رفتن به مطلب

*** اگر بجای لیون کامپیوتر بودید در این روزها چه کار می کردید ؟؟؟ ***

Recommended Posts

به نظر من لیون کامپیوتر میتونه قطعاتی رو که قبلا با قیمت کمتر تهیه کرده رو با قیمت منصفانه تری به کاربران فعال همین انجمنش بفروشه

مثلا میتونه یه تاپیک در این رابطه ایجاد کنه

لینک به دیدگاه

• ارسال 557
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

الان همه میگن چیزایی که با قیمت قبل خریدین را ارزون تر بدین. مگه دیوانست اینکارا بکنه

شما خودت حاضری چیزی که چند سال پیش خریدی را همون قیمت بدی؟ اگر سکه داشتی ۱.۵ میدادی؟ لیون جنسایی که داشته از گرون شدنشون سودی نکرده و دلیلی نداره بخواد با ضرر بفروشه

تنها راه حل دراین شرایط ریاضته تا کم کم بعد دو سه سال قدرت خرید بره بالا و غیر قطعات اصلی که نمیشه کاریش کرد ولی سایر تجهیزات مثل رم مادربرد کیس مانیتور موس و کیبورد و کولر و اس اس دی و ... باید سطح انتظاراتا بیاریم پایین

وارد کننده ها هم باید از برند های چینی و کلا برند های ارزون قیمت عمده وارداتشون باشه و تنوع محصولات پایین رده بیشتر بشه

لینک به دیدگاه

اینکه قطعاتی که قبلا خریداری شدن با سود کم یا همون قیمت قبل یا هر چیزی به جز قیمت روز فروخته بشن امکانپذیر نیست ، بازار لحظه ایه ، به علاوه لیون و اعضاش و قطعاتی که میخرن به قیمت دلار روز هستش نه به قیمت دلاری که اون قطعات رو باهاش قبلا خریدن ! همچین چیزی جز ضرر 100 در 100 هیچ سودی برای لیون و هیچ فروشگاه دیگه ای نداره

• لایک 1
لینک به دیدگاه

فکر کنم تقویت و سازمان دهی بخش خرید و فروش اجناس دست دوم(همون بازارچه) ایده خوبی باشه

ویرایش شده توسط #mobin#
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

درود 

جا داره عرض کنم در نبود کلانتر قورباغه هفترکش شده! 

وقتی نظارتی بر بازار صورت نمیگیره هرکسی به ساز خودش میزنه و میرقصه!!

مرتب از وزیر ارتباطات آقای جهرمی اخباری میشنویم که داریم فلان میکنیم، بهمان میکنیم ? پس کوووو؟؟؟

بازاره موبایل آشفته، کامپیوتر درهم، لوازم خانگی پریشان و...

یادمه سالها پیش تایلندو سیل برد، قیمت هارد یهو گرون شد ?

چرا؟؟؟

چون واردات هارد شده بود مافیا بازی! دنبال بهونه بودن تا قیمتشو افزایش بدن، هیچ کسیم ککش نگزید و هیچ برخوردی با عاملان این موضوع صورت نگرفت، ملت هم هارده 90تومنی رو خریدن 200 تومن و خدارو شکر کردن که از این گرونتر نشد ?

حالا هم نوادگان همون مافیا دارن بازار قطعات کامپیوترو به سمتی که میخوان سوق میدن!

در شرایط فعلیه این بازاره پریشان حال به نظرم استفاده از قانون سوم نیوتن جوابگوئه (هر کُنِشی، واکنشی داره) یعنی حالا که قیمت ها داره کمر میشکنه و دور از انصافه، با نخریدن کالاهای غیر ضروری به این کُنِش، واکنش نشون بدیم  و امیدوار باشیم که زورمون بهش بچربه تا یک روز بالاخره اونو به عقب هُل بدیم و شاهد قیمت های منصفانه ی قطعات مورد نیازمون باشیم. 

