رفتن به مطلب

نمایش صفحه آبی هنگام فعال کردن XMP رم

ali shareei
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام و عرض ادب

بنده یک رم با مشخصات Geil Evo X 3200 16GB دارم  (GEX416GB3200C16DC)  مدت زیادی هست که داره رو سیستم کار میکنه چند روز پیش دیدم روی حالت پیشفرض پردازنده 7700k داره کار میکنه یعنی 2133

برای همین از طریق بایوس مادربرد xmp رو فعال کردم که روی 3200 و V1.35 تنظیم شده ، اما خوب به محض وارد شدن به ویندوز و مرورگر ( حدودا یکی دو دقیقه کار ) صفحه آبی نمایش داده میشد.

البته xmp رو غیر فعال کردم و هیچ مشکلی وجود نداره ، من اطلاعات کافی در مورد اورکلاک ندارم و قصد اورکلاک هم ندارم صرفا میخوام از توان قطعاتی که دارم استفاده کنم.

البته نمیدونم تفاوتی در عمل ایجاد میکنه یا نه.

نظرتون چیه ، مشکل از کجاست ؟

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، ali shareei گفته است :

سلام و عرض ادب

بنده یک رم با مشخصات Geil Evo X 3200 16GB دارم  (GEX416GB3200C16DC)  مدت زیادی هست که داره رو سیستم کار میکنه چند روز پیش دیدم روی حالت پیشفرض پردازنده 7700k داره کار میکنه یعنی 2133

برای همین از طریق بایوس مادربرد xmp رو فعال کردم که روی 3200 و V1.35 تنظیم شده ، اما خوب به محض وارد شدن به ویندوز و مرورگر ( حدودا یکی دو دقیقه کار ) صفحه آبی نمایش داده میشد.

البته xmp رو غیر فعال کردم و هیچ مشکلی وجود نداره ، من اطلاعات کافی در مورد اورکلاک ندارم و قصد اورکلاک هم ندارم صرفا میخوام از توان قطعاتی که دارم استفاده کنم.

البته نمیدونم تفاوتی در عمل ایجاد میکنه یا نه.

نظرتون چیه ، مشکل از کجاست ؟

بایوس  اپدیت کنید (مدت زیادی با فرکانس 2133 کار میکرده) 

به علاوه ویندوزم اپدیت باشه 

مشکل از داغ بودن رم هم شاید باشه باید ارور رو اینجا قرار بدید دوستان چک کنن

لینک به دیدگاه

XMP رو خاموش و ولتاژ و فرکانس و تایمینگ رو دستی تنظیم کنید.

لینک به دیدگاه

درود

اگر کاربری بازی است بعید می دانم فرکانس و زمانبندی رم در کارایی تاثیر داشته باشد. 

به هر حال مشکل می تواند از ضعف مادربورد و تهویه نابسنده یا بایاس یا خود رم باشد. ممکن است با تنظیمات دستی بتوان نتیجه ی بهتری گرفت و این بستگی  به مادربورد دارد.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

در در 1397/09/05, 23:22:20، memex گفته است :

بایوس  اپدیت کنید (مدت زیادی با فرکانس 2133 کار میکرده) 

به علاوه ویندوزم اپدیت باشه 

مشکل از داغ بودن رم هم شاید باشه باید ارور رو اینجا قرار بدید دوستان چک کنن

سلام ، بایوس آپدیت نیست ولی توی توضیحات نسخه های بایوس اون نسخه ای که مربوط به رم میشده رو الان دارم.

رم هم اگر تو نت سرچ کنید خیلی بزرگ هست و هیت سینک بزرگی داره و البته XMP هم که تنظیمات خودش هست نمیدونم چرا باید داغ کنه.

در در 1397/09/06, 04:37:15، ASTS گفته است :

سلام

مدل cpu و مادربرد؟

سلام

پردازنده i7 7700k
و مادربرد Gigabyte Z270-HD3p

در در 1397/09/06, 12:55:56، OmidArash گفته است :

XMP رو خاموش و ولتاژ و فرکانس و تایمینگ رو دستی تنظیم کنید.

من تخصص و تجربه ای تو زمینه اورکلاک ندارم ، میترسم آسیبی برسونم ، البته نیازی هم به اورکلاک ندارم فقط میخواستم رو ظرفیت و توان اصلی رم کار کنه

در در 1397/09/06, 22:22:30، سعید بهمنیان گفته است :

درود

اگر کاربری بازی است بعید می دانم فرکانس و زمانبندی رم در کارایی تاثیر داشته باشد. 

به هر حال مشکل می تواند از ضعف مادربورد و تهویه نابسنده یا بایاس یا خود رم باشد. ممکن است با تنظیمات دستی بتوان نتیجه ی بهتری گرفت و این بستگی  به مادربورد دارد.

کاربری بیشتر استفاده معمولی و تخصصی (برنامه نویسی) هست ، بازی هم هست اما اولیت پایینی داره.

الان یعنی به نظر شما رم 3200 تفاوتی با 2133 نداره ؟!

مدل دقیق مادربرد رو هم عرض کردم البته این نکته رو عرض کنم که نسخه بایوس من F5 هست اما جالبه تو سایتش نیست یعنی قبلا خودم آپدیت کرده بودم و از سایت برداشته بودم الان نیست اون نسخه!

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، ali shareei گفته است :

الان یعنی به نظر شما رم 3200 تفاوتی با 2133 نداره ؟!

بسته به کاربری و البته نوع دقیق رمها تفاوت دارند. اما همیشه محسوس نیست و گاهی ناچیز است. فاکتورهای اثرگذار زیادند. 

اگر مقدور است برای اطمینان از سلامت رمها با دیسک بوت memtest رمها را تک تک در حالت خودکار و xmp بیازما.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

سلام مجدد من بایوس رو الان آپدیت کردم به  آخرین نسخه مادربرد یعنی نسخه F9d

در ادامه همین پست هم عکسهای مختلف تنظیمات بایوس و البته خطای صفحه آبی رو پیوست کردم و میتونید مشاهده کنید.

01-xmp-disabled.jpg

02-xmp-options.jpg

03-xmp-profile1-enabled.jpg

04-bluescreen.jpg

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...