رفتن به مطلب

تصویر ندادن سیستم

mohammad405
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام یه سیستمی دارم که ۳ سال بود روشن نکرده بودم . امروز روشن کردم تصویر داد اوایل مراحل نصب ویندوز بود که مجبور شدم قطع کنم و خاموش کنم . ۱۰ دقیقه بعد دوباره روشن کردم که از اول نصب کنم دیگه تصویر نداد ولی همه ی قطعات کار می کنن . 

رم ها رو هم برداشتم تا مادربرد رو تست کنم که بوق ممتد هم زد و کارت گرافیک هم اتصالشو بررسی کردم محکم بود و چند فشار هم دادم تا حسابی رو اسلات جا بیفتد و باطری بایوس هم ۲۰ دقیقه برداشتم و ولتاژشو اندازه گرفتم ۳.۰۴ بود و دوباره گذاشتم که روشن نشد .

جامپر هم پیدا کردم کا یه سوکت دو سر بود که هیچی بهش وصل نبود و خالی بود منم بهش دست نزدم .

احتمال داره که هارد سوختا باشه؟

مشخصات سیستم 

GA945PLS3P

GT220 2G

RAM 4G DDR2 800

POWER 330 GREEN

HDD WD GREEN 500GB

لینک به دیدگاه

امروز صبح هم سیستم رو روشن کردم و باز هم تصویر نداد .

لطفا کمک کنید .

لینک به دیدگاه

سلام

دوست عزیز سیستم رو یک بار کامل گرد گیری کنید . باطری بایوس رو در بیارید ، قطبهای مثبت و منفی جای باطری رو 3 تا 5 ثانیه با یک وسیله فلزی به هم اتصال بدید ( سیستم از برق جدا باشه حتما ) تمام اتصالات رو جدا و دوباره وصل کنید . خمیر زیر فن پردازنده رو عوض کنید .

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز منم تغریبا همچین مشکل مثل مال شمارو 2 سال پیش داشتم سیستم تصوری نمیداد فک کردم هاردم مشکلی پیش اومده اما مشکل هارد نبود بلکه پاور بودش که اون توان اولیه رو از دست داده بود و به اندازه کافی برق رو به تمامی قطعات نمیرسوند پاور رو حتما یه تست بکنید

لینک به دیدگاه

درود

قاعدتاً مشکل نباید از هارد باشه چون بدون هارد هم باید تصویر بده.

چیزای که بنده بهشون مشکوکم:

1. کابل تصویر(کابل رو جدا کنید و این سر و اون سرش رو عوض کنید، ترجیحاً با کابل دیگه هم تست کنید)

2. متاسفانه مین شما گرافیک آنبرد نداره، با یه گرافیک دیگه تست بگیرید.

3. با پاور دیگه تست بگیرید.

لینک به دیدگاه

تصویرندادن چندحالت داره

یکم بیشتر توضیح بدین 

فن cpu موقع روشن کردن اصلا تکون میخوره یانه و اگه میچرخه چندثانیه 

جای کابل هارد تومادربرد عوض کنید

اگه فن تکون خورد گرافیکو دربیارین اگه انبرد داره با انبرد بیاین بالا اگه نداره هم یکبار بدون کرافیک روشن کنید اگه روشن شد بعد ده دقیقه خاموش کنید 

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Hamed گفته است :

سلام

دوست عزیز سیستم رو یک بار کامل گرد گیری کنید . باطری بایوس رو در بیارید ، قطبهای مثبت و منفی جای باطری رو 3 تا 5 ثانیه با یک وسیله فلزی به هم اتصال بدید ( سیستم از برق جدا باشه حتما ) تمام اتصالات رو جدا و دوباره وصل کنید . خمیر زیر فن پردازنده رو عوض کنید .

حامد جان کیس بسیار تمیز بود ولی باز هم با سشوار افتادم به جونش .

باطری بایوس هم در اوردم و قطب ها رو چندین بار به هم وصل کردم . کارت گرافیک و هارد و کابل های ساتا رو جابجا کردم . خمیر کارت گرافیک و فن رو بررسی کردم .

فقط فن cpu باز نشد ولی سالم هست . تمامی قطعات فن هاشون کار می کنه . فقط نمی دونم متن رو کامل خوندی یا نه من وسط نصب ویندوز مجبور شدم قطع کنم و سیستم رو خاموش کنم . به این ربطی نداره ؟؟

کماکان تصویر ندارم هنوز

در 2 ساعت قبل، mohammadhosein80 گفته است :

سلام دوست عزیز منم تغریبا همچین مشکل مثل مال شمارو 2 سال پیش داشتم سیستم تصوری نمیداد فک کردم هاردم مشکلی پیش اومده اما مشکل هارد نبود بلکه پاور بودش که اون توان اولیه رو از دست داده بود و به اندازه کافی برق رو به تمامی قطعات نمیرسوند پاور رو حتما یه تست بکنید

دوست عزیز دیشب حدود دو ساعتی روشن بود ولی وسط نصب ویندوز که خاموشش کردم دیگه تصویر نمی ده .

در 1 ساعت قبل، farshad sh گفته است :

تصویرندادن چندحالت داره

یکم بیشتر توضیح بدین 

فن cpu موقع روشن کردن اصلا تکون میخوره یانه و اگه میچرخه چندثانیه 

جای کابل هارد تومادربرد عوض کنید

اگه فن تکون خورد گرافیکو دربیارین اگه انبرد داره با انبرد بیاین بالا اگه نداره هم یکبار بدون کرافیک روشن کنید اگه روشن شد بعد ده دقیقه خاموش کنید 

تمامی فن ها کار می کنند حتی فن پاور .

فقط تصویر نمی ده . تمامی قطعات هم دراوردم دوباره جا زدم . بازهم تصویر نمی ده .

لینک به دیدگاه

خاموش کردن وصط نصب فقط میتونه مشکل برای ویندوز ایجاد کنه و باید دوباره نصب رو از اول شروع کنی .

شما مادربورد رو اگر میتونی از کیس بیرون بیار و سیستم رو روشن کن . اگر بوق اروری نمیزنه ، ممکنه مادربورد اتصال به کیس پیدا کرده باشه . ببین چی میشه .

احتمال داره پاور باشه ، درسته دیشب روشن بود ، ولی ممکنه الان مشکل پیدا کرده باشه و درست برق نمیرسونه .

لینک به دیدگاه

شما یکبار بدون کرافیک روشن کن بعد ده دقیقه خاموش کن وحتما جای کابل هاردوعوض کن 

احتمال داره تداخل اسلات گرافیک وpcie بوجود امده احتمال دوم یا گرافیک و پاور صدمه دیده ویا cpu 

اگه ریستارت نداری تو سیستم فقط موارد بالا چک کن 

لینک به دیدگاه

دوستان عزیز تمام قطعات رو با سیستم دومم چک کردم .

نتیجه این که یکی از مادربرد یا cpu معیوب شده . احتمالا هم مادربرد چون عمر بالایی داره . هارد کارت گرافیک و پاور کاملا سالم هستند .

متشکر از تمام دوستان گل لیونی .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...