رفتن به مطلب

فیلم bluray 4k (شرکت کنید لطفا)

Alirezatha
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان بعد از تعطیلی تاینی موویز پس از مدت ها دارم برمیگردم تا دوباره هر از چند گاهی فیلم ببینم ولی همونطور که حدس میزدم هیچ هیچ هیچ سایتی نصف تاینی هم نمیشه حالا بگذریم

سه تا سوال مهم

من میخوام هر فیلمی رو که میبینم اگر با کیفیت 4k وجود داره 4k ببینم

به همین جهت از فیلم 2014 the maze runner شروع کردم

تمام سایت های ایرانی و خارجی رو از گوگل و بینگ و یاهو  زیر و رو کردم ولی هیچ سایتی  نبود که فیلم رو با کیفیت 4k و دقت رنگ 10bit موجود داشته باشه(و رایگان باشه)

1. چه سایتی میتونم فیلم 4k bluray 10bit دانلود کنم؟(رایگان )

2. از سایت سلام دانلود the maze runner رو دانلود کردم نوی سایت نوشته کیفیت full hd ولی فیلم با زمان کمتر از دوساعت 5.7 گیگ حجمش بود میخواستم ببینم اینی که دانلود کردم 4k هست و سایت اشتباه نوشته full hd؟

3. با توجه به وضع داغون سایت های ایران که معاوم نیست کدومش راست هست کدومش دروغ بعد از دانلود فیلم چطوری میتونم بفهمم که این فیلم مشخصاتش چیه؟ یعنی 4k بودن ,و کیفیت رنگ 10bit?

ویرایش شده توسط alirezatha
لینک به دیدگاه

از https://rarbg.to دانلود کنید.

به حجم نیست من یه فیلم 1080 دانلود کردم حجمش 29.2 گیگ بود برای 2 ساعت فیلم

لینک به دیدگاه

سلام فکر کنم سایت تاینی دوباره شروع به کار کرده

https://tinymvz2.net/

لینک به دیدگاه

حجم فیلم بجز رزولیشن به موراد دیگه ای مثل بیت ریت یا فرمت هم بستگی داره .

شما میتونید با کلیک راست روی فیلم و رفتن به قسمت جزئیات رزولیشن رو بخونید . اگر 1920 در 1080 بود یعنی فول اچ دی .

توی برنامه هایی مثل Bigasoft Total Video Converter هم وقتی فیلم رو اضافه می کنید خود به خود رزولیشنش رو نشون میده . بعد شما میتونید رزولیشن رو به مقدار دیگه ای تغییر بدید .

عموما ( مخصوصا در فرمت و نحوه کد گذاری یکسان ) حجم بالاتر به معنی کیفیت بیشتره .

اگر شما مانیتور 4K دارید به دنبال همون 4K باشید وگرنه کیفیت فول اچ دی با بیت ریت مناسب گزینه بهتری هستش .

ویرایش شده توسط big VULTURE
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

این سایت 4KDOWNLOAD.IR هم هست که فیلم هارو 4K HDR میزاره

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، hd5870 گفته است :

درود

این سایت 4KDOWNLOAD.IR هم هست که فیلم هارو 4K HDR میزاره

پولیه

لینک به دیدگاه

سایتی که 4k همه فیلما رو داشته باشه نمیشناسم ولی اگه سایت خوب خواستید http://dibamoviez.xyz سایت خوبیه فیلم 4k هم میزاره

https://30nama.global این سایتم پولیه اما اگه عضو کانال و رباتش بشی میتونی روزانه ۳ فیلم دان کنی

در کل هیچ سایتی مثل تاینی فعلا وجود نداره

ویرایش شده توسط Miad007
لینک به دیدگاه

دوست عزیز

کیفیت فیلم فقط به سایز (رزلوشن) نیست. کیفیت یه فیلم 4k میتونه از یه فیلم hd پایینتر باشه

مواردی که در کیفیت فیلم تاثیر داره :  بیت ریت - فریم -کدک - انکد کننده - رندر ویدئو

شما روی سیستم میخای فیلم ببینی یا روی پلیر تی وی ؟ آیا مانیتورتون 10 بیت ساپورت میکنه؟

اگر میخاید با حداکثر کیفیت ببینید باید از نسخه های ریپ شده untouched استفاده کنید ( به راحتی میتونید از تورنت دانلود کنید) که حجمشون بالای 80 گیگ هست.

