رفتن به مطلب

راهنمایی برای خرید لپ تاپ گیمینگ

hosin2a
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام خدمت دوستان عزیز .میخواستم نظرتون رو درباره ارزش خرید لپ تاپ با کانفینگ زیر چیه؟ ایا قدرت بالایی داره و میتونه تا چندین سال اینده بازی ها رو با کیفیت بالا اجرا کنه؟

گرافیک : GeForce® GTX 1060 with 6GB GDDR5

رم : 16GB(8GB*2) DDR4

پردازنده : Intel® Core™ i7 processor 7700HQ

حافظه ذخیره سازی : 1TB HDD+512GB SSD

صفحه نمایش : 17.3" FHD (1920x1080), 120Hz, anti-glare, Wide-View

بحث سر مارک نیست...بیشتر سر قدرت سخت افزار تا چندین سال آینده هست...مارک هم یا msi  سری gt یا   asus سری  g و gl

نگرانیم بیشتر سر گرافیک هست و نمیدونم چقدر قوی هست .

لینک به دیدگاه

یه لپتاپ با گرافیک معمولی ولی سی پی یو قوی بگیر و لپتاپ باید تاندربولت داشته باشه با گرافیک اکسترنال زیر را تهیه کن.

https://www.lioncomputer.com/کامپیوتر/قطعات-اصلی/کارت-گرافیک/nvidia/gigabyte/aorus-gtx-1070-gaming-box.html

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

لپتاپ خوبیه اما گرافیکش واسه الان خوبه البته واسه 60hz 

اگه قراره لپتاپ بگیرید بهتره گرافیک بهتری در نظر داشته باشید چون همین گرافیک الان به زور بازیها رو در حالت الترا 60 فریم میگیره (بعضی بازیها به 60 هم نمیرسه)

صفحه نمایش شما 120hz هست حداقل 1070ti به بالا نیاز دارید

در آخر اگه امکانشو دارید سیستم تهیه کنید دستتون موقع ارتقا بازتره 

سی پی یو قدرتمندی داره اما یواش یواش داره دوران 4 هسته ای واسه بازی به سر میاد 

منتظر نظر سایر دوستان هم باشید

لینک به دیدگاه

درود. واسه بازی لپتاپ پیشنهاد نمیشه اصلا. شما با هزینه ای که برا لپتاپ میکنین میتونین سیستم به مراتب بهتری ببندین و دستتونم برای ارتقا بازتر میشه. لپتاپ فوقش یک و نیم تا دوسال جواب میده اونم نه تنظیمات بالا باید بیارین تنظیماتو پایین. درضمن شرکتا بخاطر فروش رفتن مدلای جدیدتر برای مدلای قبلی درایورارو تا مدت محدودی ارائه میدن و گرافیک هرچقد قوی باشه اگه درایور نباشه به‌مشکل میخورین. بنده یه مدت لپتاپ گیمینگ msi داشتم‌ بگردین تو همین فروم گذاشتمش برا فروش گرافیکش 295x بود! ولی بخاطر عدم پشتیبانی msi و ارائه ندادن درایور بازیای نسبتا جدیدو پشتیبانی و اجرا نمیکرد. لپتاپ نهایت عمرش دو ساله در بهترین شرایط بعدش دیگه ساپورت درست حسابی ازش به عمل نمیاد متاسفانه

ویرایش شده توسط ho3einsa
لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، zen گفته است :

یه لپتاپ با گرافیک معمولی ولی سی پی یو قوی بگیر و لپتاپ باید تاندربولت داشته باشه با گرافیک اکسترنال زیر را تهیه کن.

https://www.lioncomputer.com/کامپیوتر/قطعات-اصلی/کارت-گرافیک/nvidia/gigabyte/aorus-gtx-1070-gaming-box.html

با سلام و تشکر بابت پاسخ گوییتومن.

راستش متوجه نشدم و برای اولین باره میشنوم که گرافیک اکسترنال هم هست.... و میشه به لپ تاپ وصلش کرد.

