رفتن به مطلب

ماینر ها؛لطفا سیستم هاتون رو خاموش کنید وضعیت برق کشور بحرانیه!

danyal.fa79
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

مشترک گرامی، از آنجا که ارسال پیامک اطلاع‌رسانی زمان‌بندی قطع برق دارای هزینه می‌باشد لطفا یکی از دو روش زیر را انتخاب بفرمائید:

1. ارسال عدد 1 به سرشماره ..... جهت افزودن مبلغ پیامک به قبض برق

2. رویت اطلاعیه‌ها در وبسایت سازمان

با تشکر

سازمان آب و برق ........

جالبه فقط دیشب پیامک فرستادن تو کل قطعی، امروز هم پیامک فرستادن که پولیه! تو سایت‌شون هم اصلا همچین گزینه‌ای نیست که ببینیم وضعیت چطوره

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، EHSANRF گفته است :

مشترک گرامی، از آنجا که ارسال پیامک اطلاع‌رسانی زمان‌بندی قطع برق دارای هزینه می‌باشد لطفا یکی از دو روش زیر را انتخاب بفرمائید:

با تشکر

سازمان آب و برق ........

جالبه فقط دیشب پیامک فرستادن تو کل قطعی، امروز هم پیامک فرستادن که پولیه! تو سایت‌شون هم اصلا همچین گزینه‌ای نیست که ببینیم وضعیت چطوره

Photo-of-little-kids-faces12.jpg

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، EHSANRF گفته است :

با تشکر

سازمان آب و برق ........

اقا احسان عزیز

اینها بهونست  کل اوپراتور ها زیر نظر حکومته و میتونه به رایگان سرویس در اختیار موارد اضطراری دولتی قرار بده ولی نمیکنن اینکارو چون همین روش هم کلی از مردم استفاده میکنن و درامد میلیاردی میزنن به جیب

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در در 1397/04/14, 22:53:16، ASTS گفته است :

والا اطلاعات زیادی تو این زمینه ندارم قصد تهیه کولر رو هم دارم شنیدم میگن کولر سلولزی خوبه و مصرف کمی داره و سرمایش بیشتر از آبی. حالا نمیدونم چی بگیرم کلا.

من نظر شخصیم اینه که با وضعیت بد آب در ایران که هر سال وضع بدتر از دیروز میشه و با کیفیت سرمایش خیلی خیلی بهتر کولر گازی من فقط کولر گازی میخرم .البته اگر خانواده رعایت نمی کنند و دائما در و پنجره بازه کولر گازی هزینه برقش خیلی زیاد میشه اما اگر رعایت کنند در حد کولر آبی حتی کمتر قبض میاد.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در در 1397/04/15, 17:48:06، AminA گفته است :

image.thumb.png.2e964b32a8f33fa4c840fb31eb740ab5.png

تعرفه برق کشاورزی اینقدر کمه که در حد رایگانه اصلا خیلی از کشاورزها براشون صرف نمی کنه پاشند برند اداره برق و....

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در در 1397/04/14, 23:40:14، ahmad35 گفته است :

خودمون که کولر ابی داریم ولی کسی هست فیش برقشو نشون میده تابستون پارسال همیشه بالای 200 تومن بود تازه شبام کلا خاموشه کولرش!!دماشو نمیدونم رو چند تنظیم میکنه ولی ما که میریم همچین خنکم نیست!تازه اونم چی یه خونه 70 متری

مصرف برق کولر گازی شما از کولر ابی کمتره؟!مگه میشه مگه داریم

ما چند تا از بستگانمونم شمال همه کولر گازی دارن اونام همه بالای دویست

تازه فقط تو اوج گرما روشن میکنن

کمپرسور 2400 وات تقریبا پنج برابر یه کولر ابی که توانش 500 واته برق مصرف میکنه

یعنی یک ساعت روشن بودن کمپرسور برابره با پنج ساعت روشن بودن کولر ابی!بعد شما چجوری میگی مصرف برقش کمتره؟!