دوستانم، به خدا سخت نیست، فقط یه همبستگی و عظمی راسخ میخواد، نه دعوایی ، نه جنگی، نه خون ریزی ای، بلکه بسیار مسالمت آمیز میشه بر این ابر سیاه که بر سرمون سایه افکنده چیره شد. ?

به امید یک روز خوب ... ?

• لایک 2
لینک به دیدگاه

در هم اکنون، RA!N گفته است :

در شرایط فعلیه این بازاره پریشان حال به نظرم استفاده از قانون سوم نیوتن جوابگوئه (هر کُنِشی، واکنشی داره) یعنی حالا که قیمت ها داره کمر میشکنه و دور از انصافه، با نخریدن کالاهای غیر ضروری به این کُنِش، واکنش نشون بدیم  و امیدوار باشیم که زورمون بهش بچربه تا یک روز بالاخره اونو به عقب هُل بدیم و شاهد قیمت های منصفانه ی قطعات مورد نیازمون باشیم.

بنده اعتقاد داشتم و  دارم که از گرون فروش نباید جنس خرید 

اما   وضعیت  و آشفته بازار فعلی  ، با گرون فروشی  فرق  میکنه   وقتی نیاز داری چجوری میتونی نخری    وقت   و فرصت با  ارزش ترین دارایی انسانه   

وقتی کسی  نیاز به قطعه ای  الان داره چجوری میتونه نخره  و خودشو محروم کنه کنه   مگه اینکه  واقعا   دیگه نداشته  باشه

گیرم حالا   مدتی  با  محرومیت و عدم تامین نیازش  ساخت  و اوضاع   را به یه شکلی اداره کرد   اصلا  از  کجا  معلوم  وضع بازار  با صبر کردن  درست بشه 

و اگه قرار  هست  وضع آشفته بازار درست  بشه  باید شفاف  مشخص باشه که دقیقا چقدر باید صبر کرد      که انسان  دو  دوتا  چهار تا  کنه  ببینه  ارزش صبر کردن داره بعد تصمیم بگیره

به نظرم تو شرایط مه آلود  فعلی به  نظرم  نمیشه خیلی  روی   ارزان شدن قطعات در آینده نزدیک حساب کرد

باید یه راهکار جدی و  اساسی و عملی  جهت بهبود وضعیت بازار  در دستور کار قرار بگیره  

ویرایش شده توسط farhadii
لینک به دیدگاه

جناب حسینی عزیز سلام  . اصولا هر توزیع کننده ای در هر شرایطی 4 راه داره بفروشه نفروشه بخره نخره که در شرایط فعلی هر 4 راه اشتباه است و قطعا پر ضرر. 

جناب حسینی فروشگاه شما نزدیک یک ماه پیش هارد 4 بنفش رو نزدیک 800 فروختین امروز 1.300 هرچقدر هم شما آمارهای روزانه را چک کنید باز با این شرایط همه در بیلان حسابداری به عدد منفی دست پیدا میکنن و همه دارن طعم ضررو حس میکنن.

شما از کاربرا درخواست راهکار کردین؟ ما از شما میپرسیم شما چقدر قدرت دارین ؟ میتونین توی این شرایط ثبت سفارش بزارین ؟ میتونین ترخیص کنین کالاتونو ؟ من اگر جای شما بودم زیر قیمت هر کالا با توجه به رانت اطلاعاتی که هر توزیع کننده ای داره پیش بینی مقطعی حتی یک روزه دوروزه  از آِینده قیمت کالا انجام میدادم  که قطعا به مصرف کننده اطلاع بده توی چه بازه ای داره کالاشو خرید میکنه! اما اینجا مساله مهم اینه مجموعه شما حاضر هست وقتی به عنوان مثال هارد اکسترنال داره عددش منفی میشه به کاربرش هشدار بده قیمتش اینه فعلا تهیه نکن یا قیمتش اینه میخواد گرون تر بشه سریع تر خرید بزارین .  با این راهکار یک ذهنیت به کاربر میدین و خودتون هم میتونین توی روزش کالاتونو جایگزین کنید . اگر در شرایطی که کالا بسیار کمه به دنبال راه حلهای معجزه ای نباشیم.

