رفتن به مطلب

*** اگر بجای لیون کامپیوتر بودید در این روزها چه کار می کردید ؟؟؟ ***

Recommended Posts

در در 1397/04/09, 15:37:36، سعید حسینی گفته است :

درود به تمام اعضای خانواده لیون کامپیوتر

همانطور که همه میدونیم ارزش پول ملی ما بسیار کاهش داشته....

با این وضعیت کشور که نمیشه کاری کرد جانم، شما مدیر فروشگاه خودت هم شاید از من که با این قیمتا منصرف از خرید سیستم دوم شدم ناراحت تر باشی. با این حال تا جای ممکن که حساب ها بهم نخوره، کاهش سود می تونه کار خوبی باشه که من خریدار هم توانم برسه برای خرید. از یک طرف دیگه، این قیمت‌ها رو بشه ثابت نگه داشت در حد یک هفته‌ام حرکت خوبیه :)

ای خدا ... چی فکر می کردیم چی شد!

لینک به دیدگاه

• ارسال 557
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

بنظرم باید شما صداتون رو بالا کنید چرا به این مافیای خودروسازهای فریبکار و باند باز دلار بدن ولی به شما نه

باید اعتراض کنید نشد جدن برین به آمریکا بگین این چیزا نباید گرون بشن تا عقل تو کله شون بیاد?

خداییش منم دیدم تا آخر عمر نمیتونم بخرم مخصوصا با این ژن پول سازم... نان یا هندوانه برای همین رفتم و استوک گرفتم زیاد فرق نکرد ولی چاره ای نیست یکی ضعیفه یکی قوی

لینک به دیدگاه

در در 1397/05/23, 16:40:52، ARMIN گفته است :

یعنی تو کف تخّیلم.

راه کارهای محیر العقول، Mission Impossible پیشنهاد ندین دوستان.

- امکان ساخت در داخل وجود نداره،

- هیچ شرکت خارجی چنین کاری نه می کند و نه می تواند بکند. ضمن اینکه هیچ شرکت تولید کننده خارجی به دلیل تحریم ها با یک ایرانی قرارداد نمی بنده

- وارد کننده تحت استخدام قرار نمیگیره، بلکه سفارش میگیره

- دلار دولتی فقط به اقلام خوراکی و دارو می تونه اختصاص پیدا کنه و لاغیر

ببینین اگه دولت میخواد رو همه قیمتا کنترل داشته باشه باید با همه راه بیاد. ثانیا چرا نمیشه سااخت مگه چین الان نمیسازه؟ درضمن وارد کننده میتونه از خود شرکت باشه با کارت بازرگانی مخصوص خودش.

لینک به دیدگاه

در در 1397/05/26, 19:01:36، naderblue گفته است :

دوستان این روزها کسی خرید داره ؟ رفتم قیمت ها دیدم لپ  تاپ لازم داشتم متاسفانه قیمت ها وحشتناکه موندم چه کنم دست دو هم کم شده

و بدجور گیر افتادیم تو این کشور بی در پیکر

لیون کاریی نمی تونه کنه اونم یه فروشنده هست 

حاجی دوربین 3400 که مفتی هم میدادن من نمیخریدم ! 1200 اینا بود

دیروز گفتیم یه دوربین کامپکت نیاز دارم ! ( از اینا که کوچیکه همه امکاناتی داره) رفتم دیدم زیر 1 تومن هیچیییییییی نیست :)))

3400 نیکون هم شده 5 تومن خخخخخخخ دوربین سطح پایین عکاسی ! ینی پیشرفت دیگ تو این مملکت معنی نداره ! همه باید یه شغل دولتی دست و پا کنن :)))

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، aligenius گفته است :

ببینین اگه دولت میخواد رو همه قیمتا کنترل داشته باشه باید با همه راه بیاد. ثانیا چرا نمیشه سااخت مگه چین الان نمیسازه؟ درضمن وارد کننده میتونه از خود شرکت باشه با کارت بازرگانی مخصوص خودش.

برادر دولت های سوسیالیستی هم نمیتونن روی همه ی قیمت ها کنترل داشته باشن، چه برسه به دولت کاپیتالیسیتی خودمون.

چین از کجاش می سازه؟ چین یه کشور بدبخت و گشنه بوده که فقط کارگر ارزون داشته، بعدش تمام فن آوری  رو وارد کرده از آمریکا، از ژاپن، و از کره. تازه داره یاد میگیره، هنوز اول راه فن آوریه.

لینک به دیدگاه

شما  الان فکر می کنید وضعیت خیلی خرابه و همه چی گرونه ؟

خیر در اشتباهید!!!! 

