رفتن به مطلب

Recommended Posts

در 4 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

در شرایطی که میتونستیم با دلار 3 تومنی کارت 200  تا 250 دلار برای گیمینگ فول اچ دی بگیریم ماینینگ گند زد به همه چیز . حالا که دلار شده 10 تومن میخوام خبرش بیاد .

کیفش رو کسی می کنه که درآمد به دلار داره نه به ریال .

اره واقعا از اول پیشونیمون سیاه بود!

امدی جانت به قربانم ولی حالا چرا !!!

لینک به دیدگاه

• ارسال 260
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 36 دقیقه قبل، Miad007 گفته است :

ای کاش 2060 حداکثر 500 دلار باشه!

ولی باز با این قیمت دلار میشه بالای ۵ تومن!

بعید میدونم این کارت 2060 قیمتش در بیشترین حالت از 350 دلار بیشتر باشه نسخه فاندرزش.... البته به شرایط شرکتی مثل amd و زمان عرضه خود کارت هم خیلی تاثیر داره......

اما خود من فکر میکنم این کارت رو نزدیک 300 دلار قمیت گذاری کنه و  تو نسخه کاستوم شرکت هایی مثل ایسوس -ام اس ای و گیگا بایت تا 350 دلار عرضه ش کنن.

انویدیا این قیمتایی که الان رو 2080 میخواد بزاره هم بخاطر شرایط خود شرکتش و بازار هستش که میخواد 800 دلار بزاره......اما کم کم با خالی شدن بازار از کارت های سری پاسکال قیمت اینارو هم کاهش میده.........پس بنظرم تا عرضه 2060 که فکر کنم 6 ماهی شاید بکشه بازار از کارت های قدیمی خالی شده و قیمت ها اصولی تر بشه.

و مشکل الان بازار داخلی خودمون هست که معلوم نیست اون موقع دلار چند باشه؟

ویرایش شده توسط meysam99mc
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، meysam99mc گفته است :

بعید میدونم این کارت 2060 قیمتش در بیشترین حالت از 350 دلار بیشتر باشه نسخه فاندرزش.... البته به شرایط شرکتی مثل amd و زمان عرضه خود کارت هم خیلی تاثیر داره......

اما خود من فکر میکنم این کارت رو نزدیک 300 دلار قمیت گذاری کنه و  تو نسخه کاستوم شرکت هایی مثل ایسوس -ام اس ای و گیگا بایت تا 350 دلار عرضه ش کنن.

انویدیا این قیمتایی که الان رو 2080 میخواد بزاره هم بخاطر شرایط خود شرکتش و بازار هستش که میخواد 800 دلار بزاره......اما کم کم با خالی شدن بازار از کارت های سری پاسکال قیمت اینارو هم کاهش میده.........پس بنظرم تا عرضه 2060 که فکر کنم 6 ماهی شاید بکشه بازار از کارت های قدیمی خالی شده و قیمت ها اصولی تر بشه.

و مشکل الان بازار داخلی خودمون هست که معلوم نیست اون موقع دلار چند باشه؟

یه نکته این وسط مهمه .

کارت 1060 دارای 6 گیگ مموری بود . این میزان مموری برای اکثر بازی ها در 4K هم کافی بود . با  2 تا 1060 میشد به قدرتی در حدود 1080 با قیمتی کمتر رسید . شاید به همین دلیل انویدیا قابلیت SLI رو در 1060 برداشت . کارت 2060 در صورتی که قیمتی در حد 300 دلار داشته باشه و قابلیت SLI درش حفظ شده باشه میتونه برای 2080 و 2070 رقیب بشه . البته میزان مموری 2060 مشخص نیست شاید 5 گیگ باشه که در این صورت نسبت به نسل قبل افت داشته ( صحبت سر مقایسه 6 گیگ مموری با 5 گیگ مموری نیست چون مموری 2060 از نوع GDDR6 هستش صحبت سر نسبت مموری 1060 به 1080 در برابر 2060 به 2080 هست که از 6 به 8 رسید به ، 5 به 8 ) اگر کارت 2060 قیمتی در حدود 300 دلار داشته باشه و SLI رو هم ساپورت کنه میتونه حتی برای 2080 دراپ قیمت شده هم رقب باشه . از طرفی قیمت بالا هم میتونه مشتری ها رو از خرید منصرف کنه . خیلی دوست دارم قیمت و پرفورمنس 2060 و کارتهای پایینترش رو بدونم .

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

یه نکته این وسط مهمه .

