رفتن به مطلب

AMD وعده داد : بازار تراشه های گرافیکی رده بالارا به رقیب واگذار نمیکند!

Recommended Posts

• کاربر ویژه

5ed979036205b7ba9ef5736989c242d5.jpg

این روزها وضعیت تیم طراحی AMDs Radeon کمی نگران کننده به نظر میرسد.از طرفی برخی کارکنان کلیدی این کمپانی در این بخش ، اکنون به شرکت رقیب یعنی اینتل پیوسته اند .با وجود نبود یک محصول جدید و قابل رقابت در بخش تراشه های گرافیکی سطح بالا ، این نگرانیها تشدید شده اند.با همه این مشکلات ، AMD قصد دارد تا یک نمونه بهبود یافته از معماری VEGA را با فرآیند ساخت 7 نانومتر روانه بازار کند.با این اوصاف به نظر نمیرسد که این تراشه بتواند با تراشه های سطح بالای کمپانی رقیب ، به رقابت بپردازند.همه ما میدانیم که سریعترین کارت گرافیک گیمینگ ارائه شده از سوی AMD تاکنون تنها کارت Radeon RX Vega 64 است .اما از طرفی هم میدانیم که این کارت توانایی رقابت با سری کارتهای RTX انویدیا را ندارد.پس اکنون این سوال مطرح میشود که برنامه آینده AMD در این رابطه چیست.طبق مصاحبه ای که به تازگی با مدیرعامل AMD یعنی خانم لیزا سو انجام شده ، گفته شده که این شرکت قصد دارد تا دوباره به میدان رقابتی بخش پردازنده های گرافیکی سطح بالا بازگردد.

خانم سو گفت : " ما به رقابت در بخش پردازنده های گرافیکی سطح بالا دوباره باز خواهیم گشت . ما محصولات باکیفیتی را در دست تولید داریم و در حال برنامه ریزی برای تولید یک محصول قابل اعتماد با زیرساختی بلند مدت هستیم."

78bddf67ac6442f951e745c2eb7ed757.png

خانم سو دوباره تاکید کرد که آنها در حال برنامه ریزی برای ایجاد یک زیرساخت مناسب بلند مدت با عملکرد مناسب در بخش پردازنده های گرافیکی سطح بالای خود هستند.ظاهرا AMD قصد دارد تا مانند پردازنده های Ryzen و Threadripper که توانستند دوباره به عرصه رقابت با اینتل بازگردند ، محصولی تولید کند که توانایی رقابت با محصولات جدید انویدیا را داشته باشند.خانم سو به زمان ورود این تراشه های سطح بالا اشاره نمیکند و پاسخ های ایشان بیشتر شبیه به استراتژی های بلند مدت هستند.در آن طرف انتظار میرود تراشه های 7 نانومتری VEGA تا پایان سه ماهه چهارم سال 2018 و یا اوایل سال 2019 روانه بازار شوند که ابتدا مختص به بازارهای سازمانی خواهند بود.در ادامه این ماجرا ریزمعماری NAVI تا نیمه اول سال 2019 به بازار خواهد آمد.این معماری قرار است تا در رده محصولات سطح متوسط ، جایگزین معماری Polaris فعلی شود.حتی قرار است که طی هفته های آینده شاهدنسخه ای از معماری Polaris با گره ساخت 12 نانومتر باشیم.

منبع : Guru3d

مترجم : محمد فتحی

لینک به دیدگاه

AMDحرف زیاد میزنه

وقت عمل...

پس فردا یه کارت معرفی میکنه کوره با مصرف 500 وات آخرشم هیچی به هیچی

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Naughty boy گفته است :

AMDحرف زیاد میزنه

وقت عمل...

پس فردا یه کارت معرفی میکنه کوره با مصرف 500 وات آخرشم هیچی به هیچی

همین ای ام دی که فقط حرف می زنه اینتل رو بیچاره کرده . نوبت انویدیا هم میرسه ! کمی صبر میخواد .

ویرایش شده توسط big VULTURE
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

. نوبت انویدیا هم میرسه ! کمی صبر میخواد .

