رفتن به مطلب

ماینر ها؛لطفا سیستم هاتون رو خاموش کنید وضعیت برق کشور بحرانیه!

danyal.fa79
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 33 دقیقه قبل، nightkiler گفته است :

کولر گازی در کلاسهای مختلف تولید میشه .و اتفاقا یکی از کلاسهاش مال مناطق گرم و خشکه .در مناطق گرم و خشک چون همیشه بحران آب هست مردم کشورهای پیشرفته به سمت استفاده از کولر گازی تشویق می شوند چون آب نمیشه تولید کرد اما برق با 100ها روش قابل تولیده.

از طرفی کولرهای گازی به روز به شرط تنظیم دمای درست از کولر آبی هم برق کمتر مصرف می کنه .آبم که کلا مصرف نداره .کولرهای آبی فعلی که در ایران استفاده میشه تقریبا در کشورهای درست حسابی استفاده نمیشه جز اینکه اون منطقه معتدل باشه و مشکل منابع آب نباشه .کولرهای آبی در دماهای خیلی بالا اصلا کارایی ندارند و بیشتر هوا را شرجی می کنه تا خنک!!!بعد شما می گویید کولر گازی را نباید تو مناطق خشک استفاده کرد ؟؟؟!!!

حرف من نبود حرف کارشناسان رو بازگو کردم , فلسفه ی اختراع کولر گازی رو اگر اطلاع داشته باشید اولین بار ژاپنی ها اختراع کردن اون هم به خاطر دفع رطوبت شرجی بسیار زیاد اون کشور بود (کولرهای گازی یک شیلنگ برای تخلیه ی رطوبت محیط دارن که بعد از میعان رطوبت هوا از طریق اون خارج میشه) , کولر آبی رو خیلیا از سر بی اطلاعی میزارن زیر تیغ آفتاب خب مسلمه که به جای خنکی بخار و  شرجی تولید می کنه(تمام این نکات سالهاست داره توی رسانه های داخلی آموزش داده میشه ولی معمولا کسی توجهی نمی کنه) , کولر آبی باید سایه بان داشته باشه تا درست کار کنه , کولرگازی برای شمال ایران و جنوب ایران مناسبه که نزدیک دریا هستن و رطوبت بالایی دارن ولی برای مناطق کوهستانی یا تهران مناسب نیست و فقط هزینه اضافی برق پرداخت میشه ) , فقط یک نوع کولر گازی مناطق خشک وجود داره که به سفارش کشورهای عربی تولید میشه ولی در ایران خیلی کم دیدم ازشون , اونایی که سامسونگ و ال جی میارن با توجه به شرایط اروپا و اسیا(پر رطوبت) طراحی شده و اکثر ایرانیها هم از همین نوع استفاده می کنن....در مورد مصرف آب هم صحبت شما درسته اما فعلا داریم راجع به کشوری صحبت می کنیم که نه آب کافی داره نه برق !! یعنی عملا بهتره از هیچ نوع کولری استفاده نکنیم ! اگه برق ما هم اتمی بود بله کولر گازی در همه حالتی بهتر بود

بگذریم ایشالا همه چیز برای همه درست بشه و همگی از این وضعیت افتضاح خلاص بشیم

ویرایش شده توسط Gintama
لینک به دیدگاه

عنوان تاپیک رو تغییر بدید به = بهانه هایی برای صرفه جویی نکردن در مصرف آب و برق،چون آب و برق ارسال میشه ما صرفه جویی نمیکنیم

ویرایش شده توسط Coffee Addicted
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در در 1397/04/11, 23:40:33، Gintama گفته است :

حرف من نبود حرف کارشناسان رو بازگو کردم , فلسفه ی اختراع کولر گازی رو اگر اطلاع داشته باشید اولین بار ژاپنی ها اختراع کردن اون هم به خاطر دفع رطوبت شرجی بسیار زیاد اون کشور بود (کولرهای گازی یک شیلنگ برای تخلیه ی رطوبت محیط دارن که بعد از میعان رطوبت هوا از طریق اون خارج میشه) , کولر آبی رو خیلیا از سر بی اطلاعی میزارن زیر تیغ آفتاب خب مسلمه که به جای خنکی بخار و  شرجی تولید می کنه(تمام این نکات سالهاست داره توی رسانه های داخلی  و... آموزش داده میشه ولی ملت ما همه دارن سریال ترکیه ای تماشا میکنن) , کولر آبی باید سایه بان داشته باشه تا درست کار کنه , کولرگازی برای شمال ایران و جنوب ایران مناسبه که نزدیک دریا هستن و رطوبت بالایی دارن ولی برای مناطق کوهستانی یا تهران مناسب نیست و فقط هزینه اضافی برق پرداخت میشه ) , فقط یک نوع کولر گازی مناطق خشک وجود داره که به سفارش کشورهای عربی تولید میشه ولی در ایران خیلی کم دیدم ازشون , اونایی که سامسونگ و ال جی میارن با توجه به شرایط اروپا و اسیا(پر رطوبت) طراحی شده و اکثر ایرانیها هم از همین نوع استفاده می کنن....در مورد مصرف آب هم صحبت شما درسته اما فعلا داریم راجع به کشوری صحبت می کنیم که نه آب کافی داره نه برق !! یعنی عملا بهتره از هیچ نوع کولری استفاده نکنیم ! اگه برق ما هم اتمی بود بله کولر گازی در همه حالتی بهتر بود

