رفتن به مطلب

علت بازده پایین سیستم به نسبت اطلاعات درج شده در قطعات

Mahdim97
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 13 دقیقه قبل، Amirhossein Azimi گفته است :

درود 

بله اینتل اینقدر بی دردسر هست که بجای لحیم سطح HIS CPU هاش از خمیر سیلیکون اونم چه خمیری!!!! استفاده میکنه که دراخر مصرف کننده بدبخت باید CPU دلید کنه و خمیر تعویظ کنه

حالا جدا از هزینه خمیر فوق مرغوب که قیمت فضایی داره!!! باید ریسک دلید کردن پردازنده + هزینه اینکارو بپردازه (چقدر اینتل بی دردسره!!!!!!1f602.png)

تازشم هرنسل جدید که میده 1 تا 2 % نسبت به نسل پیش قویتر شده نسبت به پول فضایی که میگیره!!!

برای هر نسلم یک سوکت جدید میده که علاوه بر هزینه ارتقا CPU شما باید مادربورد + کولر CPU هم نسبت به نوع پردازنده عوض کنید 1f602.png 

الان یه عده میان برچسب فن بودن AMD به پیشونی من میزنن! همینجا بهشون میخوام بگم بنده تاحالا 4 نسل CPU intel داشتم که اخرین نسل 1155 بوده اونم i5 2500K که به نظر من شاهکار اینتل بود

بعد اون نسل دیگه از اینتل کشیدم بیرون!!! فقط به خاطر دو دلیل:

1.عوض کردن سوکت CPU که کلی هزینه رو دست ادم میزاره

2.گرون بودن CPU هاش نسبت به AMD!!!

*دراخر فقط یک چیز میخوام بگم*

کسی شمارو مجبور به خرید AMD نکرده دوست عزیز! حالا به هردلیلی خرید کردی اگر معایبشو میگی خوبیاشم بگو که اگر یه تازه کار پستتو خوند فکر نکنه INTEL فرشته الهی و AMD شیطان رجیمه!!!

1f602.png HOLY MOLY FAN INTEL!!! 1f602.png

هر چی پول بدی آش میخوری شما از درگیری با سیستم لذت میبری مال شما دلید هم فقط مال حرفه ای هاست من و کسایی که میشناسم تا حالا کارشون به این کار نرسیده هنوز یک صدم گرفتاری های ای ام دی رو نداره یادتون نره رم سازگار بخرین اینو اوایل میشنیدم فک میکردم مثل اوایل کار شرکت های ای دی اس ال هست که میگفتن مودم خودمون فقط سازگار بعد معلوم شد نه ایندفعه دیگه واقعا راسته

ویرایش شده توسط rostam2142
لینک به دیدگاه

در 55 دقیقه قبل، rostam2142 گفته است :

هر چی پول بدی آش میخوری شما از درگیری با سیستم لذت میبری مال شما دلید هم فقط مال حرفه ای هاست من و کسایی که میشناسم تا حالا کارشون به این کار نرسیده هنوز یک صدم گرفتاری های ای ام دی رو نداره یادتون نره رم سازگار بخرین اینو اوایل میشنیدم فک میکردم مثل اوایل کار شرکت های ای دی اس ال هست که میگفتن مودم خودمون فقط سازگار بعد معلوم شد نه ایندفعه دیگه واقعا راسته

این مثل اینجا صدق نمیکنه! کسی که چیزیو گرونتر میده میری ازش میخری چون بهتره ؟!

حالا میان میگن من فن ای ام دی هستم در صورتی که من فقط یه بار سیستم پردازنده ی ای ام دی بستم اونم جدیدا رایزن بوده!

دلید مال حرفه ای هاست ؟! خریدار باید پردازنده ی خنک در اختیار داشته باشه و خنکی هم برابر پرفورمنس بیشتره شما یه جوری میگی که انگار آپشناله ! اینتل به حای اینکه بین دای و آی اچ اس خمیر گند بزنه آی اچ اس رو ور میداشت و جدا میفروخت سنگین تر بود

اینتل میگه من پردازنده ی هشت هسته ای بیرون میدم !میگیم آفرین کی میدی ؟ میگه دو سال دیگه????? در قبال مدت زمان طولانی داره سازگار میکنه قطعش رو و مشکلاتش رو برطرف میکنه !  ولی ای ام دی سریع پردازنده رو میده بیرون و مشتریها میگن با فلان چیز ناسازگاره و مشکل داره و چون کلی افراد با کانفیگ های مختلف پردازنده ی ای ام دی میبندن و گزارش میکنن فلان ناسازگاری و مشکل داره ای ام دی میتونه باگهاش و ناسازگاری ها رو در طول یکماه جمع کنه !?? درصورتی که اینتل چند نفر استخدام کرده تا با این پردازنده با یک سال وقت باگهاش رو پیدا کنن!!!

