رفتن به مطلب

بالا نیومدن سیستم

star22
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام به همگی..

من چند روز پیش تصمیم گرفتم که خودم یه سیستم و ببندم..اما موقعی که سیستم و بستم و داشتم ویندوز نصب میکردم اومدم کابل هارد و جابه جا کنم که سیستم خاموش شد و دیگه بالا نمیاد.یعنی روشن میشه اما تصویر که نمیاد فن سی پی یو هم دیگه کار نمیکنه.با 2 پاور امتحان کردیم اما نشد.میخواستم یه مادربرد دیگه بگیرم که نشد.

تنها کاری که کردم موقع نصب اون قسمت eatx که یه یه کانکتور 8 پین هست و 4 پینش و بسته بودن اون تیکه و برداشتم و یه کابل 8 پین و نصب کردم اونجا.مدل مادربوردم هم asus p53delux/wifi هست.

لینک به دیدگاه

درود

به فروم لیون خوش آمدید.دوست عزیز شما یک بار کلر سیموس کنید ببینید سیستم روشن میشه یا نه.اگر نشد پردازندتون رو و رمهاتونو کاملا باز کنید و یکبار دیگه نصب بفرمایید ببینید روشن میشه یا نه سپس ما بقی قطعات رو به صورت تک تک به سیستم اضافه بفرمایید ببینید روشن میشود یا خیر.

ضمنا در مورد این قسمت از پستتون بیشتر و واضحتر توضیح دهید.

سلام به همگی..

تنها کاری که کردم موقع نصب اون قسمت eatx که یه یه کانکتور 8 پین هست و 4 پینش و بسته بودن اون تیکه و برداشتم و یه کابل 8 پین و نصب کردم اونجا.مدل مادربوردم هم asus p53delux/wifi هست.

پیروز باشید

لینک به دیدگاه

ممنون..الان میرم امتحان میکنم اما در مورد اون موضوع..2 کابل اصلی برای تغذیه مادربرد هست درسته..اون اصلی نه..اون بالای مادربرد یه جای 8 پین هست(eatx 12v) که 4 پیش و با یه تیکه پلاستیکی بسته بودن من اون تیکه و برداشتم و یه کابل 8 پین وصل کردم ..

لینک به دیدگاه

بالا نیمود...

در کل الان شرایط سیستم اینطوریه که برق داخل مادربرد میره،چراق وای فای روشن میشه،اما وقتی میخوای روشن کنی سیستم روشن میشه امابالا نمیاد.حتی صدائی از اسپیکر کیس در نمیاد(نه بایوس نه چیز دیگه)مانیتور هم هیچ تصویری نمیگیره.کلاً جای 6 فن روی مادربورد هست که یکیش مخصوص سی پس یو هستش.کانکتور فن سی پی یو و اون یکی که بغلش هست کار نمیکنن اما وقتی فن و به بقیه میزنی کار میکنه.

لینک به دیدگاه

بالا نیمود...

در کل الان شرایط سیستم اینطوریه که برق داخل مادربرد میره،چراق وای فای روشن میشه،اما وقتی میخوای روشن کنی سیستم روشن میشه امابالا نمیاد.حتی صدائی از اسپیکر کیس در نمیاد(نه بایوس نه چیز دیگه)مانیتور هم هیچ تصویری نمیگیره.کلاً جای 6 فن روی مادربورد هست که یکیش مخصوص سی پس یو هستش.کانکتور فن سی پی یو و اون یکی که بغلش هست کار نمیکنن اما وقتی فن و به بقیه میزنی کار میکنه.

درود

خوب با ابن تفاسیر نباید مشکل از پاورتون باشه. پاور های ویرایش جدید علاوه بر کانکتور 8پین مادربرد دارای کانکتور 8 پین کارت گرافیک هم هستند . احتمال نداره که جا به جا نصب کرده باشید؟؟؟؟

203956564648b86b10c30138a3de2cbadf4f708.jpg

2039572f6d5e3cba56a05436f921813f48f5fa2.jpg

که به طور مثال پاور 1230B گرین دارای هر دو این کانکتور ها هست.

20403187433f5806979bac8f8c9376d7fd7411f.jpg

لینک به دیدگاه

دوست عزیز

مشخصات مادربورد، نسخه بایوس، پاور را عنوان بفرمایید تا بهتر بتوانیم راهنمایی کنیم.

لینک به دیدگاه

مدل مادربرد asus p5e3 delux/wifi در مورد کابلاش مطمئن هستم همونطور که گفتم نصب شده بود روشن هم شد درست آخرهای ویندوز نصب کردن بود که اینطور شد.

