رفتن به مطلب

خیس شدن سی پی یو

MohsenVaziri
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

دیروز یسری مشکلات برای سیستمم ایجاد شد که متوجه شدم آب واتر کولر به سوکت سی پی یو و خود سی پی یو اونم وقتی که سیستم روشن بود نفوذ کرده 

و چند تا از پین های پشت سی پی یو تغییر رنگ داده 

میخاواستم بدونم میشه این مشکل رو حل کرد یا سی پی یو به فنا رفته - ولی با این مشکل سی پی یو هنوز کار میکنه

emv8_photo_2018-08-18_15-47-42_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

ممکنه یه مقدار مشکل براتون پیش بیاره 

سعی کنید با یه پاک کننده مث استون یا تینر با دقت پشت سی پی یو رو پاک کنید ولی سوکت مادربرد تمیز کردنش سخته و من نمیدونم چجوری باید اینکارو کرد 

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، The.13east گفته است :

ممکنه یه مقدار مشکل براتون پیش بیاره 

سعی کنید با یه پاک کننده مث استون یا تینر با دقت پشت سی پی یو رو پاک کنید ولی سوکت مادربرد تمیز کردنش سخته و من نمیدونم چجوری باید اینکارو کرد 

اون قسمت های سیاه با استون پاک میشه یا برا همیشه به همون شکل میمونه ؟ در مورد سوکت مادربرد هم - یسری از مایع مربوط به واتر کولر داخلش نفوذ کرده و لابلای سوکت ها رفته ولی فک نکنم موردی داشته باشه -ممنون میشم اگه بیشتر در مورد تمیز کردن پشت سی پی یو راهنمایی کنین

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Khalil3 گفته است :

چه واتر کولری استفاده میکردی که نشتی داده؟ و چه مدته؟

Malestorm 120t deepcool به مدت 2 سال شایدم بیشتر 

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، MohsenVaziri گفته است :

متاسفانه گزارش نشتی این مدل از دیپ کول خیلی زیاد بوده و دردسر زیادی درست کرده.

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، تاج خورشید گفته است :

دیپ کول = دیپ شول

خیلی عجیب هستش ملت هنوز از این مارک استفاده می‌کنن

????? عجب چیزی گفتی عظما

لینک به دیدگاه

در 38 دقیقه قبل، تاج خورشید گفته است :

دیپ کول = دیپ شول

خیلی عجیب هستش ملت هنوز از این مارک استفاده می‌کنن

??

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، تاج خورشید گفته است :

دیپ کول = دیپ شول

??

هیچ وقت از واتر کولر خوشم نیومده.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، omid.gh گفته است :

1f602.png1f602.png

هیچ وقت از واتر کولر خوشم نیومده.

درود امید عزیز

بنده هم یه حس خوبی بهش ندارم . به نظرم خودش یه ریسک هست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بزرگوار از کجای پمپ نشت کرده که مایع به زیر cpu نفوذ کرده؟ ?

دیپ کول کاپیتان خود منم دوستان کم و بیش در جریان هستن چند مدت پیش نشت کرد ولی اونجا نرفت ?

لینک به دیدگاه

من بنظرم به سی پی یو دست نزنید ممکنه اصطکاکی که در اثر پاک کردن سی پی یو به وجود میاد یه جریان برق استاتیکی ایجاد کنه به سی پی یو آسیب بزنه!!

پیشنهاد میکنم مادربرد رو یه مدت زیفش رو رو به سمت زمین قرار بدید بلاخره گرانروی اون کولانت هرچقدرم باشه به سمت پایین حرکت میکنه و خارج میشه و بعد استفاده کنید!

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، MohsenVaziri گفته است :

درود

من الان سه ساله همین مدلو دارم استفاده میکنم! یعنی باید نگران نشتی باشم؟ چطور میشه اطمینان پیدا کرد ازش عزیزان؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 1 ساعت قبل، Alien87 گفته است :

درود

من الان سه ساله همین مدلو دارم استفاده میکنم! یعنی باید نگران نشتی باشم؟ چطور میشه اطمینان پیدا کرد ازش عزیزان؟

هیییچ راهی نداره ، یه روزی میایید میبینین نشت کرده بدون هیییچ دلیلی ?

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Amir.s.b گفته است :

درود امید عزیز

بنده هم یه حس خوبی بهش ندارم . به نظرم خودش یه ریسک هست

درود بر شما دوست گرامی

دقیقا وجودش ریسکه... یعنی حتی اگر هم نشتی نده ... این مورد که بر فرض (1 در 1000) یک دفعه توی پردازش سنگین و مهم ، پمپش از کار بیوفته و سیستم در اثر بالا رفتن دما خاموش بشه خیلی عذاب آوره! 