اگر دنبال نسخه های کم حجم ریپ شده با کیفیت مناسب هستید،  MZABI یکی از انکد کننده ها هست که میتونید با سرچ از تورنت فیلم هایی که ریپ میکنه رو دانلود  کنید . فیلم هایی که انکد میکنه  بیت ریت مناسبی دارند.

مثال

Ghost in the Shell 2017 2160p 4K UHD   x265 HEVC-MZABI

Video………: 3840×2160 @ 10 bits HEVC @ 12.0 Mb/s 10bit HDR BluRay
Audio #1……: LC @ 8 channels @ 505 kb/s
Size……….: 9.4 GB

و در اخر یه موضع خیلی خیلی خیلی مهم رو بهتون بگم، اگر از سیستم برای تماشای فیلم استفاده میکنید حتما از کدک madvr استفاده کنید که البته باید کوکش کنید که خیلی سخته و نیاز به تخصص داره و با عث میشه کیفیت فیلم هایی که میبنید زمین تا آسمون فرق کنه جوری که از تعجب پای فیلم میخکوب میشید. کلیپ کوکش رو چند وقت پیش توی یوتوب دیدم میگردم اگه پیدا کردم یه تاپیک میزنم و اونجا میزارمش. در ضمن برای استفاده از کدک madvr باید کارت گرافیک قوی داشته باشید (حد اقل 1060)

لینک به دیدگاه

پیشنهاد من هم مثل آقا میلاد سایت 30nama هست. 

پولیه ولی اگه توی کانال تلگرامشون عضو بشی میتونی با استفاده از ربات تلگرامیشون رایگان دانلود کنی؛

@Official_30nama_Downloader_Bot

در 16 دقیقه قبل، i-Farzad گفته است :

کیفیت فیلم فقط به سایز (رزلوشن) نیست. کیفیت یه فیلم 4k میتونه از یه فیلم hd پایینتر باشه

کاملاً موافقم.

یادمه اول فکر میکردم برای اینکه از فیلم ها لذت برد باید فیلم ها رو 4K دید.

بعدش فهمیدم بیت ریت تصویر فیلم و صدا خیلی مهم تر از رزولوشن هستند.

در 4 ساعت قبل، alirezatha گفته است :

3. با توجه به وضع داغون سایت های ایران که معاوم نیست کدومش راست هست کدومش دروغ بعد از دانلود فیلم چطوری میتونم بفهمم که این فیلم مشخصاتش چیه؟ یعنی 4k بودن ,و کیفیت رنگ 10bit?

برای اینکه  رنگ 10 بیتی ببینید لازم نیست حتماً دنبال رزولوشن های 4K بگردید. من 1080p و 10bit هم دیدم؛

Screenshot_2018-07-17-14-09-17-1.thumb.png.d9b9c62dffd842af4840dac196673ed3.png

https://30nama.global/movies/2975590-batman-v-superman-dawn-of-justice-2016.html#p

لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، i-Farzad گفته است :

دوست عزیز

مواردی که در کیفیت فیلم تاثیر داره :  بیت ریت - فریم -کدک - انکد کننده - رندر ویدئو

شما روی سیستم میخای فیلم ببینی یا روی پلیر تی وی ؟ آیا مانیتورتون 10 بیت ساپورت میکنه؟

اگر میخاید با حداکثر کیفیت ببینید باید از نسخه های ریپ شده untouched استفاده کنید ( به راحتی میتونید از تورنت دانلود کنید) که حجمشون بالای 80 گیگ هست.

اگر دنبال نسخه های کم حجم ریپ شده با کیفیت مناسب هستید،  MZABI یکی از انکد کننده ها هست که میتونید با سرچ از تورنت فیلم هایی که ریپ میکنه رو دانلود  کنید . فیلم هایی که انکد میکنه  بیت ریت مناسبی دارند.