کارت 1060 دارای 6 گیگ مموری بود . این میزان مموری برای اکثر بازی ها در 4K هم کافی بود . با  2 تا 1060 میشد به قدرتی در حدود 1080 با قیمتی کمتر رسید . شاید به همین دلیل انویدیا قابلیت SLI رو در 1060 برداشت . کارت 2060 در صورتی که قیمتی در حد 300 دلار داشته باشه و قابلیت SLI درش حفظ شده باشه میتونه برای 2080 و 2070 رقیب بشه . البته میزان مموری 2060 مشخص نیست شاید 5 گیگ باشه که در این صورت نسبت به نسل قبل افت داشته ( صحبت سر مقایسه 6 گیگ مموری با 5 گیگ مموری نیست چون مموری 2060 از نوع GDDR6 هستش صحبت سر نسبت مموری 1060 به 1080 در برابر 2060 به 2080 هست که از 6 به 8 رسید به ، 5 به 8 ) اگر کارت 2060 قیمتی در حدود 300 دلار داشته باشه و SLI رو هم ساپورت کنه میتونه حتی برای 2080 دراپ قیمت شده هم رقب باشه . از طرفی قیمت بالا هم میتونه مشتری ها رو از خرید منصرف کنه . خیلی دوست دارم قیمت و پرفورمنس 2060 و کارتهای پایینترش رو بدونم .

-بعید میدونم 2060 از sli پشتیانی کنه......اینم بخاط خود سیاست های انویدیا......چون  در اون صورت رو فروش 2070 و 2080 تاثیر مستقیم ممکن هست داشته باشه.... 

-اما در مورد قیمت هم فکر میکنم اگه انویدیا میخواست همین چند روز دیگه همه ی کارت گرافیک هاش رو با هم مثل 2080-2070 و 2060  رونمایی کنه و این قیمت rtx 2080  هم 800 دلار میذاشت 100 درصد کارت 2060  قیمتی حدود 400 دلار میتونست داشته باشه......اما چون چند ماه دیگه این کارت رونمایی میشه  و کارت گرافیگ های رده میانی انویدیا تو نسل پاسکال اون موقع فروش رفتند....قیمتش پایینتر خواهد امد.....و 2080 هم بین 600 تا 700 دلار میشه....

اما  در مورد قدرتشون هم با توجه به اخباری که امده........بنظرم 2080  بین 20-30 درصد از 1080 ti قوی تر خواهد بود.

2070 هم قدرتی شاید معادل 1080 ti داشته باشه...........2060 هم  احتمالا بین کارت گرافیک 1070 تا 1080 یه چیزی تو مایه های کارت gtx 1070 ti  خواهد بود...و ممکن هست انویدیا با روش های نرم افزاری بتونه این کارت رو قدرتش رو نزدیک 1080 کنه

اما فکر میکنم اگه 2050 هم  اگه نسخه ti داشته باشه یا هم نداشته باشه قدرتی معادل 1060 شاید 3 گیگش داشته باشه.......

یعنی در کل تو این نسل میشه گفت.....حتی پایین رده انویدیا برای بازی بصورت fhd مشکلی نداشته باش.....و با این گرونی های بازار ایران بشه بهشون فکر کرد....

-البته اینایی که نوشتم حدسیات و پیش بینی من با توجه به شرایط بود.....امیدوارم حداقل  دلار از این بالاتر نره تا شاید بشه به 2050 یا نهایت 2060 فکر کرد.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

واقعا نمیدونم استدلال انویدیا چی بوده که از بالا شروع کرده فقط جهت قدرت نمایی و ابراز وجودو اعتماد بنفس بالا از محصولات جدیدش بیشتر هست و اینکه اصلا amd خبری ازش نیست حال کرده از بالا معرفی کنه و خودشو در بازار تنها و بی رقیب می بینه و گرنه عرضه زود هنگام 2060 2070 2080 هر جور بخوای حساب کنی عقلانی تره تا 2080ti! 

لینک به دیدگاه

5b781611861eb_Screenshot_-----.thumb.png.c34f722adf8e278064428db797a372d2.png

من پیشنهاد میکنم قبل اینکه به خرید سری جدید کارت ها فکر کنید اول cpu تون رو ارتقا بدید ?

همین 8600کا زیر 1080ti زاییده و فول لود میشه چه برسه 2080 و مورد خطرناک ترش 2080Ti !

من خودم اولین کاری ک میکنم ایشالا اگه intel با قیمتاش پوست کلمون رو نکنه یه 9900کا میگیرم قبل کوچ به سری 2000.

همین 2060 هم با کارایی 1080 خطرناک ظاهر شده.

خوبه دیگه تو این وضع مملکت و ارزونی هاااااا !!!!!! واسه جیب ما چاله کندن

لینک به دیدگاه

دو روز پیش کانال رسمی انویدیا در یوتیوب ی ویدیو عجیب رو گذاشت با اسم Be For the??? که دو ساعت زمانش بود و تصویر همش سبز بود . احتمالا بازم رمزی خواسته ی معنایی رو برسونه و منظورش از دو ساعت سری 20 بوده . حالا کاری نداریم

واکنش یوزر ها رو میدیدم ک کامنت گذاشتن انقد خندیدم ترکیدم ?

