رفتن به مطلب

بولدوزر رسید

Recommended Posts

• کاربر ویژه

بولدوزر رسید!

Image_04S.jpg

amd-fx-logo2.jpg

پس از مدت ها نتظار بالاخره امروز جدیدترین پردازنده های AMD به بازار آمدند! مدل های 8150 و 8120 و 6100 و 4100 ارائه شدند!

این پردازنده ها با کد زامبزی شناخته میشن و تا 8 هسته ای هستند! این اولین بار هست که یک 8 هستهای در سیستم های دسکتاپ استفاده میشه! فناوری ساختشون هم 32 نانومتری هست!

سیستم های تست:

AMD AM3+ Test System Specs

- AMD Phenom II X6 1100T (3.30GHz)

- AMD Phenom II X4 980 (3.70GHz)

- AMD FX-8150 (3.60GHz)

- AMD FX-8120 (3.10GHz)

- AMD FX-6100 (3.30GHz)

- AMD FX-4170 (4.20GHz)

- x2 4GB G.Skill DDR3 PC3-12800 (CAS 8-8-8-20)

- Asrock Fatal1ty 990FX Professional (AMD 990FX)

- OCZ ZX Series 1250w

- Crucial m4 256GB (SATA 6Gb/s)

- Gigabyte GeForce GTX 580 SOC (1536MB)

Software

- Microsoft Windows 7 Ultimate SP1 64-bit

- Nvidia Forceware 285.38

Intel LGA1155 Test System Specs

- Intel Core i7-2600K

- Intel Core i5-2500K

- Gigabyte G1.Sniper2 (Intel Z68)

- OCZ ZX Series 1250w

Intel LGA1366 Test System Specs

- Intel Core i7-975 Extreme Edition (3.33GHz)

- Intel Core i7-920 (2.66GHz)

- x3 2GB G.Skill DDR3 PC3-12800 (CAS 8-8-8-20)

- Gigabyte G1.Sniper (Intel X58)

- OCZ ZX Series 1250w

Software

Intel LGA1156 Test System Specs

- Intel Core i5-750

- Gigabyte P55A-UD7 (Intel P55)

- OCZ ZX Series 1250w

- Gigabyte GeForce GTX 580 SOC (1536MB)- Microsoft Windows 7 Ultimate SP1 64-bit

نتایج:

Memory_01.png

تو این زمینه AMD در خواندن 60% و در نوشتن 40% نسبت به نسل قبلش پیشرفت کرده ولی هنوز از اینتل عقب تره!

ادامه دارد....

ترجمه خودم

نکته جدید: بنچمارک های متنوعی از سایت های دیگه هم اومده که در پست 13 همین تاپیک گذاشتم!

ویرایش شده توسط Dj_aghamajid
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

Memory_02.png

در زمینه L2 کش 8150 حدود 30 % نسبت به 1100 پیشرفت کرده! 4170 هم اینجا عملکرد بهتری نسبت به تعداد هسته هاش داره! یه جورایی مثل سندی بریج ها عمل کرده!

Synthetic Performance

Synthetic_01.png

SPECviewperf v11

برای 4 هسته بهینه سازی شده! بهمین خاطر 4170 با فرکانس 4.2 در اون بهترین نتیجه رو بدست آورده! کلا بولدوزر تو این قسمت از سندی بریج ها بهتر عمل کرده!

Synthetic_02.png

در بنچمارک Maya هم همین وظیعیت هست! 8150 حدود 55% از 1100 قویتر عمل کرده! و 7% هم 2600 بهتره!

Synthetic_03.png

CINEBENCH R11.5 broke هم 8150 9% ضعیفتر از 2500 و 2600 عملکرده! و 4% از فنوم 2 -980و 6% ار 1100 قویتر عمل کرده!

Synthetic_04.png

8150 در WinRar بسیار خوب عمل کرده و 18 % از 2600 بهتره! و همینظور 32% از 2500 و 52% از 1100 و 66% از فنوم 2 980 سریعتره!

ادامه دارد....

ترجمه خودم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

Application_01.png

در این تست بولدوزر مثل 2500 و 920 عمل کرده و 30% از 1100 هم سریعتر عملکرده! اما از اینتل کندتره!

