رفتن به مطلب

*بهترین کیس تو رنج 180 به جز گرین*

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

حامد جان قبلا برات توضیح دادم جدیدا فن های گرین این طور شده من خودم قدیم و جدید رو از نزدیک تست زدم جدیدا کیفیتشون خیلی پایین هست و به صدا می افتند ولی تا حدود 3 ماه پیش اینقدر صداشون گوش خراش نبود نمومنش میتونین یه تاپیک توی هات بزنی بپرسین فن گرینتون صدا میده یانه شرط میبنده تعدادی که صدا میده تازگی خرید کرده اند!

لینک به دیدگاه

• ارسال 66
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

• کاربر ویژه

آقا سعید خدمت شما

این دوتا سایت هر دو هم تماس بگیری برات میفرستند!

سوپر فلاور

http://www.pip.ir/Resellers.aspx

همچنین ترمالتک

http://www.matris.co.ir/contact.php

لینک به دیدگاه

دانیال جان حرفت قبول . فنها گرین تازگی به صدا میوفتن .ولی این چه ربطی به کیس داره ؟ سعید گفت شاید تعداد زیاد فن و حرکت اونها تو X9 باعث لرزش کیس میشه . مگه این فنها چقدر قدرت دارن که شاسی همچین کیس سنگینی رو بلرزونن . اگر این کار رو انجام بدن ، یا فنها خیلی خیلی قوی هستن که دیگه هیچ قطعه ای خنک کننده جدا نمیخواد ، یا اینکه این کیس به قدری شاسیه ضعیفی داره که وقتی بهش یه ضربه میزنی باید از بالا تا پایین تلو تلو بخوره . من حرفم اینه که هر جنس و قطعه ای ممکنه ایراداتی داشته باشه . ولی نباید در مورد ایرادات اون غلو کنیم و فقط اونها رو ببینیم . سعید جان شما تا 180 میخوای کیس بخری . چند تا کیس تو بازار اینجا تو این قیمت دیدی ؟ کدوماشون رو مقایسه کردی کنار هم ؟ الان این کیسهایی که دوستان معرفی میکنن و با X9 مقایسه میکنن ، کدومشون تو حد 180 تومان هستن که شما میخوای ؟ HAF-X چنده ؟ زیر 250 تومانه؟زیر 230 تومانه؟ نیست . بعد اون رو با یه کیس 180 تومانی مقایسه میکنن . پوریا گفت که HAF922 تو این قیمته . چرا اون رو مقایسه نمیکنن ؟

ضمنا این دوستمون گفته بود HAF-X قیمتش 190 دلاره نه 140 دلار. خدمت ایشون عرض کنم که کیس HAF-X چند مدل داره و قیمت مدل پایه اون 140 دلاره لینک شما

اون مدلی که شما تو Newegg دیدی HAF X RC-942-KKN1 بود که 190دلار قیمت داره لینک شما

مدلهای گرونتر هم داره که اگر تو گوگل HAF-X رو سرچ کنید قیمتها رو به شما میده .

ویرایش شده توسط Hamed
لینک به دیدگاه

من نمیدونم شما چرا اینقدر اصرار داری که کیس گرین پر سر و صدا ست . عزیز خود کیس که صدا نداره . منظور شما فن هست دیگه؟ اگر مشکل صدای فنه که هر کسی میتونه خیلی راحت چند تا فن دیگه روش بذاره . ولی من خودم الان کیس گرین مگنوم پلاس دارم . این کیس 3 تا فن 12 سانتی میخوره . از همون فنهای معمولی گرین هم زدم روش . الان تنها صدایی که دارم صدای فن CPU هست . منظور شما از پر صدا چیه ؟یعنی انتظار داری صدای جریان هوا رو هم نشنوی؟ یکسرس فن هست که با دور پایین کار میکنه . اونها صدای کمتری ایجاد میکنن . یا شما خیلی به صدا حساسی ، یا من خیلی گوشام سنگینه . چون زمانی که فن CPU سالم بود ، چند بار که مانیتورم خاموش بود فکر کردم کلا سیستم خاموشه و بدون اینکه لامپ کلید پاور رو نگاه کنم زدم که روشن بشه . تا این حد بی صدا بود سیستم . حالا شما چه مقدار صدا منظورته من نمیدونم . ولی تا جایی که میدونم خود کیس صدا ایجاد نمیکنه .

