رفتن به مطلب

ماینر ها؛لطفا سیستم هاتون رو خاموش کنید وضعیت برق کشور بحرانیه!

danyal.fa79
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 9 ساعت قبل، m!dn!ght گفته است :

من به واسطه شغل ام با نیروگاه های برق همکاری نزدیک دارم، زمانی ما یکی از بهترین شبکه های برقی منطقه رو داشتیم ( دوستانی که دستشون توی کاره می دونن چی میگم) 

اما از وقتی بهره برداری و کنترل منابع نیروگاه هایی  رو به دست بنیاد مستضعفان دادن همه چیز بهم ریخت

همین 3 روز قبل یکی از برج های خنک کننده نیروگاه رزگان اهواز  به دلیل پوسیدگی ریخت! هیچ قطعه زاپاسی توی انبار نداشتن! دقیقا هیچی
درخواست بودجه کردن از تهران با درخواستشون موافقت نشده گفتن نقدینگی نداریم! کل مبلغ درخواستیشون 50 میلیون هم نبوده 

با این وضعیت مدیریت ما مردم چه کاری می تونیم بکنیم؟ امسال بگذره سال بعد با شدت بیشتری باید منتظر قطعی های طولانی تر باشیم

به کجا داریم میریم

چرا مردم صداشون در نمیاد

اینطوری پیش بره چند سال دیگه چیزی از ایران نمیمونه

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، testaccount گفته است :

سلام

صدایی که این UPS تولید می کنه چقدره؟ 

با توجه به مدل فنش باید صداش زیاد باشه ولی در کل با این قیمت ها ارزش خرید نداره.

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، testaccount گفته است :

سلام

صدایی که این UPS تولید می کنه چقدره؟ 

سلام 

در حالت عادی یعنی زمانیکه برق هست کاملاْ بیصدا هست   ولی وقتیکه برق قطع میشه علاوه بر آلارم صدای فن هم شنیده میشه .

لینک به دیدگاه

در 28 دقیقه قبل، ASTS گفته است :

با توجه به مدل فنش باید صداش زیاد باشه ولی در کل با این قیمت ها ارزش خرید نداره.

شما هیچ مدل UPS‌ پیدا نمیکنید که 2000 ولت آمپر باشه ولی قیمتش بیشتر از قیمتی که لیون گذاشته نباشه .

UPS فاراتل مدل ونوس 1300 ولت آمپر حدوداْ 900 تا یک میلیون تومن خورده ای هست . UPS گرین قیمتش  مناسب هست ولی باید قبل از این جریانات افزایش نرخ ارز و کاهش ارزش ریال خریداری میشد (من 880 هزار تومن خریدم) .

ویرایش شده توسط ata.royalfalcon
لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، ata.royalfalcon گفته است :

شما هیچ مدل UPS‌ پیدا نمیکنید که 2000 ولت آمپر باشه ولی قیمتش بیشتر از قیمتی که لیون گذاشته نباشه .

UPS فاراتل مدل ونوس 1300 ولت آمپر حدوداْ 900 تا یک میلیون تومن خورده ای هست . UPS گرین قیمتش  مناسب هست ولی باید قبل از این جریانات افزایش نرخ ارز و کاهش ارزش ریال خریداری میشد (من 880 هزار تومن خریدم) .

قیمتش نسبت به بقیه مناسبه ولی همین UPS گرین قبل گرونی ها خیلی خیلی کمتر قیمت داشت از نظر کیفیت ساخت و مقایسه با رقبا هم اطلاعی ندارم ولی قیمتش حتی بعد از گرونی ها هم باز خوبه ولی من خودم به عنوان کسی که قیمت این UPS رو قبل گرونی ها دیدم این قیمت خریدن برام ارزش نداره.

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، Hossein.9 گفته است :

اینم بگم که خودم هم خوزستانی‌ام.

اینو میزارم ربطی به تاپیک نداره ولی وضعیت بهتر دستتون میاد.

