رفتن به مطلب

ماینر ها؛لطفا سیستم هاتون رو خاموش کنید وضعیت برق کشور بحرانیه!

danyal.fa79
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در هم اکنون، danyalbmw گفته است :

مرد حسابی این همه چیز رو مملکت رو هواست و مسئولین کاری نمیتونن بکنن! اونوقت برای درخت شمشاد کاری میکنن؟؟ :|:|

به نظرم خیلی کارا میتونن بکنن اما به خودشون زحمت نمیدن 

لینک به دیدگاه

در 55 دقیقه قبل، Miad007 گفته است :

نمیدونم شاید منم چرت بگم ولی احتمال خیلی زیاد این بی ابی ها زیر سر یه کشوریه وگرنه زمان ش ا ه از خیلی از قدیمیا پرسیدم که میگن برف تا ۲ متر هم میباریده ولی الان...

یا شایدم طبق قرآن به خاطر ظلم و ستم حاکمان باشه!

به هر حال هرکی پول داره میره خارج راحت میشه یکی هم مثل ما نداریم باید زجر بکشیم

کاهش بارش در منطقه خاور میانه و برخی نقاط دیگر دنیا به خاطر گرمایش زمین و در نتیجه آب شدن یخچالهای قطبی  و به تبع اون تغییر الگوی آب و هوای زمین هست به طوری که پیش بینی شده تا 100 سال آینده خاورمیانه به طور کلی غیرقابل سکونت خواهد شد , در حال حاضر این تغییر الگوی بارش در نقاطی از آمریکا و اروپا هم رویت شده مثلا ایرلند دچار کاهش چشمگیر بارش در 5 سال گذشته شده 

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، shocker78 گفته است :

چرا هزینه برق رو افزایش نمیدن که مردم  صرفه جویی کنند؟ نمیشه که همینطور برق قطع کنند

از نظر بعضی از دوستان تعجب میکنم  برادر گل درست  نیس  همه چی همش افزایش قیمت پیدا میکنه

باید پول ملی تقویت بشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 55 دقیقه قبل، Sky84 گفته است :

علت اصلی کم ابی ربطی به اینا نداره علت اصلیش به نظرم بی کفایتی یه سری مدیره تغیر مسیر رود و رودخانه ها ، ساختن سد ها و اب بند های بی مورد که باعث تبخیر بیشتر اب میشه عدم لایروبی سد ها فکر نکنم از موقع ساختشون تا الان لایروبی شده باشن نمونش سد منجیل ساخت مراکز تفریحی ابی بی مورد نمیدونم چرا تو مشهد میان پارک ابی میسازن ، یکی هم قطع بیشتر جنگلهای کشوره که باعث شده اب به روان اب ها زیاد بشن چیزی به سفره های زیر زمینی نفوذ نکنه انقدر هست که ادم نمیتونه بگه الان منطقه ای که من هستم پر درخت و درخت چه شمشاد بود که به علت امدن یک افت خاص تمام درختها خشک شدن و محیط زیست یا جنگلبانی کاری نکرد جالبه بدونید در خت شمشاد یه گونه منحصر به ایران بود که کم کم منقرض میشه به دلیل بی کفایتی مدیران این مملکت 

دقیقاً

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، ali_8114 گفته است :

عزیز جسارتا چطور هنوز زنده اید؟

من بالاترینی که تجربه کردم 58 بوده اونم وسط مرداد کرج

تو 73 مگه میشه اصلا زنده موند؟ کویرم اینقدر فکر نمیکنم باشه!

اگر فقط ده دقیقه بمونی جلوی نور مستقیم آفتاب مطمئناً دما از 90 و ... رد می‌کنه، دماسنج‌های عادی که تا اونجا کار نمی‌کنن...

58 درجه شاید شما ماشین مدت‌زیادی توی آفتاب بوده و سوارش شدین استارت زدین این دما رو نوشته، کرج سردسیر هست بعید می‌دونم این گرما رو داشته باشه (کلا شهرهایی که سردسیرن دماشون اینقدر بالا نمیره)

اینجا کافیه ظهر که میری بیرون چنددقیقه یه‌جا بمونی، بوی سوختن موهات به مشامت می‌رسه...

