رفتن به مطلب

مشورت برای خرید سیستم

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان 

میخوام تا آخر هفته سیستم جمع کنم و بین ۳ مورد گیر کردم

اول بین ۲ تا cpu اینتل گیر کردم

I5 8400=1100

I5 8600k=1700

کارت گرافیک انتخابیم هم gtx1070 هستش ولی میخوام بدونم که واقعا چقدر فرق میکنه کارایی این ۲ تا باهم.چون قیمت ۸۶۰۰  نزدیک ۶۰۰ هزار تومن گرونتره و  اگر تفاوت چندانی هم با هم ندارن خب همون ۸۴۰۰ رو میگیرم مگر اینکه رم رو از ۱۶ به ۸ گیگ کاهش بدم تا ۵۰۰ تومن اونجا کمتر برا رم هزینه بشه(مادربرد انتخابیم هم asus z370aهستش)

مورد بعدی پلتفرم amd هستش که بعضیا میگن ryzen 1600x بگیرم 

ولی خب به شخصه تعریف اینتل رو خیلی بیشتر شنیدم و اکثرا میگن برا گیم بهتره و من هم سیستم رو برا گیم میخوام ببندم

لینک به دیدگاه

سلام با کسب اجازه از دوستان با تجربه فروم. من خودم دارم  .b350 mortar و rayzen 1600xجمع میکنم از همه جایی هم تحقیق کردم .شما فقط میری یوتیوب میبینی با مثلا گرافیک 1070 سی پی یو 8400یا 8600 .15 تا 20 فریم بیشتر میده اونم تو بعضی بازیها اینقدر تو یه سریا اختلاف کمتر. شما با 1070 میتونی fhd و نهایت 2k بازی کنی.که اونم با رایزن فریم مورد قبولت رو میده از طرفی این یه حسنه اینتله. ولی رایزن از اونطرف 3 برابر اینتل cash داره. و هسته های مجازی 2 برابر اینتل و از طرفی قیمتش 2 برابر کمتر از اینتل. مادربرد از طرفی شما با 600 تومن یه مادربرد گیمینگ همه چی تمام میتونی برای رایزن بگیری مثلا مثل همینmortar  ولی برای اینتل حداقل مادربرد باید براش بگیری با این قیمت  .( ¥اینا همه نظر شخصی بنده اس ¥).فقط ببین الان خیلی اوضاع بازار خرابه و داره بدتر میشه دیروز رایزن 870 بود الان شده 950  (بعضی سایتا به روز نکردن وقتی زنگ بزنی میگن بهتون )پس میخوای بگیری حالا هر کدوم رو فقط زودتر اقدام کن.یا علی

لینک به دیدگاه

ببین عزیزم اینتل i5 8400 جوابگوی 1070 هست اگر آینده نگری میخوای بکنی که بعدا گرافیکو عوض کنی 8600k بهتره، در مورد AMD هم خودم ryzen 5 1600x رو دارم با یه 1060 6gb بستمش و راضیم ولی اگر فقط برای گیم میخوای از اینتل بگیر کمی راندمان بهتری داره برای گیم ولی برای ویدئو ادیت و... رایزن بهتره به خاطر تعداد هسته و نخ بیشتر و قابلیت اورکلاک بسیار بهتر! برای پردازنده AMD هم باید مادربوردتو عوض کنی X370 بگیری که البته ارزون ترم هست ولی در کل شاید من AMD رو ترجیح بدم به 3 دلیل 1- برای غیر گیم بهتره 2- نسبت به قیمت به صرفه تره و آینده نگری میشه 3- اورکلاکینگ بسیار بهتر! دقت داشته باش که AMD رم بیشتری مصرف میکنه باید رم Dual Channel با سرعت بالا 3000MHz بگیری!

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Alireza Asadi گفته است :

ببین عزیزم اینتل i5 8400 جوابگوی 1070 هست اگر آینده نگری میخوای بکنی که بعدا گرافیکو عوض کنی 8600k بهتره، در مورد AMD هم خودم ryzen 5 1600x رو دارم با یه 1060 6gb بستمش و راضیم ولی اگر فقط برای گیم میخوای از اینتل بگیر کمی راندمان بهتری داره برای گیم ولی برای ویدئو ادیت و... رایزن بهتره به خاطر تعداد هسته و نخ بیشتر و قابلیت اورکلاک بسیار بهتر! برای پردازنده AMD هم باید مادربوردتو عوض کنی X370 بگیری که البته ارزون ترم هست ولی در کل شاید من AMD رو ترجیح بدم به 3 دلیل 1- برای غیر گیم بهتره 2- نسبت به قیمت به صرفه تره و آینده نگری میشه 3- اورکلاکینگ بسیار بهتر! دقت داشته باش که AMD رم بیشتری مصرف میکنه باید رم Dual Channel با سرعت بالا 3000MHz بگیری!