البته نمیشه منکر هدر رفت اب شد ولی خب در جاهایی که هوا خیلی خشکه اتفاقا رطوبت لازمه

دقیقا نکته اش همینه که گفتید کولر گازی اگر دماش درست تنظیم بشه و در و پنجره بسته باشه (شیشه های ما دوجداره است)تو 5 ساعت شاید همون یکساعت کمپرسور کار کنه .اما در اکثر خونه ها من دیدم طرف کولر گازی را می گذاره رو 20درجه در و پنجره هم باز کمپرسورم یکسره داره کار می کنه خوب معلومه آخر ماه 300-400تومن قبض میاد .خنکی کولر گازی اولش که روشن می کنی حال میده مخصوصا تو تابستون از سر کار بیایی خودتو بندازی جلو کولر برای همین اکثرا دمای کولر را پایین تنظیم می کنند بعد طرف رو خودش پتو میکشه یا لباس ضخیم می پوشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در در 1397/04/14, 23:51:19، ASTS گفته است :

اره رسوب که عملا سنگ مایع از شیر میاد بیرون.

پس کولر گازی بگیرم. چه مدلی؟

اگر سلولوزی خریدید حتما باید برید یکی از فروشگاه های دستگاه تصفیه 2تا هوزینگ مرحله اول بخرید تو اولی فیلتر 5 میکرون تو دومی فیلتر 1میکرون بگذارید و خروجی 1میکرون را بدهید به کولر با این کار هر تابستون 20تومن فیلتر عوض می کنید اما عمر پدها 2 برابر میشه .سایز شلنگ هوزینگ ها با سایز شلنگ کولرم یکیه نیاز به تبدیل و اتصالات خاصی هم نداره

لینک به دیدگاه

کسی از دوستان محافظ برقی تا حدود 100 هزار تومان برای یک سیستم دسکتاپ میشناسه که در برابر این قطعی های مداوم از سوختگی قطعات محافظت کنه؟ اصلا تا این قیمت چنین چیزی وجود داره؟

امروز دوباره وسط کار با سیستم برق رفت و حقیقتا میترسم با این اوضاع یکی از قطعات کاریش بشه و با این اوضاع قیمت ها، چند ملیونی رو دستم خرج بذاره!

لعنت به مسئولان این کشور که از در این چند سال نتونستن حتی یک کار مفید انجام بدن. آب و برق مجانی پیشکش،شما برق مارو هر روز قطع نکن!

لینک به دیدگاه

در 58 دقیقه قبل، M4ST3R گفته است :

کسی از دوستان محافظ برقی تا حدود 100 هزار تومان برای یک سیستم دسکتاپ میشناسه که در برابر این قطعی های مداوم از سوختگی قطعات محافظت کنه؟ اصلا تا این قیمت چنین چیزی وجود داره؟

امروز دوباره وسط کار با سیستم برق رفت و حقیقتا میترسم با این اوضاع یکی از قطعات کاریش بشه و با این اوضاع قیمت ها، چند ملیونی رو دستم خرج بذاره!

لعنت به مسئولان این کشور که از در این چند سال نتونستن حتی یک کار مفید انجام بدن. آب و برق مجانی پیشکش،شما برق مارو هر روز قطع نکن!

محافظ برق هیچکاری نمیکنه جزء اینکه ولتاژهای خارج از محدوده رو قطع کنه . یا نباید سیستم رو روشن کنید یا اینکه UPS تهیه کنید .

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، M4ST3R گفته است :

جدول  قطع برق رو برید تو سایت مربوطه ساعاتشو مشخص کرده

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، nightkiler گفته است :

تعرفه برق کشاورزی اینقدر کمه که در حد رایگانه اصلا خیلی از کشاورزها براشون صرف نمی کنه پاشند برند اداره برق و....

http://barghnews.com/fa/news/28462/دولت-آلمان-برای-مصرف-برق-به-مشترکان-پول-می‌دهد

این لینک رو شما مطالعه کن

از صحت خبر مطمئن هستم چون چند جای دیگم خوندم و حتی روزنامه همشهری هم نوشته بود و اینکه فقط المان اینطور نیست

گرون کردن برق اونم تو کشوری مثل ایران که انقدر منابع داره و با توجه به درامد پایین مردم کار عاقلانه و منصفانه ای نیست

دیگه چقدر پول برق بدیم؟!نصف حقوقمون رو بدیم بابت پول برق؟!

