رفتن به مطلب

معاون وزیر ارتباطات از تغییر مدل قیمت‌گذاری اینترنت خبر داد

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

معاون وزیر ارتباطات از بررسی طرحی برای تغییر قیمت‌گذاری اینترنت در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات خبر داد که بر مبنای آن سقف تعرفه حذف و قیمت‌گذاری اتصال اولیه مشترک به اپراتورها سپرده می‌شود.

حسین فلاح جوشقانی طی گفتگویی با خبرنگار مهر، از بررسی طرح آزادسازی تعرفه گذاری در حوزه اینترنت خبر داد. وی در ادامه صحبت‌های خود خبر از بررسی طرحی در راستای «آزادسازی تعرفه های اینترنت» داد که در صورت تصویب در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، تا پایان سال عملیاتی می شود.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در زمینه مصوبه نرخ گذاری اینترنت (مصوبه ۲۶۶ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات) که در سال گذشته شاهد اجرای آن بودیم، اظهار داشت: در این مصوبه مدل تعرفه گذاری اینترنت بر مبنای اتصال محوری درنظر گرفته شد. به این معنی که در این مدل تعرفه گذاری، یک آستانه مصرف برای مشترک تعریف شد تا با توجه به مبلغی که ماهیانه برای اتصال پرداخت کرده، در چارچوب همان آستانه مصرف، از سرویس اینترنت استفاده کند و درصورتی که مصرف وی بالاتر از حد آستانه مصرف بود، مجددا نسبت به خرید حجم اینترنت اقدام کند.

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با اشاره به نارضایتی اولیه اپراتورهای اینترنت از اجرای این تغییر مدل به دلیل کاهش درآمد به ازای هر مشترک (آرپو) توضیح داد: در ابتدای این مصوبه، مقدار آستانه مصرف به صورت مقطعی برای اپراتورها درنظر گرفته شد، اما پس از آن که به یک پایداری در این بخش رسیدیم و مدل نرخ گذاری جا افتاد، آستانه مصرف قابل تغییر شد.

فلاح جوشقانی گفت: هم اکنون اپراتورهای اینترنت می توانند برای مشترکان کم مصرف خواهان سرعت بالا، آستانه مصرف کم و برای مشترکان با مصرف بالا، آستانه بالاتری تعریف کنند و رقابت در این بازار شکل گرفته است.

معاون وزیر ارتباطات با بیان اینکه هم اکنون بازار رقابتی در آستانه مصرفی که از سوی اپراتورها برای مشترکان تعریف می شود، شکل گرفته است، افزود: برای مثال اپراتور می تواند برای سرعت ۸ مگابیت برثانیه که نرخ اتصال اولیه آن ۵۰ هزار تومان است، حجم مصرف منصفانه مختلف تعریف کند.

وی گفت: اما نکته دوم این است که قرار شد بعد از این مرحله، موضوع آزادسازی تعرفه را به کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات ببریم. به این معنی که مدل تعرفه گذاری همین مدل فعلی باشد که در دنیا نیز رایج است، اما سقف قیمت و قیمتی که برای اتصال اولیه گذاشته شده حذف و در بازار رقابت، نرخ ها تعیین شود.

رئیس رگولاتوری با اشاره به اینکه در این مرحله موضوع آزادسازی تعرفه مرحله اتصال اولیه کاربر، مطرح است، افزود: در این مدل، قیمت‌گذاری اتصال اولیه هم به عهده اپراتور گذاشته می شود. به این معنی که مدل قیمت‌گذاری همان مدل مبتنی بر اتصال است؛ اما اپراتور نرخ اتصال را تعیین می کند و با ترکیبی از قیمت اتصال و آستانه مصرف مختلف، مزیت رقابتی در این بازار ایجاد می شود.