3 هارد رو این سیستم دارم و یه گرافیک 8800 رم 2 گیگ و سی پی یو dual core 2180 ,پاور هم 780 گرین

لینک به دیدگاه

درود

با توجه به این که اشاره کردید پاورتون 780 گرین هست موضوع وصل شدن جابجای کانکتور های 8 پین مادربرد و کارت گرافیک کلا منتفی هست .زیرا که این پاور فقط یک کانکتور 8پین مادربرد دارد و کانکتور های کارت گرافیکش هم دو تا 6پین هست.

واما چون اشاره کردید که زمان جایجا کردن کابل هاردتون این اتفاق افتاده با تک تک هارد ها هم امتحان بفرمایید.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

خوب پاور شما دارای یک عدد 8 و 4 پین برای مادربورد است و 2 تا 6 پین برای کارت گرافیک.

اما نکته اصلی

شما گفتید؟

1- و داشتم ویندوز نصب میکردم اومدم کابل هارد و جابه جا کنم که سیستم خاموش شد و دیگه بالا نمیاد:confused:

2- اون بالای مادربرد یه جای 8 پین هست(eatx 12v) که 4 پیش و با یه تیکه پلاستیکی بسته بودن من اون تیکه و برداشتم و یه کابل 8 پین وصل کردم:confused: ---> (یعنی یه 4 پین و 8 پین را همزمان بستید:eek:)

اما مسئله مورد سئوال من:

1- کابل برق را که در زمان روشن بودن سیستم جابجا نکردید؟

2- ببینم وقتی سیستم بدون صدا روشن میشود، صدای هارد هم شنیده میشود؟ چطوری مطمئن هستید

که سیستم روشن میشود، و چیزی نمایش داده نمیشود؟

بنده احتمالاتی را به ترتیب میدهم:

1- بایوس شما نابود شده است، که با استفاده از CrashFree BIOS 3 مادربورد یعنی برنامه ریزی مجدد از طریق

فلش یو اس بی بتوانید مشکل را رفع کنید، در غیر اینصورت چیپ بایوس باید عوض گردد

2- چیپ کنترلی ASUS EPU آسیب دیده است

3- مادربورد شما باید نابود شده باشد:)

لینک به دیدگاه

در مورد اون کانکتور 8 پین منظورم این بود که 4 پینش و بسته بودن و فقطمیشد یه 4 پین نصب کرد من اون وبرداشتم و یه 8 پین نصب کردم.درمورد هارد وقتی که سیستم و روشن میکنی صدایش میاد.وقتی که روشن میکنی هیچ تصویری روی مانیتور نمیاد.

یکی از دوستان گفت که اون 8 پین برای تغذیه سی پس یو های بالاتر هست و من باید فقط همون 4 پین و نصب میکردم.حالا نمیدونم چی شده اما خوب فن سی پس یو و اون یکی پین نصب فن که کنارش هست چرا کار نمیکنه؟

یه سئوال میدونم جاش نیست اما ممنون میشم بگید من وقتی نصب کردم تنظیمات بایوس و زیاد تغییر ندادم در کل بعد نصب این سیستم چه قسمتهائی از بایوس و باید تنظیم کرد.

یه سئوال دیگه اینکه اگه بیش تر از وات مادربرد مصرف داشته باشی چی میش.مثلا مادربردی بتونه 2 هارد ساتا و 1 هارد معمولی و فلاپی و سی پس اکستریم وتغذیه بده اما مثلا یه هارد اضافه یا هر چیز دیگه ای که وات اضافی بکشه و به مادربرد وصل کنیم چی میشه؟

لینک به دیدگاه

در مورد اون کانکتور 8 پین منظورم این بود که 4 پینش و بسته بودن و فقطمیشد یه 4 پین نصب کرد من اون وبرداشتم و یه 8 پین نصب کردم.درمورد هارد وقتی که سیستم و روشن میکنی صدایش میاد.وقتی که روشن میکنی هیچ تصویری روی مانیتور نمیاد.

یکی از دوستان گفت که اون 8 پین برای تغذیه سی پس یو های بالاتر هست و من باید فقط همون 4 پین و نصب میکردم.حالا نمیدونم چی شده اما خوب فن سی پس یو و اون یکی پین نصب فن که کنارش هست چرا کار نمیکنه؟

یه سئوال میدونم جاش نیست اما ممنون میشم بگید من وقتی نصب کردم تنظیمات بایوس و زیاد تغییر ندادم در کل بعد نصب این سیستم چه قسمتهائی از بایوس و باید تنظیم کرد.

یه سئوال دیگه اینکه اگه بیش تر از وات مادربرد مصرف داشته باشی چی میش.مثلا مادربردی بتونه 2 هارد ساتا و 1 هارد معمولی و فلاپی و سی پس اکستریم وتغذیه بده اما مثلا یه هارد اضافه یا هر چیز دیگه ای که وات اضافی بکشه و به مادربرد وصل کنیم چی میشه؟

درود

به عقیده من که مادربرد باید از همون اول کابل 8پین بهش وصل میشد و با 4 پین تغذیه ناقص داشته.