امیدوارم برسه چون دل خوشی از انویدیا و قیمت گذاری نسل جدید کارت هاش ندارم

و اینکه پیشرفت تو این زمینه از نظر من خیلی کنده و یکی از دلایلش شاید همین عدم وجود رقابت هست

ولی به هر حال چشمم آب نمیخوره چون amd زیاد قپی میاد ولی اخر سر همه رو ناامید میکنه

فکر نکنم صبر ایوب هم جواب بده?

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

همین ای ام دی که فقط حرف می زنه اینتل رو بیچاره کرده . نوبت انویدیا هم میرسه ! کمی صبر میخواد .

دلتون خوشه ها

از لحاظ سیپیو بله ای ام دی خوب عمل کرد ولی بازم سیپیو های اینتل برای بازی بهتر عمل کردن

در مورد گرافیک هم که دیگه عملا به 1060 انویدیا هم نتونست برسه ای ام دی ....

وگا هم که بدرد خودشون خورد بعد از یکی دوسال تاخیر با اون قیمت

لینک به دیدگاه

منتظر پاسخ بسیار وحشتناک و کوبنده ی AMD کبیر باشید

ویرایش شده توسط Wall Breaker
لینک به دیدگاه

از حرف تا عمل 

طرفدار ای ام دی نیستم اما امیدوارم بتونه به حرفش عمل کنه 

لینک به دیدگاه

سلام

شخصا ترجیحم کارت های انویدیاست (برعکس روش قیمت گذاریش و سیاست هاش)  بخاطر ساپورت بهتر در نرم افزار های 3d / 2d در حالیکه rx570 روی سیستم دارم? انصافا هم عالیه نسبت ب قیمتش

ولی اینکه خوشحال باشیم ک amd شکست بخوره و کم کم حذف بشه ک قطعا نمیشه ب ضرر ما تموم میشه

همیشه بودن رقیب ب نفع ما مصرف کننده هاست (( البته در جایی بجز ایران . در ایران رقیبان با هم هماهنگ میشن برای پیشرفت نکردن و افزایش قیمت ))

لینک به دیدگاه

ینی خودشون اقرار کردن ک وگا های اند نبود ؟!

گرچه پیشرفت همیشه خوبه ولی amd چند سال از انویدیا عقبه. هنوز ب اون توان طراحی نرسیده ک ی کارتی تولید کنه مثل سری مکسول انویدیا با کارایی بالا در برابر توان مصرفی بسیار خوب... وگا 64 اش بیشتر از 2080ti هم مصرف میکنه ولی کارایی یکم بالا پایینتر از gtx 1080

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، MSF_SE7EN گفته است :

دلتون خوشه ها

از لحاظ سیپیو بله ای ام دی خوب عمل کرد ولی بازم سیپیو های اینتل برای بازی بهتر عمل کردن

عه ؟ واقعا تو بازی هنوز اینتل بهتره ؟ جالبه ! 9900K که 150-200 دلار از 2700X قیمتش بیشتره ( تازه اگه پیدا بشه بخریش! ) ، توی FHD نهایتا 10% بهتر فریم میده و توی 2K و 4K گاها ضعیفتره ? 60درصد بیشتر پول بدی آخرشم ضعیفتر باشه توی 4K ؟ اصل بازی هم برای اون پردازنده ها توی 4K هست ! هیچ آدم عاقلی برای گیم نمیاد 9900K ببنده با 1060 !!! عقلش میگه حداقل اگه اینتل میخای برداری 8400 ببند با 1070Ti !!! اگه خیلی عاقل باشه میگه برو 2600X ببند با اون ??

کلا این طرفدارای اینتل شدن عین استقلال !!! که 4جانبه آسیارو براش 2تا ستاره میزنه : / بعد فینال ACL رو با حذف کردن تمیای اول و سوم آسیا و اختلاف زمانی 6ساعته و زمان 4 روزه برای آماده شدن و 1.5سال محرومیت و فروختن 4تا بازیکن اصلی و 2تا مصدوم فیکس داشتن رو؛ کم ارزش تر از بردن ممدان بنگلادش میدونن : /

پ.ن : خدارو شکر میکنیم بعد باخت پرسپولیس امروز شاهد روانه شدن 10 میلیون هوادار تُرک و کیسه از غارها به سمت شهرها بودیم و خدا از لالی شفاشون داد ?

