رفتن به مطلب

مشاوره برای خرید پاور ماژولار مسترتک مدل MX550W

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 52 دقیقه قبل، AntiDictator گفته است :

نه مسلماً نمیدونم اما قیمت تو محصول نهایی منظورم هست.

ببینید مثلاً هر برند Global که پاور با گواهینامه 80Plus Gold بزنه قیمتش خیلی بالا در میاد نه فقط برای ما برای اون وری ها هم آنچنان ارزون نیست ولی green میتونه همون گواهینامه Gold رو با قیمت خیلی خیلی ارزون تر داشته باشه.

اگر بحث قیمت دلار باشه خب آیا OEM که برای green میسازه مگه با دلار سفارش نمیگیره؟

ببینید کل بحث من اینه که چرا تو کل جهان هستی هیچ برندی نیست که گواهینامه های 80Plus Gold و Platinum و... بتونه تو رنج ارزون بده ولی فیک حساب نشه.

چون حتماً میدونید دیگه تو برند های خارجی فقط یه سری پاور بی کیفیت و بی نام و نشون هستن که میتونن مثل green چنین کاری کنن و بالاترین گواهینامه ها رو با کمترین هزینه داشته باشن و من شخصاً هیچ نمونه برند معتبر خارجی نمیشناسم که مثل green تونسته باشه این کارو کنه و بعد فیک و تقلبی حساب نشه.

والا پاور های پلاتینیومی و گولد گرین همچین ارزونم نیست. حالا نمیدونم ارزون رو شما چی حساب می کنید. ولی  ارزون در نمیاد. خواستین در خصوصی بریم مدل به مدل مقایسه کنیم بهتره، ببینم مثلا چه مدلی رو شما با چه مدلی حساب می کنید.

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، AntiDictator گفته است :

نمیدونم چرا شما سعی در مغلطه کردن دارید در صورتی که خودتونم وقتی میخواین green رو پیشنهاد بدید روی همین خیلی ارزون تر بودنش به عنوان بزرگترین مزیت تاکید دارید.

اما یه نمونه مثال بزرگ ببینید پاور Cooler Master V650S که به صورت نیمه ماژولار و با گواهینامه 80Plus Gold هستش به قیمت 1,190,000 تومان الان در لیون فروخته میشه:

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/power-supply/cooler-master/cooler-master-v650s-80plus-gold-semi-modular-psu-5.html

اما با همین قیمت و حتی یکم کمترش میشه پاور کاملاً ماژولار 750 واتی  و تازه طبق گفته خودش با گواهینامه Platinum از green خرید:

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/power-supply/green/green-gp750b-ocpt-overclocking-evo-80plus-platinum-psu-130.html

خب حالا چطوریه که green میتونه به همون شرکت OEM که میگید گواهینامه Platinum و 150 وات اضافه تر از V650S کولر مستر سفارش بده و تازه باز قیمت کمتر در بیاد و بازم سودم بکنه؟

یعنی فکر کنید مثلاً اگه روی این پاور حداقل 300 تومنم سود کنن یعنی مبلغی که OEM میگیره  کمتر از 800 هزار تومنه!

حالا اگه باز مغلطه نمیکنید میخوام نظرتونو بدونم که به نظرتون اگه راه کار به این خوبی هستش که میشه با روشی خیلی ارزون تر گواهینامه Platinum و همون کیفیت کولر مستر (طبق گفته طرفدارای green) رو گرفت چرا برند های Global از این روش برای فروش بیشتر و مسلماً سود بیشتر استفاده نمیکنن؟

یعنی تو کل جهان فقط green این روشو بلده؟

مقایسه ات اشتباهه، اولا هزینه دریافت گواهی در محصول نهایی به نطرم اصلا حساب نمیشه، شما یه پاور می فرستی تست می کنند فرض کن بشه 500 دلار، بعدش 500 تا پاور از اون نوع بفروشی، هزینه گرفتن گواهی سرشکن میشه روی 500 تا پاور، میفته دونه ای یک دلار. مطلب بعدی، اون پاور کولرمستر ساخت Enhance هستش، پاور گرین ساخت High Power، دو تا شرکت مختلف هستند. نمیشه اینطوری مقایسه اشون کرد.

مطلب بعدی، شما نمیدونی هزینه ساخت اون پاور برای کولر مستر چند افتاده، و نمیدونی کولر مستر چقدر کشیده روش  و فروخته به یه شرکت ثالث و نمیدونی وارد کننده ایرانی برای خرید از اون شرکت ثالث چقدر هزینه کرده، و نمیدونی چقدر هزینه دلاریش بوده، و نمیدونی چقدر هزینه گمرکیش شده و نمیدونی چقدر روش کشیده و الان شده این قیمت (که البته با هزینه هایی که داشته میدونم این قیمت با ضرر داره میده بنده خدا)

مطلب بعدی، شما نمیدونی هزینه ساخت پاور گرین برای گرین چند افتاده و نمیدونی گرین چقدر هزینه گمرکی داده، و چقدر روش کشیده. این اطلاعات رو هم نداری.

