رفتن به مطلب

8700k vs 2700x

Recommended Posts

سلام وقت دوستان بخیر

سوال سادست!

8700k یا 2700x ؟

از قیمت صرفه نظر کنید و کارایی ملاک باشه(گیم ، رندرینگ ، اورکلاک و...)

لینک به دیدگاه

8700k دارم خودم

واسه گیم‌ چن فریم بیشتر میده نسبت ۲۷۰۰x

اورکلاک هم ۸۷۰۰k برتری داره

ولی در کل 2700x بهتره  چون ۸ هسته ای هستش و تو کارای سیستم  بهتر عمل میکنه

http://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i7-8700K-vs-AMD-Ryzen-7-2700X/3937vs3958

لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، Khalil3 گفته است :

8700k دارم خودم

واسه گیم‌ چن فریم بیشتر میده نسبت ۲۷۰۰x

اورکلاک هم ۸۷۰۰k برتری داره

ولی در کل 2700x بهتره  چون ۸ هسته ای هستش و تو کارای سیستم  بهتر عمل میکنه

http://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i7-8700K-vs-AMD-Ryzen-7-2700X/3937vs3958

از کار های سیستم متوجه نمیشم منظورتون چیه اما 8700 با توجه به پتانسیل رسیدن به کلاک بالاتر (حتی 5) در محیط ویندوز و اکثریت نرم افزار ها سریعتر هستش.

ویرایش شده توسط veteranomid
لینک به دیدگاه

اگر فقط گیم میخای 8700 اگر ی پردازنده همه کاره تو هر زمینه ای میخای (گیم / اور / رندرینگ / و ...) 2700 خیلی بهتره

در ثانی هم 2700 هم جدید تره هم قناوری ساخت بهتری داره همم مصرف برقی خیلی کمتره و . .

از نظر من 2700 اینده نگرانه ترم هست ب خاطر هسته ی بیشتر

ویرایش شده توسط nightwolf
لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، veteranomid گفته است :

از کار های سیستم متوجه نمیشم منظورتون چیه اما 8700 با توجه به کلاک بالاتر در محیط ویندوز و اکثریت نرم افزار ها سریعتر هستش.

هر چه که تعداد هسته های بیشتر شود سی پی یو ها قادر هستند تا عملیات پردازشی هم زمان را انجام دهند و همین باعث افزایش عملکرد سیستم و کاهش زمان پردازش می شود و در نتیجه سرعت بالاتر می رود.

البته همیشه هم تعداد هسته ی بالاتر به معنای سریع تر بودن نیست، اگر فرکانس کلاک پردازنده بالاتر تر باشد و معماری بهتری داشته باشد، می تواند سریع تر از پردازنده ای با تعداد هسته بالاتر باشد

ویرایش شده توسط Khalil3
اشتباه تایپی
لینک به دیدگاه

8700k

ای ام دی خیلی شایسته هست برای انتخاب ونقطه قوت های خاص خودشو داره وفاکتور قیمت هم آدمو یبشتر ترغیب میکنه.اما خب اگه آدم واقعا یچیزه همه چی تموم ونهایت کار رو بخاد(خصوصا توی گیم)باید بره سراغ 8700k

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، nightwolf گفته است :

اگر فقط گیم میخای 8700 اگر ی پردازنده همه کاره تو هر زمینه ای میخای (گیم / اور / رندرینگ / و ...) 2700 خیلی بهتره

در ثانی هم 2700 هم جدید تره هم قناوری ساخت بهتری داره همم مصرف برقی خیلی کمتره و . .

از نظر من 2700 اینده نگرانه ترم هست ب خاطر هسته ی بیشتر

دقیقن آینده نگری 2700 بهتره 

گیم هم چن فریم بیشتر نیست ک انچنان  قابل  توجه باشه

ولی اورکلاک 8700k واقعا فوقالعادست...

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، alimogharehabed گفته است :

8700k

ای ام دی خیلی شایسته هست برای انتخاب ونقطه قوت های خاص خودشو داره وفاکتور قیمت هم آدمو یبشتر ترغیب میکنه.اما خب اگه آدم واقعا یچیزه همه چی تموم ونهایت کار رو بخاد(خصوصا توی گیم)باید بره سراغ 8700k

تست های ک تو یوتیوب هست تصویری نشون میده انچنان فریم بیشتر نمیده بعضی جاها حتی 2700x بهتر عمل میکنه 

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، Khalil3 گفته است :

هر چه که تعداد هسته های بیشتر شود سی پی یو ها قادر هستند تا عملیات پردازشی هم زمان را انجام دهند و همین باعث افزایش عملکرد سیستم و کاهش زمان پردازش می شود و در نتیجه سرعت بالاتر می رود.

