رفتن به مطلب

قیمت روز طبق ارز

djcsaeed
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام؛

بنده یک سوالی داشتم!

زمانی که نرخ ارز به اوج خودش رسید، همه ی قطعات به اون قیمت صعود کرد، اما وقتی پایین آمد چرا کسی به نسبت نرخ روز پایین نمیاره؟!

زمانی که قیمت میره بالا، همه حتی خرید های قبلشون رو با قیمت جدید میدن و توجیح نا درستشون هم اینه که اگر ما بفروشیم، باید به قیمت جدید بخریم، که یقینا این توضیح، توجیحی بیش نیست و این کار اخلاقی و حلال هم نیست، چون ساده هست، شما محصولی که با قیمت قدیم خردید رو با قیمت قدیم بفروشید، هروقت جدید خریدید، با قیمت جدید.

از این ها گذشته، اصلا  گیرم این کار هم درست، چرا دلار شد 16-17 هزار تومن قطعات مطابق اون رفت بالا، ولی حالا که شده کمتر از 12 تومن نمیاد پایین، بیاد هم خیلی کمتر آوردین پایین، حتی با توجیح بالا هم این کار توجیحی نداره که

من الان  نزدیک 2 ماهه دارم قیمت قطعاتی که میخوام بخرم رو رسد میکنم، کارت گرافیکی که کمتر از 3 تومن بوده شده 10 تومن، چرا حتی 500 هزار تومن هم پایین نیومده؟!

لینک به دیدگاه

• ارسال 50
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 26 دقیقه قبل، djcsaeed گفته است :

با سلام؛

بنده یک سوالی داشتم!

زمانی که نرخ ارز به اوج خودش رسید، همه ی قطعات به اون قیمت صعود کرد، اما وقتی پایین آمد چرا کسی به نسبت نرخ روز پایین نمیاره؟!

زمانی که قیمت میره بالا، همه حتی خرید های قبلشون رو با قیمت جدید میدن و توجیح نا درستشون هم اینه که اگر ما بفروشیم، باید به قیمت جدید بخریم، که یقینا این توضیح، توجیحی بیش نیست و این کار اخلاقی و حلال هم نیست، چون ساده هست، شما محصولی که با قیمت قدیم خردید رو با قیمت قدیم بفروشید، هروقت جدید خریدید، با قیمت جدید.

از این ها گذشته، اصلا  گیرم این کار هم درست، چرا دلار شد 16-17 هزار تومن قطعات مطابق اون رفت بالا، ولی حالا که شده کمتر از 12 تومن نمیاد پایین، بیاد هم خیلی کمتر آوردین پایین، حتی با توجیح بالا هم این کار توجیحی نداره که

من الان  نزدیک 2 ماهه دارم قیمت قطعاتی که میخوام بخرم رو رسد میکنم، کارت گرافیکی که کمتر از 3 تومن بوده شده 10 تومن، چرا حتی 500 هزار تومن هم پایین نیومده؟!

بخاطر اینه که اون دلاری که شما میفرمایید 12 هزار تومن در اصل برای گول زدن ملت و گرفتن دلارهاشون توسط دولته..وقتی دولت نمیتونه از صادرات دلار بدست بیاره میره سراغ رعیت!

اون وارد کننده و فروشنده هم این موضوع رو میدونه و هیچوقت حاضر نیست بخاطر بازی حکومت سرمایشو از دست بده

این داستان تا بهمن ماه ادامه داره و بعد اون دلار تا 30 هزار یا بیشتر هم بالا میره 

دوستانی هم که میگن بیا من برات دلار 12 تومنی بیارم بیان جواب بدن..چرا دلار داره میاد پایین اما همه چی گرونتر میشه؟

والدین محترم از تهران برگشتن رفتم 3تا مرغ بخرم وقتی گفت 80 هزار تومن  به بهانه نیاوردن کیف پول فرار کردم

فعلا فقط قیمت هارد داره کمی افت میکنه اونم چرا باید از فروشندها بپرسید

شما هم بهتره تو این اوضاع شیر تو شیر هارد و گرافیک و پاور نو بخرید و بقیه رو کارکرد