پس نمیتونی قضاوت کنی.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، AntiDictator گفته است :

البته من لیست این دوستمونو قبول دارم چون هم سایت و هم خود لینوس رو قبول دارم.

ولی اگه شما قبولش ندارید لیست های مشابه ای از سایت های خیلی معتبر دیگه مثل Tom's Hardware هم هست: 

دوست عزیز شما چرا نخونده نسخه می‌پیچین برای ملت!؟ پست بعدی که توی همین تاپیک گذاشتم رو بخونین بعد پیشنهاد بدین!!!

من هنوز متوجه نشدم که چرا هر برند یا پاوری که جزو لیست اون دوستمون نیست نباید خریداری بشه ?

لینک به دیدگاه

ببینید این فقط تو ایران نیست تو انجمن های خارجی هم این بحث ها زیاده.

اگه طبق گفته آقا آرمین green همون High Power باشه ببینید بحث درباره خریدن یا نخریدن برند High Power تو انجمن های خارجی هم زیاده که قشنگ بعضی ها مثل اینجا میگن بخر خوبه و بعضی ها هم میگن نه اگه یه برند معتبر بخری بهتره نمونه اش: 

دوست عزیز باز هم ارجاع‌تون میدم به پیام‌های قبلیم. مگه Oem گرین فقط High Power هست!؟ مگه تمام محصولات High Power بدن!؟ یا خوبن!؟ آیا گرین یا هر شرکت دیگه نمیاد و محصول OEM رو بر اساس موارد مختلف بهینه کنه تا بهترین حالت ممکن پیش بیاد!؟ چرا قبلش تحقیق نمی‌کنیم!؟

توصیه می‌کنم کامل مطلب پیشین رو بخونین... قضاوت یا بررسی یک محصول کار بنده و شما نیست! ما فقط می‌تونیم نظر بدیم... نظر هر شخص هم ( با توجه به مصرف، خرید، تحقیق، نتیجه‌ی تحمیل از سمت دیگران، هواداری کورکورانه و  ... ) متفاوته و نباید به دیگری تحمیل بشه، چیزی که توی پست‌های قبلی بارها انجام شده و گفتن چون فلان برند تو لیست نیست نخرید!!! و جنابعالی هم حمایت کردین.

بحث زیاد هست اما چون هیچ کمکی به کاربران نمی‌کنه ادامه نمیدم...

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، AntiDictator گفته است :

ببینید این فقط تو ایران نیست تو انجمن های خارجی هم این بحث ها زیاده.

اگه طبق گفته آقا آرمین green همون High Power باشه ببینید بحث درباره خریدن یا نخریدن برند High Power تو انجمن های خارجی هم زیاده که قشنگ بعضی ها مثل اینجا میگن بخر خوبه و بعضی ها هم میگن نه اگه یه برند معتبر بخری بهتره نمونه اش:

http://www.tomshardware.com/answers/id-3639107/high-power-power-supply.html

https://www.overclock.net/forum/31-power-supplies/1050972-high-power-good-psu-brand.html

بله قضاوت نمیشه کرد اما همونطور که قضاوت نمیشه کرد مسلماً پیشنهاد چشم بسته هم نمیشه داد مگه نه؟

و اصولاً وقتی green رو نباید قضاوت کرد سایر برند ها حتی اگه متفرقه باشه مثل MasterTech هم نباید چنین کاری کرد مگه نه؟ وگرنه دوستان چطور با قاطعیت میگن گواهینامه های این برند جعلیه؟

ضمناً یه موضوع جالب رو همین الان داشتم تحقیق میکردم پیدا کردم ببینید این فایلیه که green برای همون پاوری که ادعا کرده 80Plus Platinum داره در اختیار مردم گذاشته:

http://www.green-case.com/80PLUS/GP650B-OCPT_650W_ECOS 5008_Report.pdf

که البته تو PDF باید بر اساس درصد بازدهی بفهمیم مثلاً Gold حساب میشه یا Platinum و... چون خودش جایی ننوشته.