مثال

Ghost in the Shell 2017 2160p 4K UHD   x265 HEVC-MZABI

Video………: 3840×2160 @ 10 bits HEVC @ 12.0 Mb/s 10bit HDR BluRay
Audio #1……: LC @ 8 channels @ 505 kb/s
Size……….: 9.4 GB

و در اخر یه موضع خیلی خیلی خیلی مهم رو بهتون بگم، اگر از سیستم برای تماشای فیلم استفاده میکنید حتما از کدک madvr استفاده کنید که البته باید کوکش کنید که خیلی سخته و نیاز به تخصص داره و با عث میشه کیفیت فیلم هایی که میبنید زمین تا آسمون فرق کنه جوری که از تعجب پای فیلم میخکوب میشید. کلیپ کوکش رو چند وقت پیش توی یوتوب دیدم میگردم اگه پیدا کردم یه تاپیک میزنم و اونجا میزارمش. در ضمن برای استفاده از کدک madvr باید کارت گرافیک قوی داشته باشید (حد اقل 1060)

بنده با تلویزیون ksc9990 فیلم میبینم و نمیدونم از رنگ 10 بیت پشتیبانی میکنه یا نه؟ از کجا باید بفهمم؟

دانلود از تورنت چطوری هست؟ راستش من وقتی رو لینکش میزنم یه فایل 70 کیلوبایتی دانلود میشه و تمام

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Hossein.9 گفته است :

شما به سیستم فیلم میبینید یا تلویزیون?

بیت ریت دقیقا چی هست که اینقدر همه تاکید میکنن؟ از کجا میشه بیت ریت فیلم رو فهمید؟ ومنظورتون از صدای با کیفیت چیه؟ چون من هیچ سیستم صوتی خاصی ندارم صرفا یه تلویزیون دارم که خودش 4 تا بلندگو داخلی داره و دو تا ساب مدل: ksc990

ویرایش شده توسط alirezatha
لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، alirezatha گفته است :

بنده با تلویزیون ksc9990 فیلم میبینم و نمیدونم از رنگ 10 بیت پشتیبانی میکنه یا نه؟ از کجا باید بفهمم؟

دانلود از تورنت چطوری هست؟ راستش من وقتی رو لینکش میزنم یه فایل 70 کیلوبایتی دانلود میشه و تمام

مدل تلویزیونتونو توی نت سرچ کنید ، مشخصاتشو ببینید آیا 10 بیت ساپورت میکنه یا نه

نرم افزار BitTorrent رو دانلود کنید "برای اموزش دانلود از تورنت کافیه یه سرچ توی گوگل بزنید"

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، alirezatha گفته است :

بیت ریت دقیقا چی هست که اینقدر همه تاکید میکنن؟ از کجا میشه بیت ریت فیلم رو فهمید؟ ومنظورتون از صدای با کیفیت چیه؟ چون من هیچ سیستم صوتی خاصی ندارم صرفا یه تلویزیون دارم که خودش 4 تا بلندگو داخلی داره و دو تا ساب مدل: ksc990

نرم ازفر media player classic نصب کنید (نسخه کامل) روی فیلم راست کلیک کنید سپس mediainfo رو بزنید ، مشخصات کامل فایل رو نشون میده.

برا ی صدا هم نگران نباشید چون از اسپیکر تی وی استفاده میکنید ، حداقل کیفیت هایی که ریپ میکنن هم جواب شما رو میده

Screenshot (10).png

ویرایش شده توسط i-Farzad
لینک به دیدگاه

در 51 دقیقه قبل، alirezatha گفته است :

توی اینترنت در مورد تلویزیون‌تون سرچ کردم.

یه تبلیغاتی از سامسونگ درباره‌ی رنگ های این تلویزیون دیدم ولی مطمئن نیستم از رنگ های 10bit پیشتیبانی کنه.

باید بیشتر بررسی بشه.

در 51 دقیقه قبل، alirezatha گفته است :

والا خودم چند بار سعی کردم یاد بگیرم ولی نشد ?

در 49 دقیقه قبل، alirezatha گفته است :

والا من  با هر چی دستم بررسه فیلم میبینم ?

ولی در اصل با تبلت Galaxy Tab S 10.5  که صفحه نمایشش 2K هست فیلم می‌بینم.