لینک به دیدگاه

خیردوست من

الان قیمت اجناس بر حسب دلار 11 12 تومان هست ، جالب تر اینجاست که همیشه بر همین حسب بوده

شما بالاترین قیمتری که توی این آشفتگی مثلا روی RX560 دیدید چه قیمتی بوده؟ بالاتر از 1400 تومان نرفت. دلار چقدر بود؟ 20 تومان. قیمت دلار این جنس 125 تا 135 دلاره ، یعنی حتی وقتی دلار 20 بود، قیمت این جنس برحسب دلارِ 12 تومن محاسبه شده بود.

دلار کلا قرار بوده 10 11بشه و 10 11هم بوده، اما قبول کردن این قضیه برای مردمی که به دلار 5 تومن هم راضی نبودن و دلار 3600 میخواستن و صداشون در اومده بود سخت بود

خوب دلار رو به صورت نمایشی رسوندن به 20 تومان، تا الان هممون به دلار 10 11 تومان خوشحال و راضی باشیم

ویرایش شده توسط amir.coder
لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، djcsaeed گفته است :

با سلام؛

بنده یک سوالی داشتم!

کاملا موافقم دوست عزیز؛ این نشانگر اینه که ما مردمی هستیم که خودمون به خودمون رحم نمی کنیم  این ظلم و بی عد التی و بی فرهنگی تو سلول سلول وجودمون نهفته شده. هر کسی می خواد کلاه سر فردی دیگه بذاره.

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Sabertooth گفته است :

بخاطر اینه که اون دلاری که شما میفرمایید 12 هزار تومن در اصل برای گول زدن ملت و گرفتن دلارهاشون توسط دولته..وقتی دولت نمیتونه از صادرات دلار بدست بیاره میره سراغ رعیت!

اون وارد کننده و فروشنده هم این موضوع رو میدونه و هیچوقت حاضر نیست بخاطر بازی حکومت سرمایشو از دست بده

این داستان تا بهمن ماه ادامه داره و بعد اون دلار تا 30 هزار یا بیشتر هم بالا میره 

دوستانی هم که میگن بیا من برات دلار 12 تومنی بیارم بیان جواب بدن..چرا دلار داره میاد پایین اما همه چی گرونتر میشه؟

والدین محترم از تهران برگشتن رفتم 3تا مرغ بخرم وقتی گفت 80 هزار تومن  به بهانه نیاوردن کیف پول فرار کردم

شما هم بهتره تو این اوضاع شیر تو شیر هارد و گرافیک و پاور نو بخرید و بقیه رو کارکرد

اولا نرخ واقعی دلار داره روز به روز افت میکنه و هیچ گول زدنی در کار نیست، اون وارد کننده  اگه وجدان داره و می خواد پول حلال رو به خورد زن و بچه اش بده نباید جنسی مه با دلار 3600 خریده بیاد با قیمت دلار 15000 تومنی بفروشه. مشخصه که چرا دلار روز به بروز داره میاد پایین و جنس ها ارزون نمیشه! خوب ائن دوستمون هم همینو پرسید بخاطر وجدانی و ظلمی هست که فروشنده ها به ملت می کنند چند تای دیگه هم اعدام میشدن دلار قیمت واقعی شو نشون میداد. بهت قول میدم  دلار میرسه به 7000 تومن که نرخ واقعی اش هست.

لینک به دیدگاه

در 29 دقیقه قبل، hunter6470 گفته است :

اولا نرخ واقعی دلار داره روز به روز افت میکنه و هیچ گول زدنی در کار نیست، اون وارد کننده  اگه وجدان داره و می خواد پول حلال رو به خورد زن و بچه اش بده نباید جنسی مه با دلار 3600 خریده بیاد با قیمت دلار 15000 تومنی بفروشه. مشخصه که چرا دلار روز به بروز داره میاد پایین و جنس ها ارزون نمیشه! خوب ائن دوستمون هم همینو پرسید بخاطر وجدانی و ظلمی هست که فروشنده ها به ملت می کنند چند تای دیگه هم اعدام میشدن دلار قیمت واقعی شو نشون میداد. بهت قول میدم  دلار میرسه به 7000 تومن که نرخ واقعی اش هست.