درمورد گرافیک هم عملا سعی کن نظر ندی دوست عزیز : ) یا نمیدونی گرافیک چیه یا نمیدونی واژه "عملا" نقشش چیه : | وگا64 از 1070Ti قویتر و تو رزولوشن بالا به 1080 هم میرسه ... کلا بکش بیرون بنظرم ?

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

AMD عزیز تر از جان طبق روال معمول داره تنور رو داغ میکنه تا میکنه تا محصول جدید با اب و هوای جدید غریبی نکنه ??

ویرایش شده توسط mInI_ClockEr
لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، MSF_SE7EN گفته است :

دلتون خوشه ها

این حرف شما را قبول ندارم چرا پردازنده ها را فقط در بازی مقایسه میکینم . مگه کامپیوترکنسول بازی هستش . در بحث پردازشی و رندرینگ و کارایی نسبت به قیمت ای ام دی خیلی بهتر از اینتل هستش. بعدش عزیز کارت rx580 خیلی قویتر از 1060 هستش . 1060 خیلی کارت ضعیفی هستش و افت فریم زیاد داره . و باز تو رندر rx580 حتی از 1070 هم قویتر هستش. شما فقط از یک زاویه نگاه میکنید. و مشکل ما همین تک بعدی بودن هست. در مورد کارت وگا هم باید عرض کنم تو رندرینگ خیلی سریعتر از 1080 هم عمل میکنه. چون تعداد هسته های بیشتر و سرعت مموری بالاتری نسبت به 1080 داره.

لینک به دیدگاه

به نظرم تو ایران فن این برندا بودن مسخرس?

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، mousso گفته است :

عه ؟ واقعا تو بازی هنوز اینتل بهتره ؟ جالبه ! 9900K که 150-200 دلار از 2700X قیمتش بیشتره ( تازه اگه پیدا بشه بخریش! ) ، توی FHD نهایتا 10% بهتر فریم میده و توی 2K و 4K گاها ضعیفتره 1f615.png 60درصد بیشتر پول بدی آخرشم ضعیفتر باشه توی 4K ؟ اصل بازی هم برای اون پردازنده ها توی 4K هست ! هیچ آدم عاقلی برای گیم نمیاد 9900K ببنده با 1060 !!! عقلش میگه حداقل اگه اینتل میخای برداری 8400 ببند با 1070Ti !!! اگه خیلی عاقل باشه میگه برو 2600X ببند با اون 1f603.png1f61c.png

کلا این طرفدارای اینتل شدن عین استقلال !!! که 4جانبه آسیارو براش 2تا ستاره میزنه : / بعد فینال ACL رو با حذف کردن تمیای اول و سوم آسیا و اختلاف زمانی 6ساعته و زمان 4 روزه برای آماده شدن و 1.5سال محرومیت و فروختن 4تا بازیکن اصلی و 2تا مصدوم فیکس داشتن رو؛ کم ارزش تر از بردن ممدان بنگلادش میدونن : /

پ.ن : خدارو شکر میکنیم بعد باخت پرسپولیس امروز شاهد روانه شدن 10 میلیون هوادار تُرک و کیسه از غارها به سمت شهرها بودیم و خدا از لالی شفاشون داد 1f62c.png

درمورد گرافیک هم عملا سعی کن نظر ندی دوست عزیز : ) یا نمیدونی گرافیک چیه یا نمیدونی واژه "عملا" نقشش چیه : | وگا64 از 1070Ti قویتر و تو رزولوشن بالا به 1080 هم میرسه ... کلا بکش بیرون بنظرم 1f644.png

حالتون خوبه دوست عزیز؟

چرا میزنی خب گفتم خوب عمل کرد ای ام دی در بحث سیپیو ولی مشکلاتی هم سر رم هاش بود که دوستان خیلی نوشتن همینجا راجبش

فقط گفتم در کارای سنگین بهتر بودن سیپیو های ای ام دی کاری به نسل سری 9 اینتل هم ندارم ...