وزیر کشور: ۲۴ ساعت چشمانم را ببندم بیش از یک میلیون پناهنده از مرزهای غربی به اروپا می‌روند

کمتر پیش میاد چنین مقامی از این حرف ها بزنه.

خبرش رو کامل بخونید منظورش اتباع غیر ایرانی هست، افاغنه، پاکستانی ها و ...

لینک به دیدگاه

ما کلا از نظر علم کاربردی خیلی ضعیفیم

تا بخوای مقاله داریم البته....

دو ماه پیش یه شرکت مقدونیه ای داشت تو کویر لوت یه نیروگاه خورشیدی میزد( پنل نه، بلکه نیروگاه آینه ای) که بنظرم از نیروگاه اتمی و ... خیلی به صرفه تره

با شدت گرفتن تحریم های امریکا،دمشو گذاشت رو کولش رفت

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در در 1397/04/11, 14:37:53، danyalbmw گفته است :

با درود خدمت اساتید گرامی

با توجه به اینکه وضعیت برق کشور داره به مرز بحرانی نزدیکه میشه و داریم به حداکثر تولید نیروگاه ها نزدیک میشیم و هوا به شدت داره گرم میشه؛من خیلی از دوستان گرامی عاجزانه تقاضا دارم که سسیستم های ماین خودشون رو تعدادی یا کلا خاموش کنن که وضعیت برقی کشور یکم به حالت نرمال تر برگرده!سهم صنایع از برق مصرفی کمتر از ۶٪ برق مصرفی هست! این نشون میده مقدار زیادی از برق داره توسط ماینر ها و کاربران خانگی مصرف میشه؛ هوای ملت رو داشته باشین خیلی جاها اگر برق قطع بشه زندگی  ملت خیلی سخت میشه...

سلام و عرض ادب

راستش قبل از زده شدن این تاپیک خودم بعد از قطعی برق های این چند روزه به این فکر افتادم که همون دو تا کارت گرافیکی که برای ماینینگ گذاشتم هم خاموش کنم. ( البته من قبل از راه اندازی  اکثر لامپ هایی که به طور معمول روشن هستن رو با LED عوض کردم تا به نوعی جبران بشه ). با این حال از شما استارتر محترم میخوام جواب قانع کننده ای به تحلیلی که در زیر میارم بدین. ( البته  در توضیحاتتون نوشتین که سهم صنایع 6 درصد هست که اگر منظورتون برق صنعتی هست مقدارش تقریبا برابر خانگی و یک سوم برق مصرفی کشور هست)

خلاصه آمار توزیع برق (که سال 96 رو نداره)

http://amar.tavanir.org.ir/pages/vaziat/kholase-tozie.php

و گزارش کامل 96 

http://amar.tavanir.org.ir/pages/report/stat96/rahbordi.pdf

اختلاف واردات و صادرات (خالص صادرات) چیزی حدود 4 هزار میلیون کیلو وات ساعت ( و نه مگاوات) هست. هر ریگ 1 کیلوواتی حدود 750 کیلووات ساعت ماهیانه مصرفش هست ما دست بالا میگیریم 1000کیلووات ساعت یعنی چیزی حدود 4 میلیون ریگ 1کیلوواتی 1 ماه اگر روشن باشه تازه میشه اندازه صادرات . برفرض بگید مصرف سالانه ریگ رو حساب کنیم که تا حدودی درست هم هست میشه 333 هزار ریگ. علت دقیق نبودنش این هست که اکثر برق صادراتی مربوط به ماههای گرم هست (نمودارش در pdf دوم موجوده )  یعنی در عمل توان صادراتی معادل روشن بودن 500 هزار تا 1 میلیون ریگ در ماه های گرم سال هست. 