ما با همیم حق ما این نیست ولی ازش عبور میکنیم

• لایک 1
لینک به دیدگاه

سلام دوستان وقت بخیر

فقط میتونم بگم امیدوارم ثبات به این بازار برگرده ، خیلیا تو فشار هستن و متاسفانه عده ای که امیدوارم تعدادشون کم باشه هم کوچکترین حس انسان دوستی که چه عرض کنم انسان بودن هم درشون نیست ، و مردم رو تو این شرایط ،بدتر تیغ میزنن مخصوصا تو شهرستان ها .

به امید یه روز خوب و اینکه ممنون از لیون کامپیوتره صدای مشتریش رو میشنوه.

• لایک 1
لینک به دیدگاه

والا ب خدا خسته شدیم

فک نکنم دیگه راه دیگه ای جز ترک ایران داشته باشیم. 

از پارسال تا حالا هرچی برنامه ریزی کرده بودم واسه خرید گرافیک، خراب شد.

یبار باید با ماینرا کنار بیایم،  یبار با قیمت دلار،دلارم بیاد پایین باید با تحریم کنار بیایم. 

فک نکنم لیون بتنهایی بتونه کمکی ب مصرف کننده های این صنف بکنه. فقط با پایین اومدن دلار امید واریم قیمت فروشگاه ها مثل سابق بشه.   

لینک به دیدگاه

در در 1397/04/25, 13:49:26، سعید حسینی گفته است :

درود دوستان عزیزم

اقای حسینی عزیز ! الان که بازار جنس نو داغون هست ! و حالا عزیزان برای فروش جنس دست دوم پیشنهاد های زیادی دادن

من یه پیشنهادی دارم که بیشتر به نفع کاربران و مشتریان خریدار جنس دست دوم هست

ببینید ! الان توی سایت شما دیگ بعد از چند ساعت نمیتونیم پست هامون رو ویرایش کنیم ! تاپیک هایی هم وجود دارن که اگهی فروش زدن ولی وقتی پیام میدیم میگن فروختیم و نمیشه ادیت کرد یا قیمت جدید گذاشت

به نظرم این حداقل کاری که میشه کرد رو برای کاربران فراهم کنید ! قوانین حداقل برای کاربران سایت و فروم ها که همه جا شبیه به هم هست ! حتی پرشین تولز به اون قدمت هم از استاندارد هایی برخوردار هست که اینجا شاهدش نیستیم

من مطمعن هستم که خیلیا از قوانین جدید فروم رضایتی ندارن !

من دوماه پیش چندین قطعه اگهی کردم ! که بیشترشون فروش رفته و مابقی رو میخام به صورت جداگانه مثلا در قسمت مانیتور برای فروش بزارم ! اما نمیتونم چون قبلا با قیمت دوماه پیش اگهی شده و من حتی نمیتونم قیمتش رو به روز کنم مثل شما !

لطفا اول این امکانات کوچیک رو برای کاربران فراهم کنید ! بعد تصمیم بر خرید جنس نو در این بازار بدون اینده مشخص باشید !

لینک به دیدگاه

من فک میکنم داره تقلب بسیار بزرگی صورت میگیره ! چرا بعضی از شرکت ها دارن فاکتور های تقلبی میدن دست ما همکاران ... ؟

مثلا من فاکتور زدم 1 پردازنده i7 به 2750 .. اما اون فاکتور کرده 2 پردازنده i7 1375 

لینک به دیدگاه

فکر خرید گجت رو دیگه باید از سر بیرون کرد هیچی دیگه نمیشه گرفت من خودم کار می کنم و درامد خوب دارم مثلا خیر سرم دیگه به خرید هیچی فک نمی کنم وای به حال اونی که درآمدم نداره ، واقعا باید گریست به حال مردمی چنین بی تفاوت ... 

دیدید چجوری به دلار 8 تومنی عادت کردند ؟ به دلار نرخ جدید هم به زودی عادت می کنن جهت اصلاع یورو امروز شده 10900 و دلار بالای 9 تومن ....

امریکا با دم شیر بازی نکن .....

