رفتن به مطلب

*** اگر بجای لیون کامپیوتر بودید در این روزها چه کار می کردید ؟؟؟ ***

Recommended Posts

در 10 دقیقه قبل، yasin1380 گفته است :

اگر میشد لیون از کسایی که توان ساخت قطعات در کامپیوتر دارن(به غیر از پاور و کیس) وفقط بودجه نیاز دارن همایت میکرد اینتوری خیلی عالی میشد البته کار پر ریسکی میشه ولی اگر نخبش باشه که توانایی ساختن داشته باشه وفقط بودجه بخواد خیلی عالی هست (البته این کار به صبر دراز تا نتیجه گرفتن داره البته نیاز هست چون این تحریم ها تموم هیچ وقت نمیشه مگر تولید داخل وجود داشته باشه تا قیمت ها بشکنه (اگر تحریم میخواست تموم شه خب برا چی شروع شد)بنظرم ما دانشجو داریم(الکترونیک)  که میتونن با یه کار تیمی وضربتی  مهندسی معکوس انجام بدن درزمان کوتاه 

بلاخره چه قدر واردات یه جایی نیاز هست یه چیزایی خودمون بسازیم 

ایده خوبیه. شاید بعضیا مسخره کنن ولی توانایی ساخت چند نوع اسپیکر رو دارم. امکاناتش باشه و حمایت مالی براحتی کالای چینی رو از بازار حذف میکنیم. البته راه سختیه.

لینک به دیدگاه

• ارسال 557
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

آقای حسینی فکر میکنم تو این شرایط تنها کاری که واقعا میتونه به مصرف کننده های واقعی و کم بضاعت کمک کنه فروش قسطی هست

میدونم سخته میدونم باعث ضرر میشه میدونم کلی مشکلات بوجود ممکنه بیاد ولی اگر شرایط و قوانین خاصی باشه برای خرید قسطی فکر میکنم بشه یه کارایی کرد

لینک به دیدگاه

اگر لیون به طور مستقل یا از طریق یک بازرگان قطعات میانه قیمت و پر مصرف رو خودش وارد کنه و با حاشیه ی سود کم بفروشه فکر میکنم وضعیت بهتری ایجاد بشه (البته به شخصه هیچگونه آشنایی با پروسه ی واردات یا دریافت ارز 4200 تومانی  ندارم و نمی دونم چنین کاری برای گروه لیون مقدور هست یا خیر)

لینک به دیدگاه

لیون جان ما یادمون نرفته تو اوج دوران تب و تاب ماینینگ چیکار کردی!!! چه سودهایی هنگفتی که نکردین البته نوش جونتون ما بخیل نیستیم به خدا،ولی لی کاش اون موقع هم نظر کاربرا رو میپرسیدین، چشم انداز آینده که روز به روز تاریکتر میشه.

بنظرم فعلا فروشگاه رو ببندین  بچه ها رو به چند گروه تقسیم‌کنید هر گروه تو یه‌ نقطه تهران  فلافی بزنید بهتره سودش از این وضع که نمیدونی بخری نخری  حداقل استرس نرخ دلار و درهم به آدم وارد نمیشه والله ?

• لایک 4
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام  خدمت جناب حسینی

تعقیر کاربری بدید و لیون برگر بزنید?

به نظرم  رو کالاهای غیر ضروری و واجب که نیاز کمتری هست افزایش قیمت بدید و بجاش بروی کالاهای مهمتر کمترین سود رو دریافت کنید

در این بین هم شما ضرر نمیکنید و هم خوانواده لیون که اولویت بیشتر برای خرید دارند و دغدغه فکری دوچندانی به موضوع خرید نسبت به مشتریان عادی که به بازار تشریف میبرند  دارند میتواند راحت تر خرید خود را انجام دهند به نوعی توازن دو کفه ترازو را ایجاد کنید.  

ویرایش شده توسط MEHDI-GTX
لینک به دیدگاه

درود بر اقای حسینی عزیز

راستش الان خب قدرت خرید مردم واقعا پایینه و کاهش قیمت ها و زدن از سود فقط یه جور مسکن کوتاه مدته چون فروش بلند مدت شمارو تضمین نمیکنه و شما سریع در شرایطی دچار اتمام موجودی میشین که دیگه نمیتونین بار جدید رو حتی به قیمت قبل از تخفیفی که دادید تیکت بزنید و اینجوری یهو با کاهش فروش شدید مواجه میشید و برای جبران کردنش باید ضرر بدید. یا زمانی یا مالی.