چرا ؟ چون هنوز تورم وحشتناک بازار ثانویه خودش رو نشون نداده و سونامی مرگباری درراهه!!!!!!!

تا 2 تا 3 ماه دیگه طوری همه چیز چند برابر میشه که میگید ای کاش برگردیم به مرداد و شهریور ...

درست مثل پارسال که فکر میکردید همه چیز خیلی گرونه ولی وقتی رسیدید به 97 آرزوی 96 رو کردید !!!!

رم 16 گیگ میخریدید 550 تا 700 تومان الان باید بخرید 2500 ...

هارد 250 شده 800 ...

پاور 300 شده 900 و همین طوری ال آخر .......

لینک به دیدگاه

در 31 دقیقه قبل، VansForeveeeee گفته است :

شما  الان فکر می کنید وضعیت خیلی خرابه و همه چی گرونه ؟

خیر در اشتباهید!!!! 

چرا ؟ چون هنوز تورم وحشتناک بازار ثانویه خودش رو نشون نداده و سونامی مرگباری درراهه!!!!!!!

تا 2 تا 3 ماه دیگه طوری همه چیز چند برابر میشه که میگید ای کاش برگردیم به مرداد و شهریور ...

درست مثل پارسال که فکر میکردید همه چیز خیلی گرونه ولی وقتی رسیدید به 97 آرزوی 96 رو کردید !!!!

رم 16 گیگ میخریدید 550 تا 700 تومان الان باید بخرید 2500 ...

هارد 250 شده 800 ...

پاور 300 شده 900 و همین طوری ال آخر .......

قطعات کامپیوتری و گوشی موبایل رشد قیمتشون رو حتی بیشتر از حدی که باید،خیلی سریع داشتن و در اینده شاید کمی افت قیمت رو شاهد باشیم ولی اونچه شما میگی مربوط به بازارهای دیگه مثل مسکن،خودرو،لوازم خانگی و مواد خوراکی هست

بطور مثال پراید در چند ماه قیمتش به بالای چهل میلیون تومان خواهد رسید یا جارو برقی که یک میلیون بود سه میلیون خواهد شد و یا گوشت قرمز به حدود 100 هزار تومن حتی بیشتر خواهد رسید ولی قطعه کامپیوتری 600 دلاری که الان هشت  میلیون قیمت داره دیگه افزایش قیمت نخواهد داشت و شاید کمی هم ارزان شه چون قیمتش حباب داره

ویرایش شده توسط ahmad35
لینک به دیدگاه

در در 1397/06/02, 14:59:43، ARMIN گفته است :

برادر دولت های سوسیالیستی هم نمیتونن روی همه ی قیمت ها کنترل داشته باشن، چه برسه به دولت کاپیتالیسیتی خودمون.

چین از کجاش می سازه؟ چین یه کشور بدبخت و گشنه بوده که فقط کارگر ارزون داشته، بعدش تمام فن آوری  رو وارد کرده از آمریکا، از ژاپن، و از کره. تازه داره یاد میگیره، هنوز اول راه فن آوریه.

کپیتالیسم (به انگلیسی: Capitalism) یا سرمایه‌داری، سرمایه‌محوری یک نظام اقتصادی است که در آن پایه‌های یک سیستم اقتصادی بر روی مالکیت خصوصی ابزارهای تولیدِ اقتصادی است و در دست مالکان خصوصی است و از این برای ایجاد بهره‌مندی اقتصادی در بازارهایی رقابتی استفاده می‌شود؛ که به این قانون، آزادی مالکیت شخصی نیز گفته می‌شود؛ که معنای آن، تولید و توزیع کالا هاست

با توجه به این تعریف الان کجای این دولت و اقتصاد بنا بر نظام سرمایه داری هست؟!

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، ahmad35 گفته است :

قطعات کامپیوتری رشد قیمتشون رو حتی بیشتر از حدی که باید،خیلی سریع داشتن و در اینده شاید کمی افت قیمت رو شاهد باشیم ولی اونچه شما میگی مربوط به بازارهای دیگه مثل مسکن،خودرو،لوازم خانگی و مواد خوراکی هست

بطور مثال پراید در چند ماه قیمتش به بالای چهل میلیون تومان خواهد رسید یا جارو برقی که یک میلیون بود سه میلیون خواهد شد و یا گوشت قرمز به حدود 100 هزار تومن حتی بیشتر خواهد رسید ولی قطعه کامپیوتری 600 دلاری که الان هشت  میلیون قیمت داره دیگه افزایش قیمت نخواهد داشت و شاید کمی هم ارزان شه چون قیمتش حباب داره

من چی گفتم ؟ خوندی شما ؟ 

گفتم تورم بازار ثانویه هنوز خودش رو نشون نداده ...همین الان خیلی از کالاهای اساسی با ارز 4200 تو بازار هست و تو سیستم جدیده این احمقا دلار رو کردن 8200 یعنی تورمش خودش رو چند ماه دیگه نشون میده ...گرافیک و گوشی و جاروبرقی نداره که ...

