رفتن به مطلب

شناسایی نشدن یک رم توسط ویندوز

Taghi
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با درود

یه کامپیوتره با مادربرد p5kpl ، سه گیگ رم روشه، یه 2 گیگ و یه 1 گیگ ، اون یه گیگیه رو ویندوز نمیشناسه، نکته اینه که cpu-z جفتشون رو میشناسه و رم رو 3 گیگ نشون میده ولی ویندوز همچنان 2 نشون میده.

اینو میشه کاریش کرد؟ یه گیگ هم یه گیگه. ویندوزش هم از سه چهار سال پیش مرتب کار میکنه و عوض نشده.

لینک به دیدگاه

شاید اون 1 گیگ توسط خود ویندوز و به خصوص اگر گرافیک آنبورد استفاده میشه رزرو شده

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Software98 گفته است :

شاید اون 1 گیگ توسط خود ویندوز و به خصوص اگر گرافیک آنبورد استفاده میشه رزرو شده

آخه مادربرد قدیمیه، بعید میدونم یه گیگ واسه گرافیک برداره ?

لینک به دیدگاه

ویندوز عوض شود

بایوس آپدیت شود(یا حداقل ریست شود).

ویرایش شده توسط Elderado
لینک به دیدگاه

مقدار رم use able  با رم نصب شده فرق داره 

شاید اونو خوندین کمه

ویرایش شده توسط farshad sh
لینک به دیدگاه

بایوس رو ریست و آپدیت کردم، ولی فرق نکرده ، بایوس و ویندوز همچنان 2 گیگ میشناسن و cpu-z سه گیگ

ضمناً جای رمها رو عوض کردم هم هیچ فرقی نکرد و بازم فقط 2 گیگه رو شناخت ?

انی وان؟

لینک به دیدگاه

در 40 دقیقه قبل، Taghi گفته است :

سلام

شاید این راه حل نباشد ولی پیشنهاد میکنم لینوکس نصب کن و این مورد را اونجا بررسی کن ببین میشناسه یا نه.

لینک به دیدگاه

نکته جالب اینه که اون رم یه گیگ تنهایی شناسایی میشه، ولی وقتی کنار 2 گیگ میاد فقط 2 گیگ شناسایی میشه ?

لینک به دیدگاه

درود

چک بفرما ببین پین‌های زیف مادربرد کج یا شکسته نشدن!؟ (مکانی از مادربرد که پردازنده یا cpu رو روی اون نصب می‌کنی)

یا خمیر و یا مو و ... زیر پردازنده مشاهده نمیشه!؟

در برخی موارد این مشکلات به این خاطر هستن و به دلیل قطع ارتباط کنترلر یکی از اسلت‌های مموری در پردازنده و مادربرد به وجود میاد

لینک به دیدگاه

در در 1397/04/28, 20:38:51، EHSANRF گفته است :

درود

چک بفرما ببین پین‌های زیف مادربرد کج یا شکسته نشدن!؟ (مکانی از مادربرد که پردازنده یا cpu رو روی اون نصب می‌کنی)

یا خمیر و یا مو و ... زیر پردازنده مشاهده نمیشه!؟

در برخی موارد این مشکلات به این خاطر هستن و به دلیل قطع ارتباط کنترلر یکی از اسلت‌های مموری در پردازنده و مادربرد به وجود میاد

نه این مشکلها رو نداره، چون رم 2 تو هر دو اسلات شناخته میشه. رم 1 تکی هم تو هر دو اسلات شناخته میشه، مشکل هرچیه از بایوسه به نظرم

امروز یه رم 2 انداختم پیش رم 2 قبلی، (به جای اون یک) بازم یه گیگ از رم نیست! هم بایوس هم ویندوز 3 گیگ نشون میدن، و cpu-z چهار نشون میده. ویندوز 64 بیتیه.

گرافیک آنبورد هم نداره، یه 5450 روشه، سیستم خود من قبلا 5450 داشت، ولی یه گیگ از رم نمیدزدید.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Taghi گفته است :

نه این مشکلها رو نداره، چون رم 2 تو هر دو اسلات شناخته میشه. رم 1 تکی هم تو هر دو اسلات شناخته میشه، مشکل هرچیه از بایوسه به نظرم

امروز یه رم 2 انداختم پیش رم 2 قبلی، (به جای اون یک) بازم یه گیگ از رم نیست! هم بایوس هم ویندوز 3 گیگ نشون میدن، و cpu-z چهار نشون میده. ویندوز 64 بیتیه.

گرافیک آنبورد هم نداره، یه 5450 روشه، سیستم خود من قبلا 5450 داشت، ولی یه گیگ از رم نمیدزدید.

دوست عزیز صرفا تجربه‌ای مشابه که در موارد متعدد برام پیش اومده بود رو خدمتتون عرض کردم...

در همه یا اکثر موارد رم توی  CPU-Z درست شناسایی میشد ولی توسط ویندوز خیر و حتی چنلینگشون هم در اکثر مواقع مشکل داشت...

در مواردی داخل Bios سیستم‌هایی که قابلیت نمایش داشتن (مانیتورینگ) رم نشون داده میشد ولی حجمش محاسبه نمی‌شد

با چک کردن زیف و سی‌پی‌یو و اصلاح اون این مشکلات کاملا مرتفع شدن

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...