توصیه من اینه که گردش بیشتری رو برای همین قطعات فعلی ایجاد بکنید. به نظر من استوک فروشی یا ارائه خدمات بهترین کار ممکن برای رهایی از این بحرانه چون الان کسی عملا قطعه نو نمیخره. بنده خودم در سال جاری قصد ارتقای پردازنده داشتم که متاسفانه با این تکونی که بازار خورد دیگه همین پردازنده خودمم جرئت ندارم حتی قیمتشو بگیرم. گردش بیشتر قطعات استوک در حد و همچنین ارائه خدمات نرم افزاری و سخت افزاری و تعمیراتی میتونه هم وضع بازار و گردش پول در بین مصرف کننده ها و فروشنده هارو بیشتر بکنه هم یه راه درامد دیگه ای هم برای لیون باز بکنه. درسته که ماهیت لیون فروشگاهیه ولی چون فروشگاه فیزیکی و دفتر هم در اختیار دارید میتونید موقتا این بخش رو هم بررسی بکنید تا زمانی که تکلیفمون مشخص بشه.

از تعمیرات ریز و درشت سخت افزاری و نرم افزاری تا خدمات ساده ای مثل نصب و تعویض ویندوز و ویروس کشی و مسائل شبکه و کارایی مثل تمیزکاری سیستم یا تعویض خمیر گرافیک های قدیمی یا سرویس اونها و خلاصه به گردش دراوردن انواع قطعات استور شده یا به علتهای مسخره از رده خارج یا کم بازده.

الان شرایط طوریه که نمیشه راهکاری برای افزایش فروش پیدا کرد. چون الان لیون از رقباش عقب نمونده. بلکه همه دسته جمعی گرفتار این مشکل هستید. وقتی که مشکل کاهش قدرت خرید مردمه افزایش فروش نتیجش ضرره. اتفاقا الان محدود کردن فروش و به نوعی استور کردن موجودی انبار ها (مثل همون کاری که در بحران ماینینگ برای گرافیک ها رخ داد یا باندل شدن رایزن ها و کافی لیک ها برای جلوگیری از احتکار) و مدیریت انبار تنها ضامن بقای فروشگاه و فروش اونه. قرار نیست مصرف کننده ضرر بکنه ولی شما اگه الان از سود خودتون کم بکنید موجودی انبارتون به سرعت ته میکشه و چون سرنوشت واردات اینده مشخص نیست ممکنه در حالی انبار خالی بشه که از موجودی قبلی هم سود واقعی نبردید. فروش باندلی هم برای برخی قطعات جواب میده ولی برای برخی دیگه هم نه. مثلا شما rapoo v500 pro که 300 بود و الان 600 شده رو چجوری میخواید باندل بکنید که من با 400 تومن بودجه بتونم بخرمش؟ ولی در نقطه مقابل با باندل کردن سفارشایی که مشهوده به دست مصرف کننده واقعی میرسه مثل باندل سیستم کامل میشه هم رضایت مصرف کننده رو داشت هم سود مناسب. ولی چیزایی که تک فروشی هستن مثل کیبورد یا موس یا موس پد رو هیچ رقم نمیشه باندل کرد. وقتی یه چیزی گرونه دیگه گرونه. هر کاریش بکنید گرونه. مصرف کننده و وارد کننده و توزیع کننده و فروشنده هم در هر حالتی و با منظور کردن هر راه حلی ضررشون رو میدن. ولی فقط کمتر ضرر میدن و ورشکسته نمیشن.

ولی اقای حسینی به هیچ وجه نباید تصمیم شتاب زده ای بگیرید. هر قطعه ای که شما امروز میفروشید معلوم نیست که فردا بتونید قطعه دیگه ای در انبار با چه قیمتی جایگزینش بکنید

با ارزوی موفقیت روز افزون برای شما اقای حسینی و رهایی از این بحران ناگوار برای همه هموطنای عزیز :)

ویرایش شده توسط ali_8114
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود بر آقای حسینی عزیز جیگر و خاص والا این ارزشی که برای ما گذاشتن و ازمون نظر میخواین یعنی تهش که ای کاش دوستان قدر بدونن همچین فکر و کاری رو

در شرایط خیلی عادی مدیر با شرکای خودش مشورت میکنه و بهترین راه با در نظر گرفتن سودش پیدا میکنه و اجرایی میکنه . به هر حال بسیار سپاسگذارم از تواضع و بزرگی شما

بهترین راه حل به نظر بنده حقیر :

1 گروه وسایل گرون قیمت که کوچکترین نوسان دلار روشون زیاد اثر میگذاره : محدود کردن فروش و جایگزین کردن سریع این قطعات و فروش به نرخ روز یا فروش به صورت باندل که محدود کنه دلالی رو