کی گفته کارت گرون نمیشه ؟ میشه خیلی بدتر از الان ......

ریال سمت ابان راحت چهل - پنجاه درصد دیگه ریزش می کنه و دلار میره بالای 15 ...

شما تصور نکن چون بیشتر مردم نمی تونن مثلا گوشی بخرن پس گرون نمیشه خیلی بدتر از اینم خواهد شد ....

قیمتا سعی می کنن خودشون رو برسونن به سطح دلار هنوز فاصله هست و سونامی گرونی در راهه این پست رو داشته باش خواهی دید . 

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، VansForeveeeee گفته است :

من چی گفتم ؟ خوندی شما ؟ 

گفتم تورم بازار ثانویه هنوز خودش رو نشون نداده ...همین الان خیلی از کالاهای اساسی با ارز 4200 تو بازار هست و تو سیستم جدیده این احمقا دلار رو کردن 8200 یعنی تورمش خودش رو چند ماه دیگه نشون میده ...گرافیک و گوشی و جاروبرقی نداره که ...

کی گفته کارت گرون نمیشه ؟ میشه خیلی بدتر از الان ......

ریال سمت ابان راحت چهل - پنجاه درصد دیگه ریزش می کنه و دلار میره بالای 15 ...

شما تصور نکن چون بیشتر مردم نمی تونن مثلا گوشی بخرن پس گرون نمیشه خیلی بدتر از اینم خواهد شد ....

قیمتا سعی می کنن خودشون رو برسونن به سطح دلار هنوز فاصله هست و سونامی گرونی در راهه این پست رو داشته باش خواهی دید . 

کاهش ارزش ریال تقریبا ربطی به تحریم و بخصوص جنگ نداره

قبلا هم توضیح دادم برید تو صفحم پیدا میکنید و گفتم که بعد سه برابر شدن رشدش متوقف خواهد شد

کارشناسان اقتصادی بیشتر از یک ساله میگن قیمت واقعی دلار سه چهار هزار تومن نیست و چون نقدینگی سه برابر شده قیمت دلار هم باید بالای ده هزار تومان باشه

که دیدید رسید و متوقف هم شد

الان چیزی بین ده هزار و چهارصد الی ده هزار هفتصد متغیر هست و بیشتر از دو هفتس به همین روال باقی مونده

با تحریم های ناقص ابان ماه هم اتفاق خاصی نمیوفته و نهایت دلار بشه یازده هزار تومان

چون پشتوانه پول به تعادل و واقعیت رسیده!شما بگو اصلا جنگ شه

اگر اینطور بود الان سوریه باید هزار برابر ارزش پولش کاهش پیدا میکرد

با نرخ دلار فعلی هم قیمت بخصوص قطعات کامپیوتری حتی حباب هم داره ولی خیلی چیزای دیگه هنوز به قیمت واقعیشون نرسیدن

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، ahmad35 گفته است :

قبلا هم توضیح دادم برید تو صفحم پیدا میکنید و گفتم که بعد سه برابر شدن رشدش متوقف خواهد شد

کارشناسان اقتصادی بیشتر از یک ساله میگن قیمت واقعی دلار سه چهار هزار تومن نیست و چون نقدینگی سه برابر شده قیمت دلار هم باید بالای ده هزار تومان باشه

الان چیزی بین ده هزار و چهارصد الی ده هزار هفتصد متغیر هست و بیشتر از دو هفتس به همین روال باقی مونده

با تحریم های ناقص ابان ماه هم اتفاق خاصی نمیوفته و نهایت دلار بشه یازده هزار تومان

با نرخ دلار فعلی هم قیمت بخصوص قطعات کامپیوتری حتی حباب هم داره ولی خیلی چیزای دیگه هنوز به قیمت واقعیشون نرسیدن

هیچ اتفاق خاصی نمیفته ! این جمله رو کلیه ی رئیس جمهور های ایران بارها تکرار کردند ، خلاصه کلام : کارشناسی اقتصادی در کشوری صحیح از آب در میاد که فساد سر تا پاش رو نگرفته باشه ، خیلی ساده دلار از 20 هزار تومن هم رد میشه ، بنده و شما هم خواهیم دید ، چیز زیادی نمونده تا آذر ماه ! 