شما فن هستی که اینطور حمله میکنی همه میدونن شما هم بدون که ای ام دی مجبوره کارایی بهتر و قیمت مناسب تری بده محصولاتش رو تا بتونه فروش کنه این منطقیه

در ضمن سعی هم کنید تربیت خانوادگیتون رو همه جا نشون ندین با این طرز حرف زدن :)

در کل من خودم فن ای ام دی هستم در سری 9 انویدیا کارتاش بسیار بهتر بودن تا رقیباش و واقعا افسانه ای بود اون دوره از رقابت ها ولی در نسل 10 اصلا چنگی به دل نزد ای ام دی

من گفتم وگا عملا به درد خودشون میخورد چون بسیار دیرتر به بازار اومد اونم نه با کارایی دلچسب

در 43 دقیقه قبل، zen گفته است :

این حرف شما را قبول ندارم چرا پردازنده ها را فقط در بازی مقایسه میکینم . مگه کامپیوترکنسول بازی هستش . در بحث پردازشی و رندرینگ و کارایی نسبت به قیمت ای ام دی خیلی بهتر از اینتل هستش. بعدش عزیز کارت rx580 خیلی قویتر از 1060 هستش . 1060 خیلی کارت ضعیفی هستش و افت فریم زیاد داره . و باز تو رندر rx580 حتی از 1070 هم قویتر هستش. شما فقط از یک زاویه نگاه میکنید. و مشکل ما همین تک بعدی بودن هست. در مورد کارت وگا هم باید عرض کنم تو رندرینگ خیلی سریعتر از 1080 هم عمل میکنه. چون تعداد هسته های بیشتر و سرعت مموری بالاتری نسبت به 1080 داره.

والا تا جایی که بنده اطلاعات دارم rx 580 چیزی شاید یکم قویتر از 1060 باهش و نزدیک 1070 هم نیست  طبق بنچ ها 30 درصد 1070 جلوتره شما چطور مقایسه مکنید من نمیدونم و من هم حمله ای به این شرکت نکردم که اینجوری جواب میدید واقعا جالبه

شما خودت اگه کارتون رندرینگ هست حاضریداین همه مدت دست از کار بکشید و  صبر کنید تا وگا بخرید؟! من فقط همینو گفتم و کاری به عملکردش نداشتم این دو لینک هم ببینید بد نیست https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-1070-vs-AMD-RX-580/3609vs3923

و در آخر اکثر مشتریان این کارت های رده بالا گیمر ها هستن پس عملکرد اینها در بازی براشون مهمه ...

اینم لینک دوم https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-1070-vs-AMD-RX-Vega-64/3609vs3933

وگا 64 که این همه ای ام دی وعده وعید داد راجبش تنها 17-18 درصد در کل بهتر از 1070 هست و تفاوت قیمت حدود 200 دلار xD

در ضمن طبق همین سایت که من قبولش دارم 1080 حدود 8 درصد از وگا 64 هم جلوتره https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-1080-vs-AMD-RX-Vega-64/3603vs3933

تازه جالبه 1080 حدود 100 دلار ارزونترم هست ...

در آخر ای ام دی این نسل گل کاشته و واقعا افتضاح عمل کرده مشخص هم بود وقتی جلوی غولی مثل اینتل بخوای وایستی باید یه بخش از شرکتت رو کلا فراموش کنی و بچسبی به نبردت با اینتل

بعد جالبه خوشبختانه برای ای ام دی انویدیا تا اینجای کار ززیاد خوب وارد عمل نشده و این یک فرصت برای ای ام دی هست البته اگه بتونه چیزی ارائه بده