و اما واکنش ها:

IMG_20180818_183823_073.thumb.jpg.f1ad01692e50934ee44fb351978aacec.jpg

IMG_20180818_183825_260.thumb.jpg.c0c54a120112bba37e66a7f6e2b5e68f.jpg

IMG_20180818_191152_943.thumb.jpg.538fd5ed334ef2d4019e02c4701124dd.jpg

IMG_20180818_191151_403.thumb.jpg.dd7796250adf6908fb38ea7287b383fa.jpg

IMG_20180818_191150_388.thumb.jpg.d84c024cfabf3046a370117fabe6ca0d.jpg

IMG_20180818_191913_486.thumb.jpg.e1ab1320ef2587a2a9dc4685405cec9f.jpg

واکنش کاربرا بخاطر اینکه کلی حجم نت و وقت گذاشتن تا چیزی در ثانیه ای تو این دوساعت پیدا کنن شاید و چیز خواصی بفهمن :

koksal-baba-attacking-man.gif.be13857b9010069839109bc67ceb3931.gif

?

لینک ویدیو : Be For The...????

ویرایش شده توسط KINGPIN
افزودن لینک ویدیو و تصاویر بیشتر
لینک به دیدگاه

اینم از طراحی های نه چندان جالب و نا امید کننده ایسوس واسه نسل جدید...

خیلی زحمت کشیدن...همون قالب نسل 10 رو اوردن یکم بالا پایینش کردن و احتمالا میخوان پول مفت هم سرش از ملت بدبخت بگیرن. کلا ایسوس هم همه چیزش نا امید کننده شده و فقط پول الکی میگیره.

No longer Recommended Brand ! 

شعار بهتریه براش

IMG_20180818_204604_658.jpg

IMG_20180818_204606_518.jpg

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، تاج خورشید گفته است :

بالاخره اگزوز است دیگر سعید‌جان بزرگترین جابه‌جاکننده قطعات در ایران!

اگزوز ?

بنظرم بهتره یه کمپین تشکیل بشه براش کمپین نه به "فرو شدن توسط ایسوس"

فقط داره پول یامفت بخاطر هیچی میگیره. نه نو اوری داره دیگه تو طراحی کارت ها و بورد هاش نه کیفیت سابق رو...

کجان کارت های ماتریکس؟؟؟

کجان سری پلاتینیوم هایی ک براشون میشد جون داد؟؟؟

همش شده استریکس...

استریکس هرجا رفت پشت سرش افتضاح بار اومد. اون از هدست ها اون از مانیتور ها این از کارت ها اون از بورد ها

کمپین دیسلایک ایسوس !

لینک به دیدگاه

کمتر از 48 ساعت تا ریلیز رسمی کارت های سری 2000 ...

IMG_20180819_000638_110.thumb.jpg.6483a995cc75cbc6fcf2a52914584905.jpg

منبع: وبسایت رسمی انویدیا

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در در 1397/05/26, 19:09:33، KINGPIN گفته است :

نکته خوبی اشاره کردین. دقیقا حرفای من طی دو ماه اخیر تو همین انجمن بود که اصرار داشتم پردازنده 4 هسته 8 ترد داره به مرگ خودش نزدیک میشه و کفاف نسل جدید گیمینگ رو نمیده خصوصا بازی های مالتی پلیر با کارت هایی نظیر RTX 2080 یا RTX 2080 Ti اونم شرایط بدترش برای کسی که بخواد با این کارت ها تو رزولوشن های پایینتر با رفرش ریت بالا بازی کنه و cpu اونجا گلوگاه بشه واسش.

قطعا نسل جدید گیمینگ فرکانس کاری بالاتری هم دارن در قبال پاسکال و شاید دامنه فرکانس های 2100 2200 مگاهرتز و شایدم بالاتر رو راحت رد کنن که این خودش تهدید جانیه cpu هاس.

همونطور که تو سایت انویدیا پردازنده در نظر گرفته شده برای 1080ti سی پی یو رده i7 هست پس میشه نتیجه گرفت 2070 با کارایی نزدیک به 1080ti یا بیشتر از اون به i7 نیاز داره ...