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، فرـشاد گفته است :

هیچ اتفاق خاصی نمیفته ! این جمله رو کلیه ی رئیس جمهور های ایران بارها تکرار کردند ، خلاصه کلام : کارشناسی اقتصادی در کشوری صحیح از آب در میاد که فساد سر تا پاش رو نگرفته باشه ، خیلی ساده دلار از 20 هزار تومن هم رد میشه ، بنده و شما هم خواهیم دید ، چیز زیادی نمونده تا آذر ماه ! 

میبینیم

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، ahmad35 گفته است :

عزیز نصف اقتصاد به عوامل روانی و زمینه های اجتماعی و سیاسی برمیگرده ، مگه فقط رشد دلار به سه برابر شدن نقدینگی مربوطه ؟ 

خیلی عوامل موثر هستن تو افزایش نرخ دلار مثل تامین کسری بودجه ، افزایش ارزش خود دلار در بازاهای جهانی ، کاهش عرضه به دلیل آغاز تحریم ها ، بالارفتن قیمت دلار تو بازارهای غیررسمی منطقه ، کاهش سود بانکی ، دلایل سیاسی و اینکه چه کسی رهبر ایالات متحده شده ( در اصل رشدش از آبان 95 شروع شده دقیقا بعد از انتخاب ترامپ ) ، نگرانی از آینده و عدم خوشبینی بازار ، شایعه ورشکستگی بانک ها ، سیاست های تک نرخی ، موانع سر راه مبادلات مالی ، نگرانی مردم بعد از شروع ریزش ریال در سال جاری و سرازیر کردن سرمایه ها به سمت بازار ارز  و ........

رشد دلار هم متوقف نشده ، بلکه با بگیر و ببند سعی در کنترل کردن دارن دقیقا مثل اسفند ماه و به زودی رشد شدیدتری رو تجربه می کنه ......

برآوردهای واقعی هم نشون میده با شرایط فعلی نقدینگی و تورمی قیمت ارز باید بین 13 تا 15 باشه حتی 10 تومن هم واقعی نیست ، ضمنا این بدون در نظر گرفتن تحریم ها و بستن ارز روی مملکت هست ....

تحریم های آبان هم بسیار دقیق و کامل اجرا خواهد شد و بولتون مشاور امنیت ملی ترامپ هم گفت فقط تو دو مورد بسیار جزئی به دو کشور معافیت دادیم ، در هر صورت فروش نفت اینا به شدت کاهش خواهد پیدا کرد ولی به صفر مطلق نمیرسه چون اساسا خیلی کار مشکلی هست و میاد زیر 600 هزار بشکه و اینا دیگه حتی حقوق هم نخواهند تونست که پرداخت کنن  و اونجا هست که بسیار اوضاع خطرناک میشه واسه اینا .......

در کل باتوجه به داده های  تورمی ماه های اخیر و بررسی کلان و اینده نگری در بخش زندگی روزمره پیش بینی میشه شرایط تورمی فعلی بره به سمت رکود تورمی تو بخش صنعت و خدمات که این موضوع باعث افزایش هرچه شدید تر قیمت کالاهای مصرفی میشه ...

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، VansForeveeeee گفته است :

عزیز نصف اقتصاد به عوامل روانی و زمینه های اجتماعی و سیاسی برمیگرده ، مگه فقط رشد دلار به سه برابر شدن نقدینگی مربوطه ؟ 

خیلی عوامل موثر هستن تو افزایش نرخ دلار مثل تامین کسری بودجه ، افزایش ارزش خود دلار در بازاهای جهانی ، کاهش عرضه به دلیل آغاز تحریم ها ، بالارفتن قیمت دلار تو بازارهای غیررسمی منطقه ، کاهش سود بانکی ، دلایل سیاسی و اینکه چه کسی رهبر ایالات متحده شده ( در اصل رشدش از آبان 95 شروع شده دقیقا بعد از انتخاب ترامپ ) ، نگرانی از آینده و عدم خوشبینی بازار ، شایعه ورشکستگی بانک ها ، سیاست های تک نرخی ، موانع سر راه مبادلات مالی ، نگرانی مردم بعد از شروع ریزش ریال در سال جاری و سرازیر کردن سرمایه ها به سمت بازار ارز  و ........

رشد دلار هم متوقف نشده ، بلکه با بگیر و ببند سعی در کنترل کردن دارن دقیقا مثل اسفند ماه و به زودی رشد شدیدتری رو تجربه می کنه ......