سلام داشی هم نظریما ?.منم اول تو ارزونی گرافیک گرفتم 1060 6gb ولی  مین و سی پی یو خیلی پایین بود براش. I3 2120 داشتم. امروز به امید خدا1600x سفارش دادم. خواستم ببینم همه جور اوکی برا گرافیکمون؟ 

لینک به دیدگاه

من از همه تحقیق کردم گفتن اوکی حتی برای 1070 دوستمون. ولی شما که گیمری و الان داری تجربش میکنی نظرت چیز دیگست 

لینک به دیدگاه

در 34 دقیقه قبل، Mammadfgh گفته است :

سلام دوستان 

میخوام تا آخر هفته سیستم جمع کنم و بین ۳ مورد گیر کردم

اول بین ۲ تا cpu اینتل گیر کردم

I5 8400=1100

I5 8600k=1700

کارت گرافیک انتخابیم هم gtx1070 هستش ولی میخوام بدونم که واقعا چقدر فرق میکنه کارایی این ۲ تا باهم.چون قیمت ۸۶۰۰  نزدیک ۶۰۰ هزار تومن گرونتره و  اگر تفاوت چندانی هم با هم ندارن خب همون ۸۴۰۰ رو میگیرم مگر اینکه رم رو از ۱۶ به ۸ گیگ کاهش بدم تا ۵۰۰ تومن اونجا کمتر برا رم هزینه بشه(مادربرد انتخابیم هم asus z370aهستش)

مورد بعدی پلتفرم amd هستش که بعضیا میگن ryzen 1600x بگیرم 

ولی خب به شخصه تعریف اینتل رو خیلی بیشتر شنیدم و اکثرا میگن برا گیم بهتره و من هم سیستم رو برا گیم میخوام ببندم

مادربردت بیش از حد قویه یه h270 بگیر ولی رم هم هشت بگیر 

با پولی که تا اینجا برات جمع شد گرافیک 1070ti بگیر که خیلی بهتر هست

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، ultragame888 گفته است :

سلام داشی هم نظریما 1f60a.png.منم اول تو ارزونی گرافیک گرفتم 1060 6gb ولی  مین و سی پی یو خیلی پایین بود براش. I3 2120 داشتم. امروز به امید خدا1600x سفارش دادم. خواستم ببینم همه جور اوکی برا گرافیکمون؟ 

اره عزیزم 1600x کاملا جوابگو هست حتی من قصدم این بود روی 1080ti ببندمش ولی شک داشتم که گلوگاه میشه یا نه رفتم یوتیوب دیدم بنچمارکشو با 1080ti واقعا سربلندم کرد و کاملا جوابگو 1080ti بود دیگه چه برسه به 1060 :)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 12 دقیقه قبل، Alireza Asadi گفته است :

قابلیت اورکلاک بسیار بهتر! 

اورکلاکینگ بسیار بهتر! 

درود

دوست عزیزم به طور کل  پتانسیل اورکلاک سی پی یو های آنلاک Intel بسیار بیشتر از AMD است.

ویرایش شده توسط Sir MehDi
لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Sir MehDi گفته است :

درود

دوست عزیزم  پتانسیل اورکلاک سی پی یو های آنلاک Intel بسیار بیشتر از AMD است.

والا تا جایی که بنده شنیدم و تحقیق کردم پردازنده های AMD توی اورکلاکینگ دست باز تر هستند و بهتر عمل میکنن تا اینتل حالا اگر مدرکی چیزی دارید که خلافشو ثابت میکنه بفرستید هم بنده و هم دوستان استفاده کنیم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 2 دقیقه قبل، Alireza Asadi گفته است :

والا تا جایی که بنده شنیدم و تحقیق کردم پردازنده های AMD توی اورکلاکینگ دست باز تر هستند و بهتر عمل میکنن تا اینتل حالا اگر مدرکی چیزی دارید که خلافشو ثابت میکنه بفرستید هم بنده و هم دوستان استفاده کنیم.