• لایک 2
لینک به دیدگاه

در 47 دقیقه قبل، VansForeveeeee گفته است :

فکر خرید گجت رو دیگه باید از سر بیرون کرد هیچی دیگه نمیشه گرفت من خودم کار می کنم و درامد خوب دارم مثلا خیر سرم دیگه به خرید هیچی فک نمی کنم وای به حال اونی که درآمدم نداره ، واقعا باید گریست به حال مردمی چنین بی تفاوت ... 

دیدید چجوری به دلار 8 تومنی عادت کردند ؟ به دلار نرخ جدید هم به زودی عادت می کنن جهت اصلاع یورو امروز شده 10900 و دلار بالای 9 تومن ....

امریکا با دم شیر بازی نکن .....

لایک ?

قضیه همون پله هستش که اولش یه تلنگر میزنن میگن رد شو، روزه بعد پس گردنی میزنن میگن رد شو! روزه بعدی با اوردنگی از پل ردت میکنن صداتم در نمیاد!!! (داستانش طولانیه خلاصش اینو یادم بود?)

آروم آروم دارن گشاد میکنن اون چیزی رو که نباید!!! ?

لینک به دیدگاه

بنظرم تنها راه  اختصاص ارز چهار تومنی به هیاتی از معتمدین صنف رایانه است 

لینک به دیدگاه

در 25 دقیقه قبل، Bloodyfury گفته است :

به روباه میگن شاهدت کیه میگه دومم

لینک به دیدگاه

در 53 دقیقه قبل، Bloodyfury گفته است :

خوشتیپ ارزی به اسم ارز 4 تومنی تو صنف قطعات کامپیوتری  وجود نداره واسه بازار موبایل که انقدر همه پیگیرن و یه وزیر این مملکت هرروز در حال اظهار نظر و پیگیری هست دیدین که آخرم ارز 4 تومنی درکار نبود.

لینک به دیدگاه

در در 1397/04/30, 23:27:01، Anderson گفته است :

من فک میکنم داره تقلب بسیار بزرگی صورت میگیره ! چرا بعضی از شرکت ها دارن فاکتور های تقلبی میدن دست ما همکاران ... ؟

مثلا من فاکتور زدم 1 پردازنده i7 به 2750 .. اما اون فاکتور کرده 2 پردازنده i7 1375 

اشتباه تایپی نبوده ؟ خخخخ

لینک به دیدگاه

در در 1397/04/23, 19:51:57، Amirjan گفته است :

شما می تونید قیمت محصولاتی رو که از قبل خریدید با محصولات جدید ( با احتساب سود ) میانگین بگیرید. هم به سود مصرف کننده است هم به سود شما

دلار از 5 میاد 10 قیمتا میره بالا و به روز اپدیت میشه ! توی همه سایت ها و اول از همم لیون پیش قدمه :)) (قبلش دیجیکالا برده بالا :))) )

بعد میشه 7500 هیچی پایین نمیاد هیییییچیییییی ! ( نمونش کارت های گرافیک ! کیبورد ! پردازنده ها ! کولر ها و .........  که قیمت فضایی زدن بعد خط زدن ینی تخفیفه)

بعد باز دوباره دلار میشه 9 ! قیمتارو باز میبرن بالا :D (بالاتر از اونی که دلار  10 شد برده بودن خخ)

خیلی بامزه شدن این فروشنده ها ! بعدم میگن خبری نیست از مشتری ( من لیون رو نمیگم کلا همه ی بازار ! از اون پخش کننده همه بامزه شدن :))

کولر خریدم برای دوستم روی 280 300 بعد چند ماه برای مشتری خریدیم  360 ! .. چند وقت پیش دلار شد 10 قیمت کولر شد 460 ( لیون زده بود 500 ) .. Masterliquid pro 140 (جزو ارزون ترین کولر ها با قیمت مناسب در خارج از کشور حتی افغانستان :D )