در ضمن اگه چاه برا طرف باشه که مدت کوتاهی در روز و یا هر چند روز یکبار روشنه مگر اینکه وسعت زمین کشاورزی بسیار بالا باشه یا اب فروخته بشه به همسایه ها که در اون صورت افزایش قیمت حتی به چهار پنج برابر حد فعلی هم مانع مصرف نخواهد شد و اصولا برقی هست که بای استفاده بشه و کولر نیست که بخوایم ابی رو گازی کنیم

به قول شما کولر گازی هم بگیریم که الان مارک خوبش بالای 6 تومن هست و شیشه هم دو جداره باشه و شبم روشن نکنیم باز همینطوری صد و خورده ای میاد تازه برای خونه هایی مثل منزل ما که سبک قدیمی هست و اتاق های زیادی داره کولر گازی کارایی لازم رو نداره و به خاطر همین از کولر ابی استفاده میکنیم که کانال کشی شده باشه

شما داری یک شرایط بهینه ای رو متصور میشی که هر کسی نمیتونه اجراش کنه مثل همین تعویض پنجره های معمولی با دو جداره که هزینه بسیار سنگینی داره

من از قشر مرفه که صحبت نمیکنم!کارگر از کجا بیاره بیشتر از 10 میلیون بده بابت تعویض در و پنجره

تازه با همه اینها من بازم نمیتونم حرف شمارو قبول کنم که تو پنج ساعت فقط یک ساعت روشنه چون من تا حالا هیچ جا همچین چیزی ندیدم

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، AminA گفته است :

اگه در و پنجره کامل بسته باشه به کمپروسور فشار نمیاد؟

من نمیدونم ایشون چطور همچین حرفی میزنه

خونه بستگان ما هفتاد متره و در و پنجره هاشم میبنده پردم کشیدس البته دو جداره نیست ولی خب میانگین بگیری تو یک ساعت چهل دقیقه روشنه اونم تازه درجشو زیاد پایین نمیاره و بادش اونطور خنک نیست

من تا حالا ندیدم کسی کولر گازی روشن کنه و فیش برقش زیر 200 بیاد مگه اینکه بخوای دو سه ساعت ظهر روشن کنی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در در 1397/04/16, 13:43:32، AminA گفته است :

اگه در و پنجره کامل بسته باشه به کمپروسور فشار نمیاد؟

نه دادا چون کمپرسور کولرهای گازی خارج از محیط داخلی ساختمان است فشاری بهش نمیاد

ویرایش شده توسط nightkiler
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در در 1397/04/16, 13:49:35، ahmad35 گفته است :

http://barghnews.com/fa/news/28462/دولت-آلمان-برای-مصرف-برق-به-مشترکان-پول-می‌دهد

این لینک رو شما مطالعه کن

از صحت خبر مطمئن هستم چون چند جای دیگم خوندم و حتی روزنامه همشهری هم نوشته بود و اینکه فقط المان اینطور نیست

گرون کردن برق اونم تو کشوری مثل ایران که انقدر منابع داره و با توجه به درامد پایین مردم کار عاقلانه و منصفانه ای نیست

دیگه چقدر پول برق بدیم؟!نصف حقوقمون رو بدیم بابت پول برق؟!

