتری لبتاپ دل اینسپایرون 15 سری 7000 فراموش نشود. 1f60e.png

ممنون سعید جان وظیفه بود ، شرمنده یادم نبود خخخ

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...