اما موضوع جالب اینه که یه برند ناآشنا به نام silentiumpc پیدا کردم که پاوری داره که درصد بازدهیش از اینی که green گذاشته هم بالاتره ولی گفته که گواهینامه Gold هستش نه Platinum.

https://www.silentiumpc.com/wp-content/uploads/2017/03/SILENTIUMPC_ENDURO_FM1_GOLD_650W_V2_650W_EU-284_Report.pdf

خب پس چطور برای green با بازدهی کمتر Platinum حساب شده؟

آیا این نشون میده که green داره پاور با گواهینامه Gold رو برای فروش بیشتر به نام Platinum میفروشه؟

شما خود موسسه رو هم زیر سوال می برید. حالا اصلا این تاپیک بحثش این نیست اما، یک خواهشی دارم از شما. اینکه خیلی خوبه تحقیق می کنید، این پله ی اول آگاهیه، من پیشنهاد می کنم، با توجه به اطلاعاتی که دارید و تحقیقی که میفرمایید، یک تاپیک در مورد پاور ها، خوب و بدشون و مسایل فنی که دارند رو در لیون بزنید هم ما استفاده کنیم  و به آگاهیمون افزوده بشه و هم بچه های انجمن از مطالب شما استفاده کنند.

اینطوری هم در انرژیی که میگذاریم صرفه جویی میشه و هم در آگاهیی که بدست میاریم.

من هم مثل شما یه روزی رفتم این تحقیقات رو کردم، تاپیک در مورد پاور زدم، شما هم این زحمت رو متقبل بشید، بعدش که شما تاپیک زدید و نتایج تحقیقاتتون رو مطرح کردین، قطعا استقبال کاربران میتونه معیار خوبی باشه برای قضاوت ها.

لینک به دیدگاه

آخه تا کی باید مخفی بمونه و هر کسی فقط از روی طرفداری کورکورانه خرید کنه؟

منم همینو میگم، یه تاپیک فنی مجزا بزنید، بهمون بفرمایید 80Plus بر چه اساسی گواهی می ده، و بعد داخلش میشینیم صبح تا شب بحث فنی می کنیم.

لینک به دیدگاه

در 21 دقیقه قبل، AntiDictator گفته است :

High Power مثال بود نگفتم حتماً green همونه تازه این اسم رو آقا آرمین آوردن وگرنه من اصلاً چیزی دربارش نگفته بودم.

اما درباره قضاوت محصول به نظر من این حق مشتریه که درباره جز به جز مشخصات محصولاتی که تو بازار هست تحقیق و بررسی و نظر بده. 

چطور مثلاً در خریدکامپیوتر میتونیم بگیم فلان سی پی یو این داره و فلان قدر فرکانس و فلان قدر کش سطح فلان و کلی اطلاعات تخصصی دیگه؟ مگه تو این موارد ما سی پی یو سازیم؟ نه خب پس چطور قضاوتش مشکلی نداره؟ 

من پست جنابعالی رو پاسخ دادم نه پست آقا آرمین رو و این نوشته هم توی پست شما بود...

قطعا حق هر مشتری هست که "تحقیق" و "بررسی" کنه و بعد نظر بده نه اول نظر بده و بعد بره دنبال تحقیق و بررسی که اون هم از دست شخصی مثل ما و شما بر نمیاد چون نه تجهیزاتش رو داریم و نه مجوزش رو ...

هیچ شرکتی نمیاد نقشه‌ی راه، جزئیات قراردادها، قیمت جز به جزء قطعات، معاملات ارزی، وضعیت مالیات و بدهی، صورت وضعیت گمرک، مذاکرات با OEM، مذاکرات با شرکت گواهی‌دهنده، روش تست شرکت گواهی دهنده، ریزصورت‌حساب‌های روزانه و ... رو به مشتری عرضه کنه، اگر شما این شرکت رو پیدا کردین خوشحال میشیم معرفی بفرمائین

در ضمن، قیاس عجیب پردازنده و نسبت اون به قیاس منبع‌تغذیه به نظر خودتون درست هست!؟ (هرچند قیاس پردازنده هم در اکثر مواقع بدون آگاهی و به صورت هوادارگونه و مشاهده‌ی بعضی نوشته‌های مورد نظر در اینترنت و بعضی بنچمارک‌های سایت‌های وابسته هست)... قیاس واقعی پردازنده هم در شرایط خاص و استاندارد و البته مشابه برای پردازنده‌های رقیب کار بسیار سختی هست چون حتی 2 درجه اختلاف دما در کیس یا محیط می‌تونه یک شرکت یا پردازنده رو برنده یا بازنده کنه، حتی میزان خمیر، نوع اون، شیوه‌ی اتصال کولر، نوع کولر، نوع رم، Xmp  و ... هم تاثیر بنیادینی روی این قیاس داره.

