رفتن به مطلب

مشاوره برای خرید پاور ماژولار مسترتک مدل MX550W

اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود.

پاور ماژولار مسترتک مدل MX550W

https://www.digikala.com/product/dkp-505666/منبع-تغذیه-کامپیوتر-ماژولار-مستر-تک-مدل-mx550w

دوستان میخواستم نظرتون پیرامون این پاور بدونم برندش مسترتک هست اطلاعی از این برند دارید؟

کیفیت و راندمان کاریش خوبه؟

گواهینامه 80plus طلایی gold داره آیا بهش اعتباری هست؟

در مقایسه با گرین مدل 500b-hp Plus ارزش خرید داره؟

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، REZAFC گفته است :

درود.

پاور ماژولار مسترتک مدل MX550W

https://www.digikala.com/product/dkp-505666/منبع-تغذیه-کامپیوتر-ماژولار-مستر-تک-مدل-mx550w

دوستان میخواستم نظرتون پیرامون این پاور بدونم برندش مسترتک هست اطلاعی از این برند دارید؟

کیفیت و راندمان کاریش خوبه؟

گواهینامه 80plus طلایی gold داره آیا بهش اعتباری هست؟

در مقایسه با گرین مدل 500b-hp Plus ارزش خرید داره؟

در یک جمله =اصلا طرفش هم نرو

عواقبش با خودتون هست.نه گواهینامش معتبره ونه برندش و نه...

ویرایش شده توسط alimogharehabed
لینک به دیدگاه

سلام

من هم با نظر این دوستمون موافقم . 

هیچ چیز مشخصی نداره.

گرین به این یکی حداقل سر هست .

اون ماژولار بودنش هم فقط یه حقه ست برای جلب مشتری .

لینک به دیدگاه

روی گواهی گلد زیاد اعتباری نیست(مخصوصا برند های متفرفه مثل همین مستر تک) 

اما کیفت و کارایی پاور های دارای گواهی titanum یا platinum تضمین شده است

شما سعی کن از برند های معتبر مثل کولر مستر، گرین ، RAIDMAX و.... خرید داشته باشی

لینک به دیدگاه

سپاس از نظرات دوستان

از خرید مسترتک منصرف شدم

دوستان امکانش هست یکی دو مدل 500 تا 550 وات تایید شده معرفی کنید

حداقل گواهی گلد و نیمه ماژولار باشه

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، REZAFC گفته است :

سپاس از نظرات دوستان

از خرید مسترتک منصرف شدم

دوستان امکانش هست یکی دو مدل 500 تا 550 وات تایید شده معرفی کنید

حداقل گواهی گلد و نیمه ماژولار باشه

Green GP550A-UK گزینه مناسبیه

همینطور Green 500b-hp Plus

ویرایش شده توسط ShQringQn
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام  

پاورهای  خوبی نداره   ولی  انصافا  کیس های  خوب و خوشقیمتی  داره 

لینک به دیدگاه

در 33 دقیقه قبل، ShQringQn گفته است :

Green GP550A-UK گزینه مناسبیه

همینطور Green 500b-hp Plus

تو محدوده قیمت و مشخصات این دو مدلی که معرفی کردید

از برند دیگری جز گرین چیزی هست معرفی کنید

سپاس

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، REZAFC گفته است :

سپاس

والا برند های دیگه در این بازه قیمت چیزی بهتر از گرین نیست

چند مدل دیگه هست اما اون مشخصات گرین رو ندارن و من همون گرین رو پیشنهاد میکنم. 

برای برند های دیگه باید بیشتر هزینه کنید... 

خیلی خوب اینم از مدل های دیگه:

پاور کولر مستر MWE Bronze 550

پاور دیپ کول DA500

پاور ریدمکس Scorpio RX-535AP-S

در کل پیشنهاد میشه برای برند های دیگه اگر نمیتونید بیشتر هزینه کنید کارکرده بگیرید که اون مشخصات لازم رو همراه با قیمت مورد نظرتون داشته باشند. 

موفق باشید  

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، REZAFC گفته است :

سپاس

تو این رنج قیمت حتی پاورهای کولر مستر هم پشت سر گرین هستند، در حال حاضر تو رنج زیر 800 تومن، هیچ پاوری بهتر از سری HP Plus گرین نداریم. به قول گفتنی گشتم نبود - نگرد- نیست.