بگذریم ایشالا همه چیز برای همه درست بشه و همگی از این وضعیت افتضاح خلاص بشیم

اون کارشناسی که شما به حرفهاش گوش دادید احتمالا سوادش کم بوده و به روز نبوده الان با اون زمانی که کولر گازی اختراع شده تکنولوژی از زمین تا آسمون فرق کرده .اتفاقا من تو یکی از خشک ترین نقاط زندگی می کنم اصفهان با خشک شدن زاینده رود بسیار گرم و خشک شده کولر گازی هم نوع معتدله و ژاپنی مال شرکت توشیبا است با بهترین بازده خنکی بسیار مطبوعی ایجاد می کنه در حالی که در جای دیگه خانه کولر آبی داریم سایبان و همه چیزم داره اما ظهر که میشه دم می کنه وقتی دمای زیر آفتاب 43درجه میشه دمای سایه مثلا میشه 39 بازم کولر فایده نداره .

آقا نیروگاه اتمی می خواهیم چیکار؟؟؟؟بیاند بالا هر خونه پنل خورشیدی نصب کنند تو این آفتاب تابستون مثل ژنراتور برق تولید می کنه .می دونید کلی اتلاف برق فقط در انتقال اون از نیروگاه تا خونه شما اتفاق می افته؟؟؟؟وقتی تولید برق پراکنده میشه و مصرف کننده به نیروگاه نزدیک میشه مقدار زیادی از اتلاف کم میشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 54 دقیقه قبل، bl4ck گفته است :

به شدت تایید میشه

کولر ابی ما داریم اگه هوا بشه 40 درجه با سرعت اخرش میزنم بازم خونه گرمه چون باد خود کولر هم سردی قابل قبولی نداره

ولی توی دمای 30-35 خوبه 

عملا حجم آبی که کولرهای آبی مصرف میکنند (مخصوصا" در مناطق با رطوبت پایین) ضررش خیلی بیشتر از مصرف بی رویه برق هست....ضمن اینکه کولر آبی هیمشه روشن هست و انرژی ثابت مصرف میکنه...

بعد تازه قرار نیست که کولر گازی رو همیشه بذاریم مثلا رو 18 درجه :|  دمای اتاق من اگر 24 ساعت هم کولر آبی توش کار کنه زیر 29 درجه نمیاد ، برای من 25 درجه همیشگی آرزوئه! که کولرگازی برای رسوندن دمای اتاق به حدود 24درجه عملا انرژی کمتری از یک کولر آبی استفاده میکنه..

اینکه بگیم کولرگازی رو تعطیل کنیم و فقط کولر آبی استفاده کنیم ایده مسخره ایه (ضمن احترام به نظر دیگر دوستان) ، بحران آب بسیار شدیدتر از بحران برق هست منتها فرقش اینه که ما الان داریم از بی برقی میترسیم چون الان خودشو نشون داده و امثال  بنده فقط نوک بینیشون رو میبینن! اما بحران آب اگه پیش شروع بشه اون موقع معنی ترس رو میفهمیم! به جای اینکه بگیم کولر گازی استفاده نکنیم بهترین حالتش اینه که دمای محیط رو در حد3-4 درجه بالاتر تنظیم کنیم نه روی 18 درجه مثلا... همون 3-4 درجه باعث اذیت شدن اعضای خانواده نمیشه و تازه درصد زیادی از مصرف برق رو کاهش میده و مدت زمان استندبای شدن کولر رو هم افزایش میده... امر یا پیشنهاد به عدم استفاده از کولرگازی و استفاده از کولر آبی دقیقا نمونه مدیریت های اشتباهیه که طی سالیان اخیر شاهد بودیم...

شخصا اگر منزلمون از این برج های چندین طبقه ی مسخره نبود از شرکت خودمون پنل خورشیدی بر میداشتم و روی پشت بوم پنل خورشیدی میذاشتم ...

* کولر آبی ما سایه بان که چه عرض کنم! توی بالکن هست و بالکن هم پشت به آفتاب! اما بازم خنک نمیکنه و مقدار زیادی آب هم مصرف میکنه ، کافیه یکبار آب کولرتون رو ببندید و بذارید کار کنه تا ببینید تو چه مدت زمانی اون حجم آب مصرف میشه ، البته مراقب پمپ هم باشید که نسوزه...

تنها دلیل کوبیدن کولر گازی در رسانه های داخلی هم حمایت از تولید کننده داخلی هست به هر قیمتی هست و نه توجه به محدودیت منابع در آینده!

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

تاپیک راجع به مصرف برق بود منم یه سری لوازم پر مصرف برق رو نام بردم نمی دونم دوستان چرا بحث رو به آب کشیدن , ضمن یادآوری این نکته که بخش عمده ی هدر رفت آب درکشور در بخش کشاورزی هست نه خانگی , بد نیست اساتید کمی به آمارها و اطلاعات توجه کنن , ضمنا اگر درمورد زنجیره و شیوه ی تولید برق در کشورمون اطلاعات داشته باشید میبینید که یکی از صنایع بسیار آب بر همین پروسه ی تولید برق از نیروگاههای سوخت فسیلی هست پس اون آبی که صرف تولید برق مورد مصرف کولرگازی میشه خیلی بیشتر از آبی هست که خود کولر مصرف میکنه (قابل توجه دوستی که میگه بقیه فقط  نوک بینیشون رو میبینن!!!) , مگر اینکه به گفته ی دوستمون از پنل های خورشیدی استفاده بشه که اون هم نخواهد شد چون این سرزمین دلسوز نداره !
هر وقت برق مملکت خورشیدی , بادی یا اتمی شد بله اون موقع استفاده از کولر آبی حماقت محسوب میشه !