همون‌طور که آرمین عزیز فرمودن اگر قصد تحقیق کامل دارین بسیار خوشحال خواهیم شد اطلاعات کاملش رو در اختیار ما بذارین

لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، AntiDictator گفته است :

اوکی جناب شما ظاهراً اعصاب بحث کردن ندارید فقط همونطور که شما بنده رو از نصیحت گران بهاتون دریغ نمیکنید منم پیشنهاد میکنم اگر حوصله بحث هایی که فکر میکنید به درازا میکشه رو ندارید سعی کنید از همون اول پاسخ ندید تا از یه جایی به بعد مجبور نباشید با مسخره کردن شخص مقابل بحث رو خاتمه بدید.

کاش ما ایرانی ها هم فرهنگ بحث و گفتگو علمی دوستانه رو داشتیم و صرفاً به خاطر مثلاً چندسال سابقه کار در حیطه ای یا داشتن امتیاز بالا در بخشی احساس غرور پیدا نمیکردیم.

بازم اگر باعث عصبانیت شما شدم پوزش می طلبم. 

چیزی که شما متوجه نیستین اینه که این تاپیک شما نیست.

اگر پایه گفتگو نبودم که نمیگفتم برید تاپیک بزنید بیاییم بحث کنیم.

لینک به دیدگاه

سلام. بنده تاپیک رو مطالعه کردم و لازم دونستم جهت شفاف سازی بیشتر برخی ابهامات  کاربر محترم @AntiDictator  را پاسخ بدم.

در وب سایت رسمی  80Plus به نشانی plugloadsolutions تمامی پاورهای دارای استاندارد 80Plus رو از همه برندها می تونید مشاهده کنید.

شرکت پردیس صنعت سیاره سبز تا چند سال پیش در بین برندهای  این وب سایت بود که بعدها به دلیل وضع تحریم های قبلی و از اونجا که کمپانی 80Plus اصالتاً آمریکایی هستش از این لیست حذف شد و طبق ایمیلی به ما اعلام شد که در آینده با برند گرین امکان ثبت این گواهینامه وجود نداره. صحت این موضوع رو می تونید خودتون ایمیل بزنید و ازشون بپرسید.

قیمت ثبت استاندارد 80PLUS برای هر دستگاه پاور جدید $2000 هستش و این مبلغ برای پاورهای مشابه ولی با برند و مدل های مختلف تنها $1000 اعلام شده.

ما از چند سال پیش ناچاراً و حداقل برای ثبت پاورهای میان رده و رده بالامون پاورهای خودمون رو با مدل اختصاصی و شکل و شمایل گرین ولی به واسطه کمپانی High Power در این وب سایت ثبت می کنیم. حتی در بعضی مواقع سعی می کنیم حتی برند گرین بر روی برچسب مشخصات فنی محصول هم باقی بمونه.

لیست برخی پاورهای گرین که از حدود 2 سال پیش و با استفاده از ترفند اشاره شده تحت برند High Power در این وب سایت ثبت شدند: 

green-80plus.thumb.png.a161abbed62e61d34d2e8096b04fdbca.png

لینک های مربوطه از همین وب سایت رسمی 80PLUS: 

GP1350B-OCDG

GP1200B-OCDG

GP1050B-OCDG

GP850B-OCPT

GP750B-OCPT

GP650B-OCPT

+GP700B- HP

+GP600B- HP

+GP500B-HP

استاندارد 80PLUS مربوط میزان بازدهی پاور در لودهای 100% - 50% - 20%-10% میشه و البته مقادیر تعیین شده برای سطح از Bronze گرفته تا Titanium که به صورت کلی در 3 وضعیت مختلف این تست انجام میشه. 

• ولتاژ ورودی 115V @ 60Hz 
  • ولتاژ ورودی 230V 50Hz
  • تست های مخصوص پاورهای صنعتی از نوع Redundant
بحث الان ما در مورد پاورهای عادی هستش که میزان بازدهی این پاورها در دو حالت نام برده به این شرح می باشد: 

80plus.thumb.png.909c7588f483fc8c341830a33510c66c.png

تمامی کمپانی های معتبر در دنیا پاورهای با ورودی ولتاژ فول رنج 100V-240V خودشون رو برای کسب گواهینامه 80PLUS با استاندارد 115V @60Hz به این کمپانی ارسال می کنند. همونطور که در تصویر بالا می بینید مقادیر تعیین شده برای بازدهی مصرف انرژی در این دو نوع استاندارد فرق میکنه و در ولتاژ 115V به دلیل بالاتر بودن تلفات در بخش ورودی پاور،  این درصدها کمتره.
گرین هم مانند تمامی کمپانی های عرضه کننده پاور در دنیا برای کسب گواهینامه از استاندارد 115V استفاده میکنه.