بدبخت اون کارگری که توی کوره‌ها، تو کارخونه‌ها و کارگاه‌ها کنار اون دیگ‌ها و لوازم آتشین دارن کار می‌کنن یا تو محیط باز کار می‌کنن بعد کارفرما حقوقشون رو هم نمی‌ده...

الان اول تابستون هست، بذار برسیم به وسطای مرداد دمای هوا رو اون‌موقع هم خواهم گذاشت

البته دمای استاندارد طبق اداره‌ی هواشناسی دمایی هست که در سایه باشه و همچنین ارتفاع مشخصی از زمین داشته باشه که گرمای زمین هم بهش نخوره... یعنی دمایی که توی تلویزیون اعلام می‌کنن همیشه همینه...

این دمایی که ما میگیم رو اون‌ها بهش میگن دمای حسی!

کافیه چیزی جلوی آفتاب بمونه جزغاله میشه... شیشه‌ی ماشین‌ها بعضا از گرما می‌ترکه

از پست قبلی که گذاشتم تا الان برق نداشتیم. از شدت گرما نمی‌دونستیم چیکار کنیم واقعا ...

لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، EHSANRF گفته است :

اگر فقط ده دقیقه بمونی جلوی نور مستقیم آفتاب مطمئناً دما از 90 و ... رد می‌کنه، دماسنج‌های عادی که تا اونجا کار نمی‌کنن...

58 درجه شاید شما ماشین مدت‌زیادی توی آفتاب بوده و سوارش شدین استارت زدین این دما رو نوشته، کرج سردسیر هست بعید می‌دونم این گرما رو داشته باشه (کلا شهرهایی که سردسیرن دماشون اینقدر بالا نمیره)

اینجا کافیه ظهر که میری بیرون چنددقیقه یه‌جا بمونی، بوی سوختن موهات به مشامت می‌رسه...

بدبخت اون کارگری که توی کوره‌ها، تو کارخونه‌ها و کارگاه‌ها کنار اون دیگ‌ها و لوازم آتشین دارن کار می‌کنن یا تو محیط باز کار می‌کنن بعد کارفرما حقوقشون رو هم نمی‌ده...

الان اول تابستون هست، بذار برسیم به وسطای مرداد دمای هوا رو اون‌موقع هم خواهم گذاشت

البته دمای استاندارد طبق اداره‌ی هواشناسی دمایی هست که در سایه باشه و همچنین ارتفاع مشخصی از زمین داشته باشه که گرمای زمین هم بهش نخوره... یعنی دمایی که توی تلویزیون اعلام می‌کنن همیشه همینه...

از پست قبلی که گذاشتم تا الان برق نداشتیم. از شدت گرما نمی‌دونستیم چیکار کنیم واقعا ...

چرا نمیرین شهر های دیگه؟ مثله یکی دو ماه بیاید شمال بمونید! چاره ای نیست دیگه تو اون گرما تلف میشید اینکارو نکنید!!

لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، EHSANRF گفته است :

خلاصه اینکه واقعا خدا بهتون صبر بده نمیدونم چجوری اونجا دارید زندگی میکنید

یعنی واقعا نمیتونم حتی تصورشو بکنم ...

بدون برق ... بدون کولر ... بدون آب ...

لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، EHSANRF گفته است :

توی کرج این روز ها حدود 38 تا 40 درجه هست

کلا استان البرز همیشه یکی دو درجه از تهران سرد تره

ویرایش شده توسط bl4ck
لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، shocker78 گفته است :

چرا هزینه برق رو افزایش نمیدن که مردم  صرفه جویی کنند؟ نمیشه که همینطور برق قطع کنند

بهتر بجای افزایش بهای برق شعور مردم و فرهنگ اون ها افزایش داده بشه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 16 دقیقه قبل، ASTS گفته است :

بهتر بجای افزایش بهای برق شعور مردم و فرهنگ اون ها افزایش داده بشه.