ویرایش شده توسط Gintama
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 24 دقیقه قبل، Gintama گفته است :

تاپیک راجع به مصرف برق بود منم یه سری لوازم پر مصرف برق رو نام بردم نمی دونم دوستان چرا بحث رو به آب کشیدن , ضمن یادآوری این نکته که بخش عمده ی هدر رفت آب درکشور در بخش کشاورزی هست نه خانگی , بد نیست اساتید کمی به آمارها و اطلاعات توجه کنن , ضمنا اگر درمورد زنجیره و شیوه ی تولید برق در کشورمون اطلاعات داشته باشید میبینید که یکی از صنایع بسیار آب بر همین پروسه ی تولید برق از نیروگاههای سوخت فسیلی هست پس اون آبی که صرف تولید برق مورد مصرف کولرگازی میشه خیلی بیشتر از آبی هست که خود کولر مصرف میکنه (قابل توجه دوستی که میگه بقیه فقط  نوک بینیشون رو میبینن!!!) , مگر اینکه به گفته ی دوستمون از پنل های خورشیدی استفاده بشه که اون هم نخواهد شد چون این سرزمین دلسوز نداره !
هر وقت برق مملکت خورشیدی , بادی یا اتمی شد بله اون موقع استفاده از کولر آبی حماقت محسوب میشه !

سلام

فکر کنم اصلا متوجه منظور بنده نشدید ، از حقایقی که خودتون بیان کردین برای بیان دوباره نظرم استفاده میکنم ،

1. حتی اگه 90 درصد آب هم در بخش کشاورزی آب هدر بره دلیل نمیشه کاربر خانگی بگه به درک ! 2 درصد از همون 10 درصد هم تاثیر گذار خواهد بود! یعنی چون ما نقش زیادی تو هدر رفتنش نداریم پس  نیازی هم نیست در صرفه جویی کردنش نقش زیادی داشته باشیم؟

2. تعجب میکنم شما که در مورد شیوه و زنجیره تولید برق اطلاع دارید این مسئله رو بهش توجه نمیکنید که " اون آبی که صرف تولید برق مورد مصرف کولرگازی میشه خیلی بیشتر از آبی هست که خود کولر مصرف میکنه" این جمله شماست ، خیلی ببخشید ، فقط کولر گازی برق مصرف میکنه؟ کولر آبی با آب کار میکنه و مثل کولر گازی از برق استفاده نمیکنه؟  کولر آبی در حالتی که روی دور تند کار کنه تقریبا برابر با کولر گازی انرژی مصرف میکنه ، حالا حساب کن در کنار اون برقی که داره مصرف میکنه آب هم داره مصرف میکنه ، تشخیص این تفاوت اینقدر سخته یا من ابلهی بیش نیستم؟  کولر آبی هم برق رو در حد و اندازه نزدیک به کولر گازی(اگر کولر گازی روی دمای منطقی تنظیم بشه) استفاده میکنه و علاوه بر اون هم آب رو به طور مستقیم مصرف میکنه و هم خنک کنندگی مطلوبی نداره! حتی اگه کولر گازی تا 2 برابر کولر آبی هم اگه برق مصرف کنه تازه شاید برسه به حد مصرف واقعی آبِ مورد نیاز برای کار کردن یک کولر آبی .

یعنی میزان آبی که برای تامین برق مصرفی کولر آبی مصرف شده به علاوه آبی که کولر آبی به طور مستقیم مصرف میکنه تازه برابر میشه با آبی که برای تولید برق مورد نیاز کولرگازی استفاده شده.

پی نوشت

من ندیدم کسی این حرف رو زده باشه "بقیه فقط  نوک بینیشون رو میبینن" ممنون میشم لینک پست این شخص رو برام بفرستین

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، Farjam گفته است :

سلام

فکر کنم اصلا متوجه منظور بنده نشدید ، از حقایقی که خودتون بیان کردین برای بیان دوباره نظرم استفاده میکنم ،

1. حتی اگه 90 درصد آب هم در بخش کشاورزی آب هدر بره دلیل نمیشه کاربر خانگی بگه به درک ! 2 درصد از همون 10 درصد هم تاثیر گذار خواهد بود!

2. تعجب میکنم شما که در مورد شیوه و زنجیره تولید برق اطلاع دارید این مسئله رو بهش توجه نمیکنید که " اون آبی که صرف تولید برق مورد مصرف کولرگازی میشه خیلی بیشتر از آبی هست که خود کولر مصرف میکنه" این جمله شماست ، خیلی ببخشید ، فقط کولر گازی برق مصرف میکنه؟ کولر آبی با آب کار میکنه؟  کولر آبی در حالتی که روی دور تند کار کنه تقریبا برابر با کولر گازی انرژی مصرف میکنه ، حالا حساب کن در کنار اون برقی که داره مصرف میکنه آب هم داره مصرف میکنه ، تشخیص این تفاوت اینقدر سخته یا من ابلهی بیش نیستم؟  کولر آبی هم برق رو در حد و اندازه نزدیک به کولر گازی(اگر کولر گازی روی دمای منطقی تنظیم بشه) استفاده میکنه و علاوه بر اون هم آب رو به طور مستقیم مصرف میکنه و هم خنک کنندگی مطلوبی نداره! حتی اگه کولر گازی تا 2 برابر کولر آبی هم اگه برق مصرف کنه تازه شاید برسه به حد مصرف واقعی آبِ مورد نیاز برای کار کردن یک کولر آبی .

