رفتن به مطلب

صدای نویز الکترونیک از پاور گرین 600؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

من سیستمم رو به صورت کامل بعد از عید از لیون خریدم ،بعد از چند روز پاور از خودش یه صدای  نویز ایجاد میکنه که هر چند ثانیه یکبار تکرار میشه،مثل ویز...ویز...ویز...بیشتر شبیه نویز الکترونیک هست این مورد عادیه؟صداش عصابمو بهم ریخته

من تمام کابل های رو کندم کابل مادر و بقیه موارد و خود پاور رو جداگانه به برق وصل کردم بازم صدا میده ! حتی موقعی هم که دکمه پاور خاموش بازم صدا میده!

مدتی گذشت صداش قطع شد و چند روزی خوب بود تا اینکه باز امروز شروع شد ! وسط گیم بودم که صداش درومد،باز همه چیز رو کندم پاور رو جداگانه وصل کردم صدا میداد؛دوباره به سیستم بستمش بعد از ده دقیقه شروع به کار سیستم صداش قطع شد

اینجا نمایندگی نداره با شرکتش تماس میگیرم واحد گارانتی اصلا جواب نمیده

مدل پاور : green 600 HP 80 plus

لطفا هدست رو به گوشتون بزنید و به صداش گوش کنید

https://www.aparat.com/v/yJYIm

صداش تو ثانیه های زیر کاملا مشخص هست

0:00

0:23

0:26

ویرایش شده توسط Coffee Addicted
لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است :

سلام

من سیستمم رو به صورت کامل بعد از عید از لیون خریدم ،بعد از چند روز پاور از خودش یه صدای  نویز ایجاد میکنه که هر چند ثانیه یکبار تکرار میشه،مثل ویز...ویز...ویز...بیشتر شبیه نویز الکترونیک هست این مورد عادیه؟صداش عصابمو بهم ریخته

من تمام کابل های رو کندم کابل مادر و بقیه موارد و خود پاور رو جداگانه به برق وصل کردم بازم صدا میده ! حتی موقعی هم که دکمه پاور خاموش بازم صدا میده!

مدتی گذشت صداش قطع شد و چند روزی خوب بود تا اینکه باز امروز شروع شد ! وسط گیم بودم که صداش درومد،باز همه چیز رو کندم پاور رو جداگانه وصل کردم صدا میداد؛دوباره به سیستم بستمش بعد از ده دقیقه شروع به کار سیستم صداش قطع شد

اینجا نمایندگی نداره با شرکتش تماس میگیرم واحد گارانتی اصلا جواب نمیده

مدل پاور : green 600 HP 80 plus

لطفا هدست رو به گوشتون بزنید و به صداش گوش کنید

https://www.aparat.com/v/yJYIm

صداش تو ثانیه های زیر کاملا مشخص هست

0:00

0:23

0:26

ببخشید پاور شما این مدل هست:

GP600A-HP

یا

این مدل:

GP600B-HP+

؟؟

ویرایش شده توسط Hossein.9
لینک به دیدگاه

در 29 دقیقه قبل، Hossein.9 گفته است :

ببخشید پاور شما این مدل هست:

GP600A-HP

یا

این مدل:

GP600B-HP+

؟؟

+ هست

حالا چه فرقی میکنه

لینک به دیدگاه

جای نگرانی نیست

من هم با پاور کولر مستر این صدا رو گاهی وقتا دارم ...

این صدای نویز روی خطوط برق منزل هست که مدار نویز گیری که  قبل از مدار اصلی پاور وجود داره باعث ایجاد این صدا میشه... 

اگر کلید پاور رو خاموش میکردی و این صدا قطع میشد اون موقع میشد نتیجه گرفت که صدای مدار اصلی پاور هست... در صورتی که شما با خاموش کردن پاور از کلید پشت هم باز این صدا رو تجربه کردی... پس جای نگرانی نیست...معمولا تابستون این نویز زیاد میشه و علتش هم استفاده از کولر هست.

لینک به دیدگاه

درود،

کابل برق رو تعویض بفرمایید، درست می شه. حتما کابل جدید رو تا انتهای سوکت وارد بفرمایید.

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Poorya_Lion گفته است :

درود،

کابل برق رو تعویض بفرمایید، درست می شه. حتما کابل جدید رو تا انتهای سوکت وارد بفرمایید.

خیر...سه تا کابل برق دارم این مشکل چند ماه که برقرار

لینک به دیدگاه

با این حال چون قصد خرید یک فروند 1070ti رو هم داشتم امروز یک عدد پاور 700وات گرین از همین نوع hp plus رو از لیون عزیز سفارش دادم تا بیاد ببینم چی میشه

تا اونجایی که خبر دارم  و سوال کردم و تاپیک تو استیم و techpowerایجاد کردم گفتن arcingهست و خطرناکه بهتر که تعویض بشه

یه سوالی خیلی مهم دارم ممنون میشم کسی پاسخ بده،الان برای تعویض همین نوع پاور با مدل 700واتش نیاز به تعویض کابل ها هم هست؟چون کابل از اسمبل شده و از پشت کیس کشیده شده بست براش گذاشتن نمی خوام بکنمش،باید کابل های خود پاور 700وات رو بهش بزنم یا نیازی نیست؟البته کابل مادربرد که به خود پاور متصله

