رفتن به مطلب

تهدید به برخورد قضایی با مدیران دو سایت "دیوار" و "شیپور"

Failure
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

ئیس پلیس فتا ناجا اعلام کرده است که به مدیران دو سایت دیوار و شیپور تذکر داده شده است، چرا که این سایت‌ها بیش از آنکه بر روی امنیت تمرکز کنند، به درآمد توجه می‌کنند و این منجر به فعالیت سارقات و مجرمان برای خرید و فروش اموال سرقتی شده است. سید کمال هادیان‌فرد، رئیس پلیس فتا ضمن ابراز نگرانی از فعالیت این دسته از مجرمین در سایت‌هایی مانند دیوار و شیپور گفته است:

متأسفانه با وجود استفاده مردم از این سایت‌ها (دیوار، شیپور و...) تخلفات و خلاف‌هایی در آن روی می‌دهد، از بحث خرید و فروش اموال مسروقه توسط مال‌خران بی‌هویت گرفته تا فروش کد و کارت ملی، موضوعات ضداخلاقی و ... که به مدیران آنها تذکرات لازم ارائه شده است.

هادیان‌فر عنوان کرد که تخلفات صورت گرلفته در سایت دیوار بیشتر از سایت‌های دیگر با نوع فعالیت مشابه است. او به مردم هشدار داد که به سایت‌های این‌چنینی اعتمادی نکنند، چرا که مدیران آنها بیش از توجه به بحث امنیت به درآمد توجه می‌کنند. او در پایان یک بار دیگر به مدیران سایت‌های دیوار و شیپور هشدار داد که اگر اطلاحات لازم را صورت ندهند با آنها برخورد قضایی خواهد شد.

خرید آنلاین و سایت‌هایی که این امکان را برای کاربران فراهم کرده‌اند، چند سالی است که جای خود را در کشور پیدا کرده است و حالا به یک روش مرسوم برای تهیه لوازم مورد نیاز تبدیل شده است. این رویه دیگر تنها محدود به خرید لوازم دیجیتال نیست، از قابلمه و تابه گرفته تا سس کچاپ و میوه، همه در سایت‌های اینترنتی قابل تهیه‌اند و کاربران هم از آن استقبال می‌کنند. اما در وب‌سایت‌ها و اپلیکشن‌هایی خرید آنلاین که به صورت یک واسطه میان فروشنده و خریدار عمل می‌کنند، موردی قابل توجه است و آن اینست که امکان حضور افراد کلاهبردار در آن وجود دارد و زمانیکه سایت مورد نظر نتواند بر این افراد آنگونه که باید کنترل داشته باشد، این یک مشکل بزرگ خواهد بود.

منبع : sakhtafzarmag
پیشنهاد من: تحت هیچ شرایط از دیوار خرید خارج از حوزه خودتون انجام ندید برای مثال از شهرستان
حتما حتما خرید حضوری باشه و تنها به مکان مشخص شده برای فروش یا خرید نرید
به نظرم برای خرید یا فروش سخت افزار و نرم افزار از لیون کامپیوتر و سیستم واسط اون استفاده کنید از  سایت ایسام هم میتونید استفاده کنید البته ایسام یه کارمزدی میگیره که بیشتر از لیون هستش
پرشین تولز هم هست ولی اطلاع زیادی از شرایط اونجا ندارم

ویرایش شده توسط memex
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگر جانب احتیاط رعایت بشه این سایتها خوب هستن

البته بعضی اگهی ها خیلی الکی هستن که نباید تایید بشن که من موندم اون ناظری که تایید میکنه اصلا توجه داره یا نه

البته خیلی چیزها هم هستن که باید برای مردم فرهنگ سازی بشه که نمیشه

بجاش بگیر و ببند راه میندازن

لینک به دیدگاه

مردم خودشون باید رعایت کنن... 

این سایت دیوار و شیپور فقط و فقط برای خرید و فروش حضوری طراحی شده. 