یعنی میزان آبی که برای تامین برق مصرفی کولر آبی مصرف شده به علاوه آبی که کولر آبی به طور مستقیم مصرف میکنه تازه برابر میشه با آبی که برای تولید برق مورد نیاز کولرگازی استفاده شده.

پی نوشت

من ندیدم کسی این حرف رو زده باشه "بقیه فقط  نوک بینیشون رو میبینن" ممنون میشم لینک پست این شخص رو برام بفرستین

سلام , شما واقعا فکر می کنی میزان مصرف برق کولر آبی با گازی یکیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ کسی اینجا گفت کولر آبی بدون برق کار میکنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
شما به جای نگاه از بالا به پایین به صحبت های دیگران و تمسخر با استفاده از جملاتی مثل "کولر آبی با آب کار میکنه " کمی تحقیق کن :
اگر از کولرهای آبی به طور متوسط در شبانه روز ۱۰ ساعت استفاده کنید میزان مصرف برق کولردر طول یک ماه ۱۲۰ کیلووات ساعت و تنها با استفاده از یک کولر گازی میزان مصرف برق کولر به ۷۵۰ کیلو وات ساعت خواهد رسید 

شما گیر دادی به دور تند کولر آبی !! همش پیشفرض میگین دور تند کولر آبی و حالت کم کارکرد کولر گازی! اصلا می خوای حالت خاموش کولر گازی رو با 6 تا کولر آبی دور تند مقایسه کن شاید موفق شدین حرفتون رو به کرسی بنشونید !!!
من دیگه توی این تاپیک بحثی ندارم چون وقت و حوصله ی کافی ندارم , خدا رو شکر منابع زیاد هست کسی اگر طالب آگاهی بود بره سرچ کنه به نتیجه میرسه , کسی هم که فقط دنبال پافشاری روی حرفش هست با تمام سند و مدرک های دنیا هم قانع نمیشه , موفق باشید.

ویرایش شده توسط Gintama
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۱ ساعت قبل، Gintama گفته است :

سلام , شما واقعا فکر می کنی میزان مصرف برق کولر آبی با گازی یکیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ کسی اینجا گفت کولر آبی بدون برق کار میکنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
شما به جای نگاه از بالا به پایین به صحبت های دیگران و تمسخر با استفاده از جملاتی مثل "کولر آبی با آب کار میکنه " کمی تحقیق کن :
اگر از کولرهای آبی به طور متوسط در شبانه روز ۱۰ ساعت استفاده کنید میزان مصرف برق کولردر طول یک ماه ۱۲۰ کیلووات ساعت و تنها با استفاده از یک کولر گازی میزان مصرف برق کولر به ۷۵۰ کیلو وات ساعت خواهد رسید 

من گفتم یکیه؟ کسی هم دیگران رو نوک بینی بین خطاب نکرد که شما بهش اشاره کردی!  وقتی شما اینطوری چیزی که گفته نشده رو میذاری تو دهنه آدم باید هم انتظار همچین مدل جوابی رو داشته  باشی ، تازه من به عنوان شوخی اون عبارت با آب کار میکنه رو به کار بردم ، نمیدونستم در وسط یک بحث در این زمینه شما قصد جنگ دارید و نه یک بحث!

یک کولر آبی طرفیت بالا در صورتی که روی دور تند بخواد در طول 24 ساعت فعالیت کنه(مثل کولر منزل ما) در مقابل یک کولر گازی که روی دمای منطقی تنظیم شده باشه(مثل کولر گازی 14000 که داریم) و حداقل یک سوم اون 24 ساعت رو روی حالت استند بای کار کنه ، مصرفش در بازه زمانی 24 ساعته  بسیار نزدیک به هم هستن ، نهایت دو برابر مصرف. حداقل این چیزیه که مصرف ماهانه ما بر روی قبوض نشون میده! من سه ساله به خاطر یکی از رشته های جانبی کاریم دارم اینچیزها رو آزمایش و خطا میکنم تا به بهترین کارایی در مقابل مصرفِ واقعی برسم! شیوه محاسبه مصرف واقعی همون چارتا اسپِک لیست توی توضیحات محصولات نیست بلکه اونها حداکثر مصرفِ متوسط در حالت کارکردِ حداکثری ! شما میخوای چیزیو که مطالعه کردی و خوندی باور کن من چیزیو که خودم برای پایین آوردن هزینه و مصرف انرژی آزمایش کردم قبول کنم.