برآوردهای واقعی هم نشون میده با شرایط فعلی نقدینگی و تورمی قیمت ارز باید بین 13 تا 15 باشه حتی 10 تومن هم واقعی نیست ، ضمنا این بدون در نظر گرفتن تحریم ها و بستن ارز روی مملکت هست ....

تحریم های آبان هم بسیار دقیق و کامل اجرا خواهد شد و بولتون مشاور امنیت ملی ترامپ هم گفت فقط تو دو مورد بسیار جزئی به دو کشور معافیت دادیم ، در هر صورت فروش نفت اینا به شدت کاهش خواهد پیدا کرد ولی به صفر مطلق نمیرسه چون اساسا خیلی کار مشکلی هست و میاد زیر 600 هزار بشکه و اینا دیگه حتی حقوق هم نخواهند تونست که پرداخت کنن  و اونجا هست که بسیار اوضاع خطرناک میشه واسه اینا .......

در کل باتوجه به داده های  تورمی ماه های اخیر و بررسی کلان و اینده نگری در بخش زندگی روزمره پیش بینی میشه شرایط تورمی فعلی بره به سمت رکود تورمی تو بخش صنعت و خدمات که این موضوع باعث افزایش هرچه شدید تر قیمت کالاهای مصرفی میشه ...

ماشاالله همه چی رو به هم بافتید

قیمت دلار دولتی رو نگفتم که شما میگی کنترل کردن

قیمت بازار ازاد رو میگم که در بدترین شرایط هم نتونستن جلوش رو بگیرن!یعنی واقعا شما منکر این هستی که الان دلار ازاد رو میشه با قیمت زیر 11 هزار تومن خرید؟!

کاهش سود بانکی باعث افزایش قیمت دلار میشه؟!عجب

وقتی تقاضا بر مبنای واقعی باشه و پول مردم پشتوانه داشته باشه سود بانکی به صفر هم برسه نرخ دلار افزایش پیدا نمیکنه

بالا رفتن قیمت دلار در بازار های غیر رسمی منطقه؟!جالب بود?

اینکه چه کسی رئیس جمهور امریکا میشه یا جنگه یا تحریمه هیچ ربطی به قیمت دلار نداره و افزایش قیمت دلار برای تامین کسر بودجه هم یه تفکر عوامانس!باور ندارید خودتون تحقیق کنید

راستی منظورتون ابان 96 هست ؟یا همون95؟دلار در مواردی تا بالای چهار هم رفته ولی در همین چند ماه هست که این اتفاق افتاد

اقتصاد دان ها هم گفتن بازار منتظر یه بهانه و شوک هست تا قیمت دلار واقعی بشه!دقیقا مثل دوره دولت قبلی که یدفه دلار سه برابر شد

اینکه دلار گرون شه نصفش عوامل روانیه؟!عجب!پس الان عراق و سوریه و یمن باید هزاران برابر کاهش ارز پول ملی رو تجربه کرده باشن

نمیدونم این حرفارو از کجا در میارید ولی الکی مردم رو ناامید نکنید

پول اگر پشتوانه داشته باشه هیچ اتفاقی براش نمیوفته

ساده بگم الان شما یک کیلو طلا داری!جنگ شد تحریم شد حالا هر اتفاقی!یک کیلو طلات ارزش نیم کیلو طلا رو پیدا میکنه؟!

حالا بماند که یه سری پولا کلا بدون پشتوانه هستن و داستانشون جداس

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 34 دقیقه قبل، ahmad35 گفته است :

ماشاالله همه چی رو به هم بافتید

قیمت دلار دولتی رو نگفتم که شما میگی کنترل کردن

قیمت بازار ازاد رو میگم که در بدترین شرایط هم نتونستن جلوش رو بگیرن!یعنی واقعا شما منکر این هستی که الان دلار ازاد رو میشه با قیمت زیر 11 هزار تومن خرید؟!

کاهش سود بانکی باعث افزایش قیمت دلار میشه؟!عجب

وقتی تقاضا بر مبنای واقعی باشه و پول مردم پشتوانه داشته باشه سود بانکی به صفر هم برسه نرخ دلار افزایش پیدا نمیکنه

بالا رفتن قیمت دلار در بازار های غیر رسمی منطقه؟!جالب بود1f604.png

اینکه چه کسی رئیس جمهور امریکا میشه یا جنگه یا تحریمه هیچ ربطی به قیمت دلار نداره و افزایش قیمت دلار برای تامین کسر بودجه هم یه تفکر عوامانس!باور ندارید خودتون تحقیق کنید

راستی منظورتون ابان 96 هست ؟یا همون95؟دلار در مواردی تا بالای چهار هم رفته ولی در همین چند ماه هست که این اتفاق افتاد

