رفتن به مطلب

مادر بورد من هاردهای m.2 NVMe ساپورت میکنه ؟ (عکس گرفتم)

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام یه مادر بورد دارم مدلش Z170 Pro asus هستش ، 2 تا عکس گرفتم از بالا پایینش میخوام ببینم ساپورت میکنه اصلا هاردهای NVMe رو ؟ به کجاش باید بزنم ?

photo_2018-07-02_16-42-53.jpg

photo_2018-07-02_16-43-01.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام 

خیر مادربورد شما شیار نصب nvme نداره.

لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز

بله پشتیبانی می‌کنه

NVMEها نوعی حافظه‌ی SSD هستن و هارد نیستن...

طبق سایت مادربرد شما نوعی که پشتیبانی میشه این نوع هست:

1 x M.2 x4 Socket 3, *2, with M Key, type 2242/2260/2280/22110 storage devices support (both SATA & PCIE mode)*3

سایز 2280 سایزی هست که در ایران فراگیره و می‌تونین از بازار تهیه و نصب کنین

بنده مدل سامسونگ 850 رو برای یکی از دوستانی که این مادربرد رو داشت سفارش دادم و به خوبی داره روی سیستمش کار میده

البته به شما مدل‌های M.2 NVME رو پیشنهاد نمی‌دم، با توجه به قیمت‌شون و تفاوت راندمان واقعی خیلی کم با SSD های ساتا توی قیمت‌های پائین، بهتره از SSD های ساتا استفاده کنین.

نکته: " NVME استانداردی برای تسریع عملکرد درایوهای مبتنی بر کانکتور M.2، ساتا اکسپرس و همین‌طور SSDهایی به شکل کارت‌های پی‌سی‌آی اکسپرس است و پورتی جدید محسوب نمی‌شود.

هر سیستمی با اسلات PCIe x4 و یا کانکتور M.2 می تواند از مزایای این درایو بهره مند شود"

ویرایش شده توسط EHSANRF
لینک به دیدگاه

سلام دوست من.

دوست من با خوندن دفترچه مینتون خیلی راحت میتونید متوجه این قضیه بشید.

https://www.asus.com/Motherboards/Z170-PRO-GAMING/

این صفحه سایت اسوز هست برای مین شما تو قسمت راهنمایی سوکت ها مورد 12 رو ببینید نوشته که سوکتm2 داره مین شما.

تو عکس هایی هم که گذاشتید تو عکس اول سوکت m2 دیده میشه

photo_2018-07-02_16-42-53.jpg.2d43c3ccf8c7441be9f221111572646d.thumb.jpg.aa5e4650088f9cecdcb58214180fce6e.jpg

پس مین شما m2 داره و ساپورت هم میکنه با خیال راحت نصب کنید روش.

در ۱ ساعت قبل، rahmanshahi گفته است :

سلام 

خیر مادربورد شما شیار نصب nvme نداره.

میشه بفرمایید از کجا میگید که سوکت m2 نداره؟؟

لینک به دیدگاه

ساپورت میکنه

خودم روی این برد SM951 سامسونگ نثب کردم . خیالتون راحت . از سری z97 به بعد و x99 به بعد ساپورت میکنه

لینک به دیدگاه

درود

درایوهای nvme هارد نیستند. درایو جامد یا ssd نامیده می‌شوند. توضیح محل نصبش را هم که دوستان دادند.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 2 ساعت قبل، Ali Subi گفته است :

میشه بفرمایید از کجا میگید که سوکت m2 نداره؟؟

در نگاه اول داخل عکس متوجه نشدم ، عذرخواهی میکنم?

لینک به دیدگاه

داداشا دمتون گرم ، قبلنا یه ویدئو از یوتیوب دیدم که یارو به پهلو نصب میکرد این درایورها ، سره همین دیدم هیچ جایی نیست که بخوابونیش سوال کردم که چطوریاس ، پس باید به صورت ایستاده یه جورایی نصب بشه ؟ البته فک کنم کاره من نیست مبترسم بپوکونمش باید بدم دسته کاربلدش

Capture.PNG

ویرایش شده توسط wthreex
لینک به دیدگاه

در 55 دقیقه قبل، wthreex گفته است :

داداشا دمتون گرم ، قبلنا یه ویدئو از یوتیوب دیدم که یارو به پهلو نصب میکرد این درایورها ، سره همین دیدم هیچ جایی نیست که بخوابونیش سوال کردم که چطوریاس ، پس باید به صورت ایستاده یه جورایی نصب بشه ؟ البته فک کنم کاره من نیست مبترسم بپوکونمش باید بدم دسته کاربلدش

اگر خریداری کردین، نصبش کاری نداره!

میذارین روی مادربرد، به صورت کشویی به پورت وصلش می‌کنین وقتی سفت شد و تو جاش قرار گرفت، یه دونه پیچ‌داره، اون پیچ رو می‌بندین و تمام

ضمناً یک موردی که فراموش شد اطلاع بدم: معمولا SSD های NVME و M.2 از آنچه در نظرتون هست و فکر می‌کنین کوچک‌تر هستن... اگر برای اولین باره که می‌بینین قطعا سورپرایز می‌شین

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، wthreex گفته است :

Capture.PNG

سلام

نصبش اصلا کاری نداره

به لطف سایت ضاله و معاند یوتوب با یه سرچ ساده آموزش هرچیزی رو که بخاین میتونین درش پیدا کنین

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...