قبلش شعور و فرهنگ مسئولین ،

مردمان به راه و روش حاکمان نزدیکترن تا پدرانشان : نهج البلاغه

در ۱ ساعت قبل، EHSANRF گفته است :

رکورد گرمترین شهر جهان دست آبادان هستش با دمای اگه اشتباه نکنم 82 یا 83 بود که تو گینس ثبت شده

ویرایش شده توسط Hassan.SK
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 9 ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است :

این بشر هر چی میگه بر عکسش اتفاق میوفته،مثلا می خواد چیکار کنه؟تنگه هرمز رو ببنده؟عمرا بتونه

ظاهرا" بنده خدا هنوز از طرح baypass امارات برای عبور نفت باخبر نشده...قراره نفت  از نقاط برداشتِ نفتی (یعنی نقاط برداشت نفتِ کشورهای عربی حوضه خلیج فارس_به جز قطر چون باش مشکل دارن_)با لوله به شرق امارات منتقل بشه(یعنی بدون نیاز به عبور نفتکش ها از تنگه هرمز) و در اونجا بارگیری نفتکش ها انجام بشه! البته نمیدونم این طرح عملی شده یا در حال انجام هست یا کنسل شده ، اما مطمئنم به عنوان یه آپشن هنوز در دسترس دارن این طرح رو

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 7 ساعت قبل، shocker78 گفته است :

دوست عزیز احتمالا شما خودتان پول برق پرداخت نمی کنند . احتمالا کسی دیگه پرداخت ها  انجام میدهدپس بهتر به فیش نگاه کنید دوستان اداره برق وآب وگاز ... هر چند ماه اتوماتیک افزایش میدهند ونیاز به هیچ توصیه ندارند وهر چند وقت یک آیتم به فیش ها جهت سرکسیه کردن مردم اضافه  میشود

لینک به دیدگاه

در 33 دقیقه قبل، آرین 0098 گفته است :

بعضی منابع خبری از افتتاح طرح آبرسانی «غدیر ۲» طیّ چند ساعت گذشته گزارش دادن ...

دوستان خرّمشهر و آبادان و ... از وضعیّت آب اطّلاع رسانی کنن.

دوباره ملت صداشون دراومد و اینا از ترس اومدن سریع  یه نمایش راه انداختن و چهارتا دروغ و قول الکی به ملت دادن تا ملت صداشون بخوابه...

ای بیچاره و نگون بخت ملت ایران ... ای مظلوم و ستم دیده مردم جنوب... آخه تا کی خدا...

خدا وکیل خودتون رو جای جنوبی ها بذارید ببینید واقعا میتونید دووم بیارید؟!!

چی بگم که هر چی بگم محو میشه...

لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، shocker78 گفته است :

دیگه  چقدر گرون کنن؟؟؟؟

الان یه کولر ابی 5 هزار فقط روشن میکردیم تو خونه پارسال بالای صد تومن فیش میومد

امسال گرون ترم شده

نه پس گرون کنن کارگر بدبخت برا یه کولر روشن کردن نصف حقوقشو بده

شما حتما  وضع مالیت خوبه این چیزارو لمس نکردی وگرنه هیچوقت این حرفو نمیزدی

لینک به دیدگاه

در در 1397/04/11, 23:20:25، nightkiler گفته است :

از طرفی کولرهای گازی به روز به شرط تنظیم دمای درست از کولر آبی هم برق کمتر مصرف می کنه .آبم که کلا مصرف نداره .کولرهای آبی فعلی که در ایران استفاده میشه تقریبا در کشورهای درست حسابی استفاده نمیشه جز اینکه اون منطقه معتدل باشه و مشکل منابع آب نباشه .کولرهای آبی در دماهای خیلی بالا اصلا کارایی ندارند و بیشتر هوا را شرجی می کنه تا خنک!!!بعد شما می گویید کولر گازی را نباید تو مناطق خشک استفاده کرد ؟؟؟!!!