سلام

قضیه هسته ها در بازی ها رو شخصا حتی توی اوایا 2017 تجربه کردم و اینجا هم مطرح کردم همه مخالفت کردن ? مثلا در مورد اسسین کرید اوریجینز و مافیا سه میومدم میگفتم حداقل 14 ترد از پردازنده 6950 داره زیر فشار له میشه وقتی روی آخرین جزئیات با کارت گرافیک قدرتمند بازی میکنی... اما همه میگفتن اینا توهمه و این بازیا اوپتیمایز نیستن و دلیلش اینه ، بعدش ضعف پردازنده هایی که تعداد هسته و تردهای زیادی بالا رو دارن توی گیم هشدار دادم که بازم بک لش پیش اومد از سمت ملت که گفتن نه کی گفته ؟ تا جایی که یک بازی از تعداد هسته ها و تردها پشتیبانی کنی کارایی افزایش پیدا میکنه، در حالی که کاملا برعکس بود ، بعد از اون هم که پیشنهاد دادم اونایی که رایزن دارن SMT رو غیر فعال کنن برای نتیجه بهتر توی گیم کسی اهمیت نداد و گفتن AMD بیشتر از تو عقلش میرسه اگه مشکلی بود اینطوری نمیساخت! ،اما  بعدش که توی guru3d بود فکر کنم بهش پرداختن که اینطوری کارایی در گیم بالا میره همه بهش ایمان آوردن (در حالی که این مسائل توی جامعه اورکلاکرها در hwbot سالها قبل حل شده بود!) و حتی AMD هم توی گیم مدش برای پردازنده های جدیدش میاد ترد های اضافی و بعضا هسته های اضافی رو غیر فعال میکنه.... در واقع الان با وضع فعلی گیم ها یه حداکثر و حداقل هسته برای بهترین پرفورمانس مطرح هست... زیاد بودن کلی ترد ها مخصوصا همراه با SMT  باعث شلختگیه پردازشی میشه به زبان کوچه بازاری ?  الان برای کارایی حداکثری حداقل یک 6 کور 12 ترد  نسل جدید لازم هست (یعنی بی خیالِ x99 ها و 2011 های اخیر) الی یک 8 کور 16 ترد ، معمولا بالاتر از اون دیگه شلنگ تخته میندازه، به نظرم آینده نزدیک در مارکت شیر گیمینگ های اندِ دسکتاپ اونیه که بهترین 8c16t گیمینگ رو تولید کنه (در حال حاضر 8 کور 16 ترد های amd نسبت به حالت 8 کور و 8 تردشون در گیم عقبتر هستن در برخی موارد ، وقتی 8 کور 8 تردت از 8 کور 16 تردت توی گیم بهتر عمل کنه یعنی عدم اوپتیمایزشن معماری در اجرای SMT )  ، الان همین 8 کور 16 ترد های AMD هنوز با یک پردازنده مخصوص گیم 8 کور 16 ترد اینتل رو به رو نشدن که به زودی باید رو به رو بشن ، البته تمامی اینها تجربی هست و با آزمایش خطا و شاید برعکسِ بحث های مربوط به معماری ،  پایه علمی تئوریک نداشته باشن...

خلاصه که در کل 4 کور 8 ترد برای من قبل از لانچ 7700k عمرش رو کرده بود در بازی ها ، تازه اونم روی 2560x1080 و نه 1440p یا 4k ?

از اون گذشته فقط برخی از گیم ها میتونن مناسب مشاهده تاثیر قدرت پردازشی پردازنده ها باشن مگرنه خیلی از بازیها رو با یک ستاپ و تنظیمات ثابت 4 بار بنچمارک بگیری راحت ممکنه 4 تا نتیجه با 2-3 فریم اختلاف هم بگیری ، بعد یه عده اون اختلاف هایی رو که رندوم پیش میاد رو هم به عنوان فاصله قبول میکنن ?

مثلا نمونه یکی از تفسیر های بنچمارک از مخلوط اینجور گیمها:

ببین درسته این پردازنده amd توی 5 تا گیم خیلی ضعیفتر از اینتل بوده اما توی 6 تا دیگه کاملا چسبیده و برابر بوده با اینتل ،پس اگر قیمت رو هم در نظر بگیری AMD بهتره چون نزدیک بوده به اینتل :|  خب برادر من اون چندتا بازی خاص اصلا مدلشون این بوده که پردازنده توشون خیلی تاثیر ایجاد نکرده که نزدیک هم درومدن دو تا پردازنده متفاوت ، اگه قرار بود توی اونها هم ضعیف باشی که پردازدنت بلکل مرده به حساب میومد ? :|   حالا مثال زدم مگرنه اینتل یا AMD بودنش ممکنه جابه جا هم بشه در بحث ها

ببخشید خیلی در هم نوشتم موارد رو عجله داشتم ?

یک سوال

خود  تورینگ و تورینگ تست مبحث جالبی هست در راستای هوش مصنوعی و AI  ، این نامگذاری هم در همون راستا بوده؟

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

در 26 دقیقه قبل، Farjam گفته است :

ببخشید خیلی در هم نوشتم موارد رو عجله داشتم 1f603.png

یک سوال

خود  تورینگ و تورینگ تست مبحث جالبی هست در راستای هوش مصنوعی و AI  ، این نامگذاری هم در همون راستا بوده؟

سلام خدمت کاربر اولد و گلد فروم های سخت افزاری. اقا ما شما رو از فروم هات اورکلاک ب یاد داریماااا فکر نکنی نمیشناسیم ... از سال 2011 2012 .