در 3 ساعت قبل، AntiDictator گفته است :

ضمناً یه موضوع جالب رو همین الان داشتم تحقیق میکردم پیدا کردم ببینید این فایلیه که green برای همون پاوری که ادعا کرده 80Plus Platinum داره در اختیار مردم گذاشته:

http://www.green-case.com/80PLUS/GP650B-OCPT_650W_ECOS 5008_Report.pdf

که البته تو PDF باید بر اساس درصد بازدهی بفهمیم مثلاً Gold حساب میشه یا Platinum و... چون خودش جایی ننوشته.

اما موضوع جالب اینه که یه برند ناآشنا به نام silentiumpc پیدا کردم که پاوری داره که درصد بازدهیش از اینی که green گذاشته هم بالاتره ولی گفته که گواهینامه Gold هستش نه Platinum.

https://www.silentiumpc.com/wp-content/uploads/2017/03/SILENTIUMPC_ENDURO_FM1_GOLD_650W_V2_650W_EU-284_Report.pdf

خب پس چطور برای green با بازدهی کمتر Platinum حساب شده؟

آیا این نشون میده که green داره پاور با گواهینامه Gold رو برای فروش بیشتر به نام Platinum میفروشه؟

تصور می کنیم شما در جریان تحقیقاتتون تفاوت استاندارد 115V و 230V رو مدنظر قرار ندادید. 

پاور silentiumpc دارای استاندارد 80Plus Gold در بخش 230V هستش. 

silentiumpc-gold.thumb.png.e6dd13ce4d859207cfaa35de5bbd7079.png

در حالی که پاور گرین دارای استاندارد Platinum در بخش 115V هستش: 

GREEN-PLAT.thumb.png.fcfab98ef61a284965408c3e27a5d23a.png

حالا مقادیر موجود در بخش Efficiency رو در جدول بالا در بخش های 115V و 230V قرار بدید و نتایج ثبت شده رو با استانداردهای کسب شده تطبیق بدید.

کاربر محترم AntiDictator ما از هر سوال، انتقاد سازنده و شفاف سازی با آغوشی باز استقبال می کنیم. هر سوال شبهه و .... که در ذهن دارید بپرسید. بنده سید مهدی موسوی، کارشناس بخش منابع تغذیه سوئیچینگ واحد تحقیق و توسعه (R&d) شرکت پردیس صنعت سیاره سبز (GREEN) پذیرای سوالات شما هستم.
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، AntiDictator گفته است :

میتونید اگر خواستید پست های منو گزارش کنید پاک بشه.

حاج آرمین اگه اراده کنه خودش در جا پاک میکنه و نیازی به گزارش نداره...میدونی با کی طرفی...با مامور مخصوص حاکم بزرگ...احترام بذار

لینک به دیدگاه

خیلی ممنون از توضیحات جامع جناب Mahdi_Moosavi.

برام جالب بود که چطور اون پاور Gold و مدل شما Platinum داشت که به بیان ساده برام روشنش کردید.

خیلی خوبه که شرکت green بالاخره درباره پاور هاش وارد مسیر شفافیت شده و آخرین باری که یادمه فقط جدل و دعوا بود اما اینکه بالاخره این بحث ها ختم به خیر میشه خیلی خوبه.

شخصاً از نوع برخورد و صحبت منطقی شما خیلی خوشم اومد و با اینکه تا قبل از این هرگز سراغ پاور های green نمیرفتم نظرم بابتش به خاطر پشتیبانی که شما باشید تا حد زیادی عوض شد.

فقط جسارتاً میتونم بپرسم چرا شما مجبورید گواهی در بخش 115V بگیرید؟ مگه استاندارد برق کشور 230V نیست؟

بعد خواستم بدونم شما که تو این کارید سامانه ای چیزی از خود 80Plus نمیشناسید که بشه شماره سریالی چیزی وارد کرد و از گواهی مطمئن شد؟

البته برای پاور شما نمیگم برای نمونه های مشابه این تاپیک مثل MasterTech یا هر برند دیگه که بشه مطمئن شد چون همونطور که دیدید مثلاً برند ناآشنا SilentiumPC گواهی واقعی داشت.

خواهش میکنم. ما در گرین افتخار می کنیم خدمت گذار کاربران ایرانی هستیم.

نقل قول

فقط جسارتاً میتونم بپرسم چرا شما مجبورید گواهی در بخش 115V بگیرید؟ مگه استاندارد برق کشور 230V نیست؟

علت این امر اینه که این موضوع یه جورایی در بین تولید کنندگان و عرضه کنندگان پاور جا افتاده و همانطور که اشاره کردم در منابع تغذیه سوئیچینگ همواره در ولتاژ 115V پاور در شرایط به مراتب سخت تری کار میکنه. جریان ورودی بیش از دو برابر هستش و تلفات انرژی و حرارت قطعات به حداکثر مقدار خودش نزدیک میشه.