علت گرانتر بودن پردازنده های اینتل نسبت به amd اینه که اینتل آشخور های بیشتری داره  (کار مندان اینتل ده برابرamd  هستن و باید نونوشون رو بده!!)بعلاوه به آشخور گنده داره که اسرائیله و ماهیانه مبلغی به اندازه ی کل گردش مالی سالیانه ی ایران میده اسرائیل . پس شما اینتل بخر و غیر مستقیم مردم مظلوم فلسطین رو بکش !

پردازنده ی amd میسوزند:

بنده حدود سه سال پیش اصلا نگاه پردازنده های amd نمیکردم به طوری که اصلا بد میپنداشتم باهاشون کار کنم . به دلیل شایعاتی که شنیده بودم

دوستی داشتم تعمیرات لپ تاپ و کامپیوتر میکرد . یه روز بهم گفت : دیدی amd  فلان پردازنده های amd رو داده بیرون هشت هسته دارن و فلان .  گفتم : ای ام دی پردازنده های خوبی نمیزنه حالا اینقدرم هسته داشته باشه ! گفت چرا فکر میکنی پردازنده های بدی هستن؟ جواب دادم چون میسوزن و بی کیفیتن ! خندید و یه لپ تاپ amd بمن نشون داد و گفت قسمت پردازنده رو باز کن ! باز کردم دیدم خمیرش شده بود مثل سنگ ! خمیر رو عوض کردم و بستم و تصویر داد ! گفت فروشنده میدیده خاموش میشه بعد از روشن شدن و فکر میکرده از پردازنده هست ! دوستم ادامه داد که بدلیل ارزانتر بودن amd اشخاصی نابلد و تازه وارد قطعاتش رو میخرن و بلد نیستن باهاش کار کنن خرابش میکنن و در موارد ناچیزی cpu میسوزه و یکی از عادات ما ایرانی هاست که وقتی یه قطعه از برندی مخصوصا اگر ارزونتر از برند رقیبش باشه خراب بشه به تمامی قطعاتش ربط میدیم!

ویرایش شده توسط Amir.s.b
لینک به دیدگاه

در در 1397/05/28, 00:31:20، rostam2142 گفته است :

الان یعنی کسی قطعه ای گرونتر خرید یعنی بهترینه؟؟؟!!! بگو جانه من خخخخخ!

اصلا با درگیر بودن سیستم حال نمیکنم بعدشم خوده AMD لیست رم های سازگارو سریع داد بیرون حالا اونیکه وقتی میخریده درست مطالعه نکرده هم یکم تقصیر داره دیگه؟!

دیلید کردن پردازنده ماله حرفه ای هاست؟؟؟؟ خدایییشششش؟؟؟؟ نکنه 7700K یادت رفته ماله همین یکی دوسال پیشه ها ! همه از دمای شدیدش مینالن! چنتا همین فروم دادن دوستان براشون دیلید کردن؟ میخوایی لینک بدم؟؟!!!

الانم که ماشالا ایتنل هنوز توی نسل جدیدی که داده بیرون دماش شدید مشکل داره (برنامه امروز :خمیر استفاده شده در CPU نسل جدید اینتل کیفیتی به مراتب کمتر از خمیردندون خانه شما دارد?)

نکته به جمله اولت :(هرچی پول بدی اش میخوری!!!) الان 7700K با اون قیمتش که اونقدری که پاش پول دادی می ارزه؟؟ خداییش؟؟ بخری بعد ببینی توش خمیر دندون کردن!! هان ؟ میخری؟؟ حالا بورو اشت بوخور 

نکته 2: میدونستی رایزن ها IHS هاشون لحیم شده هست بجای خمیرسیلیکون؟ تازه قیمتاشون از 7700K کمتره! نسلشونم بروز تره! حالا چی میخوایی الان بجای اش بریم حلیم بوخوریم چطوره؟

ویرایش شده توسط Amirhossein Azimi
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

اگر اشتباه نکنم فرکانس بوست برای تمام هسته ها اعمال نمیشه و اگر بخاید در حالت دیفالت به فرکانس بوست برسید باید سینگل کور تست کنید.

لینک به دیدگاه

در 22 ساعت قبل، Mahdim97 گفته است :

خوب منم اگه فرکانس 3.5 میخواستم 1600x  یا 1700 میگرفتم الان  از این ناراختم که برای 3.8 پول دادم ولی در حد 3.5 جواب میئه با وجود این که از نظر حرارت یا کم آوردن قطعات دیگه هیچ مشکلی نداره با گرافیک هم مشکلی ندارم تو گیم امتحانش رو پس داده صرفا گفتم که بدونید سیستم موقع رندر تحت فشار نیست 

دوست عزیز حرف من در مورد اینکه فرکانس پردازنده من تا 3.5 نمیره اشتباه بود.دیروز سی پی یو رو بردم زیر تست فرکانس تا 3.5 رفت.حتی تا 4 هم اور کردم باز هم تحت تست تا فرکانس 4 رفت.

ببخشید اگر اطلاعات غلط دادم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...