واقعا باور دارید که دلار واقعا داره میاد پایین!

فروشنده هم یکی مثل شما خودش خریداره...ته هرم رو باید ببینی کی نشسته و بانی این مصیبته

اون وارد کننده هایی که دلار 4 تومنی گرفتن اما دلار 8 به بالا فروختن چی شدن؟

هنوز خوابیم

لینک به دیدگاه

سلام و سپاس از همگی؛

البته دلاری که پایین میاد موقتیه، چون مطابق نقدینگی کشور هست که در واقع روی 12-12.5 هزار تومان واقعی بود، که متاسفانه همچنان نقدینگی کشور بالا رفته و حدود 17.5 هزار تومان هست.

متاسفانه عده ای جریاناتی رو راه میندازن و بقیه هم با جریان اون ها حرکت میکنند و به عواقب و دیگران توجهی نمی کنند.

همون جمله ی قدیمی شده آفت ما، که من نخورم، یکی دیگه میخوره و همین شده توجیهی برای این رفتارها.

در مورد دلار هم که amir.coder فرمودند، آیفون 999 دلاری که گارانتی هم نداره 20 میلیون تومن هست رو شما به عنوان نمونه چطور محاسبه کردید؟

لینک به دیدگاه

ایفون بحثش جداس..چون هم تازه اومده هم خریدارش هست قیمتش بالا میدن...

لینک به دیدگاه

این بحث دلاری کلا بی فایدس چرا که نظارتی نیس

قبلا آقای حسینی تو فروم فعالیت داشتن و بیشتر برای بچه ها توضیح میدادن ولی الان اصلا سر نمیزنن

دلار چه 12 تومن چه 20 تومن واسه من و شماس اون عزیزان وارد کننده دلار و ارز دولتی میگیرن ! یعنی تو بدترین شرایط ارز 4200 تومنی میگرفتن ! اسماشون در اومد چند وقت پیش !

حالا بدتر ازاون پارسال ک کیس cooler master h500p وارد شد دلار آزاد 4000 تومن بود و صفحه اینستاگرام آواژنگ میگفت ک کیس ها پشت گمرک گیر کردن ! و وقتی دلار حدود 15 تومن شد به طرز عجیبی اون کیس ها وارد بازار شدن و با قیمت های خیییییلی بالاتری فروخته میشد !

نه تنها آواژنگ کلی وارد کننده دیگه هم همین کارو میکنند یعنی به قیمت 2 برابر هم راضی نیستن و خیلی بیشتر از دلار آزاد جنساشون رو میفروشن

حالا وارد کننده ها به کنار کلی از همین عزیزان فروشنده داخل فروم هم به کاربرها رحم نمیکنن

بهتره اول از خودمون شروع کنیم بعد بریم سراغ بقیه! چون همین مردم هستن ک دولت رو میسازن

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، ali.king گفته است :

قبلا آقای حسینی تو فروم فعالیت داشتن و بیشتر برای بچه ها توضیح میدادن ولی الان اصلا سر نمیزنن

والا منم بودم سر نمیزدم، وقتی میای اینجا بهت تهمت میزنند و هر حرفی میشنوی

لینک به دیدگاه

تو این مملکت خراب شده هیچی ارزون نمیشه 

دلار فقط بهانس 

دزد اول دولت. 

دزد دوم ملت. 

حالا هی بشینید منتظر بمونید همچی ارزون بشه

لینک به دیدگاه

در در 1397/09/21, 04:24:11، Sabertooth گفته است :

چرا الکی جو رو متشنج میکنید

واردات قطعات کامپیوتری تماما با ارز نیمایی انجام میشه که الان فکر کنم هف تومنه

همین کمیجابی بود که چند هفته پیش مجبور شد اعتراف کنه

متاسفانه با تزریق افکار منفی کمک میکنید مدت بیشتری دلال ها از جو حاکم سو استفاده کنن

لینک به دیدگاه

دوستان این عجیب و غیر طبیعی نیست که افت قیمت بسیار کند و اوج گرفتن قیمت بسیار سریع صورت میگیره..اگه همین من و شمای نوعی وقتی قیمت بالاتر از نرخ واقعی و منطقی روز باشه،خرید نکنیم(حالا اونیکه مجبوره و لنگه اون کالاست و البته کالاهای مصرفیِ نیاز روز مستثناست) افت قیمت سرعتش بیشتر میشه..تا وقتی تقاضا برای یه کالا(با قیمت بالا یا سلیقه ای) هست افت قیمت عملا بی معنیه.

