رفتن به مطلب

ماینر ها؛لطفا سیستم هاتون رو خاموش کنید وضعیت برق کشور بحرانیه!

danyal.fa79
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در ۱ ساعت قبل، mohsen.dehvari گفته است :

جملات شما ناخودآگاه بنده رو یه یاد پترس(پطرس) فداکار انداخت.احتمالا شما اگر جایی ببینین سدی سوراخ شده کلنگی پیدا میکنین و چند ضربه ای هم بهش میزنین که زودتر خراب  بشه و همه ی اهالی رو آب ببره. یا شایدم از اون دوستانی هستین که برف روی پشت بومتون رو میریزین داخل حیاط همسایه.واقعا دلم میگیره وقتی میبینم هم وطنامون همچین حسی و حالی پیدا کردن این روزها.

خلاصه‌ی داستان: پتروس پسربچه‌ای هلندی بود که روزی از مادرش پرسید: «مادرم! چرا در جای‌جای سرزمین من، سدهای آب فراوان به چشم می‌خورد؟» مادر گفت: «فرزندم! کشور ما، سرزمینی مملو از رودهای پرآب و زمین‌های پست می‌باشد. به همین خاطر، برای این‌که آب‌ها زمین‌ها را دربرنگیرند و در خود غرق نسازند، ما ناچار از احداث سدهای فراوان می‌باشیم.» پتروس گفت: «مادرم! اگر روزی از یکی سدها سوراخ شود و بیم آن برود که زمین‌ها را سیل ببرد، چه کسی مانع از فروپاشی‌شان خواهد شد؟» مادر به شوخی پاسخ داد: «فرزندم! پسرکی با انگشت خود.» چند روز بعد پتروس در راه بازگشت از مدرسه، سدی را دید که سوراخ کوچکی در بدنه‌اش ایجاد شده بود. جلو رفت و انگشتش را در سوراخ سد فرو برد و منتظر نیروهای کمکی ماند، اما ساعت‌ها گذشت و کسی از راه نرسید. انگشت پتروس از سرما و فشار آب، بی‌حس و کرخت شده بود. سرانجام عده‌ای پتروس را دیدند، او را نجات دادند و به مادرش رسانیدند. مادر پتروس نیز به او غذا خورانید و طفل را در رختخواب خوابانید. بعدش هم محلی‌ها سد را ترمیم کردند و راه تکرار بر خطر بستند.

تا زمانی که بجای پر کردن سوراخ های این سرزمین دستامون رو مشت کردیم و به در و دیوار این سرزمین داریم مشت میکوبیم انتظار بهبود شرایط منطقی نیست.

درود

نتیجه را می‌پذیرم، ولی مقدمه خالیبندی است. نمی‌دانم  کدام نابغه‌ها طراحان کتابهای درسی دهه‌ی اول انقلاب بودند، به هر حال دست در دست دیگران کودکی ما را تباه کردند.

لینک به دیدگاه

اینجا هم که برقش با نیروگاه گازی تولید میشه برای همدردی با بقیه برقو نیم ساعت قطع می کنند?

لینک به دیدگاه

طبق اطلاعی که من دارم بیشتر مصرف به خاطر استفاده از لامپ های رشته ای هست که متاسفانه هنوز منسوخ نشدن و در بسیاری از نقاط استفاده میشن , دوم به خاطر کولرهای گازی هست که فرهنگ مصرفش هنوز جا نیافتاده و در مناطق خشک هم نصب و استفاده میشه درحالی که کولرهای گازی برای مناطق شرجی طراحی شدن , سوم وسایل گرمایش سریع مثل کتری برقی و مایکروویو هست .