Application_02.png

در این تست 8150 عملکرد متفاوتی داره و مثل 920 عمل کرده و از 2500 حدود 17% و از 2600 حدود 22% کند تره!

Application_03.png

در فتوشاپ CS5 هم نتایج شبیه 2500 هست ولی نسل قبلی اینتل اینجا قوی عمل کرده!

Application_04.png

در تست Fritz Chess 8150 از 2500 سریعتره ولی از 2600 12% کندتره! جالب اینجاست که 4170 با فرکانس بیشتر از فنوم 2 980 از اون ضعیفتر عمل کرده!

ادامه دارد....

ترجمه خودم

لینک به دیدگاه

مرسی عزیز . واقعا منتظر خبرهای درستی از این محصول بودم که همه رو سر در گم کرده بود . این مقالتون واقعا عالیه و خیالمون رو راحت کرد . ولی با این حال باز هم باید این محصول به دست مصرف کننده واقعی بیفته تا رسش کشیده بشه و کامل و دقیق تست بشه @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

Encoding Performance

Encoding_01.png

در این تست 8150 از 1100 سریعتر و از 2500 و 2600 کندتره! 8120 هم شبیه 975 گران قیمت عملکرده! با زهم 4170 اینجا از 980 کندتر عمل کرده!

Encoding_02.png

این تست هم نتایج عجیبی داده! مثلا 1100 که 6 هسته ای هست از 8150 سریعتره! شرایط تست های قبل باز هم اینجا هست!

Encoding_03.png

ادامه دارد...

ترجمه خودم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

و اما تست گیم که برای خیلی از کاربرا اهمیت داره....

Gaming Performance

Gaming_01.png

در بازی Dirt 3 که از 6 هسته پشتیبانی میکنه، 8150 در رزولوشن 1680*1050 حتی از 750 هم کندتره! البته در 1920x1200شرایط خوبه!

Gaming_02.png

این تست هم نتیجه جالبی داره! 980 در صدر جدوله! البته در فول اچ دی 4170 بخاطر فرکانس بالا از همه سریعتره!

Gaming_03.png

در بازی The Witcher 2 در رزولوشن 1680*1050 نتایج ضعیفی بدست اومده! در 1920x1200, نتایج نزدیکه!

Gaming_04.png

در Crysis 2 باز هم 4170 نسبتا خوب عمل کرده! بنظرم 4170 برای بازی مناسب تره! چون فرکانس بالایی داره!

ادامه دارد...

ترجمه خودم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

Power Consumption

Power.png

8150 در حالت فول لود 252 وات مصرف داره! که 5% کمتر از 920 هست! اما نسبت به 2600 خیلی زیاده!

کلا AMD پردازنده های پر مصرفی تولید کرده! مثلا 4170 رو ببینید! هر چند نسبت به فنوم 2 ها کمتره ولی باز هم زیاده!

ادامه دارد...

ترجمه خودم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

Overclocking Performance

Overclocking_01.png

نتایج اورکلاک بولدوزر خوب بنظر میرسه! 8150 با فرکانس 4.4 از سد 2600 رد شد!

Overclocking_02.png

8150 باز هم با فرکانس 4.4 حدود 3% در فاز 1 و حدود 12% در فاز 2 این تست افزایش کارایی داره! البته با این نتیجه عملکرد 8150 در فاز 1 ضعیفتر و در فاز 2 قویتر از 2600 شده!

Overclocking_03.png

در تست CINEBENCH R11.5 OpenGL پردازنده 8150 حدود 17% افزایش امتیاز داشته!

تست ها رو دیدید نتایج اونقدرها که از قبل انتظار میرفت خوب نشده! AMD باید از پردازنده ها رو همزمان با سندی بریج ها بیرون میداد! که نداد! البته قیمت ها مناسبه! ولی بنظر من AMD اینجا پیروز نشده!