مثال کلیشه ای شدش :خودرو..باور کنید بالای 70درصد خودرو داران میتونن بدون خودروی شخصی به حیات و زندگی روزمره ادامه بدن اما هر سازی این خودروسازان زدن ملت اجابت کردن و برای خرید همیشه حول زدیم.

همین اجیل که این چند روزه تو حرف و شعار میگن نخریم..برین ببینین دارن خوب میخرن،خصوصا با یه تخفیف الکی..از طرف بپرسی میگه چاره ای نیست و لپ کلامش :من دارم پس میخرم و به خودم سختی نمیدم!

لینک به دیدگاه

از ادمین درخواست دارم این تاپیک رو قفل کنند چون بحث بی نتیجه و خارج از موضوع این انجمن هست

با حرف های ما نه دلار میاد پایین و نه میره بالا پس اعصاب خودتون رو خراب نکنید و در کشور جهان سومی لذت ببرید

لینک به دیدگاه

در 19 ساعت قبل، G@m3R گفته است :

از ادمین درخواست دارم این تاپیک رو قفل کنند چون بحث بی نتیجه و خارج از موضوع این انجمن هست

با حرف های ما نه دلار میاد پایین و نه میره بالا پس اعصاب خودتون رو خراب نکنید و در کشور جهان سومی لذت ببرید

در بخش بحث های آزاد هست و قیمت کالا، چطور میفرمایید خارج از موضوع انجمن؟

لینک به دیدگاه

دلیل این وضع سیب زمینی بودن ماست

برید از فرانسه یاد بگیرید

خلایق هر چه لایق

واضح تر از این نمیشه توضیح داد

لینک به دیدگاه

در در 1397/09/21, 04:24:11، Sabertooth گفته است :

درود بر شرفت.

دقیقا همین طور است.

لینک به دیدگاه

در 48 دقیقه قبل، i-Gamer گفته است :

دلیل این وضع سیب زمینی بودن ماست

برید از فرانسه یاد بگیرید

خلایق هر چه لایق

واضح تر از این نمیشه توضیح داد

اگه کشور  رو به هم  برزیم کشور به ..... میره

لینک به دیدگاه

آخه کسی که پراید رو میخره 40 میلیون دلش میاد 21 میلیون بفروشه

همه به قیمت گرونی می فروشن

لینک به دیدگاه

دوستان بیخیال دلار، یه لینک می خوام بهم معرفی کنید برای بنچمارک کارت گرافیک.تشکر

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، hunter6470 گفته است :

دوستان بیخیال دلار، یه لینک می خوام بهم معرفی کنید برای بنچمارک کارت گرافیک.تشکر

برای مقایسه من از این کمک میگیرم

http://www.hwcompare.com/gpu/

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 3 ساعت قبل، hunter6470 گفته است :

مدل دقیق کارتو + review  توی گوگل بزنید

معروفترین سایتها

http://techpowerup.com/

https://www.guru3d.com/

https://www.tomshardware.com/

لینک به دیدگاه

من حرفم رو میزنم، میخواید من رو بن کنید، یا هرچی، فقط کاش آقای حسینی این پیام من رو ببینه.

اول از همه ببینید بنده این اکانتم از چه سالی عضو هست، تازه قبل از اون هم عضو بودم انجمن لیون به مشکل برخورده بود دوباره ساختند اکانت جدید اینجا منتقل شد، بنده حدود 11 سال هست اینجا عضوم.

روی صحبتم با شماست آقای حسینی.