اگر برای این موارد فکری بشه مسئله ی  ماینینگ خیلی مهم نیست

لینک به دیدگاه

من ماینر نیستم اما باید بگم غلط کردن برقو سهمیه بندی کردن در حد نیازتون مصرف کنید نه بیشتر نه کمتر

این همه کشور داره پیشرفت میکنه اینا دارن به زمان جنگ بر میگردن 

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، danyalbmw گفته است :

یک سوال ساده

آیا اگر در جامعه ای همه دزدی می کنند از لحاظ شرعی شما هم اگر برید دزدی کنید حلال است؟؟

پس اگر همه رعایت نمیکنند؛ شما با رعایت کردن شخصیت خودتون رو نشون بدید

چرا از این زاویه نگاه نمیکنید که با وجود اشخاصی مثل شما که بهینه مصرف میکنن فقط چند ساعت قطعی دارید!اگر همین عده ی معدود هم  رعایت نکنن دیگه چند ساعت قطعی دارید!!

بالای 10 سال به هیچ چی دید حلال و حروم نداشتم چون این چرت و پرتا زاده تخیل یه سری انسانه که کارشون به فنا دادن یه سری انسان دیگس که متاسفانه ما هم درگیر همین جامعه ایم.

ولی اگر تو یه جامعه ای همه دزد باشن من مطمعنا تو اون جامعه زندگی نمیکنم و به هر طریقی شده از اون جامعه میرم.

ولی اگر لازم باشه الزاما تو جامعه ای زندگی کنم که همه دزدن  برای رسوا نشدن خودم هم که شده حتما دزدی میکنم یه مثل معروفی داریم ما ایرانی ها میگه گرخاهی نشوی رسوا هم رنگ جماعت شو.

شخصیت من با زیاد یا کم مصرف کردن برق خدشه ای بهش وارد نمیشه. چون افراد بی شخصیت بی شخصیتن و با شخصیت ها هم با شخصیت با کم یا زیاد مصرف کردن شخصیت کسی تغییری نمیکنه.

چرا شما از این زاویه نگاه نمیکنی که کل سال زور بزنی که تو تابستون راحت باشی بعد یه عده ... کل سال دارن هرکاری که میخان میکنن و اخرشم تو دمای 47 درجه امروز قم ساعت 2 تا 5 برق نداشتم من اونا هم نداشتن!

میتونی تصور کنی تو این دما تو خونه نشستن چ حالی میکنه ادمو؟؟
باز یه بار هست شما میدونی یه کاری عواقب بدی داره ولی انجام میدی و پای نتیجش هم باید بمونی. ولی اینکه اون کار رو نکنی ولی اخرش مثل کسی باشی که اون کار رو کرده این زور داره.

این جامعه خیلی عقبتر از جهان سومیه خیلی کار داره تا به اینجا ها برسه.

شما دارید از بیرون گود شعار لنگش کن میدید.

بیاید تو دمای 47 درجه قم 3 ساعت بی کولر بشینید ببینم اخرشم همین حرفا رو میزنید؟؟

ویرایش شده توسط Ali Subi
لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

نتیجه را می‌پذیرم، ولی مقدمه خالیبندی است. نمی‌دانم  کدام نابغه‌ها طراحان کتابهای درسی دهه‌ی اول انقلاب بودند، به هر حال دست در دست دیگران کودکی ما را تباه کردند.

درود.

درصورتی که داستان پترس رو میفرمایین که در "خالیبندیش" شکی نیست .منظور پیام داستان هست که متاسفانه با حس و حال و کردار این روزهای ما بسیار فاصله داره.

ویرایش شده توسط mohsen.dehvari
لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، danyalbmw گفته است :

برادر شما اگر از یه لیوان آب بخوری آبش کم میشه درضمن آبشن ریختن آب رو زمین رو هم داری که میشه هدر دادن آب!

آب نخوری کم نمیشه!!

اینم داستان مصرف شماست؛مصرف نکنی باقی میمونه کمک میشه به بقیه؛بیهوده مصرف کنی  انگار آب رو ریختی زمین؛ نه تنها به بقیه نمیرسه بلکه ممکنه یه زمانی خودت هم تشنه باشی و نتونی دیگه از آب استفاده کنی!1f610.png1f610.png1f610.png

بهرحال خود دانی!ما گفتیم بگیم شاید ملت رستگار شدند!!