در ضمن اگه چاه برا طرف باشه که مدت کوتاهی در روز و یا هر چند روز یکبار روشنه مگر اینکه وسعت زمین کشاورزی بسیار بالا باشه یا اب فروخته بشه به همسایه ها که در اون صورت افزایش قیمت حتی به چهار پنج برابر حد فعلی هم مانع مصرف نخواهد شد و اصولا برقی هست که بای استفاده بشه و کولر نیست که بخوایم ابی رو گازی کنیم

به قول شما کولر گازی هم بگیریم که الان مارک خوبش بالای 6 تومن هست و شیشه هم دو جداره باشه و شبم روشن نکنیم باز همینطوری صد و خورده ای میاد تازه برای خونه هایی مثل منزل ما که سبک قدیمی هست و اتاق های زیادی داره کولر گازی کارایی لازم رو نداره و به خاطر همین از کولر ابی استفاده میکنیم که کانال کشی شده باشه

شما داری یک شرایط بهینه ای رو متصور میشی که هر کسی نمیتونه اجراش کنه مثل همین تعویض پنجره های معمولی با دو جداره که هزینه بسیار سنگینی داره

من از قشر مرفه که صحبت نمیکنم!کارگر از کجا بیاره بیشتر از 10 میلیون بده بابت تعویض در و پنجره

تازه با همه اینها من بازم نمیتونم حرف شمارو قبول کنم که تو پنج ساعت فقط یک ساعت روشنه چون من تا حالا هیچ جا همچین چیزی ندیدم

دقیقا من کجا گفتم برق را باید گرون کنند؟؟؟؟اتفاقا یکی از گرون ترین تعرفه های برق دنیا به نسبت متوسط درآمد را ایران داره

اون عکس را نقل قول کردم و حرفم این بود اون فردی که کلی هزینه بنر و نصب بنر و .....در اداره برق داده در همین حد به وضعیت اشراف نداشته که بدونه این روشها کشاورزرا به کم مصرف کردن در ساعت اوج تحریک نمی کنه.

یا من  کجا گفتم باید پنجره ها را مردم دوجداره کنند؟؟؟؟؟من گفتم وضعیت محلی که توش کولر گازی نصب این شکله .اگر نه خونه خود ما 25سال ساخته و فقط قسمتیش پنجره دوجداره داره و باسازی شده.کسی هم بگه همه خانه را با پول شخصی دوجداره کن با کله میام تو صورتش میگم هر وقت پولشو دادی میام دوجداره می کنم

در مناطقی که خشک سالی است نظر من اینه کلا هزینه کشاورزی را بالا ببرند و در موازات اون برای کشاورز شغل دیگری ایجاد کنند .اما اول شغل ایجاد کنند بعد هزینه کشاورزی را بالا ببرند یکی از همون هزینه ها می تونه همین گران کردن برق باشه .مثلا منطقه ما در اصفهان امسال خیلی از درختها داره به خاطر بی آبی خشک میشه (مثلا گردویی که 30سال براش زحمت کشیده شده)اما از اون طرف چون فردی سهمیه آب چاه داره میاد ذرت دامی کشت می کنه !!!!!آبشم به کسی نمی فروشه که به درخت بدهند.

در مورد اون لینک آلمان هم کاملا صحت داره اما داستان چیه؟؟؟(این مطالب را کلی برای اطلاع عموم مینویسم روی صحبتم با شخص شما نیست)

در چند روز محدود سال که در آلمان بسیاری از کارخانه ها تعطیل است چون مقدار زیادی از برق در آلمان در بخش صنعت مصرف میشه .و مقدار زیادی از برق آلمان پاک +اتمی است برای جلوگیری از آسیب به شبکه مردم را تشویق می کنند که برق مصرف کنند.حالا با پرداخت پول ناچیز به مردم  سعی دارند کار تبلیغاتی انجام بدهند و سطح رضایت عمومی جامعه را از شهروندی آلمان بالا ببرند (برعکس کشور ما که کلا سعی مسئولین در جهت نارضایتی مردم است)

نیروگاه های تجدید پذیر و اتمی امکان اینکه قدرتشون را کم زیاد کنند نیست مثلا نمی تونند به باد بگند فعلا باد نیا تا بعد

