رفتن به مطلب

نرم افزار NovaBench

maxel134
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

Nova Bench

درود

خوب دوستان عزیز ، امروز هم معرفی یک نرم افزار ساده برای بنچمارک سیستم در خدمتتون هستم. اسم این نرم افزار novabench هست. این نرم افزار همانطور که از اسمش پیداست، سیستم شما را ارزیابی میکنه و نتیجه رو به صورت یک عدد نشان میده که شما می توانید در سایت خود شرکت novabench آپلود کنید. با توجه به اینکه حجم این نرم افزار کم هست، نمی توان انتظار زیادی از آن داشت. ولی امتحانش برای طرفداران benchmark خالی از لطف نیست. در ضمن این برنامه مجانی می باشد

نکته . : معمولا با تکرار تست ، شما نتایج متفاوتی می گیرید که البته اختلافشان زیاد نیست

وب سایت

post-7143-017758300 1316973853_thumb.jpg

post-7143-094315300 1316973864_thumb.jpg

post-7143-093936100 1316973874_thumb.jpg

مشخصات

test

Test the main components of your computer quickly with NovaBench.

Testing generally takes only 1-2 minutes, and produces detailed information and an overall system score.

· Floating Point Test - Tests CPU's floating point arithmetic speed

· Integer Test - Tests CPU's integer arithmetic speed

· MD5 Hashing Speed - General CPU test

· 3D Graphics Test - Tests GPU with a heavily shader dependent 3D scene

· RAM Speed - Tests RAM read and write speed

· Disk Write Speed - Test write speed of primary or selected storage device

Compare your computer's score and system component results to others.

Make informed upgrade decisions, and easily detect performance bottlenecks.

All results submitted to NovaBench.com are verified for authenticity.

Build a profile of your NovaBench results, and link it easily on social networks.

You can also create an image for your forum signature, blog, or website.

لینک به دیدگاه

خیلی خوب بود جناب گرجی .

تست کامل و حدوداً سبکی از تمام قطعات اصلی کامپیوتر رو انجام می ده . دقیقاً نمی تونم بگم الگریتم تست پردازندش به چه صورت بود ولی پردازنده فول لود می شد .

65559174591122957776.jpg

تست فیزیکال مموری و رم ها ضعیف بود و تنها به ترنسفر ریت اکتفا کرده اند . حجم کامل از مموری سیستم پر نمی شه .

تست 3D در رزولوشن 800x600 در حالت تست کلی برگذار می شه که زیاد قوی نیست ولی در حالت تست تکی می تونید رزولوشن بالاتر بسته به مانیتورتون با حداکثر 16xAA رو تست کنید .

راستی سیستم من 388 امتیاز گرفت .

در کل نرم افزار کارآمدی هستش و به درد افرادی می خوره که فقط می خوان ببینند سیستمشون در چه سطحی هستش . ;)

ویرایش شده توسط Poorya_Lion
لینک به دیدگاه

سلام پوریا جان.

خیلی ممنون از اطلاعاتی که ارائه کردید. ;)

من هم دو تا تست با سیستم دیزلی شرکت انجام دادم. در اولی فرکانس سی پی یو 1.8 و در دومی به 2.1 اور شده بود.

post-7143-063992800 1317025722_thumb.jpg

280 امتیاز

post-7143-079018500 1317025770_thumb.jpg

306 امتیاز

ویرایش شده توسط maxel134
لینک به دیدگاه

آقا این هومن سیستم شرکت رو هم اور میکنه ;)

جدا از شوخی من میگم دوستانی که تمایل دارن این نرم افزر رو دانلود کنن و یک تست از سیستمشون بگیرن و نتیجه رو اینجا بذارن . چون نرم افزار ساده ایه همه میتونن شرکت کنن و نیازی به کمک و یادگیری نداره . درسته مثل نرم افزار های حرفه ای نیست ، ولی میتونه یک نمای کلی از قدرت سیستم های مختلف بده . B)

لینک به دیدگاه

این هم تست سیستم خونه . تفاوت را احساس کنید @};- ;) B) @};- @};-

675 امتیاز . نزدیک به سه برابر سیستم قبلی امتیاز آورد B)?

=D>

آقا فقط یک نکته . به نظرم چون ویندوز شما 32 بیت هست، رم بیش از 3.5 گیگ را نشناخته. درایور چه سخت افزاری مشکل داشته که ویندوز 64 بیت نریختید؟ @};-

لینک به دیدگاه

سخت افزاری مشکلی نداشتم . چند تا نرم افزار دارم که رو نسخه 32 بیتی بهتر کار میکنن . برای همین 32 بیت ریختم .

لینک به دیدگاه

من هم اومدم هیجان کار رو بالا ببرم ، نگو حامد جان زدند با سیستم خونشون له و لورده کردند اسکور رو @};-

من اول 388 امتیاز گرفتم رفتم CPU رو تا 3.8 بردم (با کولر بوفالو) . رم 1333 کینگ استون 9-9-9-24 رو هم آوردم 5-8-5-21 و یک سری تنظیمات گرافیک آنبرد رو هم گذاشتم روی پرفرمنس ، کلی هم توئیک بکار بردم @};- بهتر از 446 نگرفتم . ;)?

تایمینگ رم ها در درجه اول و بعد فرکانس CPU و نوع هاردتون در درجه های بعدی برای اسکور مهم هستش .