ویرایش شده توسط MSF_SE7EN
لینک به دیدگاه

امیدوارم واقعا amd به بازار گرافیک برگرده

من به شخصه گرافیکای این شرکت رو گذاشتم کنار(قبلا 5570 . r7 360 . rx 470 . rx 480 داشتم).بخاطر ساپورتش از ماین و سو استفادش.فعلا سمت nvidia رفتم و فکر هم نمیکنم حالا حالاها amd بتونه تو گرافیک یه حرکتی بزنه. ولی خب نبود رقیب به ضرر ما مصرف کننده هاس نمونش همین سری rtx 

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، MSF_SE7EN گفته است :

حالتون خوبه دوست عزیز؟

چرا میزنی خب گفتم خوب عمل کرد ای ام دی در بحث سیپیو ولی مشکلاتی هم سر رم هاش بود که دوستان خیلی نوشتن همینجا راجبش

فقط گفتم در کارای سنگین بهتر بودن سیپیو های ای ام دی کاری به نسل سری 9 اینتل هم ندارم ...

شما فن هستی که اینطور حکله میکنی همه میدونن شما هم بدون که ای ام دی مجبوره کارایی بهتر و قیمت مناسب تری بده محصولاتش رو تا بتونه فروش کنه این منطقیه

در ضمن سعی هم کنید تربیت خانوادگیتون رو همه جا نشون ندین با این طرز حرف زدن :)

در کل من خودم فن ای ام دی هستم در سری 9 انویدیا کارتاش بسیار بهتر بودن تا رقیباش و واقعا افسانه ای بود اون دوره از رقابت ها ولی در نسل 10 اصلا چنگی به دل نزد ای ام دی

من گفتم وگا عملا به درد خودشون میخورد چون بسیار دیرتر به بازار اومد اونم نه با کارایی دلچسب

والا تا جایی که بنده اطلاعات دارم rx 580 چیزی شاید یکم قویتر از 1060 باهش و نزدیک 1070 هم نیست  طبق بنچ ها 30 درصد 1070 جلوتره شما چطور مقایسه مکنید من نمیدونم و من هم حمله ای به این شرکت نکردم که اینجوری جواب میدید واقعا جالبه

شما خودت اگه کارتون رندرینگ هست حاضریداین همه مدت دست از کار بکشید و  صبر کنید تا وگا بخرید؟! من فقط همینو گفتم و کاری به عملکردش نداشتم این دو لینک هم ببینید بد نیست https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-1070-vs-AMD-RX-580/3609vs3923

و در آخر اکثر مشتریان این کارت های رده بالا گیمر ها هستن پس عملکرد اینها در بازی براشون مهمه ...

اینم لینک دوم https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-1070-vs-AMD-RX-Vega-64/3609vs3933

وگا 64 که این همه ای ام دی وعده وعید داد راجبش تنها 17-18 درصد در کل بهتر از 1070 هست و تفاوت قیمت حدود 200 دلار xD

در ضمن طبق همین سایت که من قبولش دارم 1080 حدود 8 درصد از وگا 64 هم جلوتره https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-1080-vs-AMD-RX-Vega-64/3603vs3933

تازه جالبه 1080 حدود 100 دلار ارزونترم هست ...

در آخر ای ام دی این نسل گل کاشته و واقعا افتضاح عمل کرده مشخص هم بود وقتی جلوی غولی مثل اینتل بخوای وایستی باید یه بخش از شرکتت رو کلا فراموش کنی و بچسبی به نبردت با اینتل

من داشتم تست کردم . 1060 افت فریم زیاد داره بعد شما بحث رندرینگ را در نظر بگیرد . و این سایت های بنچمارک را قبول ندارم. شما که سایت ها را چک میکنید . مگه خبر ندارید اینتل سر تست بنچمارک نسل نو کلک زده. من هر مدل کارتی که بگی داشتم و تست کردم. بعد مشکل شما اینه که سیستم های مختلف را فقط از دید بازی نگاه می کنید. و جنبه های دیگه را درنظر نمیگیر. خواستی یه نرم افزار بهت معرفی کنم تا گرافیک ها را تو بخش رندرینگ تست کنی تا متوجه بشی که 1060 چه کارت ضعیفی هستش. 