به تنظیم کردن نیست

الان رده مصرفی A+هم خیلی بیشتر از یک کولر ابی مصرف برق داره

ولی این حرف شمارو قبول دارم که تو اون گرما کولر ابی قابل استفاده نیست

حتی شمال هم جواب نمیده چه برسه به جنوب

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در در 1397/04/14, 09:17:24، ahmad35 گفته است :

به تنظیم کردن نیست

الان رده مصرفی A+هم خیلی بیشتر از یک کولر ابی مصرف برق داره

ولی این حرف شمارو قبول دارم که تو اون گرما کولر ابی قابل استفاده نیست

حتی شمال هم جواب نمیده چه برسه به جنوب

عزیز مصرف برق را باید مثلا در یک 24ساعت محاسبه کرد نه به این صورت که کولر گازی مثلا 2000واته کولر آبی 500وات .دقیقا مصرف کولر گازی بستگی به تنظیم دماش داره بعضی افراد کولر را میگذارند رو دماهای پایین مثلا 20درجه که سریع فضا خنک بشه بعدم می خوابند تا صبح وسط شبم که اتاق یخ می کنه ناخودآگاه طبق عادت پتو میگشند رو خودشون درحالی که کولر گازی که خود من استفاده می کنم شبها می گذارم رو حدود 26درجه در و پنجره هم می بندم تا صبح هم هوای مطبوعی دارم .مصرف برقشم سر ماه از کولر آبی کمتر بوده طبق تجربه ای که داشتم .کولر گازی وقتی کمپرسورش خاموش میشه و دمای اتاق به مثلا 26میرسه فنش 10-30وات فقط مصرف داره اما کولر آبی دائما موتورش کار می کنه برای همین در مجموع یک بازه زمانی کولر گازی کم مصرف تره

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، nightkiler گفته است :

عزیز مصرف برق را باید مثلا در یک 24ساعت محاسبه کرد نه به این صورت که کولر گازی مثلا 2000واته کولر آبی 500وات .دقیقا مصرف کولر گازی بستگی به تنظیم دماش داره بعضی افراد کولر را میگذارند رو دماهای پایین مثلا 20درجه که سریع فضا خنک بشه بعدم می خوابند تا صبح وسط شبم که اتاق یخ می کنه ناخودآگاه طبق عادت پتو میگشند رو خودشون درحالی که کولر گازی که خود من استفاده می کنم شبها می گذارم رو حدود 26درجه در و پنجره هم می بندم تا صبح هم هوای مطبوعی دارم .مصرف برقشم سر ماه از کولر آبی کمتر بوده طبق تجربه ای که داشتم .کولر گازی وقتی کمپرسورش خاموش میشه و دمای اتاق به مثلا 26میرسه فنش 10-30وات فقط مصرف داره اما کولر آبی دائما موتورش کار می کنه برای همین در مجموع یک بازه زمانی کولر گازی کم مصرف تره

برادر من 26 که باد گرم میده !

در 7 ساعت قبل، ahmad35 گفته است :

دیگه  چقدر گرون کنن؟؟؟؟

الان یه کولر ابی 5 هزار فقط روشن میکردیم تو خونه پارسال بالای صد تومن فیش میومد

امسال گرون ترم شده

نه پس گرون کنن کارگر بدبخت برا یه کولر روشن کردن نصف حقوقشو بده

شما حتما  وضع مالیت خوبه این چیزارو لمس نکردی وگرنه هیچوقت این حرفو نمیزدی

پارسال از بس مهمون داشتیم کولر 24ساعته روشن بود ماهی 180تا250 هزار تومن پول برق میومد...امسال از اول عید کاری کردم دیگه مهمون تو تابستون پیداش نشه،شبا هم کولر رو ساعت 11خاموش میکنم،صبح هم ساعت 10روشن میکنم میزارمش روی smart saverکه خودش خاموش روشن میکنه

ویرایش شده توسط Coffee Addicted
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است :

نه داداش مودش رو بذار رو کول باد سرد میده ?? من خودم اغلب روی ۲۴-۲۵ استفاده میکنم!(و البته شبا زیر پتو هم میرم ??