لینک به دیدگاه

من پاور گرین 750 دارم با گواهی تیتانیوم

در یک کلام  فوق العاده هست نه اذیت میکنه نه سرو صدا داره

لینک به دیدگاه

به این مدل هم فکر کن.

به پای سری رچ پی پلاس و سری uk نمیرسه اما به نسبت قیمت واقعا عالیه

https://www.digikala.com/product/dkp-671476/منبع-تغذیه-کامپیوتر-گرین-مدل-gp530a-esd

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، vahidsamaili63@gmail.com گفته است :

به این مدل هم فکر کن.

به پای سری رچ پی پلاس و سری uk نمیرسه اما به نسبت قیمت واقعا عالیه

https://www.digikala.com/product/dkp-671476/منبع-تغذیه-کامپیوتر-گرین-مدل-gp530a-esd

ممنون از پیشنهادتون

دوستان چقدر میشه روی سری EUD و ESD حساب کرد؟ (سیستم بیشتر اوقات 18 20 ساعت از 24 ساعت روشنه!)

چون در عین وات بالا قیمت مناسبی دارند (البته در شرایط فعلی و گرونی و محدودیت انتخاب)

طبق گفته کارشناس گرین درسته که جز رده پایه حساب میشند اما از لحاظ به روز بودن از سری HP+ به روزترن

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

تو این رنج قیمت حتی پاورهای کولر مستر هم پشت سر گرین هستند، در حال حاضر تو رنج زیر 800 تومن، هیچ پاوری بهتر از سری HP Plus گرین نداریم. به قول گفتنی گشتم نبود - نگرد- نیست.

پیرامون سری HP+ تو یک سری از کامنت ها میخوندم با سیستم های قدیمی زیاد هماهنگ نیستن!! (البته این گفته برای بنده نمیتونه منطقی باشه)

و گفته شده فن این سری طبق تبلیغات شده چندان هم کم صدا سایلنت نیستن

و در مقایسه با پاور ریدمکس RX-600 AE-M

پاور ریدمکس RX-600 AE-M ظاهرأ تنوع کابلهاش و قیمتش از گرین HP+ 600 یا 500 بهتره

نظر شما دوستان چی هست

ویرایش شده توسط REZAFC
لینک به دیدگاه

در 22 دقیقه قبل، REZAFC گفته است :

پیرامون سری HP+ تو یک سری از کامنت ها میخوندم با سیستم های قدیمی زیاد هماهنگ نیستن!!

و گفته شده فن این سری طبق تبلیغات شده چندان هم کم صدا سایلنت نیستن

البته این زیاد منطقی نمیتونه باشه

نظر شما دوستان چی هست

اینکه گفته شده با سیستم های قدیمی هماهنگ نیستند حرف خنده داریه. اینتل بر اساس استاندارد ATX که برای پاور های کامپیوتر طراحی کرده، به تدریج که از قدیم به جدید اومدیم، پاور های قدیمی تر با سیستم های جدیدتر ناسازگار ممکنه باشن، اما پاور های جدید تر امکان نداره با سیستم های قدیمی تر ناسازگار باشند.

پاور های HP Plus از آخرین نسخه از استاندارد ATX 2.4 استفاده می کنند که با تمامی سیستم های جدید و قدیم هماهنگ هستند. اگر کسی چنین ادعایی داره که با سیستم های قدیم ناهماهنگ هستند سواد کامپیوتر نداره.

در مورد صدای فن، طی استفاده سه ماهه که از این پاور داشتیم هنوز صداشو نشنیدیم. یه فن 13.5 سانتی متری FDB داره که تو رنج 1200 تا حداکثر 1500 دور می چرخه، و تنها زمانی به حداکثر دور میرسه که تا 90 درصد پاور زیر لود بره. و اگر شما سیستمی داشته باشید که پاورش تا 90 درصد زیر لود بره یعنی پاور ضعیفی برای اون سیستم انتخاب کردید و تقصیر پاور نیست اگر صداش در میاد. باید پاور قوی تر انتخاب کنید تا به لود بیش از 80 درصد نرسه.

در مورد استاندارد بودن هم همین بس که پارسال زمستان یسری سیستم های پیش ساخته GTX Battlebox در ایران وجود داشت که توسط MSI بر اساس پروژه NVIDIA Battlebox استاندارد شده و به فروش می رسید. اون سیستم ها از این پاور استفاده می کردند.