دقیقا با همه حرفاتون موافقم چون حقیقت همینه ک نوشتید. جدای هرگونه جانب داری و فن بازی. دقیقا من هم دو ماه پیش گفتم اقا کوچ کنید 8 هسته 16 ترد تا لقمه گلوگیر نشده خصوصا بازی مالتی پلی ای شبیه بتلفیلد. در مورد شلختگی و شلنگ انداختن هم باهاتون موافقم چون تجربه کار و گیمینگ با ترد ریپر دارم. جدای اینکه انجین بازی منابع پردازشی cpu رو ب خوبی درگیر نمیکنه یا نمیشناسه و لود نصف هسته ها زیر 15 درصده بلکه بخاطر این قضیه فرکانس معیار میشه و وقتی فرکانس معیار بشه پردازنده های amd تو پردازش تعلل بیشتری میکنن نسبت ب اینتل. خصوصا رزولوشن های پایین که اطلاعات پردازشی خیلی حجیم تر به cpu ارسال میشه.

الانم که با این وضع مشخصه دیگه ب قول شما لااقل ی 6 کور 12 ترد شده لبه پرتگاه واسه داشتن کارت های اند.

در خصوص سوال اخرتون میشه گفت انویدیا الهام ویژه ای از نام تورینگ گرفته خصوصا تو عرصه پردازش ray tracing که براش rt core رو در نظر گرفته همونطور ک الان تورینگ برای رمزنگاری و انکد اطلاعات نازی ها روش مستقلی رو در پیش گرفت.و همونطور ک الان تورینگ نو اوری کرد در اون عرصه انویدیا هم با معماری تورینگ با محتوای ری تریسینگ نو اوری کرد.

حالا میشه گفت انویدیا tensor core هارو ک مخصوص عملیات های اکسلریتینگ و AI هستن رو ب کمک معماری جدید اورده و مکمل کارایی قرار داده تا معماری در هر زمینه ای فعال باشه. جدای این مبحث احتمالا معماری AMPERE جانشین ولتا در تابستان 2019 هست (طی مقالاتی ک خوندم) و مشخصا انویدیا داره نیاز بازار رو با معماری هاش تفکیک میکنه و نمیشه گفت تورینگ الان جانشین ولتا در زمینه دیپ لرنینگ و استفاه اون در GPU CLOUD و سرور ها و ماشین های کاری DGX و HGX هست.

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، Farjam گفته است :

سلام

قضیه هسته ها در بازی ها رو شخصا حتی توی اوایا 2017 تجربه کردم و اینجا هم مطرح کردم همه مخالفت کردن 1f603.png مثلا در مورد اسسین کرید اوریجینز و مافیا سه میومدم میگفتم حداقل 14 ترد از پردازنده 6950 داره زیر فشار له میشه وقتی روی آخرین جزئیات با کارت گرافیک قدرتمند بازی میکنی... اما همه میگفتن اینا توهمه و این بازیا اوپتیمایز نیستن و دلیلش اینه ، بعدش ضعف پردازنده هایی که تعداد هسته و تردهای زیادی بالا رو دارن توی گیم هشدار دادم که بازم بک لش پیش اومد از سمت ملت که گفتن نه کی گفته ؟ تا جایی که یک بازی از تعداد هسته ها و تردها پشتیبانی کنی کارایی افزایش پیدا میکنه، در حالی که کاملا برعکس بود ، بعد از اون هم که پیشنهاد دادم اونایی که رایزن دارن SMT رو غیر فعال کنن برای نتیجه بهتر توی گیم کسی اهمیت نداد و گفتن AMD بیشتر از تو عقلش میرسه اگه مشکلی بود اینطوری نمیساخت! ،اما  بعدش که توی guru3d بود فکر کنم بهش پرداختن که اینطوری کارایی در گیم بالا میره همه بهش ایمان آوردن (در حالی که این مسائل توی جامعه اورکلاکرها در hwbot سالها قبل حل شده بود!) و حتی AMD هم توی گیم مدش برای پردازنده های جدیدش میاد ترد های اضافی و بعضا هسته های اضافی رو غیر فعال میکنه.... در واقع الان با وضع فعلی گیم ها یه حداکثر و حداقل هسته برای بهترین پرفورمانس مطرح هست... زیاد بودن کلی ترد ها مخصوصا همراه با SMT  باعث شلختگیه پردازشی میشه به زبان کوچه بازاری 1f603.png  الان برای کارایی حداکثری حداقل یک 6 کور 12 ترد  نسل جدید لازم هست (یعنی بی خیالِ x99 ها و 2011 های اخیر) الی یک 8 کور 16 ترد ، معمولا بالاتر از اون دیگه شلنگ تخته میندازه، به نظرم آینده نزدیک در مارکت شیر گیمینگ های اندِ دسکتاپ اونیه که بهترین 8c16t گیمینگ رو تولید کنه (در حال حاضر 8 کور 16 ترد های amd نسبت به حالت 8 کور و 8 تردشون در گیم عقبتر هستن در برخی موارد ، وقتی 8 کور 8 تردت از 8 کور 16 تردت توی گیم بهتر عمل کنه یعنی عدم اوپتیمایزشن معماری در اجرای SMT )  ، الان همین 8 کور 16 ترد های AMD هنوز با یک پردازنده مخصوص گیم 8 کور 16 ترد اینتل رو به رو نشدن که به زودی باید رو به رو بشن ، البته تمامی اینها تجربی هست و با آزمایش خطا و شاید برعکسِ بحث های مربوط به معماری ،  پایه علمی تئوریک نداشته باشن...