وی با بیان اینکه این نوع مقررات گذاری هم اکنون آماده طرح در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات است، اضافه کرد: پیش نویس این طرح با دریافت نظرات اپراتورهای اینترنت، آماده شده و وزیر ارتباطات نیز روی آن نظر مثبت دارد. با این حال این طرح به زودی به کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات می رود و درصورت تصویب در کمیسیون و تحلیل شرایط بازار و موضوعات مرتبط با مقررات گذاری نظارتی، امیدواریم تا پایان سال عملیاتی شود.

معاون وزیر ارتباطات گفت: هم اکنون برای اتصال اولیه مشترک به اینترنت، ما سقف تعرفه گذاشته ایم و قیمتهای مختلف آستانه مصرف، از سوی اپراتور تعیین می شود. برای مثال برای اینترنت با سرعت ۸ مگابیت برثانیه، تعرفه اتصال ۵۰ هزار تومان است و اپراتورها نمی توانند آن را ۶۰ هزار تومان بفروشند. اما در مدل جدید با برداشتن سقف تعرفه، اپراتور می تواند برای یک مشترک خواهان سرعت ۸ مگابیت، چندین نرخ با آستانه مصرف مختلف، تعریف کند.

فلاح جوشقانی با اشاره به اینکه هم اکنون رقابت بازار اینترنت در حوزه آستانه مصرف منصفانه است و ما در این زمینه دخالتی نداریم، گفت: تنها درصورتی که مشترکی از تعرفه نامعقول و غیرمنطقی اپراتوری، شکایتی داشته باشد آن را رسیدگی می کنیم. در مورد این مدل جدید قیمت گذاری نیز، شرایط نظارتی در مصوبه دیده شده و در چارچوب مقررات مبتنی بر اتصال بر بازار نظارت خواهیم داشت.

منبع

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یک مشت چرت و پرت

برید ببینید دونیا چطوری اینترنت رو ارائه میدن

شما هم همون کار رو بکنید

نه اینکه هر روز یک ایده جدید بدید برای دوشیدن مردم

ویرایش شده توسط WINNER
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با اشاره به نارضایتی اولیه اپراتورهای اینترنت از اجرای این تغییر مدل به دلیل کاهش درآمد به ازای هر مشترک (آرپو) توضیح داد:

خلاصه و مفید، میخوان گرونش کنن، تامام...

لینک به دیدگاه

"با اشاره به نارضایتی اولیه اپراتورهای اینترنت از اجرای این تغییر مدل به دلیل کاهش درآمد به ازای هر مشترک"

کلا مهم درآمد ایناس دیگه,اپراتور ها باید راضی باشن و مردم کیلو چنده؟

لینک به دیدگاه

امیدوارم تو این زمینه هم رقابت منجر به کاهش قیمت بشه؛نه سبب اتحادشون و افزایش قیمت

چون واقعا 16 مگا بیت سرعت زیادی نیست و اکثرا  این سرعت و بیشتر رو لازم داریم و من که به شخصه نمیتونم ماهی  با مالیات 87 هزار تومن بدم بابت نت

تازه گوشیم باید شارژ کنم

الان اگه این بسته یواشکی شاتل که سرعت 16 با ترافیک کم میده نبود بدبخت شده بودم?

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Naughty boy گفته است :

امیدوارم تو این زمینه هم رقابت منجر به کاهش قیمت بشه؛نه سبب اتحادشون و افزایش قیمت

چون واقعا 16 مگا بیت سرعت زیادی نیست و اکثرا  این سرعت و بیشتر رو لازم داریم و من که به شخصه نمیتونم ماهی  با مالیات 87 هزار تومن بدم بابت نت

تازه گوشیم باید شارژ کنم

الان اگه این بسته یواشکی شاتل که سرعت 16 با ترافیک کم میده نبود بدبخت شده بودم1f605.png

دقیقا منم اکو شاتل رو یکسال دیگه تمدید کردم ببینیم چی میشه ?