ترجمه خودم

منبع اصلی : TechSpot

شاد . پیروز باشید@};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با تشکر از شما دوست عزیز بابت ترجمه @};-

راستش با اینهمه تعریفهایی که شده بود من انتظار بیشتری داشتم از amd، با این حال من فکر کنم با این نتایجی که من دیدم بغیر از مصرف بالای cpu خودم انچنان دل ادمو بجوش نمیاره که بخواد بره سیستم رو عوض کنه و بیشتر برای اونهایی که سیستم ندارند یا بخواهند بروز باشند و پول زیادی دارند خوبه! @};-

و فکر کنم با اومدن cpu جدید اینتل و کاهش قیمت 2600k عرصه رقابت بر amd تنگتر بشه... @};-

ویرایش شده توسط nima2007
لینک به دیدگاه

ممنون بابت ریویوهای خوبی که گذاشتید دوست عزیز @};-

هرچند که هنوز باید صبر کرد تا یه مقدار نتایج واضح تر و همه جانبه تر بشه

ولی من از قبل هم انتظار خیلی زیادی از ای ام دی نداشتم با وجود اون همه تبلیغی که

برای سی پی یو های بولدوزر بود و با وجود 8 هسته ی واقعی ( البته یکی از نقاط قوت

قیمت مناسبه که در کنار نقاط ضعف زیادی که داره خیلی کاربر رو ترغیب به خریدش نمیکنه )

بنظر باید منتظر سوکت 2011 باشیم، بلکه اون زمان تغییرات خوبی رو ببینیم .... @};-

( خیلی وقته که نمیشه تو رده ی های اند به ای ام دی دل بست ) @};-

(( هر روز شاهد بیشتر شدن شکاف قدرت بین سی پی یوهای رده ی های اند ای ام دی

و اینتل میشیم، بنظر من اگه ای ام دی به یه تحول بزرگ و نو دست نزنه باید منتظر

بیشتر شدن این شکاف قدرت باشه، این یعنی یک زنگ خطر برای AMD در زمینه ی تولید سی پی یوهای های اند دسکتاپ )

ویرایش شده توسط Phoenix
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تشکر از لطفی که نسبت به من دارید!@};-@};-@};-

راستش من بخاطر امتحان نظام مهندسی که حدود 1 ماه دیگه دارم، نمیتونم آنطور که باید و شاید تلاشم رو بکنم تا جدیدترین خبرها رو واستون بزارم!

این متن هایی که هم گذاشتم ، با عجله هست! آگه وقت داشتم بیشتر توش توضیحات میزاشتم!

در هر صورت به خوبی خودتون منو ببخشین!@};-

لینک به دیدگاه

نتایج واقعا ناامید کننده است .توجه داشته باشید بیش از دو میلیارد ترانزیستور در آن استفاده شده است. یعنی تقریبا دو برابر thuban و core i7 990x.می بایست خیلی قویتر از این حرفها باشد.

همین phenom x6 اگر دو هسته بهش اضافه بشه و با 32nm , بهتر از این نتیجه می گیره.

احتمالا مهندسان طراح بولدوزر , هندی بوده اند!

ویرایش شده توسط Farhang
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
  • کاربر ویژه

درود

واقعا زده حاله من انگار دارم کابوس میبینم اگه بعداز این ترم فارغ التحصیل شم و بعد ارشد هم قبول نشم میرم سربازی تا از این توهم دور شم و بعد میام ببینم کی چیکارس!؟thinking.gifAMD >Intel شده یا نه اگر نه اونوقت یه سیس اینتل میگیرم.فعلا این یه ترمه رو که این سیسم جواب میده.البته تا بعد که خدا بزرگه.

البته شوخی کردم ولی توقع ها خیلی بیشتر بود از بولدوزر ها.ظاهرا AMD میدونست که این معماری جدیدش خیلی جواب نداده.بعد اومد گفت بذار قیمتهامو کم کنم تا یه برتری قیمتی داشته باشم.ولی من که اصلا سراغ بولدوزر ها نمیرم مگر به نحوی تغییرات ایجاد بشه.