خلاصه که در کل 4 کور 8 ترد برای من قبل از لانچ 7700k عمرش رو کرده بود در بازی ها ، تازه اونم روی 2560x1080 و نه 1440p یا 4k 1f601.png

از اون گذشته فقط برخی از گیم ها میتونن مناسب مشاهده تاثیر قدرت پردازشی پردازنده ها باشن مگرنه خیلی از بازیها رو با یک ستاپ و تنظیمات ثابت 4 بار بنچمارک بگیری راحت ممکنه 4 تا نتیجه با 2-3 فریم اختلاف هم بگیری ، بعد یه عده اون اختلاف هایی رو که رندوم پیش میاد رو هم به عنوان فاصله قبول میکنن 1f601.png

مثلا نمونه یکی از تفسیر های بنچمارک از مخلوط اینجور گیمها:

ببین درسته این پردازنده amd توی 5 تا گیم خیلی ضعیفتر از اینتل بوده اما توی 6 تا دیگه کاملا چسبیده و برابر بوده با اینتل ،پس اگر قیمت رو هم در نظر بگیری AMD بهتره چون نزدیک بوده به اینتل :|  خب برادر من اون چندتا بازی خاص اصلا مدلشون این بوده که پردازنده توشون خیلی تاثیر ایجاد نکرده که نزدیک هم درومدن دو تا پردازنده متفاوت ، اگه قرار بود توی اونها هم ضعیف باشی که پردازدنت بلکل مرده به حساب میومد 1f601.png :|   حالا مثال زدم مگرنه اینتل یا AMD بودنش ممکنه جابه جا هم بشه در بحث ها

ببخشید خیلی در هم نوشتم موارد رو عجله داشتم 1f603.png

یک سوال

این که تمامی هسته ها و نخ ها در گیر نمی شن تو بازی و یا در واقع به صورت بهینه نمی تونند از هسته (نخ) ها استفاده کنند و فقط وفقط بر می گرده به موتور بازی و توسعه دهنده اش .

این همه اسمون ریسمون نداره،  این برنامه نویس هستش که مشخص می کنه  این بازی (موتور) چقدر از نخ ها در زمان بندی مناسب استفاده کنه و چقدر از IPC استفاده کنه .

دیگه پیچیده اش نکن. 

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، KINGPIN گفته است :

سلام خدمت کاربر اولد و گلد فروم های سخت افزاری. اقا ما شما رو از فروم هات اورکلاک ب یاد داریماااا فکر نکنی نمیشناسیم ... از سال 2011 2012 .

دقیقا با همه حرفاتون موافقم چون حقیقت همینه ک نوشتید. جدای هرگونه جانب داری و فن بازی. دقیقا من هم دو ماه پیش گفتم اقا کوچ کنید 8 هسته 16 ترد تا لقمه گلوگیر نشده خصوصا بازی مالتی پلی ای شبیه بتلفیلد. در مورد شلختگی و شلنگ انداختن هم باهاتون موافقم چون تجربه کار و گیمینگ با ترد ریپر دارم. جدای اینکه انجین بازی منابع پردازشی cpu رو ب خوبی درگیر نمیکنه یا نمیشناسه و لود نصف هسته ها زیر 15 درصده بلکه بخاطر این قضیه فرکانس معیار میشه و وقتی فرکانس معیار بشه پردازنده های amd تو پردازش تعلل بیشتری میکنن نسبت ب اینتل. خصوصا رزولوشن های پایین که اطلاعات پردازشی خیلی حجیم تر به cpu ارسال میشه.

الانم که با این وضع مشخصه دیگه ب قول شما لااقل ی 6 کور 12 ترد شده لبه پرتگاه واسه داشتن کارت های اند.

در خصوص سوال اخرتون میشه گفت انویدیا الهام ویژه ای از نام تورینگ گرفته خصوصا تو عرصه پردازش ray tracing که براش rt core رو در نظر گرفته همونطور ک الان تورینگ برای رمزنگاری و انکد اطلاعات نازی ها روش مستقلی رو در پیش گرفت.و همونطور ک الان تورینگ نو اوری کرد در اون عرصه انویدیا هم با معماری تورینگ با محتوای ری تریسینگ نو اوری کرد.

حالا میشه گفت انویدیا tensor core هارو ک مخصوص عملیات های اکسلریتینگ و AI هستن رو ب کمک معماری جدید اورده و مکمل کارایی قرار داده تا معماری در هر زمینه ای فعال باشه. جدای این مبحث احتمالا معماری AMPERE جانشین ولتا در تابستان 2019 هست (طی مقالاتی ک خوندم) و مشخصا انویدیا داره نیاز بازار رو با معماری هاش تفکیک میکنه و نمیشه گفت تورینگ الان جانشین ولتا در زمینه دیپ لرنینگ و استفاه اون در GPU CLOUD و سرور ها و ماشین های کاری DGX و HGX هست.