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است :

سلام

من تو گیلان کولر رو رو27 میذارم تا صبح خونه حسابی سرد میشه.

البته کولر گازی اگه اینورتر باشه مصرفش از کولر معمولی کمتره بنظر من ارزش هزینه بیشتر رو داره که اونایی که میخوان کولر بگیرن اینورتر دار بگیرن.

ویرایش شده توسط peto
لینک به دیدگاه

در هم اکنون، peto گفته است :

سلام

من تو گیلان کولر رو رو27 میذارم تا صبح خونه حسابی سر میشه.

البته کولر گازی اگه اینورتر باشه مصرفش از کولر معمولی کمتره بنظر من ارزش هزینه بیشتر رو داره که اونایی که میخوان کولر بگیرن اینورتر دار بگیرن.

اینورتر دار فکر کنم 6-7-8 تومان بود

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، danyalbmw گفته است :

نه داداش مودش رو بذار رو کول باد سرد میده 1f601.png1f601.png من خودم اغلب روی ۲۴-۲۵ استفاده میکنم!(و البته شبا زیر پتو هم میرم 1f601.png1f601.png

آ مُچِتو گرفتم ،دیدی خودتم صرفه جویی نمیکنی و فقط گیر دادی به ماینرا؟!! شما به جا اینکه بری زیر پتو ، دما رو طوری تنظیم کن که هوای خونه معتدل بشه که هم برق کمتری مصرف کنی و هم نخوای بری زیر پتو!!?

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در در 1397/04/14, 16:31:07، Coffee Addicted گفته است :

تو اتاقم دماسنج دارم تو ظهر بدون کولر دما 32به بالا است کولر را روشن می کنم می گذارم رو 25-26دمای اتاقم دماسنج روی حدود25-24نشون میده که تو تابستون دمای خوبیه و باد کولرم خنکه و مطبوعه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در در 1397/04/14, 18:09:45، ASTS گفته است :

اینورتر دار فکر کنم 6-7-8 تومان بود

اینورتر دار خواستی بخری جنس خوب بخر چون برد اینورتر  این کولرها تعمیرش سخت و در اکثر موارد غیر قابل تعمیره برای همین جنس بنجل بخری هر روز برای تعمیرش جیب مبارک را باید خالی کنی

لینک به دیدگاه

در 26 دقیقه قبل، nightkiler گفته است :

اینورتر دار خواستی بخری جنس خوب بخر چون برد اینورتر  این کولرها تعمیرش سخت و در اکثر موارد غیر قابل تعمیره برای همین جنس بنجل بخری هر روز برای تعمیرش جیب مبارک را باید خالی کنی

والا اطلاعات زیادی تو این زمینه ندارم قصد تهیه کولر رو هم دارم شنیدم میگن کولر سلولزی خوبه و مصرف کمی داره و سرمایش بیشتر از آبی. حالا نمیدونم چی بگیرم کلا.

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، nightkiler گفته است :

خودمون که کولر ابی داریم ولی کسی هست فیش برقشو نشون میده تابستون پارسال همیشه بالای 200 تومن بود تازه شبام کلا خاموشه کولرش!!دماشو نمیدونم رو چند تنظیم میکنه ولی ما که میریم همچین خنکم نیست!تازه اونم چی یه خونه 70 متری

مصرف برق کولر گازی شما از کولر ابی کمتره؟!مگه میشه مگه داریم

ما چند تا از بستگانمونم شمال همه کولر گازی دارن اونام همه بالای دویست

تازه فقط تو اوج گرما روشن میکنن

کمپرسور 2400 وات تقریبا پنج برابر یه کولر ابی که توانش 500 واته برق مصرف میکنه

یعنی یک ساعت روشن بودن کمپرسور برابره با پنج ساعت روشن بودن کولر ابی!بعد شما چجوری میگی مصرف برقش کمتره؟!

البته نمیشه منکر هدر رفت اب شد ولی خب در جاهایی که هوا خیلی خشکه اتفاقا رطوبت لازمه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...