رفتن به مطلب

کارخانه اصلی وسترن دیجیتال زیر آب رفت.قیمت ها سر به فلک کشید

اشتراک گذاری

Recommended Posts

این یک نمومنه از تغییرات قیمت هارد 1 ترا وسترن بلک ساتا 2 WD1001FALS

gsqq2uda7oz1z9p888b.jpg

لینک به دیدگاه

قیمت امروز هارد ها :

seagate

500gb = 95000

1tb = 115000

wd

500 green = 98000

1tb black = 150000

wd green 1tb = 118000

با بارونی که تهران رو گرفته فکر کنم مثل تایلند بشه اینجا :D

لینک به دیدگاه

درسته که هاردهای خوبیه وسترن اما نه با این قیمت ها که بخواهی اینقدر پول بدی واسش... سامسونگ می تونهه جایگزین خوبی باشه بنظر من!

دقیقا موافقم اش دهن سوزی نیست سیگیت مگه مرده!!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دقیقا موافقم اش دهن سوزی نیست سیگیت مگه مرده!!

درود

تازه هیتاچی هم تو روزهای آینده میرسه.

لینک به دیدگاه

شانس ما هست که حدود 1 ماه هست دنبال سری sj سامسونگ هستم حالا هم که دیگه امیدی ندارم گل بگیرن این بازارو فکر نمیکنم تا چند ماه دیگه بهتر بشه

لینک به دیدگاه

اینطور که من فهمیدم یه شرکت تو تایلند بوده که صفحه های مغناطیسی رو تولید میکرده و به اکثر شرکتهای هارد ساز میداده مثل سیگیت و وسترن و توشیباو... اون شرکت رو سیل داغون کرده در نتیجه اکثر مارک ها قیمتشون بالا کشیده!وضع وسترن هم که بدتر از بقیه!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

والا این وارد کننده ها بیشتر منتظرند که همچین خبری بیاد و سریع گرونش کنند گرچه خودشون قیمت قدیم خریدند!بابا 1 ماه نشد که بشه بهشون گفت کم یاب بعد این شکلی سر به فلک کشید واقعا که اینجا همه منظر بالارفتن قیمت چیزی هستند جالبه موقعی که پایین میاد میخوای بخری هم میگن این مال همون موقست واقعا سخته اینجا زندگی کردن اگه الان شرکت وسترن میفهمید اینقدر گرون شده خودش میومد رسما نمایندگی تولید میزد اینجا :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شرکت وسترن میفهمید اینقدر گرون شده خودش میومد رسما نمایندگی تولید میزد اینجا :D

درود

کشور ایران پتانسیل بالایی برای این طور شرکت ها داره:

1-مصرف کننده فراوان

2-از لحاظ موقعیت جغرافیایی در منطقه استراتژیک قرار گرفته وگستردگی مناطق در دسترس مناسب برای ایجاد شرکتهای این چنینی.

3-وجود کشورهای مصرف کننده عرب و سرشار از منابع مالی در همسایگی.

4-دور بودن از بالایای طبیعی در مناطق متعدد از کشور پهناورمون(سیل.زلزله.طوفان.صاعقه .آتشفشان و...)

5-نیروی کار با دستمزد مناسب(منابع انسانی)

6-وجود منابع طبیعی سرشار(منابع طبیعی)

7-وجود سرمایه دارن بزرگ(منابع مالی)

کشور عزیزمون برای خیلی از شرکتها حائز اهمیت هست(میتونه مرکز پخش خاورمیانه بشه)

متاسفانه با تصمیمات در سطح فراملی این شرکت ها حتی نماینده رسمی از خودشون تو ایران ندارند چه برسه سایت تولیدی.

مزایای عمده ای هم میتونه داشته باشه برای کشورمون :

1-دستیابی به فناوری کشورهای صاحب فناوری(یعنی که کشور بدون فناوری بعداز یک مدت خودش صاحب فناوری میشه.دراصل انتقال فناوری رخ میده)

2-رفتن به صف کشورهای در حال تو سعه و در آینده توسعه یافته(ما الان کشور توسعه نیافته هستیم البته یه سری هم میگن کمتر توسعه یافته ولی با توجه به منابع موجود در دست د.لت چه مالی و چه طبیعی و چه انسانی کشورمون توسعه نیافته تلقی میشه...درجازده...)