بیت ریت دقیقا چی هست که اینقدر همه تاکید میکنن؟ ومنظورتون از صدای با کیفیت چیه؟ چون من هیچ سیستم صوتی خاصی ندارم صرفا یه تلویزیون دارم که خودش 4 تا بلندگو داخلی داره و دو تا ساب مدل: ksc990

الان یه مثال خوب میزنم.

شما فشار آب رو در نظر بگیرید.

دو تا لوله دارید که اندازه‌ و قطر اون ها مساوی هست ( رزولوشن مساوی).

ولی یکی از این میزان آبدهیش مثلاً 10 متر مکعب بر ثانیه‌ست ولی یه لوله‌ی دیگه 15 مترمکعب بر ثانیه (جزئیات متفاوت).

بیت ریت

332789519_1200.thumb.jpg.55f9f4c152d737ab0c12237931c32264.jpg

بیت ریت

نمونه‌ی سینمایی

رزولوشن این دو فیلم هر دو 1080p هست ولی bitrate یکی از اون ها 2.5 مگابایت بر ثانیه هست ولی یکی دیگه 29 مگابایت بر ثاینه.

همین تفاوت در بیت‌ ریت باعث شده بین حجمشون 35 GB اختلاف باشه!!!!

1080p / Bitrate: 29 MB per second

Screenshot_2018-07-17-14-47-51-1.thumb.png.95c16d8807829479d78077a60692c317.png

1080p / Bitrate: 2.5 MB per second

Screenshot_2018-07-17-14-48-22-1.thumb.png.9825718347552221096fb8bb36126550.png

ویرایش شده توسط Hossein.9
لینک به دیدگاه

در مورد صدا هم اگه توی اینترنت تا حالا آهنگ دانلود کرده باشید دید که نوشته دانلود با کیفیت 128KB یا 320KB که در حقیقت منظورشون Bitrate هست.

Screenshot_2018-07-17-15-08-31-1.thumb.png.2b1fa4898168a28594e0a358b181cb05.png

بیت ریت البته به فرمت هم بستگی داره و به خاطر همین فایل های آهنگ MP3 که توی اینترنت هست کیفیتشون بالاتر از 320 نمیره.

لینک به دیدگاه

https://www.fardadl1.net/?s=4k

برای 4K فقط از سایت بالا دانلود کنید حجم فیلم ها هم بالای ۵۰ گیگ هست که همین نشون دهنده ی اصلی بودن کیفیت هست!

اگه عمری باشه احتمالا B7 LG بخرم، واقعا 4k یه چیز دیگه‌ست!

لینک به دیدگاه

دوستان یه سوال داشتم 

برای تماشای فیلم با کیفیت مطلوب بیت ریت باید چند مگابایت باشه؟؟؟ 

نه  بیت ریت اونقدر زیاد باشه که  حجمش خیلی بالا میره و نه بیت ریت اونقدر پایین باشه که فیلم دچار افت کیفیت بشه

میخوام بدونم که بیت ریت مناسب برای فیلم با کیفیت بالا و مطلوب که احساس افت کیفیت به بیننده نمیده  و حجم تمام شده فیلم زیاد نباشه چقدره؟؟ 

لطفا سریع پاسخ بدید

ویرایش شده توسط ShQringQn
لینک به دیدگاه

در 40 دقیقه قبل، ShQringQn گفته است :

دوستان یه سوال داشتم 

برای تماشای فیلم با کیفیت مطلوب باید بیت ریت چند مگابایت باشه؟؟؟ 

سلام

بستگی داره تعریف مطلوب از نظر شما چی باشه

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، ASTS گفته است :

سلام

بستگی داره تعریف مطلوب از نظر شما چی باشه

خیلی ممنون از پاسخگویی

منظورم اینه که با حد اقل میزان بیت ریت کیفیت فیلم بر روی مانیتور های مختلف و یا لپ تاپ افت کیفیت نداشته باشه و، وقتی صحنه فیلم عوض میشه فیلم شطرنجی نشه 

یعنی بیت ریت مقداری باشه که مثلا فرقش با بیت ریت بیشتر قابل تشخیص نباشه اگر بخوام منظورمو دقیق تر بگم

مثلا یک فیلم بیت ریت 5 مگ هست

و اون یکی 10 مگ هستش

مثلا بیننده هیچ فرقی رو در تماشای این فیلم با این دو نوع بیت ریت مختلف تشخيص نتونه بده