منظورم همون فن و نوع فنهایی هست که به کار برده میشه

روی تمام مدل ها هم نمیتونم نظر بدهم

ولی 4 مدلی که من دیدم صداش اذیتم میکرد

این نکته رو هم بگم که من کیسم رو میز هست و

صدا راحت تر به گوش میرسه تا زیر میز

فن هم مثلاً این فن رو با گرین مقایسه کنید

http://www.enermax.com/home.php?fn=eng/product_a1_1_1&lv0=4&lv1=13&no=31

البته از نظر صدا میگم نه قیمت چون نسب به فن های عادی گرین از نظر قیمت قابل مقایسه نیست اصلاً چون الان اون فن ها شده 5 تومن فکر کنم و این فن قیمتش 4 برابر اونه

توی همون 1000 دور در ثانیه فقط 12 dba صدا تولید میکنه در حالی که اون فن گرین 20 dba تولید میکنه که این 20 تا اگه رو میز باشه واقعاً صداش آزار دهنده میشه

از طرف دیگه تعداد پره هاش بیشتر هست و مدل پره هاش باعث خنک کنندگی بهتر میشه و فنش قابل شستشو هست و LED ایش قابل خاموش روشن شدن هست

از این جهت هست که میگم یک کیسی مثل Enermax یا کولر مستر صدایی نداره و به دلیل نوع فن هاش خنک کنندگی بهتری داره البته زیر 100 تومان ارزش خرید ندارند و همن گرین بهتر هست

ولی بالای 100 تومان درسته که به جای 5 تا فن گرین 2 تا میگذاره ولی اون 2 تا فن معمولاً سایز بزرگتر با پره های بی صدا هست و در نهایت خنک کنندگی بهتری داره

لینک به دیدگاه

دانیال جان حرفت قبول . فنها گرین تازگی به صدا میوفتن .ولی این چه ربطی به کیس داره ؟ سعید گفت شاید تعداد زیاد فن و حرکت اونها تو X9 باعث لرزش کیس میشه . مگه این فنها چقدر قدرت دارن که شاسی همچین کیس سنگینی رو بلرزونن . اگر این کار رو انجام بدن ، یا فنها خیلی خیلی قوی هستن که دیگه هیچ قطعه ای خنک کننده جدا نمیخواد ، یا اینکه این کیس به قدری شاسیه ضعیفی داره که وقتی بهش یه ضربه میزنی باید از بالا تا پایین تلو تلو بخوره . من حرفم اینه که هر جنس و قطعه ای ممکنه ایراداتی داشته باشه . ولی نباید در مورد ایرادات اون غلو کنیم و فقط اونها رو ببینیم . سعید جان شما تا 180 میخوای کیس بخری . چند تا کیس تو بازار اینجا تو این قیمت دیدی ؟ کدوماشون رو مقایسه کردی کنار هم ؟ الان این کیسهایی که دوستان معرفی میکنن و با X9 مقایسه میکنن ، کدومشون تو حد 180 تومان هستن که شما میخوای ؟ HAF-X چنده ؟ زیر 250 تومانه؟زیر 230 تومانه؟ نیست . بعد اون رو با یه کیس 180 تومانی مقایسه میکنن . پوریا گفت که HAF922 تو این قیمته . چرا اون رو مقایسه نمیکنن ؟

ضمنا این دوستمون گفته بود HAF-X قیمتش 190 دلاره نه 140 دلار. خدمت ایشون عرض کنم که کیس HAF-X چند مدل داره و قیمت مدل پایه اون 140 دلاره لینک شما

اون مدلی که شما تو Newegg دیدی HAF X RC-942-KKN1 بود که 190دلار قیمت داره لینک شما

مدلهای گرونتر هم داره که اگر تو گوگل HAF-X رو سرچ کنید قیمتها رو به شما میده .