اقتصاد دان ها هم گفتن بازار منتظر یه بهانه و شوک هست تا قیمت دلار واقعی بشه!دقیقا مثل دوره دولت قبلی که یدفه دلار سه برابر شد

اینکه دلار گرون شه نصفش عوامل روانیه؟!عجب!پس الان عراق و سوریه و یمن باید هزاران برابر کاهش ارز پول ملی رو تجربه کرده باشن

پول اگر پشتوانه داشته باشه هیچ اتفاقی براش نمیوفته

ساده بگم الان شما یک کیلو طلا داری!جنگ شد تحریم شد حالا هر اتفاقی!یک کیلو طلات ارزش نیم کیلو طلا رو پیدا میکنه؟!

حالا بماند که یه سری پولا کلا بدون پشتوانه هستن و داستانشون جداس

شما اصلا متوجه نمیشی داری چی میگی فک کنم از خودشون باشی که سعی می کنی همه چی رو خوب و گل و بلبل نشون بدی .

دلار تو سامانه نیما با 7523 قیمت خورد چه ربطی به اون دلار دولتی و 4200 داره من اصلا در مورد اون حرفی نزدم چون وجود خارجی نداره ...

یعنی از این به بعد واردات کالاهای اساسی دلار بالای 8 میگیره اونایی هم که نمیگیره که باید از بازار ازاد تهیه کنن ...

کاهش سود بانکی دقیقا باعث سرازیر شدن سرمایه های ریالی به سمت بازار ارز میشه و اینکه شما این مورد رو نمی دونی باعث تعجب نیست چون طبیعت امثال شماهاست که ندونید چون اساسا تو قاموس امثال شماها چیزی به نام علم و تحقیق نیست ...

بالا رفتن ارزش دلار هم تو بازارهایی مثل کردستان عراق و ... باعث خرید دلار ارزون در اینجا و فروشش در اون بازارها میشه و تاثیر مهمی داشته و داره ..

رشد اصلی دلار دقیق از ابان 95 شروع شد بازم تاکید می کنم ابان 95 درست بعد از انتخاب ترامپ نگرانی ها از برگشت تحریم ها شروع شد و همون موقع قیمت از 3700 شد 3900 ...برخلاف تصور اغاز رشد از انتهای 96 و اوایل 97 نبوده  و اصل موضوع برمیگرده به ابان 95 ...

یمن و سوریه سالی از طرف اینا میلیاردها دلار ساپورت مالی دارن همون سوریه سالی 15 میلیارد دلار از جیب ملت ما رفته جناب دلواپس ....

علم اقتصاد نصفش عامل روانیه شما 1000 نفر رو یه جا جمع کن هر کدوم با سرمایه پنجاه میلیون تومن بهشون بگو سه ماه دیگه دلار 4 برابر میشه بعد می بینی که همه شون میرن اون 50 میلیون تومن رو به ارز تبدیل می کنن به دلیل نگرانی های اقتصادی و ترس از نابودی سرما یه شون حالا این تعداد رو تعمیم بده به کل مملکت ...

هرکیو می بینی یه مقدار پول داشته یا رفته طلا خریده یا ارز یا مسکن چون نمی دونه قراره چی به سرش بیاد اینو بهش میگن ترس از اینده ، میلیارد ها دلار پول تو دست مردم هست همین الان ولی هیچ کس نمیاره تو بازار چون کسی به جکومت اعتماد نداره و از طرفی تمام فکت های اقتصادی داره نشون میده که دلار راحت به بالای 15 میرسه و کسی حاضر نیست بیاد و ارز خودش رو به دستمال کاغذی تبدیل کنه ...

مورد دیگه هم که باید اضافه کنم خروج 36 میلیارد دلار از مملکت در اواخر 96 هست که این خودش به شدت مملکت رو با کمبود ارز مواجه کرده ، من بازم همین جا میگم شات بگیرید اگر دروغ بود من تو همین صفحه از همه معذرت خواهی خواهم کرد ولی به شما دوستان میگم قیمت ها طوری زیاد میشه که آرزو می کنید برگردید به مرداد و شهریور 97 یعنی همین الان ...

تورم ناشی از بازار ثانویه هم در راهه که هنوز خودش رو نشون نداده + تحریم های نفتی ، خروجی تمام این موارد : فروپاشی کامل اقتصادی ایران 

ویرایش شده توسط VansForeveeeee
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

در 45 دقیقه قبل، ahmad35 گفته است :

ینی الان مردم با دلار صد و پنج هزار ریالی امید وارن؟الان زندگیشون داره میچرخه مثل دوچرخه!