لینک به دیدگاه

با این اتفاقاتی که افتاده یه مزیت که داشت این بود که کاربران پرمصرف کاملا سیستم جدید به صرفه هست براشون !! الان اکثر رو سرعت 8 مگ حدود 200 گیگ حجم بین الملل رو می دن 50 تومن و 16 مگ 500 گیگ(بعضی شرکتها بیشتر) میدن 80 تومن که برای خیلی از پرمصرفها اصن مبلغ نیست هرگیگ کمتر از 300 تا تک تومنی درمیاد !!!!!!!!!!!!! اما و اما کاربران کم مصرف ! اینجاس که اونا ضرر می کنن چونکه مجبورن از طرح های با سرعت ضعیف خریداری کنن ! چون این دسته کاربران قبل از این طرح راحت یه سرویس با حجم کم می خریدن اما سرعت 16 مگ رو داشتن !!!! که احتمالا اینها می خوان تو این قضیه یه فکری بکنن اما به نظرم تغیراتی تا حالا انجام شده برای کاربران پرمصرف بسیار عالی بوده نمونش خودم تو خونه ما الان 5  نفر به نت وصلن ! روزی هم 5 گیگ اگه خودم رو حساب نکنم اونا استفاده می کنن 5 گیگ هم خودم مصرف دارم چون دانلود زیاد می کنم خدایشش کمرمون با قیمتای قبل داش می شکست هرگیگ 3200 تومن ! اما طرح های الان عالیه ! 

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، Divine گفته است :

با این اتفاقاتی که افتاده یه مزیت که داشت این بود که کاربران پرمصرف کاملا سیستم جدید به صرفه هست براشون !! الان اکثر رو سرعت 8 مگ حدود 200 گیگ حجم بین الملل رو می دن 50 تومن و 16 مگ 500 گیگ(بعضی شرکتها بیشتر) میدن 80 تومن که برای خیلی از پرمصرفها اصن مبلغ نیست هرگیگ کمتر از 300 تا تک تومنی درمیاد !!!!!!!!!!!!! اما و اما کاربران کم مصرف ! اینجاس که اونا ضرر می کنن چونکه مجبورن از طرح های با سرعت ضعیف خریداری کنن ! چون این دسته کاربران قبل از این طرح راحت یه سرویس با حجم کم می خریدن اما سرعت 16 مگ رو داشتن !!!! که احتمالا اینها می خوان تو این قضیه یه فکری بکنن اما به نظرم تغیراتی تا حالا انجام شده برای کاربران پرمصرف بسیار عالی بوده نمونش خودم تو خونه ما الان 5  نفر به نت وصلن ! روزی هم 5 گیگ اگه خودم رو حساب نکنم اونا استفاده می کنن 5 گیگ هم خودم مصرف دارم چون دانلود زیاد می کنم خدایشش کمرمون با قیمتای قبل داش می شکست هرگیگ 3200 تومن ! اما طرح های الان عالیه !  

عزیزم ،لپ کلام .

دارن میگن چون سرویسهای جدید سودشون برا اپراتورها کمه.دارن میرن سراغ قبلی.

میگه ما سقف میزاشتیم الان سقف رو بر میداریم

اگه شد 16 مگ 200 تومن ،تعجب کن.

تو همون دفعه قبلی هم شرکتها با هم متحد شده بودند ولی آسیاتک وسطش باهاش نساخت حجمش رو تغییر داد.شد رقابتی.

عمرا به فکر من و شما باشند.

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، rahyarpaul گفته است :

عزیزم ،لپ کلام .

دارن میگن چون سرویسهای جدید سودشون برا اپراتورها کمه.دارن میرن سراغ قبلی.

میگه ما سقف میزاشتیم الان سقف رو بر میداریم

اگه شد 16 مگ 200 تومن ،تعجب کن.

تو همون دفعه قبلی هم شرکتها با هم متحد شده بودند ولی آسیاتک وسطش باهاش نساخت حجمش رو تغییر داد.شد رقابتی.