در ضمن مسئله فقط کولر گازی نیست ، الان اجازه ورود هیت پمپ رو هم به داخل ایران نمیدن به دلیل افت فروش کولر های آبی! هیت پمپی که 70 درصد انرژی مصرفیش رو از گرمای موجود در هوای محیط میگیره برای تولید سرمایش و گرمایش محیطی و حتی آبگرم

* نکته بعدی

اگر تونستید منزل ما رو با 10 ساعت کارکرد یک کولر آبی فقط در حد 32  درجه نگه دارید بحث مصرفتون درسته... الان در مناطق گرمسیر کولرها 24 ساعته و برخی جاها اون 24 رو هم روی تند کار میکنند اون هم نه برای خنک کردن بلکه صرفا برای قابل تحمل کردنه دما! شما دارید کارکرد 10 ساعت در 24 ساعت کولر آبی رو مقایسه میکنید با کارکرد 24 ساعت کولر گازی! در حالی که اینهمه مصرف کننده هستند که 10 ساعت استفاده از کولر در شبانه روز براشون شوخیه! در بهترین حالت 24 ساعت رو روی دور کند کار میکنه و شاید 3-4 ساعت از همون 24 ساعت رو هم روی دور تند ! اگه این مدل مصرفِ کولر آبی رو بذاری در مقابل مصرف کولرگازی ای که 24 ساعت بطور مدام کار نمیکنه و میره روی استند بای(شما دیوارهای منزلتون رو هم اگر مثل بنده بتونید یه عایق بندی جزئی هم بکنید_فقط در حدی که بشه یه مقدار حتی جزئی جلوی تبادل گرمایی دیوارهای اصلی با محیط اتاق ها رو بگیرید_ کولر گازیتون میزان کمتری هم روی حالت حداکثری کار خواهد کرد) همون اختلاف دو برابری که بهش اشاره کردم پیش میاد! به این مسئله میزان مصرف آب توسط کولر آبی رو هم اضافه کنید که در برخی از همون منابع موجود در وب تا 600 لیتر آب شرب و شیرین در روز هم برآورد شده.

این رو هم مد نظر داشته باشید که آبی که باش برق تولید میشه برای مصرف همون کولرگازی ها ، پس از گردوندن توربین هابه منظور تولید برق از بین نمیره و بخش زیادیش بطور کاملا سالم یا به چرخه طبیعت برمیگرده یا تصفیه میشه برای مصارف خانگی که کولر های آبی از این بخش تصفیه شده میان استفاده میکنن و آب رو در مناطق گرم و خشک به بخاری تبدیل میکنن که با توجه به گرمای هوا اثری هم در تولید ابر و بارندگی نمیتونن داشته باشه و صرفا اون آب رو به رطوبتی غیر قابل استفاده تبدیل کرده که شاید میزان ناچیزیش بتونه بصورت آب به چرخه طبیعت برگرده

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

بدون برق میشود زندگی کرد ولی بدون آب نمیشه ( اصلا زنده میمونیم که بخوایم زندگی کنیم؟!؟)

لینک به دیدگاه

ممنون میشم دوستانی که در مورد کولر های سلولزی اطلاعات یا تجربه ای دارند اون رو با من در میان بگذارند.

من در حال حاضر از کولر آبی به صورت 24 ساعته با دور تند استفاده میکنه ولی دیگه تو روز جواب نمیده و واقعا اذیت میکنه (مخصوصا اینکه برق جدیدا میره) می خواستم ببینم کدوم بهتره کولر گازی - آبی (بزرگتر) - سلولزی

ممنون از دوستان

لینک به دیدگاه

هم از آقا فرجام بابت توضیحات و هم از دوست گرامیمونgintama بابت توضیحات عالیشون و دفاع از نظرشون تشکر میکنم

نکته جالب اینه که ما تو شمالیم قحطی آب داریم! یادمه پارسال داشت بارون میومد آب ما قطع بود ??

یعنی چی ??

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 15 دقیقه قبل، danyalbmw گفته است :

هم از آقا فرجام بابت توضیحات و هم از دوست گرامیمونgintama بابت توضیحات عالیشون و دفاع از نظرشون تشکر میکنم

نکته جالب اینه که ما تو شمالیم قحطی آب داریم! یادمه پارسال داشت بارون میومد آب ما قطع بود 1f610.png1f610.png

یعنی چی 1f610.png1f610.png

سلام

دلیلش اینه که فکر میکنم ما در همین لحظه ای که هستیم کمبود آب نداریم و اقداماتی که داره انجام میشه (مثل برخی قطعی های آب) برای کنترل منابع برای حدود یکسال(شاید هم قدری بیشتر) جلوتر هست... با این شیب مصرف و کم شدنِ منابع آبی در دسترس ، با وجود صرفه جویی بخش اندکی از مردم ، همین قطعی ها رو نداشته باشیم درآینده قطعی های چندین روزه باید داشته باشیم... بخشنامه های طرح افزایش جمعیتی رو هم اگه به این قضیه اضافه کنید دیگه هیچی

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، ASTS گفته است :

یکی از بزرگترین کابوس های من قطع برق در زمان کار کردن با سیستمه 1f915.png1f628.png1f628.png

2 تا از بزرگترین کابوس های منم بصورت یکجا همین مشکله ?

مخصوصا زمان طراحی ?

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

نمیتونم درد شما رو کامل حس و درک کنم اما گوشه ای شو حتماً ، داداش میدونم چی میگی ، وقتی که نماینده های مردم تو مجلس یا تو جلسات شرکت نمیکنن اونایی هم که میکنن نصفشون خوابن نصف دیگشون دنبال دختر خوشگله و امثال اینا هستن ، تو این وضعیت کی امیدش به بهبودی هستش ! مردن هم کلی خرج داره فقط قبر معمولی  اینجا 5 میلیون و سنگ حدود 800 الی 1 قیمت داره یعنی بخوای بمیری با یه مراسم ساده بالای 15 تومن برات آب میخوره !