فن سی پی یو قاعدتا باید کار کنه مگر که مشکل فنی برای مین بوردتون به وجود اومده باشه.بعد از نصب قطعات سخت افزاری باید وارد بایوس بشید تا از شناساندن کامل اونها توسط سیستم مطمعن شوید و معمولا احتیاجی به هیچ گونه تغییری در شرایط عادی نیست.بر فرض که اشتباها چیزی رو تغییر داده باشید میتونی با یک کلید اف پنج یا هر کلید دیگر تعریف شده برای تنظیمات کارخانه ای به حالت اولیه برگردونید.

سوال آخرتون چندان منطقی به نظر نمیرسه .در حالی که همه کانکنور های قابل نصب هارد ها پر شده باشند هارد اضافی را چگونه و به کدام قسمت مادربرد میتوان نصب نمود؟؟؟

همونطور که یک موجود عزیز هم عرض کردند اگر اطلاعات بایوستون خراب شده باشه و از بین رفته باشه میتونید با رهکارهای مناسب بازیابی بفرمایید و اگر عیب قطعات روی برد باشه باید به یک تعمیرکار متخصص شخت افزار برای عیب یابی و حل مشکلتون مراجعه بفرمایید.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز

اون بستن 4 پین ایرادی ندارد، چون مادربورد شما Atx است و مشکلی برایش پیش نمی آید، اما

حدس من این است:

1- بایوس شما نبود شده است یعنی در واضح Post نمیشود

2- با رفع مشکل بالا اگر مورد حل نشد، احتمال دارد با تغییر کابلهای ساتا در زمان روشن بودن مدار

باعث آسیب به چیپ Epu شده اید.

لینک به دیدگاه

با سلام

چون برق به مادربورد نمیرسه و فنها روشن نمیشه و صحبتهای شما با دوستان در یک نگاه و 95 درصد میشه گفت از مادربوردتون هستش و الان که گارانتی داره بفرستید گارانتی که فکر میکنم حدود یک تا 3 هفته طول میکشه . اگر در تهران هستید و از ما هم کمکی بر میاد ما همه جوره در خدمتیم و خدمات برای دوستان فروم رایگان میباشد .

موفق باشید

لینک به دیدگاه

• 6 سال بعد...

سلام دوستان یه مادربرد ga-h81m-2pvچند روز پیش خریدم روش ویندوز نصب کردم ازش استفاده کردم هیچ مشکلی نداشت بعد ازتقریبا48 ساعت یه دفعه خاموش شد دیگه روشن نشد پاورم اصلا مشکل نداره با دونا پاور دیگه تست کردم هیچ چراغ یا فنی روشن نمیشه تو رو خدا کمک کنید

لینک به دیدگاه

سلام دوستان یه مادربرد ga-h81m-2pvچند روز پیش خریدم روش ویندوز نصب کردم ازش استفاده کردم هیچ مشکلی نداشت بعد ازتقریبا48 ساعت یه دفعه خاموش شد دیگه روشن نشد پاورم اصلا مشکل نداره با دونا پاور دیگه تست کردم هیچ چراغ یا فنی روشن نمیشه تو رو خدا کمک کنید

بیشتر توضیح بدید درموردش

چراغ خود مادربرد روشن میشه یه چراغ LED روش هست اون روشن میشه؟

لینک به دیدگاه

من يه مين داشتم فن cpu حرکت نميکرد و تصوير نميداد , گفتن ic I/O خرابه و تعويض کردن دوست شد (درست يا غلطو نميدونم )

شما پاورت دوتا 4 پين واسه cpu داره که معمولا با سيمي چيزى به هم ميبندنشون. با يه دونه کابل نبايش مشکل پيش بياد ولي خوب به نظر من هر دو کابل 4 پين رو وصل کني بهتره ولي اين که 4 پينو در بيارى يه 8 پين بزارى تا حالا تست نکردم. شما اي کار رو بکن.

1- کابل پاور رو خارج کن و چند بار دکمه پاور کيس رو بزن تا برق اضافه سيستم خارج بشه

2- باترى رو خارج کن و برعکس بزن جا يعني اون دو سيم رو به وصيله باترى به هم وصل کن و در همون شرايط سيستم رو روشن کن و چند ثانيه صبر کن ببين تصوير ميده يا نه. و بعدش باترى رو به صورت اوليه بزن جا. اگه جواب نداد سيستموتو ببر بيرون خودشون تستر دارن و واستون تست ميکنن

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...