ویرایش شده توسط zen
لینک به دیدگاه

سلام  خدمت دوستان عزیز

ای ام دی تو سی پی یو خوب پیشرفت کرد همونطور که دوستان گفتن i5 8400 دربازی کارایی برابری با r2600  داشت  و در بحث مولتی کور 2600 کاملا برتر بود  با قیمتی 50دلار ارزانتر !  البته یه سری مشکلات خاص خودش رو داره یه نمونش هم مچ کردن رم هاس یا سری 2 رایزن با چیپست x370  مشکلاتی مثه بلو اسکرین رو داشتن !  توی مادربرد هم خب ای ام دی  قیمت مناسب تری داشت  در کل اگر ای ام دی رو  بتونین جمع کنین خیلی مناسبتر هست مخصوصا نسل 2 رایزن نسل 1 بد نبود اما به نظرم  برای گیم مناسب نبود و برای کارهایی که مولتی ترد می خواست مناسب بود. اما خب تو گرافیک ای امی دی خیلی ضعیف تر ظاهر شده و این یک حقیقته ! یک نمونش هم این 3 مدل کارت گرافیک هست که می گم r9 390x  و  rx480  و rx580  خودتون قضاوت کنید چه در بازی و چه در کارهای رندر تفاوت اینها چیه ! کلن سعی کنین فن یک شرکت خاص نباشین این دور و زمونه پول در اوردن سخته!!!!!

ویرایش شده توسط Divine
لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، zen گفته است :

من داشتم تست کردم . 1060 افت فریم زیاد داره بعد شما بحث رندرینگ را در نظر بگیرد . و این سایت های بنچمارک را قبول ندارم. شما که سایت ها را چک میکنید . مگه خبر ندارید اینتل سر تست بنچمارک نسل نو کلک زده. من هر مدل کارتی که بگی داشتم و تست کردم. بعد مشکل شما اینه که سیستم های مختلف را فقط از دید بازی نگاه می کنید. و جنبه های دیگه را درنظر نمیگیر. خواستی یه نرم افزار بهت معرفی کنم تا گرافیک ها را تو بخش رندرینگ تست کنی تا متوجه بشی که 1060 چه کارت ضعیفی هستش. 

والا من که دوستم 1060 داشت کارتش از 290ایکس قدیمی من تقریبا 20-25 درصد سرتر بود

ولی قبول دارم که شاید ضعیف باشه آخه دیگه قدرت خالص  در گرافیک کم شده و اکثرا بسیار بهینه شدن برای بازی های روز که این ضعف قدرتشون در رندرینگ و .. مشخص میشه بله شما درست میفرمایید

ولی همونطور که گفتم اکثر خریداران این کارتا گیمرا هستن من خودم افردی رو که بصورت حرفه ای توی کار رندرینگ هستن دیدم هنوزم که هنوزه 780تی ای استفاده میکنن باز اطلاعات بنده در این زمینه رندرینگ محدود هست و امیدوارم ناراحتتون نکرده باشم، ممنون

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

amd نبرد سختی پیش رو داره و تعدادی از مدیران رتبه بالا هم به طرف رقیب پیوستن

با لانچ رایزن تونست به بازار رقابت پردازنده برگرده و اینتل مجبور به دادن پردازنده های 6 و 8 هسته ای کرد ، هنوز کیفیت پردازنده هاش جا داره تا از اینتل جلو بزنه اما در بحث قیمت گذاری و رندرینگ بهتره

تو زمینه گرافیک هم چندین ساله تو قسمت های اند مشکل داره وگرنه تو سری میان رده خوب عمل کرده مثلا 480 همرده 1060 هستش که خودم دارم تو بازیهای دایرکس 11 یکمی مشکل داره و تو بعضی صحنه ها افت فریم داره ، البته با کارت انویدیا تست نکردم شاید برای رقیب هم اینجوری باشه اما تو بحث دایرکس 12 وضعیت برعکسه و خیلی روان هستش