البته همیشه هم تعداد هسته ی بالاتر به معنای سریع تر بودن نیست، اگر فرکانس کلاک پردازنده پایین تر باشد و معماری بهتری داشته باشد، می تواند سریع تر از پردازنده ای با تعداد هسته بالاتر باشد

اون تیکه قرمز رو بی زحمت درست کنید (مطمئنا اشتباه لپی بوده البته?) این چیزی که شما فرمودین تئوری درستی هست اما اصل قضیه یک مقدار پیچیده تر از این حرفاست (یه سرچی کنید نتو متوجه میشین) من راستش فکر کردم استناد خاصی پشت  اون جملتون هست واسه همین منظورتون رو پرسیدم.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، H.Salimi96 گفته است :

سلام وقت دوستان بخیر

سوال سادست!

8700k یا 2700x ؟

از قیمت صرفه نظر کنید و کارایی ملاک باشه(گیم ، رندرینگ ، اورکلاک و...)

سیستم همه کاره میخای 2700x شک نکن

گیم 8700k

هرکی هم هرچی گفت بی خی خی - فقط یوتیوب

در ضمن هیچ موقع روی قدرت اورکلاک سی پی یو حساب نکن اون هم توی این گرونی کسی اور نمیکنه برای کارهای روز مره

ویرایش شده توسط Mantel
لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، veteranomid گفته است :

به کلاک بالاتر (حتی 5) در محیط ویندوز و اکثریت نرم افزار ها سریعتر هستش.

2700x تا ۶ هم اور کردن 

البته اینا فقط رکورد هستش ک حساب کردن

ولی 8700k بدون اینکه تنظیمات خاسی بخاد معمولی تا ۴.۷ زیر فشار اور میشه 

و رکوردشم فک کنم 

۷.۴ باشه ک ثبت کردن

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Mantel گفته است :

سیستم همه کاره میخای 2700x شک نکن

گیم 8700k

هرکی هم هرچی گفت بی خی خی - فقط یوتیوب

درسته 

گیم هم انچنان برتری نداره ک قابل توجه باشه چن فریم سادس همون یوتیوب البته من متوجه شدم

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Khalil3 گفته است :

2700x تا ۶ هم اور کردن 

البته اینا فقط رکورد هستش ک حساب کردن

ولی 8700k بدون اینکه تنظیمات خاسی بخاد معمولی تا ۴.۷ زیر فشار اور میشه 

و رکوردشم فک کنم 

۷.۴ باشه ک ثبت کردن

منظورتون رو متوجه نمیشم رفیق ?خودتون جواب خودتون رو در جملات بعدی دادین.مساله اینه 8700 خیلی راحت و یک کانفیگ ساده پتانسیل رسیدن به 5ghz رو داره و در زمینه oc به نقطه ای رسیده که طرفداران اینتل سالیان سال بود منتظرش بودن و مخصوصا نمونه ی خاص اون که 8086 هست و کاملا برای همین قضیه 5ghz توسعه پیدا کرده.

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، veteranomid گفته است :

اون تیکه قرمز رو بی زحمت درست کنید (مطمئنا اشتباه لپی بوده البته1f339.png) این چیزی که شما فرمودین تئوری درستی هست اما اصل قضیه یک مقدار پیچیده تر از این حرفاست (یه سرچی کنید نتو متوجه میشین) من راستش فکر کردم استناد خاصی پشت  اون جملتون هست واسه همین منظورتون رو پرسیدم.

بله حرف شما درسته راجب این حرف باید ازمایش های عملی صورت بگیره تو شرایط کسان ک همچین چیزی رو من ندیدم هنوز تو یوتیوب یا سایتی باشه

راجب اشتباه تایپی هم درسته

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، veteranomid گفته است :

منظورتون رو متوجه نمیشم رفیق 1f602.pngخودتون جواب خودتون رو در جملات بعدی دادین.مساله اینه 8700 خیلی راحت و یک کانفیگ ساده پتانسیل رسیدن به 5ghz رو داره و در زمینه oc به نقطه ای رسیده که طرفداران اینتل سالیان سال بود منتظرش بودن و مخصوصا نمونه ی خاص اون که 8086 هست و کاملا برای همین قضیه 5ghz توسعه پیدا کرده.