دادا

بیش از 90 درصد اب تو کشاورزی مصرف میشه چرا کسی نمیاد جلوی کاشتن هندوانه رو بگیره؟ بعد گیر دادن به مصارف خانگی

الان ماینر ها باعث این وضعیت شده؟ پارسال چی ؟ 3 سال پیش هم ماینینگ بود؟

سه سال پیش وضعیت طوری شده بود که حتی البرز به مشکل اب خورده بود استانی که معمولا کمتر به مشکل اب خورده تا الان

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 52 دقیقه قبل، ASTS گفته است :

الان اینجا برق ساعت 7 قطع و همین چند دقیقه قبل وصل شد.

مال ما هم همینطور ، بعدش هم اومدم نیمه دوم بازی برزیل و نیمارشونو ببینیم که بنده خدا کل 45 دقیقه کف زمین خوابیده بود ، خیلی ناراحت شدم که تو این وضعیت مزاحمش شدیم :| 

البته به همون سبک گل و پاس گل هم داد :|

لینک به دیدگاه

هیچم کمبود نداریم ن تو اب ن برق

بی پدر مادرا مملکتو به یغما بردن

از اینجا لوله اب بردن برای عربستان اونوقت...............

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، bl4ck گفته است :

استان البرز نه مشکل اب داریم نه برق

فشار اب خیلی زیاده

والا ما هم البرزیم ولی وضعیت فشار آب افتضاحه و بیشتر اوقات قطع هست 

برق هم هفته ای دو سه بار میره

در 5 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

عرفا در اروپا ماین نمی کنند. به دلیل هزینه بالای برق. اینجا ماینر ها به دلیل هزینه پایین برق امکان این حرکت رو پیدا کردند.

ولیکن صحبت دوستان که از ماینر ها این درخواست رو دارند منطقیه. بخصوص در فصل تابستان.

دوست عزیز با گرون کردن هزینه ی برق بنظرت درست میشه؟؟ 

البته آنقدر همه چیز رو گرون کردن که عادی شده برامون اینم یکی دو روز دیگه گرون میشه

لینک به دیدگاه

خانه از پای بند ویران است!

نیت شما رو درک میکنم اما فرض کنیم تمام ماینرها مراعات کردن، تکلیف اون هم صادرات برق به عراق و ترکیه و ارمنستان و و و... چی میشه؟

تازه اینا آمار و راقامی که اخبار اعلام کرده خدا میدونه دیگه به ناکجا آباد صادر میشه (مثل جریان پیدا شدن لوله های آب شیرین خوزستان در زیر زمین و مناطق کور که به کویت و عراق صادر میشدن)

چرا همیشه تحمل و ضرر و بدبختیش برای ما باشه تا یک عده ژن خوب کشور رو به تاراج ببرن؟

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، میلاد بهرامن گفته است :

وضعیت معیشت هم بحرانیه. ماینرا مجبورن

درود میلاد جان. با این حرفت موافقم. اما بسیاری از کسان هستند که زیاد هم نیازی ندارند و فارم هاشون همین الان هم کار می کنه. اگر از اونها بخواهیم این کار رو بکنن و فارم هاشون رو خاموش کنن از میلیاردها پولشون نخواهند گذشت.
دقیقا قضیه مانند کم آبی هست که هی به مردم عادی می گفتند و الان هم می گویند که آب کم مصرف کنید اما بیشتر مردم نمی دانند که بیشترین مصرف آب در صنعت و کشاورزی است و بیشترین هدررفت هم در این دو مقوله خلاصه می شود.
برق هم همین قضیه صادق هست... بماند همیشه به یاد اونایی هستیم که می گفتند انرژی هسته ای حق مسلم ماست و می خواهیم با آن برق کشور را تولید کنیم... آره جون خودتون شما می خواستید برق تولید کنید ما هم گوشامون درازه . . . 