یا فقط یوزرهای مصرف کنند بلاخره یه محدودیتی باید باشه چون گذاشتن تو انبار منطقی ترین فکر هست اما به بازار آسیب میزنه

پایین اوردن قیمت یا فروختن بدون جایگزینی یعنی گم شدن شدید سرمایه یا ذوب شدن سرمایه و کار درستی نیست

2 گروه وسایل مصرفی و قیمت پایین و عادی بازار مثل صغحه کلید سی پی یو 4400 یا  پاور 330 و .... همچنان مثل همیشه چون کم شدن این بخش یه نقش بدی در روان بازار داره

این بخش هم باید همچنان سود روز و منطقی  باشه مثل گذشته لیون 

فروش روز پنجشنبه تعطیل چون خودتون بهتر می دونید 

در صورتی که گرین و یا آواژنگ فروش رو بستن شما هم ببندین چون نمیتونید جایگزین کنید و خدا میدونه وقتی موجود بشه با چه قیمتی هست و خدای نکرده اگر گرون باشه کاهش سرمایه رو داره

وقتی شرکت های بزرگ میبندن که از بین نرن منطقی نیست شما این کار رو بکنید و فروش رو باز بگذارید

انشالله به زودی از این روزهای بد عبور کنیم

لینک به دیدگاه

درود بر جناب حسینی

بهترین راه تعویض قطعات دست دوم کاربران  با نو

لینک به دیدگاه

این دوستانی که میگن از سود کم کنین یا فقط کم بشه کمک میشه  (حالا پیشنهاد یا ....) لطف کنن خودشون هم قطعه ای رو برای فروش میزارن از سودشون بزنن وقتی طرف مصرف کننده هست

با تشکر

حالا موضوع اصلی 

واقعا سخته تصمیم گیری البته اگر مشکلی پیش بیاد با  ساندیس میشه درستش کرد ?

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، chaning گفته است :

این دوستانی که میگن از سود کم کنین یا فقط کم بشه کمک میشه  (حالا پیشنهاد یا ....) لطف کنن خودشون هم قطعه ای رو برای فروش میزارن از سودشون بزنن وقتی طرف مصرف کننده هست

با تشکر

حالا موضوع اصلی 

واقعا سخته تصمیم گیری البته اگر مشکلی پیش بیاد با  ساندیس میشه درستش کرد 1f604.png

درود

من دو هفته پیش   1500x د با التماس به یکی دوستان 500 فروختم

بعد از یک هفته و گرانی cpu ها همون فروخت 800?

چه تضمینی هست اگه من طرف خریدار بگیرم و با قیمت منصفانه بفروشم 

فروشنده دیگه با من همین رفتار داشته باشه ؟

لینک به دیدگاه

سلام ب نظر من لیون بهتر از هر شرکت دیگه ای بازار کامپیوتر و سخت افزارو میشناسه و با نیاز ها ب صورت کامل آشنایی داره 

از طرفی ب خاطر افزایش شدید قیمت ها ب نظرم خیلی از مشتریا پشت در های بسته افزایش قیمت موندن و نتونستن یا قدرت خریدشو نداشتن ک بخوان سخت افزار بخرن 

خیلی ها هم ب انتظار ی اتفاق یا معجزه موندن تا قیمت ها کاهش پیدا کنه 

ب خاطر همین مطمعنا تقاضا کم نشده بلکه چند برابر شده ولی قدرت خرید خیلی کم شده (که اگه قطعات با دلار ۴۲۰۰ وارد بشه (برای رم و سی پی یو دلار ۳۸۰۰)) قیمت گذاری خیلی مناسب خواهد بود و تمامی تقاضا سرازیر میشه ب سمت شرکتی ک بتونه زودتر از بقیه این قیمت رو ارائه بده ب نطرم لیون پتانسیل اینو داره ک قطعات رو خودش وارد کنه و ارائه کنه اینطوری با قیمت کمتر سود بیشتری میبرین از همه ی شرکت های توزیع کننده دیگه و قدرتتون تو بازار چند برابر میشه ب نظرم اگه لیون الان بتونه قطعاتشو با قیمت دلار ۴۲۰۰ ارائه کنه میتونه سرمایه لازم برای واردات قطعاتو بدست بیاره و از این طریق شما میشین ی وارد کننده ک هم قسمت فروش شخصی داره ک برای کاربرا عالیه هم میتونید نیاز ماینر ها و بقیه شرکت های توزیع کننده رو برطرف کنید ک مسلما سود چند برابری براتون داره 

