رفتن به مطلب

خیس بودن تسمه کولر آبی

life2444
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

دوستان کولر آبی رو دور تند زدم و دیدم کار نمیکنه و دور کند هم خیلی بی جون بود.

موتور کولر هم همین امسال نو خریدم

خلاصه رفتیم بالا و دیدیم که تسمه خیس هست و بعد که کولر خاموش و روشن کردم دیگه روشن نمیشه و فکر کنم بکسوات میکرد.

چرا تسمه خیس شده و چاره چیه ؟ ممنون

لینک به دیدگاه

سلام شاید سیستم ابرسانی تون مشکل داره به احتمال زیاد موتور هم هم ضعیف شده (نیمسوزشده)

لینک به دیدگاه

سلام بیشتر اوقات اگر پوشال درست بسته نشده باشه، آب از طریق پوشال روی تسمه میریزه و  وقتی خیس میشه دور تند هم بزنید به خاطر لیز خوردن تسمه با دور پایین حرکت میکنه. اگر ریزش آب زیاد باشه،

برای تست میتونید در سمت موتور رو ببنید و در روبروش رو باز بزارید و کولر رو روشن کنید و چک کنید آب روی تسمه به چه شکل و از کجا میریزه.

ویرایش شده توسط M.Data
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، M.Data گفته است :

سلام بیشتر اوقات اگر پوشال درست بسته نشده باشه، آب از طریق پوشال روی تسمه میریزه و  وقتی خیس میشه دور تند هم بزنید به خاطر لیز خوردن تسمه با دور پایین حرکت میکنه. اگر ریزش آب زیاد باشه، آب از طریق تسمه که در حال حرکت هست ممکنه روی موتور بریزه که با عث سوختن و از کار افتادن موتور میشه.

ممنون از پاسخ شما

از کجا بفهمم پوشال درست بسته شده؟ الان اون یکی درب پوشال رو باز کردم  و نگاه کردم و دیدم که درب سمت موتور درست بسته شده 

لینک به دیدگاه

سلام  درها رو باز کن سقف کولر رو نگاه کن ببین اون شیرها که ازش آب به پایین می ریزد درست به سمت پایین است  ببینن که کج نباشد

لینک به دیدگاه

درود 

تسمه رو نگاه کنید خیلی سفت نباشه و نه خیلی شل ! یه چیزی بینشون .

پمپ کولر را بزنید ببینید سیستم آبرسانی جایی نشتی نداشته باشه؟ 

سر آبرسانی بالای پوشالها هم عوض کنید 

پمپ هم کف ش رو در بیارید پره اش رو بچرخونیدش ببینید سفت هست یا نه ؟ جام نکرده باشه .

تسمه هم در بیارید ببینید سر موتور (پولی) لقی نداشته باشه اگر داشت ببرید سیم پیچی عوض کنن دو سر موتور رو .

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، life2444 گفته است :

ممنون از پاسخ شما

از کجا بفهمم پوشال درست بسته شده؟ الان اون یکی درب پوشال رو باز کردم  و نگاه کردم و دیدم که درب سمت موتور درست بسته شده 

در حالت روشن چک کردید چون وقتی روشن باشه میتونید ببینید نشتی آب از کجاست

لینک به دیدگاه

سلام بیشتر اوقات اگر پوشال درست بسته نشده باشه، آب از طریق پوشال روی تسمه میریزه و  وقتی خیس میشه دور تند هم بزنید به خاطر لیز خوردن تسمه با دور پایین حرکت میکنه. اگر ریزش آب زیاد باشه،
برای تست میتونید در سمت موتور رو ببنید و در روبروش رو باز بزارید و کولر رو روشن کنید و چک کنید آب روی تسمه به چه شکل و از کجا میریزه.
راهنماییشون کاملا درسته.
شما فقط کافیه درب وسط رو باز کنین و در حالی که فقط پمپ اب روشنه نگاه کنید که اب به روی تسمه یا موتور نریزه.
بیشتر این موارد بخاطر بیرون بودن یه شاخه از پوشال ها هست که اب بصورت قطره قطره به تسمه میریزه.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

زنهار اگر آب بریزه رو خود سیمپیچهاش موتور میسوزه.

من خودم یه  پلاستیک کشیدم روش.از این پلاستیک ضخیمها.ولی ندیده برای شما توصیه نمیکنم.

ویرایش شده توسط Elderado
لینک به دیدگاه

زنهار اگر آب بریزه رو خود سیمپیچهاش موتور میسوزه.
من خودم یه  پلاستیک کشیدم روش.از این پلاستیک ضخیمها.ولی ندیده برای شما توصیه نمیکنم.
اصلا روش درستی نیست.
موتور کولر رو اگر خوب دقت کنین نیم دایره اون دارای سوراخ هایی هست و نیم دایره دیگش بدون سوراخ.
موقع نصب موتور رو باید جوری بست که نیم دایره ای که سوراخ نداره به سقف کولر باشه تا اگر نشتی ابی صورت گرفت به داخل سیم پیچ های موتور نریزه.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

با تشکر از دوستان

پمپ رو زدم و نگاه کردم و دیدم همه چیز درست هست فقط یک مقدار پوشال نزدیک به پولی پائین باد کرده و باعث میشه آب قطره قطره و کم بریزه رو تسمه 

پوشال و فشار دادم رفت داخل 

الان آب زیاد جمع شده و خیلی کم هم داره میریزه پائین. شناور رو چطور تنظیم کنم که مقدار کمتری اب جمع کنه در سینی پائین؟ با تشکر ز دوستان

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، life2444 گفته است :

با تشکر از دوستان

پمپ رو زدم و نگاه کردم و دیدم همه چیز درست هست فقط یک مقدار پوشال نزدیک به پولی پائین باد کرده و باعث میشه آب قطره قطره و کم بریزه رو تسمه 

الان آب زیاد جمع شده و خیلی کم هم داره میریزه پائین. شناور رو چطور تنظیم کنم که مقدار کمتری اب جمع کنه در سینی پائین؟ با تشکر ز دوستان

برای تنظیم شناور می تونید تو گوگل سرچ کنید براتون میاره

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، life2444 گفته است :

با تشکر از دوستان

راه غیر تخصصیش اینه که میلشو خم کنی بعد بکشیش بالا ببینی اب میاد یانه،نیومد اون توپو نگاه کنی ببینی تا چه حد رفته بالا

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در در 1397/04/28, 13:21:44، silvermanhhh گفته است :

راه غیر تخصصیش اینه که میلشو خم کنی بعد بکشیش بالا ببینی اب میاد یانه،نیومد اون توپو نگاه کنی ببینی تا چه حد رفته بالا

تنها راه تنظیم شناور میله فلزی همینه تخصصی و غیر تخصصی دیگه نداره

لینک به دیدگاه

• 1 سال بعد...

سلام دوستان عزیز 

فروش انواع کولر آبی بهترین برند های بازار میتونید از فروشگاه آنلاین زمزیران خریداری کنید 

با اجازه مدیر لینک صفحه کولر قرار میدم 

کولر آبی

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...