حالا من نمیدونم چقدر بیت ریت کافی هستش برای تماشای یک فیلم

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، ShQringQn گفته است :

خیلی ممنون از پاسخگویی

منظورم اینه که با حد اقل میزان بیت ریت کیفیت فیلم بر روی مانیتور های مختلف و یا لپ تاپ افت کیفیت نداشته باشه و، وقتی صحنه فیلم عوض میشه فیلم شطرنجی نشه 

یعنی بیت ریت مقداری باشه که مثلا فرقش با بیت ریت بیشتر قابل تشخیص نباشه اگر بخوام منظورمو دقیق تر بگم

مثلا یک فیلم بیت ریت 5 مگ هست

و اون یکی 10 مگ هستش

مثلا بیننده هیچ فرقی رو در تماشای این فیلم با این دو نوع بیت ریت مختلف تشخيص نتونه بده

حالا من نمیدونم چقدر بیت ریت کافی هستش برای تماشای یک فیلم

والا حجم فیلم که بخشیش به کیفیت و تعداد کانال های صوتی فیلم برمیگرده و همچنین میزان بیت ریت بستگی به میزان رزولوشن (وضوح تصویری) هم داره و برای هر کدام متفاوت هستش و صد البته بستگی به میزان فریم ریت هم داره و البته SDR و HDR بودن ویدئو.

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، ASTS گفته است :

والا حجم فیلم که بخشیش به کیفیت و تعداد کانال های صوتی فیلم برمیگرده و همچنین میزان بیت ریت بستگی به میزان رزولوشن (وضوح تصویری) هم داره و برای هر کدام متفاوت هستش و صد البته بستگی به میزان فریم ریت هم داره و البته SDR و HDR بودن ویدئو.

بله حرفتون کاملا درسته اما منظور من چیز دیگه ایه. بزارید براتون ساده اش کنم

مثلا فیلم فلان با کیفیت full hd با بیت ریت 5 مگ حجمش 4 گیگ

و همون فیلم و تمام مشخصات از جمله کیفیت تصویر و.... همون باشه اما بیت ریت 29 مگ و حجمش 40 گیگ

آیا ارزش داره اون نسخه با بیت ریت 29 مگ رو بگیرم؟؟ یعنی فرق کیفیتش اونقدر محسوس هستش و اینکه من اینو با همون نسخه که بیت ریت 5 مگ مقایسه کنم متوجه تعقیری تو کیفیت میشم ؟ 

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، ShQringQn گفته است :

بله حرفتون کاملا درسته اما منظور من چیز دیگه ایه. بزارید براتون ساده اش کنم

مثلا فیلم فلان با کیفیت full hd با بیت ریت 5 مگ حجمش 4 گیگ

و همون فیلم و تمام مشخصات از جمله کیفیت تصویر و.... همون باشه اما بیت ریت 29 مگ و حجمش 40 گیگ

آیا ارزش داره اون نسخه با بیت ریت 29 مگ رو بگیرم؟؟ یعنی فرق کیفیتش اونقدر محسوس هستش و اینکه من اینو با همون نسخه که بیت ریت 5 مگ مقایسه کنم متوجه تعقیری تو کیفیت میشم ؟ 

بله کیفیت کاملا محسوس هستش و هرچه نمایشگر بهتر و حرفه ای تر باشه محسوس تر میشه و شما کاملا میتونید تفاوت رو احساس کنید.

لینک به دیدگاه

بسیار ممنون از راهنمایی 

لینک به دیدگاه

و یک سوال دیگه داشتم. البته ببخشید اینقدر مزاحمتون میشم. مثلا اگر بخوام  یک فیلمی که بیت ریت اون 1مگ هستش با استفاده از برنامه های مختلف ضبط کنم و میزان  بیت ریت رو بزنم مثلا 10 مگ(که حجمش حتما بیشتر میشه) کیفیت تغیری میکنه؟؟؟ 

یا باید برم نسخه اورجینال زو دان کنم که متوجه تغییر کیفیت بشم

لینک به دیدگاه

سلام

خواستم بگم تاینی باز شده

یه سرچ بزنید با ادرس جدید میادش

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...