نت هش اتریوم (هش ریت کل شبکه) در حال حاضر 231.2  ترا هش هست (فعلا تقریبا اکثر ظرفیت ماینینگ با کارت گرافیک روی اتریوم هست)  که معال 7700000 (هفت میلیون هفتصد هزار) کارت گرافیک با هشریت 30 مگابیت هست. یعنی نهایتا 10 میلیون کارت گرافیک در حال ماین داریم. که شاید 1 درصدش هم برای ایران نباشه که میشه حدود 100 هزار گرافیک( که هر ریگ 1 کیلوواتی رو هم 6 کارت حساب کنیم ) معادل حدود 17000 ریگ که در مقابل 1 میلیون ریگی که میتوان با صادرات ایران روشن کرد چیزی حدود 1.7 درصد میشه.

با اینحال اگر هدف از صادرات درآمد هست که درآمد ریگ ها برای کشور ازفروش برق بیشتره. ( پول برق رو  از ماینر هم میگیره + در آمد دلاری که از فروش کوین ها وارد کشور میشه)

بر فرض بحث صادرات رو هم بیخیال بشیم چون خالص  صادرات کلا  حدود 1.3 درصد مصرف برق کشور  یعنی تقریبا معادل مصرف روشنایی معابره.مشکل اصلی اینه که حدود 10 درصد تلفات شبکه توزیع داریم .

به طور خلاصه مصرف 17000 ریگ در داخل کشور در طول تمام 365 روز سال به صورت 24 ساعته میشه 148 میلیون کیلووات ساعت که در مقابل 303428 میلیون کیلووات ساعت برق تولیدی کشور تقریبا هیچ (0.0005 ) به حساب میاد. 

دوستان اگر جایی اشتباهی صورت گرفته خوشحال میشم بفرمایید اصلاح کنم.

با تشکر

ویرایش شده توسط farid68
لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، testaccount گفته است :

یعنی هنگامی که برق وصله فنش کار نمیکنه؟

بله کاملاً بیصدا هست و فن هم کار نمیکنه ولی بعد از اینکه برق قطع شد فن شروع به کار میکنه و هوای گرمی هم بیرون میاد .

البته وقتیکه برق قطع میشه ترانس هم ویز ویز میکنه  که به خاطر عبور جریان بالا و شبه سینوسی بودن UPS عادی محسوب میشه  .

یه نکته دیگه ، وقتیکه UPS رو از باکس بیرون میارید یه بوی خاص و تندی میده (شبیه بوی نو بودن) که کل اتاق این بو رو میگیره . بعد از یه مدت این بو کمتر میشه .

لینک به دیدگاه

مشکل اصلی که ایران داره این هست نمی تونه به درآمدهای ارزی خودش دسترسی داشته باشه و دلیلیش این هست که بانک های جهان با ایران کار نمی کنن. ینی فرضا ایران صد میلیون دلار نفت بفروشه عملا نمی تونه اون رو استفاده کنه چون هیچ بانکی برای ایرانی ها حساب باز نمی کنه. مشکل ما این هست که آمریکا می خواد ایران رو عملا از سیستم اقتصادی جهانی خارج کنه و نتونه وارد بشه. اگه نگاه کنید بیشترین جریمه های آمریکا متوجه بانک ها هستش. آمریکا نمی خواد هیچ بانکی با ایران کار بکنه. خیلی خلاصه بگم ما توانایی خرج کردن درآمدهای ارزی رو نداریم. وگرنه ایران کشور ثروتمندیه. مشکل ما اینه هیچ بانکی با ما کار نمی کنه. 

ارزهای دیجیتالی یکی از راهایی هست که میشه این تحریم های آمریکا رو دور زد. فرضا شما وقتی می تونید با ارز دیجتالی کالایی از خارج بخرید یا کالایی رو بفروشید و ارز دیجیتالی بگیرید دارید عملا تحریم های آمریکا رو دور می زنید. آمریکا نمی خواد هیچ یک از ایرانی ها به اقتصادی جهانی وصل باشن تا حداکثر فشار به ایرانی ها وارد بشه.