دلار امد پایین قیمت ولی قیمتش 500 موند (همینطور گرافیک ها و بقیه قطعات ( مثلا همین لیون گرافیک 1080 و 1070ti رو یجوری توی چند ساعت برد بالا ! بعد خط زد روش قیمت پایین تر ! بعد چند روز قیمت فضایی که خط زده بودن روش رو کمتر کردن :)) که فک میکنم ترفند فروش هست .. در هر حال کار جالبی نیست

دلار دیروز رفت بالا باز ! کولر شده 590  توی سایت مقداد ! :D:D:D:D:D:D:D:D ( و همینطور خیلی قطعات دیگ ) فروشنده های بازار قیمت گرفتم میگن 495 (ینی صد تومن فرق سایت و بازاره خخخ )

به هرکسی هرجای دنیا بگی حتی تو سوریه که جنگه ! بهت میگن مگه جنگه  :D

اقای حسینی شما از ما پرسیدید به جای لیون بودید چیکار میکردید

اولا ! اینقدر قیمت هارو باهاش بازی نمیکردیم ! بعدا ام مگه شما تو انبارتون ندارید ؟ به قیمتی که خریدید یکم منصفانه اپدیت کنید

دوما تا الان یه گزارش به کاربرا بدید ! به چه نتیجه ای رسیدید و چه نظراتی مهم بودن تا الان ؟

من این نتیجه ای که با این بالا رفتن ها و سود بردن چند نفر از این بازار دارم میبینم ! دیگ فروش به صرف نخواهد بود ! وقتی کسی توان خرید قیمت پرت و پلا و فضایی نداره خب نمیخره !

من یه اشناهامون داره میاد از امریکا ! بهش کولر 100 دلاری سفارش میدم میاره میشه 1 میلیون ( 950 اگر گمرک نگیرن ازش)

بعد اینجا باید برای کولر 45 دلاریه کولر مستر 590 هزار تومن پول بدم ! ینی بیشتر از نصف حقوق :)) خدایی چطور این قیمت ها به وجود میان یکی به من بگه !

امیدوارم قطعات کامپیوتر هم قاچاقیش بود یکم ارزون میخریدیم

ویرایش شده توسط magnetic7
  • لایک 9
لینک به دیدگاه

این چند روز  انقدر قیمت های قر و قاتی دیدم که کف کردم از این بازار

فکر کنم با این وضعیت بازار، قیمت غیر رسمی با نرخ دلار  رواج پیدا کنه...

+

فکر کنم  بچه های قیمت گذاری لیون هم به حد جنون رسیدن  از دست تغییرات قیمت ها.....?

2.thumb.PNG.c94ffc392b4c4243ae5d117a706d4f8f.PNG

• لایک 1
لینک به دیدگاه

من پارسال سیستم آپگرید کردم ، در اصل همه چی رو عوض کردم ولی همون آپگرید در نظر میگیرم ، الان داشتم یک سری از فاکتورامو نگاه میکردم واقعا آدم کله ش داغ می کنه ...

شما فقط همین دومورد رو ببینید که من فاکتور داشتم چون بقیه قطعاتو از طریق تلگرم گرفتم فاکتور اینترنتی ندارم ؛ 

df.PNG

Capture.PNG

لینک به دیدگاه

دوستان باورتون میشه.برای خرید یه مادربرد چیپست h310 که از کمترین امکانات هم یه چیزی بیشتر کم داره.داخل لیون قیمت زده شده.1009000 تومان.و 2 روز پیش قیمت 619 تومن بود.عجیبا غریبا.?????

Screenshot_2018-07-24-10-41-06.png

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Amir pizaramatrix گفته است :

دوستان باورتون میشه.برای خرید یه مادربرد چیپست h310 که از کمترین امکانات هم یه چیزی بیشتر کم داره.داخل لیون قیمت زده شده.1009000 تومان.و 2 روز پیش قیمت 619 تومن بود.عجیبا غریبا.?????

Screenshot_2018-07-24-10-41-06.png

پست اول این صفحه رو بخون :D

لینک به دیدگاه

در در 1397/04/27, 17:32:55، miladmhti گفته است :

جناب حسینی عزیز سلام  . اصولا هر توزیع کننده ای در هر شرایطی 4 راه داره بفروشه نفروشه بخره نخره که در شرایط فعلی هر 4 راه اشتباه است و قطعا پر ضرر. 