من آمدم اون Haf-X ای که تو ایران هست رو لینک دادم

گوگل هم آمده فروشگاه ها رو لیست کرده که معتبر و غیر معتبر توش هست که معتر هاش همه همین قیمت حدود 190 هستند و مثلاً یک نمونش که قیمت کم داده بود

http://www.bestbuy.com/site/Cooler+Master+-+HAF+X+Ultimate+Full-Tower+Chassis/1511318.p?id=1218265771896&skuId=1511318&cmp=RMX&ref=06&loc=01&ci_src=14110944&ci_sku=1511318

اصلاً سایت بالا نیامد

یا یه فروشنده ارزون دیگه فن هاش رو حذف کرده بود ولی مدل استانداردش همون 190 هست که تو ایران هم هست که میتونید امکاناتش رو مقایسه کنید

در مقایسه HAF92 و X9 به نظر من برد با HAF92 هست که بیشترین نویزی که ایجاد میکنه 19 dBA هست و از نظر خنک کنندگی در سطح خوبی هست

http://www.overclockersclub.com/reviews/cooler_master_haf_922/5.htm

یک سوال

هر چی فن بزرگتر میشه صداش بیشتر میشه؟ درسته؟

لینک به دیدگاه

شما کیسها ر فقط از نظر سطح صدا و خنک کنندگی مقایسه نکنید . مواردی مثل تعداد فضا برای هارد دیسک ، تعداد فضا برای درایو نوری ، پورت های جلوی کیس ، کنترل کننده دور فن ، و خیلی چیزهای دیگه هم دخالت داره . پس اونها رو فراموش نکنید .

در مورد تاثیر اندازه فن تو صدای اون ، الزاما اینطوری نیست . اگر 2 فن از یک مدل باشن و از یک مواد ساختته شده باشن و دور اونها یکی باشه ، صدای فن بزرگتر بیشتره . اون هم از خود فن نیست . به خاطر جریان هوای بیشتری که ایجاد میکنه . البته وزن بیشتر هم میتونه تاثیر داشته باشه تو فنهای بزرگتر . ولی معمولا فنهای بزرگ تو دور کمتری کار میکنن تا صدای کمتری ایجاد کنن .

لینک به دیدگاه

اگر بخوایم نگا کنیم تو رنج 180 گرین x9 رو داره که ( از نظر من) زشت ترین و خنک ترین کیس هست. حالا دیگه صدا داشته باشه یا نه... الله اعلم .

الان منتظر SF2000 هستم چون خشجله و SF1000 هم اگر قرار باشه بگیرم اطلاعی از جریان هواش ندارم اما زیباست.

اصلا بحث خرید کیس های کولر مستر رو نکردم. دوستان یه چند جا مقایسه کردند.

من تو ذهنم Tt و SF بود.

لینک به دیدگاه

شما کیسها ر فقط از نظر سطح صدا و خنک کنندگی مقایسه نکنید . مواردی مثل تعداد فضا برای هارد دیسک ، تعداد فضا برای درایو نوری ، پورت های جلوی کیس ، کنترل کننده دور فن ، و خیلی چیزهای دیگه هم دخالت داره . پس اونها رو فراموش نکنید .

در مورد تاثیر اندازه فن تو صدای اون ، الزاما اینطوری نیست . اگر 2 فن از یک مدل باشن و از یک مواد ساختته شده باشن و دور اونها یکی باشه ، صدای فن بزرگتر بیشتره . اون هم از خود فن نیست . به خاطر جریان هوای بیشتری که ایجاد میکنه . البته وزن بیشتر هم میتونه تاثیر داشته باشه تو فنهای بزرگتر . ولی معمولا فنهای بزرگ تو دور کمتری کار میکنن تا صدای کمتری ایجاد کنن .