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

با این حال چون قصد خرید یک فروند 1070ti رو هم داشتم امروز یک عدد پاور 700وات گرین از همین نوع hp plus رو از لیون عزیز سفارش دادم تا بیاد ببینم چی میشه

تا اونجایی که خبر دارم  و سوال کردم و تاپیک تو استیم و techpowerایجاد کردم گفتن arcingهست و خطرناکه بهتر که تعویض بشه

یه سوالی خیلی مهم دارم ممنون میشم کسی پاسخ بده،الان برای تعویض همین نوع پاور با مدل 700واتش نیاز به تعویض کابل ها هم هست؟چون کابل از اسمبل شده و از پشت کیس کشیده شده بست براش گذاشتن نمی خوام بکنمش،باید کابل های خود پاور 700وات رو بهش بزنم یا نیازی نیست؟البته کابل مادربرد که به خود پاور متصله

درود

اگر پاورها   همخانواده اند و تنها توانشان فرق می کند نیازی به تعویض کابل نیست.

بهتر می بود تا زمان عیب یابی قطعی خرید نمی کردی. آنچنان که از صدا به نظر می رسد،  شک دارم ایراد از پاور باشد.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

اگر پاورها   همخانواده اند و تنها توانشان فرق می کند نیازی به تعویض کابل نیست.

بهتر می بود تا زمان عیب یابی قطعی خرید نمی کردی. آنچنان که از صدا به نظر می رسد،  شک دارم ایراد از پاور باشد.

پاور رو بدون هیچ کابلی به برق وصل میکنم حتی تو یه اتاق دیگه بازم همینطوریه

تمامی کابل های پشت پاور رو ازش جدا کردم،کابل برق مادربورد رو هم کشیدم و با کابل برق دیگه ای به پریز برق زدم خود پاور همین صدا رو میده

لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

اقا بلاخره خیالون از این بابت راحت باشه؟

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

بله جای نگرانی نیست. احتیاطا بگذار جناب شعبانی نظر قطعی بدهد.

@Poorya_Lion

لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

صدایی که می شنوید جای نگرانی نداره، از لحاظ اینکه به قطعاتتون آسیبی وارد نخواهد شد.

ممکن هستش پاور دیگه ای هم تهیه کنید مجدد همین صدا رو بشنوید، که داخل بخش ورودی پاور هستش. یا کنتاکتورهای کابل برق و سوکت پاور هستش که با تعویض کابل و فشار دادن کابل به داخل سوکت حل می شه یا شبکه برق خونه دارای نویز، اسپایک و نوسانات شدید هستش که همه این موارد رو بخش EMI فیلترینگ پاور از بین خواهد برد. مثال عامیانش اینجوریه که اگه شما یک ماهی گندیده پشت یک سد آب بندازید، آب لوله کشی خونتون سمی نمی شه !!! چون اون آب از مراحل بسیار زیادی عبور می کنه و پاک سازی می شه.

ما توی تست EMI که جزو تست های CE هستش با دستگاه HighPot توی ورودی پاور ولتاژ 3000 ولت تا 6000 ولت وارد می کنیم به مدت 60 ثانیه و پاور و بخش EMI توی خروجی چیزی بیرون نمیاد پس جای نگرانی نداره

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Poorya_Lion گفته است :

صدایی که می شنوید جای نگرانی نداره، از لحاظ اینکه به قطعاتتون آسیبی وارد نخواهد شد.

ممکن هستش پاور دیگه ای هم تهیه کنید مجدد همین صدا رو بشنوید، که داخل بخش ورودی پاور هستش. یا کنتاکتورهای کابل برق و سوکت پاور هستش که با تعویض کابل و فشار دادن کابل به داخل سوکت حل می شه یا شبکه برق خونه دارای نویز، اسپایک و نوسانات شدید هستش که همه این موارد رو بخش EMI فیلترینگ پاور از بین خواهد برد. مثال عامیانش اینجوریه که اگه شما یک ماهی گندیده پشت یک سد آب بندازید، آب لوله کشی خونتون سمی نمی شه !!! چون اون آب از مراحل بسیار زیادی عبور می کنه و پاک سازی می شه.

ما توی تست EMI که جزو تست های CE هستش با دستگاه HighPot توی ورودی پاور ولتاژ 3000 ولت تا 6000 ولت وارد می کنیم به مدت 60 ثانیه و پاور و بخش EMI توی خروجی چیزی بیرون نمیاد پس جای نگرانی نداره

با این اوصاف خریدم رو کنسل میکنم

از پاسختون متشکرم لطف کردید

لینک به دیدگاه

با سلام

به نظر من صدای نویز تغذیه استند بای سوار بر هارمونیک( THD) هستش.علتش تغییر در فرکانس رینگینگ استند بای.

مشکل جدی نیست .

در 17 دقیقه قبل، Poorya_Lion گفته است :

منظورتون تست ایزولاسیون گراندینگ هستش؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...