در 10 ساعت قبل، MohsenVaziri گفته است :

اون قسمت های سیاه با استون پاک میشه یا برا همیشه به همون شکل میمونه ؟ در مورد سوکت مادربرد هم - یسری از مایع مربوط به واتر کولر داخلش نفوذ کرده و لابلای سوکت ها رفته ولی فک نکنم موردی داشته باشه -ممنون میشم اگه بیشتر در مورد تمیز کردن پشت سی پی یو راهنمایی کنین

آقا محسن عزیز، اون تغییر رنگ به علت اکسید شدن میتونه باشه به احتمال زیاد... که اگر اکسید باشه فکر نکنم راهی بجز استفاده از یک سمباده خیلی نرم داشته باشه مثلا سمباده 2000 یا 2500 که باید خیلی با دقت و با احتیاط این کار رو انجام بدی...منم یه همچین موردی رو با پین های رم داشتم و این اکسید شدن باعث میشد که اتصال بین سوکت و رم به خوبی برقرار نشه و سیستم بوت نکنه... با سمباده نرم به آرامی پاکش کردم و درست شد فقط میگم باید خیلییییییییییی با احتیاط و بدون فشار اضافه این کار انجام بشه که خدایی نکرده باعث نشه پین های پشت cpu کنده بشه.

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، rahmanshahi گفته است :

بزرگوار از کجای پمپ نشت کرده که مایع به زیر cpu نفوذ کرده؟ 1f914.png

دیپ کول کاپیتان خود منم دوستان کم و بیش در جریان هستن چند مدت پیش نشت کرد ولی اونجا نرفت 1f610.png

بفروش و یه گرین بخر قبل از اینکه پشیمون بشی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 6 دقیقه قبل، alirezatha گفته است :

بفروش و یه گرین بخر قبل از اینکه پشیمون بشی

مثل اینکه شما از گرین خیلی مطمعن هستی ? اینجا زیاد نمیشه درباره اش صحبت کرد ولی همینقدر بدونین که گرین کیفیت چندان بهتری نسبت به دیپ کول نداره ، شما کافیه توی نت بزنی درباره نشت واتر کولر سرچ کنی ، ۸۰ درصد نشت ها مربوط به واتر کولر های دیپ کول هست ، ولی جالب اینجاس هیچ کجا اثری از گرین نیست ، چون هیچ کجای دنیا نیست ولی قطعاتش از جاهای دیگه میاد که صد البته چینی هست ? پس با یه حساب کتاب کوچیک میشه متوجه شد اگر دیپ کول خوب نباشه گرین هم عمرا نمیتونه خوب باشه .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

همانطور که دوست عزیمون بالاتر گفتند توسط تینر فوری امکان تمیز کردن پشت سی پی یو هست و هیچ ضرری هم ندارد و به احتمال 95% اون سیاهی ها از بین میره .

در 11 ساعت قبل، MohsenVaziri گفته است :

دیروز یسری مشکلات برای سیستمم ایجاد شد که متوجه شدم آب واتر کولر به سوکت سی پی یو و خود سی پی یو اونم وقتی که سیستم روشن بود نفوذ کرده 

چه مشکلاتی پیش اومده بود ؟

ویرایش شده توسط Behzad Tak
لینک به دیدگاه

در 18 ساعت قبل، Behzad Tak گفته است :

همانطور که دوست عزیمون بالاتر گفتند توسط تینر فوری امکان تمیز کردن پشت سی پی یو هست و هیچ ضرری هم ندارد و به احتمال 95% اون سیاهی ها از بین میره .

چه مشکلاتی پیش اومده بود ؟

مایع کولانت واتر کولر تو قسمت سوکت سی پی نشت کرده دقیقا زیر سوکت و یسری جرم مایل به سبز که دقیقا نمیدونم چیه شاید واسه مایع واتر باشه هم لابلای سوکتها دیده میشه هیچ آبی لابلای سوکت نیست هر چی هست رو خشک کردم ولی بعد از کار با سیستم و این که بخواهم دوباره سیستم رو روشن کنم  سیستم روشن نمیشه وقتی هم که دوباره میرم جای سوکت و پشت سی پی رو چک میکنم میبینم نم داره و بعد از خشک کردن پشت سی پی یو سیستم دوباره روشن میشه - چیکارش کنم؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 5 دقیقه قبل، MohsenVaziri گفته است :

مایع کولانت واتر کولر تو قسمت سوکت سی پی نشت کرده دقیقا زیر سوکت و یسری جرم مایل به سبز که دقیقا نمیدونم چیه شاید واسه مایع واتر باشه هم لابلای سوکتها دیده میشه هیچ آبی لابلای سوکت نیست هر چی هست رو خشک کردم ولی بعد از کار با سیستم و این که بخواهم دوباره سیستم رو روشن کنم  سیستم روشن نمیشه وقتی هم که دوباره میرم جای سوکت و پشت سی پی رو چک میکنم میبینم نم داره و بعد از خشک کردن پشت سی پی یو سیستم دوباره روشن میشه - چیکارش کنم؟

با اسپری کردن مقداری الکل روی ذیف سی پی یو و بعد از آن خشک کردن توسط سشوار قطعا اثر و خیسی کولانت از بین خواهد رفت .