کمی تحقیق کردم لپ تاپ msi gt 73evr این پورت تاندربولت  رو داره ...لینک تصاویر پورت های اون رو براتون میزارم در زیر :

Titan-Pro-ports-back-669x501.jpgCRRw9et5XdrjkCidzVoCGE-1200-80.jpg

توی مشخصات لپ تاپ هم برای پورت هاش نوشته :

Gigabit Ethernet, Mini-DisplayPort, USB 3.1 Gen.2 Type-C with Thunderbolt 3, HDMI 1.4, AC adapter

اما دیگه نمیدونم کدوم یکی از اون دوتا پورت وسط هست؟ اون که کنار hdmi هست یا اون که کنار اتصال کابل اترنت؟؟؟فکر کنم اون که کنار hdmi هست...

و سوال آخر میشه حتی گرافیک قوی تر هم نصب کرد؟

لطفا نظرتون رو درباره این لپ تاپ که معرفی کردم بگید با توجه به این که پورت تاندربولت هم داره....

در آخر هم تصویر پورت های اون کارت گرافیک اکسترنالی که معرفی کردین رو میزارم برای مقایسه بهتر :

2017062115590721_big.png

ویرایش شده توسط hosin2a
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، hosin2a گفته است :

راستش متوجه نشدو و برای اولین باره میشنوم که گرافیک اکسترنال هم هست.... و میشه به لپ تاپ وصلش کرد.

کمی تحقیق کردم لپ تاپ msi gt 73evr این پورت تاندربولت  رو داره ...لینک تصاویر پورت های اون رو براتون میزارم در زیر :

Titan-Pro-ports-back-669x501.jpgCRRw9et5XdrjkCidzVoCGE-1200-80.jpg

توی مشخصات لپ تاپ هم برای پورت هاش نوشته :

Gigabit Ethernet, Mini-DisplayPort, USB 3.1 Gen.2 Type-C with Thunderbolt 3, HDMI 1.4, AC adapter

اما دیگه نمیدونم کدوم یکی از اون دوتا پورت وصت هست؟ اون که کنار hdmi هست یا اون که کنار اتصال کابل اترنت؟؟؟

و سوال آخر میشه حتی گرافیک قوی تر هم نصب کرد؟

لطفا نظرتون رو درباره این لپ تاپ که معرفی کردم بگید با توجه به این که پورت تاندربولت هم داره....

در آخر هم تصویر پورت های اون کارت گرافیک اکسترنالی که معرفی کردین رو میزارم برای مقایسه بهتر :

2017062115590721_big.png

بله . مدل 1080 هم داره. بعد شما حتی میتونید کارت گرافیک را عوض کنید و کارت های مینی دیگر را داخل دستگاه قرار دهی.

لینک به دیدگاه

اگه از گفتن صحبت که لپ تاپ برا بازی مناسب نیست و اینا فاکتور بگیریم

میشه گفت این لپ تاپ شما رو نامید نمیکنه و بازیها رو براتون ران میکنه رو همون حداقل ۳۰ فریم(بستگی به بازی یبار مدیوم یبار اولترا)

منتهی اگه بخواهید چه الان چه تا چند سال آینده رو  اولترا  و حداقل ۶۰ فریم بزنید بعید میدونم جواب بده

لینک به دیدگاه

در 31 دقیقه قبل، hosin2a گفته است :

داداش معذرت میخام ولی گیریم شما با این کارت گرافیک اکسترنال محدودیت کارتتونو دور زدین ولی میخاین پردازنده رو چیکار کنین؟ پردزانده های لپتاپ حتی گیمینگ فک نمیکنم توانایی کار کردن با گرافیکی مثل 1080 یا 1070 رو داشته باشن. چون اکثرا فرکانس پایین تر و هسته های کمتری نسبت به همتایان خودشون تو پی سی رو دارن. شما فقط اینجوری هزینه رو دستتون میذارین در حالی که ابدا اندازه همون هزینه نمیتونین استفاده کنین از سیستمتون. در کل مال خودتونه و اختیارشو دارین و انتخاب اخر با خودتونه. موفق باشین.

