رفتن به مطلب

قطع و وصل شدن مداوم نت

Mohammad-RI
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خدمت دوستان
از مخابرات شخصی اومد برای تنظیم مودم ... گفت فلان درایو نصب نیست منم سی دی مادربرد رو بهش دادم و این درایو رو نصب کرد intel network connections drivers
مودم هم از قبل تنظیم شده بود و تا اینجا مشکلی نبود ... ولی  نت اصلا پایدار نیست !!! یه ساعتی میشه که دارم کار میکنم مداوم قطع و وصل میشه نمیدونم مشکل از کجاست ؟!
این عکس هم میذارم شاید کمکی کنه برای رفع مشکل ... ممنون ?

Capture.PNG

ویرایش شده توسط Mohammad-RI
لینک به دیدگاه

سلام

درایور و یه دور کامل پاک کنین بعد آخرین نسخه رو نصب کنین

اینترنت فقط با pc  مشکل داره یا مشکل کلیه؟

اگه کلی باشه فکر نکنم ربطی به درایور داشته باشه

لینک به دیدگاه

در در 1397/06/11, 20:42:47، M-yousef گفته است :

سلام

درایور و یه دور کامل پاک کنین بعد آخرین نسخه رو نصب کنین

اینترنت فقط با pc  مشکل داره یا مشکل کلیه؟

اگه کلی باشه فکر نکنم ربطی به درایور داشته باشه

سلام
خیر  منزل فقط من با PC به مودم وصل میشم ... مودم من TP-Link مدل TD-8817 هست که فقط با کابل شبکه به PC وصل میشه ...
امروز متوجه شدم زمان قطعیه نت ، علاوه بر چراغ اینترنت ، چراغ ADSL هم خاموش میشه که نباید اینگونه باشه (البته تا جایی که من میدونم)
خودم زیاد سر در نمیارم ولی تست میکنم ببینم چی میشه ... اگر ربطی به درایو و مودم نداشته باشه و مشکل از خط مون باشه دردسر زیاد داره متاسفانه
ممنون ?

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Mohammad-RI گفته است :

سلام
خیر  منزل فقط من با PC به مودم وصل میشم ... مودم من TP-Link مدل TD-8817 هست که فقط با کابل شبکه به PC وصل میشه ...
امروز متوجه شدم زمان قطعیه نت ، علاوه بر چراغ اینترنت ، چراغ ADSL هم خاموش میشه که نباید اینگونه باشه (البته تا جایی که من میدونم)
خودم زیاد سر در نمیارم ولی تست میکنم ببینم چی میشه ... اگر ربطی به درایو و مودم نداشته باشه و مشکل از خط مون باشه دردسر زیاد داره متاسفانه
ممنون 1f339.png

وقتی چراغا خاموش میشن یعنی مشکل از اینترنته نه پی سی. چراغ ای دی اس ال هم که خاموش میشه یعنی ارتباط شما با مرکز مخابراتی نزدیکتون هم قطع میشه

لینک به دیدگاه

احتمالا نویز خط بالاست

192.168.1.1 رو توی مرورگر وارد کنید یوزر و پس رو admin بزنید تا وارد تنظیمات مودم بشید

ببینید قسمت SNR Margin چه میزان هست اگه زیر 8 باشه یعنی نویز خط بالاست

از طرفی میتونه مربوط به خود مخابرات باشه . یادم میاد 2 سال پیش مخابرات داشتم ساعات خاصی از روز تایم اوت زیاد میشد ولی نت قطع نمیشد

لینک به دیدگاه

در در 1397/06/12, 00:55:47، alireza_r15 گفته است :

وقتی چراغا خاموش میشن یعنی مشکل از اینترنته نه پی سی. چراغ ای دی اس ال هم که خاموش میشه یعنی ارتباط شما با مرکز مخابراتی نزدیکتون هم قطع میشه