خب عرض کردم که تعدااد هسته بالاتر و فرکانس تقریبا نزدیک به هم 2700x هم به ۴.۴  میرسه و معماری جدیدتر دلیل برتری هستش

من خودم8700k  رو دارم دمای بالاتری نسب به 2700x هم داره بابت اور بالاتر 

من جمع بندی کلی به نظر شخصیم 2700x بهتر هستش و اینده نگری تر...

لینک به دیدگاه

ا حساسی تصمیم نگیر،  از نظر Performance  / Price در نظر بگیریم  RYZEN 7 2700X کاملا برتر هستش.

اختلاف این دو نهایت به  7 الی 8 فریم برسه نه بیشتر خیلی اختلاف ندارند شما چهار میلیون برای یک پردازنده  از رده خارج بدین ، و در آینده  نرم افزارها به سمت Multi Threading چند نخی و همچنین استفاده از API قدرتمند DX12 خواهند رفت .

که  برتری از آن AMD RZYEN 7 2700X خواهد بود. برخی از دوستان احساسی  پیشنهاد می دهند و فن Intel هستند اینگونه صحبت می کنند.

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، TERRORIST گفته است :

ا حساسی تصمیم نگیر،  از نظر Performance  / Price در نظر بگیریم  RYZEN 7 2700X کاملا برتر هستش.

اختلاف این دو نهایت به  7 الی 8 فریم برسه نه بیشتر خیلی اختلاف ندارند شما چهار میلیون برای یک پردازنده  از رده خارج بدین ، و در آینده  نرم افزارها به سمت Multi Threading چند نخی و همچنین استفاده از API قدرتمند DX12 خواهند رفت .

که  برتری از آن AMD RZYEN 7 2700X خواهد بود. برخی از دوستان احساسی  پیشنهاد می دهند و فن Intel هستند اینگونه صحبت می کنند.

من خودم فن اینتل هستم زیر این پست ب همه جواب دادم ک  2700x به همین دلایلی ک شما گفتین بهتر هستش :)

لینک به دیدگاه

در کل 2700x بهتر هستش.

فقط در گیم (چون سرعت تک هسته بالاتره) 8700 بهتر عمل میکنه

Ryzen-7-2700X-vs-i7-8700K-gaming.thumb.png.7d87669734f3f4541584fd9c7d699913.png

لینک به دیدگاه

درود

هر دو پردازنده انتخاب خوبی هستن

البته هنوز نه پرچم‌دار اینتل یعنی 9900k موجود شده و نه پرچم‌دار رایزن یعنی 2800x  و ... که انتخاب رو سخت می‌کنه.

8700k پرچمدار کمپانی اینتل هست در صورتی که 2700x برای AMD پرچمدار نیست...

کلا مقایسه‌ی این دو پردازنده کار درستی نیست... (مثلا شما می‌بایست 8700K رو با 1800x مقایسه کنید یا 1700x رو با Core i5 اینتل و ...)

ولی در کل:

1. 2700X ( ارزان‌تر، مادربرد ارزان‌تر، لیتوگرافی 12 نانومتری، تعداد هسته‌ی بیشتر که باعث میشه در کارهای پردازشی خودش رو عالی نشون بده، توانایی تحمل و کنترل دمای بهتر- TDP -، گارانتی و ساپورت بهتر در ایران، نیاز به دلید نداره، همراه خودش کولر خیلی خوبی داره که حتی برای اورکلاک تا سطح مطلوبی مناسب هست، به‌روزتر هست و پلت‌فروم AM4 تا 2020 تضمین شده که تغییری نمی‌کنه و اگر احیانا این پردازنده رو تهیه فرمودین + یک مادربرد AM4 ، میتونین سال 2020 نسل‌های بعدی و جدیدترین پردازنده‌ی AMD رو  با آپدیت BIOS خریداری، نصب و استفاده کنین، عملکرد مناسب در تک‌هسته جهت گیمینگ نسبت به نسل پیشین و ...)