اما مهم اینجاست: حس اینکه توی فشار باشی و فکر کنی این وضعیت منتهی بشه به مرگ متفاوت هست با اینکه دقیقا در حال مرگ باشی و واسه یه قطره‌ی آب سالم توی این آفتاب سوزان بدون برق ندای العطش سر بدی و آب گل‌الود و کثیف رو بجوشی و با دستمال دهان خشک بچه‌هات رو خیس کنی تا از تشنگی تلف نشن... مرگ واقعی با یک حس و احساس فرق داره...

کم مونده حمله‌ی مسلحانه بشه به فروشگاه‌ها و سوپرمارکت‌ها برای سرقت آب معدنی... یک محله رو که نامردا دارن با کارت ملی آب میدن و حتی آب معدنی هم سهمیه‌بندیه!

واقعا خوزستان نمی‌دونم چیکار کرده که هیچ‌کی هواشو نداره، فلان‌جا سیل میاد، اونجا زلزله میاد، یه جا هواپیما سقوط می‌کنه اولین کسانی که میرن کمک همین خوزستانی‌ها هستن... تمام تصویر پروفایل‌ها میشه فلان‌شهر یا استان تسلیت اما برای خوزستان انگار نه انگار که داره چه حوادثی رخ می‌ده، انگار نه انگار داره نسل‌کشی میشه، دارن زنده‌زنده از تشنگی توی آفتاب و صف طولانی آب میمیرن! دریغ از یک حمایت یا تصویر پروفایل حمایتی...

انگار خوزستان تکه‌ای از ایران نیست، پا روی شقیقه‌اش میذارن و خونش - نفتش، گازش، ثروتش، منابعش، برقش و ...- رو می‌مکن و آب رو می‌برن برای بالانشینان اصفهان و قم و یزد، برای کشورهایی که تا دیروز دشمن‌مون بودن... اما موقع رسیدگی میشن غیورمردان و استان شهیدپرور و دلاور و سنگربان و چه و چه ... خوزستان رو فقط برای منابعش می‌خوان و بس. مردمش مثقالی برای این حکومت ارزش ندارن، اگر هم زمانی رسیدگی کنن فقط برای زائرینی هست که اربعین میرن به کشور همسایه و همچنین به قول خودشون راهیان گور ...

معنی خوز درلغت‌نامه دهخدا :

خوز. [ خ َ ] (ع اِ) دشمنی . خصومت . عداوت . || (مص ) دشمن داشتن . (منتهی الارب ) (از تاج العروس ) (از لسان العرب ) (اقرب الموارد).

پ.ن: چون دیدم این تاپیک ممکنه بیننده داشته باشه اون پیام رو دادم وگرنه مشکلی با ماینرها و گیمرها نداشته و ندارم...

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، bl4ck گفته است :

من حتی لامپ هارو الکی روشن میزارم

و دوست دارم حسابی برق مصرف بشه

چون اینجا ایرانه وقتی کسی رعایت نکنه منم به این چیزا اهمیت نمیدم

بزار بحرانی تر بشه فک نکنم از قضیه ارز بحرانی تر هم وجود داشته باشه

شما بهترینی هموطن!

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، bl4ck گفته است :

من حتی لامپ هارو الکی روشن میزارم

و دوست دارم حسابی برق مصرف بشه

چون اینجا ایرانه وقتی کسی رعایت نکنه منم به این چیزا اهمیت نمیدم

بزار بحرانی تر بشه فک نکنم از قضیه ارز بحرانی تر هم وجود داشته باشه

با این طرز تفکرات هست که جهان سومیم!!!

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Farjam گفته است :

سلام

دلیلش اینه که فکر میکنم ما در همین لحظه ای که هستیم کمبود آب نداریم و اقداماتی که داره انجام میشه (مثل برخی قطعی های آب) برای کنترل منابع برای حدود یکسال(شاید هم قدری بیشتر) جلوتر هست... با این شیب مصرف و کم شدنِ منابع آبی در دسترس ، با وجود صرفه جویی بخش اندکی از مردم ، همین قطعی ها رو نداشته باشیم درآینده قطعی های چندین روزه باید داشته باشیم... بخشنامه های طرح افزایش جمعیتی رو هم اگه به این قضیه اضافه کنید دیگه هیچی

سلام

واقعا من نمی فهمم اینایی شرایط فعلی رو می بینن و در حال بچه دار شدن یا در فکرش هستن فاشون چیه؟

لینک به دیدگاه

خاک بر سر ما ملت بی عرضه که در اوج وفور نعمت و داشتن این همه منابع وسیع و غنی و سرزمینی که که خاکش هم ثروته ، هممون داریم از بی آبی و برقی و از همه بدتر بی پولی به فنا میریم...

این ننه من غریبم بازی هایی که مسئولین  گرام دارن برای ما در میارن همش فیلمه و اینا ترسشون از اینه که از اونجایی که دارن همه رو میفروشن کم نیارن و دستشون رو بشه؟!!

باور کنید هم آب هست و هم برق هست و این حرفا فقط به خاطر اینه که مردم در سختی باشن و فکرشون درگیر بدبختی و بی آبی و بی برقی و ... باشه و مبادا فکرشون به جای دیگه مثل خِرِ دولت رو چسبیدن بره؟!!