وقتی افراد ساده و حریص، گول چهارقرون پول کمتر میخورن و غیرحضوری خرید میکنن، دیگه مشکلش گردن مدیر بدبخت سایت نیست. 

برای خرید غیرحضوری سایت واسطه ای مثل ایسام برای همین طراحی شده، ولی متأسفانه بازم چون 70درصد ملت ایران ساده اندیش هستند، یا کار با این سایت رو بلد نیستن (اما حالا بگو برو اون سکانس پورناستاره رو دانلود کن زیر صدم ثانیه پیدا و دانلودش میکنه!!!) ، یا بازم چون خسیس و حریص هستند برای کارمزدش از این سایت استفاده نمیکنن...

لینک به دیدگاه

در 54 دقیقه قبل، WINNER گفته است :

اگر جانب احتیاط رعایت بشه این سایتها خوب هستن

البته بعضی اگهی ها خیلی الکی هستن که نباید تایید بشن که من موندم اون ناظری که تایید میکنه اصلا توجه داره یا نه

البته خیلی چیزها هم هستن که باید برای مردم فرهنگ سازی بشه که نمیشه

بجاش بگیر و ببند راه میندازن

فرهنگ سازی هزینه داره.

بگیر و ببند ،  نون توشه.

لینک به دیدگاه

والا این سایتا برا من خیلی خوب بوده و همیشه حضوری  و بدون دردسر خرید و فروش کردم 

اونایی که غیر حضوری خرید و فروش میکنن و گول میخورن مشکل خودشونه که به عقلشون رجوع نمیکنن

اگه این سایتا نبودن کار ما هم لنگ میشد

ویرایش شده توسط Miad007
لینک به دیدگاه

درود

اولا هیچ عقل سلیمی از برنامه‌ی دیوار و شیپور به صورت غیرحضوری خریداری نمی‌کنه مگر که چیزی مثل "طمع" در کار باشه...

بنده بارها نیمه‌حضوری از این سرویس‌ها استفاده کردم، به چه صورت!؟ :

اول کاملا ته و توی قطعه یا کالا رو درآوردم. بعد یک نفر توی شهری که اون کالا فروخته میشه پیدا می‌کردم ( اگر پیدا میشد، خریداری می‌کردم، اگر پیدا نمیشد قیدش رو می‌زدم حتی اگر بسیار بسیار زیر قیمت باشه) و باهاشون هماهنگ می‌کردم و اون خرید یا معامله انجام می‌شد، حضوری تست ها انجام می‌شد، از لحاظ ظاهری همه چیز بررسی می‌شد، معمولا مهلت تست هم می‌گرفتم... اینطور بنده مطمئن می‌شدم که مشکلی نداره اون قطعه. البته همیشه توی اینجور مواقل کالا ر و با برگه‌ی خرید از فروشنده تحویل می‌گرفتم (نام، نام خانوادگی، اطلاعات هویتی کامل و همچنین با رویت کارت ملی و بررسی چهره‌ی طرف توسط اون شخصی که گفتم توی شهرشون این معامله رو انجام میده) و بعد از این کارها تا به حال به هیچ وجه سرم کلاه نرفته و خیلی خیلی هم از این برنامه‌ها رضایت دارم. منتها اگر کسی کالایی مسروقه می‌فروشه، اگر قیمت‌ها واقعی نیستن،‌ اگر جنس‌ها اورجینال نیستن بحثش جداست و این وظیفه‌ی شماست که بهترین کالا با بهترین شرایط رو در کنار بهترین قیمت پیدا و خرید کنین...

البته این روش نیازمند پیدا کردن کاربر رابط یا واسطه در اون شهرها هست که خوشبختانه بنده با توجه به حضور 20 و اندی ساله در فضای مجازی آشنایان بسیار زیادی در شهرهای مختلف دارم...