داداش برو انصافا ،وضع خنده داره بازارو ندیدی داری حرف علکی میزنی

گوشی y3 هواوی که ۴۰۰ ت بود شده یک ملیون ،عملا تو این بازار گوشی لمسی زیر یک ملیون پیدا نمیکنی،گوشی ساده شده ۳۵۰تومن!

پراید زپرتی شده ۴۰ملیون!پول پژو پارس!

الان حقوقا هم دوبرابر شده؟؟؟؟الان کارگر اونوقت ماهی بجا ۱.۵ سه ملیون میگیره؟؟که میگی نگران نباشن؟؟

دو سه سال دیگه که مردمو دیدی لب مرز مثل گله گوسفند خودشونو متپونن تو تریلی تا از مرز رد شن اونوقت میفهمی

• لایک 3
لینک به دیدگاه

سلام  اقای حسینی از اینکه از دیگران همفکری میگرید کار بسیار عالی هستش به نظر من تخفیفات رو بیشتر کنید خیییلی خوب میشه

• لایک 1
لینک به دیدگاه

کاربران عزیز دقت کنید

موضوع تاپیک هست کمک فکری مصرف کنندگان به لیون برای صرفه دو طرفه

کلاس اقتصاد کلان و خرد نیست

یکسری از کاربران  من میبینم به شدت میتونن اقتصاد ایران و جهان رو با پیش بینی هاشون دگرگون کنند

آقاجان چرا زدید در فاز تعیین قیمت واقعی  ارز و دلایل رشد نقدینگی و کف بینی

راهکار عملی که به منطق نزدیک باشه ارائه بدید

مگر نه حالت کلیشو که باید کلاهمون رو سفت بچسبیم رو همه در جریان هستیم.

• لایک 1
لینک به دیدگاه

سلام آقای حسینی با این وضع مملکت کاری نمیشه کرد.من میخواستم ی ماه پیش یه کامپیوتر کامل بخرم گفتم صبر کنم ارزون میشه اما ارزون نشد هیچ بیش از پیش گرون شد واقعا من نمیدونم چیکار کنم به نظر شما الان بخرم یا صبر کنم بازم ؟

لطفا جواب بدین به هر حال شما بیشتر از ما سر در میارین من هم گفتم از شما مشورت بگیرم.

ویرایش شده توسط shayan_dsh
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، shayan_dsh گفته است :

سلام آقای حسینی با این وضع مملکت کاری نمیشه کرد.من میخواستم ی ماه پیش یه کامپیوتر کامل بخرم گفتم صبر کنم ارزون میشه اما ارزون نشد هیچ بیش از پیش گرون شد واقعا من نمیدونم چیکار کنم به نظر شما الان بخرم یا صبر کنم بازم ؟

لطفا جواب بدین به هر حال شما بیشتر از ما سر در میارین من هم گفتم از شما مشورت بگیرم.

خیلی سخته این حس ...

من پارسال پی اس فورمو فروختم ، اون چند نفری که می خواستن یکبشون یه پسر دانش آموز بود به من گفت میشه قسطی به من بفروشی ؟ تازه اون موقع قیمت نوش 1100 بود ، پسره می گفت من چند ماهه دارم کار می کنم هنوز نتونستم بخرم ، من کنسلش کردم تا اینکه تو دی ماه فروختمش 1200 چون نیازی بهش نداشتم و پی سی گیمرم ، میخوام اینو بگم این بیشرفا چجوری ارزوها و رویاهای جوونای این مملکت رو از خرد تا کلانش نابود می کنن و به هیچ جاشونم نیست ، یه پسری که آرزو داشت بتونه یه کنسول یه تومنی بخره و نمی تونست جالا چجوری می خواد کنسولی رو که شده 3500 بخره چجوری واقعا آدم داغون میشه گفتنش ساده ست ، حالا سیستم که بماند ....

صبر قطعا بی فایده ست ، امکان نداره ارزون شه ، بخر به نظر من چون در اینده تقریبا نزدیک یعنی همین چند ماه دیگه قیمتا حداقل 2 تا 3 برابر میشه به خصوص قطعات کامپیوتری و موبایل که ردخور نداره و همه ش به ارز وابسته ست ....

من خودم امروز چهار قلم جنس خریدم 750 تومن یه بادی گرومر بود ، یه مسواک برقی و یه چند تا چیز دیگه کلش شد 750 ، به طرف گفتم این 4 تا 3ماه پیش چقدر میشده گفته 350 ...یعنی در عرض 3ماه من 400 تومن کلا جهش قیمت داشته حالا شما تصور کن این چیزا خیلی خیلی پرطرفدار نیستن و میشه نخریدشون اما بازار کامپیوتر چی .....