بذارید یه مثالی براتون بزنم دوستان :

یه جایی اینو خوندم که دقیق متنش یادم نیست ولی این بود :

توی یه کارخونه که قسمتی از خط تولیدش رباتیک و کاملا اتوماتیک بوده ، یکی از کارگرها فکری به ذهنش میرسه و میره به مسئول اون بخش میگه که آقا چرا که تماما اتوماتیک و رباتیکه این همه لامپ و روشنایی داره و بهتر نیست که نور های اون قسمت رو کمتر کنید چون ربات ها که برای کار نیازی به نور ندارند؟! مسئول محترم که حرف کارگر خیلی بهش زور داره حکم اخراج کارگر رو میده و میفرسته برای تسویه ، وقتی که میره برای تسویه مدیر شرکت اونو میبینهو دلیل اخراجش رو میپرسه و و قضیه رو میگه و مدیر اون طرف روجایگزین اون مسئولی میکنه که تو اون مورد به اون مهمی چنین رفتاری داشه؟! خب بگذریم حالا شاید اینم واقعیتت نداشته باشه ولی نکات خوبی داره، مثلا بذارید براتون نمونش رو بگم:

از اینور میگن ملت کم مصرف کنید و فلان و بهمان بعد از اونور شما یه سر به مرقدها یا زیارتگاه ها بزنید ببینید چه خبره ؟! چرا اینجور مکان ها باید اینهمه نور پردازی داشته باشند و یا کلی وسایل برقی دارند که معمولا تو اوقات خلوتی هم روشن هستند که اینها با توجه به ازدیاد اینجور مکان ها و مخصوصا مکان های خاص خودشون میتونن میزان قابل توجهی مصرف داشته باشن؟!

یه نمونه دیگه که من خودم رفتم و دیدم ، همون ادارت دولتی هستند که میری میبینی هر اتاق یه کولر گازی داره و روشنه و معمولا یا مسئول محترم نیست و یا  اگه هست بی فایدست و کاری انجام نمیده و سرش تو موبایله؟!

چند بار رفتم توی یکی از ادارت میبینم توی یه قسمت 4 نفر پرسنل داره که هر دفعه همه بیکار وایسادن و مشغول هیچ کاری نیستن و بیخودی دارن حقوق یامفت میگرن و کاملا هم معلومه از راه های قانونی و گذر از هفت خوان رستم به چنین سمت هایی نائل شدن؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!! بعد مثلا دو تا کولر گازی داره واسه این چهار نفر کار میکنه تا نکنه زیر فشار کار گرمشون بشه ؟!!

من ماینر نیستم ولی خب حالا انصافا اینا بدتره یا اون ماینرا ؟!!

یه بنده خدایی تعریف می کرد می گفت با کاروان رفتیم عراق زیارت تو راه توی یکی از ایستگاه های بازرسی در عراق جلوی اتوبوس رو گرفتن و اجازه عبور ندادند ، گفت سر کاروان با چند نفر دیگه رفتن علت رو جویا شدن و وقتی اومدن گفتن که مسئول ایستگاه بهشون گفته که برق این منطقه که از ایران میاد قطع شده و تا ایران برقمون رو وصل نکنه اجازه حرکت به زائراش نمیدیم و خلاصه گفت ما تا زمانی که برقشون وصل شد اونجا گرفتار بودیم؟!!

حالا دو روز دیگه ملت راه میافتن....

ببینید دارن منابعمون رو که حق ماست از ما دریغ می کنن و با قطره چکان به ما میدن و از اونور با لوله های زیر زمینی و دکل های رو زمینی آب و گاز و برق و ... رو مفت به تاراج میدن ...

پس اون انرژی هسته ای که همش میگفتن باعث پیشرفت و ... میشه کجاست ؟ مگه ازش برق تولید نمیکنن؟ پس چرا باز کمبود داریم؟...

من خودم تا جایی که بتونم صرفه جویی میکنم با اینکه میدونم صرفه جویی من رو یکی دیگه که جیبش پره و فقط یه لوستر خونش اندازه تمام لامپ ها و وسایل ما هم پولشه و هم برق مصرف میکنه ، از بین میبره؟!

لینک به دیدگاه

قبول دارم بخاطر ماین مصرف برق رفته بالا . ولی هنوز برق رایگان دادن با افغانستان و اب رایگان به عراق دادن  را درک نمیکنم. وقتی خودمون با کمبود اب و برق مواجه هستیم . چرا دولت این منابع را به رایگان به کشور های همسایه میده. 

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، DPSYS گفته است :

..

کاملا با تک تک نوشته هات موافقم دوست من .

وقتی یارو تو خونش مثل قصره و صدتا لامپ و چندتا تلوزیون و چندتا یخچال و کولر گازی و و و ... روشنه مصرف ما طبقه پایینا کجای این کشور رو گرفته با این همه منابع و ذخایر تو این کشور که فقط خرج 5 درصدش میشه و مابقی زجر میکش .

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، m_555 گفته است :

قبول دارم بخاطر ماین مصرف برق رفته بالا . ولی هنوز برق رایگان دادن با افغانستان و اب رایگان به عراق دادن  را درک نمیکنم. وقتی خودمون با کمبود اب و برق مواجه هستیم . چرا دولت این منابع را به رایگان به کشور های همسایه میده. 

برای ثوابش

لینک به دیدگاه

من اهوازم خونم هم جایی هست که ادارات دولتی زیاده آخر هفته ها امکان نداره برقمون قطع نشه . تصور کنید در هوای 52 درجه بدون کولر. خیلی وقتم هست این  طوریه قبل از زمان ایجاد این تاپیک.