بقیه موارد که فرمودید دیگه بر میگرده به نیاز فرد

مثلاً من که یک درایو هارد بیشتر ندارم فرقی برام نداره

کنترل کننده هم HAF92 هست که یک نکته مثبت هست براش

من برای مقایسه چون چندین مدل کیس ندارم صلاحیت لازم رو ندارم

ولی به عنوان یک کاربر که با توجه به تبلیغات زیاد گرین سطح فروم ها گرین رو انتخاب کرده ، گرین توقعی که من داشتم رو برآورده نکرد

که ممکنه از زیاده خواهی من باشه

ولی گرین کلی بازاریاب توی فروم ها داره به نظر من که حسابی واسش تبلیغ میکنند

مثلاً توی معرفی کیسش نوشته شده بود که

سایز بزرگ فن ها، تنها عامل کاهش صدای این کیس نبوده است

و من کاربر که اطلاعی در این مورد ندارم به خیال خودم کاملاً بی صدا هست در صورتی که روی میز صدا به قدری زیاد بود که شب ها خوابم نمیبرد

که با کمک تنظیم دور خود مادربورد و یک مقاومت سر یکی از فن ها این مشکل تقریباً حل شد

و طبق توضیحاتی که داده انتظار کیسی رو داشتم که گرد غبار توش جمع نشه که بعد از یک ماه علاوه بر این که پنل جولی کیس کاملاً کثیف شده بود ، تمام فن های داخل کیس هم کثیف شده بود

و یا پاورم چون یک خروجی برق واسه گرافیک میداد باعث نارضایتی من شد و یا توی انتخاب گرافیک با توجه به مقدارهایی که توی دفترچه زده بود آزاد نبودم

مثال بزنم

http://www.nvidia.com/object/product...ts_250_us.html

کرافیگ 250 تو سایت NVIDIA زده 150 وات برق نیاز داره و گرین هم گفته 150 وات

حالا از اون طرف گرافیک

http://www.geforce.com/Hardware/GPUs/geforce-gtx-550ti

550 رو گفته شده 116 وات نیاز داره که گرین گفته 250 وات

یعنی یه گرافیکی که طبق شرکت سازنده و بنچ مارک های سایتهای معتبر نیاز به مصرف برق کمتری داره از نظر گرین نیاز به مصرف برق بیشتری داره

در کل با خیال راحت از اینکه پاورم کافی هست یا نه خرید نکردم

و الانم حتی نمیدونم پاور کافیه یا عوض کنم در حالی که با پاور 535 کولر مستر پسر خالم شاخه 12 ولت زیر 12 نمیاد ولی با پاور گرینم تا 11.8 میاد که البته با توجه به قیمت به نظرم برتری با گرین هست چون قیمت 535 کولر مستر هم قیمت با 635 گرین هست که فکر کنم با اونم زیر 12 نیام.

لینک به دیدگاه

اگر بخوایم نگا کنیم تو رنج 180 گرین x9 رو داره که ( از نظر من) زشت ترین و خنک ترین کیس هست. حالا دیگه صدا داشته باشه یا نه... الله اعلم .

الان منتظر SF2000 هستم چون خشجله و SF1000 هم اگر قرار باشه بگیرم اطلاعی از جریان هواش ندارم اما زیباست.

اصلا بحث خرید کیس های کولر مستر رو نکردم. دوستان یه چند جا مقایسه کردند.

من تو ذهنم Tt و SF بود.

نمیشه خنکترین حساب کنید

وجود فن بیشتر عامل خنکی نیست

خنک بودن رو از سایتهای معتبر دنبال کنید

کیسی که گرفتید اگه صدا داشت تا دو تا از فن ها رو میتونید با خود مادربورد بیارید پایین

بقیش هم میتونید از فن کنترلر یا مقاومت بر سر راه فن استفاده کنید که کیس های ترمال تک هم روی مدل های بالای 150 تومانش فکر میکنم فن کنترل داره و از این لحاظ مشکلی نخواهید داشت

فکر میکنم تعداد درایو و هارد هم براتون اهمیت نداشته باشه

پس روی خنک بودن و زیبایی تمرکز کنید

لینک به دیدگاه

نمیشه خنکترین حساب کنید

وجود فن بیشتر عامل خنکی نیست

خنک بودن رو از سایتهای معتبر دنبال کنید

کیسی که گرفتید اگه صدا داشت تا دو تا از فن ها رو میتونید با خود مادربورد بیارید پایین