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

لپتاپ خوبیه اما گرافیکش واسه الان خوبه البته واسه 60hz 

اگه قراره لپتاپ بگیرید بهتره گرافیک بهتری در نظر داشته باشید چون همین گرافیک الان به زور بازیها رو در حالت الترا 60 فریم میگیره (بعضی بازیها به 60 هم نمیرسه)

صفحه نمایش شما 120hz هست حداقل 1070ti به بالا نیاز دارید

در آخر اگه امکانشو دارید سیستم تهیه کنید دستتون موقع ارتقا بازتره 

سی پی یو قدرتمندی داره اما یواش یواش داره دوران 4 هسته ای واسه بازی به سر میاد 

منتظر نظر سایر دوستان هم باشید

تشکر..اما متاسفانه نمیتونم سیستم بگیرم...دائم در حال حرکتم ...

و متاسفانه باز قدرت خرید لپ تاپ با گرافیک بالاتر رو ندارم....خیلی گرون میشه....

این دوست عزیز که گفتند میشه گرافیک اکسترنال وصل کرد. گفتم چندسال دیگه اگر به مشکل برخوردم برم این مدل کارت گرافیک رو بگیرم و مشکل حل بشه....

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، ho3einsa گفته است :

درود. واسه بازی لپتاپ پیشنهاد نمیشه اصلا. شما با هزینه ای که برا لپتاپ میکنین میتونین سیستم به مراتب بهتری ببندین و دستتونم برای ارتقا بازتر میشه. لپتاپ فوقش یک و نیم تا دوسال جواب میده اونم نه تنظیمات بالا باید بیارین تنظیماتو پایین. درضمن شرکتا بخاطر فروش رفتن مدلای جدیدتر برای مدلای قبلی درایورارو تا مدت محدودی ارائه میدن و گرافیک هرچقد قوی باشه اگه درایور نباشه به‌مشکل میخورین. بنده یه مدت لپتاپ گیمینگ msi داشتم‌ بگردین تو همین فروم گذاشتمش برا فروش گرافیکش 295x بود! ولی بخاطر عدم پشتیبانی msi و ارائه ندادن درایور بازیای نسبتا جدیدو پشتیبانی و اجرا نمیکرد. لپتاپ نهایت عمرش دو ساله در بهترین شرایط بعدش دیگه ساپورت درست حسابی ازش به عمل نمیاد متاسفانه

سلام و تشکر...

متاسفانه دائم در حال حرکتم و نمیتونم سیستم دکستاپ بگیرم...وگرنه حتما سیستم میبستم....

لینک به دیدگاه

در 52 دقیقه قبل، zen گفته است :

بله . مدل 1080 هم داره. بعد شما حتی میتونید کارت گرافیک را عوض کنید و کارت های مینی دیگر را داخل دستگاه قرار دهی.

تشکر...نظرت روی لپ تاپی که معرفی کردم چیه؟

ارزش خرید داره؟ تا چند سال دیگه راحت بازی ها رو با کیفیت بالا با ریت فریم مناسب اجرا میکنه؟ و بعد از 3-4 سال اگر به مشکل خورد یک گرافیک اکسترنال تهیه کنم؟

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، hosin2a گفته است :

سلام و تشکر...

متاسفانه دائم در حال حرکتم و نمیتونم سیستم دکستاپ بگیرم...وگرنه حتما سیستم میبستم....

خب عزیز اینجوری که اینم نمیتونی با خودت حمل کنی! گرافیک اکسترنال هیچ خود لپتاپ گیمینگم سنگینه. انشاالله یه لپتاپ مناسب پیدا کنین.

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، hosin2a گفته است :

تشکر...نظرت روی لپ تاپی که معرفی کردم چیه؟

ارزش خرید داره؟ تا چند سال دیگه راحت بازی ها رو با کیفیت بالا با ریت فریم مناسب اجرا میکنه؟ و بعد از 3-4 سال اگر به مشکل خورد یک گرافیک اکسترنال تهیه کنم؟

هیچ لپتاپی متاسفانه نمیتونه اینقد براتون کار بکنه. 