فقط در نظر داشته باشید ذیف سی پی یو بسیار حساس هست و نباید چیزی لمسش کنه .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

عمر مفید کولانت تزریقی در کولر مورد استفاده ی شما بین 1.5 الی 2 سال هست و بعد از اون تاثیر انتقال حرارتی که اول داره رو از دست میده. احتمالا واکنش های شیمیایی انجام میشه که شاید تغییر حجمش باعث نشتی باشه.

تجربه ی کار با همین مدل رو داشتم. گرفته بودم که 3 4 سالی کار کنه ولی دیدم کولانت اینا عمر مفید داره، بعد 6 ماه رد کردم بره. تو 6 ماه استفاده ای هم که داشتم موردی نداشت و کارش خوب بود.

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، Mahmd? گفته است :

درود

عمر مفید کولانت تزریقی در کولر مورد استفاده ی شما بین 1.5 الی 2 سال هست و بعد از اون تاثیر انتقال حرارتی که اول داره رو از دست میده. احتمالا واکنش های شیمیایی انجام میشه که شاید تغییر حجمش باعث نشتی باشه.

تجربه ی کار با همین مدل رو داشتم. گرفته بودم که 3 4 سالی کار کنه ولی دیدم کولانت اینا عمر مفید داره، بعد 6 ماه رد کردم بره. تو 6 ماه استفاده ای هم که داشتم موردی نداشت و کارش خوب بود.

شلنگش رو که باز کردم مایع زیادی ازش خارج نشد اون مایع هم که روی سوکت سی پی یو ریخته بصورت خمیری در اومده و لابلای سوکت های سی پی یو رفته - امروز قراره که مادربرد رو شست و شو بدم خدا کنه برطرف بشه

لینک به دیدگاه

پیشنهاد cpu رو بچه ها دادن چی کار کنی - پیشنهاد هم می کنم اگرمی خواهی چک کنی سالم هست یا نه ببری خدماتی روی یک مادربرد دیگر تست کند برات( ایمن تر است);)

برای مادربرد و محل سوکت، تنها راحی که به ذهن من می رسه استفاده از اسپری های شستشوی برد الکتریکی هست  که بدون دست زدن بتونی کل محلش رو شستشو کنی

زیاد مصرف  کن و اگر در یک بار مرطوب کردن رفع نشد یکم بزار رو سطح باشه و دوباره اسپری بزن. بعدش هم   بزار یک روز بمونه تا خشک بشه.

اگر پاک و خشک نشه زیرش دیگر کاری از دستت برنمی یاد و باید بری پیش کسی که ابزار تمیزکاری مناسب  داره.?

پ ن:

حواست باشه خشک شدگی ها در سطح مادربرد گیر نکنه.

ویرایش شده توسط zed2
لینک به دیدگاه

در در 1397/05/28, 11:28:03، MohsenVaziri گفته است :

سلام

و چند تا از پین های پشت سی پی یو تغییر رنگ داده 

میخاواستم بدونم میشه این مشکل رو حل کرد یا سی پی یو به فنا رفته - ولی با این مشکل سی پی یو هنوز کار میکنه

emv8_photo_2018-08-18_15-47-42_thumb.jpg

اوخ اوخ سی پی یو چی بوده؟

توصیم برای سوکت مادربورد استفاده از اسپری ناهید خشک هست که کلا برای قطعات الکتریکی استفاده میشه ، فشار زیادی داره و به راحتی میشوره و میره فقط باید دقت کنید پینا نشکنه و یا کج نشه ، اگرم بشه باید با پنس صافشون کرد.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، behbod گفته است :

اوخ اوخ سی پی یو چی بوده؟

توصیم برای سوکت مادربورد استفاده از اسپری ناهید خشک هست که کلا برای قطعات الکتریکی استفاده میشه ، فشار زیادی داره و به راحتی میشوره و میره فقط باید دقت کنید پینا نشکنه و یا کج نشه ، اگرم بشه باید با پنس صافشون کرد.

اسلات 1-2  رم کار نمیکرد کلا-دادمش گارانتی ببینم چی میشه خدا کنه فقط بتونن سوکت سی پی یو رو اکی کن 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...