لینک به دیدگاه

جالبه تو اوج گرما همزمان اب و برقو قطع می کنن.مردم هزار جور وسیله برقی دارن که با این کارا نابود میشن ایناهم هیچ عین خیالشون نیست.این همه اداره هست که کارمندانش جز مگس شکارکردن کاری نمی کنن چرا اینارو ساعت کاریشون رو کمتر نمی کنن یا مصرف برقشون رو کمتر نمی کنن.درست مردمم باید بهینه مصرف کنن باید فرهنگشو پیدا کنن ولی به جز اون خیلی جاهای دیگه هم میشه صرفه جویی کرد

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Ali_007 گفته است :

دوست عزیز با گرون کردن هزینه ی برق بنظرت درست میشه؟؟ 

البته آنقدر همه چیز رو گرون کردن که عادی شده برامون اینم یکی دو روز دیگه گرون میشه

استغفرالله، آقا من کی گفتم هزینه برق گرون بشه درست میشه؟ O.oO.o

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Ali Subi گفته است :

بیاید تو دمای 47 درجه قم 3 ساعت بی کولر بشینید ببینم اخرشم همین حرفا رو میزنید؟؟

دمای امروز گرگان در پایین شهر ۵۱ و در کنار جنگل های النگدره ۴۷ درجه بود? و میدونید که گرگان هوای شرجی داره نه خشک!

و البته امروز برق ما هم قطع شد...

در 51 دقیقه قبل، bl4ck گفته است :

دادا

بیش از 90 درصد اب تو کشاورزی مصرف میشه چرا کسی نمیاد جلوی کاشتن هندوانه رو بگیره؟ بعد گیر دادن به مصارف خانگی

الان ماینر ها باعث این وضعیت شده؟ پارسال چی ؟ 3 سال پیش هم ماینینگ بود؟

سه سال پیش وضعیت طوری شده بود که حتی البرز به مشکل اب خورده بود استانی که معمولا کمتر به مشکل اب خورده تا الان

دوست عزیز شما متوجه فرمایش بنده نشدید

من تصور کردم همگی به اندازه نیاز توی خونشون از برق استفاده میکنن

درنتیجه تنها موردی که میتونست با کمترین آسیب یکم اوضاع رو بهتر کنه بنظر من ماینینگ بود هرچند که در ۵۵ هزار مگاوات برق مصرفی کشور تاثیر آنچنانی نداشته باشه!!

در 45 دقیقه قبل، MOHSEN-CH گفته است :

هیچم کمبود نداریم ن تو اب ن برق

بی پدر مادرا مملکتو به یغما بردن

از اینجا لوله اب بردن برای عربستان اونوقت...............

چیزی که توی رادیو اعلام کرد رو من عرض کردم؛راست و دروغش با خودشون! من حداقل وظیفه خودم رو صرفه جویی میدونم؛ یه لامپ هم یه لامپه! یه نفرم یه نفره!

در 20 دقیقه قبل، Gh-Moradi گفته است :

خانه از پای بند ویران است!

نیت شما رو درک میکنم اما فرض کنیم تمام ماینرها مراعات کردن، تکلیف اون هم صادرات برق به عراق و ترکیه و ارمنستان و و و... چی میشه؟

تازه اینا آمار و راقامی که اخبار اعلام کرده خدا میدونه دیگه به ناکجا آباد صادر میشه (مثل جریان پیدا شدن لوله های آب شیرین خوزستان در زیر زمین و مناطق کور که به کویت و عراق صادر میشدن)

چرا همیشه تحمل و ضرر و بدبختیش برای ما باشه تا یک عده ژن خوب کشور رو به تاراج ببرن؟

برای مورد اول اقلا ما دِینمون رو ادا کردیم!دیگه برای اوناش از ما کاری بر نمیاد!

خوب شما پیشنهاد بهتری دارید بفرمایید ما هم انجام بدیم! کار دیگه ای نمیشه کرد که!