عمرا به فکر من و شما باشند.

بله چون من خودم هم تعجب کردم که یه بارم که شده به نفع مصرف کننده یه اتفاقی افتاد همه نه اما یه تعداد زیادی xD  باورکن قبل این حرف ها ما 180 پول نت میدادم xD 

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، WINNER گفته است :

یک مشت چرت و پرت

برید ببینید دونیا چطوری اینترنت رو ارائه میدن

شما هم همون کار رو بکنید

نه اینکه هر روز یک ایده جدید بدید برای دوشیدن مردم

اینا اگر کاری به دنیا داشتن وضعمون این نبود داداش.

اینا کلا میخوان همه چیز رو با معیارهای خودشون بسازن که عملا غیر ممکنه و همیشه نتونستن.

لینک به دیدگاه

در 22 دقیقه قبل، Nsm1000 گفته است :

اینا اگر کاری به دنیا داشتن وضعمون این نبود داداش. 

اینا کلا میخوان همه چیز رو با معیارهای خودشون بسازن که عملا غیر ممکنه و همیشه نتونستن.

ما دنیا رو میبینیم برعکسشو انجام میدیم.

هر ارگانی که دنیا خصوصیه ،برا ما دولتیه  و بر عکس.

کلاما تافته جدا بافته ایم

یه زمانی چین اینکار رو کرد ،فهمیدن و بر گشتن

ما هم داریم همون کار رو میکنیم

لینک به دیدگاه

بازم اون مغزهای پوکشون جرقه زده و یه نگاه به جیبشون انداختن و دیدن ای وای من --درواقع پول بیشتر میخان بگیرن در مقابل هیچی.

قیمت اینترنت در آلمان

اینترنت با سرعت 10 مگابایت برثانیه از شرکت O2  آلمان ماهیانه 25 یورو با تلفن ثابت و تماس رایگان به تلفن های ثابت آلمان ( یکسال اول10 یورو)

اینترنت با سرعت 25 مگابایت برثانیه از شرکت O2  آلمان ماهیانه 30 یورو با تلفن ثابت و تماس رایگان به تلفن های ثابت آلمان ( یکسال اول 20 یورو)

اینترنت با سرعت 50 مگابایت برثانیه از شرکت O2  آلمان ماهیانه 35 یورو با تلفن ثابت و تماس رایگان به تلفن های ثابت آلمان ( یکسال اول 20 یورو)

اینترنت با سرعت 100 مگابایتی از شرکت O2  آلمان ماهیانه 40 یورو با تلفن ثابت و تماس رایگان به تلفن های ثابت آلمان (یکسال اول 15 یورو)

بدون محدودیت حجم و منصفان و غیر منصفانه و این شر و ورای مضخرف

هر بار تو رسانه (ملی!#@#!@#!@#!@#) یچیزی گفتن و طرحی دادن برای چیزی که از قبل بوده من شخصا میترسم و مطمعن میشم میخان گرون کنن و محدود.اخه بشما چمربوطه مردم کدوم سایتارو نگا میکنن مسوول بهشت جهنم مردم شدن اینا.چهار برابر مصرف منصفانه برای سایتای ایرانی که 1-10 سایتای خارجی ارزش ندارن کی میاد اپارات  یا نماشا  کلیپ اموزشی ببینه یا بره دانلودها کارت گرافیک 1080 نوعش ماین بشه بعد بعنوان کارت ماین شده کسی هم نخرتش.همه چی زورکی اینم زورکی.

ویرایش شده توسط فرهاد کوهکن
لینک به دیدگاه

نقل قول

برای مثال برای اینترنت با سرعت ۸ مگابیت برثانیه، تعرفه اتصال ۵۰ هزار تومان است و اپراتورها نمی توانند آن را ۶۰ هزار تومان بفروشند. اما در مدل جدید با برداشتن سقف تعرفه، اپراتور می تواند برای یک مشترک خواهان سرعت ۸ مگابیت، چندین نرخ با آستانه مصرف مختلف، تعریف کند

بچاب بچاب میشه

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، testaccount گفته است :

اینترنت 16 مگابیت محدود با این قیمت ها خجالت آوره و تنها شایسته یک کشور نابود و جهان سومی هست. 

