رفتن به مطلب

کارخانه اصلی وسترن دیجیتال زیر آب رفت.قیمت ها سر به فلک کشید

اشتراک گذاری

Recommended Posts

کمپانی وسترن دیجیتال فعالیت خود را در کارخانه تایلند به حال تعلیق در آورد.

در پایان هفته گذشته بالا آمدن و نفوذ آب به سمت پارک صنعتی Bang Pa باعث وارد شدن خساراتی به کارخانه های صنعتی و تجهیزات آن منطقه شد.

کارخانه های دیگر در محدوده Navanakorn کشور تایلند نیز به زیر آب رفتند.

49522624521135757262.jpg

تمامی کارکنان کمپانی وسترن دیجیتال از این حادثه جان سالم به در بردند. تمامی تولیدات این کمپانی در کشورهای مالزی ، سنگاپور و ایالات متحده روال عادی خود را دنبال می کنند.

سیل اخیر باعث شده تا میزان عرضه به شکل زیادی کاهش یابد. کمپانی WD راه حل های جدید را در تاریخ 19 اکتبر سال جاری در کنفرانس سرمایه گذاران اعلام خواهد کرد.

27514138022990747705.jpg

برای مشاهده لینک خبر اینجا کلیک کنید .

تفسیر و متن خارج از ترجمه :

امروز مورخ 1 آبان ماه سال 90 ، افزایش بسیار چشم گیری رو در قیمت محصولات وسترن دیجیتال در بازار ایران شاهد هستیم. شایعات دیگه هم در زمینه برخورد دو کشتی به همدیگر ، که عازم ایران بودند و یکی از آنها حامل محصولات WD بوده به افزایش قیمت این محصولات دامن زده.

پیشنهاد ما به شما این است که اگر در حال حاضر قصد خرید این محصولات را دارید تا اطلاع ثانوی تامل بیشتری کنید و از خرید محصولات خود داری کنید تا قیمت به روال گذشته خود باز گردد.

ترجمه و تالیف : پوریا شعبانی

ویرایش شده توسط Poorya_Lion
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من دیروز یه سایت خارجی خونده بودم که قیمت هارد ها تا 40% افزایش پیدا خواهد کرد، نمیدونم راست بود یا دروغ!

تو قسمت اخبار هارد و... زدم، اما پاک شد!!!

شایدم من بد ترجمش کرده بودم!

لینک به دیدگاه

هاردها به زیر آب رفتن ولی قیمتها به آسمان

روز پنج شنبه تاریخ 28/7/1390 قیمت هاردها افزایش پیدا کرد و امروز قیمت هاردها سر به اسمان کشیدن . بعد از پیگیری های مختلف متوجه شدیم که کارخانه تولیدی شرکت وسترن دیجیتال در تایلند به زیر آب رفته و باعث افزایش قیمت در ایران شده است . البته منطقی نیستش که به این سرعت هاردها افزایش قیمت داشته باشن ولی متاسفانه در بازار ایران رسم هستش که بعد از کوچکترین خبر این چنینی , چنین افزایش قیمتی را شاهد باشیم . به طور مثال هارد 1TB در روز چهارشنبه با قیمت 66000 تومان خرید و فروش می شده که در روز پنج شنبه قیمت آن به 80000 تومان رسید و امروز نیز صحبت از 100000 تومان می باشد . فعلا تکلیف این مسئله مشخص نیست و در آینده خبرهای بیشتری را در این زمینه در اختیار شما عزیزان خواهیم گذاشت .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آخه وسترن اینجوری شده چرا سیگیت گرون شده.درسته که افزایش تقاضا رو قیمت ها تاثیر میذاره اما نه اینجوری.من واقعا احساس میکنم عده ای دلال سودجو وفرصت طلب به بدتر شدن شرایط دامن میزنن.آخه این چه وضعیتیه.به مشتری پنج شنبه صبح قیمت هارد500 سیگیت دادم 55 الان اومده هارد میخواد چی بهش بگم.اصلا اعتبار آدم زیر سوال میره ومشتری هم حق داره شک کنه الان بهش بگم 70تومن.