لینک به دیدگاه

سلام و درود

لیست درجه بندی پاور ها

پاور شما توی لیست نیست بهتره که نخرید

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است :

سلام و درود

لیست درجه بندی پاور ها

پاور شما توی لیست نیست بهتره که نخرید

این لیست (اگر این منبع‌تون هست) از نظر بنده از درجه اعتبار ساقط هست

چون بحث علمی روش نشده و فقط لیست کردن، اگر تست‌ها تخصصی می‌بودن، گزارشات کامل می‌بودن و ... میشد اعتماد کرد

ولی با توجه به اینکه سایت معتبر جهانی اون رو ننوشته زیاد جدی نگیرید.

در ضمن پاورهای گرین از Oem های مختلفی استفاده میکنه که اکثر این Oem ها در همون Tier 1 هم محصولات‌شون وجود داره، این هم دلیلی برای این مورد

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، EHSANRF گفته است :

این لیست (اگر این منبع‌تون هست) از نظر بنده از درجه اعتبار ساقط هست

چون بحث علمی روش نشده و فقط لیست کردن، اگر تست‌ها تخصصی می‌بودن، گزارشات کامل می‌بودن و ... میشد اعتماد کرد

ولی با توجه به اینکه سایت معتبر جهانی اون رو ننوشته زیاد جدی نگیرید.

در ضمن پاورهای گرین از Oem های مختلفی استفاده میکنه که اکثر این Oem ها در همون Tier 1 هم محصولات‌شون وجود داره، این هم دلیلی برای این مورد

این لیست توسط مدیران و افراد معتبر در فروم linustechtips.com بر اساس review وQuality and electrical performance  تنظیم شده که قطعا شما هیچ شناختی نسبت به فرومش ندارید که این حرف رو میزنید، هر گونه سوال در این مورد در داخل تاپیک پاسخ داده شده و همچنان هم میشه سوال پرسید،لیست کاملا معتبر است همیشه در قبال پاور های جدیدهم همیشه اول reviewها رو بررسی کردند که نمونه اش تو پست های صفحه اول موجوده که برای نظر دادن درباره ی فلان پاور بهتره تا زمان انتشار reviewها صبر کرد

این لیست  توسط سایت های خبری منتشر شده و به عنوان یک source کامل در اختیار بقیه قرار گرفته،شخصا همین رو از ادمین بخش systemاستیم دریافت کردم،من خوشحال میشم شما خودت یه لیست بدی بیرون ما استفاده کنیم

http://www.besthostingpro.com/understanding-psu-tiers-updated-list/

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

این لیست توسط مدیران و افراد معتبر در فروم linustechtips.com بر اساس review وQuality and electrical performance  تنظیم شده که قطعا شما هیچ شناختی نسبت به فرومش ندارید که این حرف رو میزنید، هر گونه سوال در این مورد در داخل تاپیک پاسخ داده شده و همچنان هم میشه سوال پرسید،لیست کاملا معتبر است همیشه در قبال پاور های جدیدهم همیشه اول reviewها رو بررسی کردند که نمونه اش تو پست های صفحه اول موجوده که برای نظر دادن درباره ی فلان پاور بهتره تا زمان انتشار reviewها صبر کرد

این لیست  توسط سایت های خبری منتشر شده و به عنوان یک source کامل در اختیار بقیه قرار گرفته،شخصا همین رو از ادمین بخش systemاستیم دریافت کردم،من خوشحال میشم شما خودت یه لیست بدی بیرون ما استفاده کنیم 

http://www.besthostingpro.com/understanding-psu-tiers-updated-list/

دوست عزیز اتفاقا آشنایی کامل باهاش دارم از قبل، نیاز نیست بیان بشه...، اما در هر حال سایت‌های مرجع و فروم‌های قدیمی‌تر و تخصصی‌تر رو بهتر می‌دونم...

وقتی توسط مراکز تخصصی Review شدن ( مراکز پایگاه‌های مرجع اینترنت) اون موقع رده‌بندی‌شون درست هست، اون هم نه 100 درصد،‌ بلکه با بررسی Review های پایگاه‌های رسمی دیگه و مقایسه‌ی همه‌ی جوانب...

بنده سایت besthostingpro رو به عنوان سایت خبری معتبر نمی‌شناسم و اون رو "از نظر خودم" فاقد اعتبار لازم می‌دونم...

اینکه جنابعالی می‌فرمائین فلان برند چون تو لیست نیست نگیرید، قطعا جای سوال داره! در صورتی که خیلی از همین پاورهایی که خودتون لیست کردین از همون OEM ها استفاده می‌کنن! یعنی خودتون حرف خودتون رو نقض می‌کنین اینطور...