در سال 2018 اکثر کشور های در حال توسعه در شهر ها دارای زیرساخت سراسری اینترنت بر بستر کابل و فیبر هستند اما ایران هنوز از تکنولوژی DSL که مربوط به بیش از 20 سال پیش هست استفاده می کنه.

شرم آور تر اینه که حتی کوچکترین تلاشی برای ایجاد این زیرساخت سراسر و شبکه پر سرعت اینترنت بر پایه فیبر های نوری انجام نشده.

داماد گرامی مون کارش مربوط به زیر ساخت و اینترنت فیبر هست...میگه تا وقتی قیبر مستقیم تو خونه مشترک نیاد بدرد نمیخوره...کم کم داره لوازم میخره از زیرساخت جداشه خودش شرکت بزنه کارهای نصب و راه اندازی رو کنترات بگیره

یبار باهاش رفتم محل نصب فیبر (جنگل گلستان) از 20 نفری که اومده بودن یکی دامادمون بود که ناظر و متخصص فیبر بود 2 تا کارگر که فیبر تو کانال کار میزاشتن اون 17 نفر همونایی هستن که با بند پ دارن ماهیانه 5 تا 7 تومن پول مفت میگیرن...نشسته بودن یه گوشه چایی میخوردن و ....ر میگفتن...شیطونه  گفت با بیل بیفتم به جونشون...درضمن زیر ساخت هم زیر نظر برادران قاچاقچی هست و فساد توش موج مکزیکی میزنه

لینک به دیدگاه

یکساله اسیاتک 4 مگ دارم 5ماهش گذشته..بنظرتون بکنمش 8 مگ یکساله؟

از سال 83 که adsl گرفتم یبارم نشده ارزونتر شه

لینک به دیدگاه

تعرفه های فعلی مخابرات الان خیلی خوبه برای چی میخوان تغییرش بدن؟  من سرعت دو مگ و حجم ماهانه 40 گیگ با مالیاتش میخرم 27 تومن تمام نیازام رو پوشش میده اگه این طرح اجرایی بشه همه اینا از بین میره و با آزاد گذاشتن دستISP ها قطعا مشتری متضرر میشه. 

قبلا برای اینترنت دو مگ ماهانه با حجم 5 گیگ بیست هزار تومن میدادم ولی الان با فقط 7 تومن بیشتر 8 برابر حجم بیشتر میگیرم.

تو این اوضاع بهم ریخته فقط دلمون به همین اینترنتمون خوش بود که اونم میخوان نابود میکنن.

لینک به دیدگاه

درود

:::>>>> دوستان خودتون برای گرون شدن تعرفه های اینترنتی اماده کنید  افزایش شدید خواهند داشت و سرعت ها و ترافیک ها کمتر خواهد شد و سرویس ها گرانتر .

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، jetalpha گفته است :

تعرفه های فعلی مخابرات الان خیلی خوبه برای چی میخوان تغییرش بدن؟  من سرعت دو مگ و حجم ماهانه 40 گیگ با مالیاتش میخرم 27 تومن تمام نیازام رو پوشش میده اگه این طرح اجرایی بشه همه اینا از بین میره و با آزاد گذاشتن دستISP ها قطعا مشتری متضرر میشه. 

قبلا برای اینترنت دو مگ ماهانه با حجم 5 گیگ بیست هزار تومن میدادم ولی الان با فقط 7 تومن بیشتر 8 برابر حجم بیشتر میگیرم.

تو این اوضاع بهم ریخته فقط دلمون به همین اینترنتمون خوش بود که اونم میخوان نابود میکنن.