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 28 دقیقه قبل، ghost of sparta گفته است :

درود

من دو هفته پیش   1500x د با التماس به یکی دوستان 500 فروختم

بعد از یک هفته و گرانی cpu ها همون فروخت 8001f605.png

چه تضمینی هست اگه من طرف خریدار بگیرم و با قیمت منصفانه بفروشم 

فروشنده دیگه با من همین رفتار داشته باشه ؟

?مشکل همینه

پس نباید انتظار داشت ... یا حتی پیشنهاد داد تا وقتی خودم و خودمون اینکارارو میکنیم

لینک به دیدگاه

راضی نیستیم یک ریال هم لیون کامپیوتر ضرر کنه.چون دوستی و بزرگواری شما در حق کاربرها  بما ثابت شده ست!

ببین میتونید دوباره کد تخفیف به مصرف کننده بدید.

درصدی از خریدهای  ما رو هم برامون توی اکانتمون شارژ کنید.

ویرایش شده توسط Elderado
لینک به دیدگاه

سلام

جناب حسینی برام منم سواله ، آیا گروه لیون کامپیوتر ارز ۴۲۰۰ تومن برای واردات کالا گرفته یا نه؟ و آیا کلا این قضیه اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومنی به قطعات کامپیوتری صحت داره ؟

لینک به دیدگاه

با سلام 

متاسفانه در دوران سختی هستیم ، در واقع در یک پیچ تاریخی حساسی قرار داریم که کوچکترین خطاها میتواند منجر به نتیجه ای ناخوشایند شود. البته منکر این هم نیستم که تهدید را میتوان به فرصت تبدیل کرد و حتی میتواند باعث پیشرفت گرددـ اما به نظر بنده در این دوران گذار استفاده از تکنیکهای متنوع و کارساز جهت فروش بهتر و خروج از رکود مانند مسکنی ست که موقتی عمل کرده و دوباره به همان سیکل معیوب بر خواهد گشت.قصد منفی بافی ندارم اما هر طور فکر میکنی میبینی خیلی جای مانور خاصی نداریم که هم لیون از رکود خارج بشه هم خریدارهای واقعی کالای مدنظرش رو بدست بیاره با این قیمتهای نابحق. به نظرم شاید  لیون عزیز  موقتا و تا زمان گذار از این روزگار سخت اقتصادی که مشخص نیست تا کی ادامه داشته باشه. .. راهی جز سیاست انقباظی و کاهش هزینه ها در همه امور داخلی خود نداشته باشد،..و بتونه تراز مثبت اون نواحی رو در کاهش سود محصولات خود جبران کند تا هم بتواند در بازار با قیمت حداقلی بی رقیب یا لااقل کم رقیب بماند و هم مشتریه خودشو همیشه داشته باشه

لینک به دیدگاه

درود

دوستان ما که از آن آشفته بازار  ماین و  کارت گرافیک خیری ندیدیم و کارت 1600 تومانی  پس از چند ماه صبوری  بالاخره بالای 2200 تومان خریدیم  پس با اندکی صبر مطمئنا به این قیمت های کذایی و فضایی عادت می کنیم

لیونی ها هم مثل همه ی  ما  توی این دریای متلاطم  تورم و گرانی  و .... روزگار  سپری می کنند  پس انتظار معجزه نمی توانیم  از  لیون و امثال لیون داشته باشیم  که قیمت ها رو به قبل بر گردونند 

امروز به دوستی از روی طعنه گفتم که وضعت خوب شده که تا ساعت 5 بعداز ظهر توی مغازه پیدات نیست  و جوابی که شنیدم این بود

" که اگر در مغازه رو ببندم کار نکنم سودش برای من  بیشتره  چون اجناسی که توی مغازه دارم قیمتش   روز به روز میره بالا?"

لینک به دیدگاه

سلام ی فکر دیگه هم ب ذهنم رسید اونم اینکه محصولاتتون  رو با ی قیمت پایه ب مزایده بزارید تا نه سیخ بسوزه نه کباب 