جالبه میگم چرا قیمت ها رو پایین نمیارید، تا 2 روز پیش فاکتور لیستی که تو سبد خرید فروشگاه لیون کامپیوتر زدم، حدود 28.5 میلیون بود الان شده 29.5 میلیون با این که دلار اومده پایین!

آقای حسینی شما همونی هستی که 11 سال پیش من تو انجمن سوم شدم اصرار داشتی پول برنده شدن رو بگیرم میگفتم نه خرج تالار کنید؟!

آقای حسینی شما همونی هستید که افتخار میکردید با صداقت و کار حلال مخطابین شما بهتون اعتماد کردند و پایبندند؟!

آقای حسینی شما همونی هستید که توی برنامه Keyshow آقای آرش سروری خانومتون از اوایل زندگی میگفت و بغض گلوشو گرفت که چیزی نداشتیم؟! حالا خدا رو شکر وضع مالیتون خوب شد، امثال گذشته خودتون رو فراموش کردید؟!

من بیش از 17 ساله که تدریس میکنم در آموزشگاه ها و دانشگاه ها و مدارس، و افتخار میکنم که یک ریال پول حرام که هیچ، پول مکروه که هیچ، حتی از کسانی که احساس میکردم ممکنه تحت فشار مالی باشند پولی نگرفتم و کمک هم کردم و الان 20 درصد کل درآمدم رو صرف امور خیر میکنم. افتخار هم نمیکنم و وظیفه ی انسانی من هست.

این سیستم رو هم میخواستم بگیرم برای کمک به خودم و آموزش  و کارآفرینی که نیاز بود توضیح میدم.

و افتخار میکنم که 30 میلیون ندارم سیستم بگیرم و هرچه دارم حلاله، که حداقل امثال خودم و مردم رو درک میکنم و مثل شما فراموش نکردم اون ها رو، افتخار میکنم ندارم چون نه حرام خوردم، نه مکروه؛ و نه پولی نگه داشتم وقتی دیدم اطرافم خیلی ها نیاز دارند.

آقای حسینی، یکبار دیگه به گذشته و دین و  فامیلیتون نگاهی بندازین، فراموش نکنید بجز چپ و راست و و پیش رو و عقب، اون بالا هم هست، یکبار دیگه نگاه بندازین اون بالا ببینید کی هست.

چند ساله قراره زندگی کنیم که ارزش یک ریال ناحق خوردن رو داشت باشه؟!

بخدا شبی نیست که سر به بالش بزارم و اشک نریزم به حال مردم ضعیف جامعه و فکر نکنم چطورر بتونم بیشتر کمکشون کنم، بعد عده ای با هزاران بهانه و توجیه این طور کنند، این درسته آقای سعید حسینی؟

ویرایش شده توسط djcsaeed
لینک به دیدگاه

در هم اکنون، djcsaeed گفته است :

من حرفم رو میزنم، میخواید من رو بن کنید، یا هرچی، فقط کاش آقای حسینی این پیام من رو ببینه.

اول از همه ببینید بنده این اکانتم از چه سالی عضو هست، تازه قبل از اون هم عضو بودم انجمن لیون به مشکل برخورده بود دوباره ساختند اکانت جدید اینجا منتقل شد، بنده حدود 11 سال هست اینجا عضوم.

روی صحبتم با شماست آقای حسینی.

جالبه میگم چرا قیمت ها رو پایین نمیارید، تا 2 روز پیش فاکتور لیستی که تو سبد خرید فروشگاه لیون کامپیوتر زدم، حدود 28.5 میلیون بود الان شده 29.5 میلیون با این که دلار اومده پایین!

آقای حسینی شما همونی هستی که 11 سال پیش من تو انجمن سوم شدم اصرار داشتی پول برنده شدن رو بگیرم میگفتم نه خرج تالار کنید؟!

آقای حسینی شما همونی هستید که افتخار میکردید با صداقت و کار حلال مخطابین شما بهتون اعتماد کردند و پایبندند؟!