مخابرات که سردمدار کلاه دوستانه..نمیدونم کی اینترنت دار شدی ولی سال91-92 از مخابرات نت میگرفتیم ماهانه 18 تومن با 512 کیلو بایت سرعت و نامحدود. ..نامحدود بهشون صرفی نداشت چون خرید حجمی وجود نداشت و اکثرا میرفتن  طرح های نامحدود که یخورده گرونتر بود رو میگرفتن دید بضررشه اومد گرون کرد دید باز کار نداد کلا جمع کرد یکم قیمتو اورد پایین و حجمی کرد با حجم خیلی کم.بعد یکم قیمتو برد بالا و همونجور موند تا این یکی دوسال پیش و این طرح منصفانه .بدک نیست ولی در کل یک طرح دیکتاتوریه که در قبال مقایسه با کشورهای دیگه  دمورد اینترنت توی ایران مصرف کننده عین کنیز و برده هستش. .یعنی از سال نودو دو که پنج سال میگذره بجای اینکه پیشرفت کنه و مصرف کننده راضیتر باشه بیشتر ناراضیتره و خودشم پسرفت کرده.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، فرهاد کوهکن گفته است :

قیمت اینترنت در آلمان

اینترنت با سرعت 10 مگابایت برثانیه از شرکت O2  آلمان ماهیانه 25 یورو با تلفن ثابت و تماس رایگان به تلفن های ثابت آلمان ( یکسال اول10 یورو)

اینترنت با سرعت 25 مگابایت برثانیه از شرکت O2  آلمان ماهیانه 30 یورو با تلفن ثابت و تماس رایگان به تلفن های ثابت آلمان ( یکسال اول 20 یورو)

اینترنت با سرعت 50 مگابایت برثانیه از شرکت O2  آلمان ماهیانه 35 یورو با تلفن ثابت و تماس رایگان به تلفن های ثابت آلمان ( یکسال اول 20 یورو)

اینترنت با سرعت 100 مگابایتی از شرکت O2  آلمان ماهیانه 40 یورو با تلفن ثابت و تماس رایگان به تلفن های ثابت آلمان (یکسال اول 15 یورو)

بدون محدودیت حجم و منصفان و غیر منصفانه و این شر و ورای مضخرف

خداییش نسبت به حقوقشون هیچی نیس تازه مردمشون با این وضع عالیشون اعتراض هم میکنن!!!!

ما ایرانیای بدبخت هرچی سرمون میارن هیچ غلطی نمیکنم  دیکتاتور هم راحت میتونه همچین مردمی رو کنترل کنه

لینک به دیدگاه

اخه چرا این ملتو انقدر نا امیدی گرفته

باز یه خبری شنیدید جو منفی رو شروع کردید؟!

دفعه پیش که به نفع مصرف کننده شد

الان شرکتی مثل شاتل داره طرح 16 مگابیت با ترافیک کم و ارزون رو عرضه میکنه و شرکت های دیگه رو نمیدونم چجوریه

این یعنی اینکه براشون میصرفه و خوشبختانه تو زمینه اینترنت رقابت واقعی وجود داره و احتمالش زیاده با برداشته شدن سقف ها   سرویس 16 مگ بزنن 40 تومن ولی مثلا با 100 گیگ ترافیک و بسته های گرون تر هم خب...

اصلا بخوان متحد بشن و همه گرون کنن هم باز ایرانسل و همراه اول مانع بزرگی هستن چون میخوان بازار رو تسخیر کنن

بر فرض قیمت ازاد بشه و سرویس 16 مگا بیت رو بکنن 200 هزار تومن!کی میخره؟اکثر مردم توان خریدشو ندارن و ازون طرفم رقبای جدی مثل ایرانسل و همراه اول داره

این همه منفی بافی و ناامیدی بیشترین ضربه رو به خودتون وارد میکنه

هنوز طرح جدید نیومده عزا گرفتید

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، Miad007 گفته است :

