رفتن به مطلب

ارزش خرید RYZEN THREADRIPPER 2990WX

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام

امروز داشتم یه چرخی در سایتهای فروش سخت افزار وطنی میزدم که به ناگاه چشمم به جمال چهره قویترین CPU شرکت AMD یعنی پردازنده  " 32 هسته ای "  زیر روشن شد:

AMD RYZEN THREADRIPPER 2990WX

این سایت وطنی قیمت فروش این غول رو  18 میلیون و 845 هزار تومان  اعلام کرده!

با توجه به اینکه سایت آمازون درحال حاضر این cpu  رو به قیمت 1700 دلار برای فروش ارائه کرده یعنی قیمت این نازنین به ازای هر دلار 11 هزار و 85 تومان ! محاسبه شده

وسوسه شدم که برم  و "دلارهای زیربالشی"  خودم رو بفروشم و این شیطون رو بخرم !!!  آخه بعضی مواقع از این حماقتها از من سر میزنه !!! ?

لازم به ذکر هست که مادربورد سازگار با این cpu به سختی پیدا میشه و فقط لیون کامپیوتر یه مدل داره که به این cpu میخوره (x399 Aorus pro ) به قیمت 7990000 تومن !!!

حالا به نظر شما اصلأ این سی پی یو با این قیمت و با احتساب هزینه بالای مادربورد ،  ارزش خریدداره یا نه ؟؟؟

تبصره: با توجه به قوانین فروم ، فکر میکنم اعلام  لینک فروش این سی پی یو بر خلاف قوانین لیون کامپیوتر باشه ولی با یه سرچ ساده احتمالأ خودتون میتونید پیدا کنید?

لینک به دیدگاه

هر پردازنده ای ارزش خرید داره، بستگی داره برای چه هدف و کاری مورد استفاده قرار بگیره.

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

هر پردازنده ای ارزش خرید داره، بستگی داره برای چه هدف و کاری مورد استفاده قرار بگیره.

فرمایش شما صحیحه ولی نکته اینجاست که من و امثال من اصلأ آنچنان استفاده تخصصی از این پردازنده نداریم ... نهایتش می خوایم یه گیم AAA بزنیم !

فقط عشق به سخت افزاره ...

شاید بشه اسمش رو "  ارضاء شهوت سخت افزاری "   گذاشت ?

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، saeedx گفته است :

فرمایش شما صحیحه ولی نکته اینجاست که من و امثال من اصلأ آنچنان استفاده تخصصی از این پردازنده نداریم ... نهایتش می خوایم یه گیم AAA بزنیم !

شاید بشه اسمش رو "  ارضاء شهوت سخت افزاری "   گذاشت 1f600.png

برادر به هیپ عنوان این  سی پی یو برای گیم ارزش خرید نداره پرفورمنسش توی گیم از رایزن 5 ها هم کمتره  میخواین از گیم لذت ببرین 2700ایکس یا 8700K

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Pooriya1886 گفته است :

برادر به هیپ عنوان این  سی پی یو برای گیم ارزش خرید نداره پرفورمنسش توی گیم از رایزن 5 ها هم کمتره  میخواین از گیم لذت ببرین 2700ایکس یا 8700K

جسارتأ برای این حرفتون اگر ممکنه  "منبع"  رو هم ذکرکنید ؟؟؟

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، saeedx گفته است :

شاید بشه اسمش رو "  ارضاء شهوت سخت افزاری "   گذاشت 1f600.png

برای این منظور ارزش داره اگه غیر این بود نداشت ?

لینک به دیدگاه

در 34 دقیقه قبل، saeedx گفته است :

جسارتأ برای این حرفتون اگر ممکنه  "منبع"  رو هم ذکرکنید ؟؟؟

تمام ریویو  هاش رو ببنید هر سایتی  اینا نمونس  این سیپی وی فقط به درد کارای حرفه ای و رندرینگ میخوره

مود گیمینگ مود دارن که نصف هسته هارو خاموش میکنه و هر دفه سیستم باید ریست بشه  توی اون حالت در حد  2700x میشه تو بعضی گیمها اما توی اون مد هم اکترا ضعیف تر از 2700x  هستش

ACO.png

Battlefront.png

ویرایش شده توسط Pooriya1886
لینک به دیدگاه

درود بر شما

برای گیم فکر نکنم ارزش خرید داشته باشه

سری 9 اینتل یا همین 2700x رو تهيه کنید

باقیش رو هم گرافیک توپ بگیرید یا sli کنید

ویرایش شده توسط ShQringQn
لینک به دیدگاه

درود

فلسفه ساخت این پردازنده اصلا برای  بازی نیستش ، این پردازنده با 32 هسته  کاملا طراحی شده برای محیط هایی مثل Workstation ها که بتونند ازهسته های زیاد و قدرتمندش برای تخصیص دادن به ماشین های مجازی و سرورهای مختلف استفاده کنند. یا برای پردازش داده های گرافیکی و یا شبیه سازها و ...

خوب کدوم ادم عاقلی برای یک بازی  میاد چنین پردازندی می خره که نمی تونه از قدرت کامل این سخت افزار استفاده کنه هنوز موتور بازی ساخته نشده که بتونه از قدرت کامل یک 8700K  به صورت بهینه استفاده کنه.

چه برسه به این هیولا

لینک به دیدگاه

ممنون از توضیحات دوستان عزیز

این بنده حقیر رو از یه کار احمقانه منصرف نمودید

حالا دیگه میتونم امشب سر راحت بر روی بالش بگذارم  ?

لینک به دیدگاه

سلام

بهترین کارکرد این پردازنده تو بحث کامپایل سورس کد ها هست و یا اینکه با استفاده از روش های پیچیده بیایید نخ ها رو بین ۳۲ هسته تقسیم کنید و لذت مثلا تبدیل یه فایل 4K رو در زمان کوتاهی ببرید.

به هر حال هم خوشحالم منصرف شدید هم ناراحت(چون از یه طرف هزینه بالا بدون دریافت اونچه که لازم هست بود و از یک طرف خودمم مثل شما عشق سخت افزارم و خرید پردازنده های عجیب غریب رو دوستدارم)

ویرایش شده توسط MojArch
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...