لینک به دیدگاه

در 39 دقیقه قبل، mr.stive گفته است :

اگه از گفتن صحبت که لپ تاپ برا بازی مناسب نیست و اینا فاکتور بگیریم

میشه گفت این لپ تاپ شما رو نامید نمیکنه و بازیها رو براتون ران میکنه رو همون حداقل ۳۰ فریم(بستگی به بازی یبار مدیوم یبار اولترا)

منتهی اگه بخواهید چه الان چه تا چند سال آینده رو  اولترا  و حداقل ۶۰ فریم بزنید بعید میدونم جواب بده

تشکر...درست میفرمایید...ولی بالا هم گفتم..متاسفانه نمیتونم سیستم بگیرم....پس مجبورم لپ تاپ بگیرم....حالا تا چند سال آینده انتظار ندارم بازی ها رو با کیفیت اولترا و بالای 60 فریم اجرا کنه....حد اقل تا 2 سال دیگه...بعدش روی کیفیت بالا و فریم حدود 40-50 ....بعدش هم اگر خیلی به مشکل خورد به قول دوستمون میتونم گرافیک اکسترنال وصل کنم.

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، ho3einsa گفته است :

خب عزیز اینجوری که اینم نمیتونی با خودت حمل کنی! گرافیک اکسترنال هیچ خود لپتاپ گیمینگم سنگینه. انشاالله یه لپتاپ مناسب پیدا کنین.

قصد ندارم گرافیک اکسترنال رو حمل کنم....گرافیک میمونه خونه....و لپ تاپ رو برای کارم با خودم حمل میکنم....مشکلی با سنگینی لپ تاپ ندارم...بازی هم میمونه اخر وقت تو خونه...

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، ho3einsa گفته است :

هیچ لپتاپی متاسفانه نمیتونه اینقد براتون کار بکنه. 

پس به نظرت چه کار کنم با این اوضاع بازار و قیمتا و دلار....من فقط تواه هزینه کردن برای یک بار رو دارم...متاسفانه نمیتونم هم لپ تاپ بگیرم و هم سیستم دکستاپ....به نظرتون این لپ تاپ پیشنهادی تا چند سال دیگه جوابگو هست؟ بعدش با ارتقائ هارد و رم و استفاده از گرافیک اکسترنال باز نمیشه تا چند سال بعدش هم استفاده کرد؟

لینک به دیدگاه

در 36 دقیقه قبل، ho3einsa گفته است :

داداش معذرت میخام ولی گیریم شما با این کارت گرافیک اکسترنال محدودیت کارتتونو دور زدین ولی میخاین پردازنده رو چیکار کنین؟ پردزانده های لپتاپ حتی گیمینگ فک نمیکنم توانایی کار کردن با گرافیکی مثل 1080 یا 1070 رو داشته باشن. چون اکثرا فرکانس پایین تر و هسته های کمتری نسبت به همتایان خودشون تو پی سی رو دارن. شما فقط اینجوری هزینه رو دستتون میذارین در حالی که ابدا اندازه همون هزینه نمیتونین استفاده کنین از سیستمتون. در کل مال خودتونه و اختیارشو دارین و انتخاب اخر با خودتونه. موفق باشین.

شما درست میفرمایید...ولی چقد اختلاف هست ؟ بالای 10-15 درصد؟ فکر نمیکنم....من بنچمارک های مقایه گرافیک های لپ تاپ های جدید با سیستم رو نگاه کردم تفاوت اندک بود....همچنین پردازنده ها...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 11 ساعت قبل، hosin2a گفته است :

چندین سال اینده بازی ها رو با کیفیت بالا اجرا کنه

دوست عزیز اگه مجبوری لب تاپ  بگیرید بحث فرق می کنند  وگرنه لب  تاپ گیمینگ یعنی ببخشید  ...شعر 

روی pc فکر کنید پولتان حرام نکنید برای لب  تاپ گیمینگ  در لبتاپ در بهترین حالت گرافیک لب تاپ نسبت به  pc حدود 70درصد راندمان دارد

وبرای مهار گرم هنگام بازی فقط چند تا هسته فعال پس زیاد انتظار پردازنده pc نداشته باشید

....