ناگفته نمونه هنگامی خط ما وصل شد خط دو تا از همسایه های ما قطع شد !!! کارشناس اومد گفت مشکل از سیم کشی داخلی نیست از بیرونه که خودشون درست کردن (این پروسه یک ماهی طول کشید)
بعد از این چراغ ADSL من روشن نمیشد که باز کارشناس اومد درست کرد اینگونه که مودم رو مستقیم به پریز تلفن وصل کرد (همان سوکت بالای دوشاخه) و به تلفن بیرون از اتاقم به دلیل نویز بالا اسپیلتر وصل کرد ...
الآن چراغ ADSL هر دو دقیقه یکبار میپره که باز منتظرم از مخابرات بیان یک نگاهی بندازن ...
امیدوار بودم با یه درایو یا نرم افزاری چیزی مشکل رفع بشه ... سر و کله زدن با مخابرات علاوه بر هزینه وقت زیادی میبره ...
ممنون ?

در در 1397/06/12, 11:22:05، Hosein Amiri گفته است :

احتمالا نویز خط بالاست

192.168.1.1 رو توی مرورگر وارد کنید یوزر و پس رو admin بزنید تا وارد تنظیمات مودم بشید

ببینید قسمت SNR Margin چه میزان هست اگه زیر 8 باشه یعنی نویز خط بالاست

از طرفی میتونه مربوط به خود مخابرات باشه . یادم میاد 2 سال پیش مخابرات داشتم ساعات خاصی از روز تایم اوت زیاد میشد ولی نت قطع نمیشد

بله
پرس و جو کرم اکثرا گفتند  یا از مودم هست یا از نویز خط ...
این قسمتی که اشاره کردید رو نگاه انداختم ... متغیره ... اینم عکس ...

01.PNG

02.PNG

03.PNG

هنگامی که 0.1 شد ، چراغ ADSL و اینترنت خاموش شدند ... چند ثانیه بعد دوباره روشن شدن !!!
بالا به دوستمون هم گفتم هر دو دقیقه یکبار این اتفاق میفته ... واقعا کلافه کنندس ...
ممنون ?

ویرایش شده توسط Mohammad-RI
لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Mohammad-RI گفته است :

بله
پرس و جو کرم اکثرا گفتند  یا از مودم هست یا از نویز خط ...
این قسمتی که اشاره کردید رو نگاه انداختم ... متغیره ... اینم عکس ...

01.PNG

02.PNG

03.PNG

هنگامی که 0.1 شد ، چراغ ADSL و اینترنت خاموش شدند ... چند ثانیه بعد دوباره روشن شدن !!!
بالا به دوستمون هم گفتم هر دو دقیقه یکبار این اتفاق میفته ... واقعا کلافه کنندس ...
ممنون 1f339.png

خوب شما هم مثل من نویز خطتون ناپایداره

البته خطتون روی 18 مگ بسته شده با پایینتر اوردن پهنای باند نویز کمتر میشه بهترین کار اینه زنگ بزنی پشتیبانی بگو پهنای باند خطم رو پایینتر ست کنید

مطمعنا تاثیر خواهد داشت . مثلا بگو بذاره روی 12 مگ اگه باز هم مشکل داشتی  بگو بذاره رو 8 مگ

ربطی هم به درایور و نرافزار نداره مشکل زیرساخته

من 5 ساله همین مشکل رو دارم هر دفعه میرم مخابرات میگن مرکز شما مشکل داریم هنوز هم به فکر رفع مشکل نیوفتادن

لینک به دیدگاه

جناب دقیقا همچنین مشکلی داشتم با کامپیوتر خودم داشتم.....

این مورد میتونه از کارت شبکت هم باشه...اگه میتونی همون مودم رو به لپ تاپ دیگه ای یا از طریق کارت شبکه وای فای وصل شو ببین مشکل رفع میشه یا خیر....

اگر باز هم دیدید رفع نشد میتونه مشکل از کیفیت خطتتون باشه که به شرکت سرویس دهنده زنگ بزنید بگید که سرعت خط رو کمی لیمیت کنن که استیبل بمونه

در موارد خیلی کمی هم پیش میاد مشکل از پورت مخابراتی اون شرکت باشه که باید با شرکت صحبت کنید که بررسی کنن...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...