اگر هم مصرف کننده به توربین متصل نباشه توربین و شبکه ی برق آسیب می بینه

دقیقا در ایران دیده باشید گاهی اوقات در روز چراغ خیابان ها و اتوبانها را روشن می گذارند خیلی افراد فکر می کنند طرف مسئول برق یادش رفته چراغها را خاموش کنه ?درحالی که داستان همینه گاهی اوقات در ساعت محدودی برای جلو گیری از فشار به شبکه باید برق مصرف بشه .البته چون ایران اکثر برقش فسیلی است اگر این اضافه تولید قرار باشه به بیشتر از چندساعت برسه کلا یک سری ژنراتورها را خاموش می کنند اما برق تجدید پذیر چنین امکانی نداره مثل برق بادی

ویرایش شده توسط nightkiler
لینک به دیدگاه

اینقدر برق برق کردید که این بی صفتان هم شنیدن و زدن رو نقطه حساس و برق رو گرون کردند...حالا بیا درستش کن...

اخبار امشب رو گوش دادید؟

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، DPSYS گفته است :

اینقدر برق برق کردید که این بی صفتان هم شنیدن و زدن رو نقطه حساس و برق رو گرون کردند...حالا بیا درستش کن...

اخبار امشب رو گوش دادید؟

دیگه هرکی چند سال تو این کشور زندگی کرده باشه براش مثل روز روشنه که بعدش چی میشه و چه اتفاقی میوفته.

لینک به دیدگاه

در در 1397/04/15, 19:01:27، EHSANRF گفته است :

با تشکر

سازمان آب و برق ........

این که چیزی نیست اگه مراجعه کرده باشید به ادارت آب و برق و گاز و مخابرات دیگه براتون قبض صادر نمیکنند و این دست کارها رو دادن دست پست بانک ها که بری اونجا و برای یه قبض و یا پرینتی چیزی از 1000 تا 5000 تومان پول زور و ناحق میگیرن؟!

دیگه ته کشیدن و نمیدونن از کجا ملت رو سر کیسه کنند دزدان بی وجدان و بی همه چیز...

لینک به دیدگاه

من احساس میکنم اکثریت فقط به زبان اعتراض و انتقاد دارن و در باطن و اصل راضی هستن از وضعیت موجود

مثلا سر این اتفاقات اخیر که تو کشور افتاد یه سری رو میدیدم که الان میگن اخیش تموم شد همه چی اروم شده و مردم...

اینا همون کسانی بودن که همیشه فلان و فلانو به فحش میبستن!!

ازون طرفم میبینی انقدر حجم نقدینگی بالاس

ازون طرف وضعیت بازاری جماعت که ماشاالله تو خیابون ها و بازارای اصلی حتی یه مغازه خالی پیدا نمیشه

باید از نظر روانشناسی و جامعه شناسی تحلیل بشه که این رفتار و برخورد دوگانه مردم به چه علت هست

الان تو همین فروم همه شکایت دارن که چرا قطعات کامپیوتری انقدر قیمتش بالاس

بعد ازونور میبینی همون شخص اگهی زده برا خرید کارت پنج شش میلیونی

این یه مثال بودا

یا همین خرید خودرو!میگن تو یک ساعت و نیم کل پیش فروشا تموم شده و تازه به خیلی ها هم نرسید و اگه فروش باز بود شاید بیشتر از ده برابر حد فعلی خرید میکردن

واقعا بشینیم یه دو دو تا چهارتا بکنیم ببینیم با خودمون چند چندیم

الان همین بحث صرفه جویی برق

چه نظراتی که ندادن ولی پاش بیوفته خودشون...

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، DPSYS گفته است :

اخبار امشب رو گوش دادید؟

نه،خب میگفتی دقیقا چی بود

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است :

نه،خب میگفتی دقیقا چی بود

گفتنش یکم طولانی میشه ، به همین خاطر( هر چند که به اخبار زیاد اعتمادی نیست؟! ) اون قسمت خبر رو براتون جدا کردم تا خودتون ببینید و بشنوید چون این خبر جواب خیلی از دوستان که روی بحث مصرف ماینرها و سایر موارد حساس شدن رو میده و فکر کنم دیگه نیازی نیست تاپیک ادامه پیدا کنه؟!