در 17 دقیقه قبل، Rorschach گفته است :

جالبه تو اوج گرما همزمان اب و برقو قطع می کنن.مردم هزار جور وسیله برقی دارن که با این کارا نابود میشن ایناهم هیچ عین خیالشون نیست.این همه اداره هست که کارمندانش جز مگس شکارکردن کاری نمی کنن چرا اینارو ساعت کاریشون رو کمتر نمی کنن یا مصرف برقشون رو کمتر نمی کنن.درست مردمم باید بهینه مصرف کنن باید فرهنگشو پیدا کنن ولی به جز اون خیلی جاهای دیگه هم میشه صرفه جویی کرد

در گرگان ساعت کاری دیروز رو از ۶:۳۰ تا ۱۳:۳۰ کردند که مصرف برق کمتر بشه چون سر صبح هوا خنکتره و انشاا... رعایت میکنند کمتر مصرف میکنند!

لینک به دیدگاه

یا ما خوزستانی‌ها رو بکشین از دست‌مون راحت بشین... یا با این وضعیت تا چند روز بیشتر دوام نمیاریم...

برق که چندساعت یک‌بار قطعه، آب که مردم کم مونده به‌خاطرش همدیگه‌رو تیکه پاره کنن، حمام که نمی‌تونن برن، اگر هم برن بدنشون تاول می‌زنه از شدت آلودگی و شوری، دستگاه های تصفیه آب هم جواب نمی‌دن و اکثرا سوختن،  دمای هوا که قربونش برم انگار خورشید نشسته لب بوم و داره شره‌شره عمق وجودش رو بهمون ارزونی می‌کنه...، گردوخاک هم که کلا نابودمون کرد

آب که نیست نیروگاه‌های کرخه و دز و ... نیمه‌فعالن، خیلی از توربین‌هاشون چندین ساله خاموشن و کلا کار نمی کنن

آب خوزستان رو با تونلهای با قطر چندده‌متری بردن برای اصفهان و قم، از اون طرف هم تونل زدن برای یزد، کویت و عراق و بقیه دوست و آشنایان هم بمانند...

خلاصه مه و خورشید و فلک دارن خرخره‌ی خوزستانی‌ها رو می‌جوَن و نفس‌های آخرشه... یه کم مونده فقط یه کم...

دوستانی که میگن شهرای شمالی و مرکزی فلان درجه‌هست، عمراً گرمای خوزستان رو تحمل کنین...

فکر کنین توی این گرما، بدون برق، بدون آب، دو سانتی‌متر خاک هم خونه رو گرفته باشه، آب بیارن براتون مسموم‌تون کنه، انواع بیماری‌های ریوی، پوستی و ... سرطان و بیماری‌های اعصاب و مشکلات چشمی و ... هم بگیرین...

توی این موقعیت هیچ کس نمی‌تونه حال خوزستانی‌ها رو درک کنه

مردم دارن تو کوچه پس کوچه‌ها تو صف آب با دبه‌ها تو گرمای سوزان جون میدن... میدونین یعنی چی!؟

ویرایش شده توسط EHSANRF
لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، ASTS گفته است :

یکی از بزرگترین کابوس های من قطع برق در زمان کار کردن با سیستمه 1f915.png1f628.png1f628.png

که برای بنده دیروز و در حین کانتر زدن  اتفاق افتاد و اصلا جالب نبود. امیدوارم شما تجربه‌اش نکنید ?

لینک به دیدگاه

در 25 دقیقه قبل، EHSANRF گفته است :

یا ما خوزستانی‌ها رو بکشین از دست‌مون راحت بشین... یا با این وضعیت تا چند روز بیشتر دوام نمیاریم...

برق که چندساعت یک‌بار قطعه، آب که مردم کم مونده به‌خاطرش همدیگه‌رو تیکه پاره کنن، حمام که نمی‌تونن برن، اگر هم برن بدنشون تاول می‌زنه از شدت آلودگی و شوری، دستگاه های تصفیه آب هم جواب نمی‌دن و اکثرا سوختن،  دمای هوا که قربونش برم انگار خورشید نشسته لب بوم و داره شره‌شره عمق وجودش رو بهمون ارزونی می‌کنه...، گردوخاک هم که کلا نابودمون کرد

آب که نیست نیروگاه‌های کرخه و دز و ... نیمه‌فعالن، خیلی از توربین‌هاشون چندین ساله خاموشن و کلا کار نمی کنن

آب خوزستان رو با تونلهای با قطر چندده‌متری بردن برای اصفهان و قم، از اون طرف هم تونل زدن برای یزد، کویت و عراق و بقیه دوست و آشنایان هم بمانند...