با تشکر از شما دوست خوبم که زحمت این تاپیک رو کشیدید.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

خیلی نا امید کننده است @};-

واقعا اگر این طور باشه خیلی از انتظارهایی که دوستداران amd داشتند همه به باد میره @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان نگران نباشید!Shame%20On%20You.gif

8150 در خیلی از موارد از 2500 و 980 بهتر عمل کرده! 2600 هم که از 8150 حدود 35 یورو گرونتره! پس چرا اونها رو با هم مقایسه میکنید؟

به قیمت ها هم دقت کنین! @};-

مخصوصا قیمت مادربرده ای مورد نیاز!@};-

8150 که قویترین بولدوزر نخواهد بود! 8170 هم میاد! احتمالا اون که بیاد اوضاع یکم بهتر میشه! نسل بعدی بولدوزر که با کد PileDriver شناخته میشه هم از همین سوکت AM3+ استفاده میکنه! درست مشابه IVY Bridge

بنظر من اگه مدلی بنام 6170 بیاد نتایج کنونی با همین شرایط خیلی بهتر میشه!

شما به این نکته هم دقت کنین که اگه AMD این همه سر وصدا نمیکرد اینتل الان قیمت سندی بریج ها رو هر گز اینقدر پایین نمی رسوند! 980 رو که یادتون نرفته! و همینطور سوکت X79 که پردازنده هاش با قیمت های نجومی عرضه خواهند شد!

موفق باشید@};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

از جناب حسینی بپرسید!

ولی فکر نمیکنم بیشتر از 1 ماه طول بکشه!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان نگران نباشید!Shame%20On%20You.gif

8150 در خیلی از موارد از 2500 و 980 بهتر عمل کرده! 2600 هم که از 8150 حدود 35 یورو گرونتره! پس چرا اونها رو با هم مقایسه میکنید؟

به قیمت ها هم دقت کنین! @};-

مخصوصا قیمت مادربرده ای مورد نیاز!@};-

8150 که قویترین بولدوزر نخواهد بود! 8170 هم میاد! احتمالا اون که بیاد اوضاع یکم بهتر میشه! نسل بعدی بولدوزر که با کد PileDriver شناخته میشه هم از همین سوکت AM3+ استفاده میکنه! درست مشابه IVY Bridge

بنظر من اگه مدلی بنام 6170 بیاد نتایج کنونی با همین شرایط خیلی بهتر میشه!

شما به این نکته هم دقت کنین که اگه AMD این همه سر وصدا نمیکرد اینتل الان قیمت سندی بریج ها رو هر گز اینقدر پایین نمی رسوند! 980 رو که یادتون نرفته! و همینطور سوکت X79 که پردازنده هاش با قیمت های نجومی عرضه خواهند شد!

موفق باشید@};-

منم با شما موافقم الان یکم زوده برای قضاوت در مورد معماری بولدوزر باید زمان بگذره و برنامه نویسان و بازیسازان کم کم برنامه هاشون رو برای معماری بولدوزر بهینه کنن اون موقع بهتر میشه نظر داد معماری بولدوزر جدید هست و الان هم که شما میبینید اینتل کمی بهتر عمل میکنه به خاطر این هست که حدود 80 درصد برنامه ها و نرم افزارها برای سی پی یو های اینتل بهینه شدن حداقل باید تا سال بعدی برای بهینه شدن بولدوزر صبر کرد:o

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من که کلاً طرفدار جنس ارزون با کارایی حدود 60 درصد هستم

کاری هم به این کارها ندارم ولی دوستان رو تائیید میکنم چون الان نمیشه مادربرد های Z68 رو با قیمت پایین گیر آورد ولی گرونترین مادربردamd تومن 430 هست

مگه میخواهیم آپولو هوا کنیم که اینقدر برای یه سیستم خونگی هزینه کنیم مادربرد 300 تومن سی پی یو هم 300 تومن در بهترین حالت میشه 600 تومن

ولی برای AMD کاملاً اوضاع فرق میکنه

وقتی مثلاً چیپ990 رو روی مادربرد هاش میده بیرون با چیپ980 زیاد تفاوت کارایی نداره تقریباً از لحاظ امکانات با هم متفاوت هست نه کارایی

ولی اینتل دقیقاً برعکس عمل میکنه

در هر صورت امیدوارم با قیمت عادالانه پاش به ایران برسه (اینتل ما رو تحریم کرده و بازاری ها بهونه گمرکی میگیرن و ... ولی AMD بیچاره که تحریم نکرده که بخواد قاچاق و .. بیاد و گرون )