2. 8700K ( گران‌تر، مادربرد گران‌تر، عملکرد بهتر در بازی‌ها - البته با  اختلاف ناچیز نسبت به 2700X - ، لیتوگرافی 14 نانومتری، گران‌تر، تعداد هسته‌ی کمتر و در نتیجه پتانسیل اورکلاک بالاتر، توانایی تحمل و کنترل دمای کمتر - TDP -، بیس کلاک مشابه به مورد بالا، بدون گارانتی و ساپورت در ایران، بدون کولر، عملکرد خوب در کارهای پردازشی و رندرینگ، نیاز به دلید در صورت اورکلاک یا ... به علت استفاده از خمیر نامناسب، نسل پیشین اینتل هست و احتمالا ساپورت طولانی نداره با توجه به اینکه خیلی وقت هست روی 1151 مونده، در آخر باید عرض کنم بیشتر بازار ایران روی اینتل کار می‌کنن و اگر پردازنده‌تون مشکلی پیدا کرد سریعا از شهر یا محله‌ی خودتون هم می‌تونین سریعا به مدلی دیگه از پردازنده‌های 1151 دسترسی داشته باشین و معطلی Ryzen رو نخواهید داشت)

بعضی عبارات رو نمی‌شد عبارت فارسی خوب براش به کار برد چون مبحثش طولانی هست مثل TDP و ...

در کل پیشنهاد میدم اگر عجله ندارین صبر کنین نسل 2018 اینتل بیاد و اون‌وقت با نسل 2018 AMD مقایسه‌اش کنید و تهیه کنید... ممکن هست اینتل در نسل جدید قابلیت‌هایی داشته باشه که نشه ازش چشم‌پوشی کرد

(البته با توجه به بازار و وضعیت موجودی‌ها و ارز و تحریم و... ممکن هست صبر باعث متضرر شدن شما و ناموجود شدن کالاهای فعلی هم بشه... )

ویرایش شده توسط EHSANRF
لینک به دیدگاه

خیلی ممنونم از نظرات تک تک دوستان?

راستش من یه ماهی میشه 8700k و msi 1060 6gb رو خریدم و الباقی قطعات بخاطر مشکل بودجه مونده..که اونم به احتمال زیاد همین ماه حل میشه

من از سیستمم هم انتظار گیمینگ دارم و هم رندرینگ..همین وقفه تو تکمیل قطعات منو به این سمت سوق میده که پردازندمو با یه 2700x عوض کنم...

تو این تاپیک هم اینطور که میبینم کلیت نظر دوستان رو  2700x هست و همین منو بیشتر ترغیب میکنه..

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
در در 1397/05/09, 10:03:09، H.Salimi96 گفته است :

خیلی ممنونم از نظرات تک تک دوستان1f339.png

راستش من یه ماهی میشه 8700k و msi 1060 6gb رو خریدم و الباقی قطعات بخاطر مشکل بودجه مونده..که اونم به احتمال زیاد همین ماه حل میشه

من از سیستمم هم انتظار گیمینگ دارم و هم رندرینگ..همین وقفه تو تکمیل قطعات منو به این سمت سوق میده که پردازندمو با یه 2700x عوض کنم...

تو این تاپیک هم اینطور که میبینم کلیت نظر دوستان رو  2700x هست و همین منو بیشتر ترغیب میکنه..

2700x چرا چون اگر این سی پی یو رو میخوای احتمال زیاد کارتت هم خوبه پس دیگه 1080p بازی کردن عملا میشه نرمش واسه کارت  رو 1440p هم که جفتشون یه فریم میدن،کنسول ها میخوان رایزن ببندن اکثر بازیکن ها هم رو کنسول هستن هدف اکثر بازی ساز ها هم بازار کنسول و بهینه سازی واسه کنسوله،پس پورت پی سی و API های دیگه هم بهینه میشن واسه تعداد هسته و رشته تا سرعت کلاک بالاتر،اگر میخوای رزلوشن رو فدای فریم بکنی و مانیتور هرتز بالا داری اینتل وگرنه اصلا درست نیست کارت :دی

و اینکه L3 کش رای زن خیلی بهتره تو میتونی راحت بزاری  مونرو XMR MONERO ماین کنه اوقاتی که نیستی پای سیستم که راحت بالاتر از ی 1080 gtx  میتونه بزن تو کریپتونایت هم پول خودش در میاد هم توی همه چیز غیر فریم بالای 60 بهتر از اینتله،کولرشم درست حسابیه میشه یکم اور کرد باهاش برعکس باد بزنه اینتل.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...