لینک به دیدگاه

اگر بجای لیون کامپیوتر بودید در این روزها چه کار می کردید ؟؟؟

اگر بنده بجای لیون بودم با همکاری تمام سایت های فروش قطعات الکترونیک و رایانه حتی فروشگاه های غیر اینترنتی دست به یکی میکردیم و با تعطیل کردن فروشگاه یمان و اعتراض به گرانی ارز و نوسانات شدید دلار از دولت ناکارآمد شکایت میکردیم و تا برنگشتن قیمت ها به همان دلار 3700 تومنی به اعتصاب ادامیه میدادیم .  اگر در هر کشوری فروشندگان و مصرف کنندگان با هم متحد و معترض نباشند مطمن باشید کشور نیست خراب شده است . چراکه با چشمان خود بارها دیدیمو شنیدیم  زمانی که چه مواد غذایی و  چه هروسیله ای در کشورهای دیگر حتی یک درصد  یا چند سنت گران میشد با اتحاد فروشنده و مصرف کننده وضعیت سروسامان پیدا میکرد و دولتمردشان از انان معذرت خواهی و قیمت ها را به روال عادی برمیگرداند اما ما در اینجا به اعدام و زندان تهدید میشویم .  این نظر بنده بود که در بیشتر کشورها راه گشا و کارآمده بوده است جناب اقای حسینی عزیز .

ویرایش شده توسط ساسان مجیدی تعمییرات تلوزیون
  • لایک 5
لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، ساسان مجیدی تعمییرات تلوزیون گفته است :

اگر بجای لیون کامپیوتر بودید در این روزها چه کار می کردید ؟؟؟

اگر بنده بجای لیون بودم با همکاری تمام سایت های فروش قطعات الکترونیک و رایانه حتی فروشگاه های غیر اینترنتی دست به یکی میکردیم و با تعطیل کردن فروشگاه یمان و اعتراض به گرانی ارز و نوسانات شدید دلار از دولت ناکارآمد شکایت میکردیم و تا برنگشتن قیمت ها به همان دلار 3700 تومنی به اعتصاب ادامیه میدادیم .  اگر در هر کشوری فروشندگان و مصرف کنندگان با هم متحد و معترض نباشند مطمن باشید کشور نیست خراب شده است . چراکه با چشمان خود بارها دیدیمو شنیدیم  زمانی که چه مواد غذایی و  چه هروسیله ای در کشورهای دیگر حتی یک درصد  یا چند سنت گران میشد با اتحاد فروشنده و مصرف کننده وضعیت سروسامان پیدا میکرد و دولتمردشان از انان معضرت خواهی و قیمت ها را به روال عادی برمیگرداند اما ما در اینجا به اعدام و زندان تهدید میشویم .  این نظر بنده بود که در بیشتر کشورها راه گشا و کارآمده بوده است جناب اقای حسینی عزیز .

درود جناب مجیدی 

با کدوم سایت با مرام و معرفت ؟ با دیجی کالا که توی این  شرایط « مثل خریه که  و ایستاده منتظره حوششه ؟» تا قیمت های کذایی و فضایی بزاره روی اجناس و خود همین  امر ناخودآگاه   باعث  افزایش قیمت میشه  یا مقداد فرصت طلب؟  که از قیمت کذایی که روی اجناس میزاره میاد تخفیف هم میزاره ؟ اگر سایتها این قیمت هارو درج نکنند جو روانیش هم کمتر میشه

ویرایش شده توسط Saman.Kh
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

هیچ کاری نمیکردم فقط قطعات موجود رو به قیمت روز میفروختم ...اینجا کشور ایران است ...جای که وقتی قیمت پراید گرون میشه مردم واسه خرید هجوم میبرن ...تا ابـــد هم همینجور باقی میمونه

• لایک 1
لینک به دیدگاه

اقای سعید حسینی

خواسته ما نه کم کردن سود شماس نه چیز دیگه

فقط توی کارتون منصف و صادق باشید..سود منصفانه بگیرید..احتکار نکنید و اگر دلار ارزون گرفتید با دلار گرون فروش نکنید...جدای ازین ها لطفا برای دریافت دلار دولتی سعیتونو بکنید...کسی که از  شما خرید میکنه صرفا فقط مشتری شما نیس..عضوی از خانواده شماس...با اعضای خونوادتون صادق باشید و سعی نکنید برای سود بیشتر سرشونو کلاه بذارید..همینکه لیون کامپیوتر امروز از بزرگترین فروشگاه های ایترنتیه بخاطر تلاش  شما و  مهمتر از اون حمایت همین کاربرها و خریدار هاس....همینکه شما مستقیم با ما حرف میزنید توی این اوضاع و زندگی سختو مشقت باری که این رژیم فاسد دیکتاتوری برای ما بوجود اورده  مایه دلگرمی  ماست..اما این صداقت و انصاف شماس که در اخر باعث میشه ما  نظر نهاییمون رو تو ذهنمون در مورد شما  ثبت کنیم

ویرایش شده توسط M6568
  • لایک 2
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...