عملا امکان این وجود نداره دولت ایران تحریم های آمریکا رو با ارزهای دیجیتالی دور بزنه. چون جابه جایی چنین حجم عظیمی از ارزهای دیجیتالی لو میره و جلوش رو می گیرن. تنها فایده ارزهای دیجیتالی این هست که شهروندان ایرانی می تونن تقریبا با مشکلات کمی تحریم اقتصادی آمریکا رو دور بزنن و با خارج تبادل اقتصادی داشته باشن. منظور از تبادل اقتصادی این هست ارز دیجیتالی بدن و جنس بگیرن یا بلعکس. خیلی ها رو میشناسم از ایران براشون ارز دیجیتالی می فرستن برای کمک هزینه تحصیل چون عملا نمیشه ارزهای مرسوم رو از طریق سیستم بانکی منتقل کنن. برعکسم افرادی که بیرون ایران کار می کنن و برای خانوده اشون در ایران ارز دیجتالی می فرستن. چون نمیشه دلار یا ارزهای مشابه رو از طریق سیستم بانکی به ایران فرستاد.

اما در مورد خود ماینینگ. چون ماینینگ تنها راه به دست اوردن ارزهای دیجیتالی نیست.  در این شرایط که وضع برق کشور بحرانی هست صرف برق برای ماینینگ جایز نیست. چون عملا از بخش های حیاتی زده میشه و ارز دیجیتالی به دست می یاید که این ارزهای دیجتالی بعید هست صرف مثلا خرید دارو بشه در نتیجه اولویت این هست که فعلا برق خرج به دست اوردن ارزهای دیجتالی نشه.

شاید دولت بتونه برای اینکه شهروندان ایرانی بتونن تحریم های آمریکا رو دور بزنن. بخشی از درآمد ارزی رو با ارز دیجیتال وارد اقتصاد کشور کنه. تا ایرانی ها بتونن نیاز ارزی خودشون رو از این طریق برآورده کنن. با توجه به اینکه ارزهای دیجتالی تقریبا قابل تحریم نیست به دست اوردن درآمد از طریق ارز دیجتالی نباید برای دولت سخت باشه. شاید الان هم درآمد دارن اما در مقاصد دیگه هزینه می کنن. نمی دونم. اما در کل من موافق ارزهای دیجتالی هستم و به نظر یجورایی در این شرایط برای ما ایرانی ها نعمت هست. اما خوب باید با کمترین هزینه ارزهای دیجتالی رو به دست اورد و شاید ماینیگ پر هزینه ترین اون ها باشه.

ویرایش شده توسط saeed110
لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، saeed110 گفته است :

مشکل اصلی که ایران داره این هست نمی تونه به درآمدهای ارزی خودش دسترسی داشته باشه و دلیلیش این هست که بانک های جهان با ایران کار نمی کنن. ینی فرضا ایران صد میلیون دلار نفت بفروشه عملا نمی تونه اون رو استفاده کنه چون هیچ بانکی برای ایرانی ها حساب باز نمی کنه. مشکل ما این هست که آمریکا می خواد ایران رو عملا از سیستم اقتصادی جهانی خارج کنه و نتونه وارد بشه. اگه نگاه کنید بیشترین جریمه های آمریکا متوجه بانک ها هستش. آمریکا نمی خواد هیچ بانکی با ایران کار بکنه. خیلی خلاصه بگم ما توانایی خرج کردن درآمدهای ارزی رو نداریم. وگرنه ایران کشور ثروتمندیه. مشکل ما اینه هیچ بانکی با ما کار نمی کنه. 

ارزهای دیجیتالی یکی از راهایی هست که میشه این تحریم های آمریکا رو دور زد. فرضا شما وقتی می تونید با ارز دیجتالی کالایی از خارج بخرید یا کالایی رو بفروشید و ارز دیجیتالی بگیرید دارید عملا تحریم های آمریکا رو دور می زنید. آمریکا نمی خواد هیچ یک از ایرانی ها به اقتصادی جهانی وصل باشن تا حداکثر فشار به ایرانی ها وارد بشه.

