رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید خنک کننده CPU

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام من کارم طراحی سه بعدی و رندرینگ با  وی ری هست. وقتی میخوام یک صحنه رو رندر کنم دمای سی پی یو به صد درجه میرسه و رندر انجام نمیشه  قبلا با این مشکل بر نخورده بودم.
 cpu من Intel corei7 6700k هست والان از فن سی پی یو خود اینتل استفاده میکنم .
میخواستم بپرسم تا قیمت 260 تومان چه خنک کننده ای رو پیشنهاد میکنین؟
نظرتون در باره مدل های زیر چیه

DeepCool GAMMAXX S40

DeepCool GAMMAXX 300

خمیر سیلیکون چقدر اثر داره؟ مثلا تفاوت خمیر سلیکون Z9 دیپ کول با Z3 اثر گذاری خیلی متفاوتی دارن؟
کیس من
کیس گرین X2 Jaguar هست بای این خنک کننده ها به مشکل نمی خورم؟
خیلی ممنون.

ویرایش شده توسط fb20
لینک به دیدگاه

این پردازنده ک شما دارین به نظرم باید یه واتر کولر خوب بگیرین  

و فعلا قیمت این واتر کولرا ۲۴۰،  فک کنم ۶۰۰ باشه و مدل۳۶۰،  یه تمن! دست دوم اگه گیرت بیاد

راجب خمیر سلیکون هم تفاوت اندکه انچنان زیاد نیست ک بخایین بخاطرش هرینه زیاد پرداخت کنید

اگه باز خاستین دمای cpu کمتر بشه میتونین دیلید کنید...

ویرایش شده توسط Khalil3
.
لینک به دیدگاه

اصلا دیگه با فن استوک کارنکن مگر کارعادی

شما حتی gamax300و این حدود بگیری 

با خمیرخوب 

حدود دما به 70میرسه 

تقریبا کفایت میکنه 

پخ زدم واستون بخونید خصوصی

ویرایش شده توسط farshad sh
لینک به دیدگاه

تاتیر خمیر با اطمینان میگم کمتر از دو درجه هست 

با توجه به بودجه بهتون واتر کولر گرین رو پیشنهاد میدم  https://emalls.ir/مشخصات_Green-GLC120-EVO-Liquid-Cooling-System~id~450625 (البته کمی از بودجتون بیشتر هست ولی میتونید با خرید نمونه کارک رده و یا افزایش بودجه حل کنید)

واتر کولر بسیار عالی هست خودم i7-7700 دارم در سنگین ترین شرایط دمای بالای 50 ندیدم

لینک به دیدگاه

ممنون دوستان ، فکر نمی کنم بتونم هزینه  واتر کولر رو بپردازم ، قبلا هم رندر میگرفتم اما با این مشکل بر نمی خوردم نهایتش اینه که من کمی بیشتر بتونم هزینه کنم و خنک کننده ای مثل

DeepCool GAMMAXX 400  رو تهیه کنم.  با  هزینه من که حدودا 260 تومن هست ، بین گزینه های موجود کدوم رو پیشنهادمی کنید؟
که البته اندازه DeepCool GAMMAXX 400 من رو نگران میکنه.

ویرایش شده توسط fb20
لینک به دیدگاه

حتی وقتی اتاق سرد هست ؛ رندر که می کنم دمای سی پی یو به 100 درجه می رسه.

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، fb20 گفته است :

سلام من کارم طراحی سه بعدی و رندرینگ با  وی ری هست. وقتی میخوام یک صحنه رو رندر کنم دمای سی پی یو به صد درجه میرسه و رندر انجام نمیشه  قبلا با این مشکل بر نخورده بودم.
 cpu من Intel corei7 6700k هست والان از فن سی پی یو خود اینتل استفاده میکنم .
میخواستم بپرسم تا قیمت 260 تومان چه خنک کننده ای رو پیشنهاد میکنین؟
نظرتون در باره مدل های زیر چیه

DeepCool GAMMAXX S40

DeepCool GAMMAXX 300

خمیر سیلیکون چقدر اثر داره؟ مثلا تفاوت خمیر سلیکون Z9 دیپ کول با Z3 اثر گذاری خیلی متفاوتی دارن؟
کیس من
کیس گرین X2 Jaguar هست بای این خنک کننده ها به مشکل نمی خورم؟
خیلی ممنون.

سلام داداش من سی پی یوم ryzen 51600x و فن دوم که نوشتیدGmmaxx300 رو انداختم روش  (من 130 خریدم 2 ماه پیش)در حالت عادی دما 37 تا 40 درجه هست و در حالت فول لود و گیم 47 تا 53 اونم چون کیسم از اون نقره ایی قدیمیا هست و فقط یه در بقلش باز گذاشتم  و  کیسم حتی 1 دونه هم فن نداره.اگه خواستی عکس هم میگیرم واست میفرستم هم داخل بایوس هم داخل ویندوز با انواع نرم افزارها  

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، ultragame888 گفته است :

سلام داداش من سی پی یوم ryzen 51600x و فن دوم که نوشتیدGmmaxx300 رو انداختم روش  (من 130 خریدم 2 ماه پیش)در حالت عادی دما 37 تا 40 درجه هست و در حالت فول لود و گیم 47 تا 53 اونم چون کیسم از اون نقره ایی قدیمیا هست و فقط یه در بقلش باز گذاشتم  و  کیسم حتی 1 دونه هم فن نداره.اگه خواستی عکس هم میگیرم واست میفرستم هم داخل بایوس هم داخل ویندوز با انواع نرم افزارها  

ممنون پس شما از این مدل راضی هستید قبلش از فن خود AMD استفاده می کردید؟ دما خیلی بالا می رفت؟ برای من با نرم افزار AIDA64 در حالت فول لود دما فورا به 100 میرسه نظرتون در مورد Gammax s40 چیه؟

لینک به دیدگاه

در حالت معمول دما  حدود 50 درجه است اما به محض اینکه رندر شروع میشه یا با نرم افزار AIDA شروع به تست میکنم دما سریع بالا میره و به صد درجه می رسه حتی وقتی اتاقم سرد هست! مشکل از فن هست یا امکان داره مشکل از چیز دیگه ای باشه؟
قبلا بدون مشکل رندر می گرفتم.

Capture.thumb.JPG.5b9dab41720695e231f34d8184d98370.JPG

ویرایش شده توسط fb20
لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، fb20 گفته است :

ممنون پس شما از این مدل راضی هستید قبلش از فن خود AMD استفاده می کردید؟ دما خیلی بالا می رفت؟ برای من با نرم افزار AIDA64 در حالت فول لود دما فورا به 100 میرسه نظرتون در مورد Gammax s40 چیه؟

خواهش میکنم .آره داداش بسیار عالی هست اصلا داغ نمیکنه حتی ذره ای .بسیار بی سروصدا. نه داداش سی پی یو من فن اورجینال نداشت روش از اول هم من از همین فن استفاده میکردم. والا من از اون مدلی که میگید اطلاعی ندارم ولی خوب اگه طبق قانونشون بخواهیم حساب کنیم 400 جدیدتر و بهتر از 300 باید باشه. ولی من خنک کننده خودم به شدت توصیه میکنم بهتون سی پی یو شما از مال من خنک تر هم هست درکل 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...