• لایک 2
لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، VansForeveeeee گفته است :

خیلی سخته این حس ...

من پارسال پی اس فورمو فروختم ، اون چند نفری که می خواستن یکبشون یه پسر دانش آموز بود به من گفت میشه قسطی به من بفروشی ؟ تازه اون موقع قیمت نوش 1100 بود ، پسره می گفت من چند ماهه دارم کار می کنم هنوز نتونستم بخرم ، من کنسلش کردم تا اینکه تو دی ماه فروختمش 1200 چون نیازی بهش نداشتم و پی سی گیمرم ، میخوام اینو بگم این بیشرفا چجوری ارزوها و رویاهای جوونای این مملکت رو از خرد تا کلانش نابود می کنن و به هیچ جاشونم نیست ، یه پسری که آرزو داشت بتونه یه کنسول یه تومنی بخره و نمی تونست جالا چجوری می خواد کنسولی رو که شده 3500 بخره چجوری واقعا آدم داغون میشه گفتنش ساده ست ، حالا سیستم که بماند ....

صبر قطعا بی فایده ست ، امکان نداره ارزون شه ، بخر به نظر من چون در اینده تقریبا نزدیک یعنی همین چند ماه دیگه قیمتا حداقل 2 تا 3 برابر میشه به خصوص قطعات کامپیوتری و موبایل که ردخور نداره و همه ش به ارز وابسته ست ....

من خودم امروز چهار قلم جنس خریدم 750 تومن یه بادی گرومر بود ، یه مسواک برقی و یه چند تا چیز دیگه کلش شد 750 ، به طرف گفتم این 4 تا 3ماه پیش چقدر میشده گفته 350 ...یعنی در عرض 3ماه من 400 تومن کلا جهش قیمت داشته حالا شما تصور کن این چیزا خیلی خیلی پرطرفدار نیستن و میشه نخریدشون اما بازار کامپیوتر چی .....

تنها نتیجه ای که من بهش رسیدم اینه که غیرت و شجاعت ایرانی که سالها طی قصه ها برامون تعریف کردن افسانه ای بیش نیست ! میبینم روزی رو که با یک قرص نان زندگی میکنیم و بازم خدارو شاکریم که وایی چقدر ما خوبیم ، چقدر زندگیمون عالیه !!! 

• لایک 3
لینک به دیدگاه

اگر به جای لیون کامپیوتر بودم حداقل ارزون که نمیتونم بکنم؛

یه دفه ای گرون میکردم که دیگه مجبور نباشم هر روز قیمت رو زیاد کنم!!??

• لایک 2
لینک به دیدگاه

در 46 دقیقه قبل، danyalbmw گفته است :

اگر به جای لیون کامپیوتر بودم حداقل ارزون که نمیتونم بکنم؛

یه دفه ای گرون میکردم که دیگه مجبور نباشم هر روز قیمت رو زیاد کنم!!??

اگر میشد خوب بود، بحث بی ثباتیه، اگر الان مثلا بدونی 8700K تهش 5 میلیونه، خوب بزنی 5 میلیون اوکی، ولی وقتی هر چی می کشی بالا فرداش بازهم ارزش ریال سقوط می کنه، دیگه سقف مشخصی نداره، اصتلاحا بهش می گن بی قیمته، هر چی می تونه باشه، الان دلار 11 تومنه، تا پایان شهریور میتونه 15 تومن باشه، تا پایان سال میتونه 20 تومن باشه، ولی کسی نمیدونه تهش کجاست، بنابراین - امکان کاهش نیست، امکان مشخص کردن یک سقف مشخص هم نیست.

بعدشم اصن چه کسی توانایی داره دیگه چیزی بخره، تا همین پارسال هم اگر کسی می تونست قطعه بخره باید از خورد و خوراکش میزد، الان که تو همون خورد و خوراکم موندیم همه، قطعه دیگه کی میتونه بخره.

• لایک 3
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

داره دیگه چیزی بخره، تا همین پارسال هم اگر کسی می تونست قطعه بخره باید از خورد و خوراکش میزد، الان که تو همون خورد و خوراکم موندیم همه، قطعه دیگه کی میتونه بخره.

الان سری جدید کارت گرافیکایی که میخواد بیادو باید دیگه تو خواب ببینیم?

• لایک 2
لینک به دیدگاه

جسارت نباشه  

ولی بهترین راه اینه دستارو بزنیم به دیوار و توکل کنیم  شاید قابل تحمل بشه 

• لایک 2
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...