عملا امکان این وجود نداره دولت ایران تحریم های آمریکا رو با ارزهای دیجیتالی دور بزنه. چون جابه جایی چنین حجم عظیمی از ارزهای دیجیتالی لو میره و جلوش رو می گیرن. تنها فایده ارزهای دیجیتالی این هست که شهروندان ایرانی می تونن تقریبا با مشکلات کمی تحریم اقتصادی آمریکا رو دور بزنن و با خارج تبادل اقتصادی داشته باشن. منظور از تبادل اقتصادی این هست ارز دیجیتالی بدن و جنس بگیرن یا بلعکس. خیلی ها رو میشناسم از ایران براشون ارز دیجیتالی می فرستن برای کمک هزینه تحصیل چون عملا نمیشه ارزهای مرسوم رو از طریق سیستم بانکی منتقل کنن.

اما در مورد خود ماینینگ. چون ماینینگ تنها راه به دست اوردن ارزهای دیجیتالی نیست.  در این شرایط که وضع برق کشور بحرانی هست صرف هزینه برق برای ماینینگ جایز نیست. چون عملا از بخش های حیاتی زده میشه و ارز دیجیتالی به دست می یاید که این ارزهای دیجتالی بعید هست صرف مثلا خرید دارو بشه در نتیجه اولویت این هست که فعلا برق خرج به دست اوردن ارزهای دیجتالی نشه.

شاید دولت بتونه برای اینکه شهروندان ایرانی بتونن تحریم های آمریکا رو دور بزنن. بخشی از درآمد ارزی رو با ارز دیجیتال وارد اقتصاد کشور کنه. تا ایرانی ها بتونن نیاز ارزی خودشون رو از این طرق برآورده کنن. با توجه به اینکه ارزهای دیجتالی تقریبا قابل تحریم نیست به دست اوردن درآمد از طریق ارز دیجتالی نباید برای دولت سخت باشه. شاید الان هم درآمد دارن اما در مقاصد دیگه هزینه می کنن. نمی دونم. اما در کل من موافق ارزهای دیجتالی هستم و به نظر یجورایی در این شرایط برای ما ایرانی ها نعمت هست. اما خوب باید با کمترین هزینه ارزهای دیجتالی رو به دست اورد و شاید ماینیگ پر هزینه ترین اون ها باشه.

توضیحات عالی

ولی متاسفانه تا وقتی جلو ترامپ کوتاه نیان وضع بدتر خواهد شد

هیچ راهی بجز کوتاه اومدن نیست بالاخره تا کی دور زدن؟ 

چون ایران ن متحد درست حسابی داره و نه قدرت سیاسی و تکنولوژی و اقتصادی و نه .... کلا یه کشور مصرف کننده به تنهایی نمیتونه با لابی  قدرت های بزرگ درگیر بشه امریکا خودش به تنهایی با کل اروپا و چین و کانادا درگیر شده و دیدیم چطور اروپا کم اورد

و ایران  اگر درگیر بشه خودش فقط صدمه میبینه

شما دیدی ترامپ با چه خون سردی از توافق خارج شد؟ هرچه کارشناس ایرانی بود میگفت ترامپ داره اشتباه میکنه و یا  داره فقط میترسونه و توان خروج از برجام رو نداره چون خروج ترامپ از برجام به معنی خودزنی امریکاست

ولی دیدیم اونها از برجام خارج شد اب از اب تکون نخورد اونور  اما اینور ریال چطور سقوط کرد؟

دیروز هم اقای روحانی با یه لحنی تقریبا تهدید کرد در صورت صادر نشدن نفت ایران،  هیچ نفتی از منطقه صادر نخواهد شد   خب این یعنی اعلام جنگ  و اگه پای حرفش نمونه بعدا میشه چوپان دروغگو و اگه هم پای حرفش بمونه بازم  بدبختی بیشتر