لینک به دیدگاه

آخه وسترن اینجوری شده چرا سیگیت گرون شده.درسته که افزایش تقاضا رو قیمت ها تاثیر میذاره اما نه اینجوری.من واقعا احساس میکنم عده ای دلال سودجو وفرصت طلب به بدتر شدن شرایط دامن میزنن.آخه این چه وضعیتیه.به مشتری پنج شنبه صبح قیمت هارد500 سیگیت دادم 55 الان اومده هارد میخواد چی بهش بگم.اصلا اعتبار آدم زیر سوال میره ومشتری هم حق داره شک کنه الان بهش بگم 70تومن.

اصلا شک نکن که دلالان و مافیای کامپیوتر در ایران همه چیز رو در دست دارن و تمام بازاریها و مشتریها بازیچه دست این دلالان بسیار بسیار قوی هستن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

هاردها به زیر آب رفتن ولی قیمتها به آسمان

متاسفانه در بازار ایران رسم هستش که بعد از کوچکترین خبر این چنینی , چنین افزایش قیمتی را شاهد باشیم

واقعا با این حرفتون موافقم.درمورد دلار این مسئله رو به وضوح میشه رویت کرد.برای مثال وقتی قیمت دلار 10 درصد افزایش داره میتونیم شاهد افزایش قیمت برخی از قطعات تا25-30 درصد تو بازار باشیم که هیچ توجیه منطقی برای این حالت خاص! وجود نداره.مثال ملموس تر: هاردهای 500 باقیمت 43 تومن(قیمت زمستان سال گذشته)بفروش میرفتن که با افزایش قیمت دلار از1080به 1150قیمت هاردها درجا به 54هزار تومان رسید(باتوجه به اینکه خریدهای داخل انبار شامل این افزایش قیمت دلار نبودند)افزایش 6 درصدی قیمت دلار به محض انتشار اخبار منجر به افزایش قیمت 26درصدی هاردهای 500 سیگیت شد.

وجود این وقایع در بازار ما جای تاسف داره

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دلالی پول دارد .پول قدرت دارد .مردم بیچاره میشوند.یک عده کم قدرتمند :wacko: :blink:

لینک به دیدگاه

ای لعنت بر این وضعیت ، ای لعنت بر این دلال های بی وجدان ، وقتی تو یه کشوری ملت دارن سر همدیگه کلاه میزارن ( بماند که .... هم داره سر ملت کلاه که چی بگم ، گونی میکشه ) از اونور ابی ها نمیشه انتظاری داشت !

لینک به دیدگاه

ما از دیروز هر قیمتی که برای هارد میدیم طرف با ما بد صحبت میکنه فکر میکنه که ما داریم گرون میفروشیم وقتی میره دوباره بر میگرده میگه اقا چرا اینطوری شده ؟ بهش میگم که عزیزم همون اولش میپرسیدی بهت میگفتم :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درسته که هاردهای خوبیه وسترن اما نه با این قیمت ها که بخواهی اینقدر پول بدی واسش... سامسونگ می تونهه جایگزین خوبی باشه بنظر من!

لینک به دیدگاه

درسته که هاردهای خوبیه وسترن اما نه با این قیمت ها که بخواهی اینقدر پول بدی واسش... سامسونگ می تونهه جایگزین خوبی باشه بنظر من!

مشکل اینجاست که همه برندها رو گرون کردن . اگر فقط وسترن گرون میشد که مسئله ای نبود .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

قیمت انواع هارد به نرخ الان!

WESTERN - 500 GB GREEN 32M SATA :83000

WESTERN - 1 TRABYTE GREEN 64M SATA :96000

WESTERN - 2 TRA BYTE GREEN 64M SATA :140000

SEAGATE - 500 GB SATA III :79000

SEAGATE - 1 TRA BYTE SATA III :95000

قیمت ها لحظه ای افزایش پیدا میکنه.لازم به ذکره مبال؛ فوق برای شب گذشته حدود 10تا 15هزار تومان کمتراز الان بوده.

:) یه شوخی :

با همین روند تا یک ماه پیش بریم خرید SSD مقرون به صرفه تر از هاردهای مکانیکی میشه. :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

.. سامسونگ می تونهه جایگزین خوبی باشه بنظر من!