برای مثال در حال حاضر کمپانی Corsair تنها 4 مدل پاور در بخش 230V داره که اون ها هم رده پایین و قدیمی هستند. 

Corsair-230.thumb.png.0afdef6d6b0b5559ca5654724ae70a86.png

در حالی که همین کمپانی حدود 127  عدد مدل مختلف در بخش 115V ثبت کرده.

نقل قول

بعد خواستم بدونم شما که تو این کارید سامانه ای چیزی از خود 80Plus نمیشناسید که بشه شماره سریالی چیزی وارد کرد و از گواهی مطمئن شد؟

البته برای پاور شما نمیگم برای نمونه های مشابه این تاپیک مثل MasterTech یا هر برند دیگه که بشه مطمئن شد چون همونطور که دیدید مثلاً برند ناآشنا SilentiumPC گواهی واقعی داشت.

نه متاسفانه. تصور نمیکنم چنین امکانی وجود داشته باشه.

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، AntiDictator گفته است :

ممنون، بله حق با شماست الان تست چند پاور برند های مختلف رو میدیدم دیدم درسته همه شون توی 230V نتایج خیلی بهتری نشون میدن ولی توی 115V نتایج یکم افت میکنه که نشون دهنده همون حرف شماست که میگید پاور در 115V در شرایط سخت تری کار میکنه.

فقط ببخشید سرتونو درد میارما ولی یه سوال که برام پیش آمد اینه که بعضی شرکت ها مثل Thermaltake برای پاور هاشون تو سایتشون هم بازدهی 230V رو مینویسن هم بازدهی 115V چطوریه یعنی میدن 80Plus پاور رو با هر دو جریان به صورت جدا تست کنه؟

خواهش میکنم. بنده وظیفم رو انجام میدم.

اندازه گیری بازدهی مصرف انرژی یک منبع تغذیه نیاز به واتمتر، اکتیو لود و محیط با دمای ثابت و تعیین شده داره. این کمپانی ممکنه با استفاده از تجهیزات خودش این تست رو شبیه سازی کرده باشه. کاری که ما هم در گرین در فرآیند تست و بررسی یک پاور، بارها و بارها انجام میدیم. یا شاید به مندرجات موجود در مشخصات فنی ارایه شده توسط OEM استناد کرده.

نقل قول

ممکنه مثلاً یه پاور در 230V گواهی Gold بگیره اما در 115V موفق نشه و Silver بگیره؟ بعد اون موقع به صورت کلی بخوان بگن پاور Gold حساب میشه یا Silver ؟

بله ممکنه. حتی عکس این موضوع هم ممکنه. این موارد بستگی به توپولوژی و کیفیت ساخت قطعات و نوع طراحی پاور داره. نمیشه این رو تعیین کرد. بیش از 90% پاورهایی که الان دارن در دنیا فروش میرن دارای استاندارد 115V هستند و استاندارد معتبر و غالب همین هستش. 

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، AntiDictator گفته است :

خب نمیشه صرفاً به یه حرف اکتفا کرد.

ببینید خب شما میگید برند های Global چون میرن مستقیم از موسسه Ecos که میگید گواهینامه میگیرن گرونتر براشون در میاد درسته؟

خب یعنی اون همه برند Global مشهور نمیدونن که راهی برای ارزون تر گواهینامه گرفتن از خود OEM ها هست؟

نه خب اگه گواهینامه 80Plus Gold همون موسسه Ecos که میگید با خود OEM تفاوتی نداره پس چرا برند های Global حاضرن پول بیشتری بدن؟

ببینید بحث سر ادعا های شرکت green بارها شده و هیچ وقت هم به نتیجه نرسیده چون هیچ وقت شرکت green نتونسته ادعا هاش رو با مدرک ثابت کنه فقط در حد حرف گفته و یه عده مثل شما که اطمینان کامل بهش دارین باور میکنید و یه عده مثل من که تا مدرک معتبر بین المللی رو نبینن نه.

الانم برای این تو این تاپیک شرکت کردم چون برام جالب بود که دوستان بدون هیچ مدرکی متوجه شدن که گواهینامه های برند MasterTech تقلبیه ولی مال green بازم بدون هیچ مدرکی کاملاً واقعیه.

این موضوع برام پارادوکس بزرگی ایجاد میکنه مگر اینکه هم دلیل تقلبی بودن گواهینامه های MasterTech معلوم بشه و هم دلیل واقعی بودن گواهینامه های green.

دوست عزیز شما مثل اینکه حرف هیچ کس رو قبول نمیکنید.