بقیش هم میتونید از فن کنترلر یا مقاومت بر سر راه فن استفاده کنید که کیس های ترمال تک هم روی مدل های بالای 150 تومانش فکر میکنم فن کنترل داره و از این لحاظ مشکلی نخواهید داشت

فکر میکنم تعداد درایو و هارد هم براتون اهمیت نداشته باشه

پس روی خنک بودن و زیبایی تمرکز کنید

دیگه حامد جان می گه خوبه هست دیگه... گفت اگر خوب نیست با این قیمت و این کولینگ ( تعدد فن یا هر چی) یه مدل بگو که من موندم. اما خوشجل نیستااا ;)

لینک به دیدگاه

دیگه حامد جان می گه خوبه هست دیگه... گفت اگر خوب نیست با این قیمت و این کولینگ ( تعدد فن یا هر چی) یه مدل بگو که من موندم. اما خوشجل نیستااا ;)

توی این قیمت haf922 هم که پوریا عزیز گرفته هست ولی هیچکدوم رو نمیدونم چطوری هست

ولی در مورد صدای Haf922 میدونم صدای زیادی داره که ولی خوشبختانه فن کنترل هم داره که میشه صدای فن ها رو کامل بی صدا کنید

در مورد خنک کنندگیش هم توی نقد و بررسی ها سطح بالایی قرار داره

اگه تونستید از یک جا یه نقد بین این دو تا پیدا کنید خوبه

واقعاً چند تا نقد ساده بین کیس ها هم رده توی ایران از نظر خنکی و نویز لازمه

لینک به دیدگاه

باز هم گیج شدم. یه شب می خوابم بلند می شم می گم X9 می خرم. عصرش می خوام به آقای حسینی زنگ بزنم یهو از رنگ قرمز بدم می آد .

بعد می گم CM 690 II Advanced رو بخرم. اما بعد می گم زشته اما داخلش قشنگه.

من چی کار کنم. یکی راهنمایی کنه.

کیس های جدید گرین نیومده هنوز؟

دوستان من قطعاطی که تو کیس می خوام بزارمو می گم ببینید کدوم کیس اگر اینا بره داخلش قناس نمی شه یعنی داخلش زشت می شه... می دونید که.

مادربورد کالسیفیلد 760

کولر CMz600

GTX570 + 8800

st1000NV

لینک به دیدگاه

خوب من در آخر این مدل رو خریدم : enermax HOPLITE

http://www.aghighrayane.com/HOPLITE.html

قیمت 145.000 تومن وادر کنندش هم عقیق هست ( کیس 99 دلاری)

post-6175-087583800 1317464789_thumb.jpg

post-6175-039202000 1317464813_thumb.jpg

post-6175-077545500 1317464825_thumb.jpg

ویرایش شده توسط saeed0c
لینک به دیدگاه

خوب من در آخر این مدل رو خریدم : enermax HOPLITE

http://www.aghighrayane.com/HOPLITE.html

قیمت 145.000 تومن وادر کنندش هم عقیق هست ( کیس 99 دلاری)

مبارکتون باشه

کیس کاملاً بی صدایی هست

لینک به دیدگاه

مبارکت باشه سعید جان کیس خوبی هستش =D> =D>

یک عکس هم بعد از اسمبل سیستم توش برامون بنداز ، ما فقیر فقرا هم چشممون به جمال کلسیفاید روشن بشه @};- آخه یکی از دوستان داره ، نمی گذاره نگاشم بکنیم . :)

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

سلام

اقا کسی خبری از این کیس ها نداره? :( :( :(

THERMALTAKE CHASER MK-1

Computer_Case_Chaser_FrontView.jpg

THERMALTAKE OVERSEER RX-1

ComputerCaseOverseer_1.jpg

ما همچنان منتظریم.... .. :unsure:

ویرایش شده توسط HWANWOONG
لینک به دیدگاه

من عمرم رو صرف کردم ولی پیدا نشد !

ولی تونستم اسکلتش رو پیدا کنم که همون کیس انرمکس hoplite هست.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...