اصلا اون دو هسته دیگه NVIDIA برای گیم ساخته نشده ،  همین الان دارن بروی سرورهای امازون و آژور از پردازش های CUDA استفاده می کنند و در کنار اون Tensor Cores ها ی Google استافده می کنند اصلا برای گیم مناسب نیستند پوست برنامه نویس کنده میشه بخواد برای گیم بیاد از این هسته ها استفاده کنه (مبحث اش خارج از حوصله تاپیک هستش )  الان دارند به صورت ازمایشی از TC ها در سرورهای این دو شرکت استفاده می کنند که باعث شده سرعت پردازش ها افزایش پیدا کنه.   یکی از دلایلی که مدیرعامل NVIDIA اشاره کرده  استفاده از CUDA Core ها در کنار TC ها برای شبیه سازی سلول ها سرطانی هستش  بروی چند صدپردزانده گرافیکی و پردازنده اصلی اجراء می کنند. 

در کل این معماری بازار هدفش پردازش های بزرگ هستش که حجم بسته ها و داده ها زیاد هستش و در کنارش مقداری هم به بازی اشاره می کنه. 

لینک به دیدگاه

NVIDIA RTX 2070 Specs Leaked – 2304 Cores, 8GB GDDR6 at ~$400

خبر: مشخصات کارت RTX 2070 هم لو رفت. پشتیبانی از RAY TRACING در کنار کارایی بالا تر از GTX 1080 TI با قیمت فوق العاده 400 دلار...عرضه در ماه اینده !

منبع:لینک

ویرایش شده توسط KINGPIN
لینک به دیدگاه

در 41 دقیقه قبل، KINGPIN گفته است :

NVIDIA RTX 2070 Specs Leaked – 2304 Cores, 8GB GDDR6 at ~$400

خبر: مشخصات کارت RTX 2070 هم لو رفت. پشتیبانی از RAY TRACING در کنار کارایی بالا تر از GTX 1080 TI با قیمت فوق العاده 400 دلار...عرضه در ماه اینده !

منبع:لینک

خبر مقداری مشکوکه .

اول که قیمت پایینه . بعد از اون اگر SLI ساپورت باشه کار برای بالارده ها سخت میشه .

و در نهایت منبع خبر فیک هم منتشر می کنه !!! ولی اگر بشه عالی میشه !

لینک به دیدگاه

در 20 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

خبر مقداری مشکوکه .

اول که قیمت پایینه . بعد از اون اگر SLI ساپورت باشه کار برای بالارده ها سخت میشه .

و در نهایت منبع خبر فیک هم منتشر می کنه !!! ولی اگر بشه عالی میشه !

بنظر نمیاد فیک باشه مشخصات چون تو همین رینج باید باشه و کارایی حداقل در حد 1080ti (که شایعه شده تا 8 درصد سریعتره دقیقا مثل قضیه 1070 و 980ti). قیمت هم تو رینج 400 تا 500 دلار براش محتمله . البته خودم فکر میکنم برای تایید نهایی قیمت ها باید تا دو روز اینده منتظر بمونیم چون جو متشنجه و اخبار پشت سر هم میاد امکان هایپ قیمت ها هست که هرکس نرخ تعیین کنه تو سایت ها.

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، KINGPIN گفته است :

بنظر نمیاد فیک باشه مشخصات چون تو همین رینج باید باشه و کارایی حداقل در حد 1080ti (که شایعه شده تا 8 درصد سریعتره دقیقا مثل قضیه 1070 و 980ti). قیمت هم تو رینج 400 تا 500 دلار براش محتمله . البته خودم فکر میکنم برای تایید نهایی قیمت ها باید تا دو روز اینده منتظر بمونیم چون جو متشنجه و اخبار پشت سر هم میاد امکان هایپ قیمت ها هست که هرکس نرخ تعیین کنه تو سایت ها.

داداش حداقل خبر رو اول درست بخون گفته 8 درصد قوی تر از 1080 که میشه 38 درصد افزایش کارایی  نسبت به قبل به این سایت پاکستانیا ما بهش میگیم pakiftech خیلی دل خوش نکنین گروه زدیم تو دیسکورد با رفیقای خارجیم صبح تا شب اینارو مسخره می کنیم

1_-_Cop.png

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، matrix.trixx گفته است :

داداش حداقل خبر رو اول درست بخون گفته 8 درصد قوی تر از 1080 که میشه 38 درصد افزایش کارایی  نسبت به قبل به این سایت پاکستانیا ما بهش میگیم pakiftech خیلی دل خوش نکنین گروه زدیم تو دیسکورد با رفیقای خارجیم صبح تا شب اینارو مسخره می کنیم