خلاصه سیاست درستی به نظرم نبود

امیدوارم وضع بهتر بشه ولی واقعا انچنان امیدی من یکی ندارم دیگه

لینک به دیدگاه

در 23 دقیقه قبل، bl4ck گفته است :

توضیحات عالی

ولی متاسفانه تا وقتی جلو ترامپ کوتاه نیان وضع بدتر خواهد شد

هیچ راهی بجز کوتاه اومدن نیست بالاخره تا کی دور زدن؟ 

چون ایران ن متحد درست حسابی داره و نه قدرت سیاسی و تکنولوژی و اقتصادی و نه .... کلا یه کشور مصرف کننده به تنهایی نمیتونه با لابی  قدرت های بزرگ درگیر بشه امریکا خودش به تنهایی با کل اروپا و چین و کانادا درگیر شده و دیدیم چطور اروپا کم اورد

و ایران  اگر درگیر بشه خودش فقط صدمه میبینه

شما دیدی ترامپ با چه خون سردی از توافق خارج شد؟ هرچه کارشناس ایرانی بود میگفت ترامپ داره اشتباه میکنه و یا  داره فقط میترسونه و توان خروج از برجام رو نداره چون خروج ترامپ از برجام به معنی خودزنی امریکاست

ولی دیدیم اونها از برجام خارج شد اب از اب تکون نخورد اونور  اما اینور ریال چطور سقوط کرد؟

دیروز هم اقای روحانی با یه لحنی تقریبا تهدید کرد در صورت صادر نشدن نفت ایران،  هیچ نفتی از منطقه صادر نخواهد شد   خب این یعنی اعلام جنگ  و اگه پای حرفش نمونه بعدا میشه چوپان دروغگو و اگه هم پای حرفش بمونه بازم  بدبختی بیشتر

خلاصه سیاست درستی به نظرم نبود

امیدوارم وضع بهتر بشه ولی واقعا انچنان امیدی من یکی ندارم دیگه

این بشر هر چی میگه بر عکسش اتفاق میوفته،مثلا می خواد چیکار کنه؟تنگه هرمز رو ببنده؟عمرا بتونه

لینک به دیدگاه

بلاخره تکلیف این دلار 4200 چی شد؟

میدن نمیدن؟

با این دزدایی که گرفته بودن برخورد شد یا نه؟

داستان این سلطان سکه چیه که گرفتنش؟

کسی اسمشو میدونه؟

لینک به دیدگاه

وضعیت امروز ما خوزستانی‌ها

برق قطعه، اونایی که ماشین دارن میرن تو ماشین، اونایی که ندارن باید زجر بکشن، آب روزی چندقطره... حمام یا باید با آب آلوده انجام بشه و تاول و بیماری‌های پوستی بگیری، یا با اتوبوس بری شهرهای دیگه و منزل اقوام دوش بگیری...

gt4s_36488459_1838291743134284_198505971arba_35948767_1787637064605958_275573259

لینک به دیدگاه

چرا هزینه برق رو افزایش نمیدن که مردم  صرفه جویی کنند؟ نمیشه که همینطور برق قطع کنند

لینک به دیدگاه

در 55 دقیقه قبل، EHSANRF گفته است :

وضعیت امروز ما خوزستانی‌ها

عزیز جسارتا چطور هنوز زنده اید؟

من بالاترینی که تجربه کردم 58 بوده اونم وسط مرداد کرج

تو 73 مگه میشه اصلا زنده موند؟ کویرم اینقدر فکر نمیکنم باشه!

لینک به دیدگاه

نمیدونم شاید منم چرت بگم ولی احتمال خیلی زیاد این بی ابی ها زیر سر یه کشوریه وگرنه زمان ش ا ه از خیلی از قدیمیا پرسیدم که میگن برف تا ۲ متر هم میباریده ولی الان...

یا شایدم طبق قرآن به خاطر ظلم و ستم حاکمان باشه!