ظاهرا دیگه سامسونگ هارد میکانیکی تولید نمیکنه خیلی وقته!؟

لینک به دیدگاه

چرا عزیز . تولید میکنه . اتفاقا هاردهای خوبی هم هستن . ولی اونها هم گرون شدن مطمئنا

لینک به دیدگاه

قیمت انواع هارد به نرخ الان!

WESTERN - 500 GB GREEN 32M SATA :83000

WESTERN - 1 TRABYTE GREEN 64M SATA :96000

WESTERN - 2 TRA BYTE GREEN 64M SATA :140000

SEAGATE - 500 GB SATA III :79000

SEAGATE - 1 TRA BYTE SATA III :95000

قیمت ها لحظه ای افزایش پیدا میکنه.لازم به ذکره مبال؛ فوق برای شب گذشته حدود 10تا 15هزار تومان کمتراز الان بوده.

:) یه شوخی :

با همین روند تا یک ماه پیش بریم خرید SSD مقرون به صرفه تر از هاردهای مکانیکی میشه. :D

اینا اینترنالن دیگه ؟!؟!

لینک به دیدگاه

آخه تایلند سیل اومده چه ربطی به چین داره که عمده محصولات سیگیت و سامسونگ او نجا تولید میشن.بازار ایران خراب که هست با این کارها دیگه همین مشتریهای اندکشو هم از دست میده.

لینک به دیدگاه

آخه تایلند سیل اومده چه ربطی به چین داره که عمده محصولات سیگیت و سامسونگ او نجا تولید میشن.بازار ایران خراب که هست با این کارها دیگه همین مشتریهای اندکشو هم از دست میده.

تازه امروز هاردها گرونتر هم شدن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

عزیزم من تا حالا هرچی وسترن دیجیتال تو ایران خریدم همه ساخت تایلند بودند و حدس میزنم که وسترن دیجیتال تو چین سایت نداره که بار چینیش تو بازار نیست :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

WESTERN - 500 GB GREEN 32M SATA آواژنگ :92000

WESTERN - 1 TRABYTE GREEN 64M SATA آواژنگ :106000

WESTERN - 2 TRA BYTE GREEN 64M SATA آواژنگ :146000

SEAGATE - 500 GB SATA :90000

SEAGATE - 1 TRA BYTE :105000

SEAGATE - 2 TRA BYTE :145000

قیمت ها به تومان و برای ساعت :90/8/3 9:12:04 PM میباشد

سعی میکنم تو هفته های آتی و هروقت قیمها رو به منطقی شدن رفت قیمت ها رو اطلاع بدم.ولی الان اوضاع فعلا میبینید که خرابه.

البته از منابع موثق شنیدم که قرار بار هیتاچی دوباره وارد ایران بشه البته نه با ماتریکس و با یه واردکننده و گارانتی کننده دیگه.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

مشکل بازار ما اینه که تا یه چیزی گرون میشه همه میخوان بیشتر بخرن که اگر گرونتر شد سود ببرن . اما اگر خرید نکنن و تقاضا پایین بیاد ، قیمتها هم افت میکنه . البته ایبار چون مشکل از اونور آبه ممکنه کمی بیشتر طول بکشه .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

هر کسی هر کاری میکنه

خب بکنه فقط امیدوارم هر چه زودتر این وضع تموم شه

به مردم قول دادیم حالا موندیم توش

گندش بزنن این بازار بی در و پیکر ما ایران رو

لینک به دیدگاه

قیمت هارد های اکسترنال هم تغییر کرد؟

بعضی ها هنوز خبر ندارن .ودران به قیمت قدیم 68 و69 و 52 و53 میفروشن.

ویرایش شده توسط هادی
لینک به دیدگاه

این جور که معلوم هست قیمت هارد از این هم بالا تر میره بهتره یک نگاه به قیمت جهانی هاردهای وسترن وسیگیت کنید.

http://www.newegg.co...deId=1&name=1TB

http://www.newegg.co...stern%20Digital

http://www.newegg.co...=1&name=Seagate

http://www.newegg.co...=1&name=Seagate

ویرایش شده توسط هادی
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...