تا به حال ندیدم پایگاه رسمی بیاد و گریدبندی و درجه بندی کنه یک محصول مثل پاور رو، ممکنه هم "پیشنهاد بدن" ولی درجه‌بندی کار ساده‌ای نیست که بشه اینطور نتیجه‌گیری کرد...

چون سازمان استانداردی تحت این عنوان وجود نداره و معمولا لابراتوارهای تخصصی سایت‌ها همه‌ی برندها رو تست نمی‌کنن، بهتر بگم به بعضی از برندها بیشتر می‌پردازن و شفاف نیستن

چندسالی هست که لیست بهترین‌ پیشنهادات قطعات توسط سایت‌های مختلف ارائه میشه با عنوان یا تیتر مثلا Top PSUs of xxxx - Best Power Supplies برای نمونه کافیه گوگل کنین (البته این‌ها هم کامل نیستن، بررسی کامل فقط Review های تخصصی بدون جانب‌داری لابراتوارهای سایت‌های تخصصی)

اگر بنده اشتباه می‌کنم مدیران محترم لطف کنن و پست‌های بنده رو حذف کنن تا موجب گمراهی دیگران نشم.

لینک به دیدگاه

در 21 دقیقه قبل، EHSANRF گفته است :

دوست عزیز اتفاقا آشنایی کامل باهاش دارم از قبل، نیاز نیست بیان بشه...، اما در هر حال سایت‌های مرجع و فروم‌های قدیمی‌تر و تخصصی‌تر رو بهتر می‌دونم...

وقتی توسط مراکز تخصصی Review شدن ( مراکز پایگاه‌های مرجع اینترنت) اون موقع رده‌بندی‌شون درست هست، اون هم نه 100 درصد،‌ بلکه با بررسی Review های پایگاه‌های رسمی دیگه و مقایسه‌ی همه‌ی جوانب...

بنده سایت besthostingpro رو به عنوان سایت خبری معتبر نمی‌شناسم و اون رو "از نظر خودم" فاقد اعتبار لازم می‌دونم...

اینکه جنابعالی می‌فرمائین فلان برند چون تو لیست نیست نگیرید، قطعا جای سوال داره! در صورتی که خیلی از همین پاورهایی که خودتون لیست کردین از همون OEM ها استفاده می‌کنن! یعنی خودتون حرف خودتون رو نقض می‌کنین اینطور...

تا به حال ندیدم پایگاه رسمی بیاد و گریدبندی و درجه بندی کنه یک محصول مثل پاور رو، ممکنه هم "پیشنهاد بدن" ولی درجه‌بندی کار ساده‌ای نیست که بشه اینطور نتیجه‌گیری کرد...

چون سازمان استانداردی تحت این عنوان وجود نداره و معمولا لابراتوارهای تخصصی سایت‌ها همه‌ی برندها رو تست نمی‌کنن، بهتر بگم به بعضی از برندها بیشتر می‌پردازن و شفاف نیستن

چندسالی هست که لیست بهترین‌ پیشنهادات قطعات توسط سایت‌های مختلف ارائه میشه با عنوان یا تیتر مثلا Top PSUs of xxxx - Best Power Supplies برای نمونه کافیه گوگل کنین (البته این‌ها هم کامل نیستن، بررسی کامل فقط Review های تخصصی بدون جانب‌داری لابراتوارهای سایت‌های تخصصی)

اگر بنده اشتباه می‌کنم مدیران محترم لطف کنن و پست‌های بنده رو حذف کنن تا موجب گمراهی دیگران نشم.

خب جنابعالی همه ی سایت ها رو زیر سوال بردید تشکر?

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

درود.

دوستان پس از کش و قوس های زیاد در آخر پاور گرین مدل 500b hp+ سفارش دادم. امیدوارم پاور خوبی باشه (پرقدرت و کم صدا) . (گرین بخصوص اینجا کلی موافق و مخالف داره!)

هرچند در آخر میخواستم از بین دو برند کولرمستر و کورسیر خرید کنم اما متأسفانه قیمت کولرمستر فضایی بود و کورسیر ندیدم فروشگاه اینترنتی داشته باشه 

سپاس از دوستان 

ویرایش شده توسط REZAFC
لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، AntiDictator گفته است :

بعد برام جالبه چطور گواهینامه گلد پاور مسترتک که استارتر گفته رو خیلی راحت فیک و تقلبی میدونید اما یه درصد به ذهنتونم خطور نمیکنه که احتمال اینکه تمامی گواهینامه های green هم تقلبی باشه هست؟

چطور شما به ذهنتون خطور نمی کنه که این همه آدمی که اینجا گفتن گرین، اعتبارشون رو از سر راه نیاوردن وسط و اگر مطمئن نبودن این حرف رو نمیزدن.