آقای حسینی شما همونی هستید که توی برنامه Keyshow آقای آرش سروری خانومتون از اوایل زندگی میگفت و بغض گلوشو گرفت که چیزی نداشتیم؟! حالا خدا رو شکر وضع مالیتون خوب شد، امثال گذشته خودتون رو فراموش کردید؟!

من بیش از 17 ساله که تدریس میکنم در آموزشگاه ها و دانشگاه ها و مدارس، و افتخار میکنم که یک ریال پول حرام که هیچ، پول مکروه که هیچ، حتی از کسانی که احساس میکردم ممکنه تحت فشار مالی باشند پولی نگرفتم و کمک هم کردم و الان 20 درصد کل درآمدم رو صرف امور خیر میکنم. افتخار هم نمیکنم و وظیفه ی انسانی من هست.

این سیستم رو هم میخواستم بگیرم برای کمک به خودم و آموزش  و کارآفرینی که نیاز بود توضیح میدم.

و افتخار میکنم که 30 میلیون ندارم سیستم بگیرم و هرچه دارم حلاله، که حداقل امثال خودم و مردم رو درک میکنم و مثل شما فراموش نکردم اون ها رو، افتخار میکنم ندارم چون نه حرام خوردم، نه مکروه؛ و نه پولی نگه داشتم وقتی دیدم اطرافم خیلی ها نیاز دارند.

آقای حسینی، یکبار دیگه به گذشته و دین و  فامیلیتون نگاهی بندازین، فراموش نکنید بجز چپ و راست و و پیش رو و عقب، اون بالا هم هست، یکبار دیگه نگاه بندازین اون بالا ببینید کی هست.

چند ساله قراره زندگی کنیم که ارزش یک ریال ناحق خوردن رو داشت باشه؟!

بخدا شبی نیست که سر به بالش بزارم و اشک نریزم به حال مردم ضعیف جامعه و فکر نکنم چطورر بتونم بیشتر کمکشون کنم، بعد عده ای با هزاران بهانه و توجیه این طور کنند، این درسته آقای سعید حسینی؟

سلام دوست گرامی

متوجه منظور شما نمیشم قیمت ها لیون چه جور پایین بیاد؟ قیمت ماشین پایین اومده؟ قیمت خوراکی ها پایین اومده ؟ قیمت گوشی پایین اومده؟

قیمت دلار دستوریی پایین اومده و سرکاری هست و تا وارد کننده دلش نخاد قیمت پایین قطعه به فروشندگان عرضه کنه  هیچ فروشنده ایی نمی تونه جنس ارزون بده 

من در لیون تخفیف ها خوبی دیدم در این هفته 

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/graphic-card/nvidia/gigabyte-gtx-1060-g1-gaming-wf2x-oc-6gb-gddr5-3.html

مثلا این کارت 2.5 ملیون قیمت زده بودن که 600 هزارتومن زیر قیمت بود

بیشتر سایت ها چک کردم همچین تخفیفی ندیدم !

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، naderblue گفته است :

سلام دوست گرامی

متوجه منظور شما نمیشم قیمت ها لیون چه جور پایین بیاد؟ قیمت ماشین پایین اومده؟ قیمت خوراکی ها پایین اومده ؟ قیمت گوشی پایین اومده؟

قیمت دلار دستوریی پایین اومده و سرکاری هست و تا وارد کننده دلش نخاد قیمت پایین قطعه به فروشندگان عرضه کنه  هیچ فروشنده ایی نمی تونه جنس ارزون بده 

من در لیون تخفیف ها خوبی دیدم در این هفته 

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/graphic-card/nvidia/gigabyte-gtx-1060-g1-gaming-wf2x-oc-6gb-gddr5-3.html

مثلا این کارت 2.5 ملیون قیمت زده بودن که 600 هزارتومن زیر قیمت بود

بیشتر سایت ها چک کردم همچین تخفیفی ندیدم !

بله با این توجیه ها بله، ولی انسانی و حلال چطور؟

بعدش چطور قیمت ها رفته بالا الان؟

این شده توجیه پست اولم که همه این طوری هستن پس ما هم ...

معیار حلال سنجی شما اینه همه گرون میفروشن پس حلاله؟

ویرایش شده توسط djcsaeed
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...