جناب حسینی فروشگاه شما نزدیک یک ماه پیش هارد 4 بنفش رو نزدیک 800 فروختین امروز 1.300 هرچقدر هم شما آمارهای روزانه را چک کنید باز با این شرایط همه در بیلان حسابداری به عدد منفی دست پیدا میکنن و همه دارن طعم ضررو حس میکنن.

شما از کاربرا درخواست راهکار کردین؟ ما از شما میپرسیم شما چقدر قدرت دارین ؟ میتونین توی این شرایط ثبت سفارش بزارین ؟ میتونین ترخیص کنین کالاتونو ؟ من اگر جای شما بودم زیر قیمت هر کالا با توجه به رانت اطلاعاتی که هر توزیع کننده ای داره پیش بینی مقطعی حتی یک روزه دوروزه  از آِینده قیمت کالا انجام میدادم  که قطعا به مصرف کننده اطلاع بده توی چه بازه ای داره کالاشو خرید میکنه! اما اینجا مساله مهم اینه مجموعه شما حاضر هست وقتی به عنوان مثال هارد اکسترنال داره عددش منفی میشه به کاربرش هشدار بده قیمتش اینه فعلا تهیه نکن یا قیمتش اینه میخواد گرون تر بشه سریع تر خرید بزارین .  با این راهکار یک ذهنیت به کاربر میدین و خودتون هم میتونین توی روزش کالاتونو جایگزین کنید . اگر در شرایطی که کالا بسیار کمه به دنبال راه حلهای معجزه ای نباشیم.

ما با همیم حق ما این نیست ولی ازش عبور میکنیم

سلام میلاد جان

در مورد پیشنهادی که دادی باید بگم که ما سالهاست که  بارها بابت گرونتر شدن کالاها به کاربران هشدار دادیم ولی متاسفانه خیلی ها فکر کج کردند و رفتن اینور و اونور اعلام کردن که لیون میخواید فروش بیشتری داشته باشه واسه همین داریه جو میده ، به همین دلیل دیگه اطلاع رسانی رو مثل گذشته انجام ندادیم و هر چند وقت یکبار یک مطلب میگذاریم و کسی که هوشمنده و متوجه میشه ، اقدامات خودش رو در راستای منافع خودش انجام میده و نیاز به بولد کردن اون مسئله توسط ما نیست

---------------

ولی در مورد نتیجه راهنمایی ها و پیشنهادات دوستان در این تاپیک باید بگیم که ما اومدیم به طور مداوم و در چند هفته یه سری کالاها رو با قیمت خرید متوسط برای تخفیف گذاشتیم که خیلی استقبال شد و باعث شد خیلی ها کالاها رو به قیمت مناسبی خرید کنن

در صورتیکه از همون زمان تا الان بین 20 تا 40 درصد کالاها افزایش قیمت داشتن

• لایک 1
لینک به دیدگاه

رم جی اسکیل ترایدنت زی 3200 آر جی بی دار  دو و نیم میلیون تومان!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 

خاطر نشان میشود قیمت این رم اردیبشهت 96 حدودا 720 هزارتومان بوده است!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام خدمت همه عزیزان و مخصوصا آقای حسینی که واقعا در این دوره زمانی به فکر همچین موضوعی هستن.

بنده به عنوان یک عضو کوچیک از این خانواده یک نظری داشتم که شاید به نظر بعضی از عزیزان زیاد معقول نباشه ، نظر بنده در این رابطه دور کردن ذهن افراد خانواده از مشکلات و سختی های این دوره و مشغول کردن آنها با مواردی به جز این مسائل است.

به طور مثال برگزاری دورهمی یا مسابقات جذاب و فان که نیازی به یادآوری مسائل روز در آنها نیست.

شاید با انجام کارهای انحرافی و دور شدن از صورت مسئله یک مقدار حل کردن و پیدا کردن جواب برای آن راحت تر شود.

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...