ویرایش شده توسط 780ti
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 11 دقیقه قبل، hosin2a گفته است :

Screenshot_20181007-172444.png

مقایسه پردازنده 40واتی با پردازنده95 واتی که در لود کامل 140 وات مصرف دارد شاید توی محیط بنجمارک ها درست باشد

ولی توی دنیا واقعی این عدد ها حرف مفت

لینک به دیدگاه

در 47 دقیقه قبل، hosin2a گفته است :

پس به نظرت چه کار کنم با این اوضاع بازار و قیمتا و دلار....من فقط تواه هزینه کردن برای یک بار رو دارم...متاسفانه نمیتونم هم لپ تاپ بگیرم و هم سیستم دکستاپ....به نظرتون این لپ تاپ پیشنهادی تا چند سال دیگه جوابگو هست؟ بعدش با ارتقائ هارد و رم و استفاده از گرافیک اکسترنال باز نمیشه تا چند سال بعدش هم استفاده کرد؟

شما برای خرید یه لپتاپ گیمینگ باید حداقل 10 تومن خرج کنید. یه دسکتاپ با 4الی 5 تومن + یه لپتاپ کارکرده کارتونو راه میندازه. تمایل داشتین میتونین سیستم امضای بنده رو ببینین و ازین بخرین.

سیستم مزیتش قابلیت ارتقاشه و یه لپتاپ متوسط گمون میکنم کارای اداریتونو راه بندازه.

ویرایش شده توسط ho3einsa
لینک به دیدگاه

در 46 دقیقه قبل، hosin2a گفته است :

شما درست میفرمایید...ولی چقد اختلاف هست ؟ بالای 10-15 درصد؟ فکر نمیکنم....من بنچمارک های مقایه گرافیک های لپ تاپ های جدید با سیستم رو نگاه کردم تفاوت اندک بود....همچنین پردازنده ها...

والا مونده به مشخصاتی که شرکت سازنده به کار میبرن. ولی در اصل مشکل اصلی قدرت لپتاپ نیس. مشکل اصلی اینه بعد دوسال ممکنه درایور براش نده و تو بازیا به مشکل واقعی بربخورین. نمونش همونی که عرض کردم.

من یه لپتاپ خریدم با مشخصات 8250u+ 1050 که واقعا اسباب بازی بود یه هفته نشده فروختمش. چون ایسوس اسما 1050 استفاده کرده بود در اصل کارتش در حد 950 اینا بود. شاید تو گیمینگ اینجور مشکلا نباشه ولی اون مدتی که ساپورتش میکنن خیلی مهمه به سادگی از کنارش رد نشین.

لینک به دیدگاه

از همگی دوستان متشکرم که پاسخ گو بودند...

میگم حالا اگر بخوام سیستم ببندم میشه یه قیمتی بهم بدید؟

گرافیک 1080

رم حد اقل 16

پردازنده i7

حافظه حد اقل 1 ترا hdd و حد اقل 512 گیگ ssd

دیگه خودتون پاور و کیس و مانیتور رو هم روش حساب کنید..

و این که اگر سیستم با مشخصات لپتاپ پیشنهادی بخوام بگیرم چقدر میشه حدودا؟ در واقع همون گرافیک 1060 و 16 گیگ رم و بقیه چیزا که در پست اول گفتم.

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، hosin2a گفته است :

از همگی دوستان متشکرم که پاسخ گو بودند...

میگم حالا اگر بخوام سیستم ببندم میشه یه قیمتی بهم بدید؟

گرافیک 1080

رم حد اقل 16

پردازنده i7

حافظه حد اقل 1 ترا hdd و حد اقل 512 گیگ ssd

دیگه خودتون پاور و کیس و مانیتور رو هم روش حساب کنید..

و این که اگر سیستم با مشخصات لپتاپ پیشنهادی بخوام بگیرم چقدر میشه حدودا؟ در واقع همون گرافیک 1060 و 16 گیگ رم و بقیه چیزا که در پست اول گفتم.

داداش جسارتا بهتره شما اول سقف بودجتونو مشخص کنین و بگین برای بازی میخاین یا رندر یا کارای دیگه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...