خلاصه مه و خورشید و فلک دارن خرخره‌ی خوزستانی‌ها رو می‌جوَن و نفس‌های آخرشه... یه کم مونده فقط یه کم...

دوستانی که میگن شهرای شمالی و مرکزی فلان درجه‌هست، عمراً گرمای خوزستان رو تحمل کنین...

فکر کنین توی این گرما، بدون برق، بدون آب، دو سانتی‌متر خاک هم خونه رو گرفته باشه، آب بیارن براتون مسموم‌تون کنه، انواع بیماری‌های ریوی، پوستی و ... سرطان و بیماری‌های اعصاب و مشکلات چشمی و ... هم بگیرین...

مردم دارن تو کوچه پس کوچه‌ها تو صف آب با دبه‌ها تو گرمای سوزان جون میدن... میدونین یعنی چی!؟

برادر این تایپیک هم به جهت های مثبت زده شده که دوستان با دلیل های عجیب مقاومت میکنن!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در در 1397/04/11, 15:48:26، ARMIN گفته است :

عرفا در اروپا ماین نمی کنند. به دلیل هزینه بالای برق. اینجا ماینر ها به دلیل هزینه پایین برق امکان این حرکت رو پیدا کردند.

ولیکن صحبت دوستان که از ماینر ها این درخواست رو دارند منطقیه. بخصوص در فصل تابستان.

ماینرهای ایرانی انگشت کوچیکه ماینرهای اروپایی نمیشند .درسته در اروپا در مقایسه با چین یا آمریکا کمتر ماینر داره اما قطعا از ایران بیشتر ماینر دارند

این نمونه فارم در ایسلند

Cryptocurrency_Mining_Farm-1000x563.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 25 دقیقه قبل، EHSANRF گفته است :

نمیتونم درد شما رو کامل حس و درک کنم اما گوشه ای شو حتماً ، داداش میدونم چی میگی ، وقتی که نماینده های مردم تو مجلس یا تو جلسات شرکت نمیکنن اونایی هم که میکنن نصفشون خوابن نصف دیگشون دنبال دختر خوشگله و امثال اینا هستن ، تو این وضعیت کی امیدش به بهبودی هستش ! مردن هم کلی خرج داره فقط قبر معمولی  اینجا 5 میلیون و سنگ حدود 800 الی 1 قیمت داره یعنی بخوای بمیری با یه مراسم ساده بالای 15 تومن برات آب میخوره !

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در در 1397/04/11, 17:12:10، danyalbmw گفته است :

درود برادر بزرگوار؛بنده نه قصد امر و نهی و نه قصد توهین دارم در سر تیتر تاپیک هم از واژه لطفا استفاده کردم؛خواستند خاموش کنند نخواستند نکنند!

برادر نمیگم مسوولیتش با اون هاست ولی چون نیاز اون ها ضروری نیست با کاهش سیستم ها یا خاموش کردن کلشون میتونن مقدار زیادی از برق اشغال شده رو ازاد کنند(به شرط همکاری عده ای زیاد) که میتونه خیلی کمک کننده باشه!

خوب برادر راهکار شما چیه؟ انقدر مصرف کنیم همه چی قطع بشه بعد بشینیم با باد بزن خودمونو خنک کنیم و با مشک بریم لب جوی آب بیاریم؟؟

البته اثرات زیست محیطی مخربی هم داره که ممکنه باعث ازبین رفتن گونه های ژن های برتر بشه چون دیگه پول به اون ها نمیرسه که اونور زندگی کنن چون اون پول باید تبدیل به سلول خورشیدی بشه ??