شخص شما سی پی یو 1600X رو با یه بورد مناسب و کولر مناسب تا چه فرکانسی می تونید اورکلاک کنید؟

و به طور میانگین این سی پی یو تحت این شرایط تا چه مقدار اورکلاک میشه؟

شما بفرمایید ما استفاده کنیم

لینک به دیدگاه

در 32 دقیقه قبل، Sir MehDi گفته است :

شخص شما سی پی یو 1600X رو با یه بورد مناسب و کولر مناسب تا چه فرکانسی می تونید اورکلاک کنید؟

و به طور میانگین این سی پی یو تحت این شرایط تا چه مقدار اورکلاک میشه؟

شما بفرمایید ما استفاده کنیم

بنده به شخصه با همین ستاپ تا 4.1 ghz روی ولتاژ 1.45v اورکلاک کردم ولی دیدم عزیزانی که با کولر و بورد بهتر تا 4.2ghz هم اورکلاک کردن که پایداری و دمای مناسبی داشته پردازنده (همونطور که میدونید فرکانس کارخانه 3.6 گیگاهرتز هست)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 42 دقیقه قبل، Alirezarz62 گفته است :

بنده به شخصه با همین ستاپ تا 4.1 ghz روی ولتاژ 1.45v اورکلاک کردم ولی دیدم عزیزانی که با کولر و بورد بهتر تا 4.2ghz هم اورکلاک کردن که پایداری و دمای مناسبی داشته پردازنده (همونطور که میدونید فرکانس کارخانه 3.6 گیگاهرتز هست)

پس در واقع از 3.6 به 4.1 رسوندید درسته؟ یعنی 500Mhz

500Mhz برای سی پی یو های آنلاک اینتل بسیار بدیهی است دوست عزیزم و در بعضی از چیپ ها بدون زیاد کردن ولتاژ میشه به این مقدار رسید.

فرکانس 4500 با ولتاژ 1.152 یعنی 1Ghz بیشتر از فرکانس دیفالت با ولتاژ بسیار پایین

5b27e30153679_4500-1.152newBtemp.thumb.png.0b6c47557d127ba82bd7bb5dcf52d3c5.png

بد نیست تاپیک زیر رو مطالعه کنید و قطعا دیدن تست ها خالی از لطف نیست.

بنده قصد طرفداری از برند خاصی رو ندارم . فقط فرموده بودید  که سی پی یو های AMD قابلیت اورکلاک بسیار بهتری دارند خواستم بگم که خیر اینگونه نیست.

موفق باشید

ویرایش شده توسط Sir MehDi
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Alirezarz62 گفته است :

اره عزیزم 1600x کاملا جوابگو هست حتی من قصدم این بود روی 1080ti ببندمش ولی شک داشتم که گلوگاه میشه یا نه رفتم یوتیوب دیدم بنچمارکشو با 1080ti واقعا سربلندم کرد و کاملا جوابگو 1080ti بود دیگه چه برسه به 1060 :)

متشکرم سالار خوشحالم کردی???.فقط یه سوال دیگه من بودجم محدوده خیلی رم با باس 2400 جوابگو هست کاملا؟ویه سوال دیگه رم با هتسینک و رم بدون هتسینک خیلی فرقشونه ؟منظورم کارآییشونه  ؟

لینک به دیدگاه

با عرض معذرت از استارتر محترم بابت سوالم دوستان اگه غیر داداش علیرضا کسی جواب سوالم میدونه ممنون میشم راهنمایی کنه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 59 دقیقه قبل، ultragame888 گفته است :

فقط یه سوال دیگه من بودجم محدوده خیلی رم با باس 2400 جوابگو هست کاملا؟ویه سوال دیگه رم با هتسینک و رم بدون هتسینک خیلی فرقشونه ؟منظورم کارآییشونه  ؟

درود

بین رم با هیتسینک و بدون هیتسینک از نظر کارایی و عملکرد فرقی نیست. قطعا فرق هایی دارند اما نه در استفاده روزمره و وظیفه اصلی رم.

لینک به دیدگاه

درود دوست گرامی ...

شما اگه قصد اجرای گیم روی مانیتور ۶۰ هرتز داری یعنی بازی با ۶۰ فریم بر ثانیه ... در اینصورت به شما پیشنهاد میکنم از یک  سی پی یو ای ام دی Ryzen 5 1600X و  مادربرد ایسوس PRIME X370-PRO استفاده کنید که مجموع قیمتش تا این لحظه که دارم تایپ میکنم میشه  ۱.۸۱۸.۰۰۰ با ۶ هسته حقیقی و قابلیت ۶ هسته مجازی در مجموع ۱۲ رشته پردازشی. در صورتی که با سی پی یو I5 8600k و مادربورد انتخابی شما تقریبا باید ۲.۸۰۰.۰۰۰ پول بدی ! یعنی ۱ میلیون بیشتر! با این ۱ میلیون میشه رم بهتر و... بگیری. 

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، omid.gh گفته است :

درود دوست گرامی ...

شما اگه قصد اجرای گیم روی مانیتور ۶۰ هرتز داری یعنی بازی با ۶۰ فریم بر ثانیه ... در اینصورت به شما پیشنهاد میکنم از یک  سی پی یو ای ام دی Ryzen 5 1600X و  مادربرد ایسوس PRIME X370-PRO استفاده کنید که مجموع قیمتش تا این لحظه که دارم تایپ میکنم میشه  ۱.۸۱۸.۰۰۰ با ۶ هسته حقیقی و قابلیت ۶ هسته مجازی در مجموع ۱۲ رشته پردازشی. در صورتی که با سی پی یو I5 8600k و مادربورد انتخابی شما تقریبا باید ۲.۸۰۰.۰۰۰ پول بدی ! یعنی ۱ میلیون بیشتر! با این ۱ میلیون میشه رم بهتر و... بگیری. 