3-اشتغال زایی

4-یافتن اعتبار در سطح فراملی

5-سودآوری ارزی

6-تربیت نیروی متخصص

7-تهیه آسان کالای مرغوب در دسترس برای مصرف کننده داخلی

8-جلوگیری از سودجویی بازرگانان عزیزمون(دلال)

و...

موفق باشید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تو سایت TechSpot خوندم که کمبود و گرانی هارد دیسک ها گریبان تولید کنندگان نوتبوک و لپتاپ , حتی دسکتاپ رو هم گرفته! شرکت ASUS هم اعلام کرده که انبار هارد هاش در حال خالی شدنه و جایگزین به همان قیمت نتونسته پیدا کنه و احتمالا قیمت های نوتبوک و... هم افزایشی خواهند داشت.

لینک به دیدگاه

طبق اعلام سایت Digitimes برگشت بازار هارد دیسک به وضعیت قبل از سیل تایلند ممکنه تا 2 سال زمان ببره . بیشتر از 2000 قطعه از ماشین آلات تولید هارد تو سیل آسیب دیدن که تعمیر و یا تعویض اونها زمان زیادی میبره . البته بسیاری از اونها قابل تعمیر نیستن . این سایت ادعا کرده که شرکتها برای تامین هارد دیسک مورد نیاز به بازار سیاه رو آوردن . بالا رفتن قیمت هارد البته به نفع SSD شده . چون الان با توجه به قیمت از نظر اقتصادی به صرفه تر از قبل شده .

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

کاش زودتر ارزون بشه این هارد وسترن

من رفتم دست دومش رو هم بگیرم طرف یه هارد کار کرده گارانتی گذشته 500 سیگیت رو که 20 تومان خریده میخواد به من 100 بندازه بعد میگه من که پولم رو از تو جوب پیدا نکردم یا ندزدیدم!!!!! یعنی چی قیمت قدیم گرفتن انبار کردن حالا با هر بهانه ای دستشون بیاد پول زیادی (حرام) میگیرن!! تازه یه خرده فروش نادون هم میخواد از آب گل ماهی بگیره رو هارد کارکرده فاقد گارانتی 5 برابر ارزشش رو بگیره!!!

ویرایش شده توسط dr.sina
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

ولی خداییش من هر روز NEWEGG رو چک میکنم ببینم کی بالاخره قیمت میاد پایین

اگه اینجوری بخواد پیش بره که اصلاً اوضاع خوبی در آینده نزدیک نداریم

بندهای خدایی که الان میخوان سیستم جمع کنن که کلی ضرر میکنن

خدا اول به من و بعد به همه دوستان صبر بده

(البته برای فرج امام زمان)

ویرایش شده توسط momo000000
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من که فکر نکنم تا بعد عید کاهشی دیده بشه!!!

(من خودم دوتا 1ترا بلک دادم رفت کیسمو کلا عوض کردم با پولش!!! بعدا که دوباره ارزون شد می خرم!!! :D )

در ضمن حرام چیه دوسته عزیز قیمت بازار متاسفانه اینجوریه و کاریش نمی شه کرد! طول میکشه تا

لینک به دیدگاه

خوب میخواد یه هارد 500 دست دوم کارکرده فاقد گارانتی رو به من بده 100 تومان. ولی خودش 20 خریده!! جنس نو هم باشه خرید قدیم هم باشه تا یه حدی باید سود کشید روش و اگه جنس جدید گرون خرید شد خوب گرون هم به فروش میره! این همون بلایه که به سر ما اومده و همه شاکی هستن. مدتیه من میخوام دو تا سیستم جمع کنم نمیشه که!