فایل به صورت فشرده است:

SimaNews-21.rar

پیشنهاد میکنم همه دوستان ببینند؟!

راه نجات همه فقط یه لامپه ، پس همه دست به کار بشن؟!!!!!???

ویرایش شده توسط DPSYS
لینک به دیدگاه

آقا کولر گازی رو بزارید روی Smart Saverخودش دما رو از24تا28نگه میداره اتوماتیک خاموش روشن میکنه

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، ahmad35 گفته است :

من احساس میکنم اکثریت فقط به زبان اعتراض و انتقاد دارن و در باطن و اصل راضی هستن از وضعیت موجود

مثلا سر این اتفاقات اخیر که تو کشور افتاد یه سری رو میدیدم که الان میگن اخیش تموم شد همه چی اروم شده و مردم...

اینا همون کسانی بودن که همیشه فلان و فلانو به فحش میبستن!!

ازون طرفم میبینی انقدر حجم نقدینگی بالاس

ازون طرف وضعیت بازاری جماعت که ماشاالله تو خیابون ها و بازارای اصلی حتی یه مغازه خالی پیدا نمیشه

باید از نظر روانشناسی و جامعه شناسی تحلیل بشه که این رفتار و برخورد دوگانه مردم به چه علت هست

الان تو همین فروم همه شکایت دارن که چرا قطعات کامپیوتری انقدر قیمتش بالاس

بعد ازونور میبینی همون شخص اگهی زده برا خرید کارت پنج شش میلیونی

این یه مثال بودا

یا همین خرید خودرو!میگن تو یک ساعت و نیم کل پیش فروشا تموم شده و تازه به خیلی ها هم نرسید و اگه فروش باز بود شاید بیشتر از ده برابر حد فعلی خرید میکردن

واقعا بشینیم یه دو دو تا چهارتا بکنیم ببینیم با خودمون چند چندیم

الان همین بحث صرفه جویی برق

چه نظراتی که ندادن ولی پاش بیوفته خودشون...

مثال زیبایی زدید

البته باید بگیم  مردم عادی نگران هستن مثلا اگه جنس مورد نظر رو امروز نخرن فردا ممکنه بدست نیارنش و نگرانی از اینده باعث میشه اینطور هجوم بیارن به سمت بازار  در صورتی که درامد ها و سود هاشون اندازه نصف  سال 91 و قبلا نیست

و اینم میدونیم با این وضعیت همین مردم یه مقداری دم دست که دارن و خرید کنن در اینده دیگه درامد خوبی و یا پس اندااز کافی نخواهند داشت و اون موقع قدرت خرید رو به طور کامل از دست خواهند داد و  اون زمان دیگه وقتشه بازاری ها فروش کم و مشتری کم رو احساس خواهند کرد

لینک به دیدگاه

در در 1397/04/17, 23:32:11، ahmad35 گفته است :

صد درصد اشتباه می فرمایید. رکود بیداد میکنه.

طرف تا از تشنگی نمیره ، آب معدنی نمیخره.

در در 1397/04/18, 03:57:51، manhatan گفته است :

photo_2018-07-08_20-28-49.jpg

ای خدا پدرت رو بیامرزه. 

جواب کل تاپیک رو با این عکس دادی.

تووی مملکتی که "دیکتاتور مرده" هم طرفدار داره حرف حق خریدار نداره.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

حالا تو این عکس چیزی که قبول دارن نشون میده اونایی که زیرمیزی و یواشکی مفت میدن به کشورهای مفت خور همسایه اونا بعداً معلوم میشه

ولی  تفکر و مغز و شعور بعضی ها رو میبینم میگم همین حکومت از سرمون هم زیاده ، فقط حرص میخورم یا بمیرم یا از این خراب شده اگه امکانشو داشته باشم برم که هیچ کدوم در دسترس نیست !

لینک به دیدگاه

قطعی ها به استان البرز هم رسیده دو روز هست  2.5 ساعتی قطع میکنن

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...