هیچ وقتم صدامون در نیامده.

لطفا تحمل کنید مثل ما. مخصوصا شهر هایی با هوای 30 درجه!

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در در 1397/04/12, 00:25:32، Gintama گفته است :

نیروگاه اتمی هم یک نوع نیروگاه حرارتی است و مصرف آبش تفاوت چندانی با نیروگاه فسیلی نداره و بخار آب توربین را به حرکت در میاره و نیاز به برج خنک کننده و....داره

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، nightkiler گفته است :

نیروگاه اتمی هم یک نوع نیروگاه حرارتی است و مصرف آبش تفاوت چندانی با نیروگاه فسیلی نداره و بخار آب توربین را به حرکت در میاره و نیاز به برج خنک کننده و....داره

بزرگوار مصرف آبش خیلی تفاوت داره کلا فرآیندش فرق داره, توی سایت های درست و حسابی تحقیق کنید تا پیدا کنید , اولا توی طراحی نیروگاههای اتمی معمولا از سیکل بسته ی بخار استفاده میشه و آب چندانی هدر نمیره و یا کنار دریا یا اقیانوس احداث میشه و با آب شور خنک میشه نه با آب شیرین و آشامیدنی....

خنک­ سازی مستقیم: اگر نیروگاه برق در کنار دریا، یا اقیانوس قرار داشته باشد، این روش با هدایت مقدار زیادی آب به داخل کندانسورها و تخلیه آن به درون دریا بدون اتلاف مقداری از آب و یا افزایش دمای مخزن آب، به آسانی انجام می­گیرد.این آسان­ترین روش می­باشد. تنها امکان تبخیر مقدار بسیار ناچیز آب به خاطر افزایش دما وجود دارد.

خنک­ سازی خشک: تعدادی از نیروگاه ­های برق اتمی  توسط هوا بدون فرایند فیزیکی تبخیر، خنک­­ می­ شوند. برج­های خنک ­کن ممکن است با گردش بسته ، یا نیروی زیاد جریان هوای انباشته شده توسط یک تجهیز پره دار مانند رادیاتور ماشین مواجه شود.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 6 ساعت قبل، EHSANRF گفته است :

منظور من از مردن این بود که اونم کلی خرج داره ، وگرنه منظورتون راجب مرگ تدریجی میدونم خودم خیلی وقته دیگه حس و حالی به زندگی ندارم یعنی چیزی ندارم که بابتش زندگی کنم حتی سلامتی بدنیم هم از دست رفته نه راحت میتونم بخوابم نه راه برم نه بشینم ! نمیخوام دردهامو بگم چون هممون به نوعی گرفتار هستیم منظوریم این بود که خودم درد کشیده هستیم شاید نتونم کامل درک کنم ولی گوشه ای شو حتماً

مشکل ملت ما اینه همه منتظرن تا درست بشه و مشکلات باعث بشه مردم غیرتی بشن و بریزن تو خیابونها و ن ظ ا م عوض بشه ولی غیرممکنه مگر اینکه همه متحد بشن ، همینایی که تو فروم پست میدن کاش دلار گرونتر بشه مشکلات بیشتر بشه تا مردم بریزن تو خیابونها ، خودشون فکر نکنم عرضه همچین کاری داشته باشن ، مثل مسئولانمون فقط بلد شعار بدن، جهان سومی هم به طرز تفکر برمیگرده ، من وقتی اهالی خونه خودم با منطق  و علم نمیتونم قانع کنم به دیگران چه امیدی هستش یا موقع احتیاج حتی برادر و خواهر خودم حاضر نیستن بهم قرض بدن اون وقت انتظار داریم یه مشت مفت خور برامون کاری انجام بدن خیلی سطح انتظاراتمون بالاست . یا وقتی کسانی میبینم که حرفهای جک اینا رو باورمیکنه میگم حتی اینا از سرمون زیاد هستن . دیگه یه آدم چقدر سرش به سنگ بخوره تا عاقل بشه ....

خوزستان هم  مظهر غیرت و استقامت هستش چون در جنگ خط اول بودن و چه ایثارهایی که نکردن همین عراق که 8 سال ملت ما رو به خاک و خون کشیدن الان بهشون آب مفتی میدیم و خیلی چیزهای دیگه که جاش اینجا نیست ، خلاصه مطلب اینکه وقتی غیرایرانی بشن آق ا بالا سرت همین میشه اول غیرت و اتحاد میگیرن بعدش امید و حس و حال زندگی 

این عکس 50 سال پیش آبادان کشورهای همسایه آرزوشون بود شهرشون اینجوری باشه اما آبادان الان چی شده کشورهاش همسایه چی ، عروس خاورمیانه چجوری شده !

image.thumb.png.b8e45ab50dd68231496e0c3081031f61.png

الان همین بازاری ها که اعتراض دارن ، ارز دولتی گرفتن بعد با قیمت ارز آزاد میفروشن بعدش به دولت گله میکنن اول خودتو اصلاح کن بعد از دیگران انتظار اصلاح داشته باش همه میگن من هر غلطی میخوام بکنم اما دیگران درستکار باشن ! قدیم اینجوری نبود و این ن ظ ا م باعث شده مردم هار بشن اما مقصر اصلی خود ما هستیم، یکی بهت میگه خودتو از پشت بام بنداز پایین تو باید گوش کنی ؟!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...