اصلا فرض میکنیم مال مستر تک فیک باشه مال گرین هم فیک یا نه اصلا مال مستر تک اصل باشه مال گرین فیک

تجربه کاربر ها نشون از جمله خودم نشون داده پاور های گرین حداقل به نسبت قیمت بدون شک بهترین هستند از هر لحاظ  دقیقا بر خلاف مسترتک حالا میخواد گواهینامه اصل باشه میخواد میخواد نباشه وقتی از روزی که حدود 11 سال پیش اولین سیستمم رو گرفتم تا الان گرین برام وفق العاده کار کرده بدون هیچ موردی یعنی معتبر هست چه با گواهینامه چه بدون گواهینامه

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

سلام بنده مدتی هست که سر یک سری مشکلات که استارتش از صدای لرزش چوک های گراف شروع شد و... رسید تصمیم به تعویض پاورم کردم پاور فعلیمcooler master b500 ver2.0 هستش که یه مقدارم از گارانتیش باقی مونده و از انجایی که بنده مدتی در غار اصحاب کهف خوابم برده بود قیمت های پاور از دستم در رفته بود و رفتم دیدم پاور کولر مستر معمولی ترینش 700-800 شده و از انجایی هم که سیم کشی ساختمان ما مشکلی دارد و با روش شدن ماشین ظرف شویی / کولر / محدوده 50تا60 هرتز پایین تر میاد و باعث کویل واین در پاورم میشه گفتم شاید یه پاور دیگه این مشکل هم رفع کنه .

بگذریم رفتم اینترنت در مورد مستر تک تحقیق  کردم دیدم توسط ترابایت سرویس پخش میشه و از انجایی که همیشه جدل سر پاور های گرین هست سعی کردم سمت گرین نرم در مورد گواهی بایستی گفت که مهم عدم تلورانس نوسان هستش که به شدت در برخی از پاور های گرین نوسان دیده میشه حتی کولر مستر و.... 

مورد دوم استفاده از خازن با کیفیت هست و بوبین های با کیفیت که مستر تک ادعای خازن ژاپنی دارد 

بنده هم راستیتش دنبال یه پاورم و چون بودجم فعلا هم محدوده  و نهایتا 300 الی بیشتر پاور خودمم قیمتش  نباشه نمیشه سمت پاور های مطرح مثل کورسیر یا ترمالتیک برم 

ولی مسترتک رو تحقیق کردم به راستی فن های رینگ ارجی بیش و کیس هاش فوق العاده و در حد برند های مطرح مثل ترمالتیک بودن و بعید میدانم پاور هاش کیفیت خوبی نداشته باشن 

ویرایش شده توسط mohammadhossein
لینک به دیدگاه

با سلام خدمت دوستان عزیز

- به نظر من بحث در مورد کیفیت محصولی مثل پاور بسیار تخصصی هست و به این راحتی نمیشه در موردش قضاوت کرد و مثل قطعاتی مثل گرافیک نیست که یک چیپ باشه و بقیشو بشه باز کرد و مثلا در مورد برندهایی مثل inno3d و asus بشه تفاوت قائل شد و یا از روی فریم متوجه تفاوت ها شد. بررسی دقیق پاورها نیاز به وسایل خیلی پیچیده و تخصصی داره و خیلی وقت ها اگر هم نتایج دقیق رو ببینیم تشخیص بهتر و بدتر بودن به این راحتی ها نیست و نیاز به آگاهی های قبلی از الکترونیک و ... داره.

- به همین خاطر یه سری لابراتوارهایی هستند که در سطح جهانی این کار رو میکنند و بقیه هم بخاطر خوش نامی اونها و لابراتوارهای مجهزشون بهشون اعتماد میکنند.

- 95 درصد مردم هنگام خرید قطعه ای مثل پاور اصطلاحات تخصصی رو متوجه نمیشن و از روی اعتماد یا عدم اعتماد به برند خاص، داخلی یا خارجی بودن و حرف فروشنده  و ... خریدشون رو انجام میدن. 

- در مورد بحث گرین هم بعضیا چون در مجموع از اجناس داخلی دل خوشی ندارن (و قاعده کلی مرغ همسایه غازه) و یا سعی میکنن اجناسی رو انتخاب کنن که در سایت ها و لابراتوارهای معتبر بین المللی در حال حاضر ریویوهاشون موجود باشه رو بخرن، به سمت برندهای دیگه میرن و یه سری هم با اعتماد به گرین و سابقه خوبش در بحث پشتیبانی و اینکه تقریبا بازار انحصاری دست گرین هست و برندهای دیگه به سختی پیدا میشه به سمت گرین میرن.