این که میخواد قدرت خرید مجدد داشته باشه یعنی تا چه حد؟ در نهایت سودش تو جیب کی میره؟

جنس دست دوم رو که دیگه نباید خیلی سود کشید روش و هر ساعت قیمتش رو با دلار آپدیت کرد!

ویرایش شده توسط username
لینک به دیدگاه

چاره چیه ؟

از ماست که بر ماست همینه دیگه !!! میخواستیم خودمون تولیدی هارد داشته باشیم تا اینجوری نشه ...

الان فکر کنم به صرفه ترین کار خرید لپتاپ باشه، چون هاردهاشون رو به صورت انبوه میگیرن و میتونن قیمت تموم شدش رو کنترل کنن...!

لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...

ببخشید من حدود 1 سالی تو بازار کامپیوتر نبودم

قبلا هارد اینترنال 500 حدود 50 بود الان شنیدم میگن حدود 180 شده. درسته؟ البته امیدوارم درست نباشه ولی این یعنی حدود 3.5 برابر !!!!!!!

نکنه این قیمت واسه ساتا3 هست و ساتا2 ارزون تره؟

لطفا یکی منو روشن کنه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

همه قطعه ها گرون شدن عزیز، هارد به خاطر این مشکل قیمتش بیشتر هم شد

متاسفانه فعلا بازار همینه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود یه سرچی تو امازون هم بزنی میبینی قیمت هارد بالا رفته و هنوز پایین نیومده... بقیه چیزام بخاطر دلار حداقل دوبرابر شدن قیمتاشون بازم صد رحمت به هارد! :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

عذر میخوام از دوستان یه سوال دارم

آقایون کسی قیمت هارد 250 یا 320 یا 160 رو برای پنجشنبه28-29 فروردین که گزشت رو داره ؟؟؟

حدوداً چند هست

ویرایش شده توسط momo000000
لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...
  • کاربر ویژه

قیمت هاردها تا 2014 به قیمت قبل باز نخواهد گشت !؟

http://www.fudzilla.com/home/item/27469-hdd-prices-won%E2%80%99t-recover-until-2014

لینک به دیدگاه

قیمت هاردها تا 2014 به قیمت قبل باز نخواهد گشت !؟

http://www.fudzilla....over-until-2014

به نظرم اگه قیمت SSD ها پایین تر و پایین تر بیاد، قیمت هارد های مکانیکی رو هم با خودش به پایین میکشه، حتی اگه شرکت های تولیدی شون دلشون نخاد. B)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

الان شرکت ماشکین بهترین SSD ها به قیمت رو داره.البته OCZ و کورسیر هم خیلی تلاش کردند.احتمالا تا اون موقع(2014) هاردها فقط برای آرشیو استفاده بشن و همه دیگه از SSD ها بهره ببرند.

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16820226236

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

کارخانه وسترن دیجیتال - با پشت سر گذاشتن سیل تایلند و تولید 71 میلیون هارد دیسک در نیمه ی دوم سال 2012 - دوباره به مقام شماره یک بازار هارد دیسک دنیا تبدیل شد. پس از آن شرکت سیگیت هم با تولید 66 میلیون هارد دیسک در مقام دوم تامین کننده هارد دیسک دنیا قرار گرفت.

تولید هر دوی این شرکت ها بی سابقه بوده و با رفع مشکلات سیل تایلند تولید هارد دیسک بیش از پیش توسعه پیدا کرده.

منبع:www.digitimes.com

ولی قیمت ها همچنان بالاست.

ویرایش شده توسط Armin2012
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تو تایلند اگه بیاند هارد مفتی هم به بازرگانها بدهند فردا تو ایران دلالها انبارها را می بندند قیمت هم 5 برابر می کنند تو بازار هم شایعه میندازند که هاردها الوده به مواد رادیو اکتیو شده و برا همین دارند مفتی اهدا می کنند اما هاردهای قدیمی ما که قیمتش 5 برابره ......... سری قبلیه وکاملا سالمه :blink: ........................بدو بدو حراجش کردم :wacko: هارد بدون رادیو اکتیو یک میلیون بدو :lol: :lol:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...