به هر حال هرکی پول داره میره خارج راحت میشه یکی هم مثل ما نداریم باید زجر بکشیم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 52 دقیقه قبل، shocker78 گفته است :

چرا هزینه برق رو افزایش نمیدن که مردم  صرفه جویی کنند؟ نمیشه که همینطور برق قطع کنند

عجب راهکاری دادین خسته نباشین ، یه نگاهی به بانکها و ادارات بندازین چراغهاشون تا صبح روشنه  فکر کنم کولر هم خاموش نمیکنن ، اینا درست مصرف کنن دیگه کم نمیاریم سر هر کوچه یه شعبه بانک هستش انگاری بقالیه ! ، ، یکمی از صادراتش بزنن درست میشه ، درضمن وقتی مملکت رو هوا  اداره میشه انتظار دیگه ای از وضعیت موجود نمیشه داشت  که فقط بلدن هر چی هست بفروشن و بخورن موقع بحران فقط تعطیل یا قطع کنن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 6 دقیقه قبل، Miad007 گفته است :

نمیدونم شاید منم چرت بگم ولی احتمال خیلی زیاد این بی ابی ها زیر سر یه کشوریه وگرنه زمان ش ا ه از خیلی از قدیمیا پرسیدم که میگن برف تا ۲ متر هم میباریده ولی الان...

من خودم یادمه وقتی دبستان میرفتم اونقدر برف میبارید که پاها کلا میرفت زیر برف حتی اتوبوس ها هم کار نمیکنن به خاطر حجم بالای برف و کل زمستان همیش برف میبارید و دو ماه پاییز ، یادمه تا خرداد بخاری روشن میکردیم به خاطر سردی هوا اما الان هیچی پارسال دوبار کلا به صورت خیلی کم برف باریده

یه دلیلش به خاطر پارازیتهای ما ه واره هستش دلیل دوم هم میتونه اونی که شما گفتین باشه ، ولی مستند دیدم تو بیابان استرالیا محصولات کشاورزی حتی اونایی که مصرف بالای آب دارن میکاشتن ، خود اسرائیل هم تو زمینه آب خیلی پیشرفته هستش (تو زیمنه کاشت محصولات و استفاده بهینه از منابع آبی و تصفیه و ...) و گفتش تکنولوژی رایگان در اختیار ایران میزاره اگه آدم بشه ... 

لینک به دیدگاه

به نظرم چند تا کارخونه ارابه سازی اگه یکی دو ماه کارنکنن مشکل کلا حل میشه 

لینک به دیدگاه

در 29 دقیقه قبل، Miad007 گفته است :

در 18 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

من خودم یادمه وقتی دبستان میرفتم اونقدر برف میبارید که پاها کلا میرفت زیر برف حتی اتوبوس ها هم کار نمیکنن به خاطر حجم بالای برف و کل زمستان همیش برف میبارید و دو ماه پاییز ، یادمه تا خرداد بخاری روشن میکردیم به خاطر سردی هوا اما الان هیچی پارسال دوبار کلا به صورت خیلی کم برف باریده

یه دلیلش به خاطر پارازیتهای ما ه واره هستش دلیل دوم هم میتونه اونی که شما گفتین باشه ، ولی مستند دیدم تو بیابان استرالیا محصولات کشاورزی حتی اونایی که مصرف بالای آب دارن میکاشتن ، خود اسرائیل هم تو زمینه آب خیلی پیشرفته هستش (تو زیمنه کاشت محصولات و استفاده بهینه از منابع آبی و تصفیه و ...) و گفتش تکنولوژی رایگان در اختیار ایران میزاره اگه آدم بشه ... 

شاید هم بخاطر گازهای گلخانه ای باشه که باعث گرمایش زمین و تغییرات آب و هوایی شده

لینک به دیدگاه

در 23 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

، خود اسرائیل هم تو زمینه آب خیلی پیشرفته هستش (تو زیمنه کاشت محصولات و استفاده بهینه از منابع آبی و تصفیه و ...) و گفتش تکنولوژی رایگان در اختیار ایران میزاره اگه آدم بشه ... 