- من خودم تابحال سعی کردم از برندها و مدلهای نسبتا خوشنامی مثل evga یا acbel یا enermax استفاده کنم که گهگاهی به ندرت پیدا میشن ولی خب این یه انتخاب شخصی هست و اگر مشتری یا کسی بخواد براش سیستم ببندم خصوصا در مورد پاور بهش توضیح میدم که این برند فلان فلان هست و پشتیبانی خوبی داره و ... ولی برندهای خارجی ... هستند و گرونتر هستند و ... و در نهایت انتخاب رو بر عهده خودشون میزارم و همین الان هم 3 4 تا پاور گرین دستم هست که میخوام روی سیستم ببندم.

- توی فروم ها هم به هیچ وجه به نتیجه مشخصی نخواهید رسید و فقط یه مقدار گیج تر میشید. یه سری به خاطر دلایل خاصی گرین رو میکوبونن و یه سری هم به دلایل بعضا خاصی ازش تعریف میکنن در نهایت انتخاب با خود شماست که به کدوم برند اعتماد کنید.

در نهایت امیدوارم انتخاب خوب و مناسبی داشته باشید!

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، indianboy گفته است :

با سلام خدمت دوستان عزیز

- به نظر من بحث در مورد کیفیت محصولی مثل پاور بسیار تخصصی هست و به این راحتی نمیشه در موردش قضاوت کرد و مثل قطعاتی مثل گرافیک نیست که یک چیپ باشه و بقیشو بشه باز کرد و مثلا در مورد برندهایی مثل inno3d و asus بشه تفاوت قائل شد و یا از روی فریم متوجه تفاوت ها شد. بررسی دقیق پاورها نیاز به وسایل خیلی پیچیده و تخصصی داره و خیلی وقت ها اگر هم نتایج دقیق رو ببینیم تشخیص بهتر و بدتر بودن به این راحتی ها نیست و نیاز به آگاهی های قبلی از الکترونیک و ... داره.

- به همین خاطر یه سری لابراتوارهایی هستند که در سطح جهانی این کار رو میکنند و بقیه هم بخاطر خوش نامی اونها و لابراتوارهای مجهزشون بهشون اعتماد میکنند.

- 95 درصد مردم هنگام خرید قطعه ای مثل پاور اصطلاحات تخصصی رو متوجه نمیشن و از روی اعتماد یا عدم اعتماد به برند خاص، داخلی یا خارجی بودن و حرف فروشنده  و ... خریدشون رو انجام میدن. 

- در مورد بحث گرین هم بعضیا چون در مجموع از اجناس داخلی دل خوشی ندارن (و قاعده کلی مرغ همسایه غازه) و یا سعی میکنن اجناسی رو انتخاب کنن که در سایت ها و لابراتوارهای معتبر بین المللی در حال حاضر ریویوهاشون موجود باشه رو بخرن، به سمت برندهای دیگه میرن و یه سری هم با اعتماد به گرین و سابقه خوبش در بحث پشتیبانی و اینکه تقریبا بازار انحصاری دست گرین هست و برندهای دیگه به سختی پیدا میشه به سمت گرین میرن.

- من خودم تابحال سعی کردم از برندها و مدلهای نسبتا خوشنامی مثل evga یا acbel یا enermax استفاده کنم که گهگاهی به ندرت پیدا میشن ولی خب این یه انتخاب شخصی هست و اگر مشتری یا کسی بخواد براش سیستم ببندم خصوصا در مورد پاور بهش توضیح میدم که این برند فلان فلان هست و پشتیبانی خوبی داره و ... ولی برندهای خارجی ... هستند و گرونتر هستند و ... و در نهایت انتخاب رو بر عهده خودشون میزارم و همین الان هم 3 4 تا پاور گرین دستم هست که میخوام روی سیستم ببندم.

- توی فروم ها هم به هیچ وجه به نتیجه مشخصی نخواهید رسید و فقط یه مقدار گیج تر میشید. یه سری به خاطر دلایل خاصی گرین رو میکوبونن و یه سری هم به دلایل بعضا خاصی ازش تعریف میکنن در نهایت انتخاب با خود شماست که به کدوم برند اعتماد کنید.

در نهایت امیدوارم انتخاب خوب و مناسبی داشته باشید!

بله موافقم اما در مورد گرین باز هم یک عده از دوستان پاور هاش رو تست کردند اما با توجه به عنوان تاپیک پاور های مسترک رو گویا تا الان کسی امتحان نکرده و بنظر شرکتی به مراتب بالاتر از گرین قرار دارد(نظر شخصی) تا جایی که اطلاع دارم کیت های واتر کولر اوپن لوپ هم مستر تک طراحی کرده که با توجه با طراحی فن ها و کیس هاش به طور کلی یک سطح از لحاظ نواوری بالاتر از گرین ظاهر میشه 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...