شما یا نمیدونی ایران تحریمه یا اصلا هیچ ایده ای از دنیا نداری. موسسه Ecos به هیچ برند ایرانی گواهی نمیده و کلیه گواهی هایی که پاور های گرین دارند از طریق OEM اصلی گرفته شده. بنابراین هرگز شما پاوری با برند ایرانی - گرین یا غیر گرین - رو پیدا نخواهید کرد که مستقیم این گواهی رو گرفته باشه.

این وسط حالا یا شما اعتماد داری به کالایی که توسط OEM ساخته شده، یا نداری، اگر داری که می ری می خری، اگر نداری، که می ری یه چیز دیگه می خری.

لینک به دیدگاه

پاور فقط گرین هم ایرانیه

هم بازده خوبی داره

همه ی مدلا خوبه واقعا

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، AntiDictator گفته است :

خب نمیشه صرفاً به یه حرف اکتفا کرد.

ببینید خب شما میگید برند های Global چون میرن مستقیم از موسسه Ecos که میگید گواهینامه میگیرن گرونتر براشون در میاد درسته؟

خب یعنی اون همه برند Global مشهور نمیدونن که راهی برای ارزون تر گواهینامه گرفتن از خود OEM ها هست؟

نه خب اگه گواهینامه 80Plus Gold همون موسسه Ecos که میگید با خود OEM تفاوتی نداره پس چرا برند های Global حاضرن پول بیشتری بدن؟

ببینید بحث سر ادعا های شرکت green بارها شده و هیچ وقت هم به نتیجه نرسیده چون هیچ وقت شرکت green نتونسته ادعا هاش رو با مدرک ثابت کنه فقط در حد حرف گفته و یه عده مثل شما که اطمینان کامل بهش دارین باور میکنید و یه عده مثل من که تا مدرک معتبر بین المللی رو نبینن نه.

الانم برای این تو این تاپیک شرکت کردم چون برام جالب بود که دوستان بدون هیچ مدرکی متوجه شدن که گواهینامه های برند MasterTech تقلبیه ولی مال green بازم بدون هیچ مدرکی کاملاً واقعیه.

این موضوع برام پارادوکس بزرگی ایجاد میکنه مگر اینکه هم دلیل تقلبی بودن گواهینامه های MasterTech معلوم بشه و هم دلیل واقعی بودن گواهینامه های green.

من؟ من کی گفتم برند ها می رن از Ecos مستقیم میگیرن ارزون یا گرون در میاد، بنده اصن چنین صحبتی نکردم. ببنید کی چینین حرفی زده با اون صحبت کنید.

یعنی خنده داره یا گریه داره، در حالیکه پاور 25 دلاری مستر تک ، به قیمت 520 هزار تومان در دیجی کالا به فروش می رسه، (یعنی وارد کننده به چی اعتقاد داشته که دلاری 21 هزار تومن حساب کرده، الله و اعلم)! و اصلا معلوم نیست اون 25 دلار پول چیش هست، پول باکس آلومینیوم هست یا پول فنشه، یا پول تجهیزات داخلشه!

بعد دوستانی از سرزمین پارس پیدا میشن که پاور ساخت High Power رو که در ایران به اندازه ای استاندارد بوده که تو محصول nVidia Battle Box اسمبل شده و به عنوان یک محصول نهایی توسط MSI در بازار ایران فروخته شده رو زیر سوال می برن. فقط چون به سفارش گرین بوده.

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، AntiDictator گفته است :

دوست عزیزی من گفتم چطور برای green گواهینامه gold ارزون تر در میاد شما گفتید برند ها میرن از Ecos مستقیم میگیرن برای این من برداشت کردم که دلیل ارزونتر بودن گواهینامه های green اینه.

اگر این نیست پس بازم ممنون میشم بفرمایید که چطوری گواهینامه حتی 80Plus Titanium برای green خیلی خیلی ارزون تر از برند های Global تموم میشه؟

شما مگه میدونی یک گواهی 80Plus چند در میاد که راجب ارزون یا گرون بودنش قضاوت می کنی؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...