راستی وضعیت اوور کلاک این سری سی پی یو ها چحوری هستن

کسی خبری داره ؟؟؟

ویرایش شده توسط momo000000
لینک به دیدگاه

مرسی از مجید عزیز به خاطر اخباری که قرار دادن , درسته بولدوزر در حدی که AMD تبلیغ میکرد نتونسیت ظاهر بشه ولی با این وجود اگه قیمت گذاری صحیحی روش انجام بشه فک میکنم فروش خوبی داشته باشه . چون از لحاظ P/P قضیه به سود AMD میشه , البته با توجه به شناختی که من از این شرکت دارم حتما اینکارو میکنه .

این نسل از پردازنده های بولدوزر به نظر من شکست سختی از اینتل خورد و امیدوارم مثل قضه فنوم ها بشه با تو نسل بعدی ایرادات این معماری برطرف بشه و با پردازنده هایی به مراتب بهتر روبرو بشیم .

در هرصورت اگه 8150 با قیمت حدود 200 عرضه بشه بنظر ارزش خرید داره

لینک به دیدگاه

8150 با قیمت 280 دلار عرضه شده که احتمالا تو ایران در حدود 350 تا 360 فروخته میشه .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

8150 با قیمت 280 دلار عرضه شده که احتمالا تو ایران در حدود 350 تا 360 فروخته میشه .

درود

الان 2500K رو با حدود 235 تا 270 هزار تومان با توجه به سیاست فروشwating.gif ونیاز مالی فروشندهat%20wits%20end.gif تو مرکز کامپیوتر ایران قیمت میدن!؟به نظرتون کسی بلدوزر میخره!؟مثلا 8150 که الان تو اکثر موارد از 2500 هم عقبه.

واقعا 2500K پردازنده فوق العاده ای هست و در حدود 30 درصد از موارد تو گیم ها از 2600 هم بهتر عمل میکنه.

خرید بلدوزر اصلا منطقی نیستShame%20On%20You.gif

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من که کلاً طرفدار جنس ارزون با کارایی حدود 60 درصد هستم

کاری هم به این کارها ندارم ولی دوستان رو تائیید میکنم چون الان نمیشه مادربرد های Z68 رو با قیمت پایین گیر آورد ولی گرونترین مادربردamd تومن 430 هست

مگه میخواهیم آپولو هوا کنیم که اینقدر برای یه سیستم خونگی هزینه کنیم مادربرد 300 تومن سی پی یو هم 300 تومن در بهترین حالت میشه 600 تومن

ولی برای AMD کاملاً اوضاع فرق میکنه

وقتی مثلاً چیپ990 رو روی مادربرد هاش میده بیرون با چیپ980 زیاد تفاوت کارایی نداره تقریباً از لحاظ امکانات با هم متفاوت هست نه کارایی

ولی اینتل دقیقاً برعکس عمل میکنه

در هر صورت امیدوارم با قیمت عادالانه پاش به ایران برسه (اینتل ما رو تحریم کرده و بازاری ها بهونه گمرکی میگیرن و ... ولی AMD بیچاره که تحریم نکرده که بخواد قاچاق و .. بیاد و گرون )

راستی وضعیت اوور کلاک این سری سی پی یو ها چحوری هستن

کسی خبری داره ؟؟؟

این سری fx که تو اورکلاک دستهای اینتل رو از پشت بسته مگه ندیدی که fx8150 رو تا حد انفجار (8.4GH )اورکلاک کردن

این ویدئو رو نگاه کن تا به قدرت بالای اورکلاک FX پی ببری

http://www.sakhtafzarmag.com/video.html?v=B1PKIvL17eTZ5&Itemid=147

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این سری fx که تو اورکلاک دستهای اینتل رو از پشت بسته مگه ندیدی که fx8150 رو تا حد انفجار (8.4GH )اورکلاک کردن

این ویدئو رو نگاه کن تا به قدرت بالای اورکلاک FX پی ببری

http://www.sakhtafza...eTZ5&Itemid=147

درسته دوست گلم ولی همه که توانایی تورکلاک زیر LN2 رو ندارند و همچنین تجربش

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...