@ARMIN عزیز لطفا در صورت صلاحدید محتوای تاپیک رو در این تاپیک ادغام بفرمائید.

لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوستان عزیز

حقیقت هم اینه که این سایت ها هیچ کاره اند ! هیچ سودی از خرید یا فروش ما حاصلشون نمی شه ! و درامدشون از چیزه دیگه ای هست ! خود بدبخت دیوار هم تو هر اگهی نوشته حتما حضوری خرید کنید راهنمایی هم برای خرید  تو بعضی موارد گذاشته !بحث فروش اموال مسروقه هم که حالا قبل از دیوار مگه فروش نمی رفت ؟! یه جور گفتن انگار به خاطر دیوار دزدی زیاد شده نه فقر و بیکاری ! xD  کلا به یه دلیل دیگه به این سایتا گیردادن حالا بعدا معلوم می شه اما کلا یه مشکلی که دیوار داره ناظراش معلوم نیست چه جورین ! باور کن یه سری اگهی ها دیدم تایید می شن ادم می گه اخه چه جوری ؟! من به جای شما تو بزارم تو اگهی می گه نیاز به تغییر بد دیدم یارو نوشته بود (گوشی رو تو ارزونی 2 خریدم الان هم 2 می دم اره تو همچین کشور خرتوخری زندگی می کنیم xD ) نمی دونم این چه جوری تایید شده ! یا دو نفر هستن تو دیوار مشهد کلن نصف اگهی های دیوار مشهد تو قسمت رایانه رو میزی ماله ایناس ! !!!! مینی کیس می فروشن ! چند بارهم گزارش دادم فایده نداشته !

لینک به دیدگاه

در در 1397/09/17, 19:40:50، Divine گفته است :

سلام خدمت دوستان عزیز

حقیقت هم اینه که این سایت ها هیچ کاره اند ! هیچ سودی از خرید یا فروش ما حاصلشون نمی شه ! و درامدشون از چیزه دیگه ای هست ! خود بدبخت دیوار هم تو هر اگهی نوشته حتما حضوری خرید کنید راهنمایی هم برای خرید  تو بعضی موارد گذاشته !بحث فروش اموال مسروقه هم که حالا قبل از دیوار مگه فروش نمی رفت ؟! یه جور گفتن انگار به خاطر دیوار دزدی زیاد شده نه فقر و بیکاری ! xD  کلا به یه دلیل دیگه به این سایتا گیردادن حالا بعدا معلوم می شه اما کلا یه مشکلی که دیوار داره ناظراش معلوم نیست چه جورین ! باور کن یه سری اگهی ها دیدم تایید می شن ادم می گه اخه چه جوری ؟! من به جای شما تو بزارم تو اگهی می گه نیاز به تغییر بد دیدم یارو نوشته بود (گوشی رو تو ارزونی 2 خریدم الان هم 2 می دم اره تو همچین کشور خرتوخری زندگی می کنیم xD ) نمی دونم این چه جوری تایید شده ! یا دو نفر هستن تو دیوار مشهد کلن نصف اگهی های دیوار مشهد تو قسمت رایانه رو میزی ماله ایناس ! !!!! مینی کیس می فروشن ! چند بارهم گزارش دادم فایده نداشته !

درود

احتمالا ناظر نگاه نکرده تایید میکنه.الان جدیدا تو دیوار شهر ما یه لوله باز کن هست هر وقت میرم دیوار واسه خرید یا فروش میبینم ده تا اگهی گذاشته با شماره های مختلف و همش عکس چاه حموم و لوله گرفته شده کاسه توالت   و این چیزای حال بهم زنو میزاره حال ادم بهم میخوره میره دیوار نگاه میکنه.

لینک به دیدگاه

زرنگه بجاش یقه پلیس پیشگیریو بگیره که چرا خوده دزدا رو نمیگیرن!زورشون به نون خورا کوچیکتر خودشون رسیده...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...