نمونه تو تاپیک اخبار مختصر بازی و ... باسیستم پروفایلم فورزا 4 دمو الترا فیکس 60 فریم زدم و عکس وفیلم هم گذاشتم حالا پردازنده و رم بیشتری در اختیار داشتم تنظمیات اکسترم هم شاید میتونست 60 بزنه که 48 الی 58 فریم داشتم 

در آخر هم طرفداری از هیچ کدوم ارزش نداره فقط وقت و حوصله خودتون درگیر میکنید(حتی سهام دارانشون این همه حرص و جوش نمیزنن)  رقابت هر چی نزدیکتر به نفع مصرف کننده بهتر ، باعث میشه کارتهای قویتر با قیمت ارزانتر شاهد باشیم که این معقوله تو این خراب شده حکم نمیکنه ، یادش بخیر خودم 480 گرفتم 1300 تا 1150 هم پایین اومده بود الان بالای 3 میلیون و خورده ای !

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

(حتی سهام دارانشون این همه حرص و جوش نمیزنن) 

خداییش اینو خوب امدی بعضیا نمی دونم چشونه تعصب دارن 

لینک به دیدگاه

731155275_untitled-2(1).thumb.png.23d4565500381ba7a7b01f0c84f233a4.pnguntitled-3.thumb.png.5560b2491483ef608d498cbf000da211.png

untitled-2.thumb.png.ce9be4e163cf478d5710ac7e9f9d457b.png

Vega 64  در مقایسه با رقیبش  از ۱۹ فریم کمتر در 1080 به ۷ فریم برتری در 4K  می رسه 

این انویدیا است که با فناوری انحصاری عملکرد  کارت های amd کاهش میده

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، MSF_SE7EN گفته است :

دلتون خوشه ها

قبل از سری رایزن ( موقعی که اینتل با هازول گرد و خاک می کردو سری 600 و 700 انویدیا توی بازار بودن ) همه می گفتند شاید ای ام دی بتونه در گرافیک حریف انویدیا بشه اما در CPU هرگز به اینتل  نمیرسه !!!

الان اوضاع 180 درجه متفاوته . رسیدن به اینتل دیگه یه امر غیر ممکن نیست اما انویدیا فاصله گرفته .

ای ام دی برای ساخت رایزن حدود 4 سال کار کرد تا تونست بالاخره یه محصول درخور توجه منتشر کنه . برای ناوی هم تقریبا همین کار رو کرده . ناوی قرار میان رده ای در حد 1080 رو با قیمت 250 دلار ممکن کنه . اگر رخ بده بهترین اتفاق ممکن هستش .

اما در مورد وگا . چندتا نکته در مورد وگا وجود داره . طراحی وگا خیلی قبل از لانچش کامل شده بود . عدم وجود مموری HBM2 به تعداد کافی موجب تاخیر در لانچ این کارتها شد . ضمن این که ای ام دی در اون زمان تمرکز جدی بر تولید CPU داشت که این موضوع در ای ام دی همواره از بحث GPU مهمتر بوده و هست ( راجا کادوری قصد داشت در سری وگا ابزارهای دیگه ای مثل هوش مصنوعی رو هم قرار بده اما ای ام دی رایزن رو در دست طراحی داشت ) . ای ام دی به وگا به چشم یه ابزار برای ساخت APU و استفاده از اون در زمینه پردازشهای سنگین نگاه می کرد نه صرفا گیمینگ . در پروژه 47 ای ام دی از GPU برای ساخت ابرکامپیوتر استفاده کرد و 100 البته بسیار موفق بود :

جدا از این سری وگا یک تجربه موفق در استفاده از مموری HBM2 در گیمینگه . انویدیا گفت استفاده از این مموری برای گیمینگ به صرفه نیست چون پیچیدگی زیادی داره . ای ام دی با این مشکل رو به رو شد و الان در این زمینه از رقیب جلوتره . اگر به این موارد نگاه کنیم متوجه میشیم که سری وگا با همه مشکلات موفق بوده .

لینک به دیدگاه

فناوری هفت نانو خودش به کارت rtx میرسه نیازی نیست ابتکار جدیدی درست کنن

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...