رم 2400 کاملا پاسخگو هست؟

لینک به دیدگاه

همونطور که دوستمون omid.gh گفت پردازنده قوی تر صرفا سقف فریمی که با گرافیک بتونی بگیری رو بیشتر میکنه،مثلا به عنوان مثال تو اکثر بازی ها اگه از یه کارت 1080 ti استفاده کنی برای فول اچدی،با پردازنده 1600x نود فریم میگیری اما مثل با i5 8700k تا ۱۴۰ فریم هم میتونی،اما در همین حالت اگه از کارت مثلا 1060 استفاده کنی جفت پردازنده ها یه فریم میدن یا حداکثر دو سه فریم اختلاف دارن،شما بگو تو فلان بازی 90 فریم،اگه مانیتورت ۶۰ هرتز باشه نهایت ۶۰ فریم رو میده پس پردازنده 1600x کاملا جوابگو هست،مگر اینکه مثل بنده اهل کار با شبیه ساز های کنسول هم باشی که اینتل اونجا قدرت واقعیشو نشون میده

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Sir MehDi گفته است :

درود

بین رم با هیتسینک و بدون هیتسینک از نظر کارایی و عملکرد فرقی نیست. قطعا فرق هایی دارند اما نه در استفاده روزمره و وظیفه اصلی رم.

سلام داداشی ممنونم 

لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، silvermanhhh گفته است :

همونطور که دوستمون omid.gh گفت پردازنده قوی تر صرفا سقف فریمی که با گرافیک بتونی بگیری رو بیشتر میکنه،مثلا به عنوان مثال تو اکثر بازی ها اگه از یه کارت 1080 ti استفاده کنی برای فول اچدی،با پردازنده 1600x نود فریم میگیری اما مثل با i5 8700k تا ۱۴۰ فریم هم میتونی،اما در همین حالت اگه از کارت مثلا 1060 استفاده کنی جفت پردازنده ها یه فریم میدن یا حداکثر دو سه فریم اختلاف دارن،شما بگو تو فلان بازی 90 فریم،اگه مانیتورت ۶۰ هرتز باشه نهایت ۶۰ فریم رو میده پس پردازنده 1600x کاملا جوابگو هست،مگر اینکه مثل بنده اهل کار با شبیه ساز های کنسول هم باشی که اینتل اونجا قدرت واقعیشو نشون میده

داداش رم 2400 با رایزن 1600x و گرافیک 1060 کاملا اوکی هست؟

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، ultragame888 گفته است :

داداش رم 2400 با رایزن 1600x و گرافیک 1060 کاملا اوکی هست؟

بله اوکی هست .رم با فرکانس بیشتر بسته به گیم تا چند فریم افزایش فریم ریت داره. به زمان تاخیر رم هم خیلی دقت کن.الان اکثرا زمان تاخیر 16 هست بهتره کمتر پیدا کنی یعنی 15 به پایین و قبل از تهیه رم حتما به پیج مادربوردی که انتخاب کردی برو و داخل لیست Memory-QVL رو نگاه کن که رم کاملا پشتیبانی بشه.

ویرایش شده توسط omid.gh
لینک به دیدگاه

سلام من یه سیستم کامپیوتری دارم با این قطعات مین برد دل سوکت ۱۱۵۵یه سی پی یو زئونE31245 ورم۸گیگ و کارت گرافیک r9 290xبه نظرتون برا گیم چطوره چقدر فریم میده تو بازیهای جدید۲۰۱۸ممنوندمیشم راهنماییم کنید

لینک به دیدگاه

باتوجه به قیمت های فعلی 1600x + gtx 1070ti بهترین انتخابه.

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، omid.gh گفته است :

بله اوکی هست .رم با فرکانس بیشتر بسته به گیم تا چند فریم افزایش فریم ریت داره. به زمان تاخیر رم هم خیلی دقت کن.الان اکثرا زمان تاخیر 16 هست بهتره کمتر پیدا کنی یعنی 15 به پایین و قبل از تهیه رم حتما به پیج مادربوردی که انتخاب کردی برو و داخل لیست Memory-QVL رو نگاه کن که رم کاملا پشتیبانی بشه.

ممنونتم داداش 

لینک به دیدگاه

در 29 دقیقه قبل، AminA گفته است :

با توجه به قیمت های فعلی g3900 از همه به صرفه‌تر هستش

?

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...