درسته اشتباه دیداری بود. اگرچه خودم اصلا قبول ندارم که 2070 همش 8 درصد سریعتر از 1080 باشه... چطور میشه که 2060 پا ب پا و حتی ممکنه در ورژن های کاستوم 1080 رو بگیره ولی 2070 بیاد 8 درصد سریع تر از 1080 باشه؟؟؟؟؟ پس فاصله 2060 و 2070 میشه چند درصد جزئی که خنده داره

من خودم این رو خیلی بعید میدونم و فکر میکنم حداقل 2070 تا نزدیک 1080ti کارایی داشته باشه وگرنه ارزش خرید نداره نسبت ب قیمت و کاراییش و با عقل هم جور در نمیادو هم انویدیا گل ب خودی نمیزنه که باز بیاد کارایی 1080 ای که قیمتش 500 دلاره رو با کارت 2070 ای مثلا قیمتش بین 400 500 دلاره دوباره عرضه کنه. 

ویرایش شده توسط KINGPIN
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، KINGPIN گفته است :

بنده قیمت مد نظرم بود .

پرفورمنس رو فعلا کاری ندارم .

اولین تست های معتبر و درست و حسابی 2080 که بیاد قدرت حدودی 2070 هم مشخص میشه .

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

بنده قیمت مد نظرم بود .

پرفورمنس رو فعلا کاری ندارم .

اولین تست های معتبر و درست و حسابی 2080 که بیاد قدرت حدودی 2070 هم مشخص میشه .

خب همین رینج رو میشه براش متصور بود. بخواد بشه 600 700 دلار خب خریدار میتونه بجاش 1080ti بخره ک مموری بیشتری هم داره. بیشتر از قیمت 550 دلار دیگه فکر نکنم بخوره. حالا منتظر میمونیم تا فردا اخر وقت دوشنبه شب تا مشخص شه اگر به 2070 هم اشاره شه

ویرایش شده توسط KINGPIN
لینک به دیدگاه

400 دلار برای 2070 خیلی هم بعید نیست. GTX 970 هم زمان خودش 329$ اومده بود. 1070 برای مدل های غیر Founders قیمتش 379 دلار بود. 

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، تاج خورشید گفته است :

خبرها حاکی از دو دسته حضرت هستش:

Rumor of a parallel GTX line with some Tensor & RT cores disabled.

• 102: RTX 2080Ti, Titan

• 104: RTX 2080, GTX 1180

• 104: cutdown version, planned for the future

• 106: RTX 2070, GTX 1170

• 106: RTX 2060, GTX 1160

فکر نکنم پایه و اساسی داشته باشه. نامگذاری 11 کاملا منتفیه و انویدیا ام تو تیزر معروفش با کاربر در حال چت به اسم Not_11 این قضیه رو پایان داد

و فکرم نکنم همچین داستانایی ب وجود بیاد که باعث سردرگمی و شلختگی بازار فروش بشه و سری gtx ها بیشتر فروش برن و انویدیا rtx هاش باد کنن رو دستش.

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، تاج خورشید گفته است :

خبرها حاکی از دو دسته حضرت هستش:

Rumor of a parallel GTX line with some Tensor & RT cores disabled.

• 102: RTX 2080Ti, Titan

• 104: RTX 2080, GTX 1180

• 104: cutdown version, planned for the future

• 106: RTX 2070, GTX 1170

• 106: RTX 2060, GTX 1160

احتمال درست بودن این شاعه کمه. چون تا حالا هرچی لیک و عکس و ... اومده بیرون فقط با عنوان RTX بوده. انویدیا هم تو ویدئویی تحت عنوان Beforthegame به این اشاره کرده (not_11)

بعلاوه معرفی دوسری با هم هواس توسعه دهنده ها و مصرف کننده ها رو از تکنولوژی های جدیدی که قراره معرفی بشه منحرف می کنه. انویدیا استراتژیش اینه که تا اندازه ای که میتونه 

این تکنولوژی ها رو مخصوصا Ray Tracing و DXR رو به دست مصرف کننده ها برسونه تا در این زمینه هم به شکل چشم گیری از AMD و اینتل جلو بزنه. 

البته شایدم درست از آب دربیاد??

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، mohihehi گفته است :

400 دلار برای 2070 خیلی هم بعید نیست. GTX 970 هم زمان خودش 329$ اومده بود. 1070 برای مدل های غیر Founders قیمتش 379 دلار بود. 

درسته رینج قیمتش رو در معمول ترین حالتش میشه بین 400 تا 500 دلار متصور بود و از طرفی احتمالا gtx 1080 به قیمت 379 دلار کاهش پیدا کنه. 

حالا شما فکر ادعای بی اساس اینکه 2070 همش 8 درصد سریعتر از 1080 عه باز پیش بیاد اونوقت کی 2070 میخره ؟

همون کارت 1070 با اورکلاک خیلی نزدیک به 1080 میشه خصوصا مدل 1070ti اش.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...