اینترنت با سرعت 10 مگابایت

درود. این مگابیت هست اگر توجه کنین

مگابایت نیست...، 10 مگابیت در بهترین حالت سرعتی که بهتون میده برای دانلود 1.25 مگابایت هست

اون 100 مگابیت هم اگر بهترین کیفیت رو داشته باشین 12.5 مگابایت بر ثانیه هست سرعتش، چیزی که همین الان ایرانسل و همراه اول با قیمت بسیار بهتر از این لیست دارن توی ایران ارائه میدن (حتی ایرانسل سرعت آپلودش هم چندین برابر این لیست هست)...

البته حتی روی خطوط مسی فعلی هم میشه تا 30 مگابیت سرویس استفاده کرد (درصورتی که کابل‌کشی خوب باشه و فاصله تا مرکز زیاد نباشه)

شرکت‌های بسیار ارزون‌تر از این هم باید وجود داشته باشه، چون این نسبتا شرکت ارزونی نیست که لیست کردین

لینک به دیدگاه

در 32 دقیقه قبل، Naughty boy گفته است :

اخه چرا این ملتو انقدر نا امیدی گرفته

باز یه خبری شنیدید جو منفی رو شروع کردید؟!

دفعه پیش که به نفع مصرف کننده شد

الان شرکتی مثل شاتل داره طرح 16 مگابیت با ترافیک کم و ارزون رو عرضه میکنه و شرکت های دیگه رو نمیدونم چجوریه

این یعنی اینکه براشون میصرفه و خوشبختانه تو زمینه اینترنت رقابت واقعی وجود داره و احتمالش زیاده با برداشته شدن سقف ها   سرویس 16 مگ بزنن 40 تومن ولی مثلا با 100 گیگ ترافیک و بسته های گرون تر هم خب...

اصلا بخوان متحد بشن و همه گرون کنن هم باز ایرانسل و همراه اول مانع بزرگی هستن چون میخوان بازار رو تسخیر کنن

بر فرض قیمت ازاد بشه و سرویس 16 مگا بیت رو بکنن 200 هزار تومن!کی میخره؟اکثر مردم توان خریدشو ندارن و ازون طرفم رقبای جدی مثل ایرانسل و همراه اول داره

این همه منفی بافی و ناامیدی بیشترین ضربه رو به خودتون وارد میکنه

هنوز طرح جدید نیومده عزا گرفتید

خخخخخ

بشین تا ارزونش کنن، البته توی خواب و رویا!!!

ویرایش شده توسط G@m3R
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مصوبه دفعه قبل خیلی خوب بود اما همونم اولش خوب نبود و بعد کلی اعتراض و فوش و بد بیراه به وزیر اومدن بهترش کردن

الانم معلوم نیست چجوری بشه شاید تبانی کنن درامد نفتی که کم شده از جیب ملت پر کنن !

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، Miad007 گفته است :

خداییش نسبت به حقوقشون هیچی نیس تازه مردمشون با این وضع عالیشون اعتراض هم میکنن!!!!

ما ایرانیای بدبخت هرچی سرمون میارن هیچ غلطی نمیکنم  دیکتاتور هم راحت میتونه همچین مردمی رو کنترل کنه

به نسبت حقوق و درامدشون ,واقعا چیز خاصی نیست. البته کشورای دیگه حجمی دارن ولی نه عین این مملکت که منصفانه واینا داشته باشه مثلا یه سرویس میدن 2 ترابایت با سرعت 100 مگابیت بر فرض مثال 30 دلار با مکالمه تلفن ثابت و کانال کابلی و ....اون سرعته تو لیسته اشتباه زده کلا مگابیت حساب میشه اینترنت که باید اونو تقسیم بر هشت کنیم تا عدد مگابایتش بدست بیاد. --و اینکه توی اکثر کشورا تو خیابون و کافه و اینور اونورش اینترنت مجانیه.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...