سلام

دادا من که گفتم به ماینرها بد بیراه میگند کلی عرض کردم  روی صحبتم با شخص شما نبود

عزیز راهکار اینه که جون من و شما باید به لب برسه تا بالاخره حرکتی انجام بدهیم و وضع زندگی خودمون را ریشه ای بهتر کنیم.

این تاپیک در مورد برقه .برقی که از 100راه تجدید پذیر میشه تولیدش کرد کمبود برق در کشور معنی جز حماقت و دزد بودن مسئولین نداره .

در مورد آب که قابل تجدید شدن نیست من خودم به شخصه برای قطره قطره اش ارزش قائل هستم .حتی کولر آبی را به گازی تبدیل کردم یا فقط به اندازه نیاز میوه و سبزی میخرم .آب شست و شو داخل آشپرخونه هم سطل سطل میبرم میدم به درختان حیاط که از آب شهری بهشون آب ندم و.....

ویرایش شده توسط nightkiler
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در در 1397/04/11, 19:16:15، Gintama گفته است :

طبق اطلاعی که من دارم بیشتر مصرف به خاطر استفاده از لامپ های رشته ای هست که متاسفانه هنوز منسوخ نشدن و در بسیاری از نقاط استفاده میشن , دوم به خاطر کولرهای گازی هست که فرهنگ مصرفش هنوز جا نیافتاده و در مناطق خشک هم نصب و استفاده میشه درحالی که کولرهای گازی برای مناطق شرجی طراحی شدن , سوم وسایل گرمایش سریع مثل کتری برقی و مایکروویو هست .

اگر برای این موارد فکری بشه مسئله ی  ماینینگ خیلی مهم نیست

کولر گازی در کلاسهای مختلف تولید میشه .و اتفاقا یکی از کلاسهاش مال مناطق گرم و خشکه .در مناطق گرم و خشک چون همیشه بحران آب هست مردم کشورهای پیشرفته به سمت استفاده از کولر گازی تشویق می شوند چون آب نمیشه تولید کرد اما برق با 100ها روش قابل تولیده.

از طرفی کولرهای گازی به روز به شرط تنظیم دمای درست از کولر آبی هم برق کمتر مصرف می کنه .آبم که کلا مصرف نداره .کولرهای آبی فعلی که در ایران استفاده میشه تقریبا در کشورهای درست حسابی استفاده نمیشه جز اینکه اون منطقه معتدل باشه و مشکل منابع آب نباشه .کولرهای آبی در دماهای خیلی بالا اصلا کارایی ندارند و بیشتر هوا را شرجی می کنه تا خنک!!!بعد شما می گویید کولر گازی را نباید تو مناطق خشک استفاده کرد ؟؟؟!!!

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، nightkiler گفته است :

کولر گازی در کلاسهای مختلف تولید میشه .و اتفاقا یکی از کلاسهاش مال مناطق گرم و خشکه .در مناطق گرم و خشک چون همیشه بحران آب هست مردم کشورهای پیشرفته به سمت استفاده از کولر گازی تشویق می شوند چون آب نمیشه تولید کرد اما برق با 100ها روش قابل تولیده.

از طرفی کولرهای گازی به روز به شرط تنظیم دمای درست از کولر آبی هم برق کمتر مصرف می کنه .آبم که کلا مصرف نداره .کولرهای آبی فعلی که در ایران استفاده میشه تقریبا در کشورهای درست حسابی استفاده نمیشه جز اینکه اون منطقه معتدل باشه و مشکل منابع آب نباشه .کولرهای آبی در دماهای خیلی بالا اصلا کارایی ندارند و بیشتر هوا را شرجی می کنه تا خنک!!!بعد شما می گویید کولر گازی را نباید تو مناطق خشک استفاده کرد ؟؟؟!!!

به شدت تایید میشه

کولر ابی ما داریم اگه هوا بشه 40 درجه با سرعت اخرش میزنم بازم خونه گرمه چون باد خود کولر هم سردی قابل قبولی نداره

ولی توی دمای 30-35 خوبه 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...