منم اینو شنیدم

دشمن خونی ایران باشه و اینو بگه یعنی واقعا قصدش دوستیه اما ام.امه دارا نمیزارن حیف

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، shocker78 گفته است :

شاید هم بخاطر گازهای گلخانه ای باشه که باعث گرمایش زمین و تغییرات آب و هوایی شده

علت اصلی کم ابی ربطی به اینا نداره علت اصلیش به نظرم بی کفایتی یه سری مدیره تغیر مسیر رود و رودخانه ها ، ساختن سد ها و اب بند های بی مورد که باعث تبخیر بیشتر اب میشه عدم لایروبی سد ها فکر نکنم از موقع ساختشون تا الان لایروبی شده باشن نمونش سد منجیل ساخت مراکز تفریحی ابی بی مورد نمیدونم چرا تو مشهد میان پارک ابی میسازن ، یکی هم قطع بیشتر جنگلهای کشوره که باعث شده اب به روان اب ها زیاد بشن چیزی به سفره های زیر زمینی نفوذ نکنه انقدر هست که ادم نمیتونه بگه الان منطقه ای که من هستم پر درخت و درخت چه شمشاد بود که به علت امدن یک افت خاص تمام درختها خشک شدن و محیط زیست یا جنگلبانی کاری نکرد جالبه بدونید در خت شمشاد یه گونه منحصر به ایران بود که کم کم منقرض میشه به دلیل بی کفایتی مدیران این مملکت 

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Sky84 گفته است :

علت اصلی کم ابی ربطی به اینا نداره علت اصلیش به نظرم بی کفایتی یه سری مدیره تغیر مسیر رود و رودخانه ها ، ساختن سد ها و اب بند های بی مورد که باعث تبخیر بیشتر اب میشه عدم لایروبی سد ها فکر نکنم از موقع ساختشون تا الان لایروبی شده باشن نمونش سد منجیل ساخت مراکز تفریحی ابی بی مورد نمیدونم چرا تو مشهد میان پارک ابی میسازن ، یکی هم قطع بیشتر جنگلهای کشوره که باعث شده اب به روان اب ها زیاد بشن چیزی به سفره های زیر زمینی نفوذ نکنه انقدر هست که ادم نمیتونه بگه الان منطقه ای که من هستم پر درخت و درخت چه شمشاد بود که به علت امدن یک افت خاص تمام درختها خشک شدن و محیط زیست یا جنگلبانی کاری نکرد جالبه بدونید در خت شمشاد یه گونه منحصر به ایران بود که کم کم منقرض میشه به دلیل بی کفایتی مدیران این مملکت 

مرد حسابی این همه چیز رو مملکت رو هواست و مسئولین کاری نمیتونن بکنن! اونوقت برای درخت شمشاد کاری میکنن؟؟ :|:|

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Miad007 گفته است :

منم اینو شنیدم

دشمن خونی ایران باشه و اینو بگه یعنی واقعا قصدش دوستیه اما ام.امه دارا نمیزارن حیف

این سیستم ها برای پیاده سازی اولیشون هزینه خیلی بالایی میخوان که هیچ کشاورزی از پسش بر نمیاد مگر یه سری کشاورز عمده ما سیستم های زیادی داریم که باعث کاهش اب مصرفی میشه مثل سیستم هیدرو پونیک اب یاری قطره ای  . ابیاری بارانی و... ولی هر کسی از پس هزینه شون بر نمیاد چون زمین های کشاورزی تو ایران متاسفانه بین افراد تقسیم میشه و باعث میشه تو هر چند سال کمتر کمتر بشن و بعد فقط به درد ویلا یا خونه ساخت می خورن چون عملا کاشتشون فقط ضرر خواهد بود 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...