26485783677070458749.jpg

البته رم سیستم تا 5-6-5-19 هم اومد که خیلی حال کردم و پردازنده هم تا 3.9 گیگاهرتز استیبل بود ولی اسکور بهتر از این نشد و این نشون دهنده باتلنک کردن بقیه قطعات و سیستم لگن بنده هستش .

خوب در عوض تا حالا توی سیستم های محل کار اول هستم B)

اشکال نداره حامد جان CPU سالار پیش من هستش ، شب می رم با 2600K تو فرکانس 5660 زیر LN2 با رم های 2200 با SSD یک تست می زنم B)

ویرایش شده توسط Poorya_Lion
لینک به دیدگاه

واجب شب که رفتم خانه یک تست هم با اون سیستم بگیرم. (البته این کا رو قبلا انجام دادم و اگر اشتباه نکنم 971 امتیاز گرفتم) ;)

لینک به دیدگاه

پوریا شما گرافیک آنبورد داری و برای همین امتیاز کمی تو گرافیک گرفتی . من بالاترین امتیازم رو تو گرافیکم گرفتم ;)

لینک به دیدگاه

من که گرافیکم 6400 هست در کل 4 ا متیاز گرفتم.

;)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان من هم 3 تا تست انجام دادم

Win Xp 32Bit SP2 - Cpu TB = Off

Win Xp 32Bit Sp2 - Cpu TB = On

Win7 64Bit SP0 - Cpu TB = On

ولی من به دلیل امتیاز پردازنده که توی این 2 تا سیستم بهم داده برنامه رو قبول ندارم / تست رو چندبار انجام دادم ، ایکس پی امتیاز بالاتری نسبت به ویندوز7 به پردازنده داد.

تبصره : شاید برنامه با 64 بیتی مچ نیست/

لینک به دیدگاه

شما نسخه 64 بیتی رو مگه نگرفتی؟ میتونی تست جدا برای CPU هم بگیری . میتونی فقط برای CPU تست بگیری و ببینی چی میشه .

هومن جان قرار بود شما سیستم خونه رو تست بزنی . چی شد؟ ;)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شما نسخه 64 بیتی رو مگه نگرفتی؟ میتونی تست جدا برای CPU هم بگیری . میتونی فقط برای CPU تست بگیری و ببینی چی میشه .

هومن جان قرار بود شما سیستم خونه رو تست بزنی . چی شد؟ @};-

حامد یه وین داره یه مک/ خبری از 32 بیتی و 64 بیتی من نتونستم پیدا کنم;)

لینک به دیدگاه

شرمنده . من چون CPU-Z رو همزمان گرفتم و اون 32 و 64 بیت داشت اشتباه کردم . همینه فقط . 64 یا 32 نداره . چون فقط من 32 بیت داشتم . هومن و پوریا 64 بیت داشتن . اونها هم مشکلی نداشتن .

لینک به دیدگاه

سلام این هم از نتایج سیستم منزل

البته من هم با نظر عطا جان موافقم که این نرم افزار برای 64 بیت ضعیف عمل می کنه. در شرکت روی سیستم با ویندوز 32 بیت تست کردم و سی پی یو زیز استرس 100 درصد بود ولی الان که تست میکنم ، با 5 بار تست هم دیدم که در هیچ کدام از دفعات از 4 هسته سی پی یو برای تست استفاده نشده و فقط 2 هسته و حد اکثر تا 80 درصد استفاده شد.

post-7143-052305000 1317066629_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

توی فروم سایت سازنده نرم افزار بررسی کردم و دیدیم مات از نتایج ناراضی و شاکی هستند. خود شرکت سازنده هم این قضیه را تایید کرده

لینک شما

لینک شما

لینک به دیدگاه

دوستان یک خبر هیجان انگیز در رابطه با این تاپیک داریم که تا 24 ساعت آینده اعلام می کنیم . ;)

خودتون رو آماده کنید @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان یک خبر هیجان انگیز در رابطه با این تاپیک داریم که تا 24 ساعت آینده اعلام می کنیم . @};-

خودتون رو آماده کنید ;)

سلام خوبی ؟

امروز چهارشنبه 6 مرداد 1390 ساعت 6:47 دقیقه عصر /

ولی خبری از پوریا جان نیست چرا ؟ !;)

لینک به دیدگاه

این نرم افزار کراسفایر/اس ال آی هم ساپورت میکنه ؟

کسی از دوستان اطلاعی در رابطه با سوال بالا نداره ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کسی از دوستان اطلاعی در رابطه با سوال بالا نداره ؟

سلام امیر خوبی آقا ؟

یه نگاه به اینا بنداز

http://forums.novawave.ca/topic/11553-multiple-gpu-performance/

http://forums.novawave.ca/topic/11581-no-sli/

تا اونجا که من فهمیدم مشکل داره با مولتی جی پی یو / ;)

لینک به دیدگاه

درود .

دوستان بخدا سرم خیلی شلوغ بود نرسیدم . تا 24 ساعت دیگه متوجه می شید داستان چی هستش . B)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود .

دوستان بخدا سرم خیلی شلوغ بود نرسیدم . تا 24 ساعت دیگه متوجه می شید داستان چی هستش . B)

سلامی دوباره

24 ساعت گذشت;) @};- :D @};- @};-

لینک به دیدگاه

سلامی دوباره

24 ساعت گذشت;) @};- =D> @};- @};-

B) حتما آقا پوریا سرش خیلی شلوغه . ایراد نداره . 24 ساعت دیگه صبر کنید :D

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...